PDA

View Full Version : ψυγείο νερού



modoxx
05/09/2013, 18:36
παίδες θα σας ζαλίσω λίγο στην αρχή καθότι αρχάριος οποτε καταλάβετε ότι οι απορίες είναι άπειρες
950 adventure
λοιπόν γιατί δεν τραβάει το ψυγείο νερά απότο παγουράκι?
όταν λέμε δεν τραβάει το παγουράκι είναι φουλ μου πετάει νερά όταν το χωρίσω αλλα από το παγουράκι δεν τραβάει νερά
τι παίζει τώρα εκεί?
από θερμοκρασίες είμαι πολύ κομπλέ
δεν ξέρω όμως μήπως δεν έχει γίνει σωστή εξαέρωση στο συνεργείο μετά το servis
υπάρχει κανένας παθών εκεί έξω να μας φωτίσει?:sun:

toyar
05/09/2013, 20:20
τι εννοεις δεν τραβαει το ψυγειο απο το παγουρι;
το παγουρι τραβαει απο το ψυγειο;
η ταπα του ψυγειου ειναι οκ;

modoxx
05/09/2013, 21:21
τι εννοεις δεν τραβαει το ψυγειο απο το παγουρι;
το παγουρι τραβαει απο το ψυγειο;
η ταπα του ψυγειου ειναι οκ;

σε γενικές γραμμές το παγούρι είναι γεμάτο μέχρι πάνω
ενώ το ψυγείο πετάει νερά όταν το ζορίσω και κατεβαίνει η σταθμοί του ενώ το παγουράκι γεμάτο
η τάπα έχει αλλαχτεί από τον προηγούμενο ιδιοκτητη πριν κάνα χρόνο
πάντως όταν ανοίγω την τάπα του ψυγείου ψεκάζει αέρα και νερό αν λέει κάτι αυτό

toyar
05/09/2013, 22:54
δεν σε πιανω........
τι εννοεις οταν το ζορισεις και απο που πεταει νερα το ψυγειο αν η ταπα ειναι ενταξει;

gefr
06/09/2013, 02:08
Το δοχείο διαστολής πρέπει να είναι κάτω από τη max γραμμή όταν είναι κρύο και το ψυγείο φούλ. Όταν ζεσταθεί, θα πετάξει τα παραπανήσια νερά. Κάνε τον κύκλο ζέσταμα καλό και κρύωμα καμμιά δυό φορές και δές αν είσαι πάνω από το minimum στο δοχείο διαστολής. Άν είσαι κάτω, τότε άρχισε να το ψάχνεις.
Γειά χαρά και καλώς μας ήρθες.

modoxx
06/09/2013, 10:26
Το δοχείο διαστολής πρέπει να είναι κάτω από τη max γραμμή όταν είναι κρύο και το ψυγείο φούλ. Όταν ζεσταθεί, θα πετάξει τα παραπανήσια νερά. Κάνε τον κύκλο ζέσταμα καλό και κρύωμα καμμιά δυό φορές και δές αν είσαι πάνω από το minimum στο δοχείο διαστολής. Άν είσαι κάτω, τότε άρχισε να το ψάχνεις.
Γειά χαρά και καλώς μας ήρθες.

μπίγκα με την μια στο ψητό και δεν σας χαιρέτησα καλός σας βρήκα λοιπόν χαιρετώ όλες τις μορφές του forum (αν και σας έχω ξαναχαιρέτησε σε άλλο θέμα που είχα άνοιξη πάλι).
οποτε εγώ από ότι καταλαβαίνω συμπληρώνω στο ψυγείο νερά αφού θέλει συμπλήρωμα
και αφαιρώ λίγο από το δοχείο διαστολής του κάνω μια δυο δοκιμες ζέσταμα κρύωμα και περιμένω τα αποτελέσματα σωστά?

modoxx
10/09/2013, 17:50
παίδες στις πόσες παύλες παίζει το δικό σας 950?
μήπως είμαι ok και ανησυχώ άδικα?

gefr
11/09/2013, 19:35
4 με 5, στον ανοιχτό δρόμο 4 και στην πόλη με ζέστη, αργή κυκλοφορία, μποτιλιάρισμα 5.

modoxx
13/09/2013, 19:06
άρα είμαι ok έκανα και εξαέρωση γιατί ήθελε και δείχνει να είναι μια χαρά.ευχαριστώ
gefr