PDA

View Full Version : Isle of Man Team 300 TT



nktR
27/08/2013, 10:08
και επίσημα με τα χρώματα που θα τρέξει η ομάδα

298260

με το καλό :sun::a2:

pipe_smoker
27/08/2013, 10:45
Επειδη χαθηκα λιγο και με το οριτζιναλ θρεντ...
Όλα οκ δηλαδης με τα "θα τρεξουν, δε θα τρεξουν", "δε θα τρεξουν στο man, αλλα θα τρεξουν στο παραman", "εχουν και δεν εχουν τις προαπαιτουμενες περγαμηνες συμμετοχων για να πατησουν ροδα στο νησι" κλπ???

Αντε αμην.
Με το καλο να τρεξουν (μεγαλο πραμα και η συμμετοχη απο μονη της), μακαρι να παρουν και καμια καλη θεση αν τα καταφερουν, και πανω απ'ολα να ξαναγυρισουν ολοι σπιτια τους in one piece.

Καλη πετυχεσά στα παλουκαρια!

Allst@rf
27/08/2013, 17:43
Ωραία πράγματα...

Καλη επιτυχία

PetranGR
27/08/2013, 19:05
Καλη επιτυχία ,να ευχηθώ ,και το κυριοτερο ; Να γυρίσουν σώοι και αβλαβής πίσω στα σπίτια τους,και οι θέσεις έρχονται και φεύγουν ... ήρεμα ;)

argiris34
28/08/2013, 08:19
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΝΑ ΧΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΓΕΡΟΙ ΠΙΣΩ

motomaniac
29/08/2013, 20:19
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΝΑ ΧΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΓΕΡΟΙ ΠΙΣΩ

+1!

GIOTIS750
31/08/2013, 18:27
CRAZY Isle of Man TT 2013 in HD with NO MUSIC


https://www.youtube.com/watch?v=ToUn0r_zymM&feature=player_detailpage

GIOTIS750
31/08/2013, 18:39
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=j7HlrI1COSs

Aggelos_SV
31/08/2013, 21:33
Τα χρώματα του Cbr είναι φοβερά!!!Φέρνουν κάπως στα αγωνιστικά χρώματα της Martini:a20:

Καλή επιτυχία!!

MikeG
04/11/2013, 10:26
http://www.bikeit.gr/component/content/article/458-moto-gp-world-news/4653-agones-nea-pagkosmio-2013-psixogios-tt-300.html

nktR
04/11/2013, 13:05
http://www.bikeit.gr/component/content/article/458-moto-gp-world-news/4653-agones-nea-pagkosmio-2013-psixogios-tt-300.html

+1
http://www.bikerspirit.net/main/?p=20759



ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΑΝΔΡΕΑ ΨΥΧΟΓΥΙΟΥ: Προς όλους, όσους αγαπούν τη μοτοσυκλέτα και τους αγώνες ανιδιοτελώς.

Αγαπητοί φίλοι,

Θέλω να σας ενημερώσω για την απόφαση μου να αποχωρήσω από την ομάδα ΤΤ 300, την οποία εγώ δημιούργησα.

Οι λόγοι που μου επέβαλαν να αποχωρήσω δεν είναι οι συμμετέχοντες συναθλητές μου με τους οποίους είχα και έχω άριστη συνεργασία αλλά η επιλογή του *manager της ομάδας να εμπορευματοποιήσει στο έπακρο μια ιδέα, την ελληνική συμμετοχή στον υπέρτατο αγώνα μοτοσυκλέτας, το Isle Of Man.

Η πολυετής παρουσία μου στο χώρο και οι αρχές μου δεν μου επιτρέπουν να συνεχίσω την κοινή αυτή πορεία.

Συνεχίζω τον δικό μου μοναχικό αγώνα με στόχο τη πραγματοποίηση του ονείρου, τη συμμετοχή μου στο νησί.

Ευχαριστώ τους συμπαραστάτες μου σε αυτό.

Με Εκτίμηση
Ανδρέας Ψυχογυιός





* shark attack..???
302938

Pardalotzatziki
04/11/2013, 13:19
Καλη επιτυχια στους.....οσους πανε τελος παντων...
Και μονο ως εμπειρια μετραει... :beer:

Aggelos_SV
04/11/2013, 16:49
Να αλλάξουν το moto της συμμετοχής σε : GREEKS ARE BORN TO QUARREL!! :lol:

GKN
04/11/2013, 16:57
Καλη επιτυχια !!!:a46:

menelaos46
04/11/2013, 17:49
Κάτι δεν πάει καλά....

MikeG
05/11/2013, 11:54
http://www.bikeit.gr/newsfromworld/175-newsfromworld/4668-nea-kosmou-2014-team-300tt-2014-apantisi.html

astroman76
05/11/2013, 12:01
για ποια επιτυχια στα WSS? εχω χασει τευχη?

sapila racing
05/11/2013, 12:12
για ποια επιτυχια στα WSS? εχω χασει τευχη?

Στην συμμετοχή του Συνιώρη στην Τουρκία αναφέρεται.

Κατα τα άλλα μακαρι να πανε και να γυρίσουν και με οσο γινεται καλά αποτελεσματα.
Οι περικεφαλαίες και τα Greeks are Born toRace πάντως εμένα μου φαίνονται αστεία και κιτς.

tony_l
05/11/2013, 15:02
Οι περικεφαλαίες και τα Greeks are Born toRace πάντως εμένα μου φαίνονται αστεία και κιτς.

Και λίγα λες...

iliasfyntanidis
05/11/2013, 15:11
Η περικεφαλαία εχει πιστοποίηση ECE και DD ring άραγε;

spyro
05/11/2013, 15:15
....
Οι περικεφαλαίες και τα Greeks are Born toRace πάντως εμένα μου φαίνονται αστεία και κιτς.

+1

...

sotostzav
05/11/2013, 16:49
Ετυχε την προηγουμενη εβδομαδα να παω στην παρουσιαση του καινουργιου MT-09 που εκανε ο Σπιλιωτης.Μαζι ειχαν και παρουσιαση της ομαδας που θα τρεξει στο Isle Of Man.Περαν του οτι μιλαγανε,κατα προσωπικη μου εκτιμηση,απειρη ωρα για ακυρα πραγματα,θα πω πως η ολη παρουσιαση του εγχειρηματος ηταν λες και ειχε στηθει απο το γραφειο τυπου της χρυσης αυγης...Απειρες φανφαρολογιες με μπολικη μιξη εντονου (καυλο)εθνικισμου....Προσωπικα μου εκανε πολυ ασχημη εντυπωση ολο αυτο και οπως αποδειχτηκε (την εκαναν οι περισσοτεροι στα μισα της παρουσιασης) δεν ημουν ο μονος.Κριμα,πραγματικα.....

MG-KTiNoS
05/11/2013, 17:48
Οι περικεφαλαίες και τα Greeks are Born toRace πάντως εμένα μου φαίνονται αστεία και κιτς.

Για μένα έχουν τη πλάκα τους !
Οκ Κιτς Ελλάδα μπορεί να είναι γιατί το έχουν μαμίσει το θέμα οι γνωστοί τρομπέτες.
Έξω δεν είναι και τόσο κιτς.
Θα τους υποδεχτούν εκεί που θα πάνε με τον πιο καλό τρόπο και δεν θα γελάσουν αν δεν πάνε κάλα.
Με λίγα λόγια θα πουν ότι τους τιμά η Ελληνική εκπροσώπηση.
Τώρα εδώ στην Ελλάδα το κόλπο αλλάζει....
Να μην λέω πολλά άλλα ρούχα φοράς στο Τέξας αλλά στην Αθήνα άλλα στο Παρίσι

TROOPER
07/11/2013, 01:00
Ετυχε την προηγουμενη εβδομαδα να παω στην παρουσιαση του καινουργιου MT-09 που εκανε ο Σπιλιωτης.Μαζι ειχαν και παρουσιαση της ομαδας που θα τρεξει στο Isle Of Man.Περαν του οτι μιλαγανε,κατα προσωπικη μου εκτιμηση,απειρη ωρα για ακυρα πραγματα,θα πω πως η ολη παρουσιαση του εγχειρηματος ηταν λες και ειχε στηθει απο το γραφειο τυπου της χρυσης αυγης...Απειρες φανφαρολογιες με μπολικη μιξη εντονου (καυλο)εθνικισμου....Προσωπικα μου εκανε πολυ ασχημη εντυπωση ολο αυτο και οπως αποδειχτηκε (την εκαναν οι περισσοτεροι στα μισα της παρουσιασης) δεν ημουν ο μονος.Κριμα,πραγματικα.....

αμ δεν ηξερες...δεν ρωταγες?

sotostzav
07/11/2013, 01:30
αμ δεν ηξερες...δεν ρωταγες?

οχι ρε,εγω βασικα για το μπουφαν και το κρανος που κληρωνανε πηγα:bawl:

GIOTIS750
07/11/2013, 15:48
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=vI8wQH6HFOg#t=2

stynikop
07/11/2013, 16:31
Και λίγα λες...

όντως κιτσ...
Πας χωρίς πολλά λόγια, κάνεις ότι είναι να κάνεις και αυτοί που ενδιαφέρονται θα πάρουν και μήνυμα και ελπίδα χωρίς τα "δις ιζ σπάρτα" και παρόμοιες κορώνες.
Από την άλλη, καθώς ζουν το όνειρό τους, θα το κάνουν με τον τρόπο που τους βγαίνει και δε θα ρωτήσουν και τον καθένα μας για το πώς να το κάνουν.
Αν αυτοί όμως είναι οι λόγοι που αποχώρησε από την ομάδα ο Ψυχογιός, χαίρομαι που το έκανε, για να πάει (αν κι όταν κι όπως...) με τον δικό του τρόπο. Το όνειρό σου πρέπει να το ζεις όπως το θες εσύ κι όχι όπως επιτάσσει ο επιτυχημένος :confused: manager.

Όποιοι κι αν πάνε, κι όπως κι αν πάνε,
1ον: να γυρίσουν πίσω καλά
2ον: να κάνουν ότι καλύτερο μπορούν για τον εαυτό τους και για αυτούς που αισθάνονται πως εκπροσωπούνται.

Αυτιά

crfouras
11/11/2013, 21:23
όντως κιτσ...
Πας χωρίς πολλά λόγια, κάνεις ότι είναι να κάνεις και αυτοί που ενδιαφέρονται θα πάρουν και μήνυμα και ελπίδα χωρίς τα "δις ιζ σπάρτα" και παρόμοιες κορώνες.
Από την άλλη, καθώς ζουν το όνειρό τους, θα το κάνουν με τον τρόπο που τους βγαίνει και δε θα ρωτήσουν και τον καθένα μας για το πώς να το κάνουν.
Αν αυτοί όμως είναι οι λόγοι που αποχώρησε από την ομάδα ο Ψυχογιός, χαίρομαι που το έκανε, για να πάει (αν κι όταν κι όπως...) με τον δικό του τρόπο. Το όνειρό σου πρέπει να το ζεις όπως το θες εσύ κι όχι όπως επιτάσσει ο επιτυχημένος :confused: manager.

Όποιοι κι αν πάνε, κι όπως κι αν πάνε,
1ον: να γυρίσουν πίσω καλά
2ον: να κάνουν ότι καλύτερο μπορούν για τον εαυτό τους και για αυτούς που αισθάνονται πως εκπροσωπούνται.

Αυτιά
+950

tony_l
11/11/2013, 21:41
stynikop πρέπει σίγουρα να αναλογιστεί κανείς (πριν τους κρίνει), ότι αναζητούν και κάποιους σπόνσορες για να βγει όλο αυτό το πράγμα οικονομικά, οπότε θα πρέπει να παίξει και κάποια οργανωμένη διαφήμιση, με σλόγκαν κτλ. Αυτό είναι απολύτως κατανοητό. Το θέμα για μένα προσωπικά, είναι ότι την πήγαν μακριά την βαλίτσα και το παραέκαναν. Μπορείς να διαφημιστείς όμορφα κι ωραία, χωρίς να γίνεις τσίρκο. Πόσο μάλλον, όταν μιλάμε για τέτοιο αγώνα που το να πιάσεις το 115% του 3ου χρόνου και να μπεις απλά στο grid της εκκίνησης δεν είναι τόσο απλό πράγμα... Μακάρι, παρ' όλα αυτά, να πάνε καλά τα παιδιά, να περάσουν ακόμα καλύτερα και να επιστρέψουν αλώβητοι πίσω να μας τα διηγηθούν σε κανα td. :)

stynikop
11/11/2013, 23:02
stynikop πρέπει σίγουρα να αναλογιστεί κανείς (πριν τους κρίνει), ότι αναζητούν και κάποιους σπόνσορες για να βγει όλο αυτό το πράγμα οικονομικά, οπότε θα πρέπει να παίξει και κάποια οργανωμένη διαφήμιση, με σλόγκαν κτλ. Αυτό είναι απολύτως κατανοητό. Το θέμα για μένα προσωπικά, είναι ότι την πήγαν μακριά την βαλίτσα και το παραέκαναν. Μπορείς να διαφημιστείς όμορφα κι ωραία, χωρίς να γίνεις τσίρκο. Πόσο μάλλον, όταν μιλάμε για τέτοιο αγώνα που το να πιάσεις το 115% του 3ου χρόνου και να μπεις απλά στο grid της εκκίνησης δεν είναι τόσο απλό πράγμα... Μακάρι, παρ' όλα αυτά, να πάνε καλά τα παιδιά, να περάσουν ακόμα καλύτερα και να επιστρέψουν αλώβητοι πίσω να μας τα διηγηθούν σε κανα td. :)

Συμφωνώ σε όλα.

blackbusa
12/11/2013, 02:24
αν ηταν η ζηλια ψωρα...

stynikop
12/11/2013, 10:41
αν ηταν η ζηλια ψωρα...

Αν το σχόλιό σου πάει στα τελευταία, προφανώς δεν κατάλαβες τι λέμε!

tony_l
12/11/2013, 10:56
αν ηταν η ζηλια ψωρα...
Αν πει κάποιος ότι δεν ζηλεύει (με την καλή έννοια) τα παιδιά που τολμάνε να πάνε στο νησί και να τα βάλουν με τα θηρία, θα 'ναι είτε μεγάλος ψεύτης ή δεν τον απασχολεί αυτό το στοιχείο του μοτοσυκλετισμού. Προσωπικά, σκέφτομαι πολύ σοβαρά να παρεβρεθώ ως θεατής, για να τους θαυμάσω και να τους στηρίξω. Άλλο όμως αυτό κι άλλο, η διαφημιστική καμπάνια που έχουν επιλέξει. ;)

TROOPER
15/11/2013, 10:32
Αν πει κάποιος ότι δεν ζηλεύει (με την καλή έννοια) τα παιδιά που τολμάνε να πάνε στο νησί και να τα βάλουν με τα θηρία, θα 'ναι είτε μεγάλος ψεύτης ή δεν τον απασχολεί αυτό το στοιχείο του μοτοσυκλετισμού.............

διαφωνω διχα και καθετως!

δικαιωμα μου θα μου πεις βεβαια αλλα θεωρω τοσο πολυ λαθος την προσεγγιση σου που δεν μπορουσα να μη το γραψω! :wave2:

tony_l
15/11/2013, 14:50
Δεν πειράζει βρε trooper, δεν παρεξηγώ εγώ. ;)

Πες την αλήθεια όμως, κοτεύεις, ε; :a024::a48:

TROOPER
15/11/2013, 16:39
Δεν πειράζει βρε trooper, δεν παρεξηγώ εγώ. ;)

Πες την αλήθεια όμως, κοτεύεις, ε; :a024::a48:

κοτευω?
ξερω τα ορια μου και μεχρι που με παιρνει (δλδ ειμαι ρεαλιστης)?
δεν βρισκω λογο (δλδ δεν ειμαι ματαιοδοξος)?
ξερω γω?
....

καλη καρδια...:)

tony_l
15/11/2013, 17:18
Εγώ πάντως κοτεύω και σου 'κανα πλάκα πριν... :beer:

GIOTIS750
22/11/2013, 16:29
https://www.youtube.com/watch?v=pFqJ3p3L0rI&feature=player_detailpage

Pardalotzatziki
22/11/2013, 17:44
:uplate::uplate::uplate:

devil's animal
22/11/2013, 17:50
https://www.youtube.com/watch?v=pFqJ3p3L0rI&feature=player_detailpage

τι γ@ματη κοντρα ηταν αυτη??
αν εξαιρεσουμε την τουμπα...πολλα :a012::a012: και στους 2...

cornell
22/11/2013, 18:18
Διώξανε τον μάνατζερ γιατι λένε οτι έκανε οικονομικές ατασθαλίες εις βάρος της ομάδας.

corsa2
22/11/2013, 23:11
Ενα σοβαρο πράγμα πήγε να γίνει και πρίν ξεκινησουν.....γ@μ......κε................ Αυτή η Ελλαδαρα ρε γμτ........... Μια ζωη ....................................... :yuck::mad::moutza::a21::a04:

Allst@rf
22/11/2013, 23:25
φο ρε φουστη κόντρα... μανουλα μου αναβατες...

αυτό είναι αγωνας ταχυτητας.

DoctoR_k6
23/11/2013, 00:27
:eek: Τι κανουνε ρπμ?!?! Τρελα τιμονια κ οι 2!!! Αλλα κ τρελοι!!

GIOTIS750
23/11/2013, 18:14
τι γ@ματη κοντρα ηταν αυτη??
αν εξαιρεσουμε την τουμπα...πολλα :a012::a012: και στους 2...

Γ@μ@τη δεν θα πεις τιποτα :beer:

RaGe_Raptor
24/11/2013, 00:30
:uplate:χαμός..!!!:beer:

Pardalotzatziki
24/11/2013, 00:34
Ενα σοβαρο πράγμα πήγε να γίνει και πρίν ξεκινησουν.....γ@μ......κε................ Αυτή η Ελλαδαρα ρε γμτ........... Μια ζωη ....................................... :yuck::mad::moutza::a21::a04:

Πολυ μοστρα για το τιποτα...αν εχουν την οικονομικη ανεση, ας πανε χωρις πολλα-πολλα.
Μανατζερ και αηδιες..

astroman76
24/11/2013, 01:13
Παντος μανατζερ εκτος απο κατι TTlegends, Milwaukee Yamaha και Tyco Suzuki δεν ξερω να εχουν αλλοι απλα γεμιζουν το βανακι μηχανακια περνουν και τα αρχιδια τους μαζι και πανε τρεχουν ειτε αυτο ειναι ΤΤ η ManxGP ....

cosgili
24/11/2013, 08:27
Παντος μανατζερ εκτος απο κατι TTlegends, Milwaukee Yamaha και Tyco Suzuki δεν ξερω να εχουν αλλοι απλα γεμιζουν το βανακι μηχανακια περνουν και τα αρχιδια τους μαζι και πανε τρεχουν ειτε αυτο ειναι ΤΤ η ManxGP ....:beer:

iliasfyntanidis
24/11/2013, 08:40
Αυτά τα πραγματα πουλάνε απο μόνα τους.

stynikop
24/11/2013, 08:49
Τον μανατζερ ουτε ακουστα δεν τον εχω.
Παντως εχουμε γεμισει "μανατζερς" που σου ταζουν φικια κτλ, ταχα μου ξερουν τον τροπο, εχουν και γνωστους, για να μαζεψουν χρηματα και να σε κανουν ευτυχισμενο και τη ζωη σου πιο ευκολη.

GIOTIS750
24/11/2013, 13:52
304196
TT 2014 practice and race dates released

304195

John McGuinness will be back for more in 2014

By Road Racing desk
Image by www.iomtt.com

Isle of Man TT bosses have released the practice and race schedule for next year which features an unchanged timetable from the successful 2013 calendar.

The 2013 meeting saw all of the solo lap and race records broken, except the Senior TT lap record from 2009, including a new outright lap record of 131.671mph by John McGuinness while Michael Dunlop claimed four stunning race wins at record pace as well as two new lap records.

A number of race winners are confirmed for 2014 including the returning Ian Hutchinson, Bruce Anstey, James Hillier, Gary Johnson and Michael Rutter while Conor Cummins, Guy Martin, William Dunlop and Dean Harrison will be looking to claim their maiden race wins. Josh Brookes, the event's fastest ever newcomer last year, also returns in 2014.

In the Sure Sidecar Races, six former winners are expected to line up in 2013 including defending champions Tim Reeves and Daniel Sayle and the Birchall Brothers, Ben and Tom. 2012 Race winners John Holden and Andy Winkle will be looking to get back on the top step in 2014 while sixteen-time champion Dave Molyneux and his passenger Patrick Farrance will be looking to improve on their two podium finishes in 2013. The returning Ian Bell and his son Carl add further intrigue. Ian last competed in the TT in 2004 and was a race winner in 2003.

The race schedule kicks off with the now traditional curtain raiser the Dainese Superbike Race and the first Sure Sidecar Race on Saturday 31st May and is followed by Monday's Monster Energy Supersport Race 1 and the RL360 Superstock Race. Wednesday's packed programme gets underway with the SES TT Zero, followed by the Monster Energy Supersport Race 2 and the Sure Sidecar Race 2.

Friday - the climax of the meeting - opens with the Bikesocial.co.uk Lightweight Race and culminates with the PokerStars Senior TT Race - a race with guaranteed drama and thrills if previous years are anything to go by.

To get grandstand tickets, visit shop.iomtt.com from 10am on Saturday 23rd.
- See more at: http://www.bikesportnews.com/news-detail.cfm?newstitle=TT-2014-practice-and-race-dates-released&newsid=10965#sthash.taMJv5uE.dpuf



2014 Manx GP practice and race schedule released
http://www.bikesportnews.com/news-detail.cfm?newstitle=2014-Manx-GP-practice-and-race-schedule-released&newsid=10963

TROOPER
27/11/2013, 15:23
Εγώ πάντως κοτεύω και σου 'κανα πλάκα πριν... :beer:

:beer::beer:

GIOTIS750
27/11/2013, 16:18
Saiger TT - Horst Saigers Weg zur Isle of Man Tourist Trophy - Trailer


http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=eK6fIGqlZvI

GIOTIS750
27/11/2013, 16:22
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=209xlnmgcYE

GIOTIS750
29/11/2013, 21:27
Spectacular Extreme Sport ♣_IRISH_✜ ROAD ♛ RACING - ✔


https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=WcqkH8BLfsQ

nktR
02/04/2014, 12:38
1η σελίδα


ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Team300 TT
Με αίσθημα ευθύνης προς όλη την κοινότητα της Ελληνικής μοτοσυκλέτας, όλους τους συνεργάτες, Δημόσιους και ιδιωτικούς φορείς, εταιρείες, ιδρύματα, λέσχες, σχολές ασφαλούς οδήγησης, διαφημιστικά μέσα, δημοσιογράφους, παλαιούς & νέους αγωνιζόμενους της μοτοσυκλέτας και του αυτοκινήτου, γειτονιές, παρέες, επώνυμους και ανώνυμους, φίλους και φίλες της Team300TT που πίστεψαν και με τον τρόπο τους στήριξαν και στηρίζουν την προσπάθειά μας και μετά από ώριμη σκέψη, σας ανακοινώνουμε ότι η προσπάθειά μας για συμμετοχή στον πιο δύσκολο, απαιτητικό και θρυλικό αγώνα του πλανήτη, αναβάλλεται για το 2015. Οι λόγοι που μας οδήγησαν σε αυτή την απόφαση είναι:

1. Η μη ένταξη της ομάδας στην τελική λίστα συμμετοχών του IOMTT 2014 λόγω υπερπληθόρας συμμετοχών !!!!!! [B](αφού υποστήριζαν ότι είναι σίγουρη η συμμετοχή και έβγαλαν και άδειες https://www.facebook.com/team300tt/photos/a.477303209022471.1073741828.471183876301071/610508252368632/?type=1&theater ) από πολύ πιο έμπειρους αναβάτες και αγωνιστικές ομάδες για το 2014, κάτι που φανερώνει το υπερ-υψηλό επίπεδο του αγώνα, μια δυσκολία που είχαν πολλοί αγωνιζόμενοι από πολλές χώρες φέτος και έμειναν εκτός σχάρας! Ενδεικτικά αναφέρουμε ότι ο αριθμός συμμετοχών στην κατηγορία Supersport ξεπέρασαν κάθε προηγούμενο (99), όπου ανάμεσά τους υπάρχουν μόνο δύο πρωτοεμφανιζόμενοι! (Πηγή: http://www.iomtt.com/News/2014/March/31/Supersport-start-list.aspx)

2. Η μέχρι σήμερα αδυναμία των κύριων υποψήφιων χορηγών να στηρίξουν οικονομικά επαρκώς αυτήν την μεγάλη προσπάθεια. Είναι δεδομένο ότι η επαρκής οικονομική δυνατότητα, η οποία μεταφράζεται σε σωστό και απολύτως κατάλληλο εξοπλισμό και προετοιμασία είναι απαραίτητη για την ασφαλή ολοκλήρωση του εγχειρήματος.

Η Team300TT, κατάφερε έγκαιρα και με την βοήθεια της κας Michelle Haynes, ACU Road Race Department / Isle of Man TT Race Secretary, να εκδόσει τις απαραίτητες αγωνιστικές άδειες για την καταλληλότητα συμμετοχής των οδηγών στο ΤΤ (FIM, International Non-Championship Licences), γεγονός που ανακοινώσαμε και γιορτάσαμε κατάλληλα! (Το αντίστοιχο post στη σελίδα μας στο Facebook κατέγραψε 10.500 επισκέψεις με 415 Likes και 52 κοινοποιήσεις σε 2 ημέρες!)

Επίσης, με τη βοήθεια της διοργάνωσης του ΤΤ και συγκεκριμένα της κας Sophie Lowney, TT & Motorsport Development Officer/Motorsport Team, έγινε δεκτή η αίτηση συμμετοχής μας και πήρε Αριθμό Συμμετοχής ΤΤ201410273, γεγονός που και πάλι μοιραστήκαμε μαζί σας με υπερηφάνεια. Η Sophie, αν μας επιτρέπεται ο ενικός, έγινε ο φύλακας άγγελός μας και μας βοήθησε μέχρι την τελευταία στιγμή της τελικής απόφασης της Επιτροπής Αγώνα του ΤΤ, έχοντας εκτιμήσει απόλυτα την οργάνωση, την θέληση και την μαχητικότητα που δείξαμε, διεκδικώντας με το σπαθί μας μια θέση ανάμεσα στα «ιερά τέρατα» της παγκόσμιας αγωνιστικής μοτοσυκλέτας και να τιμήσουμε τα χρώματα της Χώρας μας, αλλά και την ιστορία που μας συνδέει εδώ και 2.500 χρόνια! Ήδη, υπάρχει συχνή επικοινωνία και ανταλλαγή πληροφοριών για άλλες δράσεις που αφορούν το Νησί.

Επειδή τα «ευχαριστούμε» είναι πολλά, θα κάνουμε αποκλειστική ανακοίνωση γι αυτά, όπως και αποκλειστικά αφιερώματα σε όσους μας στήριξαν, μας στηρίζουν και ευελπιστούμε ότι θα μας στηρίζουν και στη συνέχεια της προσπάθειάς μας!

Θα πούμε όμως το ένα, το πιο μεγάλο «ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ» σε όλους εσάς που μας ακολουθείτε στενά εδώ και ένα χρόνο από αυτό το βήμα και μας δίνετε τη δύναμη να συνεχίσουμε τον δύσκολο αγώνα μας για να βρεθούμε όλοι μαζί και να τρέξουμε όλοι παρέα στο ΤΤ. Στο σημείο που συναντιούνται η Ελληνική μοτοσυκλέτα και η τεχνολογία, με την Ιστορία, τον Πολιτισμό και την Τέχνη.

Θα είμαστε εδώ συνεχώς να σας ενημερώνουμε για όλες τις εξελίξεις και να κρατάμε ζωντανό το όνειρο! Δεν σταματάμε ποτέ και αγωνιζόμαστε με πάθος!

313378

nktR
02/04/2014, 12:41
2η σελίδα

Greeks are Born to Race!
Με αίσθημα ευθύνης προς όλη την κοινότητα της Ελληνικής μοτοσυκλέτας, όλους τους συνεργάτες, Δημόσιους και ιδιωτικούς φορείς, εταιρείες, ιδρύματα, λέσχες, σχολές ασφαλούς οδήγησης, διαφημιστικά μέσα, δημοσιογράφους, παλαιούς & νέους αγωνιζόμενους της μοτοσυκλέτας και του αυτοκινήτου, γειτονιές, παρέες, επώνυμους και ανώνυμους, φίλους και φίλες της Team300TT που πίστεψαν και με τον τρόπο τους στήριξαν και στηρίζουν την προσπάθειά μας και μετά από ώριμη σκέψη, σας ανακοινώνουμε ότι η προσπάθειά μας για συμμετοχή στον πιο δύσκολο, απαιτητικό και θρυλικό αγώνα του πλανήτη, αναβάλλεται για το 2015. Οι λόγοι που μας οδήγησαν σε αυτή την απόφαση είναι: 1. Η μη ένταξη της ομάδας στην τελική λίστα συμμετοχών του IOMTT 2014 λόγω υπερπληθόρας συμμετοχών από πολύ πιο έμπειρους αναβάτες και αγωνιστικές ομάδες για το 2014, κάτι που φανερώνει το υπερ-υψηλό επίπεδο του αγώνα, μια δυσκολία που είχαν πολλοί αγωνιζόμενοι από πολλές χώρες φέτος και έμειναν εκτός σχάρας! Ενδεικτικά αναφέρουμε ότι ο αριθμός συμμετοχών στην κατηγορία Supersport ξεπέρασαν κάθε προηγούμενο (99), όπου ανάμεσά τους υπάρχουν μόνο δύο πρωτοεμφανιζόμενοι! (Πηγή: http://www.iomtt.com/News/2014/March/31/Supersport-start-list.aspx) 2. Η μέχρι σήμερα αδυναμία των κύριων υποψήφιων χορηγών να στηρίξουν οικονομικά επαρκώς αυτήν την μεγάλη προσπάθεια. Είναι δεδομένο ότι η επαρκής οικονομική δυνατότητα, η οποία μεταφράζεται σε σωστό και απολύτως κατάλληλο εξοπλισμό και προετοιμασία είναι απαραίτητη για την ασφαλή ολοκλήρωση του εγχειρήματος. Η Team300TT, κατάφερε έγκαιρα και με την βοήθεια της κας Michelle Haynes, ACU Road Race Department / Isle of Man TT Race Secretary, να εκδόσει τις απαραίτητες αγωνιστικές άδειες για την καταλληλότητα συμμετοχής των οδηγών στο ΤΤ (FIM, International Non-Championship Licences), γεγονός που ανακοινώσαμε και γιορτάσαμε κατάλληλα! (Το αντίστοιχο post στη σελίδα μας στο Facebook κατέγραψε 10.500 επισκέψεις με 415 Likes και 52 κοινοποιήσεις σε 2 ημέρες!) Επίσης, με τη βοήθεια της διοργάνωσης του ΤΤ και συγκεκριμένα της κας Sophie Lowney, TT & Motorsport Development Officer/Motorsport Team, έγινε δεκτή η αίτηση συμμετοχής μας και πήρε Αριθμό Συμμετοχής ΤΤ201410273, γεγονός που και πάλι μοιραστήκαμε μαζί σας με υπερηφάνεια. Η Sophie, αν μας επιτρέπεται ο ενικός, έγινε ο φύλακας άγγελός μας και μας βοήθησε μέχρι την τελευταία στιγμή της τελικής απόφασης της Επιτροπής Αγώνα του ΤΤ, έχοντας εκτιμήσει απόλυτα την οργάνωση, την θέληση και την μαχητικότητα που δείξαμε, διεκδικώντας με το σπαθί μας μια θέση ανάμεσα στα «ιερά τέρατα» της παγκόσμιας αγωνιστικής μοτοσυκλέτας και να τιμήσουμε τα χρώματα της Χώρας μας, αλλά και την ιστορία που μας συνδέει εδώ και 2.500 χρόνια! Ήδη, υπάρχει συχνή επικοινωνία και ανταλλαγή πληροφοριών για άλλες δράσεις που αφορούν το Νησί. Επειδή τα «ευχαριστούμε» είναι πολλά, θα κάνουμε αποκλειστική ανακοίνωση γι αυτά, όπως και αποκλειστικά αφιερώματα σε όσους μας στήριξαν, μας στηρίζουν και ευελπιστούμε ότι θα μας στηρίζουν και στη συνέχεια της προσπάθειάς μας! Θα πούμε όμως το ένα, το πιο μεγάλο «ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ» σε όλους εσάς που μας ακολουθείτε στενά εδώ και ένα χρόνο από αυτό το βήμα και μας δίνετε τη δύναμη να συνεχίσουμε τον δύσκολο αγώνα μας για να βρεθούμε όλοι μαζί και να τρέξουμε όλοι παρέα στο ΤΤ. Στο σημείο που συναντιούνται η Ελληνική μοτοσυκλέτα και η τεχνολογία, με την Ιστορία, τον Πολιτισμό και την Τέχνη. Θα είμαστε εδώ συνεχώς να σας ενημερώνουμε για όλες τις εξελίξεις και να κρατάμε ζωντανό το όνειρο! Δεν σταματάμε ποτέ και αγωνιζόμαστε με πάθος! Greeks are Born to Race!


τελικά: Greeks are Born to Porn

devil's animal
02/04/2014, 12:55
τελικά: Greeks are Born to Porn

:a013:

golis
02/04/2014, 15:01
trolal0l

geez996
02/04/2014, 15:39
χαχαχαχα πορνολαλολ λολο

menelaos46
02/04/2014, 19:11
Ούτε ο Ψυχογιός θα πάει??? Σαν να είχα πέσει μέσα τελικά...

IRA57
03/04/2014, 00:36
Παω να κλωτσησω μερικες μπαλες του βολλευ για να ειμαι ετοιμος για το Μουντιαλ...γιατι greeks are born to kick balls!

devil's animal
03/04/2014, 01:22
Παω να κλωτσησω μερικες μπαλες του βολλευ για να ειμαι ετοιμος για το Μουντιαλ...γιατι greeks are born to kick balls!

και εγω που νομιζα οτι are born to kick asses...:lol:

cosgili
03/04/2014, 12:34
Γελάει ο κόσμος...:bawl:

Shiatman
03/04/2014, 12:56
Ούτε ο Ψυχογιός θα πάει???

Αυτός θα πάει στο Manx TT. Τελικά ήταν ο πιό μάγγας, δεν πήγε να το παίξει γαμάουα και θα πάει για την εμπειρία!

Greeks are born to talk (bulshit, mainly) :rolleyes:

McTalas
03/04/2014, 13:50
Που να κανω λαικ???
:bawl:
Με τα χάλια μας γελαω..

RizlaPlusPlus
03/04/2014, 14:10
Αυτός θα πάει στο Manx TT. Τελικά ήταν ο πιό μάγγας, δεν πήγε να το παίξει γαμάουα και θα πάει για την εμπειρία!

Greeks are born to talk (bulshit, mainly) :rolleyes:

Αυτος πολυ καλα τα καταφερε, και μπραβο του και μαγκια του.
Χωρις carbon περικεφαλαιες, χωρις @@ που αφηνουν αυλακια πισω του οπως τα σερνει, χωρις καν ενα 5σελιδο θρεντ σε φορουμ.

Καλη επιτυχια στον Ανδρεα :beer:

PetranGR
03/04/2014, 19:46
υπερπληθώρα ενώ είχαν βγεί η άδειες;

Billymuse
15/05/2014, 18:52
Με γελούν τα μάτια μου? Ο keith flint των prodigy είναι τούτος στην Team Traction Control..

http://www.youtube.com/watch?v=zaV8i5RLLAA
Λιγότερο απο 9 ημέρες έμειναν για το event..

imitrelos
17/05/2014, 01:10
Ναι ο flint είναι, μεγάλο αρρωστακι με τους αγώνες και την μοτοσυκλέτα :) και με δικια του ομάδα ;) , πριν κάτι χρόνια (στις άγριες εποχές τον prodigy οταν κάθε μήνα έβγαινε και μια φήμη οτι τα κακαρωσε ) θυμάμαι να έχει βγει ξανά τετοια φήμη πάραμονες του Donington και το επόμενο πρωί στα δοκιμαστικά τσουπ να τον να κάνει πλάκα δίπλα στον doohan

Γενικά ο flint ηταν και θα είναι ιδιαίτερη περίπτωση ανθρώπου ...οριακος αλλα τον γουσταρουμε :)

Όσοι θυμούνται την τελευταία συναυλία στην Αθήνα το καταλαβαινουν :)

modoxx
27/05/2014, 17:54
έχουμε κάνα νέο από το νησί?
τρέχουν αυτήν και την επομενη εβδομάδα η κάνω λάθος?

ΟΚΤΑΝΙΟ
29/05/2014, 17:50
τρέχουν αυτήν και την επομενη εβδομάδα .....


Για ποιους αναφερεσαι?

Gi_4ce
29/05/2014, 19:02
Τουλαχιστον δουλεψανε οι καφετέριες και κινήθηκε λιγο χρήμα απο την φούσκα...

astroman76
30/05/2014, 01:31
έχουμε κάνα νέο από το νησί?
τρέχουν αυτήν και την επομενη εβδομάδα η κάνω λάθος?
ηπαρχει θεμα για τον αγωνα ψαξε το....