PDA

View Full Version : AristidisZ - αντισιδηρόκωλη - vol I



AristidisZ
12/09/2013, 13:22
Επειδή μου τα έχει σπάσει ο Σπυράκος, και κάθε φορά βάζει από 100 χιλιόμετρα extra, λες και είναι πατατάκια, εδώ θα βρείτε την απάντησή μου στις χαζομάρες που πάει και οργανώνει

ΑΝΤΙ - ΣΙΔΗΡΟΚΩΛΗ VOL I

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

Όποτε έχει Σιδηρόκωλη ο Σπυράκος. Σκοπός μου είναι να μείνει μόνος του με τα τάπερ.


ΩΡΑ - ΤΟΠΟΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ

Μία το μεσημέρι. Για φαγητό πάμε, δε πάμε για κυνήγι μπεκάτσας (αν κάποιος θέλει να πάει το πρωί να χτυπήσει μπεκάτσες και να τις φέρει να τις φάμε μετά, δεν υπάρχει κανένας περιορισμός). Η συγκέντρωση θα γίνει κάτω από το σπίτι μου, γιατί Κυριακάτικα συνήθως βαριέμαι που ζω.

ΔΙΑΔΡΟΜΗ - ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ

Η επιλογή θα γίνει με κριτήριο την περίοδο που διανύουμε. Κοινώς θα χρησιμοποιηθεί η μέθοδος της άμεσης δημοκρατίας.
Θα ψηφίσετε όλοι που θέλετε να πάμε, και στο τέλος θα αποφασίσω ΕΓΩ.
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ αυστηρώς οιαδήποτε διαδρομή είναι πάνω από 50 χιλιόμετρα πήγαινε - έλα, μετρημένα από το σπίτι μου. Αν κάποιοι ψηφίσουν μεγαλύτερη διαδρομή, θα είναι υποχρεωμένοι να βάλουν βανάκια να μας πάνε. Σπίτι έχω πιλοτή, οπότε βάζουμε τις μηχανές μέσα και πάμε να κάνουμε τη δουλειά μας άνετοι και ωραίοι.

ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΕΚΔΡΟΜΗΣ

Στο πήγαινε, πάμε όσο πιο γρήγορα γίνεται, ούτως ώστε να προλάβουμε να φάμε πιο νωρίς. Είναι γνωστό ότι οι σούβλες συνήθως τελειώνουν γρήγορα στα μαγαζιά, οπότε θα την κάνεις που θα την κάνεις την αβαρία, μη σου πει ο άλλος "φίλε τέλειωσε το κοκορέτσι".
Όποιος πάει πρώτος κάθεται, παραγγέλνει και τρώει. Οι υπόλοιποι θα έρθουν, δεν είναι πρόβλημα.
Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΘΕΙ ΡΕΦΕΝΕ.
Αν έρθει κανείς με κάνα παπάκι, μη μου σκάσει μισή ώρα μετά στο μαγαζί και πει δε πληρώνω τα κόκκαλα που αφήσατε. Πυρόβλημά του (που έλεγε και ο μακαρίτης ο Μουστάκας - στο 1:36 (http://www.youtube.com/watch?v=TZtnthNUc-Y))
Στο γύρνα, ο ρυθμός είναι ελεύθερος για ευνόητους λόγους. Καλό είναι να έχετε Χάρλεϋ (στην ανάγκη νοικιάστε μία) ούτως ώστε να μπορείτε να ξαπλώνετε ελαφρά (προσοχή μην πάρει κανέναν ο ύπνος, δε γυρνάμε να σας μαζέψουμε).
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΑΥΣΤΗΡΩΣ Η ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ:
κράνος - μπουφάν - παντελόνι
Μπορεί ξεκινώντας να νιώθετε άνετα στα ρούχα σας, αλλά αν φάτε 3 κιλά προβατίνα και πάτε να βάλετε το μπουφάν, το πιθανότερο είναι να πάθετε επιτόπου συμφόρηση και να σας κλαίνε οι ρέγγες, οπότε φροντίζω για το καλό σας. Το αυτό ισχύει και για κράνος - παντελόνι.
γάντια προαιρετικά, δε νομίζω να δημιουργούν πρόβλημα, αλλά δε τα λυπάστε τα κακόμοιρα να πάτε να τα φορέσετε αφού έχετε φάει παϊδάκια ;;; :nono:

ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Ο αριθμός συμμετοχών θα είναι κλειστός. Δεν είναι δυνατόν να μαζευτούμε 50 μαντραχαλαίοι, γιατί όπου κι αν πάμε θα τελειώσουν τα πυρομαχικά σε χρόνο dt. Έτσι, θέσπισα κάποια κριτήρια για τις συμμετοχές
1. Εμπειρία. Η εμπειρία δεν θα αποδεικνύεται στο μιλητό. Χρειάζονται τουλάχιστον 4 αποδείξεις από χασαποταβέρνες μέσα στο τρέχον έτος με λογαριασμό άνω των 200 €. Τυχόν εξειδίκευση (π.χ. αν η απόδειξη γράφει 3 κιλά γουρουνοπούλα) θα θεωρηθεί μπόνους.
2. Μηχανή. Επειδή πάνω από όλα είμαστε αλληλέγγυοι εμείς οι μηχανόβιοι, απαιτούνται μηχανές με ωφέλιμο βάρος φόρτωσης άνω των 300 κιλών. Έτσι, επειδή πάλι θα έρθουν ένα σωρό ΚΤΜ, αν κάποιο μείνει στον τόπο, θα μπορούμε να τον μαζέψουμε και να συνεχίσουμε το ταξίδι μας.
ΠΡΟΣΟΧΗ: όποιος σταματήσει να μαζέψει Αυστριακό στο πήγαινε το κάνει με δική του ευθύνη (βλέπε κανονισμό περί ρεφενέ)
3. Eάν κάποιος φέρει χαρτί νοσηλείας για φραγμένη(ες) αρτηρία(ες), θα θεωρηθεί τιμητική συμμετοχή, και θα πάρει μέρος ανεξαρτήτως των άλλων προύποθέσεων

MG-KTiNoS
12/09/2013, 14:37
http://i1.ytimg.com/vi/jvKhg_whI80/hqdefault.jpg?feature=og

να φέρω και τις φίλες μου...?

alex14
12/09/2013, 14:44
http://i1.ytimg.com/vi/jvKhg_whI80/hqdefault.jpg?feature=og

να φέρω και τις φίλες μου...?

Ναι, και 2 σακια αλευρι για μετα ... ;)


:lol:

SHOOTER045
12/09/2013, 14:51
Ναι, και 2 σακια αλευρι για μετα ... ;)


:lol:
το ξες και συ το κολπο με το αλευρι ε???????????
τρελο αγορι....................:p:p:p

AristidisZ
12/09/2013, 14:53
για πείτε μας και μας

SHOOTER045
12/09/2013, 15:16
για πείτε μας και μας

θα το πω και ας με λογοκρινουνε
σε ευτραφεις κυριες(οπως οι ανωτερο της φωτο)η ευρεση οπης-<τρυπας>κοινως ειναι δυσκολη υποθεση
ετσι προμηθευομαστε την αναλογη ποσοτητα αλευριου
γερνουμε μπρουμυτα το αντικειμενο και πασπαλιζουμε στα οπισθια το αλευρι που ειχαμε προμηθευτει
και δημιουργουμε κατασταση αερισμου στο υποκειμενο(κοινως την βαζουμε να κλασει)
ε απο εκει που θα σηκωθει το συνεφο μαρτυραει υπαρξη οπης
τα υπολοιπα τα αφηνω στην φαντασια του εκαστοτε χρηστη
edit.....................:smokin:

theofilos888
12/09/2013, 15:19
Άστο δε στο λέω...... χαχαχαχαχαχα

alex14
12/09/2013, 15:22
θα το πω και ας με λογοκρινουνε
σε ευτραφεις κυριες(οπως οι ανωτερο της φωτο)η ευρεση οπης-<τρυπας>κοινως ειναι δυσκολη υποθεση
ετσι προμηθευομαστε την αναλογη ποσοτητα αλευριου
γερνουμε μπρουμυτα το αντικειμενο και πασπαλιζουμε στα οπισθια το αλευρι που ειχαμε προμηθευτει
και δημιουργουμε κατασταση αερισμου στο υποκειμενο(κοινως την βαζουμε να κλασει)
ε απο εκει που θα σηκωθει το συνεφο μαρτυραει υπαρξη οπης
τα υπολοιπα τα αφηνω στην φαντασια του εκαστοτε χρηστη
edit.....................:smokin:

:lol:

Ε, δεν παιζεσαι

:lol:

AUFGEBRACHT
12/09/2013, 21:03
θα το πω και ας με λογοκρινουνε
σε ευτραφεις κυριες(οπως οι ανωτερο της φωτο)η ευρεση οπης-<τρυπας>κοινως ειναι δυσκολη υποθεση
ετσι προμηθευομαστε την αναλογη ποσοτητα αλευριου
γερνουμε μπρουμυτα το αντικειμενο και πασπαλιζουμε στα οπισθια το αλευρι που ειχαμε προμηθευτει
και δημιουργουμε κατασταση αερισμου στο υποκειμενο(κοινως την βαζουμε να κλασει)
ε απο εκει που θα σηκωθει το συνεφο μαρτυραει υπαρξη οπης
τα υπολοιπα τα αφηνω στην φαντασια του εκαστοτε χρηστη

Έχουν τα Praktiker ένα ηλεκτρονικό μαραφέτι για τέτοιες δουλειές, πως είναι ο ανιχνευτής καλωδίων, κάτι αντίστοιχο. Εάν τώρα κάποιος είναι παραδοσιακός πρέπει να προσέξει το αλεύρι να είναι για όλες τις χρήσεις-γιαυτό άλλωστε το λένε έτσι ;)

TROOPER
13/09/2013, 09:38
:lol::lol:

sniper
13/09/2013, 09:49
Έχουν τα Praktiker ένα ηλεκτρονικό μαραφέτι για τέτοιες δουλειές, πως είναι ο ανιχνευτής καλωδίων, κάτι αντίστοιχο. Εάν τώρα κάποιος είναι παραδοσιακός πρέπει να προσέξει το αλεύρι να είναι για όλες τις χρήσεις-γιαυτό άλλωστε το λένε έτσι ;)

Ναι, το άλλο που φουσκώνει μόνο του δεν κάνει....

virus
13/09/2013, 15:04
:bawl::lol::bawl::bawl:



μαυρο η ασπρο αλευρι; :p

SHOOTER045
13/09/2013, 15:13
:bawl::lol::bawl::bawl:



μαυρο η ασπρο αλευρι; :p
αναλογα την περιπτωση :tooth: