PDA

View Full Version : Βενζίνη;;;



skous
07/10/2005, 15:47
Ρε τι βενζίνη βάζουμε;;

Αμόλυβδη η Σούπερ;;;

Innersense
07/10/2005, 21:00
ωχ Σώτο σβήστο γρήγορα πριν το δει κανείς!!!!! :a9:

Multi-Duc
07/10/2005, 21:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Innersense
ωχ Σώτο σβήστο γρήγορα πριν το δει κανείς!!!!! :a9:

:lol: :rotflmao: :lol:

The Animal
08/10/2005, 09:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από skous
Ρε τι βενζίνη βάζουμε;;

Αμόλυβδη η Σούπερ;;;


:eyepop: :eek: :eyepop: :eek: :eyepop: :eek: :eyepop: :eek: :eyepop:

Νομίζω ότι κατα 1000% βάζουμε αβολυβδη!!! :lol:
Για νεα DUCATI παντα!

skous
08/10/2005, 12:15
Βασικά και εγώ αμόλυβδη βάζω, αλλά τον τελευταίο καιρό παρατήρησα ότι στην εκκίνηση βρομάει πολύ και λέω, μπάς και κάνω μαλακια;;;

Multi-Duc
08/10/2005, 12:45
Mhpws vazeis BP 100 octania?

Poio Ducati exeis?

Poly proxeira na pw oti an exeis Desmodue moter (2 valvides ston kylindro) me sympiesh katw apo 11:1 to emploutismeno me prostheta kausimo 100 octaniwn einai perito ,akribo kai afhnei kai kataloipa twn psthetwn sto thalamo kaushs idiaitera emfanh. Endexomenws na didetai i entypwsh oti "h motosykleta paei kallitera" h "vgazei pio polla xiliometra" alla einai -throumenwn twn parapanw parametrwn- MYTHOS.

To kefalaio kausima einai arketa megalo kai ligo dyskolo tha elega kathws oi parametroi, pou kathorizoun thn epilogh tou swstou kausimou, einai polles kai eumetavlhtes .

Ena link gia na kaneis mia prwth proseggish sto thema octania einai kai to parakatw :

http://www.syracuse.com/business/poststandard/index.ssf?/base/business-0/111718308221540.xml&coll=1


OLD MAN?:D :D

OldMan
08/10/2005, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Multi-Duc
...OLD MAN?:D :D

:wave2: :wave2: :wave2:

Την υγειά μας να έχουμε, φίλτατε...

:lol: :beer: :lol:

(Θα ξεκινήσει ο SF, εντός των ημερών, φρικαλέο thread περί Βενζινών....)

Αναμείνατε ...!!!
.
.
.
.
.

Κάποιοι δίνουν "στεγνά" κάποιους άλλους εδώ μέσα... :lol: :lol: :lol:

tsoukas77
08/10/2005, 15:45
Poio Ducati exeis?


Ποια Ducati.Οχι ποιο.

Multi-Duc
08/10/2005, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsoukas77
Ποια Ducati.Οχι ποιο.


Nai.....























poio modello ths Ducati ennoousa vevea

The Animal
09/10/2005, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από skous
Βασικά και εγώ αμόλυβδη βάζω, αλλά τον τελευταίο καιρό παρατήρησα ότι στην εκκίνηση βρομάει πολύ και λέω, μπάς και κάνω μαλακια;;;

Μήπως το "πιέζεις" το μοτέρ πριν καλα καλα ζεσταθεί? Αν ναι θα σου πρότεινα να το "ζεσταίνεις" κανα 5λεπτο κ να πηγαίνεις συντηρητικά μέχρι να πιάσει θερμοκρασια. Μετά...δωστου να καταλάβει! :D

ΥΓ. οταν λες βρωμάει...σου μυρίζει κατι συγκεριμένα....σε ρωτάω γιατι μια φορά μου ειχε κολλήσει στην εξάτμιση κάτω από το μοτέρ ενα μικρό κομμάτι πλαστικό κ μέχρι να το καταλάβω νόμιζα ότι κατι είχε πάθει το τέρας!!!

:wave2:

:beer:

Nikoskazer2000
10/10/2005, 04:47
Εγώ πάλι μια φορά είχα βάλει συνεπιβάτη τον τότε 3 χρονών ξάδελφο μου. Πήγαινα σιγά-σιγά οταν ξεθάρρεψε και μου είπε "πιο γρήγορα".

Μετά απο ενα "σπάσιμο" 1ης + "κάρφωμα" 2ης φρέναρα και άρχισε να μυρίζει κάτι άσχημα...ο μικρός χέστηκε απάνω του :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: .

Σ.Σ: Και βάζω ΜΟΝΟ Super :smokin: .

skous
10/10/2005, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Multi-Duc
Nai.....

poio modello ths Ducati ennoousa vevea


Multi 620 dark

skous
10/10/2005, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από The Animal
Μήπως το "πιέζεις" το μοτέρ πριν καλα καλα ζεσταθεί? Αν ναι θα σου πρότεινα να το "ζεσταίνεις" κανα 5λεπτο κ να πηγαίνεις συντηρητικά μέχρι να πιάσει θερμοκρασια. Μετά...δωστου να καταλάβει! :D

ΥΓ. οταν λες βρωμάει...σου μυρίζει κατι συγκεριμένα....σε ρωτάω γιατι μια φορά μου ειχε κολλήσει στην εξάτμιση κάτω από το μοτέρ ενα μικρό κομμάτι πλαστικό κ μέχρι να το καταλάβω νόμιζα ότι κατι είχε πάθει το τέρας!!!

:wave2:

:beer:

Αυτό που βρομάει, το παρατηρώ ΜΟΝΟ με το που βάζω μπροστά την μηχανή. Δεν είναι κάτι που έχει κολήσει στην εξάτμιση.

Γενικά πάντα την αφήνω 1 λεπτάκι χωρίς κίνηση και μετά μέχρι να δείξει θερμοκρασία την πηγαίνω με πολύ λίγες RPM

The Animal
10/10/2005, 17:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από skous
Αυτό που βρομάει, το παρατηρώ ΜΟΝΟ με το που βάζω μπροστά την μηχανή. Δεν είναι κάτι που έχει κολήσει στην εξάτμιση.

Γενικά πάντα την αφήνω 1 λεπτάκι χωρίς κίνηση και μετά μέχρι να δείξει θερμοκρασία την πηγαίνω με πολύ λίγες RPM


:confused:

Δεν μου έρχεται κάτι στο μυαλό...πάντως καταλύτης δεν είναι γιατι αν ήταν θα βρόμαγε "κλούβιο αυγό" συνέχεια ή όταν το "άνοιγες" λιγο. Για καλό κ κακό πήγαινε μια βόλτα από το συνεργείο σου για μια υπέυθυνη γνώμη!

:wave2:

dras.
09/11/2005, 14:30
ti re vazoume kai venzini an to ekpedefsis prohorai mono me sano

skous
09/11/2005, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από dras.
ti re vazoume kai venzini an to ekpedefsis prohorai mono me sano

esena me sano paei?
Ean nai, tote den paei grigora, mias kai mexri na ftaseis kai na grpaseis to post, perasan 30 meres apo tin teleytaia apantis

:sun:

Multi-Duc
09/11/2005, 17:44
:D :D :D :beer: :beer: