PDA

View Full Version : β.ο.α.κ ....



redfantomas
09/09/2013, 18:31
δεν θα πω τιποτε αυτη την φορα ...ουτε για τα κατσικια ουτε για τις πετρες ...ουτε για τους αμπαλους με τα 4χ4 ουτε για το αλκοολ που στην κρητη το εχουν σημαια ( προσοχη οποιος ερθει οπου ναναι αρχιζουν τα καζανια ...)...ουτε καν για το οδοστρωμα ....

ΘΑ ΠΩ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΦΕΤΟΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 20 ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ ΝΕΚΡΟΥΣ ....



http://www.flashnews.gr/page.ashx?pid=3&aid=141495&cid=3

nikvolos
09/09/2013, 19:59
Πω ρε πστ μου, κρίμα το παιδάκι. Ελλάδα ατελείωτη... :(

MikeG
09/09/2013, 20:02
Αυτά ας τα βλέπουν οι "γρήγοροι" του νησιού... Κρίμα τα παιδιά..

power hornet
09/09/2013, 20:05
ειλικρινα επειδη παρακολουθω συνεχεια,χωρις να προσβαλω τους κριτικους και το νησι σας.
επειδη ειμαι μονο με μηχανη,δεν ερχομε το καλοκαιρι για διακοπες με την κοπελια μου γιαυτο το λογο γιατι ακουω πολλα ατυχηματα και τα περισοτερα ειναι απο αλλους που ειναι ντιρλα απο μεθυση.

nikosk2
09/09/2013, 20:09
κρίμα το παλικάρι ,,,,,,,,


κριμα και για τους άλλους που χάθηκαν χωρίς δική τους υπαιτιότητα σαυτον τον δρόμο





τσαντίζομαι ομως πραγματικά γιατι για τον ελληνικό δημόσιο μηχανισμό δεν είναι παρά ένας αριθμός στην στατιστική άντε και ένα θέμα στα κανάλια της τηλεόρασης ,,,χωρίς καθόλου τον πόνο του χαμού του






μήπως θα ήταν καλύτερα τα πράγματα εαν ζούσαμε τον προηγούμενο αιώνα με το δικαίωμα της αυτοδικίας ,,,τωρα έχουμε αυτοψίες????? -έρευνα για καταλογισμό ευθυνών????/ - Ε.Δ.Ε??? δικογραφίες ????κλπ,,,
και στο τέλος κάποιο λαμογιο με μέσον και πολίτικες γνωριμίες εμφανίζετε για δημόσια ακρόαση και λέει ένα <<λυπάμαι πάρα πολύ>> ,,γυρίζει την πλάτη και απομακρύνετε,,, σχεδόν χαμογελώντας ,,,,,σαπίλα

Nostradamus
09/09/2013, 20:54
Κρίμα το παιδί και κουράγιο σε αυτούς που μένουν πίσω.. Τα υπόλοιπα περί κράτους, κρατικών λειτουργών και ηθικών αυτουργών χιλιοειπωμένα και σχετικά.

spyrakos35
09/09/2013, 21:25
ειλικρινα επειδη παρακολουθω συνεχεια,χωρις να προσβαλω τους κριτικους και το νησι σας.
επειδη ειμαι μονο με μηχανη,δεν ερχομε το καλοκαιρι για διακοπες με την κοπελια μου γιαυτο το λογο γιατι ακουω πολλα ατυχηματα και τα περισοτερα ειναι απο αλλους που ειναι ντιρλα απο μεθυση.

αυτό.... μία φορά έχει τύχει να κατέβω (με την μοτό) και ήταν και η τελευταία....

κρίμα το παιδί, κουράγιο στους δικούς του....

mixalhsCr
09/09/2013, 22:02
Σεβασμος σε αυτους που εφυγαν

guzzistas
09/09/2013, 22:32
Τόσα χρόνια, ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ επεσαν και πέφτουν στο νησί... ζουμ τριαλαριλαρό όμως... και από τους άχρηστους βολευτές και καρεκλάτους και τους "ταθέλωόλαστονατμό" κατοίκους...

Πότε ήταν η τελευταία φορά που μαζεύτηκε κόσμος και διαμαρτυρήθηκε για τον δρόμο αυτό?

Κρίμα τα παιδιά που χάνονται τσάμπα...

PetranGR
09/09/2013, 23:12
αν θα βρίσω θα φταίω ;

Ελαφρύ το χρώμα και σεβασμός :(

Lioulios
10/09/2013, 00:29
Fuck !!

Viper4
10/09/2013, 00:38
H κρήτη και η κύπρος είναι δύο νησιά στα οποία το ποτό είναι τρόπος ζωής... δυστυχώς! Δεν το λέω για το συγκεκριμένο ατύχημα αλλά σχολιάζω την γενικότερη νοοτροπία.

imitrelos
10/09/2013, 03:06
Γενικά ο ΒΟΑΚ ειδικά το καλοκαίρι είναι απο τους πιο επικίνδυνους δρόμους και έχω δει αρκετά ειδικά το καλοκαίρι , διαμαρτυρίες γίνονται αλλά ποιος να ακούσει ?

Η εθνική ( χα χα χα ) αυτή φτιάχτηκε επι χούντας έργα στο νησί δεν γίνονται αλλά δεν φταίει μόνο αυτό
Αλκοόλ , ,ασχετοσυνη και τουρίστες κανουν ένα μιγμα εκρηκτικό
Μέσα στα κακά ειδικά το καλοκαίρι
Βάλτε και τους λεωφοριατζηδες και ταξί γιατί κάνουν απίστευτα πράγματα στο δρόμο
Χθες ακριβώς έξω από το ξενοδοχείο που δουλεύω τυπάκος με scooter καρφώθηκε σε σταματημένο ταξί ούτε φρένο δεν πάτησε και φυσικά χωρίς ίχνος εξοπλισμού
Λεωφορείο τουριστικό έχει βγει απο πλατεμα πάρκινγκ έξω απο την χερσόνησο και παρα λίγο να με σκότωνε
Γουρούνα την είδα να κάνει άλμα μπροστά μου κάθετα στον δρόμο έξω απο τα Μάλια 10 δευτερόλεπτα πιο μετά να ήταν θα ήταν πανω μου

Γενικά δυστυχώς θέλει πολύ προσοχή εδώ και γενικά στα νησιά

Φέτος μόνο μετράμε πανω απο 20 νεκρούς

Pan (dvs)
10/09/2013, 08:04
Για τα παλικαρια που χαθηκαν και χανονται τι να πω?Ελπιζω να βρισκονται σε καλα χερια.
Αυτα ομως που ειναι πισω ,καλο θα ητανε οταν ξερουνε το προβλημα ενος σημειου να φερονται αναλογα.Δεν ειναι δυνατον η Καταρα ,ενας απο τους πιο επικινδυνους δρομους στην Ελλαδα μεχρι προσφατα,να ειχε ενα απο τα μικροτερα ποσοστα ατυχηματων.
Ο λογος?Ολοι γνωριζανε την επικινδυνοτητα και οδηγουσανε σαν κοτες.Οταν λοιπον οδηγουνε καποιοι σαν παλαβοι σε δρομους που ξερουνε οτι υπαρχει προβλημα φταιει μονο το κρατος και καθολου το ξερο τους το κεφαλι?
Πρεπει να το καταλαβουμε ολοι μας:Mαγκια δεν ειναι η γρηγορη οδηγηση.Μαγκια ειναι η ασφαλης οδηγηση.

ΥΓ.Καμμια σχεση τα λεγομενα μου με το συγκεκριμενο ατυχημα.

MG-KTiNoS
10/09/2013, 08:17
Πω ρε πστ μου, κρίμα το παιδάκι. Ελλάδα ατελείωτη... :(

;Oxi Ελλάδα ατελείωτη...
Πουσταράδες κωλοεργολάβοι λαμόγια τοπικοί άρχοντες και μαφιόζοι του κερατά...

και το μαφιόζοι δεν το είπα εγώ το είπαν στην ΕΕ για όλη τη Ν Ευρώποι, οικοδομική μαφία...

vardis
10/09/2013, 08:22
Τόσα χρόνια, ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ επεσαν και πέφτουν στο νησί... ζουμ τριαλαριλαρό όμως... και από τους άχρηστους βολευτές και καρεκλάτους και τους "ταθέλωόλαστονατμό" κατοίκους...

Πότε ήταν η τελευταία φορά που μαζεύτηκε κόσμος και διαμαρτυρήθηκε για τον δρόμο αυτό?

Κρίμα τα παιδιά που χάνονται τσάμπα...

Πόσο δίκιο έχεις! Κανένας μας ποτέ δεν διαμαρτυρήθηκε γιαυτό. Μόνο η βόλεψή μας και η τσέπη μας, οι άλλοι να κουρεύονται....

Shaolin Monk
10/09/2013, 08:52
Αυτά ας τα βλέπουν οι "γρήγοροι" του νησιού... Κρίμα τα παιδιά..

Που κολανε εδω παλι οι "γρηγοροι" δεν καταλαβα... Σκοτωνεται ενας 18χρονος με ενα μικρο μηχανακι απο βλακεια καποιου, συν τη κακοτεχνια του δρομου αλλα για καποιο λογο φταινε παλι "αυτοι"...

Τα περισσοτερα θυματα ειναι απο κρανος και παλι φετος. Και αρκετα απο κακοτεχνιες (κομβοι Ηρακλειο και τωρα με το παλικαρι). Κριμα για το νεο παιδι, απλα κριμα.

Shaolin Monk
10/09/2013, 08:58
Τόσα χρόνια, ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ επεσαν και πέφτουν στο νησί... ζουμ τριαλαριλαρό όμως... και από τους άχρηστους βολευτές και καρεκλάτους και τους "ταθέλωόλαστονατμό" κατοίκους...

Πότε ήταν η τελευταία φορά που μαζεύτηκε κόσμος και διαμαρτυρήθηκε για τον δρόμο αυτό?

Κρίμα τα παιδιά που χάνονται τσάμπα...

Ειναι ιδιαιτερα δυσκολο να γινει ενας νεος δρομος... Η "εθνικη" κυριολεκτικα διασχιζει ολη την βορινή τουριστικη ζωνη. Οπου και η γη εχει αποκτησει τρομακτικη αξια. Το αποτελεσμα ειναι το κοστος των απαλλοτριώσεων να υπερβαίνει το κοστος κατασκευης δρομου με διαπλάτυνση. Και ετσι δεν γινεται τιποτα, διατηρώντας απλως μια ασχημη κατασταση...

Africaptan
10/09/2013, 09:56
Καθενας ξερει τα δικα του κι απανταει οπως τον βολευει.

Κριμα ΚΑΙ σ αυτο το παληκαρι.

cityfly
10/09/2013, 10:20
με αφορμή το ατύχημα αλλά και χωρίς να σχολιάζω αυτό

φέτος έκανα με αμάξι πάνω από χίλια χιλιόμετρα σε χανιά κρήτη ρέθυμνο και είδα διάφορα σουρεαλιστικά από ντόποιους και μη (έλληνες ή ξένους).
(καλά οι ξένοι τουρίστες πάντα ήταν δημόσιος κίνδυνος με την ανικανότητά τους να προσαρμοστούν) αλλά κατά τα άλλα δεν είναι μόνο οι δρόμοι είναι κυρίως το πώς οδηγούν σε αυτούς αυτοί που υποτίθεται ότι τους ξέρουν καλά
στο ηράκλειο πετάχτηκε η άλλη με το παπί από αριστερά σε διασταύρωση όπως ερχόταν ούτε να κοιτάξει ούτε τιποτα οριακά τη γλίτωσε μετά με κοιτούσε κι από πάνω.
κάπου στην αρχή του βοακ δυτικά βράδυ γυρνάω με γύρω στα 60-70 και βλέπω κάτι στο βάθος μπροστά κάτι σαν σκιά κάτι σαν να κινείται στο δρόμο, λέω τι είναι αυτό και με το που πλησίασα λίγο βλέπω παπί χωρίς φως και με ανακλαστήρα είτε ανύπαρκτο είτε τίγκα στη λάσπη να πηγαίνει κυριλέ μες τη μέση
παρόμοιο περιστατικό μες το κολυμπάρι (αυτός τουλάχιστον είχε ανακλαστήρα)
και διάφορα τέτοια.
Ξέρεις ότι ο δρόμος δεν είναι καλός
ξέρεις σχεδόν την κάθς στροφή απέξω και πας σα μαλάκας
ε εντάξει δε σου φταίει μόνο ο δρόμος.
και το χανιά ρέθυμνο δεν είναι καλό αλλά δεν είναι και τόσο άθλιο να θες άπειρες ώρες σε 45 -50 λεπτά το κάνεις εύκολα και χωρίς ρισκο δε χρειάζεται να πρέπει να το κάνεις 30 ...

pipe_smoker
10/09/2013, 10:23
Κρίμα για το παιδί και κουράγιο σ'αυτούς που μένουν πίσω.


ΥΓ. Για τα παιδιά που είχαν πέσει από το γκρέμι μετά από την κλωτσιά του τσέου γνωρίζει κανείς τί έγινε?
Σόρρυ που το ρωτάω εδώ, αλλά το έχω χιλιογκουγκλάρει και δεν έχω βρει κάτι. Το μόνο που βρίσκω είναι ότι ο ένας νοσηλευόταν σε σοβαρή κατάσταση αλλά αυτό είναι από τον Ιανουάριο.
Τί έγινε τελικά, είναι καλά?