PDA

View Full Version : ''ΧΑΖΕΣ'' τουμπες,χυμες κτλ.



Σελίδες : 1 [2] 3

nasos-hyper
14/09/2009, 21:56
πιτσιρικι με το ΙΤ κανω πεταγμα(τα βλεπα ολα ευθεια απ τα ξυδια)κ σκαω σε κατι βατσουνιες.
με βγαλαν την αλλη μερα κ θελανε αλλες πεντε να μου βγαζουν τα αγκαθια.
με ενα XR200 μερα πασχα πεταγομαι για τσιγαρα κ καθως γιορτινη μερα το καντηλιαζω κ μια κυρα με ενα ταλμποτ :lol: παραβιαζει στοπ,σκαω επανω της κ πεταγομαι στον απεναντι κηπο που ψηνανε οβελια.
με το καταλληλο ακροβατικο σκαω ακριβως στην μυτη της σουβλας με τα οπισθια.:lol: :lol: :lol:
το αιμα ποταμι..:lol:
με εξαβολτο παπι κ χωρις φωτα εχω σκασει κεφαλιδι σε γαιδαρο που ηταν στη μεση του δρομου
κ εκανε 2 μερες να συνελθει.
με φειζερακι1000 εχω φαει κουκουβαγια στη μαπα με 40χλμ κ ηταν λες κ με χτυπησε μπουκετο ο ταισον.
αλλου το μηχανακι,αλλου εγω κ ματοκυλισμενη η κουκουβαγια.:lol:
με RD350 το τελικιαζω στην ευθεια κ χτυπωντας εναν σκυλο(μαλλον λαγοσκυλο)απ το πουθενα
λεω καλημερα σε παμπριζ λεοφωρειου με αγγλους τουριστες.:lol:
με κατεμι sxc διπλαρωνομαι τυχαια με εναν τσολια με βαραντερο κ ενω θαυμαζα τα την καλλιγραμη
συνεπιβατιδα του φερυμποουτ χανω το κοκκινο φαναρι κ για να αποφυγω μετωπα την ριχνω
σε κατι καδους σκουπιδιων κ με το μπαμ κλεινει το καπακι τους ενος.
οκ δεν επαθα τπτ εγω,το μηχανακι,αναβω το τελευταιο τσιγαρο να συνελθω κ ανοιγω καπακι
να ριξω πακετο.
ε μου πεταγονται 3 γατια απανωμ κ κοντεψα να παθω ανακοπη.απαπαπα:lol:

nihristo
15/09/2009, 01:26
Είμαστε στο χωριό, εγώ με τον ένα φίλο μου πάνω στο 50αρακι σκουτερ προσπερνάμε τον άλλον φίλο που οδηγούσε πιο αργό 50άρι από το δικό μου...Καθότι πολύ φιλοσοφημένοι ο συνεπιβάτης μου γυρνάει κ κοροιδεύει τον φίλο που προσπεράσαμε όσο εγώ του κάνω γκριμάτσες στον καθρέπτη...Συμπέρασμα- κανείς δεν κοιτάει τον δρόμο. Αποτέλεσμα- εγώ στο χαντάκι, ο φίλος μου στο χαντάκι κ ο φίλος που κοροιδεύαμε να πιάνει την κοιλιά του από τα γέλια...! δόξα τον θέο απώλειες=0

kiloMeater
15/09/2009, 08:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από nasos-hyper
πιτσιρικι με το ΙΤ κανω πεταγμα(τα βλεπα ολα ευθεια απ τα ξυδια)κ σκαω σε κατι βατσουνιες.
με βγαλαν την αλλη μερα κ θελανε αλλες πεντε να μου βγαζουν τα αγκαθια.
με ενα XR200 μερα πασχα πεταγομαι για τσιγαρα κ καθως γιορτινη μερα το καντηλιαζω κ μια κυρα με ενα ταλμποτ :lol: παραβιαζει στοπ,σκαω επανω της κ πεταγομαι στον απεναντι κηπο που ψηνανε οβελια.
με το καταλληλο ακροβατικο σκαω ακριβως στην μυτη της σουβλας με τα οπισθια.:lol: :lol: :lol:
το αιμα ποταμι..:lol:
με εξαβολτο παπι κ χωρις φωτα εχω σκασει κεφαλιδι σε γαιδαρο που ηταν στη μεση του δρομου
κ εκανε 2 μερες να συνελθει.
με φειζερακι1000 εχω φαει κουκουβαγια στη μαπα με 40χλμ κ ηταν λες κ με χτυπησε μπουκετο ο ταισον.
αλλου το μηχανακι,αλλου εγω κ ματοκυλισμενη η κουκουβαγια.:lol:
με RD350 το τελικιαζω στην ευθεια κ χτυπωντας εναν σκυλο(μαλλον λαγοσκυλο)απ το πουθενα
λεω καλημερα σε παμπριζ λεοφωρειου με αγγλους τουριστες.:lol:
με κατεμι sxc διπλαρωνομαι τυχαια με εναν τσολια με βαραντερο κ ενω θαυμαζα τα την καλλιγραμη
συνεπιβατιδα του φερυμποουτ χανω το κοκκινο φαναρι κ για να αποφυγω μετωπα την ριχνω
σε κατι καδους σκουπιδιων κ με το μπαμ κλεινει το καπακι τους ενος.
οκ δεν επαθα τπτ εγω,το μηχανακι,αναβω το τελευταιο τσιγαρο να συνελθω κ ανοιγω καπακι
να ριξω πακετο.
ε μου πεταγονται 3 γατια απανωμ κ κοντεψα να παθω ανακοπη.απαπαπα:lol:


ζείς ακόμα ;-) :p :p

kalogeros
15/09/2009, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από nasos-hyper
πιτσιρικι με το ΙΤ κανω πεταγμα(τα βλεπα ολα ευθεια απ τα ξυδια)κ σκαω σε κατι βατσουνιες.
με βγαλαν την αλλη μερα κ θελανε αλλες πεντε να μου βγαζουν τα αγκαθια.
με ενα XR200 μερα πασχα πεταγομαι για τσιγαρα κ καθως γιορτινη μερα το καντηλιαζω κ μια κυρα με ενα ταλμποτ :lol: παραβιαζει στοπ,σκαω επανω της κ πεταγομαι στον απεναντι κηπο που ψηνανε οβελια.
με το καταλληλο ακροβατικο σκαω ακριβως στην μυτη της σουβλας με τα οπισθια.:lol: :lol: :lol:
το αιμα ποταμι..:lol:
με εξαβολτο παπι κ χωρις φωτα εχω σκασει κεφαλιδι σε γαιδαρο που ηταν στη μεση του δρομου
κ εκανε 2 μερες να συνελθει.
με φειζερακι1000 εχω φαει κουκουβαγια στη μαπα με 40χλμ κ ηταν λες κ με χτυπησε μπουκετο ο ταισον.
αλλου το μηχανακι,αλλου εγω κ ματοκυλισμενη η κουκουβαγια.:lol:
με RD350 το τελικιαζω στην ευθεια κ χτυπωντας εναν σκυλο(μαλλον λαγοσκυλο)απ το πουθενα
λεω καλημερα σε παμπριζ λεοφωρειου με αγγλους τουριστες.:lol:
με κατεμι sxc διπλαρωνομαι τυχαια με εναν τσολια με βαραντερο κ ενω θαυμαζα τα την καλλιγραμη
συνεπιβατιδα του φερυμποουτ χανω το κοκκινο φαναρι κ για να αποφυγω μετωπα την ριχνω
σε κατι καδους σκουπιδιων κ με το μπαμ κλεινει το καπακι τους ενος.
οκ δεν επαθα τπτ εγω,το μηχανακι,αναβω το τελευταιο τσιγαρο να συνελθω κ ανοιγω καπακι
να ριξω πακετο.
ε μου πεταγονται 3 γατια απανωμ κ κοντεψα να παθω ανακοπη.απαπαπα:lol:

:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ρε μεγάλε μήπως να πας να σε διαβάσει κανένας παπάς;

nasos-hyper
15/09/2009, 21:31
χαχαχα.το εκανα.το ξαναριξα στη θρησκεια κ απο το 2001 που πηρα το φειζερακι το 1000 μεχρι το 05 που το εδωσα με 35χχλμ δεν ξανασυνεβη κανα ευτραπελο.η βεφα ομως που πηρα μετα ηταν
καταραμενη.(τσ τσ,μα καλα πως τα οδηγανε αυτα μηχανακια?)
νταξ,ξυνεις αλλα αυτο το βιτεκ ειναι μεγαλη αμαρτια.τουρμπισια μηχανη..:lol:
ντουκατ κ τα μυαλα στα καγκελα.οεο:winka:

Pardalotzatziki
15/09/2009, 22:09
naso....kairo eixa na gelasw etsi....

apisteutes istories....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer:

nasos-hyper
19/09/2009, 21:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pardalotzatziki
naso....kairo eixa na gelasw etsi....

apisteutes istories....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer:
:rotflmao:
κ ποσες αλλες..χαχαχα
βγαινω πιτωμενος πιτσιρικι απ ντισκο ξημερωματα σε τουριστικο μερος κ διπλα απ το παπι
ενα σεμπεε 400.πω ρε εργαλειο λεω κ καθομαι επανω.
ε βαζω το κλειδι του παπιου κ καλα κ παιρνει μπροστα το τερας.:sun:
ανεμος ο νασος..
ε το μεσημερι με ξυπνησαν καμια 10ρια ατομα απ το διπλανο χωριο να με λυντσαρουν.:lol:
ειμαι ολυμπιακος ρε λεω κ εληξε εκει το θεμα.:lol:

Pardalotzatziki
19/09/2009, 21:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από nasos-hyper
:rotflmao:
κ ποσες αλλες..χαχαχα
βγαινω πιτωμενος πιτσιρικι απ ντισκο ξημερωματα σε τουριστικο μερος κ διπλα απ το παπι
ενα σεμπεε 400.πω ρε εργαλειο λεω κ καθομαι επανω.
ε βαζω το κλειδι του παπιου κ καλα κ παιρνει μπροστα το τερας.:sun:
ανεμος ο νασος..
ε το μεσημερι με ξυπνησαν καμια 10ρια ατομα απ το διπλανο χωριο να με λυντσαρουν.:lol:
ειμαι ολυμπιακος ρε λεω κ εληξε εκει το θεμα.:lol:

:lol: :lol: :lol:

kyriakos750
28/09/2009, 12:04
Πριν απο μερικά χρόνια, όλο το παρεάκι μαζεμένο με τα παπιά..ήμασταν οι αλήτες-κοντράκιδες των Μελισίων και κλασσικά απόγευμα καλοκαιριού κάνουμε βόλτα 5 μονοκάβαλα...
Σε κεντρικό μονόδρομο των Μελισίων κατεβαίνουμε μαλιοκούβαρα ο ένας πίσω απ'τον άλλον κ θέλουμε πριν το φανάρι στο τέλος του δρόμου να κάνουμε αριστερά στο τριγωνάκι του δρόμου που σε βγάζει στον διπλαμό μονόδρομο που όμως είναι άνοδος...μπροστά απο κεντρικό σουβλατζίδικο...ξεκινάμε τα φρένα (εγώ 4ος στην σειρά), τα κατεβάσματα, το κολίδια, ήταν και πολύ γλυστερός ο δρόμος, είχε και σταματημένο αυτοκίνητο...ξαπλώνει ο πρώτος να αποφύγει το αμάξι, ο δευτερος το σώζει αλλά χτυπάει τον πρώτο...ο τρίτος ξάπλα πάνω στον δευτερο...εγώ το ρίχνω...πάνω στον τρίτο...κ προφανώς και ο τελευταίος πάνω μου...Ακόμα θυμάμαι ενα ολόκληρο σουβλατζίδικο να μας κοιτάει...εμάς να έχουμε λυθεί στα γέλια κ την τωρινή μου κοπέλα μαζί τις φίλες της να μας κοιτάνε κ να γελάνε....
Αλλά δεν την χάλασε μετά....

alexara_1_9_9_4
28/09/2009, 15:41
Μιας και μιλατε για αστειες τουμπες θα σας πω για την πρωτη και τελευταια τουμπα που εφαγα μεχρι τωρα . ειμε που λετε σε μια πιστα motocross με το yamaha minicoross 50cc που μου ειχε παρει ο πατερας μου και εκανα κατι πραματα τοτε τα θυμαμε και λαχταρω , μιλαμε το minicross τερμα το πηγαινα ακουγα και μουγριζε η μηχανη ( 5 χρονων τοτε ) και το " αστειο " της υποθεσης ειναι οτι με ολες τις μ@λ@κιες που εκανα τοτε 5 χρονων μορο δεν επεσα ουτε μια φορα . ΜΕΧΡΙ που ειθελα να κανω και εγω μια σουζα !!!!:D . οδηγουσα ολο το απογευμα εξαντλημενος και θα φευγαμε εβγαλα οτι προστατευτικα φορουσα πανω μου και εκανα εναν τελευταιο γυρο της πιστας . πανω να δωκιμασω μια σουζα τερμα το γκαζι βαζω δυναμη πισω και ΠΟΤΕ προλαβα να σερνωμε με τα γονατα στο χωμα και τα χερια στο τιμονι ουτε εγω δεν καταλαβα . τα γονατα μου χαλια για ενα μηνα δεν μπορουσα να περπατισω αλλα το θυμαμε τωρα στα 16( σχεδον) και γελαω :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

christostr
28/09/2009, 15:49
ειμαι ολυμπιακος ρε λεω κ εληξε εκει το θεμα.

Έτσι εξηγείται η λαλακία χαχαχχα:rotflmao: :rotflmao: :beer: :rotflmao: :rotflmao:

MILT1964
29/09/2009, 23:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalogeros
:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ρε μεγάλε μήπως να πας να σε διαβάσει κανένας παπάς;

Οχι ρε φιλε. Κατσε εδω να γραφεις να σε διαβαζουμε εμεις!

chriswonderer
30/09/2009, 02:20
Prin apo poli kairo

douleva se ena logistiko grafeio gia tis eksoterikes douleies mono(eforeies,klt)
kai eixa ena Jog aki 50araki gia na kinoume-tis eterias.Pano stin Egnatia (Salonika) pigeno me 60 mesea lorida k sto ipsos me Ionos Dragoumr sto fanari ,anavei portikali alla to prolaveno aneta k sinexizo... :a05: TO ktrino Punto omos apo mprosta mou pou arxika dinei gazi gia na prolavei k aftos, TO KOKALONEI :a53: molis pernaei to fanari me apotelesma na frenaro ki ego alla pou na stamatisei to Jog....stoukaro pano tou piso deksia k fevgo iptamenos:a03: kolotoumpa ston aera k skao me ti plati asfalto sernome gia 10metra perripou..

kai meta arxizei to gnosto panigiri opos kathe fora pou simvei kati tettoio se kedrikotato dromo polis:a2: ...i kikloforia stamatise..i giagiades legan'' AGIO EIXES'', oi papoudes ''re paidaki mou de prosexe?'', ''pare tsigaro'' ''pare nero'',....ena trelo trelo gledi...eftixos de xtipisa mono 1 katagma sta plevra k ekdores...rotao ton Punto giati re file kokaloses?''Eida ena podilato na ksekinaei k tromaksa..leei...episis tou ksilosa to profilaktira apo deksia k tou skasa:a016: k to piso lastixo...
to jog egine akordeon...
Pio poli thimame to panigiri pou stithike pros timin mou mia k prosferra stous agapitous sinpolites mia theamatiki savourda:a54: ..o Pundos ,telos, m eipe pos me eide na pernao apo to parathiro tou sinodigou k EFTIXOS pou den ktipisa sovara!!!Eixe dikio!

Keep walking:a23:

poker01joker
01/10/2009, 00:09
Δουλευω delivery στο Ρεθυμνο, και κατεβαινω πατητος κατηφορα αποτομη 100 μετρων.Στο τελος της κατηφορας υπαρχει διασταυρωση κεντρικη.15 μετρα πριν τη διασταυρωση συνειδητοποιω πως για καποιο λογο εχω πάρει το "κακο" μηχανακι, το οποιο δεν εχει φρενα και λαστιχα (παιδια ειλικρινα ουτε τα βασικα...). Ξεκινω λοιπον παραλληλα με τα φρενα και κατεβασματα. Η σουπα ηταν απολαυστικοτατη, οπως και τα σουβλακια και το σπασμενο καλαθι στην ασφαλτο... τουμπες οχι και λιγες ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΚΡΑΝΟΣ ΜΑΓΚΕΣ

mreth
01/10/2009, 11:21
Στο ΜΑΜ-ΜΑΜ δουλεύεις:confused:

poker01joker
01/10/2009, 11:51
οχι, τοτε δουλευα στο πικαντικο. Η κατηφορα ειναι η Θεοτοκοπουλου αν ξερεις απο ρεθυμνο.Πολυ γελιο:rotflmao:

mreth
01/10/2009, 11:59
Αφού δεν έσκασες σε κανένα αυτοκίνητο στην Πορτάλιου πάλι καλά να λες!!!
Καλά αυτοί από το ΜΑΜ-ΜΑΜ μου έχουν μπει στο μάτι, τρέχουν εκεί στη γειτονιά μέσα στα στενά και δεν τους καίγεται καρφί!!! (καλά, μην πούμε για το δακτύλιο κ.τ.λ....)

poker01joker
01/10/2009, 12:29
κοιτα, και τωρα μετα τα φανταρικα και την αποκτηση πτυχιου παλι delivery δουλευω αλλα σε αλλο μαγαζι. Αυτο που εχω στο μυαλο μου συνεχεια ειναι πως δεν αξιζει να σακατευτεις για κανενα σουβλατζιδικο και καμια πιτσαρια.Τωρα οσον αφορα το ΜΑΜ ΜΑΜ η αληθεια ειναι πως πανε λιγο μαλιοκουβαρα (ισως παραπανω απ οσο θα επρεπε). Παντως με παλια πολη και δακτυλιο δεν το ρισκαρω γιατι τα μπλοκα ειναι πολλα. Υπομονη λιγες μερουλες ακομη που θα εχουμε προσβαση...;)

panos1050
12/10/2009, 04:00
δευτερη που ειχα παρει το καινουργιο μου εργαλειο χτ 660

οτι ειχε βγει τοτε.

σκαω λοιπων γλυφαδα για καφε κυριακη μεσημερι μαζι με την γυναικα.

καθομαι σε ενα τραπεζακι ακριβως απεναντι απο την μηχανη και κοιταω ολο καμαρι

να την χαζευουν.

οταν ηρθε η ωρα να φυγω πηγα προς την μηχανη εκανα ακρη κατι τυπους που την χαζευαν

ανεβαινω πανω ολο μαγκια μαζι και η γυναικα παω να κανω αναστροφη
μου φευγει ο συμπλεκτης και παρτους και τους δυο κατω.

ακομα γελανε εκει περα

Elena K.
24/10/2009, 22:30
Λοιπον.....Κάθε χρόνο, περιπου την ιδια ημερα/μηνα, στις καλοκαιρινες διακοπές, πεφτουμε με τον ιδιο ΑΚΡΙΒΩΣ τροπο. ΚΑι ποιος σακατευεται???? Ε???? Ο οδηγος??? Μπα!!!!!!!!!!!!! Ο Μ@#$%&κας και αφελής, ανυποψίαστος συνοδηγος!!!!!!
Πέρυσι λοιπον: Μηχανουλα καινουρια του κουτιου( bmw Adventure) τριων ημερων. Προορισμος, οι Παξοι, απο Αθηνα-Ηγουμενίτσα!.
Σουρουπο, μετά απο το μπανακι μας, παμε να κανουμε ντουζακι και μετα για φαγητο. Περνάμε απο μια περιοχη με ενα ηλιθιο ονομα..Βλαχοπουλο..κάτι. Εκει λιγο πιο εξω απο τον οικισμο, ειναι μια φουρκέτα, ανηφόρα. Λιγο η φουρκέτα, λιγο το επερχόμενο αυτοκίνητο, λιγο η ολοήμερη έκθεση στον ήλιο... Πλατσ!!!!!!!!
Το αποτέλεσμα; Να γραντζουνιστει η μηχαν η σε ένα -δυο σημεια, να ξεκολλησει το τζαμι από το κράνος μου, να καει λιγο το ποδι του οδηγου στη γαμπα και ενας τεράστιος μελιτζανί μόλωπας στο δεξιο......"μάγουλο"! Ευτυχώς έπεσα στα μαλακά!
Πάλι φέτος, μια απο τα ίδια!
Πήγαμε με φιλικό ζευγάρι με μηχανες στην Ικαρία. Ήπιαμε και εκει πάνω στο μεθύσι, αρχισε να μπινελικωνει ο φιλος τη γυναίκα του! Αρχίζει ο καυγάς, και εχω την λαμπρή ιδέα, να πάρει ο φίλος μου την κοπέλα στη μηχανη μας, για να την γλιτωσουμε από τα "δοντια" του φίλους της, ετσι ωστε να αποφευχθουν τα χειροτερα ρεζιλικια!
Τα χειροτερα δεν τα "απέφυγα" ομως! Ανέβηκα εγώ στην δική του μηχανη, και..λιγο το κρασί, λίγο τα νευρα, με σαβούριασε σε μια στροφη/ανηφόρα!
Αριστερό μάγουλο αυτή τη φορά....

:dizzy: :dizzy: :dizzy:

Χωμάτινος
24/10/2009, 23:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elena K.
...

Τουλάχιστον τώρα υπάρχει μία συμμετρία (μία αριστερά, μία δεξιά) :lol:


Αλλωστε, οι -σχεδόν- ανώδυνες τούμπες είναι το αλάτι της ζωής :wave2:

ermiss
25/10/2009, 01:55
Συνηθισμένος απο τα φρένα σε χέρι και πόδι απο την μηχανή, ξεκινάω ένα πρωί που την έχω για σέρβις, με το dio του αδερφού μου.

Κρύο και έχω ανοιχτό μπουφάν. Συμπλέκτη με το αριστερό για να τσουλίσει με 10-15χλμ και με το δεξί σηκώνω το φερμουάρ του μπουφάν...
Συμπλέκτη???? το dio???? απο πότε?????

Ο πίσω τροχός εννοείτε οτι έχει χάσει κάθε έννοια πρόσφυσης, το καρυδότσουφλο πετάει το κώλο αριστερά, κατεβάζω όπως όπως το δεξί χέρι στο τιμόνι και τσιμπάω μπροστινό να το μαζέψω.

Μπροστινό στο dio? ρε η μηχανή είναι γαι σέρβις λέμε, ξύπνα... που στο διάλο έχω το μυαλό μου πρωί πρωί????

Το dio επανέρχεται αλλά με το τσίμπημα του μπροστινού η επιστροφή του κώλου απο τα αριστερά προς την ευθεία, συνεχίζει με μεγαλύτερη φόρα προς τα δεξιά!!!!!

Αποτέλεσμα το dio να κάνει ένα εντυπωσιακό στρίψιμο 180 μοιρών και εγώ να κοιτάω ανάποδα στο δρόμο τα αυτοκίνητα να έρχονται και ακριβώς πίσω μου έναν ΖΗΤΑ να έχει δει όλη την αλλοπρόσαλλη σκηνή με το dio να περιστρέφεται με 10 χλμ, εμένα να κοιτάω τα φρένα και να προσπαθώ να καταλάβω ποιο είναι πού και να κουνάει απελπισμένα το κεφάλι του...

Elena K.
25/10/2009, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Χωμάτινος
Τουλάχιστον τώρα υπάρχει μία συμμετρία (μία αριστερά, μία δεξιά) :lol:


Αλλωστε, οι -σχεδόν- ανώδυνες τούμπες είναι το αλάτι της ζωής :wave2:

Ωραιο το αλατακι, αλλα μην το κανουμε και λυσσα!!!!!!!!

Ας μου εξηγησει καποιος πως γινεται σε τετοιες φασεις να μην παθαινει τιποτα ο Οδηγος και να την πληρωνει η μηχανη και ο συνοδηγος;??

Ισως επειδη ο οδηγος το βλεπει να ερχεται... Λιγα sec πριν κανει τη μαλακια, και προλαβαινει να προφυλαχτει... Ενω ο κακομοιρης (πειραματοζωο) πισω, οπως του ερθει!

drspeed
27/10/2009, 02:08
Πρίν 10 περίπου χρόνια με ένα tdr 125 δίχρονο κατεβαίνω μαλλιοκούβαρα την κατεχάκη και ξαφνικά κολλάει το βλαμένο και αρχίζουν τα φίδια, πέφτει η πρώτη κλεφτή ματιά στο κοντέρ 140 , την γ@μήσαμε λέω και ετοιμάζομαι ψυχολογικά να περάσω τα επόμενα 5 χρόνια σε κόμα.Δεύτερη ματιά στο κονέρ 120, σκατά 5μηνες στο ΚΑΤ έτσι για να μάθεις να κάνεις μαλακίες σκεύτομαι.Τρίτη ματιά 80, οι σκέψεις συνεχίζουν, θα πονέσει αλλά τουλάχειστον δεν θα κάνω βόλτες με καροτσάκι.Τέταρτη ματιά 40,φτηνά την γλυτωσες μ@λ@κα.Σταματάει με τα πολλά και εγώ ακόμα επάνω όρθιος και να ευχαριστώ τον Θεό που δεν έφτασα κουτρουβαλώντας στο 401 αλλά ο μ@λ@κας μετά από το απίστευτο σώσιμο και το όλο σοκ ξεχνάω να βάλω τα πόδια μου στην άσφαλτο και......μπάμ σπασμένα φτερά ,φλάς, μανέτα συμπλέκτη και διάστρεμα στο αριστερό πόδι.

Τούμπα για γέλια Νο2

Honda CB500 ταξήδι Θεσσαλονίκη -Αθήνα υπό βροχή και κρύο.Αφού έχω κάνει λοιπόν 500 χλμ φτάνω σπίτι βγάζω στάντ(μαλλιά) και κατεβαίνω να ανοίξω το γκαράζ,φτάνω στην πόρτα και ακούω πίσω μου ένα μπάμ, το στάντ δεν βγήκε ποτέ πολύ απλά γιατί μπλέχτικε το πόδι μου και τράβιξα για λίγο το δυπλό και ο θόρυβος που έκανε όταν εκλεισε, εγώ νόμιζα ότι άνοιξε.

Τούμπα του κοντού

1 μέρα αφού έχω πάρει το Hornet και ακόμα το μαθαίνω.Σταματάω σε φανάρι και κοζάρω ένα μωρό μέσα σε ένα smart, μου γελάει.Πράσινο και στο επόμενο φανάρι πάω πάλι δίπλα της,έχω αναιβάσει ζελατίνα ,μου ξαναγελάει και εγώ χάνω τον κόσμο κάτω από τα πόδια μου γιατί εκεί που σταμάτησα είχε μία τρυπα σεβαστών διστάσεων και που να φτάσω κάτω 170 άνθρωπος. Και το μωράκι εκεί που χαμογέλαγε ξαφνηκά έχει γ@μηθεί στο γέλιο.Ευτυχώς δεν επαθα τίποτα ούτε εγώ ούτε η μηχανή και το μωράκι το είχα για αρκετό καιρό στην πίσω θέση:winka:

FestoNero
27/10/2009, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από drspeed

Τούμπα του κοντού

1 μέρα αφού έχω πάρει το Hornet και ακόμα το μαθαίνω.Σταματάω σε φανάρι και κοζάρω ένα μωρό μέσα σε ένα smart, μου γελάει.Πράσινο και στο επόμενο φανάρι πάω πάλι δίπλα της,έχω αναιβάσει ζελατίνα ,μου ξαναγελάει και εγώ χάνω τον κόσμο κάτω από τα πόδια μου γιατί εκεί που σταμάτησα είχε μία τρυπα σεβαστών διστάσεων και που να φτάσω κάτω 170 άνθρωπος. Και το μωράκι εκεί που χαμογέλαγε ξαφνηκά έχει γ@μηθεί στο γέλιο.Ευτυχώς δεν επαθα τίποτα ούτε εγώ ούτε η μηχανή και το μωράκι το είχα για αρκετό καιρό στην πίσω θέση:winka:
Ετσι τις ρίχνουμε τις γκόμενες!
Πρώτα πέφτουμε εμείς!:lol: :lol: :rotflmao: :beer: :a19:

alexarav
06/11/2009, 20:56
ήμουν με μια vespa 125 του 1980...
ξεκινήσαμε για σπίτι μετά απο ενα παιχνίδι μπάσκετ μια παρέα με μηχανάκαια της πλάκας.
πίσω κάθεται ο συγκάτοικος τότε, καμια 100 κιλά.
ξεκινώντας απο το γηπεδο μπροστά μας είναι μια πολύ απότομη ανηφόρα, ο δρόμος υγρός...
σταματάω, ελέγχω οτι δεν έρχεται κανείς, δίνω γκάζι αφήνω συμπλέκτη αλλά πάει να σβήσει.
το προλαβαίνω! δίνω λίγο περοσσότερο πάω να το αφήσω τα ίδια.
τα ίδια και την τρίτη φορά.
δεν θα κάτσω όλο το βράδυ εδω σκέφτομαι, δίνω μια γενναία γκαζιά και αφήνω απότομα..
ΣΟΥΖΑ!
ο πισω έχει μείνει ακίνητος με τα πόδια ανοιχτά σαν να καβαλάει άλογο κ εγω πετάω!
με ένα σάλτο μεσα στο πανικό τον τρελο κ ενω κάνω κάτι 8άρια με την vespa σούζα προσγειώνομαι δίπλα της αφου κατάφερα να κλείσω το γκάζι κ η vespa δεν έχει σβήσει!
γυρίζω και κοιτάω τους φίλους εκπληκτος που δεν έπεσα αλλά αυτο δεν μου φτάνει! είμαι διπλα της και θα την πάω στην άκρη του δρόμου σπρώχνοντας!
μόλις αγίζω το γκάζι ΠΑΛΙ ΣΟΥΖΑ!
ΚΑΛΥΤΕΡΗ και απο την πρώτη!
τρέχω απο πίσω αλλά το γριπ είναι ψηλά και μακρυα και δεν μπορώ να το κλείσω!
μαζεύω φόρα και πέφτω πάνω σε μια μάντρα!
κάναμε κανένα τέταρτο να φύγουμε απο τα γέλια!

soteas
19/11/2009, 00:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elena K.
Ωραιο το αλατακι, αλλα μην το κανουμε και λυσσα!!!!!!!!

Ας μου εξηγησει καποιος πως γινεται σε τετοιες φασεις να μην παθαινει τιποτα ο Οδηγος και να την πληρωνει η μηχανη και ο συνοδηγος;??

Ισως επειδη ο οδηγος το βλεπει να ερχεται... Λιγα sec πριν κανει τη μαλακια, και προλαβαινει να προφυλαχτει... Ενω ο κακομοιρης (πειραματοζωο) πισω, οπως του ερθει!


οπως τα λες ειναι ρε παληκαρι ........ :rolleyes:

motori2009
27/11/2009, 18:27
k ego ixa faei mia tumpa :D ...tora ta xristougena nomizo pou ixa pari proto mixanaki ena mikro k san m@lakas k ego piga na kano mpanixop (na to sikoso olo ston aera gia osous dn xeroun) k opos travixtika flap epesa kato :rotflmao: ...fiou dn epatha tpt ego..to mono espase i maneta apo to mixanaki....alla ixe poli gelio i toumpa!!! :smokin:

vaska
29/11/2009, 23:38
OK βρηκα λιγο χρονο να γράψω κι εγω τις δικές μαλακίες. Παλια πολύ παλιά όταν ήμουνα κοντα στα 18 έχουμε πάει μια παρέα στην καλόγρια (παραλία κοντα στην Πάτρα που έχει κάτι χιλιόμετρα αμουδιά) είνα άνοιξη και μαλακιζόμαστε με τα μηχανάκια στην άμμο. Και πέφτει η ιδέα να κάνουμε κόντρες ποιός θα πάει από το σημείο που είμαστε μέχρι το τέλος της παραλία και θα γυρίσει πίσω πιο γρήγορα. Το ιδανικό μηχανάκι για τέτοιου είδους μαλακίες το είχε το ξαδερφάκι μου ο Σπύρος που δυστυχώς δεν είναι πια κοντά μας (έφυγε νωρίς από καρκίνο) ένα παιδί μάλαμα κι έξω καρδιά. Ήταν για όσους το θυμούνται το RV της suzuki με 125 κε και κάτι τεράστια λάστιχα (τα λέγαμε τότε γουρούνες) κι αλίμονό σου αν σ' έπιανε λάστιχο το μηχανάκι ήταν βαρίδι. Ξεκινήσαμε λοιπόν ένας ένας και κρατούσαμε χρόνο. Όταν ήρθε η σειρά μου λέω τώρα κερατάδες θα δείτε χρόνο και καβαλάω το τέρας πιάνω βρεμένη άμμο και πηγαίνω μαλλιά κουβάρια. Φτάνω στο τέρμα γυρίζω το μηχανάκι κι επιστρέφω πετώντας αλλά όλοι οι δαίμονες έβαλαν την ουρίτσα τους κι εκεί που πατούσαν οι τροχοί από το μηχανάκι άρχισε να γεμίζει σιγα σιγά νερό από τον ελαφρύ κυματισμό που είχε η θάλασσα, έλα και περάσαμε την πρώτη λούμπα έλα και την δεύτερη και την τρίτη με λίγο περισσότερο νερό αλλά η τετάρτη και η πέμπτη ήταν τίγκα πανάθεμάτες έχασα το τιμόνι στην 4 και στην 5 φρενάρισε τόσο απότομα το RV που εγώ απογειώθηκα από την σέλα κι έσκασα με όλα πάνω στην άμμο. Γέμισε το στόμα μου τ' αυτιά μου τα μάτια μου τα μαλλιά μου ακόμα και το βρακί μου μέ άμμο κι όπως ήμουν και μούσκεμα ήμουν για φωτογραφία. Απώλειες ... μιά μανέτα του συμπλέκτη, ένα φλας και το μπροστινό φανάρι σπασμένα. Το μηχανάκι "δανεικό" από τον θείο του Σπύρου, εγώ άφραγκος και όλη η παρέα να έχει κλάψει από τα γέλια. Ο πληγωμένος μου εγωισμός δεν με άφησε να τους πω ότι κατά την απογείωση χτύπησα μάλλον τα "καρύδια μου" στο ντεπόζιτο και τα γόνατα μου στο τιμόνι. Γέλαγα κι εγώ μαζί τους αλλά στην επιστροφή από καλόγρια για Πάτρα έκλαιγα από τους πόνους. Όταν έφτασα στο σπίτι μου κι έβγαλα το παντελόνι μου εκτός από το ότι γέμισε το σπίτι με άμμο (ακόμα και στις τσέπες είχα άμμο) ανακάλυψα 2 υπέροχες κοκκινίλες στα μπούτια μου οι οποίες τις επόμενες μέρες εξελίχθηκαν σε τεράστιους μώλωπες. Ρε πστ μου ακόμα πονάω όταν το σκέφτομαι.

ΤΟΥΜΠΑ Νο 2 ΚΩΜΙΚΌΤΑΤΗ.
Μερικά χρόνια αργότερα κι όταν η εμπειρία μου με τα μηχανάκια ήταν σαφώς μεγαλύτερη είχα ήδη αλλάξει κανένα 4 μηχανάκια, είμαστε παρέα στο σπίτι μου με κάτι φίλους κι ακούγαμε μουσική. Μαζί μας ήταν και μία κοπελιά, γνωστή γνωστού που την γούσταρα κι έψαχνα τρόπο να την ξεμοναχιάσω και ω του θαύματος ήρθε η φαεινή ιδέα. Παιδιά ξέμεινα από τσιγάρα και θα πάω να πάρω θέλει κανείς τίποτα από περίπτερο? Αφού μάζεψα παραγγελιές λέω στην Σ....ια θέλεις να έρθεις μαζί μου έτσι για βόλτα? ΟΚ απαντάει αφήνουμε τους μπάκουρους στο σπίτι μου κι εγώ ως άλλος ροσσι καβαλάω το DR 250 βαράω μανιβελιά με τσαχπινιά και νάζι, ανεβαίνει το μωρό επάνω και πάμε για τσιγάρα και παγωτά μέσω Θεσσαλονίκης....χα χα χα. Φτάνουμε στο περίπτερο με τα πολλά κατεβαίνει η κοπελιά και ψωνίζει, βάζει τα ψώνια σε σακούλα κι ανεβαίνει πάλι στην μηχανή για να φύγουμε. Εγώ όλο αυτό το διάστημα δεν έχω κατέβει από την μηχανή (όλο καμάρι ήμουνα ο κερατάς), και καθώς οδηγώ αυτή έχει κολλήσει πάνω μου και ψιλοκουβεντιάζουμε. Φτάνουμε σε φανάρι, φρενάρω και καθώς σταματάω με λίγη κλίση στην μηχανή δεξιά για να βγάλω πόδι, όσο κι αν προσπαθώ το ρημάδι το πόδι μου δεν λέει να κατέβει από το πατητήρι διότι όπως καταλάβατε η μανιβέλα είχε περάσει μέσα από το μπατζάκι του τζιν και η τούμπα με 0 χλμ αναπόφευκτη. Ρε γαμώ τη γκαντεμιά μου μέσα, για καμάκι το πήγαινα τούμπα βγήκε. Τέλος καλό όμως όλα καλά δεν χτυπήσαμε αλλά αγαπηθήκαμε σφόδρα για 4-5 μήνες.

Αυτά.

junkier6
28/01/2010, 00:41
και τα δικα μου κατορθωματα:


δουλευα σε ενοικιασεις μηχανων κ παω να παραδοσω σκουτερ σε πελατες.ενω ειμαι κατω απ το μηχανακι αρχιζω να εξηγω τα βασικα κ παω να το ξεκινησω...μεγα λαθος!παταω το σταρτερ,δινω μαζι κ γκαζι,κολλαει το γαμημενο κ με σερνει μαζι του 7 μετρα.ευτυχως κοπανησε σε ζαρντινιερα κ σταματησε!οι πελατες σκιστικανε στα γελια κ με θυμουνται ακομα κ σημερα.οποτε ερχονται το αναφερουν παντα και γελανε για να μην το ξεχασω εγω ποτε...


την αλλη φορα ανεβαινω στο βαραντερο,παω να ξεκινησω κ καθεται η μπαταρια...κοιταζω κατω να το βαλω στο σταντ,μου γερνει αριστερα...λεω 'νταξ και βαζω ποδι να το κρατησω...αμ δε...μπαμ κ κατω...παλι γελαγε το συμπαν...


νυχτα μετα απο εξοδο!ξεκιναω το χτ και ανεβαινω.καθομαι στη σελα με το μηχανακι στο σταντ και τα ποδια στο μαρσπιε να βαλω το κρανος.....παρτα μαλακα......σπαει το σταντ και σκαω κατω σαν καρπουζι! :bigcry: :bigcry:



σταματαω εδω γιατι θα μου βγει το ονομα :a13:

MAG/FMX
28/01/2010, 00:59
Ειμαι στην πιστα μοτο κροσσ του αγιου κοσμα κ επι 3 ωρε ς εκανα αλματα , με το που φευγω κ εχω στησει κοντρα στην παραλιακη οπως περναω απτην πιστα με τα τηλευκατεθηνομενα , παταει η μπροστα ροδα κατι λαδια απτα αμαξακια κ βρεθηκα τουμπα κ 20 ατομα 30 με 50 ετων γελαγανε κ σηκωθηκα κ τους λεω τουλαχιστον εγω δε παιζω με αμαξακια ολοκληροι αντρες, η κοντρα αναβληθηκε γιατι το τιμονι ειχε στραβωσει εντελως.


Ειχα ενα TS 50 , ευλαβικο στρωσιμο μεχρι τα 1500κλμ κ ηρθε η ωρα να του τα σκασω ολα τα γκαζια, μουσικουλα doors τραγουδι thiς is the end , αρχιζω το τελικιασμα στα 100κλμ μου πεταγετε απτο στοπ ο γειτονας μου , τον τρακαρω κ μπενω μεσα απτο παραθυρο του κ προσγιωνομαι στο πιπι της γυναικας του η μουρη μου ...... κ μου λεει ,αχ ο Λευτερης δεν σε ειδαμε.....
Δεν επαθα τιποτα αλλα το γουκμαν κ η κασσετα ειχαν γινει σπαραλια........:a08:

junkier6
28/01/2010, 01:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Ειμαι στην πιστα μοτο κροσσ του αγιου κοσμα κ επι 3 ωρε ς εκανα αλματα , με το που φευγω κ εχω στησει κοντρα στην παραλιακη οπως περναω απτην πιστα με τα τηλευκατεθηνομενα , παταει η μπροστα ροδα κατι λαδια απτα αμαξακια κ βρεθηκα τουμπα κ 20 ατομα 30 με 50 ετων γελαγανε κ σηκωθηκα κ τους λεω τουλαχιστον εγω δε παιζω με αμαξακια ολοκληροι αντρες, η κοντρα αναβληθηκε γιατι το τιμονι ειχε στραβωσει εντελως.


Ειχα ενα TS 50 , ευλαβικο στρωσιμο μεχρι τα 1500κλμ κ ηρθε η ωρα να του τα σκασω ολα τα γκαζια, μουσικουλα doors τραγουδι thiς is the end , αρχιζω το τελικιασμα στα 100κλμ μου πεταγετε απτο στοπ ο γειτονας μου , τον τρακαρω κ μπενω μεσα απτο παραθυρο του κ προσγιωνομαι στο πιπι της γυναικας του η μουρη μου ...... κ μου λεει ,αχ ο Λευτερης δεν σε ειδαμε.....
Δεν επαθα τιποτα αλλα το γουκμαν κ η κασσετα ειχαν γινει σπαραλια........:a08:

λαθος:THIS was the end... :D :lol: :rotflmao: :bigcry: :bawl:

MAG/FMX
28/01/2010, 14:37
Σα σημερα το θυμαμαι , This the end my only friend , the end k to TSακι να ουρλιαζει , να σπαει το δυχρονο , να τα σκαει κ ο Jim morrison ταυτοχρονα , δε θυμαμαι κ τα λογια........ κ ξαφνικα στο αποκορυφωμα της τελικης , του κοματιου κ της 16χρονης κ@υλας μου , μεσα στην νυχτα ενα απρο κουτι μου κοβει την ευθεια του οριζοντα που ηταν στοχιασμενη στο μυαλο μου................μενει ακινητος ο μα@λ@ακαας κ μια παγωμενη ησυχια , ανατρηχιαστικη ακολουθει.......σκοταδι .. μαλακα' ειναι ο θανατος , περναει μια σκεψη υποσεινηδητα και μια μια λεπτη εκνευριστικη φωνη , μου λεει πανω απτο αυτι μου , αχ ο λευτερης .... δε σε ειδαμε, ολο απαθεια {στα @Ρχιδια μας , ευτηχως δεν ηταν το δικο μας παιδι... }μεταφρασα εγω.......
Σηκωθηκα ....... δεν ενιωθα τον παραμικρο πονο, ουτε ομως οτι παταγα ορθιος στη γη, τιποτα ......
Σε μερικα δευτερα νιωθω ενα σφηξιμο ....πιανω την καρδια μου κ ενιωσα σκληρα κοκκαλα διαλημενα ............ κανω να τα ξαναπιασω απο μεσα , να μην φυγουν ....... κ ομως ηταν το γοκμαν που ειχε διαλυσει στην καρδια μου κ η κασσετα εμοιαζε σα σφαγμενη κ σα εντερακια η ταινια κρεμοτανε .................:D

gs 500 f
29/01/2010, 20:22
εχω φαει κανα 3 χαζες τουμπες ολα αυτα τα χρονια....οσο θυμαμαι 19 ετων με το καβασακι Ζ200 περναγα τις σιδ.. γραμμες στον αγ μελετη και καμακωνα το γκομενακι στο μπροστινο λεοφωρειο που ηταν στο πισω παραθυρο και τις γραμμες τις περναγα οχι καθετα και μπουμ κατω αφου μου εγειρε και δεν μπορεσα να το κρατησω!ντροπη ρεζιλι κλπ...
τον προηγουμενο μηνα ανεβαινω στο μηχανακι gs 500 σουζουκι και φευγω βιαστικα..το ειχα σταθμευση με 2ερα μεσα ξεκιναω και σε λιγο ανεβαζω...εχει 3 στρειβω με συμπλεκτη και πανω που τον αφηνω και χωρις στροφες ο κινητηρας μου σβινει πλαγιασμενος.βαζω ποδι δεν μπορεσα να την κρατησω την αφησα μπουμ κατω εγω οχι..ευτυχως καμια ζημια μονο το γοητρο!!!!

DAYMAN
29/01/2010, 22:44
1981 άνοιξη εξω απο το σχολείο μου στα εξαρχεια(29ο) ολο το σχολείο εξω απο το προαύλιο φιλος μου δινει Sachs 250 enduro,κανω κύκλο κατεβαίνω την Αραχωβης και στριβω στην Πρασα κατεβαζω 2α και στρίβω χουφτώνω το γκριπ στο τέρμα το μηχανάκι σηκωνεται λαμπαδα φευγει απο τα χέρια μου σκαει σε παρκαρισμένα εγω σέρνομαι με το κ@λο και ολο το σχολειο χειροκροτεί και ζητωκραύγαζε.Οτι έμαθα να οδηγώ ήθελα και σούζα πανάθεμα με!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

JZER40
08/02/2010, 20:00
Με zxr 750 μιλάω άνετος σε βολτούλα μαζί με τον κολλητό μου στην παραλιακή που οδηγούσε δίπλα μου ,πηγαίνοντας καλοκαιράκι βολτούλα με 40-50....Πρέπει να είχα κατεβάσει δεν θυμάμαι και οδηγούσα με ένα χέρι...

Πάω να γκαζώσω και η μηχανή αφηνιάζει...εγώ να μην μπορώ να κλείσω το γκάζι,να μην μπορώ να βάλω και το άλλο χέρι στο τιμόνι κατέληξα ξάπλα..

Θυμάμαι τα πλαστικά κόστισαν μια περιουσία....Ο πληγωμένος εγωισμός μου priceless...

O φίλος μου ακόμα γελάει.....

OWEN
12/02/2010, 21:18
Εχω φτασει στη δουλεια. Παω να κατεβασω το αριστερο ποδι, τιποτα . Μετα το πεσιμο καταλαβα οτι ή πιο ανοιχτα το ποδι, ή πιο στενο μπατζακι.
Αυτοι οι αλητες οι μαρσπιεδες δεν αστειεονται!

nio.nik
03/03/2010, 02:09
ας γραψω και εγω μια απο της πιο αστειες τουμπες μου.
ειναι σαββατο πρωι και ειμαι στον δρομο κατω απο το σπιτι μου και πλενω το πρωτο μου μηχανακι...
(14 χρονων ημουν και ειχα ενα honda c50 53mm εξατμιση μπουρι,καρπυρατερ κτλ κτλ κτλ καγκουρας με τα ολα του)

και πανω που το εχω γυαλισει και το θαυμαζω με περνει η γιαγια μου τηλεφωνο και μου λεει οτι θελει το καροτσακι της λαικης(η λαικη γινοταν 4 δρομους πιο πανω)... ολο χαρα εγω και καμαρι μπανω στην αυλη της γιαγιας μου βουταω το καροτσακι και ανεβαινω πανω στο στρογυλο με το ενα χερι στο γκαζι και το αλλο στο καροτσακι....

αποτελεσμα: ξεκιναω και εγω και πανω που εχω την τρελη ταχυτητα των 5 χιλιομετρων με φωναζει ο ξαδερφος μου, γυρναω το κεφαλι και οπως χαλαρωσα λιγο το χερι με το καροτσακι, βρισκει κατω κοντραρει με τον δρομο και περνει σβαρνα την ντιζα του γκαζιου... ανοιγει το μηχανακι(ξερετε τωρα στρογγυλο με καρπυρατερ με χυμα ντιζες και καλωδια και ειχε και τρελο μπαμ το μηχανακι) μου στριβει και το τιμονι και αγκαλιαζω μια κολονα στοπ το μηχανακι με το γκαζι τερμα να κανει κυκλους πεσμενο στο δρομο... και ο ξαδερφος μου να εχει πεσει κατω απο τα γελια....
απολογισμος : κατι γρατζουνιες στο στρογγυλο,στραβωσε η κολωνα, χυθικε η βενζινη και το χειροτερο χαλασα το καροτσακι της γιαγιας με αποτελεσμα να φαω διαολους απο την γιαγια μου....
ακομα και τωρα γελαμε με τον ξαδερφο μου οποτε το λεμε...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Panos1313
03/03/2010, 10:09
Δεν ειχα ποτε καποια κλασσικη χαζη τουμπα αλλα ειχα την παρακατω. Μολις ειχε αρχισει το ψιλοβροχι και ανεβαινα απο καυαταζογλου με ενα fx-125 και εστριβα εγνατια αριστερα. Πηγαινα πολυ αργα, καμια 40κμ, και γενικα εκεινη την στιγμη το μυαλο ηταν αδειο κανοντας μια διαδρομη ρουτινας. Σε καποια στιγμη ενω ολοκληρωνοταν η στροφη το μηχανακι απλα βρεθηκε κατω. Ποτε δεν γλυστρησε η οτιδηποτε, απλα βρεθηκε κατευθειαν κατω και εγω μαζι του. Πιθανως να ειχα και τα 2 λαστιχα λιωμενα, αλλα και παλι πρωτη φορα μου συμβαινει να μη νιωσω καν γλυστρημα.

Το μηχανακι δεν επαθε τιποτα, εγω ειχα ενα ραγισμου καρπου το οποιο διεγνωσα καμια 2 βδομαδες αργοτερα...

Ergoth
05/03/2010, 11:39
1994-5 με RGV250Γ, πηγαίνουμε με φίλο στο Πόρτο Γερμενό, εγώ μόνος μου, εκείνος δικάβαλος. Είναι και καθημερινή έχουμε κολλήσει και πίσω απο αυτοκίνητα, τα RGV δεν φημίζοταν και για την ροπή τους στις χαμηλές, ανηφόρα γαρ, όχι μόνο έχει μπουκώσει αλλα και έχει ανάψει σαν τρελό, το θερμόμετρο πριν τα κόκκινα.
Στην πρώτη καλή ευκαιρία βγαίνω απο αριστερά και τα χώνω, η θερμοκρασία πέφτει κατακόρυφα, το μηχανάκι βρίσκει την χαμένη απόδοση του, μπαμ και το σύννεφο απο το καμένο castrol πίσω (αυτό που μύριζε σαν πεθαμένη γάτα) καθώς ξεμπουκώνει και ο δίχρονος διάολος με παρασέρνει σε πολύ γρήγορους ρυθμούς.
Έχω περάσει όλα τα αυτοκίνητα και ήξερα και ελαφρώς την διαδρομή οπότε τέρμα γκάζι και μπροστά μου πετυχαίνω παληκάρι με CBR600F2 ο οποίος πάει επίσης ταχύτατα. Η επόμενη στροφή που ακολουθεί την γνωρίζω, είναι αριστερή κατηφορική, ακολουθεί μεγάλη κατηφόρα και φουρκέτα δεξιά, αμέσως μετά απο τα παλαιοκούνδουρα αν θυμάμαι καλά. Αυτομάτως λοκάρω τo CBR, και μπαίνει το σχέδιο σε πλοκή. Δεν κλείνω λέω ο κουτός το γκάζι, θα τον περάσω μόλις φρενάρει, θα κατεβάσω και κανα δύο, δεν μπορεί σκέφτομαι, έχουμε τεράστια διαφορά βάρους. Θα μπώ σίγουρα πρώτος στην κατηφόρα, θα τα χώσω, σιγά μην με προλάβει το CBR, θα μπώ και πρώτος στην φουρκέτα. ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ τετράχρονη χελώνα!!!
Πίσω στην πραγματικότητα, όμως. Η στροφή πλησιάζει, το RGV με τριψήφια νούμερα, ούτε θυμάμαι με πόσα πήγαινε. Bλέπω το στόπ του CBR να ανάβει, ο δρόμος απο ανηφορικός που ήταν έχει αρχισει να παίρνει αντίθετη κλίση και εγώ έρχομαι με πολλά και απο πίσω δεν βλέπω όλη την στροφή. Εννοείτε πως δεν έχω σημείο φρένων, η απόσταση μεταξύ μας μειώνεται και πριν τον περάσω πλακώνομαι (αλεξίπτωτο). Κάνω και ένα κατέβασμα, ο πίσω τροχός αναπηδά, περνάω και το CBR (έτσι!) και υπολογίζω οτι με την φόρα που έχει μέινει μπορώ να πάρω την αριστερή. Στο μυαλό μου είμαι Schwantz στην πραγματικότητα κουλάδι. Όποιος έχει οδηγήσει δίχρονο ξέρει, μόλις αφήνεις τα φρένα είναι σαν να άνοιξες γκάζι ξανά. Στην αρχή της στροφής και είμαι με περισσότερα απο ότι υπολόγιζα, η κλίση μεγαλύτερη απο οτι περίμενα, και το χειρότερο είναι οτι όλη η εξωτερική μεριά του δρόμου είναι γεμάτη χαλίκάκια και πέτρες.
Η πίστη μου μεγάλη στο μπροστινό (σλικ Dunlop χαραγμένο στο χέρι), αλλα το άτιμο γλυστράει προς τα έξω, πίστη πλέον μηδέν. Πανικός, σηκώνω την μηχανή και ξαναπέφτω στα φρένα. Χρατσ, το Γ φεύγει απο τα χέρια μου, το χάνω και απο τα πόδια μου, κουτρουβαλάω τα επόμενα 5-6 μέτρα στο χαλίκι (διάδρομος διαφυγής?) που υπάρχει ανάμεσα στον δρόμο και την μπαριέρα. Ίσα ίσα βλέπω το CBR να στρίβει αριστοτεχνικά την στροφή, και να χάνετε καθώς εγώ κουτρουβαλάω για τα επόμενα μέτρα για να σταματήσω λίγο πριν την μπαριέρα. Ευτυχώς στο ανάχωμα που κάναν τα χαλίκια σταμάτησε και το RGV, με πληγωμένα τα πλαστικά του στη αριστερή μεριά αλλα χωρίς κάτι σοβαρό.
Έχω σηκώσει το RGV, έχω βγάλει το κράνος αραχτός στην μπαριέρα και περιμενω να έρθει ο φιλος μου που έχει μέινει πίσω. Πρώτος όμως σκάει παλικάρι με TDR. " Μεγάλε, φοβερή χύμα, σε είδα που έπεφτες απο πάνω. Εγω εδώ, πέφτω κάθε εβδομάδα! Γαμώ?!!"

melowolem
20/03/2010, 17:17
ημαστε ενα ηλιολουστο καλοκαιρι με το φιλο μου τασο(mpasis)σε μια πλατεια και καθως καθεται στο τοτε παπακι μου ντειτονα,αναμενο και με πρωτη ταχυτητα στο κιβωτιο και τα χερια στο τιμονι,δεν ξερω πως μου ερχεται και πηδαω στο τιμονι του πλακωνω τα χερια και καρφωναμαστε πανω σε ενα καδο σκουπιδιων...
στραβωσε το πιρουνι αλλα εμεις το ευχαριστηθηκαμε παρα πολυ.
μακαρι να ειχαμε και βιντεο να το καναμε απ λοαντ.

melowolem
20/03/2010, 17:38
και αλλο ενα.
εχουμε παρει με τον τασο(mpasis)παλι ενα παπακι απο ενα φιλο(ενα λιωμενο town mate)για να παμε μια βολτιτσα.καθως πηγαινουμε του τασου του ερχεται μια ιδεα να κανουμε πεταγμα απο ενα λοφακι με αμμο που ειχε μια οικοδομη.οχι πεταγμα δεν καναμε,βαλαμε και την μπροστινη ροδα μεσα στην αμμο.δεν μπορω να καταλαβω τι σκεφτοταν ο μ@λ@κ@ς οτι θα γινει ο καινουργιος Παστρανα????
αλλα βγηκε και κατι καλο,το καλοκαιρι θα προσπαθησουμε να κανουμε ενα πεταγμα απο αποβαθρα,θα το βγαλουμε βιντεο και θα το ανεβασουμε.
μεχρι τοτε...παντα ορθιοι...

koulis19
20/03/2010, 23:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από melowolem

αλλα βγηκε και κατι καλο,το καλοκαιρι θα προσπαθησουμε να κανουμε ενα πεταγμα απο αποβαθρα,θα το βγαλουμε βιντεο και θα το ανεβασουμε.
μεχρι τοτε...παντα ορθιοι... Πιστευω να μην το εννοεις ετσι?Παντως αμα το κανετε ανεβασε το βιντεακι με μπονους την βουτια σου την ωρα που θα βυθιζετε η μηχανη.:lol: :beer:

megalexandros
12/04/2010, 19:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από kosdros
είναι τίποτα! ’κου και αυτό!

Είχα πάει για ΣΚ Πάτρα και περιμένω στο φανάρι. ΔΕΝ κάθομαι μπροστά από τα αυτοκίνητα πρώτος. Ανάμεσα σε μένα και το φανάρι υπάρχουν άλλα δυο αυτοκίνητα. Είμαι σταματημένος. Πέφτει πάνω μου ΠΕΖΟΣ και με πετάει κάτω. Ο πεζός πήγε να διασχίσει τον δρόμο κάθετα αρκετά πριν τις διαβάσεις και δεν με είδε. Ο πεζός δεν έπεσε! Κωστα γραψε και για τις υπολοιπες που εφαγες ολα αυτα τα χρονια:wave2:

Panos1313
12/04/2010, 20:04
Ελα εχω προσφατη τουμπα. Ανεβαινω πρωτη φορα σε "καθαρο" σε χωμα to Pasxa. Λιγο ψαρωμενος και κανεις δεν μου πολυεξηγησε τπτ. Στην πιστα ετρεχε ενας γρηγορος οποτε εκανα τα τριγυρω μονοπατια για να συνηθισω. Δυστυχως γρηγορα συνειδητοποιω οτι φρενο (μονο μπροστινο δισκοφρενο, τπτ αλλο) δεν κανει τιποτα οταν το ρελαντι της μηχανης ειναι λες και εχω 1/4 ανοιχτο γκαζι...:P Κανω μια αποπειρα να ρωτησω τους δικους μου τι να κανω, αλλα δεν καταφερνω να σταματησω...

Ε λε δεν γαμιεται θα συνεχισω , εξαλλου αλλα οχηματα δεν εχει...;P Σε καποια φαση το μονοπατι εμπαινε σε "κακο" μερος της πιστας που ειχε χαλαει, ειχε δηλαδη μια ΠΟΛΛΗ αποτομη καθοδο, και μετα ΠΟΛΛΗ αποτομη ανοδο, σχεδον τρυπα ηταν. Στον πρωτο γυρο το ειδα και καταφερω να στριψω και να γυρισω πισω. Στο δευτερο γυρω που ημουν ανετος πανω στην μηχανη μπηκα με ελαφρος περισσοτερη ταχυτητα. Απο τα 50 μετρα αρχισα να παταω φρενο και φυσικα τιποτα.... Να στριψω εστω και λιγο με τοση ταχυτητα δεν μπορουσα γιατι θα κατεληγα σε χαντακι με νερο. Τελικα παταω οσο μπορω φρενο και τελευταια στιγμη ανοιγω φουλ γκαζι μηπως το περασω με σουζα λολ.

@@ Βρεθηκa εγω με τα μουτρα μεσα στην λασπη (προς χαντακι λιγο μερια) και η μηχανη αναποδα. Χαζοφορουσα εξοπλισμο (Μποτεσ/θωρακα/κρανος) και μαλλον ημουν ΠΟΛΥ τυχερος. Μερικες γρατσουνιες εγω και μια διαρροη απτο ψυγειο νερου της μηχανης (ψηλα στην βολτα μιας βιδας) που φτιαχτηκε με οξυγονοκολληση. Μετα απο πολλη προσπαθεια να ξεκολλησω το καθαρο απτη λασπη και να το βαλω μπρος μου ηρθε η επιφωτηση: "ΑΜΑ ΚΡΑΤΑΩ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΠΑΤΗΜΕΝΟ, ΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ, ΑΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΡΕΝΑΡΩ" . Οπως και εκανα στην διαδρομη προς τα πισω...

Και δεν ειναι να πεις, οδηγαω χρονια διτροχα με συμπλεκτη, αλλα το αισθημα του ψαριου εξω απτο νερο του οταν ημουν πανω στο καθαρο, μου κολησε τον εγκεφαλο.....:P

melowolem
12/04/2010, 20:08
ρε παιδια ολες οι τουμπες ειναι καλοδεχουμενες(αρκει να μην χτυπαμε)και να ριχνουμε γελιο.
αν εχει κανενας καμια τουμπα που να την εχει καταγραψει καμια καμερα ας την ανεβασει να γελασουμε(βεβαια να εχει εσιο τελος)
με πολυ αγαπη ο κωλοτουμπας της γειτονιας μου.

nio.nik
14/04/2010, 22:01
αααα ρε γιαννη συμφωνω.... ετσι και αλλιως για αυτο ονομαστηκε το ποστ χαζες τουμπες....κτλ κτλ κτλ....

λοιπον μια φορα με το glx που ειχα, το ειχα παρκαρει κατω απο το σπιτι μου και περιμενα τον ξαδερφο μου να βγει απο το σπιτι του να κανουμε καμια τσαρκα με τα παπια!!!!
οπως ειναι στο μηχανακι στο διπλο καθομαι πανω...αμ ελα που δεν ειχε κατσει καλα λογο ανωμαλιας του δρομου, οποτε οπως ημουν πλατη στην εισοδο της πολυκατοικειας μου και βγαινει ο ξαδερφος μου γυρναω το κεφαλι να του μιλησω φευγει το μηχανακι απο το διπλο με μενα και σκαω εγω με τον κολο κατω και το μηχανακι επεσε λιγα μετρα πιο κατω...
ευτηχως δεν γρατζουνιστηκε, παντως ειχα μια μελανια στο δεξι οπισθιο για πολυ καιρο.

ο ξαδερφος μου και η μιση γειτονια ακομα γελαει μαζι μου. απο τοτε τσεκαρω την σταθεροτητα πριν ανεβω πανω.!!!



γιαννη μια χαρη ρε φιλε μην αρχισεις να γραφεις οτι τουμπα εχεις φαει γιατι θα χρειαστε να ανοιξουμε καινουριο θεμα με τιτλο "Οι τουμπες του melowolem" χα χα χα

melowolem
15/04/2010, 00:37
νικολακη(nio.nik) ξαδερφε οι τουμπες μου ειναι μοναδικες και ανεπαναληπτες(πολυ ψωνιο:lol: :lol: :lol: )

να και μια καλη(crf450r εποχη)

εχουμε παει εγω και ο τασος(mpasis)βολτα με τα μηχανακια.εγω με ενα crf και ο τασος με ενα cagiva,σε καποια στιγμη γυρναω και του λεω,ρε δεν παμε να κανουμε καμια μαλακια στο σχιστο,μεσα μου λεει και παμε.ανεβαινουμε κανουμε αναστροφη στο φαναρι και κατεβαινουμε προς περαμα.καθως κατεβαινουμε μου ερχεται η ιδεα να κανω εντο,χωρις δευτερη σκεψη παταω το μπροστινο και νιωθω την πισω ροδα να σηκωνεται,σκεφτομαι δεν το παταω λιγο παραπανω να γινει πιο εντυπωσιακο.τι το ηθελα,αντι να γινει γιοτα η μηχανη εγινα εγω.το γελιο ειναι
1ον ο τασος εψαχνε το παπουτσι μου απεναντι ενω εγω ημουν κατω και γελουσα,και
2ον πριν φυγω απο την μηχανη χαιρετησα τον τασο στον αερα(ακομα το λεμε και γελαμε)


ρε μηπως δεν πρεπει να κανω παρεα με αυτον τον παλιογκαντεμη:confused: :confused: :confused:

palavos
21/04/2010, 07:59
χύμα 1η
πριν χρονια είχα ένα bιrdie fb 50 αράκι (αυτό που δεν πήγαινε βήμα..)το έχω αράξει στην πυλωτή της πολυκατοικίας και έχω ανέβει σπίτι σφεράτος..κατεβαίνω βιαστικά..καθώς έχω αγήσει (κλασικά..)καβαλάω βαζω γρήγορα πρώτη και ανοιγω οσο γκάζι είχε για γρήγορη εκκίνηση....το ατιμο όμως δεν θελει να ισιώσει το τιμόνι κανω απεγνωσμένες προσπάθιες να το σώσω αλλα τίποτα και σκαμε παρέα στον τοίχο..!!δεν παθαμε τίποτα αλλα απο τότε δεν ξανακλείδωσα την κλειδαριά του τιμονιού...:D

palavos
21/04/2010, 08:24
χύμα 2η
το Africa στο γκαράζ αραγμένο και η μπαγκαζιέρα είχε απόσταση απο πίσω 10 cm απο τον τοίχο.κατεβαίνω νωρίς το πρωί να πάω στη δουλειά με το ενα μάτι ανοιχτό (μεχρι να με φυσήξει ο αέρας να ανοίξει και το άλλο)
είχα το κράνος στον αγκώνα και κρατούσα μια σακουλίτσα με το κολατσιό...πάω να τη βάλω στη βαλίτσα δεν μπορούσα να ανοίξω ήταν πολύ κοντά στον τοίχο...
πιάνω τη μηχανή απο τη βαλίτσα και τη σέλα και ίσα που τη σηκώνω και τη σπρώχνω ελαφρά μπροστά ίσα να χωρέσει το χέρι μου να ανοίξω τη βαλίτσα.....
αμ δε..!!ξαφνικά με πλακώνει και βρίσκομαι εγω μπρούμητα η χοντρή απο πάνω και το πόδι μου πιασμένο ανάμεσα στο σταντ και το πλαίσιο ωστε οταν προσπαθούσα να σηκωθώ αυτό εκλεινε και μου μάγκωνε περισσότερο το πόδι.... :rotflmao: λαβή σούμο κανονική!!:lol:
ευτυχώς ηταν κατα τύχη κοντά η μάνα μου της φωνάζω και μετα απο αρκετό ζόρι καταφέρνω και βγαίνω απο κάτω απο τη χοντρή!
αποτέλεμα ένα δάχτυλο εξαρθρωμένο το εφτιαξα επιτόπου ενα πόδι πονεμένο και μια τουμπα να θυμάμαι να γελάω....!:lol:

sotos 8
23/04/2010, 18:39
Η ιστορια ξεκιναει απ την λεσχη μοτο της περιοχης (Μεγαρα)που αποφασηζει να διοργανωσει γνωρημια της πιστας στους μικρου σε ηλικια αναβατες τον Μεγαρων οχι μονο οσοι ειναι μελοι αλλα γενικα. Την αποστολη στην πιστα αναλαμβανη ενας φιλος για τα θεωρητικα και εγω τα εντος (γραμμες ,σημαδια στροφης και φρενων κτλπ) το μηχανακι που οδηγουσα αποφασηστηκε να ειναι το παπι μου yamaha alfa 100 και οχι η μηχανη που ειχα εκεινη την εποχη για την πιστα nsr 250 gul arm.Ολα εβεναν καλος και αφου καναμε καμια 20αρια γυρους ο προεδρος εβγαλε σημαια για να μπουμε στα πιτσ ετσι και εγεινε .Αφου σταματησαν ολοι εγω κατευθηνθηκα στον προεδρο και του ειπα οτι θα κανω ενα γυρο μονος μου ,μπενω στην πιστα περναω την εκινηση και στριβω στην κ1 εχω 3η και μετα το κεντρο της στροφης αρχιζω να ανοιγω το γαζι και ενο εχω διανησει καποια μετρα της στροφης !!! καταστροφη !!!! ενα high site απιστευτω εκτηνασομε 3 - 4 μετρα στον αερα και πεφτω με την πλατη και το πισω μερος του κεφαλιου χτυπαει με ολη την φορα στην ασφαλτο. Κακωση δεξιου καρπου , δεξιου μηρου και αυχενα και τυχερος ημουνα με αυτα μονο.Και το αλλο . Η Ξεφτιλα στους μικρους που τους πηγαμε νατους δειξουμε πως να μην πεφτουν. ΤΟΥΜΠΙΔΙ ΑΞΕΧΑΣΤΟ . :a024:

tat2
24/04/2010, 17:32
Κηφισιας και Αλεξανδρας αναβει το φαναρι και κει που ξεκιναω μου κοκκαλωνει το μπροστινο μου αμαξι,τσιμπαω λιγο παραπανω το μπροστινο φρενο και .....παρε με κατω.Ουτε με 10 δεν προλαβα να παω.Μου πλακωσε το ποδι το και τα 300 του κιλα( με τα λαδια και τη βενζινα) μου εσπασαν σε 6 σημεια την κνημη,χειρουργειο με λαμες και εξωτερικη οστεοσυνθεση ,και εμεινα και 9 μηνες σπιτι ...

leftr1
27/04/2010, 11:19
Όχι μην σας μπερδεύει ο τίτλος. Η ιστορία διαδραματίζεται στην Κηφισιά εν έτει 1994. Πρωταγωνιστής δεν είμαι εγώ αλλά ο ένας από τους δύο κολλητους μου ο Αντώνης. 17 χρονοι τότε, μαθαίναμε με Ζ50 και C50 σούζες. Ούτε τρία μέτρα δεν κάναμε. Ε, ο Αντώνης το είχε πάρει λίγο παραπάνω το κόλάι και πήγαινε 3,5 μέτρα. Φτάνουμε σε ένα στενό ψιλοέρημο οπότε μου λέει ο δικός σου. "Κοίτα μαλάκα πόσο καλός έγινα". Πατάει την ταχύτητα στην πάπια, ανεβάζει στροφές αυτή, την αφήνει, στήνεται το εργαλείο αλλά δεν ξέρουμε τι σημαίνει πίσω φρένο. Βάζει ο ήρωας τα πόδια κάτω και αρχίζει να κυνηγάει την δαιμονισμενη όρθια πάπια. Σιγά- σιγά στρίβει προς τα δεξιά το κακό (καθώτι και πολλά άλογα) και πάει και μπαίνει σε ημιυπόγειο πάρκινγκ- γκαράζ. Αλλου ο κολλήτος, αλλού το παπί αλλου το φάνάρι.
Ευτυχώς μόνο γρατζουνιές
Σήμερα, 16 χρόνια μετά το λέμε και δακρύζουμε απ' τα γέλια.

mrdaellis
29/04/2010, 09:38
πριν κανα μηνα! με το F800GS παω να ανεβω και ειναι ψιλο κατηφορα! απο την μια παταω πιο πολυ απο την αλλη ισα που φτανω!!! βαζω πρωτη και ξεκιναω αλλα δεν με παιρνει καλα και μου σβηνει, ξενερωνω και γερνω απο εκει που δεν φτανω με 0 χλμ παρτον κατω!!!! :rotflmao: γραντζουνησα καγκελακι μονο και χουφτα!!! πολυ γελιο μονος μου!!!

amixanos
11/05/2010, 10:50
Η πρωτη και χαζοτερη!! Στο βουνο με το χτ παω να ξεκινησω, γλιστραει πανω σε συνδιασμο πετραδακιων και αστοιβιδας (θαμνος με αγκαθια) και Μπαμ! Θα αλλαξω λαστιχα... χεχε!

S.Nikos
11/05/2010, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από mrdaellis
πριν κανα μηνα! με το F800GS παω να ανεβω και ειναι ψιλο κατηφορα! απο την μια παταω πιο πολυ απο την αλλη ισα που φτανω!!! βαζω πρωτη και ξεκιναω αλλα δεν με παιρνει καλα και μου σβηνει, ξενερωνω και γερνω απο εκει που δεν φτανω με 0 χλμ παρτον κατω!!!! :rotflmao: γραντζουνησα καγκελακι μονο και χουφτα!!! πολυ γελιο μονος μου!!!


Φίλε ποια κάγκελα φοράς στο 800άρι?

airpanos
11/05/2010, 11:13
1η τουμπα-σε προπονηση για εντο,με καμια 50ρια χλμ σε κατηφορα,ειχε σε ενα σημειο
αμμο ο δρομος παταω μπροστινο και γλυστραει,το αφηνω αλλα το βαρος μου εχει
πεσει μπροστα στο τιμονι οποτε αρχιζει να κοσκινιζει και με πεταει κατω,
σερνομαι για 10 μετρα περιπου ολα οκ,σηκωνομαι με τρυπια γαντια και σκισμενο τζιν..

2η σε προσπαθεια σουζας(εκεινη τη μερα φυσαγε)το σηκωνω για καμια 10ρια μετρα
και φυσαει ξαφνικα πλαγιομετωπικα ...δεν το γλυτωσα το καπακι:wacko: απολογισμος
παλι σκισμενο τζιν για πεταμα και ενα στραβο πατακι

3η και ποιο αστεια ειχα παει βουνο και σε κατηφορα με περικυκλωνουν 5-6
τσοπανοσκυλα με αγριες διαθεσεις,εγω απο φοβο ανοιγω το γκαζι να ξεφυγω και πεταγεται
ενα στη μεση,το παταω και φευγω πανω απο το τιμονι σκαω με το δεξι χερι να εχει γινει
ολο γρατζουνιες και χτυπησα και στη δεξια φτερνα,δεν μπορουσα να την πατησω 2 βδομαδες
το αστειο ειναι οτι μολις επεσα τα σκυλια πηραν το μπουλο...

amixanos
13/05/2010, 21:37
Λεω μιας και αλλαξα λαστιχακια δεν παω να τα ταλαιπωρισω λιγο? Με εβγαλε... παραλια, εμπειρια απο αμμο καμια οποτε ετσι οπως ψιλοπηγαινα, βουλιαξε το μπροστινο και... superman πανω απο το τιμονι! Dakarοτουμπα...
:beer:

alcapone09
19/05/2010, 01:08
Εγώ έχω 2.. πριν 4-5 χρόνια.. γράφω τη μια και βλέπουμε..
Μυτιλήνη, καλοκαιράκι, εγώ 14 χρονών. Οτι έχω μάθει να οδηγάω το town mate του πατέρα μου. Δούλευα σε ένα μαγαζί self service σε κοντινό χωριό (για να πάρω το όνειρο μου το cbrάκι:a07: ) και πήγαινα κάθε μέρα με το παπί.

Ε, ένα ζεστό μεσημέρι του Αυγούστου επέστρεφα χωρίς κράνος με γυαλί ηλίου για τα μυγάκια(πάλι καλά) και με πουκαμισάκι.. Παίζει να ημουνα και ξενυχτισμένος δε θυμάμαι. Σε μια ανηφορίκη ευθεία λοιπόν με τσίτα το ταουν μειτ να έχω κουμπώσει 3η και να κοντέβω να απογειωθώ λέμε(50km\h).Οπως πήγαινα λοιπόν έτσι με τα όσα, παρατηρώ ότι η βαμμένη με σπρέι ποδιά είχε πετάξει το χρώμα σε ένα σημείο:eek: , και ψάχνω να δω αν έχει πετάξει κι αλλού (κάγκουρας)... 1-2 δευτερόλεπτα να ήταν αυτη η ιστορία... Έλα όμως που ήταν πάνω στο σημείο που είχε μια μικρή κλίση ο δρόμος... Ε και φεύγω ευθεία μέσα σε κάτι ψηλούς θάμνους..

Με μαζέψανε κάτι πιο μεγάλοι απ το χωριό κ με πήγανε σπίτι.. Η μούρη μου είχε κυριολεκτικά γεμίσει αερογραφίες και μού χαν μπει και λίγα αγκαθάκια στον ώμο απο τη μεριά που έπεσα.. Ευτυχώς τίποτα βαθύ αλλά το θέαμα ήταν creepy γιατί οι γρατζουνιες ήταν πάρα πολλές κ ήμουνα μέσα στο αίμα. Οι δικοί μου να χουν τρελαθεί στην αρχή όταν με είδανε. Δεν θα ξεχάσω την αντίδρασή τους. Μετά που καθαρίστηκα ηρέμησαν. Ο Απολογισμός ήταν 5 μέρες με γρατζουνιές σ όλο μου το πρόσωπο με όποιον με βλέπει να με ρωτάει τι έπαθα και να έχω εξηγήσει πάνω από 50 φορές.


Επισυνάπτω την τροχιά που ακολούθησα


198224

jimtarasxt660x
22/08/2010, 06:36
Πριν 10 λεπτά:

Ανεβαίνω στην μηχανη και μου λέει ένας

- Φιλαράκι, έχει χάσει λίγο αέρα στο πίσω λάστιχο

Εγώ σαν μλκς πάνω στην μηχανη πάω να κοιτάξω αν όντως έχει χάσει αέρα....Το αποτέλεσμα γνωστό....

Πάρε με κάτω ξάπλα με την μηχανη



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

fz6man
23/08/2010, 08:40
οι δυο ποιο γελοιες τουμπες μου ειναι μια με ποδηλατο και μια με σκουτερ .

Για καποιο λογο πριν πολλα χρονια εγω οδηγουσα το σκουτερακι jog 50 και ο απο πισω κουβαλουσε 2 ταψια μπουγατσες
νοπές παω να στρίψω παταω λαδια πεφτουμε ειδικα ο πισω μεσα στις μπουγατσες :D και η δευτερη με ποδηλατο ηταν ολα τα
λεφτα μπροστα απο το σπιτι μου εφτιαχναν τον δρομο και ειχε 5-6 εργατες , εγω ειχα ενα ποδηλατο carerra που απο την πολυ σουζα
ειχε ραγισει απο οτι φανηκε το πηρουνι οπωτε ανοιγω την πορτα τις αυλής και παω να κατεβω με 2 χμ το πεζοδρομιο και την στιγμη αυτή το πηρουνι παρεδωσε πνευμα φευγει αλλού η ροδα , αλλού το πηρουνι αλλου ντιζες τακακια κοινώς σκορπισε με τους εργάτες να εχουν ξεκολιαστει στο γελιο και εγω να σερνω το σκορπιο ποδηλατο μεσα στην αυλή :D :D

+ 1 ακομη βλεπω ενα πιτσιρικα με παπακι ειμαι εξω απο το μαγαζι και πινω καφε και του λεω φιλαρακι γυριζει η ροδα σου , γυρναει
με κοιτάει φοβισμένος και καρφωνετε σε ενα ταξι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Red Rider
23/08/2010, 09:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από fz6man
οδηγουσα το σκουτερακι jog 50 και ο απο πισω κουβαλουσε 2 ταψια μπουγατσες
νοπές παω να στρίψω παταω λαδια πεφτουμε ειδικα ο πισω μεσα στις μπουγατσες

Ιδια φαση,ιδιο μηχανακι,λαδια.. αγορα οικοπεδου,το 1997..εχει παρει και αξια τωρα:)

fz6man
23/08/2010, 09:52
μπουγατσατζης και εσυ? :D

Roadrunner86
24/08/2010, 04:19
Πάνε περίπου 2 χρόνια τωρα που είμασταν επί της Χαρ. Τρικούπη από Κεφαλάρι και κατευθυνόμασταν προν την Ν.Ερυθραία δυκάβαλο με το ΚLE ενός φίλου και εμένα συνεπιβάτη. Καθώς πλησιάζαμε προς το φανάρι παρατήρησα ενα Nissan Micra να κάνει τα δικά του. Την ψυλιάστικα και ενημερώνω τον φίλο μου να έχει τον νού του αλλά βλέπετε ο φίλος ειναι μηχανικός και είχε αφήσει το μαγαζί για να πάμε σε ένα ηλεκτρολογίο την μηχανή μου και βιαζόταν ολίγον τι. Ξαφνικά το micra εξαφανίστηκε και λέω μέσα μου " ε εντάξει μάλλον έστριψε πάλι καλα γιατί η οδηγός του ήταν στον κόσμο της". Τι ήθελα και το είπα βλέπω μετά από λίγα δευτερόλεπτα μια λαχανί απαλοτρίωση να έρχεται χαρούμενα καταπάνω στο KLE σε ενα επικό fail προσπέρασης. Φωνάζω στον φίλο μου " Πατά φρένο μ@λ@κα! Το Micra!!"και το τι ακολούθησε είναι σκηνή από κωμωδία. Με το που το παίρνει χαμπάρι το φιλαράκι λέει " Μα...εδώ έχει..." ε και ακούγεται ένας άκυρος ήχος που ακόμα δεν κατάλαβα τι ήταν και η κόρνα του KLE να δίνει ρέστα. Αρχίζει η αργή και άκρως γέλοία πτώση 2 μαντραχαλάδων και ενός κλεάνθη προς το πεζοδρόμιο. Εμένα την ώρα εκέινη με έπιασε νευρικό γέλιο σε φάση να πονάει η κοιλιά μου. Για να μην σας κουράζω το αποτελείωμα ήταν όταν πλεόν κατέβηκε η οδηγός του αυτοκινήτου και ήταν αγγλίδα. Με ρωτάει στα αγγλικά αν ήμαστε εντάξει ή χτυπήσαμε κτλ και πετάγεται ο φίλος μου μες στην αγανάκτηση και της λέει " Μου αρέσει που σου πάτησα και κόρνα" Αυτή ούτε που κατάλαβε τι της είπε και απλά έφυγε μιας και δεν έπαθε τπτ το αμάξι και η μηχανή αλλά κυρίως εμείς. Πολύ γέλιο λέμε παιδία δεν θα το ξεχάσω το χυμαδίο αυτό ποτέ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

AKIS BUSA
24/08/2010, 08:04
Καλα εχω φαει πολλες σβαρνες τετοιου ειδους (ηλιθιες)

η τελευταια ηταν προχθες
οχι ομως πεσιμο-σβαρνα, αλλα επεσε το μηχανακι απο μονο του ενω ηταν στο σταντ!!

σταματησα σε περιπτερο για τσιγαρα σε εναν λιγο κατηφορικο δρομο
μεταξυ παπαγου και χολαργο
το βαζω στο σταντ και επειδη βιαζομουνα δεν το εσβησα να βαλω ταχυτητα κλπ.

και παω στο περιπτερο φορωντας και το κρανος για να φυγω γρηγορα
και ενω πληρωνω τα τσιγαρα...................

ακουω αυτον τον απαισιο!!! ηχο, κατι μεταξυ πλαστικου και σιδερου!!
φυσικα η εικονα ξερετε ποια ηταν, ενα busa ξαπλα απο την αριστερη μερια φαρδυ!! πλατυ!!
στην ασφαλτο

αποτελεσμα γρατζουνιες στο φερινγκ το αριστερο, σπασμενη η μπιλια της μανετας αμπραγιαζ
και να βριζω τον ευατο μου (οχι την τυχη) διοτι πολλες φορες εμεις φταιμε και οχι η τυχη!!
και βεβαια για αλλη μια φορα να σκεφτομαι γιατι δεν εχω βαλει μανιταρια!!
διοτι σε τετοιες πτωσεις τα μανιταρια κανουν δουλεια!!

δεν πειραζει οσο ζω μαθαινω!!! μεσα απο τα λαθη μου!!!

Roadrunner86
24/08/2010, 08:09
[QUOTE][i]ακουω αυτον τον απαισιο!!! ηχο, κατι μεταξυ πλαστικου και σιδερου!!
φυσικα η εικονα ξερετε ποια ηταν, ενα busa ξαπλα απο την αριστερη μερια φαρδυ!! πλατυ!!
στην ασφαλτο


Φίλε έχω ζήσει και εγώ τον ίδιο εφιάλτη μόνο που ήταν με gpz 550 και εμένα κάτω από τα 220 κιλά του:rotflmao:

Xrider
24/08/2010, 08:14
Μηχανη αγορασμενη 5-6 μερες.
Παω στο σπιτι ενος φιλου για πολυ λιγο,παρκαρω την μηχανη απο κατω ΒΑΖΩ ΛΟΥΚΕΤΟ ΣΤΟΝ ΔΙΣΚΟ,παω στον φιλο,γυρναω να παρω την μηχανη ξεχναω το λουκετο,πρωτη,γκαζι με κλιση για να φυγω.....
Αποτελεσμα...αποτομο "φρεναρισμα" και το λουκετο εσπασε με το γυρησμα του δισκου (στην πισω ροδα το ειχα)....και υποτιθεται ειναι (ηταν) απο τις καλητερες μαρκες...εσπασε πανω στο ψαλιδι της μηχανης.
Εννοειται επεσα γιατι δεν το περιμενα...

Με λουκετο την εχω παθει αλλες 2 φορες....και η @@ρια ειναι οτι σου κανει ζημια στην μηχανη συνηθως,ολο και κατι στραβωνει η σπαει.

vicr108
24/08/2010, 09:05
16 χρονων περιπου 70 kg με honda astra παω να παρω ενα φιλο που ζυγιζει τουλ. 105 kg.
στην οπισθεν για να βγω απ τη θεση που παρκαρα και με το που παω να στριψω δεξια πολυ κλειστα κουνιεται και ο μαλακας και παρε μας κατω σχεδον σταματημενοι....
κοσμος περναγε , κοσμος γελαγε....
αλλα για καλη μου τυχη με το που πεφτει το μηχανακι γεμιζει ο δρομος βενζινα ειχα ξεχασει το καπακι ρεζερβουαρ ανοιχτο....στεγνωμα καλο μη πιασουμε φωτια και μη τον ειδατε....
αυτα.....:beer:

δε ξαναπερασα απο κει...:lol:

Roadrunner86
24/08/2010, 09:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από vicr108
16 χρονων περιπου 70 kg με honda astra παω να παρω ενα φιλο που ζυγιζει τουλ. 105 kg.
στην οπισθεν για να βγω απ τη θεση που παρκαρα και με το που παω να στριψω δεξια πολυ κλειστα κουνιεται και ο μαλακας και παρε μας κατω σχεδον σταματημενοι....
κοσμος περναγε , κοσμος γελαγε....
αλλα για καλη μου τυχη με το που πεφτει το μηχανακι γεμιζει ο δρομος βενζινα ειχα ξεχασει το καπακι ρεζερβουαρ ανοιχτο....στεγνωμα καλο μη πιασουμε φωτια και μη τον ειδατε....
αυτα.....:beer:

δε ξαναπερασα απο κει...:lol:

χαχαχα κάτι τέτοια δυκάβαλα με παπιά είναι τοπ :lol: :lol:

Kalopaido3
25/08/2010, 14:15
Tζιπαρα μερσεντες με το μωρο το ξανθο το εξαλο -του γκομενου της, μπαμπα της, ποιος ξερει- κοκαλωνει στο πρασινο φαναρι παω να πεσω πανω της με λιγα χλμ ευτυχως το κοβω δεξια σταματαω 2-3 μετρα πιο κατω την κοιταω κουναω το κεφαλι παω να ξεκινησω με παναγιες αφηνω συμπλεχτη πευτω κατω.. τοσο απλα.. για καποια δευτερολεπτα να κοιταζω τον ηλιο απο κατω κ να αναροτιεμαι τι εκανα, κ να μπενει στο πλανο η φατσα ενος παππου απο το καφενιο εκει διπλα με τον μπερε και το γιαλι το πατομπουκαλο το σκουρο αλα Οννασης κ το μουστακι το Καποδιστριακο κ να με κοιταζει :eyepop:

webassasin
25/08/2010, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από vicr108
16 χρονων περιπου 70 kg με honda astra παω να παρω ενα φιλο που ζυγιζει τουλ. 105 kg.
στην οπισθεν για να βγω απ τη θεση που παρκαρα και με το που παω να στριψω δεξια πολυ κλειστα κουνιεται και ο μαλακας και παρε μας κατω σχεδον σταματημενοι....
κοσμος περναγε , κοσμος γελαγε....
αλλα για καλη μου τυχη με το που πεφτει το μηχανακι γεμιζει ο δρομος βενζινα ειχα ξεχασει το καπακι ρεζερβουαρ ανοιχτο....στεγνωμα καλο μη πιασουμε φωτια και μη τον ειδατε....
αυτα.....:beer:

δε ξαναπερασα απο κει...:lol:
Την τυχη σου την καλη δεν την καταλαβα,οσες φορες κ αν το διαβασα..

John Steed
25/08/2010, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από fz6man
+ 1 ακομη βλεπω ενα πιτσιρικα με παπακι ειμαι εξω απο το μαγαζι και πινω καφε και του λεω φιλαρακι γυριζει η ροδα σου , γυρναει
με κοιτάει φοβισμένος και καρφωνετε σε ενα ταξι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Δεν ντρέπεσαι ρε να πειράζεις τα παιδάκια?

( :a39: )




:a9:



:rotflmao: :rotflmao:

vicr108
25/08/2010, 16:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από webassasin
Την τυχη σου την καλη δεν την καταλαβα,οσες φορες κ αν το διαβασα..

ντεποζιτο ανοιχτο χωρις επαφη στο παπι με τη σελα σε οποιαδηποτε λακουβα στριψιμο μιας και ειχα γεμισει μπορουσε να χυθει βενζινα...με κινδυνο πυρκαιας που εχει γινει πολλες φορες...

ΓΚΕ ΓΚΕ ? ? ? ? :a26: :a24: :a46: :a025:

σημειωση παιδι εχει πιασει φωτια στο δρομο στα μπατζακια του και του το παν περαστικοι...

amixanos
26/08/2010, 09:23
Πως γινεται σε χαλαρη εντουραδα στα λασιθιωτικα να κανεις σωβρακο δανεικο εντουρακι ktm 125 με την τρελλη ταχυτητα των 15 χαω? Ελα ντε ακομα το ψαχνω...

sv9cvk
04/03/2012, 01:27
Τουμπα Νο1:
Ετος : 1984!
Τοποθεσια : Τεχνικο Λυκειο Ρεθυμνου
Οχημα : Zundapp KS50 (80cc :smokin:) υδροψυκτο.
Διαλειμα ,καλος καιρος ,μπολικος κοσμος , μαζι με τους φοιτητες (τοτε το πανεπιστημιο συστεγαζοταν με το ΤΕΛ ) πρεπει να ηταν πανω απο 2000 ατομα εξω.
Το Zundapp το ειχα κλειδωμενο εξω απο την ταξη (2α Λυκειου τοτε ) ειχα παει στο κυλικειο να παρω κατι να φαω,και γυρνωντας βλεπω τον Ηλια ,εναν πολυ ευτραφη συμμαθητη μου να καθεται επανω!!! :a53:
Παιρνω αναποδες ,του ζηταω να κατεβει (μην μου χαλασει το σταντ :mad: ) αυτος νωχελικα και ενοχλημενος κατεβαινωντας ,κανει μια και μου σπαει το φλας στον τοιχο!!!!! :a023:
Μετα απο μια λογομαχια καθομαι πανω στο μηχανακι ,βαζω μπροστα ,χωρις να ξεκλειδωσω το τιμονι :bawl:
Τραβαω ενα μπαντιλικι στο πεζοδρομιο και καθως παω να ισιωσω το τιμονι :a7:... συμφορα !!!!!!!:a018:
Αποτελεσμα : εγω να απογειωνομαι και οταν εσκασα μερικα μετρα πιο κατω ,ακουω μεσα στην σαστιμαρα μου ενα θερμοτατο χειροκροτημα απο τους "θεατες" .
Ετσι πηρα το μηχανακι με στραβωμενα τιμονια ,μπροστινα και εξαφανιστηκα....
Ακομα το θυμουνται μερικοι φιλοι :blush: :bawl:



Τουμπα Νο2:
Ετος : 1991
Οχημα : Honda XL200R
Τοποθεσια : Παραλιακη λεωφορος Ρεθυμνου.
Ειμαι σε εναν παραδρομο και θελω να στριψω ,αλλα μια και περνουσαν μερικες πιτσιρικες απο απεναντι ,και νομιζοντας οτι με τα καγκουριλικια θα τις κανω να με θαυμασουν :a31: βαζω πρωτη τραβαω μια γκαζια και πηγαινα στο πλαι για αρκετα μετρα :smokin:,μεχρι που αποφασισα οτι η πρωτη δεν ηταν αρκετη ,και επρεπε να βαλω και δευτερα ........:a24: και το εκανα!!!! :a31: :a31: αμεσως τοτε ,ως εκ'θαυματος ,αποφασισε και ο πισω τροχος να γινει μπροστινος και εγω οτι επρεπε να ξαπλωσω στο ωραιο οδοστρωμα για εναν υπνακο!! :ZZZ:


Ξεφτιλα λεμε !!!!! ευτυχως που δεν περνουσαν αυτοκινητα και που δεν επαθα τπτ ,ουτε εγω ουτε το XLR !!!

GiannisBlessed
04/03/2012, 16:20
ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΕ ΔΙΑΣΤΗΜΑ 5 ΛΕΠΤΩΝ???
πριν κανα-δυο χρονια στον πειραια με ενα σκουτερ 125 με μικρες ροδες.ειχε να βρεξει παρα πολυ καιρο ημουν με την κοπελια μου βολτα και ψιχαλιζει για 5-10 λεπτα αντε λεω παμε να φυγουμε γιατι το βλεπω να βρεχει οπως περπαταμε βλεπω τα αμαξια στα φαναρια να σπινιαρουν...ζωο εγω...τι μ@λ@κες λεω...καγκουρες....
η κοπελια ηταν η πρωτη φορα που ανεβαινε σε μηχανακι!!(και ηταν χεσμενη)
ξεκιναμε με το σκουτερ πισω απο ενα αμαξι με 20κμ με το που πατει φρενο το μπροστα αμαξι χανω μπροστινο-πισω προλαβαινω αφηνω και τα δυο φρενα τα ξαναπαταω πιο απαλα αλλα χανω μπροστινο και κατω αριστερη πλευρα.γλυστρα γλυστρα και γλυστρα μεχρι που σταματησα στο αμαξι πανω με τα ποδια απο κατω του.
δεν επαθα τπτ απολυτως και η κοπελα το ιδιο.το σκουτερ καπως στραβωσε η μπαγαζιερα και δεν ανοιγε.τι κλωτσιες μπουνιες τπτ.
η κοπελα πανικος χωριζουμε φωναζε στον δρομο και με εβριζε οτι πηγα να την σκοτωσω και οτι δεν θα το αφησει ετσι αυτο και αλλε μαλακιες.προσπαθω να την ηρεμισω.
"δεν πειραζει συμβαινουν αυτα" λεω "στατιστικα θα ξαναπεσω του χρονου η του παραχρονου.ανεβα να σε γυρισω σπιτι μην γυρισεις με ταξι μονη τετοια ωρα..."
οχι οχι οχι ελεγε και φωναζε....μπαινει στο ταξι και αντιος!!
με το κρανος της στο χερι γιατι δεν ανοιγε η μπαγαζιερα συνεχιζω για το σπιτι μου αργα και χεσμενος αυτην την φορα.
στην παραεπομενη στροφη με 20 το πολυ κμ χωρις να επιταχυνω η να επιβραδυνω απλα και οι δυο τροχοι χανουν την προσφυση και φευγω "φετα" απο την δεξια μερια.γλυστραω και σταματω στο κρασπεδο.η μπαγαζιερα ανοιγει κατα την πτωση και εκτινασωνται παντου αδιαβροχα,πανακια εργαλεια κτλ.
πεταγομε σαν ελατηριο πανω και αρχιζω στις κλωτσες το σκουτερ σταματαει μια μερσεντες και κορναρει και με βριζει σε στιλ αλητη μηχανοβιε καλα να παθεις!!τον διαολοστελνω και αυτον και αρχιζω να μαζευω τα πραγματα απο ολο το δρομο.
σηκωνω το σκουτερ και αρχιζω να ψαχνω τα λαστιχα για καμια δοιαροη λαδιου η κατι τετοιο...δεν το πιστευα οτι μπορει να γλυστρουσε ποτε ενας δρομος τοοοοσοοο πολυ.τελικα γυρισα αλιμο και πρεπει να το εκανα κανα μισαωρο και βαλε με 20κμ περιπου σαν κοτα...

σεναριο 2 σχολασμα εξω απο το σχολειο.
ειχα ενα μοταρντακι 50ρι.
φευγει ολος ο κοσμος.το μηχανακι δεν εχει μιζα μονο μανιβελα.σηκωνομαι περνω φορα και το βαζω μπροστα εγω καμαρωτος καμαρωτος.κοριτσακια κοιταζουν κτλ.
η μανιβελα..... ομως....... μπηκε μεσα απο το παντελονι μου....................(αναμεσα δλδ απο το ποδι και το παντελονι)
σηκωνω το αριστερο ποδι να βαλω πρωτη και ταυτοχρονα αλλαζω το βαρος της μηχανης προς τα δεξια και παω να κατεβασω το δεξι ποδι.νομιζω το καταλαβαινετε.κλασικη κινηση ολοι την κανετε.αλλα το ποδι δεν κατεβαινει γιατι το τζιν με την μανιβελα βρηκαν ωρα να κανουν γουτσου γουτσου.κλιση κλιση κλισι και μπαμ κατω.90 μοιρες απο την ασφαλτο κανονικα πανω στο μηχανακι με το γκαζι τερμα ανοιχτο να ουρλιαζει το διχρονακι.για ποτε πεταχτηκα και το σηκωσα... το τι γελιο επεσε ομως....ευτυχως φορουσα κρανος......τοσο κοκκινος δεν παιζει να εχω ξαναυπαρξει!!χαχα

teogtp
05/03/2012, 14:46
Οσοι ξερουν απο Βολο ......90's φουριοζος με την παπια στην Ιασονος οδοστρωμα σαπουνι,λιγο πριν στριψω σε αναγκαστικη αριστερη στροφη (στο πανεπιστημιο)παω να κατεβασω ταχυτητα και καταλαβαινω οτι γλυστραει το ποδι μου και να σφηνωνετε αναμεσα στον λεβιε και κατω απο την ποδια!Μαλακας εγω ανοιγω το γκαζι το παπι στροφαρει σαν τρελο αλλα δεν επιταχυνει γιατι πολλη απλα ειναι συμπλεκταρισμενο απο το ποδι μου, και εκει στην ζαλη μου κανω την μεγαλειωδη κινηση.......και τραβαω το ποδι μου για να ξεσφηνωσει :a31:Φευγει το παπι φετα και αρχιζει να γκελαρει σε ολο τον δρομο απο πεζοδρομιο σε πεζοδρομιο σαν να βλεπεις pinball,Εγω σερνομαι στην ασφαλτο και εχουν παρει φωτια τα κολομερια μου.Δεν με πειραξε η τουμπα καθ'αυτο οσο το σημειο που "διαλεξα" να πεσω.Ακριβως μπροστα στην καφετερια που συχναζαν ολοι οι καβαλαριδες της πολης...και δωσε χειροκροτηματα και παρε "Μεγαλε δεν πειραζει και ο Doohan ετσι ξεκινησε "και αστα να πανε.Παντως μετα απο αυτο με πετυχαιναν δρομο αγνωστοι και με χαιρετουσαν ........ξερανε αυτοι!

Normaden
06/03/2012, 17:29
Έχει πέσει κανένας σας από στάση?

Ζάκυνθο καλοκαιρινές διακοπές με το KLE μου. Στα μισά των διακοπών, πρωινό καφεδάκι και έξω για μεσημεριανό μπανάκι.
Ανάβω την μηχανή και κάνω αναστροφή με τα πόδια κάτω άλλα σε κατηφορικό έδαφος.

Η συνέχεια γνωστή, κανονικότατη σαβούρα με μια μανέτα μπροστινού μισοσπασμένη(πάλι καλά) και το λαμπάκι του λαδιού και της θερμοκρασίας αναμμένα.
Δεν γ@μιεται λέω αφού δεν σπάσαμε κάνα πόδι ή κάνα πλαστικό, πάμε για μπανάκι χαλαρά (πάντα με το λαμπάκι του λαδιού και της θερμοκρασίας αναμμένα).

Τελικός απολογισμός το μοτέρ κοπάναγε αλλά με γύρισε πίσω (καλά λέμε σκυλιά τα KLE) κατ'ευθείαν στον μάστορα.
Αλλαγή κεντροφόρων, κοκοράκια +εργασία 380€ :eek:

Ε αφού τα πλήρωσα σίγουρα είναι η πιο χαζή μου τούμπα.:(

player1
10/03/2012, 21:46
λοιπόν πάρτε και μια δική μου!
Καλοκαίρι του 2000, καθώς μόλις έχω απολυθεί το βασικό μου μηχανάκι είναι ένα GPZ 400R σε ψιλοάθλια κατάσταση τότε.
Το στορυ έχει ως εξής, το σπίτι μου που έμενα με τους δικούς μου τότε, ήταν μέσα σε στενό δρομάκι (καντούνι) έτσι τα λέμε στην Κέρκυρα, το gpz λοιπόν είχε μια εξάτμιση moto sport πλήρως ελεύθερη και έκανε σαν κακό ακόμα και στο ρελαντί, τα μεσημέρια όταν γυρνούσα απο δουλειά με έκραζαν οι γείτονες γιατί τους ξυπνούσα... Αλλά για όλα υπάρχει μια λύση!!! Τραβάς μια καλή γκαζιά με 2αρα όσο είσαι ακόμα στο δρόμο, τραβάς συμπλέκτη σβήνεις το μοτόρι βάζεις νεκρό και τσουλάς σβηστός καμιά 80ρια μέτρα, μόλις φτάσεις στο σημείο στάθμευσης ματσακώνεις τα φρένα και κατεβάζεις το στάντ πρίν βάλεις το πόδι κάτω.
Το έργο γνωστό το έκανα κάθε μέρα με φοβερή άνεση ααααασε που είχα μάθει το GPZ απ'έξω και ανακατωτά και είχα φοβερή σιγουριά.......
Το λοιπόν ο μάγκας έρχεται.. λευκό T-shirt, levis 501, adidas stan smith, γυαλί ray ban..... γκαζιά!!! μηχανάκι off, το γαμονεκρό δεν μπαίνει εκείνη την μέρα και είμαι πρώτη-δευτέρα-δευτέρα-πρώτη, αν δεν το βάλω έγκαιρα η φόρα δεν με βγάζει και θα σπρώχνω! τελικά τα καταφέρνω ουφ! φτάνω στο σημείο στάθμευσης ματσακώνω τα φρένα σταματάω το μηχανάκι, άνετος πάω να βγάλω το σταντ ξεκινώντας να δίνω κλίση, όμως το πόδι έχει σκαλώσει!!!! το λεβιέ απο τις ταχύτητες έχει μπεί ανάμεσα στα κορδόνια απο τα smith!!!!! χέζομαι πάνω μου!!!!!! αφού έχει πάρει μεγάλη κλίση και συνεχίζει πατάω το δεξί πόδι στη σέλα και κάνω το superman με την πλάτη προς τα πίσω!!! πέφτω κάτω με τον κώλο και καμπούμ και το μηχανάκι!!! ψάχνομαι καλά καλά για απώλειες και όλα καλά δεν έχω πάθει τίποτα απολύτως!!! Το μηχανάκι ήταν χρέπι έτσι και αλλιώς!!! σηκώνομαι γρήγορα γρήγορα και παω να σηκώσω το GPZ πριν μας δει κανένας και ξεφτιλιστούμε.... δεν προλαβαίνω να κάνω ένα βήμα και ακούω μια φωνή "έχεις τρελαθεί τελείως είσαι για το ψυχιατρείο!!! χαχαχα!!"" φιλαράκι και γείτονας απο το δεύτερο όροφο είδε όλο το σκηνικό live... ξεφτιλίστηκα σκέφτηκα.. σηκώνω το μηχανάκι και όπως γυρίζω να φύγω, βλέπω τα ray ban κάτω μου έφυγαν και ούτε που το κατάλαβα, τα μαζεύω και αυτά...

Υ.Γ Παρότι έχω και άλλες μηχανές το gpz το έχω ακόμα!!!

Z-rider
10/03/2012, 23:52
προχτές έξω από το σπίτι μου έφυγα με κλειδωμένο τιμόνι με το eliminator του αδερφού μου..και τούμπα μπροστά σε κόσμο.. γαμημένα "τσοπερακια"

simeon
11/03/2012, 01:14
Τούμπα προχθές έξω απο τον Τασουλη (για τον μηχανικό που με βοήθησε με την ανάρτηση ότι και να πω είναι λίγο, άψογος και του χρωσταω χαρη!!!) στην Καλλιροης στο πεζοδρόμιο,
Λίγο αφηρημένος, μικρή κλήση το πεζοδρόμιο λίγο χαλίκι κάτω και παρτον κάτω... Και μάλιστα έπεσα στα πλάγια και έστριψα σαν να έκανα μακροβουτι! (ευτυχώς υπήρχαν καγκελα, ο καθρεφτησ διπλωσε, και την γλυτωσα με μια ανεπαισθητη γρατσουνια στην μπαγκαζιερα) δεν υπήρξε αλλού γρατζουνια...
Να ναι καλά ο φίλος που με βοήθησε να το σήκωσω...
Πάντως κάτι τέτοια καλά είναι γιατι σου θυμίζουν ότι αφηρημένος και μηχανή δεν παίζει!

tom kissas
06/05/2012, 14:34
Γεια σας
2 τουμπες και απο εμενα
1η σε ηλικια 15 χρονων με ενα garelli με πεταλια του 70κατι με τα λαστιχα τα δικα του ειμαι με τα ξαδερφια (ολοι μεγαλυτεροι με παπια) σε εναν πεζοδρομο που ειχε πιασει αυτη την πρασινη αιδια που γλυστραει. ολοι σταματησανε εκτος απο εμενα τσουλιθρα μιλαμε απολογισμος ενα σκισμενο σορτσακι

2η σε ηλικια 18 χρονων τα χριστουγεννα του 11 πηγενα στην κοπελια με το ραννερακι μου το ειχα μολις εναν χρονο οδηγουσα με το ενα χερι οταν ξαφνικα εμφανιστικε μια λακουβα γαμω τις μικρες ροδες το ραννερ πανω σε ενα παρκαρισμενο εγω καμια δεκαρια μετρα μακρια ευτιχως φορουσα κρανος γαντια και μπουφαν με ενισχυσεις ετσι μονο τον αριστερο καρπο εσπασα απο ρολοι

ελπιζω να μην υπαρξουν αλλες για κανεναν μας :)

asimaki
07/05/2012, 15:49
Θα μοιραστώ κ εγώ την "χαζή" μου τούμπα (αν και δε νομίζω να έχει χυμάρει ποτέ κανείς έξυπνα)

Νέα οδηγός, έχω το cbrάκι κανα 2μηνο και πάω στο συνεργείο ενός φίλου, το οποίο βρίσκεται πάνω σε στροφή, σε δρόμο με κατηφορική κλίση. Είχα φάει ήδη την προηγούμενη μέρα μία "έξυπνη" στατική τούμπα και έχω μια ψυχολογία γ@..σε τα. Με το που φτάνω στο συνεργείο, κόβω ταχύτητα, πάω να στρίψω και όπως ξεκινάω να το ανεβάσω στην πρασιά σκέφτομαι "τώρα θα πέσεις". :a018: :a029: Κ έτσι απλά έπεσα...

Gi_4ce
07/05/2012, 16:10
Απο τότε που ψήλωσα το αφρικα πρέπει να προσέχω.

Σταματάω στην πλατεία του γραμματικου μπροστα απο το καφενειο και απλώνω πόδι να κρατησω το μηχανακι ορθιο.
Που να φτασω κατω?

Τρωω σταματημενος μια καλή εξω απο το καφενειο, τα παππουδια πρεπει να κερδισανε γυρω στα 5 χρονια ζωης απο το γελιο!!!

Shiatman
07/05/2012, 16:34
Νο. 1 - Διάσχηση τσιμεντωμένου ρέματος πλάτους 2 μέτρων με πολύ λίγο νερό, πλήν όμως στρωμένου με βρύα. Γλύστρημα και πτώση. Το γέλιο είναι ότι δεν έχω που να πατήσω γιατί γλυστράω τρελά και δεν μπορώ να σηκώσω τη μηχανή. Στην προσπάθεια βρόντηξε τουλάχιστον άλλες 5-6 φορές κάτω. Με τα πολλά (και πολλά μπινελίκια αργότερα) κατάφερα να το τραβήξω λίγο άκρη και να βρώ πάτημα να το σηκώσω.

Νο. 2 - Επιστρέφοντας από βόλτα σε λόφους με ψηλή σκόνη (σαν άργυλος ένα πράμα) ελάχιστα μέτρα πριν βγώ άσφαλτο ο δρόμος κάνει μια γούβα. Δεν δίνω μεγάλη σημασία και πάω να περάσω. Έλα όμως που στο σημείο λόγο γούβας ότι φορτηγό περνούσε από το νταμάρι πιο πάνω άδειαζε και λίγο φορτίο και ήταν νερουλό (και βάθος κανα 40-50 ποντους) ... Αποτέλεσμα να πέσω μέσα και να παλεύω κανα 20άλεπτο σαν mud wrestler να βγάλω τη μηχανη. Το γελίο είναι ότι αυτό το πράγμα κόλησε παντού (πολύ ψιλή λασπερή σκόνη) και έχουμε γίνει κάτασπροι και οι δυο. Περιτό να πω πως έπλενα κανά 15θήμερο μηχανή και εξοπλισμό αφού αυτό το πράμμα δεν έφευγε με τίποτε.

AgelosEXP
24/05/2012, 16:19
χαχαχαχα ωραίες ιστοριούλες παίδες! :)

Εγω τι να σας λέω... όλες μου οι τούμπες (απ'ότι φένεται μαζεμένες τότε τις έφαγα) ήταν με το 50αράκι το κινέζικο τετραχρονο παπάκι μου (πρώτη μηχανή, η μισή μονάχα ζει με 110 κινητήρα τεσπα, καταλαβαινεται) Λοιπον. Θα σας πω ένα τρακάρισμα αλλά και μια γελεία τούμπα (γαμώ την τεχνολογία μου μέσα).
Αρχίζω με την τούμπα.
Καινούργιο το παπάκι μοντέλο 2009, 2η μέρα έξω απο το σπίτι μου ήταν να το πάω για στρόσιμο (βασικά καινούργιο ήταν και ηθελα βολτες να το κάνω όλη μερα και έλεγα πως το στρόνω για δικαιολογία). Παίρνω εναν φίλο τηλέφωνο που το έστρωνε επίσεις και μου λέει πως σε κάμια ώρα αμα ειναι. Καλα ρε συ τον λέω, πέρνα απο το σπίτι μου να πάμε απο δω μεριά βόλτα γιατί δεν έχει μπατσαρία ου΄τε μια στο εκατομύριο (πιτσιρικάδες 16 χρονών χωρίς δίπλωμα, ξέρετε τώρα). Εε...αφού έχω μια ώρα ας το περάσω ένα χέρι πλύσιμο λέω να το καμαρώνω (η τρέλα του κάθε οδηγού, εξερούντε οι ξεροί και ενοτουράδες τύποι έδω). Καθώς το πλένω και τελειώνω απο την δεξια μεριά .. πάω απο την αριστερή. Σκήβω να καθαρίσω τον κινητήρα απο τη σκόνη και εκει που ήμουν με τα γόνατα, ακούω ένα "μπαααμ" και πάρτο όλο πάνω μου. Το κεφάλι μου βγήκε απο την δεξία μερία. Τι ήταν τελικα? Ηταν γ@μw την τεχολογία μου μέσα. Το ποδαράκι ήταν αυτόματο και μάζεψε στο χιλιοστό που συκόθηκε στον αέρα και με πλάκωσε. Οχι ρε γαμότο, γρατζούνισα τα πλαστικά, και ραγισε η μανέτα (αυτό δεν ξέρω πως έγινε). Απο εκεινη την στιγμή έκανα πατέντα το ποδαράκι να ειναι κανονικα, να μην μαζευει μοναχο του.

Το κρακάρισμα τώρα. Βασικά σε αυτό δεν έφταιγα 100% μονο εγώ. Είμασταν τρεία άτομα βόλτα και βγαίναμε διασταύρωση. 1ο ήταν το τσάπι, 2ος εγώ, 3ο ένα Peugeot 50αράκι σκουτεράκι. Καθός βγαίνει πρώτο το τσάπυ στην διασταύρωση περνάει ένα αμάξι (Mercedes) με κόκκινο -τον χρίστο του γ....- και πατάει απότομα φρένο το τσάπυ, εγω απο πίσω (1ο μηχανάκι πάνω 80χιλιόμετρα μόνο) μολις το συνηδοτοποιώ, έλα ντε που είχα τα ναϊλον τα λάστιχα και σπινιάριζε ώρα...και πάω και πέφτω με την μπροστά την ρόδα στα πατάκια του οδηγού (αριστερά). Παλι καλά που είχα τις ποδιές γτ το τσάπι είχε την πινακίδα μιτερί και πλαγιασμένη και θα έχανα το ποδάρι μου το δεξί ΄τωρα. Και εκει που είμαστε τρακαρισμένοι εμεις οι 2 (εγώ και τσάπυ) αιντε δώσε γιούργια το Peugeot ερχεται και πέφτει επάνω μου...α γαμησ ρεεεεεεε.... χα0χ0αχ0αχ0α0χ

Ζημιές: φλάς και φανάρι στο τσάπι
Δεξια ποδιά δικιά μου.
ραγισμα φτερου μπροστα το Peugeot

bulmont
24/05/2012, 22:01
Νο. 1 - Διάσχηση τσιμεντωμένου ρέματος πλάτους 2 μέτρων με πολύ λίγο νερό, πλήν όμως στρωμένου με βρύα. Γλύστρημα και πτώση. Το γέλιο είναι ότι δεν έχω που να πατήσω γιατί γλυστράω τρελά και δεν μπορώ να σηκώσω τη μηχανή. Στην προσπάθεια βρόντηξε τουλάχιστον άλλες 5-6 φορές κάτω. Με τα πολλά (και πολλά μπινελίκια αργότερα) κατάφερα να το τραβήξω λίγο άκρη και να βρώ πάτημα να το σηκώσω.

.

Ακριβώς το ίδιο έπαθε η κόρη μου. Πρίν από δυό περίπου χρόνια βρισκόμαστε στους πρόποδες
του Παναχαικου όρους στό χωριό Σελλά, κοντά στο εκκλησάκι της Αγ. Μαρίνας όπου υπάρχει ένα
παρόμοιο μικρό ρέμα.

Την έχει καταβρεί η πιτσιρίκα με το νερό και έχει διασχίσει το ποταμάκι 3-4 φορές. Την
τελευταία φορά όμως, πήγε λίγο πιό πλάγια και βρέθηκε ολόκληρη μέσα στό νερό......
Ούτε αυτή μπορούσε να σταθεί όρθια αλλά και εγώ γλυστρούσα προσπαθώντας να την βοηθήσω
να σηκωθεί........

Η φώτο ειναι από το βίντεο την στιγμή της τούμπας........

259392

petss
24/05/2012, 22:57
να πω κι εγω την δικια μου ελλεινη τουμπα!
γυρω στα 16 εγω καβαλα στο honda ss50 του πατερα μου! θελω να στριψω να μπω στο προαυλιο του παλιου σχολειου του χωριου, πλησιαζω, κοβω ταχυτητα παω να μπω και ετσι οπως αμολαω το συμπλεκτη, γλυστραει η πισω ροδα στο χαλικι, κανει μισο κυκλο το μηχανακι και πριν καταλαβω τι εγινε βρισκομαι φαρδυς πλατυς κατω απο ενα ζακς που ηταν παρκαρισμενο διπλα απ την πορτα :D
τα παιδια απεναντι να θελουν να με σηκωσουν αλλα να κλαινε απ το γελια ετσι οπως ειχα πεσει :mad:
ευτυχως δεν επαθα τιποτα!!! :lol:

theodosisv
25/12/2012, 09:20
Έχω κοιμηθεί στις 02:00 μετά από τρελή επίδοση στο μαγείρεμα τηγανιτής πατάτας, άλλος έψηνε τα κοψίδια, άλλος τη ετοίμαζε τη σαλάτα και όλοι μαζί αερολογούσαμε μεταξύ ανυπομονησίας και οίνου!
Γνωστός εγώ για την ανωμαλία που με δέρνει, γαρίδα το μάτι στις 08:00!! :eek: Το πρώτο πράγμα που μου έρχεται στο μυαλό είναι το εξής(αν δεν είναι αυτό ανωμαλία τότε τι είναι?):
Πάργα, Αύγουστος 2011, ώρα, θα ταν δε θα ταν 17:00, σταματημένος στον πεζόδρομο που οδηγεί στο λιμάνι και να περνάει πλήθος κόσμου... Φοράω ακόμα μπουφάν- κράνος γάντια και είμαι σαν τη μύγα μεσ' το γάλα στο 40άρι που είχε. Είμαι καβάλα σε δανικό KLE 500 έχοντας σίγουρα ξεπεράσει το όριο φόρτωσης του πλαισίου.... Πλαϊνά σαμάρια γεμάτα όσο δεν πάει, βαλίτσα ομοίως, και το tankbag που κάποτε κοσμούσε tdm :cry: και vfr :cry: να καμαρώνει πάνω στη κλαίρη. Βάλτε κι άλλα 160 κιλά εγώ με το πρόσωπο. Μόλις έχω φτάσει από Κέρκυρα και κάνουμε στάση. Η κοπελιά έχει κατεβεί και μιλάμε. Αποφασίζω να κατεβώ κι εγώ. Κατηφόρα, σβήνω, πρώτη , γέρνω αριστερά και τη στιγμή που το δεξί πόδι περνάει πάνω από τη σέλα αρχίζω να νιώθω πως κάτι δεν πάει καλά αφού με παίρνει το βάρος της μηχανής. Προσπαθώ με ένα πόδι και τα χέρια στα grip , εκτός ισοροπίας να σώσω την κατάσταση αλλά προτιμώ τελικά να σώσω το αριστερό πόδι από το βάρος της κλαίρης και τον αριστερό ώμο - αγκωνα από την πρόσκρουση στο πλακόστρωτο... Εδώ ούτε το 1.90 δε βοήθησε.
Το αποτέλεσμα ήταν η μηχανή να ξαπλώσει μαλακά μαλακά κι εγώ να αισθάνομαι μ@λ@κ@ς που έκοβα το λαιμό μου ότι έχω κατεβάσει σταν και τον εγωισμό μου πλακωμένο από την κλαίρη σκεπτόμενος πως την πάτησα ΕΓΩ έτσι.... :moutza: :moutza: Ένιωθα ότι όλη η Πάργα κοιτάζει εμένα!! :rolleyes: Ευτυχώς που βοήθησε λίγο το καημένο το κορίτσι αλλιώς δεν ξέρω αν θα προλάβαινα να απεμπλακώ έγκαιρα. Αφού με βοήθησαν κανά δυο άτομα να τη σηκώσουμε έβγαλα το κράνος να δουν όλοι τα μούτα του βλάκα και να κάνω μια αποτίμηση της κατάστασης.

Αξια ζημιάς: μισό λίτρο χυμένη βενζίνη, στραβωμένο αριστερό μαρσπιέ το οποίο επισκευάστηκε αμέσως με ένα κλειδί για να βγει και ένα σφυρί που αμέσως μου πρόσφεραν, για να πάρει τα ίσα του!!! Here is Greece!!
Αξία πληγωμένου εγωισμού: ανεκτίμητη...

Άντε και καλά Χριστούγεννα σε όλους!

gbtechelec
29/12/2012, 12:11
Πάτρα , φθινόπωρο 1985 και είναι αργά τη νύχτα και βρέχει .
Είμαστε παρέα 5 φοιτητές και 1 Τειτζης (εγώ) στο δυαράκι που νοίκιαζα με το Νεκτάριο και το Γιώργο ( 14.000 δρχ το μήνα ) . Στην παρέα υπήρχε ένα Sachs Hercules σχεδόν καινούργιο , που τό'χε ο Μάκης απο το Κερατσίνι
και δεν τόδινε ποτέ και σε κανένα ( καλά έκανε το παλικάρι γιατί κανένας μας δεν ήξερε να οδηγεί ). Μέσα στη φτώχεια μας είχα εξαργυρώσει τα κουπόνια της εστίας του ΤΕΙ , και θέλαμε τσιγάρα , μεταξά και καμμιά σοκολάτα για να βγάλουμε τη νύχτα . Το μόνο μέρος ανοικτό εκείνη την ώρα ήταν το μαγαζί μέσα στο σταθμό του τραίνου στο λιμάνι που διανυκτέρευε.
Δεν ξέρω πως έγινε και ψήνουμε το Μάκη να πάρω το μηχανάκι και να πάω να πάρω τα πράματα που θέλαμε γιατί εκείνος δεν πήγαινε με τίποτα . Μου δίνει τα κλειδιά και πάω να πάρω το Sachs . Το βάζω μπροστά , ξεκινάω και όλα καλά ( κίνηση μηδέν ) . Φτάνω στο σταθμό όλο χαρά , αγοράζω τα πράματα και πάω να φύγω . Προσπαθώ να βάλω μπροστά και δεν παίρνει με τίποτα . Πάνω στην απελπισία μου μετά από άπειρες μανιβελιές μου λένε να δώ τη βενζίνα . Οντως είχα βενζίνα αλλά δεν είχα ανοίξει το διακόπτη της . Ανοίγω το διακόπτη και παίρνει μπροστά με την πρώτη . Μαρσάρω και ΣΠΑΕΙ η ντίζα του γκαζιού...... Μια παρέα μου λένε να βρώ μια πένσα για να κρατάω το σύρμα αλλά τέτοια ώρα ....ΓΑΜΗΣΕ ΤΑ
Τελικά ξεκινάω να σπρώχνω το μηχανάκι και ..... Σκέφτομαι να δουλεύω το σύρμα με τα ΔΟΝΤΙΑ αν είναι ποτέ δυνατό . Κι όμως έτσι τόφερα πίσω ( έχω ένα μικρό κενό ανάμεσα στα δυο επάνω μπροστινά μου δόντια)
Με το που φτάνω , ανεβαίνω στο πεζοδρόμιο , κλείνω διακόπτη , κλειδώνω το τιμόνι , κλείνω το διακόπτη της βενζίνας και ανοίγω το κεντρικό σταντ . Πάω να βάλω το λουκέτο με την αλυσίδα στα ρολά του μαγαζιού , γλιστράω και ρίχνω κάτω τη μηχανή του φίλου μου...Σπασμένο φλάς , γρατζουνιά στο τεπόζιτο , ραγισμα στο φέαρινγκ του φαναριού και σκριπτ γκαζιού ...... Οταν πήγα μέσα , ο Μάκης χωρίς να τα πάρει μούπε ότι εντάξει θα τα φτιάξουμε αύριο !!!
Μετά έχω φάει αρκετές χαζές τούμπες με διάφορες μηχανές αλλά Αυτό που αισθάνθηκα όταν έριξα τότε τη μηχανή του φίλου μου δε θα το ξεχάσω ποτέ .
Βασίλης .
Καλές γιορτές και καλή χρονιά σε όλους .

Aνεμος
29/12/2012, 13:30
OK, here goes...

Φεβρουάριος μήνας, ψωλόκρυο στην Κεφαλονιά που έμενα τότε.Ημουν στο σπίτι μιας κοπελιάς που τραβιόμουν εκείνη την περίοδο και ξεμένω απο τσιγάρα.Οπότε μπουφάν γαντια κράνος και καβάλα στο ΚαΤέΜι οδεύω προς το περίπτερο . Οδηγώ ορεξάτα, κάνω μαλακίτσες, μπαίνω ντριφτάροντας,σουζίτσες κτλ και με τα πολλά φτάνω στο περίπτερο, το οποίο είναι σε δρόμο με κατηφορική κλίση και πρόσφυση ανύπαρκτη, ο οποίος μπροστά απο το περίπτερο πλαταίνει κάνοντας μια εσοχή σχήματος L.To περίπτερο βρίσκεται στην κορυφή του L. Εγώ όπως έρχομαι απο πάνω κατεβάζω μια,δυο,λίγο πίσω φρένο και παιχνίδι με τον συμπλέκτη και μπαίνω άψογα ντριφτάροντας ημικύκλιο, απολαμβάνοντας το τσίριγμα του λάστιχου και τα τρομαγμένα βλέματα των περαστικών. Η εικόνα του hardcore μηχανόβιου ολοκληρώνεται κατεβάζοντας το στάντ πριν πατήσω πόδι κάτω.Ξεκαβαλάω,βγάζω κράνος γάντια και λέω στον περιπτερά "ενα καρέλια χρυσό" με βαριά αντρική φωνή (ο hardcore μηχανόβιος που λέγαμε).Παίρνω τα τσιγάρα,πληρώνω, τα βάζω στην τσέπη και καβαλάω να φύγω. Ετσι όπως έχω παρκάρει κάθετα με την μπροστινή ρόδα να ακουμπά στο πεζοδρόμιο και το γνωστό κόψιμο του τιμονιού των ΚΤΜ , πρέπει να κάνω ενα ημικύκλιο το οποίο με φέρνει ακριβώς μπροστά απο το περίπτερο . Στο σημείο εκείνο ο δρόμος αποκτά εντονη ανηφορική κλίση για ένα μέτρο και έχει και μια καλή λακούβα.Πιστονιά πιστονιά ρελαντί ολοκληρώνεται ο κύκλος και ακριβώς στο σημείο οπου ο δρόμος έχει την λακούβα απο κάτω και εγω και τα δυο ποδια στα μαρσπιέ με τέρμα στριμένο τιμόνι αριστερά, το ΚΤΜ κάνει τσάφ και σβήνει.....:eek::wave2:


Το πόδι βγήκε αλλα απο κάτω είχε λακούβα , ήταν και το τιμόνι τέρμα στριμένο,ήταν και η ταχύτητα μηδενική...πάρτον κάτω....με το ΚΤΜ καπέλο....:cry::cry::bawl:

Ο περιπτεράς βγήκε τρέχοντας να σώσει τον hardcore μηχανόβιο ο οποίος βγαίνει σαν cartoon κάτω απο το θεριό,πρώτα βγήκε ένα χέρι, μετά το άλλο,μετά ενα κεφάλι κτλ κτλ κτλ.....:rotflmao::rotflmao:

Απολογισμός μια σπασμένη μανέτα συμπλέκτη (πως στο διάολο έσπασε με χούφτα κλειστή και εμένα για αερόσακο ακόμα δεν έχω καταλάβει) και ένας τσαλακωμένος εγωισμός ...Έφυγα με την ουρά στα σκέλια.....That much for the hardcore μηχανόβιος..:smokin:

Καλή χρονιά σε όλους :beer::beer:

spyrakos35
29/12/2012, 15:04
Ο περιπτεράς βγήκε τρέχοντας να σώσει τον hardcore μηχανόβιο ο οποίος βγαίνει σαν cartoon κάτω απο το θεριό,πρώτα βγήκε ένα χέρι, μετά το άλλο,μετά ενα κεφάλι κτλ κτλ κτλ.....:rotflmao::rotflmao:



θεική περιγραφή :lol:

Motoneos
02/01/2013, 17:40
Είμαι έτοιμος για το πρώτο μου ταξίδι και έχω χεστεί από τη χαρά μου! ετοιμάζω τα πάντα, αδιάβροχα πάνω κάτω, αδιάβροχα γάντια, παπούτσια, ντύνω την αποσκευή (σάκο πλάτης) με σκούλες σκουπιδιών και τη δένω με δίχτυ στην πίσω σέλα. Ξεκινάω Αθηνών Πατρών - Αντίρριο κλπ. Να βρέχει ασταμάτητα, ζήτημα αν είδα σε όλη τη διαδρομή άλλον 1-2 αναβάτες. Στον κωλόδρομο να γλιστράνε όλες οι διαχωριστικές γραμμές και περισσότερο αυτές που έχουν σβήσει με μαύρη μπογιά λόγω προσωρινής διαγράμμισης και έργων.
Είπα ότι φόραγα αδιάβροχα? Το είπα. Αμ δε! Και το έλεγα ότι σαν να κρυώνουν οι πατούσες μου άλλα λέω θά 'ναι από τον αέρα. Αμ δε πάλι! σταματάω στα διόδια της Κορίνθου και πατάω κάτω. Πλατσ. Βατράχια στα παπούτσια. Για να μην πω ότι ένιωθα και κρύο στα @@ αλλά που να κάνω έλεγχο. Άστα λέω οι γιατροί δε λένε ότι τα @@ πρέπει να είναι σε χαμηλότερη θερμοκρασία?? Ξεκινάω και έφυγα πάλι. Πλησιάζω στη γέφυρα ρίου αντιρρίου και να φυσάει λυσσαλέα. Να χαμηλώνω ταχύτητα, να σκύβω να μαζεύομαι, να κάνω και δεήσεις, με πήγαινε δεξιά αριστερά μαούνα. Με τα χίλια ζόρια φτάνω στην όαση των διοδίων, περνώ και από εκεί περνάω την παλιοβούνα και πλησιάζω Μεσολόγγι. Από μακριά βλεπώ φανάρι πορτοκαλί και κόκκινο. σταματάνε όλοι και τσούκου τσούκου πάω μπροστά (μη χάσω!! οι συνήθειες της Αθήνας) . Ε δεν έχω ισιώσει και τη μηχανή, ε είμαι και παγωμένος χέρια πόδια, ε πρέπει να πατάω και διαγράμμιση ή κάτι τέτοιο και πα να ξεκινήσω. Βρουυυυμμμμμμμ! και κώλο δεξιά και σταμάτημα και πάρτην κάτω τη μηχανή από τη δεξιά μεριά. Εγώ ένα βήμα πριν το σπαγγάτο και με τα χέρια να ακουμπάν στο έδαφος. Δύσκολο να το φανταστείς πόσο μάλλον να το παθαίνεις. "Όχι ρε π@υστη μου" λέω "φάγαμε το γάιδαρο και μας έκατσε η ουρά". Σηκώθηκα, τη σήκωσα (προσφέρθηκε και ένας οδηγός κουτιού να βοηθήσει ναναι καλά) και συνέχισα. Μανέτα φρένου, πλαστικά σπασμένα και ψυχολογία στα πατώματα. Η πρώτη μου βροχόσουπα!!!!

htsopelas
08/01/2013, 12:54
καλησπερα και απο μενα
μολις εχω παρει κρυφα απο τους γονεις μου το XT παω να βαλω βενζινη, καθως φευγω στην εξοδο του βενζιναδικου εχει λαδια και καμαρωτος καμαρωτος οπως παω να κανω μια μικρη σουζα φαρδυς πλατης την εφαγα την σαβουρα.δεν τελειωσε φυσικα ετσι η γκαντεμια μου γιατι την ωρα που επεφτα περναγε ενα περιπολικο, φυσικα σταματαει ¨λεω τωρα μπλεξαμε¨ και κατεβαινει ο πατερας μου ειχε υπηρεσια και δεν το ηξερα. απλα μετα δεν το ξαναειδα το XT

Bladerunner
08/01/2013, 17:34
Βράδυ. Καλοκαίρι. Δύο δεκαετίες πίσω.

Ρολάρω με το ΚΜΧ στη Δεκελείας της Νέας Φιλαδέλφειας όπου ήταν (και είναι) γεμάτη καφέ και μπαράκια. Η ταχύτητα ιδιαίτερα χαμηλή για να βλέπω ποιος κάθεται πού, αλλά κυρίως για να με βλέπουν!

Παρέα από γνωστές μου κάθονται σε παρακείμενο καφέ σε έξω-έξω τραπέζι. (Παραλία όπως λέγαμε). Για να βλέπουν ποιος περνάει με τι, αλλά κυρίως για να τις βλέπουν!

Πλησιάζοντας, ανεβαίνω στο πεζοδρόμιο για να πάω με το μηχανάκι ακριβώς δίπλα τους. Έχω βεβαιωθεί φυσικά ότι μ' έχουν δει και πλησιάζω. Σταματάω μπροστά από το τραπέζι τους και κατεβάζω το δεξί πόδι δίνοντας την αντίστοιχη κλίση στο μηχανάκι. Έλα όμως που φορούσα υφασμάτινο παντελόνι... Και η μανιβέλα ήταν ανοικτή... Και μπήκε μέσα στο μπατζάκι... Και το πόδι δεν κατέβηκε ποτέ κάτω...

ΚΜΧ, εγώ, τραπέζι, καφέδες και νερά γίναμε ένα!

AristidisZ
08/01/2013, 18:08
Πρώτες μέρες με το F650, παρκάρω έξω από την πιλωτή στο σπίτι
σβήνω μηχανή, βγάζω κράνος, το περνάω πάνω στον καθρέφτη, και βάζω τη μηχανή μέσα, όχι σβηστή, με γκαζάκι ίσα ίσα
κουνάει λίγο το κράνος (από τον καθρέφτη), πάει να πέσει, κάνω μία να το πιάσω, και βρισκόμαστε κάτω all together - εγώ, η μπουμπού και το κράνος :p :p :p

KostRider
08/01/2013, 20:21
πρώτη τούμπα,πρίν πολλά χρόνια,χειμώνας ήταν,16 εγώ φρέσκο διπλωματάκι,50άκι παπί του πατέρα,βόλτες όλη μέρα κι ας είχε ψοφόκρυο.μια μέρα γυρνώντας σπίτι,όλος ο δρόμος καθαρός(δίπλα είχε χιόνι),στρίβω στο στενό για το σπίτι,πάνω στη στροφή πάγος,εγώ και το townmate αγκαλίτσα και πατινάζ....:lol:
πρόσφατη τούμπα,ιδιοκτήτης πλέον 750άρας,εχω επισκεφτεί το χωριό του πατέρα μου,όλα καλά.φεύγοντας(το σπίτι είναι μέσα σε κτήμα),λίγο πριν βγώ λέω να σταματήσω να χαιρετίσω τον αδελφό μου που ήταν μέσα στο κουτί(και ζαχάρωνε τηλεφωνικά με το μωρό),πάω να πατήσω με το δεξί,πουθενά έδαφος(είχε κλίση) ,μιά,δυό στην τρίτη,πάρ'τον κάτω...απώλεια μια γρατσουνιά στην εξάτμιση και σπασμένη μανέτα του μπροστά φρένου :sick:....(γύρισα σπίτι 40χλμ. απόσταση μόνο με πίσω φρένο) κι ο αδελφός μου ατάκα "είχες πολύ γέλιο,αλλά λυπήθηκα το μηχανάκι":rolleyes:

Allst@rf
08/01/2013, 20:58
Γ**ω την άσφαλτο την πο****α...

Εντουρο βόλτα ωραία ,χωρίς το παραμικρό από πτώση, και με Χαρντ κομμάτια και μόλις παταω το μπροστινό τροχό στην καταραμενη να σαβουριαστω, δε χωνευετε με τπτ...

Να τη χαιρεστε...

vaska
08/01/2013, 21:18
Γ**ω την άσφαλτο την πο****α...

Εντουρο βόλτα ωραία ,χωρίς το παραμικρό από πτώση, και με Χαρντ κομμάτια και μόλις παταω το μπροστινό τροχό στην καταραμενη να σαβουριαστω, δε χωνευετε με τπτ...

Να τη χαιρεστε...

Αφού δεν σε πάει ρε φίλε η άσφαλτος, το ξέρεις. Μείνε χώμα, έχει άαααλλη γλύκα.

:beer:

Pit S3
08/01/2013, 22:18
Σήμερα , Φανάρι...διαφυμιστικο φυλλάδιο κάτω,το παταω γλυσταω και ΜΠΟΥΜ παρέα με το μοτοσακο! Γελοίο το θέαμα φυσικά!!!