PDA

View Full Version : Ελαστικά



Markoss
27/09/2013, 14:31
Ρε παιδιά θα ήθελα μια βοήθεια.Μόλις αγόρασα μια μηχανή Honda CBF 250cc.Είχε χάλια λάστιχα που ήθελαν οπωσδήποτε αλλαγή.Έβαλα λοιπόν Metzeler Lasertec με διαστάσεις 100/80-17 M/C 52S και τα πλήρωσα 170 ευρώ.Είναι καλά λάστιχα;;

redfantomas
27/09/2013, 19:36
εχει σημασια???αφου τωρα τα εβαλες ...οσο αφορα αν ειναι καλα εξαρταται απο τον καθενα πως την νιωθει την μοτο κατω απο τα π@παρια του....μια χαρα λαστιχακια ειναι οπως και η τιμη !

mikes
27/09/2013, 20:53
εχω ενα yamaha ybr 250 (σαν αδερφακι του δικου σου ειναι αν δεν το ξερεις), και φοραει τα ιδια νουμερα με το δικο σου (100/80 μπροστα 130/70 πισω)
φοραγε pirelli sport demon! μετα του εβαλα michelin pilot sporty! και περισυ του εβαλα τα lasertec!
ε λοιπον φιλαρακι, τη σταθεροτητα και το στριψιμο και κυριως το παιχνιδι που κανω με αυτα τα λαστιχα, δεν τα ειχα με τα προηγουμενα! κορυφαιο λεμε!
επισης η τιμη που τα εβαλες ειναι αρκετα καλη, στα πλαισια που κινειται η αγορα!

Markoss
28/09/2013, 00:34
εχω ενα yamaha ybr 250 (σαν αδερφακι του δικου σου ειναι αν δεν το ξερεις), και φοραει τα ιδια νουμερα με το δικο σου (100/80 μπροστα 130/70 πισω)
φοραγε pirelli sport demon! μετα του εβαλα michelin pilot sporty! και περισυ του εβαλα τα lasertec!
ε λοιπον φιλαρακι, τη σταθεροτητα και το στριψιμο και κυριως το παιχνιδι που κανω με αυτα τα λαστιχα, δεν τα ειχα με τα προηγουμενα! κορυφαιο λεμε!
επισης η τιμη που τα εβαλες ειναι αρκετα καλη, στα πλαισια που κινειται η αγορα!

Από βροχή πώς τα πάνε;;

mikes
28/09/2013, 18:12
Από βροχή πώς τα πάνε;; δεν εχω καποιο προβλημα! αλλα εγω γενικως αμα με πιασει βροχη και ειμαι με τη μηχανη, παω σαν κοτα...

Markoss
29/09/2013, 17:03
δεν εχω καποιο προβλημα! αλλα εγω γενικως αμα με πιασει βροχη και ειμαι με τη μηχανη, παω σαν κοτα...

Καλά κάνεις..Κι εγώ σαν κότα πάω..χαχα..Σ'ευχαριστώ για την απάντηση..