PDA

View Full Version : info cbr 1000



nikoli
07/08/2013, 23:47
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3935581/

Καλησπέρα! τι λέτε για αυτήν τη μηχανή??
Λίγα λεφτά δεν ζητάει??

Red Rider
07/08/2013, 23:58
Δες αυτό

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1113385/

PetranGR
08/08/2013, 00:00
Δες αυτό

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1113385/

Συμφωνώ με το παλίκαρο ,για 1300€ σχεδόν παίρνεις του κουτιού,και ο κώλος σου θα είναι ο πρώτος που θα κάτσει ;)

SHOOTER045
08/08/2013, 00:07
:a013:

Sapadak
08/08/2013, 07:33
Μια χαρα ζητάει

Επισης σε περιπτωση καινουριο, που προφανως ειναι στοκ σε καποια βιτρινα εδω και κανα 2χρονο να υπολογιζεις σιγουρα λαστιχα.

Προσωπικα θα επερνα το μεταχειρο μιας και εχει και 3-4 απαραιτητα αξεσουαρ ΗΔΗ περασμενα
Αλλαγμενα καινουργια λαστιχα metzeler racetec λογω παλαιοτητας των εργοστασιακων...
Μανετες κοντες ASV C5 και grips αλουμινιου....
Μανιταρια evotech
Σωληνακια υψηλης Hel performance...

AristidisZ
08/08/2013, 08:18
ναι αλλά γιατί πουλάει κάποιος ένα μηχανάκι 7 μηνών ;
θα μου πεις για οικονομικούς λόγους
αλλά από την άλλη συζητάει για ανταλλαγή με μηχανάκι παρόμοιου κόστους (π.χ. triumph)
:hmm:

Sapadak
08/08/2013, 09:28
ναι αλλά γιατί πουλάει κάποιος ένα μηχανάκι 7 μηνών ;
θα μου πεις για οικονομικούς λόγους
αλλά από την άλλη συζητάει για ανταλλαγή με μηχανάκι παρόμοιου κόστους (π.χ. triumph)
:hmm:

Δεν εχει γιατι στις ανταλλαγες/πωλησεις μοτοσυκλετων

Ενα σεναριο ειναι οτι το πηρε, τρομαξε/επαιξε παντοφλα και το δινει

mixalhsCr
08/08/2013, 09:31
Έχει κάποια σήμαδια που πρέπει να ελενχθούν στο μπροστινό σύστημα απο τη δεξιά πλεύρα.
Συμφωνω και και εγω οτι για 1300 ευρω πας στο καινουργιο:sun:

AristidisZ
08/08/2013, 09:34
Δεν εχει γιατι στις ανταλλαγες/πωλησεις μοτοσυκλετων

Ενα σεναριο ειναι οτι το πηρε, τρομαξε/επαιξε παντοφλα και το δινει

πάντα στις αγοραπωλησίες μεταχειρισμένων ειδών έχει γιατί ;)

Sapadak
08/08/2013, 09:34
πάντα στις αγοραπωλησίες μεταχειρισμένων ειδών έχει γιατί ;)

Το δε το γουσταρει δεν ειναι απαντηση στο γιατι, αλλα ειναι λογος ανταλλαγης :)

AristidisZ
08/08/2013, 09:36
Το δε το γουσταρει δεν ειναι απαντηση στο γιατι, αλλα ειναι λογος ανταλλαγης :)
με κίνδυνο να πλατιάσουμε επικίνδυνα, και αυτό "γιατί" είναι :)
το ανταλλάσω γιατί δε μου κάνει !
το ανταλλάσω γιατί ψιλοστράβωσε, γιατί έχει ένα κουσούρι που μου σπάει τα νεύρα κλπ κλπ :)

Sapadak
08/08/2013, 09:38
με κίνδυνο να πλατιάσουμε επικίνδυνα, και αυτό "γιατί" είναι :)
το ανταλλάσω γιατί δε μου κάνει !
το ανταλλάσω γιατί ψιλοστράβωσε, γιατί έχει ένα κουσούρι που μου σπάει τα νεύρα κλπ κλπ :)

Αυτα ειναι γιατι
Το δε το γουσταρω τελικα δεν ειναι γιατι
Αν δεν εχεις αλλαξει μηχανη σε λιγοτερο απο χρονο δε μπορεις να με καταλαβεις τι εννοω.
Ειναι μια χαρα, το εφτιαξες το φορτωσες με εξτρα, αλλα δε σου κανει κλικ τελικά.
Ε αυτο το κλικ δεν ειναι γιατι

AristidisZ
08/08/2013, 09:40
Αυτα ειναι γιατι
Το δε το γουσταρω τελικα δεν ειναι γιατι
Αν δεν εχεις αλλαξει μηχανη σε λιγοτερο απο χρονο δε μπορεις να με καταλαβεις τι εννοω.
Ειναι μια χαρα, το εφτιαξες το φορτωσες με εξτρα, αλλα δε σου κανει κλικ τελικά.
Ε αυτο το κλικ δεν ειναι γιατι
πίστεψέ με σε καταλαβαίνω ακριβώς :cry:

sniper
08/08/2013, 09:40
με κίνδυνο να πλατιάσουμε επικίνδυνα, και αυτό "γιατί" είναι :)
το ανταλλάσω γιατί δε μου κάνει !
το ανταλλάσω γιατί ψιλοστράβωσε, γιατί έχει ένα κουσούρι που μου σπάει τα νεύρα κλπ κλπ :)

Δεν ειναι η πρωτη φορά που συμβαίνει... πολλοί πήγαν από 600 ss ή μη σε 1000ρια, και είτε τρόμαξαν είτε δεν τους βολεύει η θεση, είτε τρώνε παντόφλα, είτε καταλαβαν το κόστος...

Το ανησυχητικό είναι το άσπρο σημάδι στη δεξιά μπότα.

mixalhsCr
08/08/2013, 09:42
Δεν ειναι η πρωτη φορά που συμβαίνει... πολλοί πήγαν από 600 ss ή μη σε 1000ρια, και είτε τρόμαξαν είτε δεν τους βολεύει η θεση, είτε τρώνε παντόφλα, είτε καταλαβαν το κόστος...

Το ανησυχητικό είναι το άσπρο σημάδι στη δεξιά μπότα.

...και στο καλαμι και στο καλαμι :wave2:

AristidisZ
08/08/2013, 09:42
Δεν ειναι η πρωτη φορά που συμβαίνει... πολλοί πήγαν από 600 ss ή μη σε 1000ρια, και είτε τρόμαξαν είτε δεν τους βολεύει η θεση, είτε τρώνε παντόφλα, είτε καταλαβαν το κόστος...

Το ανησυχητικό είναι το άσπρο σημάδι στη δεξιά μπότα.

όπως είπα και στον sapadak, το κατανοώ
όταν φτάνεις να δίνεις όμως 8 χήνες για μηχανή, δώσε κι άλλη μία και πάρτην του κουτιού, κι ας μην έχει μανιτάρια, δε χάθηκε κι ο κόσμος !
(my pov)

Sapadak
08/08/2013, 09:43
Το ανησυχητικό είναι το άσπρο σημάδι στη δεξιά μπότα.

Αυτο εννοεις και εσυ και ο μιχαλης παραπανω?

Μπορεί να χυθηκε κανα υγρο οταν εβαλε τα υψηλης ή απλα βρωμα

Σιγουρα να το δεις παντως

297155

pipe_smoker
08/08/2013, 10:01
Ερωτηση (ισως ηλιθια):

Και τα δυο μηχανακια ειναι του '08 και ειναι ακρβως το ιδιο μοντελο? (οκ το μονο που διαφερει ειναι το χρωμα)

sniper
08/08/2013, 10:04
Ερωτηση (ισως ηλιθια):

Και τα δυο μηχανακια ειναι του '08 και ειναι ακρβως το ιδιο μοντελο? (οκ το μονο που διαφερει ειναι το χρωμα)

με βαζεις σε πειρασμό όμως....

τι εννοεις του 08; Αν ειναι τα τελευταία 1000; Ναι, και;

Red Rider
08/08/2013, 10:06
Καλα τα λες sapadak,αλλά 1000κάτι ευρώ φθηνότερο απο καινούριο...και 2000 φθηνότερα να ήταν,δεν το λες ευκαιρια.Επειδή φοράει και 2 πραγματάκια?Χώρια όλα τα ρίσκα που παίρνεις αγοράζοντας μεταχειρισμένο.
Είναι θέμα οπτικής γωνίας βεβαίως.
Αν το έδινε 6.5-7 χιλιάρικα θα αξιζε να το δει(και να το ψαξει)κατα τη γνώμη μου.

Sapadak
08/08/2013, 10:12
Καλα τα λες sapadak,αλλά 1000κάτι ευρώ φθηνότερο απο καινούριο...και 2000 φθηνότερα να ήταν,δεν το λες ευκαιρια.Επειδή φοράει και 2 πραγματάκια?Χώρια όλα τα ρίσκα που παίρνεις αγοράζοντας μεταχειρισμένο.
Είναι θέμα οπτικής γωνίας βεβαίως.
Αν το έδινε 6.5-7 χιλιάρικα θα αξιζε να το δει(και να το ψαξει)κατα τη γνώμη μου.

Ναι η διαφορα ειναι κοντα στο 2χιλιαρο και κατεμε αξιζει να το δει γιατι οπως και να το δουμε στα 8κ τα 2κ ειναι 25% κατω

Προφανως και να το δει και να το βολταρει και να το δει μαστορας, δεν του λεμε στα τυφλα να το πάρει αλλα αν πχ το καινουριο ειναι και αυτο στοκ 3-4-5 χρόνων σκεφτείτε τι απαιτειται για να βρει στο δρόμο

pipe_smoker
08/08/2013, 10:20
με βαζεις σε πειρασμό όμως....

τι εννοεις του 08; Αν ειναι τα τελευταία 1000; Ναι, και;

Σε πειρασμο να μου χαρακτηρισεις την ερωτηση ηλιθια?:D Ελευθερα δεν τρεχει κατι, αφου και μονος μου το ειπα.

Το ενα, του ιδιωτη, αναφερει οτι ειναι το μοντελο του '08 με πρωτη αδεια το '13.
Το αλλο λεει σκετο 7/2012.

Δε λεω οτι εκανε ενας απο τους δυο κατι μεμπτο, μη δαγκανεις. Απλα εγω μπερδευομαι με το ποιου ετους ειναι ενα μοντελο οταν βλεπω 2-3 διαφορετικες χρονολογιες απο πανω.

(ΥΓ. ΝΟΜΙΖΩ το τελευταιο 1000 ειναι το fireblade το anniversary του 2012. Εκτος κι αν διαφερει απο αυτα του '08 μονο στο χρωμα, aka τρικολορε hrc, οποτε επι της ουσιας οντως τα τελευταια 1000 ειναι του '08)

sniper
08/08/2013, 10:21
Ναι η διαφορα ειναι κοντα στο 2χιλιαρο και κατεμε αξιζει να το δει γιατι οπως και να το δουμε στα 8κ τα 2κ ειναι 25% κατω

Προφανως και να το δει και να το βολταρει και να το δει μαστορας, δεν του λεμε στα τυφλα να το πάρει αλλα αν πχ το καινουριο ειναι και αυτο στοκ 3-4-5 χρόνων σκεφτείτε τι απαιτειται για να βρει στο δρόμο

Φρέσκα λάστιχα, βενζίνα και αντε να τσεκάρει και τις τσιμούχες του πηρουνιού μπας και... τίποτα άλλο.

sniper
08/08/2013, 10:21
Σε πειρασμο να μου χαρακτηρισεις την ερωτηση ηλιθια?:D Ελευθερα δεν τρεχει κατι, αφου και μονος μου το ειπα.

Το ενα, του ιδιωτη, αναφερει οτι ειναι το μοντελο του '08 με πρωτη αδεια το '13.
Το αλλο λεει σκετο 7/2012.

Δε λεω οτι εκανε ενας απο τους δυο κατι μεμπτο, μη δαγκανεις. Απλα εγω μπερδευομαι με το ποιου ετους ειναι ενα μοντελο οταν βλεπω 2-3 διαφορετικες χρονολογιες απο πανω.

(ΥΓ. ΝΟΜΙΖΩ το τελευταιο 1000 ειναι το fireblade το anniversary του 2012. Εκτος κι αν διαφερει απο αυτα του '08 μονο στο χρωμα, aka τρικολορε hrc, οποτε επι της ουσιας οντως τα τελευταια 1000 ειναι του '08)

Κορρεκτ.

Sapadak
08/08/2013, 10:25
Φρέσκα λάστιχα, βενζίνα και αντε να τσεκάρει και τις τσιμούχες του πηρουνιού μπας και... τίποτα άλλο.

ειδες?

mixalhsCr
08/08/2013, 10:25
To τελευταιο cbr που κυκλοφορει δεν εχει καμια σχεση με αυτο της αγγελιας.
Αφου τα μοντελα ειναι του 2008 τα λαδια στις αναρτησεις θα ειναι σώβρακα !

Red Rider
08/08/2013, 10:26
Είπαμε καθένας έχει την δική του οπτική γωνία :)
Αν δώσω τα 8 δεν θα λυπηθώ τα άλλα 2.
Και όσον αφορά τους λόγους αλλαγής της μοτό,τρόμαξε με το γκάζι τόσο που έβαλε υψηλής για να φρενάρει καλύτερα?
Αυτό εικάζω πως δεν είναι μηχανάκι κουλαδίου..

sniper
08/08/2013, 10:27
To τελευταιο cbr που κυκλοφορει δεν εχει καμια σχεση με αυτο της αγγελιας.
Αφου τα μοντελα ειναι του 2008 τα λαδια στις αναρτησεις θα ειναι σώβρακα !

Το δεύτερο είναι με 0 χλμ. Τίποτα δεν έχουν πάθει τα λάδια στις αναρτήσεις.

sniper
08/08/2013, 10:28
Είπαμε καθένας έχει την δική του οπτική γωνία :)
Αν δώσω τα 8 δεν θα λυπηθώ τα άλλα 2.
Και όσον αφορά τους λόγους αλλαγής της μοτό,τρόμαξε με το γκάζι τόσο που έβαλε υψηλής για να φρενάρει καλύτερα?
Αυτό εικάζω πως δεν είναι μηχανάκι κουλαδίου..

Ω... να σου δείξω μηχανές έτοιμες για WSBK που τις έχουν κουλάδια... όσες θες....

mixalhsCr
08/08/2013, 10:29
Επειδη εχει βαλει υψηλης μας παραπεμπει οτι δεν ειναι μηχανακι κουλαδιου?
Μηπως δεν καταλαβα κατι καλα σε αυτο που ειπες?

pipe_smoker
08/08/2013, 10:31
Κορρεκτ.

Τωρα θα βαρεσεις αλλα μιας και ειμαι με 3 ωρες υπνο και τραβιομουν και στην εφορια πρωι πρωι, χαρισε μου αλλη μια αν θες:a07:

Ποιο απο τα δυο ειναι κορρεκτ?

Α) Οτι το τελευταιο 1000 ειναι το anniversary του '12 με σημαντικες διαφορες απο αυτα του '08 ωστε να το χαρακτηρισουμε "νεο", "τελευταιο" κλπ

ή

Β) Οτι το τελευταιο 1000 ειναι του '08, και το anniversary του '12 ειναι απλα ενας επιπλεον χρωματισμος (αντε και κανα λογοτυπο "anniversary" στο ντεποζιτο), χωρις ουσιαστικες αλλαγες απο το μοντελο του '08?

Red Rider
08/08/2013, 10:35
Επειδη εχει βαλει υψηλης μας παραπεμπει οτι δεν ειναι μηχανακι κουλαδιου?
Μηπως δεν καταλαβα κατι καλα σε αυτο που ειπες?

Έτσι εικάζω.
βεβαίως στιγμιαία μου διέφυγε οτι το φρενάρισμα ειδικά μπροστά στην καφετέρια είναι απαιτητικό:lol:

mixalhsCr
08/08/2013, 10:35
Το δεύτερο είναι με 0 χλμ. Τίποτα δεν έχουν πάθει τα λάδια στις αναρτήσεις.

Αναρτηση που καθεται απο το 2008 δεν εχει θεμα θελεις να μου πεις?
Διαφωνω αρκετα πανω σε αυτο εκτος και αν μιλαμε για χρηση της μηχανης μεχρι την καφετερια.
Συμφωνω οτι αρκετοι αγοραζουν την μηχανη και τα πρωτα λεφτα θα τα δωσουν σε ενα power commander, σωληνακια υψηλης παρα στο να σεταρουν σωστα τις αναρτησεις τους .

sniper
08/08/2013, 10:57
Αναρτηση που καθεται απο το 2008 δεν εχει θεμα θελεις να μου πεις?
Διαφωνω αρκετα πανω σε αυτο εκτος και αν μιλαμε για χρηση της μηχανης μεχρι την καφετερια.
Συμφωνω οτι αρκετοι αγοραζουν την μηχανη και τα πρωτα λεφτα θα τα δωσουν σε ενα power commander, σωληνακια υψηλης παρα στο να σεταρουν σωστα τις αναρτησεις τους .

Aφενός ή δεν διαβάζεις καλά ή επίτηδες το κάνεις.

Το μηχανάκι δεν ειναι του 2008 είναι του '12. Στοκ. Τι δεν καταλαβαίνεις δλδ;

Επίσης, τα λάδια του προφανώς δεν έχουν τίποτα.

Και του 08 να ήταν το μηχανάκι, ήταν σε ακινησία δεν πολυμερίζουν έτσι τα λάδια, πρέπει να δουλευτούν.

mixalhsCr
08/08/2013, 11:01
Αν δεν κανω σοβαρο λαθος τα πρωτα του 2008 cbr βγηκαν με αυτο το χρωμα μοτερ που ειναι στην φωτογραφια της αγγελια και τα επομενα μεχρι και του 2012 που αλλαξε ερχοταν στην αγορα με μαυρο χρωμα μοτερ.

sniper
08/08/2013, 11:07
Αν δεν κανω σοβαρο λαθος τα πρωτα του 2008 cbr βγηκαν με αυτο το χρωμα μοτερ που ειναι στην φωτογραφια της αγγελια και τα επομενα μεχρι και του 2012 που αλλαξε ερχοταν στην αγορα με μαυρο χρωμα μοτερ.

OK, αυτό δεν το πρόσεξα, προφανώς τον 7/12 εβγαλε πινακιδα. ΟΚ, κι έτσι, αν το μηχανάκι ήταν στην έκθεση, τα λάδια χαλάσανε; Δεν νομίζω...

mixalhsCr
08/08/2013, 11:12
OK, αυτό δεν το πρόσεξα, προφανώς τον 7/12 εβγαλε πινακιδα. ΟΚ, κι έτσι, αν το μηχανάκι ήταν στην έκθεση, τα λάδια χαλάσανε; Δεν νομίζω...

Το τι συμβαινει με τα λαδια θα το δεις οταν κατσεις πανω και ξεκινησεις να αλλαζεις ρυθμισεις και δεις πως ακουν στις εντολες που τους δινεις. Τσεκαρεις το Sag Και παει λεγοντας...

Ναι αυτο το παιχνιδι με το του ποτε ειναι το μηχανακι τελικα εχει μεγαλη πλακα.
Ο Ελληνας οταν παει να αγορασει το 2013 θυμαται να παρει του 2009-2010 μηχανακι για να το αγορασει φθηνοτερο αλλα οταν ερθει η ωρα να το πουλησει ......εγω το 2013 το αγορασα,, εεεε του 2013 ειναι φιλε, τοσο πανε αυτα,αμα θες !:a014:

nikoli
08/08/2013, 11:25
Παιδιά είστε φοβεροί και λεπτομερείς..μπράβο!!! Θα προτιμήσω το καινούργιο βάση των λεγομένων σας!!
Θα σας ενημερώσω το συντομότερο δυνατόν.
Είμαι στην δουλειά και δεν έχω πολύ χρόνο να γράψω περισσότερα.

mixalhsCr
08/08/2013, 11:29
Λενε οτι τα cbr με αυτο το χρωμα μοτερ της αγγελιας και οχι το μαυρο τσιμπανε λαδι ,αν υπαρχει καποιος που ξερει κατι παραπανω πανω σε αυτο ας το διευκρινίσει!

endopandou
08/08/2013, 11:31
...
Και καλά θα κάνεις. Στη θέση σου θα έπαιρνα μια ωρίτσα άδεια για να δώσω προκαταβολή για καλό και για κακό... Μιλάμε για σούπερ ευκαιρία;)

nikoli
08/08/2013, 11:48
Άδεια ε!!! πρέπει να ανέβω Αθήνα.