PDA

View Full Version : Επανακυκλοφορία "Motosport"



Bladerunner
25/09/2013, 08:31
Αντιγράφω από το http://motosport-magazine.blogspot.gr/

"Motosport. Περιοδικό μοτοσυκλέτας. Κυκλοφορεί από το 1978. Ημερομηνία επανακυκλοφορίας: 26 Οκτωβρίου 2013"



Μπορεί να ήταν κάπως εχμ... ιδιόρρυθμος ο Παπανδρέου, αλλά κάποια τεστ του έχουν αφήσει εποχή.

argiris34
25/09/2013, 08:40
μακαρι να παει ακομα εχω κατι κουτες motosport στην αποθηκη

ο παπανδρεου μπορει να ειναι καπως (τα ιδια κανει και στα φουσκωτα μου λεει ενας φιλος) αλλα απο ματοσακο ξερει.

Sapadak
25/09/2013, 08:42
O έντυπος ειδικός τύπος κλεινει ο ενας πισω απο τον αλλο
Ο ψηφιακός ειδικός τύπος μια απο τα ίδια.

Μακάρι να τους βγει

MG-KTiNoS
25/09/2013, 08:45
oeeeeee oe oe oe oeeeeeeeeee!

:lol:

ggs
25/09/2013, 08:48
O έντυπος ειδικός τύπος κλεινει ο ενας πισω απο τον αλλο
Ο ψηφιακός ειδικός τύπος μια απο τα ίδια.





Αυτό είναι αλήθεια…
Πλέον , μπορείς να βρεις στον Γκουγκλη τα άπαντα ….
Άραγε , τι θα έπρεπε να πρόσφερε σήμερα ένα έντυπο μοτοσυκλέτας έτσι ώστε να σε κάνει να το πάρεις…?

sapila racing
25/09/2013, 08:57
Μακαρι να παει καλά κι ο Παπανδρέου να είναι και λίγο λιγότερο 'κλάψας' απ ότι παλιά.
Εγώ ξεκίνησα απο το Motosport Νο 13, τα έχω ακόμα.

GFawkes
25/09/2013, 09:11
Kαλα νεα,
χρειαζεται πλουραλισμος....

ας το στηριξουμε....

MG-KTiNoS
25/09/2013, 09:24
Αυτό είναι αλήθεια…
Πλέον , μπορείς να βρεις στον Γκουγκλη τα άπαντα ….
Άραγε , τι θα έπρεπε να πρόσφερε σήμερα ένα έντυπο μοτοσυκλέτας έτσι ώστε να σε κάνει να το πάρεις…?

άποψη !

Πάει να πει να γράφει για τον αναγνώστη και όχι για το σπόνσορα, κομπρέντε ?
:D

nicksior
25/09/2013, 12:38
Βέβαια τώρα είναι 60+
Γερός να είναι ο άνθρωπος βέβαια!

Μπροστά του ο Oldman θα μας φαίνεται ... προσκοπάκι...

nicksior
25/09/2013, 12:40
άποψη !

Πάει να πει να γράφει για τον αναγνώστη και όχι για το σπόνσορα, κομπρέντε ?
:D

Αχ.. Μικρέ αφελή..

chillipf
25/09/2013, 13:02
Ε ρε τι θα θυμηθούμε εμείς οι παλαιότεροι :D

nicksior
25/09/2013, 14:26
Ε ρε τι θα θυμηθούμε εμείς οι παλαιότεροι :D

Σούζα με R100 RS..

chillipf
25/09/2013, 14:27
και το Κyalami βεβαίως βεβαίως,

& το ΤΖ 750 :cool:

OldMan
25/09/2013, 14:34
και το Κyalami βεβαίως βεβαίως,
& το ΤΖ 750 :cool:
Και την σαβούρδα της αρκούδας...

astroman76
25/09/2013, 19:21
μαλακια θα κανει, ποιος περνει πλεον περιοδικα οταν εχεις blogs forums και online PDF περιοδικα για οτι πραγματικα σε αρεσει (ΜΧ, Enduro, GP, Custom, Cafe, κτλ κτλ)

MG-KTiNoS
25/09/2013, 19:27
Αχ.. Μικρέ αφελή..

φιλόδοξος...

(οποιός ζει ελπίζοντας αποθαίνει χέζοντας, έλεγε ο παππούς μου)


και το Κyalami βεβαίως βεβαίως,

& το ΤΖ 750 :cool:

500

:cool:


μαλακια θα κανει, ποιος περνει πλεον περιοδικα οταν εχεις blogs forums και online PDF περιοδικα για οτι πραγματικα σε αρεσει (ΜΧ, Enduro, GP, Custom, Cafe, κτλ κτλ)

Πρωτάρης σ αυτό δεν είναι...
Κουβαλάει πολύ τρέλα (και εγωισμό)
:lol:


Μακαρι να παει καλά κι ο Παπανδρέου να είναι και λίγο λιγότερο 'κλάψας' απ ότι παλιά.
Εγώ ξεκίνησα απο το Motosport Νο 13, τα έχω ακόμα.

εγώ τα είχα ΟΛΑ και τα πέταξα...
(η γυναίκα... βλέπεις)

:lol:

bulmont
25/09/2013, 20:53
Μακαρι να παει καλά κι ο Παπανδρέου να είναι και λίγο λιγότερο 'κλάψας' απ ότι παλιά.
Εγώ ξεκίνησα απο το Motosport Νο 13, τα έχω ακόμα.




Ολα τα λεφτά ήταν το Νο 12. Πόστερ με φώτο ΥΑΜΑΗΑ ΥΖ (κιτρινο-μαύρο) από αγώνα μοτοκρός στον Μαραθώνα.
Δεν μπορώ να θυμηθώ τον οδηγό.......................

endopandou
25/09/2013, 21:08
Ρε ούτε μισό ευρώ ξανά... :wave2:

MG-KTiNoS
25/09/2013, 21:17
από δω και πέρα μόνο χοντρά ε ?
Τέρμα τα σέντισα...
:lol:

motomaniac
26/09/2013, 01:50
μακαρι να παει καλα! εγω ακομα εχω τευχη του θειου μου που γλιτωσαν απο το "προσανναμα" της γιαγιας μου..

Acacius
26/09/2013, 03:01
Ως νεανίας ήμουν αναγνώστης το μοτό, το μόνο τεύχος motorsport που πήρα ήταν αυτό με το τεστ της μοτό του Λέφα. Δε μπορώ να πω ότι μου άρεσε ιδιαίτερα ο τρόπος γραφής και το layout ήταν αρκετά κατώτερο.

Θυμάμαι ότι είχε ξεσπάσει και μία κόντρα όπου ο Παπανδρέου τα έχωνε στους του μοτό ότι ήταν τσιράκια της Yamaha (με ολίγη από σύνδρομο καταδίωξης σύμφωνα με τους δεύτερους) και αυτοί (οι του μοτό ντε), εκτός του ότι ανταπέδωσαν κατηγορώντας τον για "χασαποδουλειές" είχαν εκνευριστεί εκτός των άλλων διότι πήρε το τεστ του Λέφα ενώ είχαν κάνει οι ίδιοι κάποια προκαταρτική συμφωνία.

Δε βλέπω πώς μπορεί να επιβιώσει ένα έντυπο σήμερα (και μάλιστα εξειδικευμένο) αλλά του εύχομαι καλή τύχη. Ο πλουραλισμός είναι πάντα θετικός.

nicksior
26/09/2013, 09:24
Παλαβός ήταν , αλλά ωραίος παλαβός και καλός οδηγός εκτος των άλλων.
Αν βγεί το περιοδικό , εγώ θα το αγοράσω, μάλιστα στο πρώτο τεύχος θα πάω με κοντό παντελονάκι στο περίπτερο :lol:

Κάπου πρέπει να τα έχω αυτά τα παλιά τεύχη.. Πατάρι?

"φιλόδοξος...

(οποιός ζει ελπίζοντας αποθαίνει χέζοντας, έλεγε ο παππούς μου) "

Σοφός ο παππούς!

Το "Μικρέ αφελή" είναι απο την Μαφάλντα

GFawkes
26/09/2013, 11:53
εγώ τα είχα ΟΛΑ και τα πέταξα...
(η γυναίκα... βλέπεις)

:lol:

παντοφλακιας;

Takata Dome
26/09/2013, 12:21
Ενδιαφέρον ακούγεται,θα αγοράσω σίγουρα κάποια τεύχη και βλέπουμε!

MG-KTiNoS
26/09/2013, 12:23
παντοφλακιας;

:lol:

Μπα απλά ΟΛΑ τα 0300 και ΟΛΑ τα μοτοσπορ.... Ήρθε και το παιδί...

Δε χωράγαμε στο σπίτι !
:D

(βάλε και 4 5 κράνη 1 κορντούρα και μια πέτσινη, αδιάβροχα μπότες κλπ κλπ)

Pan (dvs)
26/09/2013, 13:53
Kαλα νεα,
χρειαζεται πλουραλισμος....

ας το στηριξουμε....

Ποιος να δωσει ρε φιλε λεφτα για να ξαναδιαβασει σε εντυπο αυτα που διαβασε 20μερες πριν στο ιντερνετ?Δυσκολο το βλεπω.

stam2
26/09/2013, 13:55
μακάρι να πετύχει αν και όπως είπαν και οι από πάνω είναι δύσκολοι καιροί για πρίγκηπες...
βέβαια μακάρι να το έχει σκεφτεί καλά και να ξέρει τη συνταγή της επιτυχίας.

κατά τ' άλλα,
300062
τι θα έπρεπε να έχει ένα περιοδικό για να πετύχει....


1) χαμηλή τιμή... (κάτω από 5 ευρώ)
2) σχολιασμοί και θέματα ανεξάρτητα, χωρίς τη λογοκρισία των χορηγών (πχ το νέο vstrom είναι χάλια αλλά πιο χάλια είναι το versys. πχ λέμε ε...)
3) real life ιστορίες, ανακατασκευές, βελτιώσεις, ιστορίες υπεραιωνόβιων μοτοσυκλετιστών,
4) συμβουλές και αφιερώματα για ταξιδιωτικούς προορισμούς (πάλι ανεξάρτητα, και πρωτότυπα και όχι πχ ταξίδι στο μαγευτικό Ναύπλιο και διανυκτέρευση στη σουίτα του ξενία με μόνο500 τη βραδυά, και φαγητό μόνο 40 το κεφάλι..)
5) πληροφορίες για τις νέες εξελίξεις σε κ.ο.κ., τέλη, ΚΤΕΟ, κλπ κλπ...
6) μοντέρνα προώθηση της σωστής μοτοσυκλετιστικής κουλτούρας, (μέτρα ασφαλείας, κράνος, εξοπλισμός, συμβουλές για ασφαλή ταξίδια, σεβασμός και αλληλοβοήθεια μεταξύ μοτοσυκλετιστών)
7) ενότητα μηνυμάτων αναγνωστών, διαγωνισμός καλύτερης μοτοσυκλετιστικής ιστορίας από αναγνώστες,
8).....

RizlaPlusPlus
26/09/2013, 13:56
Ποιος να δωσει ρε φιλε λεφτα για να ξαναδιαβασει σε εντυπο αυτα που διαβασε 20μερες πριν στο ιντερνετ?Δυσκολο το βλεπω.

Αυτος που θελει να ξεφυλλιζει κατι στο χεσιμο και δεν εχει ταμπλετ...

stam2
26/09/2013, 14:09
Αυτος που θελει να ξεφυλλιζει κατι στο χεσιμο και δεν εχει ταμπλετ...

και σε διακοπές, και σε θαλάμους αναμονής (συνεργεία, οδοντιατρεία κλπ), και την Κυριακή στην καφετέρια με καφεδάκι, και άλλα πολλά.... :)

Pan (dvs)
26/09/2013, 14:10
Αυτος που θελει να ξεφυλλιζει κατι στο χεσιμο και δεν εχει ταμπλετ...:D:beer:


stam2 Συμφωνω μαζι σου.Αν γινει πιο προσγειωμενο και δινει λυσεις σιγουρα θα εχει καλυτερη τυχη.Σε αναμονη.

endopandou
26/09/2013, 14:11
Και δεν έχει και πρεσβυωπία :tooth:

Pan (dvs)
26/09/2013, 14:44
Και δεν έχει και πρεσβυωπία :tooth:

Μην ξυνεις πληγες.

MG-KTiNoS
26/09/2013, 14:50
το περιοδικό φωτογράφος μια χαρά τα πάει.
Εγώ το διαβάζω πριν πάω για ύπνο !


μακάρι να πετύχει αν και όπως είπαν και οι από πάνω είναι δύσκολοι καιροί για πρίγκηπες...
βέβαια μακάρι να το έχει σκεφτεί καλά και να ξέρει τη συνταγή της επιτυχίας.

κατά τ' άλλα,
300062
τι θα έπρεπε να έχει ένα περιοδικό για να πετύχει....


1) χαμηλή τιμή... (κάτω από 5 ευρώ)
2) σχολιασμοί και θέματα ανεξάρτητα, χωρίς τη λογοκρισία των χορηγών (πχ το νέο vstrom είναι χάλια αλλά πιο χάλια είναι το versys. πχ λέμε ε...)
3) real life ιστορίες, ανακατασκευές, βελτιώσεις, ιστορίες υπεραιωνόβιων μοτοσυκλετιστών,
4) συμβουλές και αφιερώματα για ταξιδιωτικούς προορισμούς (πάλι ανεξάρτητα, και πρωτότυπα και όχι πχ ταξίδι στο μαγευτικό Ναύπλιο και διανυκτέρευση στη σουίτα του ξενία με μόνο500 τη βραδυά, και φαγητό μόνο 40 το κεφάλι..)
5) πληροφορίες για τις νέες εξελίξεις σε κ.ο.κ., τέλη, ΚΤΕΟ, κλπ κλπ...
6) μοντέρνα προώθηση της σωστής μοτοσυκλετιστικής κουλτούρας, (μέτρα ασφαλείας, κράνος, εξοπλισμός, συμβουλές για ασφαλή ταξίδια, σεβασμός και αλληλοβοήθεια μεταξύ μοτοσυκλετιστών)
7) ενότητα μηνυμάτων αναγνωστών, διαγωνισμός καλύτερης μοτοσυκλετιστικής ιστορίας από αναγνώστες,
8)..... ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΓΚΟΜΕΝΕΣ ΜΕ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ

πXXX
http://i1154.photobucket.com/albums/p534/BuickGS007/A-2938.jpg



300064

notakos600
26/09/2013, 14:51
Το motosport ήταν το πρώτο περιοδικό μοτοσυκλέτας που διάβασα πριν από μερικές δεκάδες χρόνια...
Δεν μπορώ να θυμηθώ όμως γιατί αμέσως σχεδόν στράφηκα στο moto...:cool:

nicksior
26/09/2013, 16:02
Το motosport ήταν το πρώτο περιοδικό μοτοσυκλέτας που διάβασα πριν από μερικές δεκάδες χρόνια...
Δεν μπορώ να θυμηθώ όμως γιατί αμέσως σχεδόν στράφηκα στο moto...:cool:

Νέα παιδιά με πανεπιστημιακή μόρφωση , έξυπνα κείμενα με χιούμορ , ετη φωτός καλύτερη έκδοση , εφάμιλο των ευρωπαικών και αμερικ'ανικων περιοδικών (ε.. σχεδόν) .

Βέβαια ο σπόνσορας υπάρχει πάντα .. ο δίδων την διαφήμηση και νομοτελιακά δεν γίνεται αλλού να τρως να πίνεις κι αλλου να πηγαίνεις να το δίνεις..
Στην πιο καλή περίπτωση προσέχεις στην ανάγνωση τα υπονοούμενα και τα διφορούμενα , αυτο που λένε .. πίσω απο τις λέξεις ..
Ο τίμιος αρθρογράφος απευθύνεται στον έξυπνο αναγνώστη ..
Ο Χατζάρας πάντως άφησε εποχή !

nicksior
26/09/2013, 16:05
Πάω για κανα τσιπουράκι τώρα..

ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ε??
μη με περιλάβουν οι Παρθενόπες του φορουμ.:wave2:

MG-KTiNoS
26/09/2013, 16:06
Ο Χατζάρας πάντως άφησε εποχή !

Τώρα θα έλεγα τι άφησε αλλά σέβομαι το χώρο !

Πάντως κούμπωσε με την εποχή του σίγουρα.
:smokin:

sotos 8
26/09/2013, 16:08
Πάω για κανα τσιπουράκι τώρα..

ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ε??
μη με περιλάβουν οι Παρθενόπες του φορουμ.:wave2:

Με τέτοια φωτό στο αβαταρ που θα πηγενες , παρέα με τον Χατζαρα να υποθεσω ;

endopandou
26/09/2013, 19:19
Νέα παιδιά με πανεπιστημιακή μόρφωση , έξυπνα κείμενα με χιούμορ , ετη φωτός καλύτερη έκδοση , εφάμιλο των ευρωπαικών και αμερικ'ανικων περιοδικών (ε.. σχεδόν) .

Βέβαια ο σπόνσορας υπάρχει πάντα .. ο δίδων την διαφήμηση και νομοτελιακά δεν γίνεται αλλού να τρως να πίνεις κι αλλου να πηγαίνεις να το δίνεις..
Στην πιο καλή περίπτωση προσέχεις στην ανάγνωση τα υπονοούμενα και τα διφορούμενα , αυτο που λένε .. πίσω απο τις λέξεις ..
Ο τίμιος αρθρογράφος απευθύνεται στον έξυπνο αναγνώστη ..
Ο Χατζάρας πάντως άφησε εποχή !

Congrats mate :a10: ακριβώς έτσι είναι τα πράγματα

buckley
29/09/2013, 16:04
[QUOTE=bulmont;2377058]Ολα τα λεφτά ήταν το Νο 12. Πόστερ με φώτο ΥΑΜΑΗΑ ΥΖ (κιτρινο-μαύρο) από αγώνα μοτοκρός στον Μαραθώνα.
Δεν μπορώ να θυμηθώ τον οδηγό.......................[/QUOTE

Μάλλον εννοείς το νο 9 με τον νικητή του Ελληνοβουλγαρικού.
300209

Δες και το 12
300210

sapila racing
29/09/2013, 16:36
[QUOTE=bulmont;2377058]Ολα τα λεφτά ήταν το Νο 12. Πόστερ με φώτο ΥΑΜΑΗΑ ΥΖ (κιτρινο-μαύρο) από αγώνα μοτοκρός στον Μαραθώνα.
Δεν μπορώ να θυμηθώ τον οδηγό.......................[/QUOTE

Μάλλον εννοείς το νο 9 με τον νικητή του Ελληνοβουλγαρικού.
300209

Δες και το 12
300210

Γεια σου Παναγιώτη με το super αρχείο! :beer:

Τελικά το πρώτο μου τεύχος ήταν το 12, είχα και την αφίσα στο δωμάτιό μου.
Τωρα που το είδα το θυμήθκα!
Μου το είχε αγοράσει ο πατέρας μου το περιοδικό, ήμουν 13ων νομίζω.
:)

bulmont
29/09/2013, 19:08
Mπράβο, αυτό το τεύχος λέω , δεν θυμόμουν τι αγώνας ήταν, γιά χρόνια όμως κοίταζα με τις ώρες αυτήν την αφίσα..........
Βλέπεις, μου ειναι δύσκολο από εδώ, να σκαλίσω κι' εγώ το ''αρχείο'' μου....
Και υπ' όψιν, έχω όλα τα MOTOSPORT (απλώς τα πρώτα τεύχη ειναι λίγο κανιβαλισμένα, γιατί κάπως έπρεπε
να διακοσμίσω τα σχολικά ντοσιέ......)
Μεγάλο σχολείο το περιοδικό εκείνα τα χρόνια.
Και εκτίμησα ακόμα περισσότερο τον Παπανδρέου, με την στάση που κράτησε σε ένα επεισόδιο, στό 2ο κλάσσικ τρόφυ
που άν θυμάμαι καλά,το MOTOSPORT, ήταν χορηγός....

nicksior
29/09/2013, 19:14
Είχε το παρατσούκλι Ντόμπερμαν ? ή κάνω λάθος ?

bulmont
29/09/2013, 19:20
Είχε το παρατσούκλι Ντόμπερμαν ? ή κάνω λάθος ?



Ναι.

THEOD
29/09/2013, 19:23
Μιας και πιάσαμε την αρχαιολογία, το Motosport για την εποχή του ήταν πολύ αξιόλογο περιοδικό. Το μόνο όμως πραγματικά "ψαγμένο" μοτοπεριοδικό όμως ήταν η ΜΟΤΟΤΕΧΝΙΚΗ...

Τέσπα... Προσωπικά δεν βλέπω πως μπορεί να είναι βιώσιμο περιοδικό για την μοτοσυκλέτα στην Ελλάδα του 2013... Ελπίζω ο Ντοπερμαν να μην έχει υπερεκτιμήσει τις δυνάμεις του και καταλήξει σαν τον Καββαθα :wave2:

Zid
29/09/2013, 19:24
Αυτος που θελει να ξεφυλλιζει κατι στο χεσιμο και δεν εχει ταμπλετ...

η δε θέλει τάμπλετ...

nicksior
29/09/2013, 20:35
Το θέμα είναι πως ο Παπανδρέου , τα έτρεχε τα μηχανάκια , άρα "εδικαιούτο δια να ομιλεί " .
Επίσης υπήρξε ασπονδος εχθρός των καμικάζι των πόλεων εκείνης της εποχής ,σε πολλά άρθρα του.
Είχε , (έχει ακόμη ?) Πάθος μεγάλο .
Μιλάμε για μια εποχή , που δεν συναντούσες (γιατί δεν υπήρχαν) κουστουμαρισμένα και με σκαρπινάκι μεγαλοστελέχη να οδηγούν θηριώδη on-off στην Ομόνοια..
Τότε η μηχανή είχε κάτι το "αλήτικο" και ο Παπανδρεου συνέβαλλε στην αλλαγή της εικόνας προς τα σωστά πρότυπα.
Αξίζει νομίζω να υποστηριχθεί γιατί αν μη τι άλλο είναι απο τους τελευταίους εναπομείναντες , παλαιάς κοπής , μηχανόβιους .
Ετσι , γιατί μηχανή είναι και συναίσθημα.

costas_versys
29/09/2013, 21:39
Εμένα εκείνη την εποχή δεν μου άρεσε το στυλ του MotorSport. Θυμάμαι ότι το αγόραζα μόνο για τις παρουσιάσεις και ο Παπανδρέου ποτέ δεν με έκανε να τον ακολουθήσω.

Για πολλά χρόνια όσο είχα το σκάφος, τον διάβαζα στο "Φουσκωτό" μέχρι που κάπου μετά το 2002 έχασα πάσα ιδέα για αυτόν. Τον γνώρισα και από κοντά και η γνώμη μου έγινε χειρότερη. Ζήτουλας διαφήμισης, τζαμπατζής με χορηγό, κατάφερε να γίνει εχθρός με όλη την αγορά και πολύ σύντομα έμεινε στο περιθώριο λόγω του κακού του δημοσιογραφικού χαρακτήρα και μεροληπτικής στάσης του.

Την πλήρωσε βέβαια και αυτός χωρίς να φταίει πολύ άσχημα με την κρίση, αφού και ο κλάδος των σκαφών αναψυχής καταστράφηκε τελείως.

Μοτοσυκλέτα και αυτοκίνητο, περνούν δύσκολες μέρες και πρόσφατα σταμάτησε και το ηρωικό ebike. Θεωρώ ότι ξεκινήματα για έντυπες εκδοσεις αυτήν την εποχή είναι απλά ... καταδικασμένες ..

endopandou
29/09/2013, 21:44
Για πολλά χρόνια όσο είχα το σκάφος, τον διάβαζα στο "Φουσκωτό" μέχρι που κάπου μετά το 2002 έχασα πάσα ιδέα για αυτόν. Τον γνώρισα και από κοντά και η γνώμη μου έγινε χειρότερη. Ζήτουλας διαφήμισης, τζαμπατζής με χορηγό, κατάφερε να γίνει εχθρός με όλη την αγορά και πολύ σύντομα έμεινε στο περιθώριο λόγω του κακού του δημοσιογραφικού χαρακτήρα και μεροληπτικής στάσης του.

Την πλήρωσε βέβαια και αυτός χωρίς να φταίει πολύ άσχημα με την κρίση, αφού και ο κλάδος των σκαφών αναψυχής καταστράφηκε τελείως.

Μοτοσυκλέτα και αυτοκίνητο, περνούν δύσκολες μέρες και πρόσφατα σταμάτησε και το ηρωικό ebike. Θεωρώ ότι ξεκινήματα για έντυπες εκδοσεις αυτήν την εποχή είναι απλά ... καταδικασμένες ..

Άι γειά σου :beer: Με δελτία τύπου παρουσιασμένα σαν τεστ ή ακόμα χειρότερα έτοιμα γραμμένα απο τις εταιρίες τεστ ήταν μοιραίο μόνος του να φάει το κεφάλι του.
Το mostro το έχει ακόμα λες;

costas_versys
29/09/2013, 21:56
Εχει κάτι φωτογραφίες με το mosto και έλεγε ότι θα έβγαζε με αυτό το καλοκαίρι του και άμα δεις την φωτογραφία στους κινητήρες έχει κάνει foto-montage τις YAMAHA 200HP, τις οποίες προαναγγέλλει για τεστ στην επόμενη έκδοση. Τι να πεις? Τέτοιος γύφτουλας ήταν πάντα. Τώρα θα διορθωθεί ?

endopandou
29/09/2013, 22:00
Δεν κατασκευάζει και η shell ή η BP κάνα φουσκωτό ρε γαμώτο να βγάλει και τις βενζίνες της σεζόν... :rolleyes:

costas_versys
29/09/2013, 22:08
Ο ίδιος θεωρούσε φυσιολογικές τέτοιες χορηγίες. Τις διακοπές του τις ήθελε πληρωμένες από τους χορηγούς. Μάλιστα ήταν τόσο αλαζόνας που θεωρούσε ότι αυτός έδωσε δουλειά σε όλον τον κλάδο τεντών, κατασκευαστών σκαφών, κινητήρων κλπ. Εαν κάποιος δεν του έκανε το χατήρι, στο επόμενο τεύχος του έριχνε καντήλια και κατάρες. Δίπλα του δεν στέριωσε κανένας δημοσιογράφος και όσοι πέρασαν και έφυγαν, τους ακολουθούσαν για χρόνια τα "καλά λόγια" του Παπανδρέου.

Με αυτά και με αυτά, τον έμαθε ο κόσμος.

endopandou
29/09/2013, 22:11
ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ είναι τα πράγματα. Ούτε μισό ευρώ ξανά λέμε.

cosgili
29/09/2013, 22:30
Ρε σεις την εποχή της μπίζνας, μιλάμε για συναίσθημα? Συγγνώμη αλλά όπου παίζουν φράγκα χάνεται η ουσία. Κάθε περιοδικό ειδικού τύπου στην Ελλαδίτσα, χρηματοδοτείται από τις διαφημίσεις του αντικειμένου του. Αυτομάτως πάει να είναι αντικειμενικό. Εάν μιλούσαμε για μεγαλύτερη αγορά και πολλαπλάσιες πωλήσεις, ίσως τα πράγματα να ήταν καλύτερα, κατευθυνόμενα μεν, λιγότερο δε. Πέρα από την προσωπική ιεροτελεστία ξεφυλλίσματος, δεν υπάρχει κανένας άλλος λόγος πλέον για αγορά τέτοιου είδους τύπου.:cool:

endopandou
29/09/2013, 22:43
Εδώ λέμε πως ''πήρε'' μέχρι και τίτλο περιοδικού και μάλιστα κέρδισε και τη δικαστική μάχη επειδή ο πονηρός πρόλαβε και κατοχύρωσε το όνομα (φυσικά και ο ''αντίπαλος'' είχε ήδη φερθεί βλακωδώς αφού δεν είχε κατοχυρώσει τίποτα) και μετά έβγαινε και κατηγορούσε τον άλλον για πλαστογραφία. Τον άλλον που είχε περιοδικό με αυτόν τον τίτλο ΧΡΟΝΙΑ πριν.

Προσωπικά δεν ξαναδίνω ούτε ένα σέντ στο οποιοδήποτε μογιο-λα ... που αποδεδειγμένα και κατ επανάληψη έπραξε με μόνο σκοπό το ίδιο όφελος χωρίς να δείξει κανέναν σεβασμό σε όσους αναγνώστες του τα ακούμπαγαν.

costas_versys
29/09/2013, 23:44
Αυτό τι μου το θύμισες τώρα???

Αντε με τον παπάρα, πολύ ασχοληθήκαμε μαζί του και με τα καμώματά του ...

buckley
30/09/2013, 08:17
[QUOTE=buckley;2378480]

Γεια σου Παναγιώτη με το super αρχείο! :beer:

Τελικά το πρώτο μου τεύχος ήταν το 12, είχα και την αφίσα στο δωμάτιό μου.
Τωρα που το είδα το θυμήθκα!
Μου το είχε αγοράσει ο πατέρας μου το περιοδικό, ήμουν 13ων νομίζω.
:)

Motosport κακά τα ψέματα δεν ξαναβγαίνει και το 13 δεν έχει καμμιά σχέση με το 78-79.Καλός κακός δεν έχει σημασία ο Παπανδρέου αυτός ήταν και εμείς που διαβάζαμε το περιοδικό κρατάγαμε αυτά που θέλαμε και με τα υπόλοιπα που έγραφε γελούσαμε !
Η επανέκδοση τώρα και εγώ δεν πιστεύω ότι θα έχει τύχη για πολλούς και διάφορους λόγους .
Για να πληρώσει έντυπο κάποιος σήμερα αυτό που αγοράζει θα πρέπει να είναι σε θέση να το βάλει και στην βιβλιοθήκη του...
Τέλος αναφορικά με το αρχείο μου που έθιξε ο ψηλός όπως έχω ξαναγράψει δυστυχώς δεν έχουν σωθεί ούτε 100 περιοδικά από τα 2500 περίπου που είχα Ελληνικά και ξένα (συμπεριλαμβανόμενα βεβαίως και τα 7 της Μοτοτεχνικής) που καταστράφηκαν σε μια πλημύρα πριν χρόνια στο εξοχικό...

300245

MG-KTiNoS
30/09/2013, 08:24
Ρε σεις την εποχή της μπίζνας, μιλάμε για συναίσθημα? Συγγνώμη αλλά όπου παίζουν φράγκα χάνεται η ουσία. Κάθε περιοδικό ειδικού τύπου στην Ελλαδίτσα, χρηματοδοτείται από τις διαφημίσεις του αντικειμένου του. Αυτομάτως πάει να είναι αντικειμενικό. Εάν μιλούσαμε για μεγαλύτερη αγορά και πολλαπλάσιες πωλήσεις, ίσως τα πράγματα να ήταν καλύτερα, κατευθυνόμενα μεν, λιγότερο δε. Πέρα από την προσωπική ιεροτελεστία ξεφυλλίσματος, δεν υπάρχει κανένας άλλος λόγος πλέον για αγορά τέτοιου είδους τύπου.:cool:


Στην Ιταλία όταν ο Ουμπέρτο Έκο γράφει άρθρο στον τύπο όλοι τρέχουν να το διαβάσουν.
Δεν περιμένουν να βγει στο ιντερνετ.
ο άνθρωπος έχει άποψη.
Αν θες και το εξΩτικα του μοτό έτρεχα να το πάρω. (Άλαν ο μάγας)


Τώρα να πάω να διαβάσω ένα τέστ και να ψάχνω αν το Χ μηχανάκι σούπα έχει ρυθμιζόμενο ελατήριο... :p
μέσα στην έκθεση ιδεών που έχει γράψει ο Χ νέος δημοσιογράφος.
Σόρι.

Κι αυτό είναι το τραγικό τους λάθος και για αυτό πάν φούντο όλοι
ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ
ότι κάνουν μπίζνες.
Ο καλός μπίζνεΖμαν όμως από το αποτέλεσμα κρίνεται.
Ας αποφασίσουν τελικά ΠΟΙΟΝ θέλουν για πελάτη !
:wave2:

montechristo
30/09/2013, 09:41
Αλλοτε (1978) ...

300299

Τώρα (2013) ???

nicket456
07/11/2013, 15:24
Τελικα το πηρε κανενας?

Δυο-τρια περιπτερα (Αθηνα)που ρωτησα δεν ξερουν τπτ και εγω προσωπικα δεν το εχω δει πουθενα!

mtsop
08/11/2013, 09:00
Όπως λέει στην ιστοσελίδα του "ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΠΑΝΑΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ: 26 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013"

MG-KTiNoS
08/11/2013, 09:10
τρεχάτε....
:lol:

Corki
08/11/2013, 10:18
Ελα ρε υπερβολικε ...το πρωτο μονο και αυτο γιατι δεν ειχα ποτε motosport στην συλλογη. Δεν περιμενω να ειναι κατι ιδιαιτερο αλλα ....

MG-KTiNoS
08/11/2013, 11:01
ματαιότης ματαιοτήτων θα παντρεφτείς και η γυναίκα θα στα πετάξει όλα...
Άντε κανά εξώτικα να κρατήσεις και πολλά σου λέω !
:cool:

KRS
08/11/2013, 11:20
Mακάρι να πετύχει!
Έχω κόψει τα περιοδικά από το ΄08,όχι μόνο λόγω του φτωχού περιεχομένου,των βαρετών άρθρων τους και της (κατανοητής) υπερδιαφήμισης αλλά και των αδιάφορων πλέον σχεδιαστικά μοτοσυκλετών που παράγουν οι εταιρείες...
Ένας καλός συνδυασμός παλιού και νέου θα το έκαναν να περπατήσει.Δηλαδή τεστ sbk από κάποιον που ξέρει να τα οδηγάει και να τα "νιώθει" αναμφισβήτητα,έστω και αν είναι 60+ και παρουσιάσεις-τεστ κλασικών μοτοσυκλετών των τελευταίων 40ετών που άφησαν το στίγμα τους.Αγωνιστικό ρεπορτάζ όχι μόνο ΜotoGP,SBK,SS αλλά και BSB,SoS,BoTT,fiva World Rally και άλλων.
Βέβαια ο εχθρός του νετ φαντάζει ανίκητος...

Corki
08/11/2013, 14:06
ματαιότης ματαιοτήτων θα παντρεφτείς και η γυναίκα θα στα πετάξει όλα...
Άντε κανά εξώτικα να κρατήσεις και πολλά σου λέω !
:cool:

Μεχρι τωρα τα εχω σωσει τρεις φορες απο πεταμα!!! Βεβαια στην πορεια "χασαμε" την συλλογη απο "Μικυ Μαους κτλ comix"! Μολις το εμαθα εγινα ........Ταγιπ οποτε θα το σκεφτει πολυ καλα πριν τα "στειλει"!

Βεβαια για να μην λεω μλκιες πιανουν χωρο πολυ ! Θα δειξει.....

Takata Dome
22/02/2014, 20:17
Tελικά το πήρε κανείς να μας πεί εντυπώσεις;

montechristo
23/02/2014, 10:02
Γιατι βγηκε τελικα?

Corki
23/02/2014, 11:47
Υπομονή ρε παιδια ...μια κουβεντα ειπε ο ανθρωπος...τι σημερα, τι αυριο, τι καθολου

http://motosport-magazine.blogspot.gr/2013/12/blog-post.html

Takata Dome
23/02/2014, 13:38
Η ημερομηνία επανακυκλοφορίας έχει μείνει στάσιμη στις 31/1 όποτε υπέθεσα ότι θα έχει βγεί.Ακόμα όχι δηλαδή;

Wisdover
28/02/2014, 23:00
Δεν νομίζω πως βγήκε κάτι ακόμα. Προφανώς πάει για του χρόνου :bawl:

toneless
06/08/2014, 21:24
Το περιοδικό MotoSport βρίσκετε πλέον στα περίπτερα. Για αρχή είναι διμηνιαίο και η τιμή του στα 6 ευρώ.
Το ύφος του απο ότι φαίνετε έχει πιο πολύ εγκυκλοπαιδικό - συλλεκτικό χαρακτήρα και περιέχει μπόλικη θεματολογία, αρθρογραφία και παρουσιάσεις σε διάφορα μοτοσυκλετιστικά δρώμενα απο το παρελθόν μέχρι σήμερα.

321282

Και το επίσημο site του περιοδικού, στη διεύθυνση motosport.com.gr (http://www.motosport.com.gr/motosport/index.php/el/)

Corki
07/08/2014, 07:00
Καλη αρχη...ελπιζω να παει καλα το νεο ξεκινημα.

Θα το προμηθευτώ σημερα.

Βεβαια το ονομα με μεγαλη γραμματοσειρα στο εξωφυλλο ειναι λιγο "φαουλ".

Ειδομεν...

stam2
07/08/2014, 09:12
το DIMITRIS PAPANDREOU είναι ο εκδοτικός οίκος...?







τί σύνδρομο είναι αυτό το να γράφεις το όνομά σου πάνω πάνω με μεγάλα γράμματα....?
:confused:

RaGe_Raptor
07/08/2014, 09:24
Καλή αρχή.
΄θα δοκιμάσουμε κι αυτό το φρούτο.υπάρχει επαρχία?
και μόνο που έχει GSXR στο εξώφυλλο.....!!!:lol:

cosgili
07/08/2014, 09:32
Καλη αρχη...ελπιζω να παει καλα το νεο ξεκινημα.

Θα το προμηθευτώ σημερα.

Βεβαια το ονομα με μεγαλη γραμματοσειρα στο εξωφυλλο ειναι λιγο "φαουλ".

Ειδομεν...

Μία τάση ναρκισσισμού και "εγώ είμαι και άλλος κανένας" την είχε πάντα ο Παπανδρέου και γιαυτό άλλωστε ποτέ δεν με κέρδισε πραγματικά. Φαίνεται και από το εισαγωγικό του κείμενο στο site του περιοδικού αυτό. Όπως και να χει καλό ξεκίνημα και το περιοδικό να ήρθε για να μείνει. Χρειάζεται και λίγος ανταγωνισμός στον ειδικό τύπο μοτοσυκλέτας μιας και τελευταία, λόγω μονοπωλίου, ο πήχης είχε πέσει πολύ χαμηλά:)

buckley
07/08/2014, 10:54
Ρε μπαγάσα Δ.Π. γαλούχησες μοτοσυκλετιστικά κανά δυό γενιές (μέσα σ αυτές και την δικιά μου) και θα το πάρω το περιοδικό έτσι για την ιστορία ,αλλά να ζητάς 50 - 300 ευρώ για τα παλιά τεύχη λόγω υψηλών αποθήκευτρων ! Γελάω για να μη σου πω κλαίω...

http://www.motosport.com.gr/motosport/index.php/el/ekdosis/template

bulmont
07/08/2014, 11:40
Ρε μπαγάσα Δ.Π. γαλούχησες μοτοσυκλετιστικά κανά δυό γενιές (μέσα σ αυτές και την δικιά μου) και θα το πάρω το περιοδικό έτσι για την ιστορία ,αλλά να ζητάς 50 - 300 ευρώ για τα παλιά τεύχη λόγω υψηλών αποθήκευτρων ! Γελάω για να μη σου πω κλαίω...

http://www.motosport.com.gr/motosport/index.php/el/ekdosis/template



Ω, ρε πστη μου λεφτά που έχω στην βιβλιοθήκη μου.................

panik
07/08/2014, 12:22
Μία τάση ναρκισσισμού και "εγώ είμαι και άλλος κανένας" την είχε πάντα ο Παπανδρέου...


Ο λύκος κι αν γέρασε και άλλαξε το μαλλί του, μήτε τη γνώμη του άλλαξε, μήτε την κεφαλή του :D

peterTHErider
20/08/2014, 11:40
Ρε παιδια τι εγινε τελικα με αυτο το περιοδικο?κυκλοφορησε?και αν ναι μονο στην αθηνα?

amyroukai
20/08/2014, 12:14
Κυκλοφόρησε. Το πήρα, το διάβασα σχεδόν όλο. Οι δοκιμές δεν είναι δοκιμές αλλά δοκίμια όπως λέει, γενικά ευλογαμε τα γένια μας, ωραίο χαρτί, περίεργο μέγεθος, ενδιαφέρουσα επιτηδευμένη παλιομοδιτικη γραφή και ορθογραφια, αλλά περιοδικό μοτοσικλέτας δεν είναι. Αυτό το τεύχος αναλώθηκε σχεδόν όλο στο παρελθόν του ιδιοκτήτη και συντάκτη του. Για τις μοτοσικλέτες ολίγα ιστορικά, αλλά αν θες να ψωνισεις απο τα γραφόμενα δεν βγαζεις συμπέρασμα για τη μοτοσικλετα. Εν αναμονή των επόμενων.

Είχε και ενα δυο λαθάκια, πχ είχε πάρει το Καλαμάτα bmw f800gs και επέμενε οτι είναι το αμμουλί που έχει βγει μονο στο 800adv...

byron
20/08/2014, 15:24
Αυτό το τεύχος αναλώθηκε σχεδόν όλο στο παρελθόν του ιδιοκτήτη και συντάκτη του.

Σαν να μην πέρασε μια μέρα :tooth: :tooth: :tooth:

MG-KTiNoS
20/08/2014, 15:46
επανάληψις μήτηρ πάσης μαθήσεως
:D

endopandou
20/08/2014, 16:01
Κυκλοφόρησε. Το πήρα, το διάβασα σχεδόν όλο. Οι δοκιμές δεν είναι δοκιμές αλλά δοκίμια όπως λέει, γενικά ευλογαμε τα γένια μας, ωραίο χαρτί, περίεργο μέγεθος, ενδιαφέρουσα επιτηδευμένη παλιομοδιτικη γραφή και ορθογραφια, αλλά περιοδικό μοτοσικλέτας δεν είναι. Αυτό το τεύχος αναλώθηκε σχεδόν όλο στο παρελθόν του ιδιοκτήτη και συντάκτη του. Για τις μοτοσικλέτες ολίγα ιστορικά, αλλά αν θες να ψωνισεις απο τα γραφόμενα δεν βγαζεις συμπέρασμα για τη μοτοσικλετα. Εν αναμονή των επόμενων.

Είχε και ενα δυο λαθάκια, πχ είχε πάρει το Καλαμάτα bmw f800gs και επέμενε οτι είναι το αμμουλί που έχει βγει μονο στο 800adv...
+1 μου άφησε την εντύπωση πως απευθύνεται στις σειρές του σνομπάροντας γενικώς και αορίστως κάθε τι που δεν κατέ'ει εμπειρίες δεκαετιών.
Ωστόσο μερικές κουβέντες του είναι σπουδαίες και δείχνουν πραγματικά έμπειρο αναβάτη και γνώστη της ουσίας του θέματος μοτοσυκλέτα αντί μόνο των αριθμών.
Τελικά για άλλη μια φορά προσφέρει λιγότερα από αυτά που ζητάει.

panik
20/08/2014, 17:07
Στην επαρχια θα δουμε το τευχος ή μηπως εβγαλε λιγα και δεν φτανουν;