PDA

View Full Version : ktm sx 250



naturalboy
17/08/2013, 01:05
Προς τους φίλους κατεμάδες θέλω να ρωτησω για το συγκεκριμένο μοντέλο που είναι του 04 μου το έδωσε ενας φίλος και δε ξέρω τι λάδια να του βάλω στον κινητήρα ? Όπως και επίσης πως ελενχω την στάθμη τους επίσης επειδή το είχε αφήσει χωρις βενζίνη 1 χρόνο παίρνει μπροστά μετα απο πολύ μανιβέλα και σβήνει μετα απο λίγο και όσο δουλεύει μπερδεύει αρκετά, ξέρει κανεις τι συμβαίνει γιατι η αλήθεια είναι οτι δέν ξέρω πολά απο δίχρονα , ευχαριστώ εκ των προτέρων!

SHOOTER045
17/08/2013, 01:11
λυσιμο καθαρισμα καρμπ-οπως ολα τα διχρονα ΜΧ δεν εχουν κατι ιδιαιτερο τα ΚΤΜ-περα του οτι χαλανε ευκολα
στον κινητηρα δεν φορανε λαδια στο σαζμαν θα εννοεις?το μοτερ λιπαινεται απο το λαδι μιξης της βενζινας
σαζμανολαδο για 2τ ΜΧ και την σταθμη απ οτι νομιζω ξεβιδωμενη ταπα και την βαζεις στην θεση της
επιλογες σε λαδια μιξης αναλογα την τσεπη σου και ποσο θες να σου παει
λαδια σαζμαν το ιδιο

naturalboy
17/08/2013, 03:16
Λαδι μίξης έχω πάρει το θέμα είναι οτι έχει τάπα κανονικά στον κινητήρα και δεν ξέρω τι λάδι να βάλω σασμανόλαδο??? , ότι άλες πληροφορίες εχεις θα μου φανούν χρήσιμες..

SHOOTER045
17/08/2013, 10:31
επειδη τα ΚΤΜ ειναι περιεργα δεν θα σου πω τι λαδι βαζω εγω στο YZ μου στο σαζμαν
θα ρωτησω εναν φιλο που εχει παρομοιο(250 exc)εκτος αν σου απαντησει κανενας αλλος owner
για τη μιξη καλα ειναι να παρεις ενα μεγαλο μπιτονι(10 λιτρα) βαζεις βνζινη προσθετεις λαδι μιξης 10% =στα 10 λιτρα=100 γρ λαδι
κουνας-ανακατευεις δυνατα και μετα βαζεις στο τεποζιτο,και λιγο παραπανω δεν πειραζει φτανει να μην υπερβαλεις γιατι θα καπνιζει αρκετα και θα σου βραχυκυκλωνει το μπουζι


διορθωση κεκτημενη ταχυτητα
μιξη 4,5/5 % αντε 7 το πολυ και σαζμαν οτι σου λεει ο απο κατω η 10w40-10w50

MikeG
17/08/2013, 12:14
Λάδι της Motorex για το σασμάν. Ζήτα αυτό.

http://www.ktm-parts.com/36030002-p-PPOLTG,SBBMOTOREX.html#.Ug9M47w6So8