PDA

View Full Version : GLX, Daytona DY ή Sprinter..; Ιδού...



Πεθανα
03/09/2013, 01:02
Καλησπερα μαγκες,μετα απο καμποσο καιρο απλης παρατηρησης διαφορων θεματων τριγυρω στο φορουμ αποφασισα να ανοιξω ενα θεματακι και να ζητησω τη βοηθεια σας οσων αφορα την ποιοτητα,τη συντηρηση κοκ. των παραπανω μοντελων.Αυτη τη στιγμη βγαζω διπλωμα ΑΜ και αυριο θα εχω το 5ο μου μαθημα θεωρητικων σε μια τοπικη σχολη οδηγων των Αθηνων..Ειμαι στο 16ο χρονο της ηλικιας μου και λογω του οτι οι γνωσεις μου δεν ειναι δα και οι πιο ανεπτυγμενες καποιες συμβουλιτσες θα ηταν παραπανω απο ευπροσδεκτες.Βρισκομαι λοιπον αναμεσα ενος εκ των τριων παπιων.Να προσθεσω επισης πως οποιοδηποτε αποφασισω να αγορασω στη τελικη,δεν θα παραμεινει ως εχει..θα γινουν και οι αναλογες "αλλαγιτσες".

Sapadak
03/09/2013, 07:39
Βρες ενα 'μαμα' glx (και κράτα το 'μαμα") και πιες του το αίμα μέχρι τα 18 σου που θα βγάλει δίπλωμα για μεγάλο.

Μετα πουλα το οσο το πήρες ή και ακριβότερα και αγόρασε κάτι μεγαλύτερο

Bradipous
03/09/2013, 07:46
+1 για glx (μαμα)

Να ΄χεις το κεφαλι σου ησυχο.

Και κατι ακομη, εχε υποψην οτι οσο το πειραζεις τοσο σε πειραζει.

SHOOTER045
03/09/2013, 15:07
οτι ειπαν οι απο πανω
εχω GLX απο το 1990
αν σου λεει κατι.............

Πεθανα
04/09/2013, 00:18
Δεν θα την παλεψω να το κρατησω μαμα ρε σεις.Ειμαι σιγουρος πως στο τελος θα ξενερωσω τη ζωη μου και θα θελησω να το πειραξω..να το ανεβασω λιγο.Πριν κανα 6μηνο-7μηνο ειχα αγορασει ενα glxακι,με χαρτια του αγοραστη μου(τον οποιο και ειχα αγορασει απο αγγελεια,αλλα για καλη μου τυχη εμενε στην περιοχη μου),πειραγμενο με μοτερ lifan και του χα αλλαξει τα πρεκια.Μεχρι σημερα ευχαριστω τον θεο που καταφερα να παραμεινω ζωντανος και εγω και αυτο..αν και στους δυο μας εχει αφησει αρκετα σημαδια αυτη μας η περιπετεια.Οπως και να χει,αυτη τη φορα θα τα κανω σωστα τα πραγματα και θελω να ειναι ολα τελεια..Γι αυτο λοιπον σας ζηταω την γνωμη σας και δεδομενου οτι εγω θα το πειραξω το παπι οπως και να χει,τι εχετε να μ προτεινετε;

CustomBoy
04/09/2013, 01:42
το ψευδώνυμο το αφηνω ασχολίαστο....εγώ ψηφίζω ή κατι σε honda ή to sprinter...απλα να εχεις το νου σου ,(σιγουρα κατι θα σου πουν παραπανω απο τη σχολη) γιατι τώρα με τις αλλαγες στα διπλώματα ισως υπάρχει θέμα και με το πείραγμα (οπως για παράδειγμα η τοποθέτηση κοφτη μεχρι τα 45χλμ στα 50ρια εργοστασιακα και η τηρηση του οριου ταχυτητας)...δεν ξερω περαιτέρω απλα ψάχτο λιγο...

btw οντως η τιμη του ΑΜ ειναι ιδια με αυτη του Α1?..πάνε οι εποχες που το εδινες στην τροχαία?...

Πεθανα
04/09/2013, 01:51
το ψευδώνυμο το αφηνω ασχολίαστο....εγώ ψηφίζω ή κατι σε honda ή to sprinter...απλα να εχεις το νου σου ,(σιγουρα κατι θα σου πουν παραπανω απο τη σχολη) γιατι τώρα με τις αλλαγες στα διπλώματα ισως υπάρχει θέμα και με το πείραγμα (οπως για παράδειγμα η τοποθέτηση κοφτη μεχρι τα 45χλμ στα 50ρια εργοστασιακα και η τηρηση του οριου ταχυτητας)...δεν ξερω περαιτέρω απλα ψάχτο λιγο...

btw οντως η τιμη του ΑΜ ειναι ιδια με αυτη του Α1?..πάνε οι εποχες που το εδινες στην τροχαία?...

Το sprinter αμα δεν με χαλαγε λιγο εξωτερικα θα το επαιρνα χωρις δευτερη σκεψη.Και γω κατι σε honda glx σκεφτομαι.Θα το ρωτησω και κει τωρα που μ το θυμησες.5 κατοσταρικα κ μαλιστα σε γνωστο μου αδερφε.7 υποχρεωτικα θεωρητικα μαθηματα,σηματα,και πρακτικη εξεταση.Μου βγηκε κ κ*λος να τα μαζεψω και σκεψου ειμαι και ενα 30αρι ευρο χωμενος