PDA

View Full Version : Μποξεράκηδες εναντίον...



Acacius
26/09/2013, 20:55
...σλιποφόρων. Ένα θέμα κυριολεκτικά γτπ, ή τέλος πάντων παραδίπλα. Λοιπόν η ερώτηση είναι ψιλοσοβαρή για να το βάλω κατ'ευθείαν στα ανέκδοτα, αλλά βγάλτε το άχτι σας ελεύθερα κι οι μοδεράτορες αποφασίζουν.

Πάντα μου άρεσαν τα άνετα ρούχα και από τότε που γνώρισα τα μποξεράκια ως αμούστακος νεανίας, άι νέβερ λουκντ μπακ που λένε και στη Μεσαρά. Την επιλογή την πλήρωσα βέβαια μια φορά που παίζαμε μακριά γαϊδούρα στο σχολείο τόσο ώστε να το θυμάμαι εικοσιφεύγα χρόνια μετά - άμαθος τότε βλέπεις και δε βοήθησε κι άτιμη η φόρμα, πολλή "ελευθερία" γενικά για άτσαλες προσγειώσεις. Τέλος πάντων στο θέμα μας: μέχρι να αγοράσω μηχανή (όχι σκουτερόπαπο) δεν είχα φανταστεί ότι θα ξανασυμπαθούσα τα λίγα σλιπάκια που έχω στο συρτάρι, οφείλω όμως να ομολογήσω ότι όταν θέλεις να μετακινείσαι λίγο πάνω στη σέλα και έχεις και ένα ντεπόζιτο στο μισό πόντο από τα "κοσμήματα", η υποστήριξη και ο ...έλεγχος που προσφέρουν είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτη.

Οπότε ιδού η ερώτηση: Τι είδος μοτό καβαλάτε/καβαλούσατε, τι βρακί φοράτε συνήθως (περιγραφή μοτίβων προαιρετική) και έχετε προσέξει κι εσείς διαφορά ή εγώ έχω ξεφύγει τελείως; Είναι το σλιπάκι το @ρχιδοσουτιέν του μοτοσυκλετιστή;

Σημείωση: τα εφαρμοστά μποξεράκια κατατάσσονται ως σλιπάκια με μπατζάκι.

byron
26/09/2013, 21:03
...σλιποφόρων. Ένα θέμα κυριολεκτικά γτπ, ή τέλος πάντων παραδίπλα. Λοιπόν η ερώτηση είναι ψιλοσοβαρή για να το βάλω κατ'ευθείαν στα ανέκδοτα, αλλά βγάλτε το άχτι σας ελεύθερα κι οι μοδεράτορες αποφασίζουν.

Πάντα μου άρεσαν τα άνετα ρούχα και από τότε που γνώρισα τα μποξεράκια ως αμούστακος νεανίας, άι νέβερ λουκντ μπακ που λένε και στη Μεσαρά. Την επιλογή την πλήρωσα βέβαια μια φορά που παίζαμε μακριά γαϊδούρα στο σχολείο τόσο ώστε να το θυμάμαι εικοσιφεύγα χρόνια μετά - άμαθος τότε βλέπεις και δε βοήθησε κι άτιμη η φόρμα, πολλή "ελευθερία" γενικά για άτσαλες προσγειώσεις. Τέλος πάντων στο θέμα μας: μέχρι να αγοράσω μηχανή (όχι σκουτερόπαπο) δεν είχα φανταστεί ότι θα ξανασυμπαθούσα τα λίγα σλιπάκια που έχω στο συρτάρι, οφείλω όμως να ομολογήσω ότι όταν θέλεις να μετακινείσαι λίγο πάνω στη σέλα και έχεις και ένα ντεπόζιτο στο μισό πόντο από τα "κοσμήματα", η υποστήριξη και ο ...έλεγχος που προσφέρουν είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτη.

Οπότε ιδού η ερώτηση: Τι είδος μοτό καβαλάτε/καβαλούσατε, τι βρακί φοράτε συνήθως (περιγραφή μοτίβων προαιρετική) και έχετε προσέξει κι εσείς διαφορά ή εγώ έχω ξεφύγει τελείως; Είναι το σλιπάκι το @ρχιδοσουτιέν του μοτοσυκλετιστή;

Σημείωση: τα εφαρμοστά μποξεράκια κατατάσσονται ως σλιπάκια με μπατζάκι.

Σπασουάρ δοκίμασες? Τσέκαρε το, ή πάρε scooter. :tooth:

Sapadak
26/09/2013, 21:13
Σπασουάρ δοκίμασες? Τσέκαρε το, ή πάρε scooter. :tooth:

Looxor και ο μαγκας κινειται απροβληματιστα :lol:

AUFGEBRACHT
26/09/2013, 21:17
ΝΑ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΞΕΡ(άκι) !!! :lol:

AUFGEBRACHT
26/09/2013, 21:25
Eγώ πάντως για να απαντήσω σοβαρά στο ερώτημά σου φοράω μποξεράκι, επειδή τον έχω αρκετά μεγάλο με βολεύει γιατί έχω ελευθερία κινήσεων και το κυριότερο τον απλώνω πάνω στο ρεζερβουάρ και στερεώνω πάνω του GPS, smartphone, GoPro και στη σχισμή 5ευρω για τα διόδια...

byron
26/09/2013, 21:27
Eγώ πάντως για να απαντήσω σοβαρά στο ερώτημά σου φοράω μποξεράκι, επειδή τον έχω αρκετά μεγάλο με βολεύει γιατί έχω ελευθερία κινήσεων και το κυριότερο τον απλώνω πάνω στο ρεζερβουάρ και στερεώνω πάνω του GPS, smartphone, GoPro και στη σχισμή 5ευρω για τα διόδια...

Σιγά ρε μαν και τρομάξαμε...

Η πιο ασφαλής θέση είναι να τη δένεις στη γάμπα με χταπόδι.

AUFGEBRACHT
26/09/2013, 21:30
Σιγά ρε μαν και τρομάξαμε...

Η πιο ασφαλής θέση είναι να τη δένεις στη γάμπα με χταπόδι.

To δοκίμασα αλλά το αναθεματισμένο το 650 βγάζει πολύ ζέστη από τα δεξιά...

byron
26/09/2013, 21:46
To δοκίμασα αλλά το αναθεματισμένο το 650 βγάζει πολύ ζέστη από τα δεξιά...

Γιατί, μόνο απ΄το ένα πόδι τη τυλίγεις? :confused:

Bowleno
26/09/2013, 21:53
Γιατί, μόνο απ΄το ένα πόδι τη τυλίγεις? :confused:



:bawl::bawl::bawl::moutza: πάει ο καφες

AUFGEBRACHT
26/09/2013, 21:53
Γιατί, μόνο απ΄το ένα πόδι τη τυλίγεις? :confused:

Ναι, δεν είμαι και τόσο προικισμένος, είπαμε...

McTalas
26/09/2013, 21:53
εγω να ρωτησω τα κοριστσια του φορουμ τι τις βολευει να φορανε στριγκ,παρτο κτλ κτλ και φυσικα εαν υπαρχει και καμια φωτο...

spyrakos35
26/09/2013, 22:00
εγω να ρωτησω τα κοριστσια του φορουμ τι τις βολευει να φορανε στριγκ,παρτο κτλ κτλ και φυσικα εαν υπαρχει και καμια φωτο...

o Χίος πάντως στριγκάκι ξηγιέται...... :bawl:

McTalas
26/09/2013, 22:01
o Χίος πάντως στριγκάκι ξηγιέται...... :bawl:
ναι αλλα φωτο δεν βαζει...:bawl:

Allst@rf
26/09/2013, 22:16
Οποτε τώρα ο ανυποψιαστος που ψάχνει στο Google για εσωρουχα θα βγάζει στη λίστα του και το motor.gr

Ρε τη παλευετε νυχτιατικο ;

:tooth:

AUFGEBRACHT
26/09/2013, 22:19
Οποτε τώρα ο ανυποψιαστος που ψάχνει στο Google για εσωρουχα θα βγάζει στη λίστα του και το motor.gr

Ρε τη παλευετε νυχτιατικο ;

:tooth:

Ο ανυποψίαστος gay που ψάχνει παρτούζα κι ο ανυποψίαστος αλκοολικός να δεις τι χουνέρι παθαίνουν που το google τους προτείνει την ετήσια εκδρομή...

mikes
26/09/2013, 22:54
ναι αλλα φωτο δεν βαζει...:bawl:

παιζει σε καποιο θρεντ βολτας, (εγω την ειχα ποσταρει) αλλα δεν το βρισκω γμτ!!!

byron
26/09/2013, 23:22
παιζει σε καποιο θρεντ βολτας, (εγω την ειχα ποσταρει) αλλα δεν το βρισκω γμτ!!!

epic

300073

McTalas
26/09/2013, 23:35
:bawl::bawl:
re ti malake iste...
:bawl:

akis_trevor
26/09/2013, 23:36
σλιπακι παιζει να εχω να φορεσω απτο γυμνασιο...αυτα τα εφαρμοστα με το μπατζακι φοραω και δεν τρεχει μια....(δεν μιλαμε για βραδιες παθους,εκει εχω ζαρτιερες,κορσεδες κτλ παρελκομενα)...:a01::a01:

spyrakos35
26/09/2013, 23:49
:bawl::bawl:
re ti malake iste...
:bawl:

τώρα τον μαθαίνεις τον φίλο σου???? :cry:

Lioulios
27/09/2013, 01:43
ΧΑχαχαχχαααααααααχαχχαχαχχααααααα !!


Όσο για το άλλο ... Ready to race - Χωρίς κανένα εσώρουχο γιατί εμείς μπορούμε... Έτσι για να σκάσουνε οι οχτροί μας .

Acacius
27/09/2013, 02:28
epic

300073
Τον ανώμαλο...

...μα να καβαλήσει Aprilia; :p



@aufgebracht: όλος ο κόσμος ξέρει ότι το "την τυλίγω γύρω από το πόδι" είναι παραμύθι. Την περνάς μέσα από το μπουφάν και μετά γύρω από το λαιμό σαν κασκόλ. Αερόσακος-neck brace δύο σε ένα.

Προσοχή μόνο μη δεις καμιά αιθέρια ύπαρξη και αυτοστραγγαλιστείς.

spyrakos35
27/09/2013, 06:03
Τον ανώμαλο...

...μα να καβαλήσει Aprilia; :p



μα γιατί? άλλοι τα αγοράζουν..... :D


@aufgebracht: όλος ο κόσμος ξέρει ότι το "την τυλίγω γύρω από το πόδι" είναι παραμύθι. Την περνάς μέσα από το μπουφάν και μετά γύρω από το λαιμό σαν κασκόλ. Αερόσακος-neck brace δύο σε ένα.


........ και αμα λάχει ξηγιέσαι και ένα μπαντζι από την γέφυρα της χαλκίδας........ ή είναι χαμηλή να πάμε στο ρίο-αντίριο? :moutza:

byron
27/09/2013, 06:44
@aufgebracht: όλος ο κόσμος ξέρει ότι το "την τυλίγω γύρω από το πόδι" είναι παραμύθι. Την περνάς μέσα από το μπουφάν και μετά γύρω από το λαιμό σαν κασκόλ. Αερόσακος-neck brace δύο σε ένα.

Προσοχή μόνο μη δεις καμιά αιθέρια ύπαρξη και αυτοστραγγαλιστείς.

Πόσο άδολη είναι η καρδιά σας...
Ετσι, για να καταλάβετε τι κυκλοφορεί εκεί έξω, ένα θα σας πω...

Αυτά που έχει γύρω του τυλιγμένο το ανθρωπάκi της Michelin, ΔΕΝ είναι ελαστικά. :wave2:

DimChios
27/09/2013, 12:45
ναι αλλα φωτο δεν βαζει...:bawl:

εχω βαλει μια εδω μεσα αλλα δε παρακολουθεις!

:D


edit!

ρε μλκ Βυρωνα, αυτη ειναι χαλια! εχω φτιαξει εγω μια... που σκτ ειναι?

byron
27/09/2013, 12:49
εχω βαλει μια εδω μεσα αλλα δε παρακολουθεις!

:D


edit!

ρε μλκ Βυρωνα, αυτη ειναι χαλια! εχω φτιαξει εγω μια... που σκτ ειναι?

thread http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=126485

DimChios
27/09/2013, 12:53
thread http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=126485

οχι οχι... σε αλλο θρεντ ηταν... γμτ, κατι ειχε ειπωθει και την ειχα φτιαξει κα(υ)λυ(ι)τερη

:a018::a018::a018:

redfantomas
27/09/2013, 19:47
:bawl::bawl::bawl::moutza: πάει ο καφες

τι μλκ ειμαστε 300124 βαλτε κι εμενα στην ιδια κατασταση με τον καφε να εκσφενδονιζεται στην οθονη !!!!χααχαχχααχχααχχααχαχ στο γκαλοπ να μπουνε και τα παιδια που δεν φορανε τπτ 300125


οπως και αυτους 300126...


παντως με το cbf μποξερακι δεν παιζει ποναει...οποτε παμε στην κατηγορια με το πατζακι !!( σλιπια δεν παιζουν )

virus
27/09/2013, 21:55
:bawl::lol::lol::bawl::bawl:


δεν παμε καλα!!

ασφαλτος οτι ειπε κι ο απανου παντζακι

χωμα; :lipssealed: ας το αφησουμε καλυτερα

:rotflmao:

Acacius
28/09/2013, 00:33
Λοιπόν νομίζω βρήκα την απόλυτη λύση

http://i.imgur.com/Wspdnj5.gif

Bowleno
28/09/2013, 02:44
Λοιπόν νομίζω βρήκα την απόλυτη λύση

http://i.imgur.com/Wspdnj5.gif

αχαχαχαχαχαχαχα κλαίωωωωωωω! :bawl::bawl::bawl::cry::cry:

endopandou
28/09/2013, 07:35
Λοιπόν νομίζω βρήκα την απόλυτη λύση

http://i.imgur.com/Wspdnj5.gif

:tooth::tooth: :beer:

teogtp
28/09/2013, 08:26
xaxaxaxaxaxa ο Spidergay...

SHOOTER045
28/09/2013, 12:57
στην αρχη διαβαζοντας τον τιτλο νομιζα οτι μποξερ=συνομοταξια κυλινδρων
αλλα μετα μπηκα στο νοημα
οπως την βρισκει καθενας λοιπον
απο τα παλια μινερβα-ηλιος(με το τσεπακι)μεχρι μποξερ/εφαρμοστα η αερατα
τα στριγκ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ
ειναι for the ladies ONLY

Acacius
28/09/2013, 16:38
στην αρχη διαβαζοντας τον τιτλο νομιζα οτι μποξερ=συνομοταξια κυλινδρων
αλλα μετα μπηκα στο νοημα
Ο τίτλος ήταν εσκεμμένα εν είδει λογοπαιγνίου αλλά τελικά μάλλον κακή ιδέα ήταν. Θα διαβάζει κανείς τον τίτλο και θα λέει "πάλι οι μπεμβεδάκηδες ξεκατινιάζονται, ου μπλέξεις". Ίσως έπρεπε να βάλω τίτλο "ένα θέμα μόνο για άντρες" ... ψέμματα;

Όπως και να 'χει, το ερώτημα του νήματος είναι πώς στηρίζονται καλύτερα τα καλαμπαλίκια του εκάστοτε μοτοσυκλετιστού σε συνάρτηση με τον τύπο μοτοσυκλέτας που χρησιμοποιεί.

Dbnn
01/10/2013, 10:39
Επειδή δεν ξέρετε.....

Η λύση είναι ΠΙΑΤΟΠΑΝΟ........ Μιλάμε για τέλεια εφαρμογή..... Και νιώθεις σαν την 1η μέρα της άνοιξης!


:lol: