PDA

View Full Version : Xr 650l μετατροπή σε supermoto



karadrift
22/09/2013, 09:03
Θέλω να μετατρεψω το xr μου σε supermoto.
Θέλω να αλλάξω κομπλε τροχούς γιατι θέλω με μια απλή διαδικασία να
ξαναγινετε enduro.εχω βρει τροχούς απο fmx και απο crm.
Ξέρει κανείς αν κάποιοι απο αυτούς κουμπωνουν πιο εύκολα;
Ευχαριστω και καλη σας μερα

karadrift
22/09/2013, 16:50
παιδια ενας ενας για να μπορεσω να τα βαλω σε μια ταξη στο μυαλο μου.ελα ρε σεις μη βαριεστε.θελετε να παρω οτι να ναι για να παραθετω θεματα προληψης για τον επομενο?:lol:

redfantomas
22/09/2013, 19:12
κοιταξε να δεις μοντα που λεει οτι εχι κανει ο τυπος στο xl του

μπροστινος τροχος απο cbr 600 και πισω απο cbr 900 http://www.supermotojunkie.com/showthread.php?108732-XR650L-Supermoto-CBR-Wheels

karadrift
22/09/2013, 22:15
ευχαριστω fantoma,κοιταξα και γω για τετοια ζαντολαστιχα,ειτε απο cbr-nsr η ακομα και απο το ktm duke η aprillia pegaso strada αλλα εκτος της αγορας απαιτειτε και δοθλεια απο μαστορια που δεν ξερω και πιστευω οτι θα με γδυσουν.αν εχεισ υπ οψιν σου καποιον τυπο σωστο σε ολα του,εργασια-τιμη στην αθηνα πες μου.απλα τα αλλα που ρωτισα υπαρχουν στο εμποριο και ελεγα μηπως μπαινουν κουτι.(HONDA γαρ)

motomaniac
26/09/2013, 01:53
οτι και να βαλεις απο supersport θα θελει δουλεια για να μπει. το crm δεν εβγαινε sm. βαλε την ακριβοτερη λυση fmx να ξενοιασεις. και μην ξεχασεις να βαλεις κι ενα πισουρνι σνα κι κεινο. αλλα sm δεν θα γινει αν δεν βαλεις χερι σε αναρτησεις. κι αυτο θα το κανει δυσκολοτερα αναστρεψιμο.

tifoso4ever
26/09/2013, 03:54
ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΟΥΣ ΤΡΟΧΟΥΣ ΣΟΥ, ΜΕΤΡΑΣ ΔΙΑΜΕΤΡΟΥΣ, ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ, ΚΕΝΤΡΑ ΚΛΠ ΚΛΠ, ΤΑ ΣΗΜΕΙΩΝΕΙΣ, ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΝΑ ΧΕΙΡΑΣ ΤΟ ΠΑΧΥΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΤΗ ΜΕΖΟΥΡΑ, ΚΑΙ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΒΡΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ, ΚΑΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΕΙΣ ΑΠΟ ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ ΠΟΙΟ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΟΧΙ....
Η ΑΠΛΟΥΣΤΕΡΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΑΥΤΟΝΟΗΤΗ... ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΤΑ ΚΕΝΤΡΑ ΑΠΟ ΤΟ Δ Ι Κ Ο ΣΟΥ ΜΗΧΝΑΚΙ, ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΣΤΕΦΑΝΙΑ 17ΑΡΙΑ, ΤΑ ΠΑΣ ΝΑ ΣΤΑ ΠΛΕΞΟΥΝ, ΒΑΖΕΙΣ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΛΑΣΤΙΧΑΚΙΑ, ΞΑΛΑΦΡΩΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΝΑ ΧΙΛΙΑΡΙΚΑΚΙ, ΚΑΙ.... Ε Τ Ο Ι Μ Ο !!!!!! ΜΟΤΑΡΝΤ ΣΠΕΣΙΑΛ ΤΟ ΒΡΑΔΥ, ΕΝΤΟΥΡΑΚΙ ΤΟ ΠΡΩΙ....
ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ....

Man7
07/10/2013, 13:36
Απάντηση στην αρχική σου ερώτηση:

Απ'όσο θυμάμαι, τα κέντρα των CRM, XR, XL, NX (με πίσω δίσκο) ήταν όλα ίδια και άρα ταιριάζουν.
Του FMX δεν ξέρω, αλλά είναι πιθανότατο.
Από κει και πέρα, φοβάμαι ότι ο tifozo έχει δίκιο. Στην τελική (α) ό,τι πληρώνεις παίρνεις και (β) οι πατέντες θέλουν κόπο, χρόνο και χρήμα (όχο απαραίτητα μ'αυτή τη σειρά...)

Μ.

notakos600
07/10/2013, 18:44
ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΟΥΣ ΤΡΟΧΟΥΣ ΣΟΥ, ΜΕΤΡΑΣ ΔΙΑΜΕΤΡΟΥΣ, ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ, ΚΕΝΤΡΑ ΚΛΠ ΚΛΠ, ΤΑ ΣΗΜΕΙΩΝΕΙΣ, ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΝΑ ΧΕΙΡΑΣ ΤΟ ΠΑΧΥΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΤΗ ΜΕΖΟΥΡΑ, ΚΑΙ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΒΡΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ, ΚΑΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΕΙΣ ΑΠΟ ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ ΠΟΙΟ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΟΧΙ....
Η ΑΠΛΟΥΣΤΕΡΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΑΥΤΟΝΟΗΤΗ... ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΤΑ ΚΕΝΤΡΑ ΑΠΟ ΤΟ Δ Ι Κ Ο ΣΟΥ ΜΗΧΝΑΚΙ, ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΣΤΕΦΑΝΙΑ 17ΑΡΙΑ, ΤΑ ΠΑΣ ΝΑ ΣΤΑ ΠΛΕΞΟΥΝ, ΒΑΖΕΙΣ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΛΑΣΤΙΧΑΚΙΑ, ΞΑΛΑΦΡΩΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΝΑ ΧΙΛΙΑΡΙΚΑΚΙ, ΚΑΙ.... Ε Τ Ο Ι Μ Ο !!!!!! ΜΟΤΑΡΝΤ ΣΠΕΣΙΑΛ ΤΟ ΒΡΑΔΥ, ΕΝΤΟΥΡΑΚΙ ΤΟ ΠΡΩΙ....
ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ....

+600

blackgul
29/10/2013, 12:13
παιδια ενας ενας για να μπορεσω να τα βαλω σε μια ταξη στο μυαλο μου.ελα ρε σεις μη βαριεστε.θελετε να παρω οτι να ναι για να παραθετω θεματα προληψης για τον επομενο?

Man7
29/10/2013, 14:36
...Ε;

sapila racing
29/10/2013, 15:36
παιδια ενας ενας για να μπορεσω να τα βαλω σε μια ταξη στο μυαλο μου.ελα ρε σεις μη βαριεστε.θελετε να παρω οτι να ναι για να παραθετω θεματα προληψης για τον επομενο?

Μηπως μπερδεύτηκες και το έγραψες εδω? :confused: