PDA

View Full Version : Κάποιες απορίες που θέλω να μου λύσετε



TastyTeo
29/08/2013, 17:17
Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω κάποιες απλές ερωτήσεις τις οποίες θα ήθελα να μου καλύψετε και να απαντήσετε αναλυτικά σχετικά με το μηχανάκι μου ή και γενικότερα, άλλωστε δε διαφέρουν απο μηχανάκι σε μηχανάκι αυτά που θα ρωτήσω. Έχω ένα Lifan 110cc (Μιζάτο), (Αντικατέστησα το παλαιότερο Baotian 110cc, το οποίο αγοράσαμε απο γνωστό πολυκατάστημα, στα 699 ή στα 799 αν θυμάμαι καλά πριν μερικά χρόνια)

Και εδώ οι απορίες μου
- Τι είναι τα δισκάκια; σε τι βοηθάνε;
- Τι πάει να πει πατινάρει;
- Τι λάδια βάζουμε στο μοτέρ μου
- Πως μπορώ να του ανεβάσω την απόδοση στο μέγιστο χωρίς πολλά χρήματα και αλλαγές; έχετε κάποια πρόταση;
- Τι είναι τα χιλιοστά και πόσα χιλιοστά θα ήταν το καλύτερο να εφαρμόσω;

Ευχαριστώ πολύ :)

teo_g7
29/08/2013, 17:18
:a014:

TastyTeo
29/08/2013, 17:26
:a014:

Πολύ λεπτομερής απάντηση και χρήσιμη ως αηδίας.

teo_g7
29/08/2013, 17:27
:a014:

bros400pgm
29/08/2013, 17:30
Moto.gr ειναι εδω. Περιμενε λιγο και ισως καποιος απαντησει σοβαρα στις αποριες σου.:wave2:

TastyTeo
29/08/2013, 17:36
Moto.gr ειναι εδω. Περιμενε λιγο και ισως καποιος απαντησει σοβαρα στις αποριες σου.:wave2:

Μην ανησυχείς αυτό το έχω αντιληφθεί απο καιρό, ο Θοδωρής είναι απλά ένα καθημερινό Troll...

DimChios
29/08/2013, 17:48
καλα... κατσε να μπει ο ολντμαν

:lol:


:a014:

MG-KTiNoS
29/08/2013, 17:59
Tι είναι ολντμαν?

:a014:

pipe_smoker
29/08/2013, 18:01
Tι είναι ολντμαν?

:a014:

Αυτό που θα συμβεί σε λίγο:lol:

OldMan
29/08/2013, 18:05
Ας αφήσουμε τα υπόλοιπα για αύριο που είναι Παρασκευή και ας σταθούμε στο παρακάτω:

- Τι είναι τα χιλιοστά και πόσα χιλιοστά θα ήταν το καλύτερο να εφαρμόσω;
1. Τα χιλιοστά είναι υποδιαίρεση των εκατοστών,τα οποία είναι υποδιαίρεση των δεκάτων τα οποία είναι υποδιαίρεση της βασικής μονάδας ενώ συγχρόνως είναι πολλαπλάσιο των nano τα οποία είναι πολλαπλάσιο των pico κ.ο.κ.
Αν η βασική μονάδα είναι το μέτρο (όπως υπάρχει κατατιθεμένο στο μουσείο μέτρων και σταθμών στις Σέβρες) τότε τα χιλιοστά αντιπροσωπεύουν ένα κλάσμα αυτού του ματσουκιού...

2. Όταν λες "να εφαρμόσω", τι ακριβώς έχεις υπόψη σου (και που) ..??

vaska
29/08/2013, 18:10
Ας αφήσουμε τα υπόλοιπα για αύριο που είναι Παρασκευή και ας σταθούμε στο παρακάτω:

1. Τα χιλιοστά είναι υποδιαίρεση των εκατοστών,τα οποία είναι υποδιαίρεση των δεκάτων τα οποία είναι υποδιαίρεση της βασικής μονάδας ενώ συγχρόνως είναι πολλαπλάσιο των nano τα οποία είναι πολλαπλάσιο των pico κ.ο.κ.
Αν η βασική μονάδα είναι το μέτρο (όπως υπάρχει κατατιθεμένο στο μουσείο μέτρων και σταθμών στις Σέβρες) τότε τα χιλιοστά αντιπροσωπεύουν ένα κλάσμα αυτού του ματσουκιού...

2. Όταν λες "να εφαρμόσω", τι ακριβώς έχεις υπόψη σου (και που) ..??

Ωχ αρχίσαμε !!

sonic22
29/08/2013, 18:17
Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω κάποιες απλές ερωτήσεις τις οποίες θα ήθελα να μου καλύψετε και να απαντήσετε αναλυτικά σχετικά με το μηχανάκι μου ή και γενικότερα, άλλωστε δε διαφέρουν απο μηχανάκι σε μηχανάκι αυτά που θα ρωτήσω.


Ακου με προσοχη.
Κανεις μας δεν γεννηθηκε μαθημενος και ολοι μπορει να εχουμε κενα γνωσης ή πραγματα που να ειμαστε ασχετοι.
Το οτι θες να μαθεις καποια πραγματα ειναι καλο αλλα ρωτας εντελος χαζα (με το συμπαθιο αλλα ετσι ειναι) για εξαιρετικά πολυπλοκα πραγματα απο μιδενικη βαση. Κανενας σοβαρος ανθρωπος δεν θα κατσει να γραψει κατεβατα αλοκληρα για να σε βοηθησει να καταλαβεις απλα και μονο γιατι φοβατε οτι μετα την τριτη παραγραφο θα πεις TL,DR και θα παει ο κοπος του τσαμπα.

Παλια που δεν ειχαμε το ιντερνετ ηθελε πολυ κοπο και χρονο για να βρουμε απαντησεις.
Τωρα εχεις ιντερνετ οποτε μαθε πρωτα εστω και στοιχειωδος σε τι αναφερονται αυτα που ρωτας και μετα εδω ειμαστε.




υ.γ. το μυνημα σου ειναι σχεδον βεβαιο οτι θα λαβει ειρωνικες απαντησεις απλα και μονο γιατι ο τροπος που ρωτας ειναι trollιστικος.

sonic22
29/08/2013, 18:21
Αν η βασική μονάδα είναι το μέτρο (όπως υπάρχει κατατιθεμένο στο μουσείο μέτρων και σταθμών στις Σέβρες) τότε τα χιλιοστά αντιπροσωπεύουν ένα κλάσμα αυτού του ματσουκιού...

Πλεον το ματσουκι αυτο ειναι μουσιακο ειδος και η απολυτη αποσταση του ενος μετρου υπολογιζετε απο το πόσους πυρηνες ατομων υδρογονου μπορεις να βαλεις στην σειρα (αρα τελικα μετραμε κατι πικο, για να εξαγουμε τα μετρα στην συνεχεια.

OldMan
29/08/2013, 18:28
Πλεον το ματσουκι αυτο ειναι μουσιακο ειδος και η απολυτη αποσταση του ενος μετρου υπολογιζετε απο το πόσους πυρηνες ατομων υδρογονου μπορεις να βαλεις στην σειρα (αρα τελικα μετραμε κατι πικο, για να εξαγουμε τα μετρα στην συνεχεια.
Αν είναι να σου μπει κάτι, θα προτιμόύσες ματσούκι ή πυρήνες υδρογόνου ..??

sonic22
29/08/2013, 18:33
Αν είναι να σου μπει κάτι, θα προτιμόύσες ματσούκι ή πυρήνες υδρογόνου ..??

Εξαρτατε απο τα χιλιοστα της εφαρμογης...

AUFGEBRACHT
29/08/2013, 18:41
- Τι είναι τα δισκάκια; σε τι βοηθάνε;


298361

AUFGEBRACHT
29/08/2013, 18:42
- Τι πάει να πει πατινάρει;


298362

AUFGEBRACHT
29/08/2013, 18:43
- Τι λάδια βάζουμε στο μοτέρ μου


298363

AUFGEBRACHT
29/08/2013, 18:44
- Πως μπορώ να του ανεβάσω την απόδοση στο μέγιστο χωρίς πολλά χρήματα και αλλαγές; έχετε κάποια πρόταση;

298364

AUFGEBRACHT
29/08/2013, 18:44
- Τι είναι τα χιλιοστά και πόσα χιλιοστά θα ήταν το καλύτερο να εφαρμόσω;


298365

DimChios
29/08/2013, 19:33
:rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao: γμτ σχολαω σε λιγο!

:cry:

Bowleno
29/08/2013, 19:33
Auf, πάρε να έχεις :moutza::moutza::moutza: μου βγήκε ο καφές από την μύτη ρεεεεεε :bawl::bawl::bawl:

:moutza: και στον παλιΟγερο για τον ίδιο λόγο :bawl:

Το στείλατε το παιδάκι( ; ) πριν καλά καλά στεγνώσει το μελάνι στην αίτηση εγγραφής του

vaska
29/08/2013, 19:42
Έτσι κάνουν πάντα μωρέ, πανάθεμά τους. Και καλά αυτόν τον παλιόγερα τον ξέρουμε και φυλαγόμαστε, ο άλλος που ξεφυτρώνει απ' όπου να 'ναι??? Με αυτόν τι κάνουμε???

Bowleno
29/08/2013, 19:47
ο άλλος που ξεφυτρώνει απ' όπου να 'ναι??? Με αυτόν τι κάνουμε???

298366 :D

camen
29/08/2013, 19:49
Κλαιω ρε μλκσ:bawl::bawl::bawl:

vaska
29/08/2013, 19:53
298366 :D

Ναι καλά, θα βγει τώρα ο σκοπευτής και πάει το ποστάκι.

sonic22
29/08/2013, 20:06
τα δισκακια ειναι για να τα κρεμασει και να διωχνει τα περιστερια και να μην του χεζουνε την σελα.

teo_g7
29/08/2013, 20:36
Ρε μην ειστε μαλακες,απαντηστε σοβαρα...Το παληκάρι φαινεται οτι έχει όρεξη να μάθει!

ΥΓ.Μαλακα Αουφγκεμπραχτ θα σου κάνω μήνυση.Δε γίνεται να λέω οτι δουλεύω και να σκαω στα γέλια μπροστα στο λαπτοπ.:bawl:

AUFGEBRACHT
29/08/2013, 21:33
Auf, πάρε να έχεις :moutza::moutza::moutza: μου βγήκε ο καφές από την μύτη ρεεεεεε :bawl::bawl::bawl:

Όταν χύνεται ο καφές είναι λεφτά, όταν βγαίνει από τη μύτη δεν ξέρω. Εντάξει καφές είναι, φαντάσου να ήταν coca-cola ή σκέτη κόκα...

camen
29/08/2013, 21:41
ή σκέτη κόκα...


Δεν ειμαστε για σπαταλες,δυσκολες εποχες ...:uplate:

ego_o_idios
29/08/2013, 21:46
Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω κάποιες απλές ερωτήσεις τις οποίες θα ήθελα να μου καλύψετε και να απαντήσετε αναλυτικά σχετικά με το μηχανάκι μου ή και γενικότερα, άλλωστε δε διαφέρουν απο μηχανάκι σε μηχανάκι αυτά που θα ρωτήσω. Έχω ένα Lifan 110cc (Μιζάτο), (Αντικατέστησα το παλαιότερο Baotian 110cc, το οποίο αγοράσαμε απο γνωστό πολυκατάστημα, στα 699 ή στα 799 αν θυμάμαι καλά πριν μερικά χρόνια)

Και εδώ οι απορίες μου
- Τι είναι τα δισκάκια; σε τι βοηθάνε;
- Τι πάει να πει πατινάρει;
- Τι λάδια βάζουμε στο μοτέρ μου
- Πως μπορώ να του ανεβάσω την απόδοση στο μέγιστο χωρίς πολλά χρήματα και αλλαγές; έχετε κάποια πρόταση;
- Τι είναι τα χιλιοστά και πόσα χιλιοστά θα ήταν το καλύτερο να εφαρμόσω;

Ευχαριστώ πολύ :)


prosopika exo friksi exo gini friksos.ti ine afta pou apantate sto pedi akoma ke ego es8anome ligo pia
exete ksefigi telios

krima:sick:

lipon file mou 8a prospa8iso na se voi8iso giati aftoi i axaireftoi mono gia xavale xiristou ine ikanoi

omos lipame mono pos 8a anevasis tin apodosi ksero na sou po

ine aplo ke me elaxista xrimata to katafernis


8a pas se ena katastima me ergalia ke 8a paris enan gantzo ke 10 metra skini
8a kanis to resalto sou se kana proporevomeno oxima ke 8a se pigeni sfera afto tora kita na vriskis kapou gera na magkonis ke exe ke kana sougia mazi sou gia ora anagkis....

Πολυμήχανος
30/08/2013, 00:21
298365

Αυτό πάντως είναι μεζούρα με ίντσες και υποδιαίρεση όγδοα της ίντσας.

dimmie_72
30/08/2013, 00:38
-Κάνεις τόσο αθώες ερωτήσεις....
-Έχεις κι αυτό το nick με το tasty μέσα!
-Αν είσαι και σεμνό ντροπαλό αγόρι
.......................................................












Θα κάνεις καρριέρα εδώ μέσα!!! :blush:

redfantomas
30/08/2013, 07:45
AUFGEBRACHT


:a23::a23::a23::a23::a23::a23::a23::a23::a23::a23::a20::a20:

McTalas
30/08/2013, 07:52
ti malakes pou eiste prwi prwi...!!!!
:lol::lol:

Pan (dvs)
30/08/2013, 08:07
ti malakes pou eiste prwi prwi...!!!!
:lol::lol:

Α μην το λες το ιδιο ειναι και βραδυ βραδυ:D

theofilos888
30/08/2013, 08:24
Μου χρωστάτε πληκτρολόγιο!!!!! Πάει το τσάι! ΧΧΧΧΧύθηκε!!!!!! :moutza:
Τώρα αυτά που ρωτάει ο φίλος θα μπορούσαν να απαντηθούν με ένα απλό ρητό...... RTFM!!!!!
Όσο για τη δύναμη, ΜΗΝ το πειράξεις! άστο ώς έχει αλλιως θα αρχίσει να χαλάει!
ΑΑΑΑΑ aufgebracht ρεσιτάλ!!! Δεν έχω λόγια!!!:a014:

AristidisZ
30/08/2013, 08:32
ναι αλλά ο παλιόγερος έταξε ότι θα τα εξηγήσει σήμερα (Παρασκευή)
αναμένουμε

pipe_smoker
30/08/2013, 10:17
ναι αλλά ο παλιόγερος έταξε ότι θα τα εξηγήσει σήμερα (Παρασκευή)
αναμένουμε

Ohhh yeeesss indeeeedaaaa!!!:smokin:

PQC
30/08/2013, 10:41
Πάλι μπάλα το κάνατε το threadακι, βέβαια γέλασα αρκετά.

OldMan
30/08/2013, 12:49
ναι αλλά ο παλιόγερος έταξε ότι θα τα εξηγήσει σήμερα (Παρασκευή)
αναμένουμε
Καθίστε καλά ρε...

Στις Γενικές είμαστε και μπορεί ο καθένας να ρωτάει ότι (και όπως) θέλει...

DimChios
30/08/2013, 12:59
Καθίστε καλά ρε...

Στις Γενικές είμαστε και μπορεί ο καθένας να ρωτάει ότι (και όπως) θέλει...



ΓΕΝΙΚΑ λοιπον στη δυσκοιλιότητα προτείνεις κλύσμα ή υπόθετο γλυκερίνης?

για ενα φίλο μου με vstrom ρωταω

McGyver
30/08/2013, 13:06
Στις Γενικές είμαστε και μπορεί ο καθένας να ρωτάει ότι (και όπως) θέλει...

Να με συμπαθάς, δεν το πρόσεξα.

Fixed.

DimChios
30/08/2013, 13:09
Να με συμπαθάς, δεν το πρόσεξα.

Fixed.

:beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer:

virus
30/08/2013, 15:36
ΓΕΝΙΚΑ λοιπον στη δυσκοιλιότητα προτείνεις κλύσμα ή υπόθετο γλυκερίνης?

για ενα φίλο μου με vstrom ρωταω


χωρις το περιτυλιγμα ε; μην εχετε κανα ατυχΥμα ;)

McTalas
30/08/2013, 18:13
ΓΕΝΙΚΑ λοιπον στη δυσκοιλιότητα προτείνεις κλύσμα ή υπόθετο γλυκερίνης?

για ενα φίλο μου με vstrom ρωταω
ή μπορεις να το συνδιασιες καλυτερα με ενα γλυκερινης και ενα dulcolax και εχεις καλυτερο αποτελεσμα... αλλα σαν τον υψηλο δεν συγκρινεται τιποτα! :p

Joyrider
30/08/2013, 20:03
ΓΕΝΙΚΑ λοιπον στη δυσκοιλιότητα προτείνεις κλύσμα ή υπόθετο γλυκερίνης?

για ενα φίλο μου με vstrom ρωταω

Θα πρότεινα ένα σκεύασμα πολυμέρων υδατανθράκων με βαθμό πολυμερισμού >3. Παρακαλώ ενημέρωσε για την παρουσία ή όχι, εγκολπωμάτωσης ή αιμορροίδων για να προχωρήσουμε σε πιο συγκεκριμένη αναλογία διαλυτών/αδιάλυτων διαιτητικών ινών.

Η μπορεί απλά να ανοίξει το γκάζι, μιας που μιλάμε για vstrom φυσικά.

RaGe_Raptor
30/08/2013, 20:22
298362

:lol::lol::lol::cry::bawl::bawl::bawl::moutza::moutza::moutza::moutza:

Acacius
31/08/2013, 00:50
Νταξ' να ούμε, το σκίσατε.



Και εδώ οι απορίες μου
Τα θέλει κι εσένα ο κ@λος σου...

- Τι είναι τα δισκάκια; σε τι βοηθάνε;
Οι δίσκοι είναι κομμάτι του συμπλέκτη.
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Basket_clutch.png
Τελείως χονδρικά, στη σύμπλεξη η τριβή μεταξύ τους τους κάνει και περιστρέφονται σαν ενιαίο σύνολο, οπότε μεταφέρεται η ισχύς από τον κινητήρα στο κιβώτιο (και τελικά στο δρόμο). Στην αποσύμπλεξη ελαττώνεις την τριβή μεταξύ τους, "γλιστράνε", οπότε απομονώνεις τον κινητήρα από το κιβώτιο. Όταν παίζεις με το συμπλέκτη, μεταβάλλεις την τριβή και το ποσοστό ενέργειας που περνάει από αυτόν χωρίς να χαθεί.

- Τι πάει να πει πατινάρει;
Οι δίσκοι γλιστράνε όταν δε θα έπρεπε. Οπότε όταν ανοίγεις γκάζι αντί να μεταφερθεί όλη η ενέργεια, τμήμα της χάνεται στο πατινάρισμα. Ο κινητήρας ανεβάζει στροφές, αλλά η ταχύτητα δεν ανεβαίνει αναλογικά.

- Τι λάδια βάζουμε στο μοτέρ μου
Ό,τι λέει το μάνιουαλ για τις κλιματολογικές συνθήκες της περιοχής σου, αλλιώς ό,τι πει ο μάστορ.

- Πως μπορώ να του ανεβάσω την απόδοση στο μέγιστο χωρίς πολλά χρήματα και αλλαγές; έχετε κάποια πρόταση;
Καμιά εξάτμιση και φίλτρο αέρα για να αναπνέει πιο ελεύθερα. Γενικά άσε τον Κινέζο ήσυχο. Αν θέλεις γκάζια φύλα τα λεφτά και πάρε κάτι άλλο.

- Τι είναι τα χιλιοστά και πόσα χιλιοστά θα ήταν το καλύτερο να εφαρμόσω;
Οι κάγκουρες μετράνε σε χιλιοστά ποιος έχει μεγαλύτερη τη διάμετρο στο πιστόνι της πάπιας. Μεγαλύτερη διάμετρος (για την ίδια διαδρομή) ίσον περισσότερα κυβικά. Αν θέλεις να κάνεις τη δουλειά σου "εφάρμοσε" αυτά που είχε ο κινητήρας όταν τον πήρες και άσε τον Κινέζο ήσυχο, εκτός κι αν ψάχνεις για χόμπυ.

Όπως σου είπαν και πριν, υπάρχει και το ίντερνετ Κόναν.

teo_g7
31/08/2013, 09:53
Νταξ' να ούμε, το σκίσατε.

Εξήγησε του τώρα πως να μη μπερδεύει το πετρέλαιο με τη βενζίνη στο ρεζερβουάρ και είναι κομπλέ.Έτοιμος να δαμάσει την άσφαλτο.
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=130246

endopandou
31/08/2013, 09:59
Εξήγησε του τώρα πως να μη μπερδεύει το πετρέλαιο με τη βενζίνη στο ρεζερβουάρ και είναι κομπλέ.Έτοιμος να δαμάσει την άσφαλτο.

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=130246

:tooth: :owned:

theofilos888
31/08/2013, 10:24
Εξήγησε του τώρα πως να μη μπερδεύει το πετρέλαιο με τη βενζίνη στο ρεζερβουάρ και είναι κομπλέ.Έτοιμος να δαμάσει την άσφαλτο.
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=130246

:a23::a23::a23:

DimChios
31/08/2013, 13:46
Εξήγησε του τώρα πως να μη μπερδεύει το πετρέλαιο με τη βενζίνη στο ρεζερβουάρ και είναι κομπλέ.Έτοιμος να δαμάσει την άσφαλτο.
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=130246

α αυτος ειναι σεσημασμένος!

:lol:

AUFGEBRACHT
31/08/2013, 13:51
α αυτος ειναι σεσημασμένος!

:lol:

Πάντως από το thread κατάλαβα ότι το Lifan110 έχει φοβερή κατανάλωση... μετριέται σε lt/year.

Acacius
31/08/2013, 16:29
Εξήγησε του τώρα πως να μη μπερδεύει το πετρέλαιο με τη βενζίνη στο ρεζερβουάρ και είναι κομπλέ.Έτοιμος να δαμάσει την άσφαλτο.
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=130246


α αυτος ειναι σεσημασμένος!

Εγώ φταίω που πάω να κάνω τον καλό και να βοηθήσω τους φερέλπιδες μοτονεανίες του φόρουμ... :plaf:

DimChios
31/08/2013, 19:52
Εγώ φταίω που πάω να κάνω τον καλό και να βοηθήσω τους φερέλπιδες μοτονεανίες του φόρουμ... :plaf:

σε τρωει ο πισινος σου!

:lol:

Acacius
01/09/2013, 00:36
σε τρωει ο πισινος σου!

Όλα εντάξει τώρα, πήρα αλοιφή :p

devil's animal
01/09/2013, 02:03
ας του πει καποιος πως να το πλυνει (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=35698&highlight=%CF%80%CE%BB%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%BF), γιατι το βλεπω να εχουμε δραματα...:lol::lol:

DAYMAN
01/09/2013, 02:11
ας του πει καποιος πως να το πλυνει (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=35698&highlight=%CF%80%CE%BB%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%BF), γιατι το βλεπω να εχουμε δραματα...:lol::lol:

τι κανει αυτο ςο νεος;Πλενει ακομα;

devil's animal
01/09/2013, 02:16
τι κανει αυτο ςο νεος;Πλενει ακομα;

δεν ξερω...
λες να τον προσελαβαν σε πλυντηριο μοτοσυκλετων??
:bawl:

endopandou
01/09/2013, 08:16
δεν ξερω...
λες να τον προσελαβαν σε πλυντηριο μοτοσυκλετων??
:bawl::tooth:

theofilos888
01/09/2013, 09:14
XAXAXXAXXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA

AUFGEBRACHT
01/09/2013, 10:06
ας του πει καποιος πως να το πλυνει (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=35698&highlight=%CF%80%CE%BB%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%BF), γιατι το βλεπω να εχουμε δραματα...:lol::lol:

Αυτός ξεπερνάει και τον τύπο στη μονάδα στον Έβρο που όταν είπαν καθαρίστε τα όπλα σας πήρε το G3 και το έβαλε κάτω από τη βρύση :lol:

TastyTeo
02/09/2013, 00:42
Νταξ' να ούμε, το σκίσατε.

Σε ευχαριστώ!

όσο για τον τεο, είσαι απίστευτος!!!

όσο για όλους τους υπόλοιπους, τόσο χαβαλέ δεν έχω νιώσει πραγματικά πουθενά. Τόσο τρόλλινγκ, αλλα και η ψυχαγώγηση δεν είναι κακό πράγμα όσο και να ψοφάτε κάποιον πιστεύω όλοι κρύβετε ένα Black Humor μέσα σας, σας ευχαριστώ κι εσάς, με διασκεδάσατε, και αν και λίγο καθυστερημένα πήρα τις απαντήσεις που έψαχνα....

Παρεμπιπτόντως Τεο. Δεν έβαλα λάθος καύσιμα, αυτή την εντύπωση είχα, απλά κάτω απο την ποδιά είχε γυρίσει κάποιος το χερουλάκι του ντεποζιτου και δε τραβούσε βενζίνη και απλά έπρεπε να το ξανα επαναφέρω... αλλα ούτε φαινόταν και που να το φανταστώ, αφού έβαλα βενζίνη το αντιλήφθηκα και νόμιζα ότι το μπετόνι είχε μέσα πετρέλαιο έτσι είχα την εντύπωση ότι απο εκεί ήταν το πρόβλημα που δεν έπαιρνε... (Περιμένω περεταίρω τρολλ τώρα που είπα και την αλήθεια)

Υ.Γ. Έχετε πολύ πλάκα

Acacius
02/09/2013, 01:49
Σε ευχαριστώ!

Είδατε οι υπόλοιποι πώς μένει ευχαριστημένος ο άΘρωπος και επιστρέφει στο κατάστημα; Κάστομερ σέρβις για ξένοιαστα χιλιόμετρα.

@tasty: ξεμπέρδευε με τα τεχνικά για να σε αρχίσουμε με τα πιο σημαντικά δίπλωμα/ασφάλεια/κράνος. Τώρα που σε κάναμε πελάτη μη σε χάσουμε από δική σου μ@λακία...

OldMan
02/09/2013, 11:56
Έχετε πολύ πλάκα
Ότι έχει ο καθένας, καλό είναι ...:wave2:

teogtp
02/09/2013, 12:41
Σε ευχαριστώ!

όσο για τον τεο, είσαι απίστευτος!!!

όσο για όλους τους υπόλοιπους, τόσο χαβαλέ δεν έχω νιώσει πραγματικά πουθενά. Τόσο τρόλλινγκ, αλλα και η ψυχαγώγηση δεν είναι κακό πράγμα όσο και να ψοφάτε κάποιον πιστεύω όλοι κρύβετε ένα Black Humor μέσα σας, σας ευχαριστώ κι εσάς, με διασκεδάσατε, και αν και λίγο καθυστερημένα πήρα τις απαντήσεις που έψαχνα....

Παρεμπιπτόντως Τεο. Δεν έβαλα λάθος καύσιμα, αυτή την εντύπωση είχα, απλά κάτω απο την ποδιά είχε γυρίσει κάποιος το χερουλάκι του ντεποζιτου και δε τραβούσε βενζίνη και απλά έπρεπε να το ξανα επαναφέρω... αλλα ούτε φαινόταν και που να το φανταστώ, αφού έβαλα βενζίνη το αντιλήφθηκα και νόμιζα ότι το μπετόνι είχε μέσα πετρέλαιο έτσι είχα την εντύπωση ότι απο εκεί ήταν το πρόβλημα που δεν έπαιρνε... (Περιμένω περεταίρω τρολλ τώρα που είπα και την αλήθεια)

Υ.Γ. Έχετε πολύ πλάκα

και πανω που ελεγα οτι θα επεφτε.....

298488
τελικα ο ΤΕΟ απαντα....:wave2::D

teo_g7
02/09/2013, 15:02
Σε ευχαριστώ!

όσο για τον τεο, είσαι απίστευτος!!!

όσο για όλους τους υπόλοιπους, τόσο χαβαλέ δεν έχω νιώσει πραγματικά πουθενά. Τόσο τρόλλινγκ, αλλα και η ψυχαγώγηση δεν είναι κακό πράγμα όσο και να ψοφάτε κάποιον πιστεύω όλοι κρύβετε ένα Black Humor μέσα σας, σας ευχαριστώ κι εσάς, με διασκεδάσατε, και αν και λίγο καθυστερημένα πήρα τις απαντήσεις που έψαχνα....

Παρεμπιπτόντως Τεο. Δεν έβαλα λάθος καύσιμα, αυτή την εντύπωση είχα, απλά κάτω απο την ποδιά είχε γυρίσει κάποιος το χερουλάκι του ντεποζιτου και δε τραβούσε βενζίνη και απλά έπρεπε να το ξανα επαναφέρω... αλλα ούτε φαινόταν και που να το φανταστώ, αφού έβαλα βενζίνη το αντιλήφθηκα και νόμιζα ότι το μπετόνι είχε μέσα πετρέλαιο έτσι είχα την εντύπωση ότι απο εκεί ήταν το πρόβλημα που δεν έπαιρνε... (Περιμένω περεταίρω τρολλ τώρα που είπα και την αλήθεια)

Υ.Γ. Έχετε πολύ πλάκα

Καλά κι εσύ είσαι απίστευτος.Είναι αμοιβαία η έλξη μεταξύ μας.Τώρα που γνωριστηκαμε μη χανόμαστε.Ρωτά ότι άλλες απορίες έχεις κι εδώ είμαστε εμείς.

TastyTeo
03/09/2013, 13:29
Είδατε οι υπόλοιποι πώς μένει ευχαριστημένος ο άΘρωπος και επιστρέφει στο κατάστημα; Κάστομερ σέρβις για ξένοιαστα χιλιόμετρα.

@tasty: ξεμπέρδευε με τα τεχνικά για να σε αρχίσουμε με τα πιο σημαντικά δίπλωμα/ασφάλεια/κράνος. Τώρα που σε κάναμε πελάτη μη σε χάσουμε από δική σου μ@λακία...
Χαχαχα, και πάλι ευχαριστώ, εννοείται και θα ξεμπερδεύω, και όχι μόνο απο τα απλά πραγματάκια, μαζέυω λεφτά για κάτι πιο αξιόπιστο χωρίς κινεζίλα και αυτό ας χρησιμοποιείται στα χωράφια μας όπως τα αλλα 2 ταουνάκια.

Ότι έχει ο καθένας, καλό είναι ...:wave2:
Αναλόγως το τι έχει και για ποιόν λόγο το έχει ;)

και πανω που ελεγα οτι θα επεφτε.....
Θυμήθηκα τώρα μια σκηνή στο είσαι το ταίρι μου που ο Γρηγόρης είχε παρατήσει τη δουλειά του
-Έπιασα πάτο, αλλά θα δώσω μια, και θα ξανανέβω! (μετά φεύγει ο γρηγόρης)
-Άκου παραιτήθηκε, ωωωωωωωωωωχ, έρχονται μέρες πείνας, θα κάνουμε το παξιμάδι μας ΣΚΑΤΟ.

298488
τελικα ο ΤΕΟ απαντα....:wave2::D
Γιατί να μην απαντήσω, :))) είστε όλοι φιλαράκια μου.

Καλά κι εσύ είσαι απίστευτος.Είναι αμοιβαία η έλξη μεταξύ μας.Τώρα που γνωριστηκαμε μη χανόμαστε.Ρωτά ότι άλλες απορίες έχεις κι εδώ είμαστε εμείς.
Εδώ είστε φίλε μου, keep trolling, δε πρόκειται να σας ξεχάσω ποτέ ;)