PDA

View Full Version : Ψαλιδι astrea σε chally



autosignaljohn
06/09/2013, 16:07
Καλησπερα.Ξερει κανενας αν μπαινει το πισω ψαλιδι απο το astrea σε chally?

borbos
07/09/2013, 13:42
γιες μπαινει

autosignaljohn
08/09/2013, 09:55
Xwris na xreiazetai na allaxw kati allo?

notakos600
09/09/2013, 07:27
Xwris na xreiazetai na allaxw kati allo?

'Ισως μακρύτερα αμορτισέρ γιατί λόγω διαφοράς μήκους των δύο ψαλιδιών θα χαμηλώσει πολύ το πίσω μέρος.

panos_zip
12/09/2013, 11:27
Και φυσικά αλυσίδα απο Astrea.

autosignaljohn
13/09/2013, 20:00
Στο μπροστινο κομματ του ψαλιδιου που δενει με τιν μεγαλη βιδα με τον σκελετο τα κενα που αφηνει το ψαλιδι τι μπορω να βαλω ενδιαμεσα για να τα καλυψω και να σφηχτει το ψαλιδι;

fosbabis
13/09/2013, 20:42
Ποποπο τι μου θυμησες τωρα!!!!!
Βαλτου και ενα μοτορι απο κανα grand επανω οπως ειχα κανει εγω στο δικο μου και απλα ολες θα γραφουνε κατω.
Ε ρε τι ειχα κανει με εκεινο το τσαλακι...... δεν επρεπε να το ειχα πουλισει γαμω :bigcry: :bigcry: :a018:

autosignaljohn
15/09/2013, 01:33
Γνωριζει καποιος τι υλικο να χρησιμοποιησω για το ψαλιδι;

fosbabis
15/09/2013, 12:53
Τι εννοεις?

autosignaljohn
15/09/2013, 14:20
Το ψαλιδι απο το astrea οταν παω βα το ταιριαξω πανω στο chally εκει που δενει στο μπροστινο μερος με τον σκελετο αφηνει μερικα κενα επειδη ο σκελετος του astrea ειναι πιο φαρδυς.Επισης το ψαλιδι του chally σε σχεση με του astrea ξεκιναει εσωτερικα του σκελετου και οπως πηγαινει προς την ροδα ανοιγει. Αρα τωρα που θα βαλω του astrea πρεπει να βαλω κατι ενδιαμεσα απο τον σκελετο γιατι αν σφηξω την μπροστινη βιδα του ψαλιδιου θα τσαλακωσει αφιυ δεν θα υπαρχει κατι ενδιαμεσα απο τον σκελετο . Τι μου προτεινεται να κανω;

notakos600
15/09/2013, 14:25
Βάλε ισάριθμες ροδέλες και από τις δύο πλευρές για να μην ψάχνεις για αποστάτες και για να κεντραριστεί.

power hornet
15/09/2013, 16:46
Βάλε ισάριθμες ροδέλες και από τις δύο πλευρές για να μην ψάχνεις για αποστάτες και για να κεντραριστεί.

να κανω και εγω μια ερωτηση αμα θελει να βαλει αποστατες που μπορει να βρει?εκει που θα παρει το ψαλιδι θα εχουν και αποστατες?ρωτω γιατι μια απο τα ιδια και εγω απο το τσαλι μου χαλασανε τα σινεμπλοκ τα εσωτερικα του ψαλιδιου και στα να πανε κουναει ο λος ο κωλος.
δεν υπαρχουν σινεμπλοκ οποτε πας για ψαλιδι καινουργιο.

α και κατι αλο σορυ που στα πριζω στον πισω τροχο αφου θα μπει ψαλιδι απο αστρα δεν πρεπει να παρω αλον πηρο?ξερεις αυτο που περναει απο την μια μερια του ψαλιδιου περναει μεσα απο τον τροχο στο κεντρο και βγαινει απο την αλλη μερια του ψαλιδιου που σφιγγει με 17 παξιμαδι μου φαινετε.

notakos600
16/09/2013, 07:09
Αποστάτες ναι μπορεί να βρει αλλά πρέπει να ξέρει εσωτερική διάμετρο και μήκος.
Όσο για τον πείρο του ψαλιδιού, τον παίρνεις μαζί με το ψαλίδι (πάει σετ) ή τον αγοράζεις ξεχωριστά.

paliothodoros
14/10/2014, 11:06
Καλημερα και απο εμενα για να μην ανοιγω καινουργιο post τελικα τι πιο καλο αποστατες ή ροδελες οπως ειπε πιο πανω ο φιλος..... για το πηρο που λεει για τη πισω ροδα μηπως εννοει τον αξονα....... μπορει καποιος φιλος να βαλει καμια φοτο να το δουμε το ολο σκηνικο ....μηπως υπαεχει καποιο DIY???