PDA

View Full Version : Ζητείται για δοκιμή CONVERTER για VTR1000sp2.



Πολυμήχανος
03/09/2013, 18:22
Λοιπον, ζητάω από κάποιον που μένει Αττική και προτίθεται να βοηθήσει , με το αζημίωτο φυσικά, να μου δανείσει για δοκιμή το εξάρτημα converter, από την μοτοσυκλέτα του.


Εξηγούμαι: Στο VTR1000-SP2 (αλλά και στο SP1 είναι ακριβώς το ίδιο) ανάμεσα στην ηλεκτρονική και τους πολλαπλασιαστές, μεσολαβεί ένα ηλεκτρονικό κουτί, το converter, το οποίο παίρνει τις ασθενείς σε ισχύ εντολές της ηλεκτρονικής, και τις μετατρέπει σε ισχυρά ηλεκτρικά σήματα, προς τους πολλαπλασιαστές.


http://www.bike-parts-honda.com/thumbs/h/motog/13MCFY41/IMGE/720_280/F__2901.png
Το υπαριθμόν 1 εξάρτημα στο σχέδιο παραπάνω.


Ε, αυτό το εξάρτημα στο δικό μου, μια ωραία πρωία ... πέθανε. Σήματα έρχονται σε αυτό από την ηλεκτρονική, αλλά σήματα δεν βγαίνουν. Άκρα του τάφου σιωπή, στους πολλαπλασιαστές φτάνει ένα μόνιμο μηδέν βόλτ.


Αυτό που ζητάω, είναι κάποιος που έχει ίδια μοτοσυκλέτα, σε ημερομηνία και ώρα που τον ευκολύνει, να πεταχτεί Πόρτο Ράφτη που βρήσκεται το SP2 μου ακινητοποιημένο, να βγάλουμε το converter του, να το δοκιμάσουμε στο δικό μου, ώστε να σιγουρευτώ 101% ότι φταίει αυτό, πριν το παραγγείλω (είναι πανάκριβο).


Ο φίλος που θα βοηθήσει θα πληρωθούν εννοείται τα εξοδά του, και με το κάτι παραπάνω.


Πληροφορίες εντός, καθώς επίσης και πιθανές γνώσεις που θα με βοηθήσουν γράψτε ελεύθερα, να ξέρετε όπως σκέψεις όπως ''κοίταξες το κιλ σουιτς, το σταντ, την καλωδίωση, την μπαταρία, τους αισθητήρες, τα ρελέ, την αντλία βενζίνης κ.ο.κ.'' έχουν ήδη ελεγχθεί εξονυχιστικά και ΔΕΝ είναι το πρόβλημα σε αυτά.

Πολυμήχανος
18/10/2013, 21:09
Τελικά αγοράστηκε νέο Converter, τοποθετήθηκε, και το SP2 ταξιδεύει και πάλι από εχθές.


Το όλο ποστ πλέον περισσεύει, και να θέλει κάποιος admin/mod ας το σβήσει να μην πιάνει άδικα χώρο.

Ευχαριστώ σε κάθε περίπτωση.