PDA

View Full Version : μαγαζι Ιαπωνια? ή Αμερικη?



GAGARIN
16/08/2013, 17:21
....εχει ψωνισει κανεις απο μαγαζι Ιαπωνια ?
ξερουμε κανενα αξιοπιστο ? (paypal)

θελω να παρω ενα arai και τον χρωματισμο μονο εκει τον βρησκω

εναλλακτικα θα με βοηθουσαν και μαγαζια απο αμερικα για μια δευτερη χρωματικη επιλογη που ουτε αυτη ερχεται ευρωπη

ξερω οτι εχουν αλλες προδιαγραφες και αλλα μεγεθη ...

παρακαλω να βοηθησουν μονο οσοι εχουν την εμπειρια της αγορας απο καποιο μαγαζι ιαπωνιας ή αμερικης
και τι προσεχουμε σε θεμα τελωνειου

ευχαριστω

AUFGEBRACHT
16/08/2013, 17:28
Ντόμπρι βέτσερ!!! Εμπειρία από Ιαπωνία δεν έχω, από τελωνείο όμως για αγορές από ΗΠΑ προσέχεις να μη σταλθεί το εμπόρευμα με κούριερ στυλ FedEx, UPS κτλ αλλά μόνο με USPS (το αντίστοιχο των ΕΛΤΑ στις ΗΠΑ). Παίρνεις πολύ μικρότερο ρίσκο, ενώ με κούριερ είναι 150% σίγουρο πως θα παρακρατηθεί στο τελωνείο και για εκτελωνισμό δεν θα πιστεύεις το ποσό που ζητάει η συμμορία κούριερ-εκτελωνιστές...

GAGARIN
16/08/2013, 17:42
Ντόμπρι βέτσερ!!! Εμπειρία από Ιαπωνία δεν έχω, από τελωνείο όμως για αγορές από ΗΠΑ προσέχεις να μη σταλθεί το εμπόρευμα με κούριερ στυλ FedEx, UPS κτλ αλλά μόνο με USPS (το αντίστοιχο των ΕΛΤΑ στις ΗΠΑ). Παίρνεις πολύ μικρότερο ρίσκο, ενώ με κούριερ είναι 150% σίγουρο πως θα παρακρατηθεί στο τελωνείο και για εκτελωνισμό δεν θα πιστεύεις το ποσό που ζητάει η συμμορία κούριερ-εκτελωνιστές...

ντομπερ βετσερ και σε σενα πατριωτη........ευχαριστω για το tip κατι ειχε παρει το αυτι μου

dmf
16/08/2013, 19:17
Γιατί έχω την εντύπωση ότι ένα site που έστελνε κράνη από ιαπωνία (arai) σταμάτησε να το κάνει επικαλούμενο κάποιο νόμο που απαγορεύει την πώλησή τους εκτός Ιαπωνίας;

GAGARIN
16/08/2013, 20:06
Γιατί έχω την εντύπωση ότι ένα site που έστελνε κράνη από ιαπωνία (arai) σταμάτησε να το κάνει επικαλούμενο κάποιο νόμο που απαγορεύει την πώλησή τους εκτός Ιαπωνίας;

για πες το ομως...........μηπως το θυμασε?

Shinji Ikari
16/08/2013, 22:29
Δεν ειχα ποτε προβλημα με FedEx ουτε καποιο αλλο προβλημα, ξερει ο seller τι πρεπει να κανει(του στελνεις και mail βεβαια αν θες). Στο ebay μπες αφοβα, τα νουμερα τα γραφουν οι sellers αναλυτικα, αν εχεις φορεσει το μοντελο κρανους που θες και σου κανει, παραγγελνεις το ιδιο νουμερο και τελος.

dmf
17/08/2013, 00:41
na diavase kai monos sou http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=37763&highlight=%CE%BA%CF%81%CE%AC%CE%BD%CE%B7+%CE%B9%CE%B1%CF%80%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1

GAGARIN
20/08/2013, 06:41
κανεις αλλος?
ολοι διακοπες ειστε ακομα?