PDA

View Full Version : Καινούργιες πινακίδες



past98
14/08/2013, 22:33
Γειά σας παιδία και καλώς όρισα στο φόρουμ σας μια και είμαι καινούργιος... Θέλω να σας ρωτήσω κάτι σχετικά με τις πινακίδες... Εχω βρει ένα c50 από έναν μπαρμπα και έχει καταθέσει πινακίδες... Θέλω να ρωτήσω πόσο θα πάει να βγουν νέες πινακίδες και πόσο κανεί η μεταβίβαση...

SHOOTER045
14/08/2013, 23:40
λοιπον καινουργιες σε καινουργιο ΜΟΝΟ
-τις ιδιες εαν και εφ οσον δεν εχει πολλα χρονια που τις κατεθεσε και δεν εγινε διαγραφη,πραγμα που σημαινει οτι ειναι ΜΟΝΟ για αντ/κα
-να τις παρεις εαν και εφοσον δεν εχει καμια δεκαετια(και βαλε) απληρωτα τελη υπολογισε 18-22 ευρο-απ οτι θυμαμαι για τα 50αρια Χ τα ετη που ηταν απκληρωτο,για να γινει η μεταβιβαση
-αν ειναι φετινα πληρωνεις τα φετινα,ενα μικρο παραβολο για μεταβιβαση,βγαζεις ασφαλεια και το κανεις απευθειας στο ονομα σου

past98
15/08/2013, 01:46
λοιπον καινουργιες σε καινουργιο ΜΟΝΟ
-τις ιδιες εαν και εφ οσον δεν εχει πολλα χρονια που τις κατεθεσε και δεν εγινε διαγραφη,πραγμα που σημαινει οτι ειναι ΜΟΝΟ για αντ/κα
-να τις παρεις εαν και εφοσον δεν εχει καμια δεκαετια(και βαλε) απληρωτα τελη υπολογισε 18-22 ευρο-απ οτι θυμαμαι για τα 50αρια Χ τα ετη που ηταν απκληρωτο,για να γινει η μεταβιβαση
-αν ειναι φετινα πληρωνεις τα φετινα,ενα μικρο παραβολο για μεταβιβαση,βγαζεις ασφαλεια και το κανεις απευθειας στο ονομα σου

1. Μετά από πόσα χρόνια γίνεται διαγραφή;
2. Δηλαδή άμα κατέθεσε τις πινακίδες χωρίς χρωστούμενα θα πρέπει να πληρώσω μόνο τα φετινή η και όσα χρόνια ήταν καταθετημενες;
Συγνώμη αν κάνω χαζές ερωτήσεις αλλά ρωτάω για να μην την πάθω... Αν τελικα ο μπάρμπας έχει πεθάνει και δει η γυναίκα του τι κάνω;

Lioulios
15/08/2013, 02:01
Διαγραφή Δεν γίνεται ποτέ αν δεν κάνει ο ιδιοκτήτης διαγραφή .
Αν δεν έχει κάνει διαγραφή , πάει (ο ιδιοκτήτης) και τις παίρνει κανονικά και αν για κάποιο λόγο τις έχουν καταστρέψει είναι υποχρεωμένοι να βγάλουν καινούριες ...
Αν έχει κάνει διαγραφή (που σημαίνει πως έχει παίξει έξτρα χαρτούρα κτλ κτλ ...Δεν μπορεί - θα το θυμάται ) όπως λέει καιο σούτερ .... Μονο για ανταλακτικά ή για πίστα ή σε ιδιοκτητο οικόπεδο να μαθαίνουν μηχανή τα πιτσιρίκια .

Εάν πάρει τις πινακίδες πίσω πληρώνονται μονο τα τρέχοντα τέλη . Όχι για το διάστημα που ήταν κατατεθημένες .... Για αυτό το λόγο τις καταθέτουν όλοι τελευταία ...Για να γλυτώσουν τα τέλη .
Αν χρώσταγε τέλη προηγούμενων ετών την στιγμή που τις κατέθεσε , αυτό είναι μια άλλη ιστορία .... Εκεί στο κουμπιούτερ (στο φάκελο δηλαδή) θα τα δούνε όλα .

Καμία χαζή ερώτηση δεν έχεις κάνει .


Αν ο μπέρμπας πέθανε δεν ξέρω , αλλά λογικά με τη ληξηαρχική πράξη θανάτου και τη χήρα παρούσα ...Κάνεις δουλειά ... Και αν θέλει και ο υπάλληλος , τότε θα την κάνεις και γρήγορα . Αν πέσεις σε μαλάκα ... Θα σε ταλαιπωρήσει . Για αυτό μην πας καπάκι μετά τις διακοπές . Δώσε λίγο χρόνο γιατί θα έχει φόρτο εργασίας και αυτά θέλουν χρόνο ....Άνοιγμα φακέλοι κτλ κτλ ...Πολύ δουλειά .

past98
15/08/2013, 03:42
και κάτι τελευταίο... Η μεταβίβαση γίνεται στην τροχαία η στο κεπ... Η επανέκδοση των πινακίδων και η χαρτούρα που γίνονται;

Lioulios
15/08/2013, 15:27
Όπα ... Ξέχασα πως μιλάμε για 50άρι . Νομίζω πως ακόμα η αστυνιμία τα έχει ,αλλά δεν είμαι σίγουρος . Ο Σούτερ θα σου πει

SHOOTER045
15/08/2013, 15:38
στην τροχαια καθως οσον προκειται για 50 αρι
η σε καποιο γραφειο που ασχολειται με τετοια +εξτρα κοστος κλπ
οποτε πηγαινεις στο τμημα της περιοχης σου και τελειωνει η ιστορια
btw το κοπελι(λιουλιος)ηταν κατατοπιστικοτατος νομιζω
btw 2 χρονια πολλα σε ολους