PDA

View Full Version : Παει το μηχανάκι....



sapila racing
28/09/2013, 12:04
Μερικές φορές δεν εκτιμούμε σωστά την κατάσταση και υπερεκτιμούμε τις δυνατότητές μας.

http://www.liveleak.com/view?i=aa4_1380175682

devil's animal
28/09/2013, 12:08
τι ειπες τωρα???
:eek::eek::eek:

πυξιδας990
28/09/2013, 12:14
εχουν λεφτα αυτοι ειναι κεντροευρωπαιοι:D

skylaros
28/09/2013, 12:37
Θαρρώ πως είναι Αμερικανός από τα αγγλικά του. Πολύ περίεργο σκηνικό, λογικά κάπου τρόμαξε και το άφησε, από την άλλη τα ποτάμια φέρουν φερτά υλικά μέσα και εκεί που νομίζεις πως σε σπρώχνει ομαλά νερό έρχονται οι κροκάλες, οι κορμοί και χίλια δύο άλλα ... Υποθέτω πως θα το βρήκε κάπου παρακάτω σκαλωμένο. Ρωτάω εγώ τώρα, είναι εύκολα επισκευάσιμο ένα μηχανάκι μετά από μερικές ώρες ή και μέρες μέσα στο νερό? τι θα χρειαστεί σίγουρα να αλλαχτεί? ( είχα δει ένα παπί σε ένα τόπικ κάποτε που είχε πέσει σε ένα λιμάνι και επισκευάστηκε αν θυμάμαι καλά... δεν είμαι σίγουρος)

sapila racing
28/09/2013, 13:43
Θαρρώ πως είναι Αμερικανός από τα αγγλικά του. Πολύ περίεργο σκηνικό, λογικά κάπου τρόμαξε και το άφησε, από την άλλη τα ποτάμια φέρουν φερτά υλικά μέσα και εκεί που νομίζεις πως σε σπρώχνει ομαλά νερό έρχονται οι κροκάλες, οι κορμοί και χίλια δύο άλλα ... Υποθέτω πως θα το βρήκε κάπου παρακάτω σκαλωμένο. Ρωτάω εγώ τώρα, είναι εύκολα επισκευάσιμο ένα μηχανάκι μετά από μερικές ώρες ή και μέρες μέσα στο νερό? τι θα χρειαστεί σίγουρα να αλλαχτεί? ( είχα δει ένα παπί σε ένα τόπικ κάποτε που είχε πέσει σε ένα λιμάνι και επισκευάστηκε αν θυμάμαι καλά... δεν είμαι σίγουρος)

Ναι Αμερικάνος είναι.
Τωρα για το τι θέλει ενα μηχανάκι μετα απο μπάνιο, έξαρτάται απο το μηχανάκι.
πχ ενα 6βολτο παπί με καρμπυρατέρ, δεν θελει και πολλά πράγματα, όπως κι ενα enduro που έχει σχεδιαστεί να περναει μεσα από νερά.
Ενα SS με ενα καρο ηλεκτρονικά μπλιμπλίκια δεν είναι το ίδιο βέβαια.

Bradipous
28/09/2013, 14:19
Ναι Αμερικάνος είναι.
Τωρα για το τι θέλει ενα μηχανάκι μετα απο μπάνιο, έξαρτάται απο το μηχανάκι.
πχ ενα 6βολτο παπί με καρμπυρατέρ, δεν θελει και πολλά πράγματα, όπως κι ενα enduro που έχει σχεδιαστεί να περναει μεσα από νερά.
Ενα SS με ενα καρο ηλεκτρονικά μπλιμπλίκια δεν είναι το ίδιο βέβαια.

Ε δεν το λες και SS το bmw :p

Εγω παντως για Αγγλο τον εκοψα, κυριως λογω του καθρεφτη απο τα δεξα!

Με τι μυαλο να το κανεις αυτο ρε πστμ :confused:

akis_trevor
28/09/2013, 14:22
το γραφει απο κατω στο κολοραντο ειναι η φαση...
το γαμησε το θεμα παντως ο τυπος...ειπαμε να κανουμε καμια μαλακια αλλα οχι κι ετσι!!

vaska
28/09/2013, 14:51
Καλύτερο πλύσιμο και από του Ορίζοντα λέμε.

:bawl:

MG-KTiNoS
28/09/2013, 14:57
Τι μλκς !
(που σαι ρε Σπάιλα νόμιζω πως έλεγες για το ΒmW)

:lol:

Antonisss
28/09/2013, 15:03
DRZ και τα μυαλά(που προφανώς και δεν κουβαλούσε ο τύπος) στα μπλέντερ!

MG-KTiNoS
28/09/2013, 15:05
DRZ και τα μυαλά(που προφανώς και δεν κουβαλούσε ο τύπος) στα μπλέντερ!

Ναι έπρεπε να έχει ορτσάρει από πιο πριν !
:lol:

power hornet
28/09/2013, 15:08
καλος μλκς ειναι τυχερος αφου δεν εχασε και την ζωη του να πνιγοταν.

lykourgi
28/09/2013, 15:18
Το έχει βάλει και στο advrider, μέσω youtube. Εκεί γράφει ότι βρήκε το μηχανάκι μετά από δύο ημέρες και μπόρεσε να το μαζέψει μετά από εννέα.
Μεγάλη ανοησία και πολύ τύχη.

taisteal
28/09/2013, 15:21
shit happens που λενε και οι αμερικλανοι

skylaros
28/09/2013, 16:18
sapila άρα το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι τα ηλεκτρονικά και ναι λογικό. Από την άλλη, μετά πχ από 9 μέρες που το μάζεψε αυτός δε θα είχε θέμα με πχ κοντέρ, ψεκασμό, σωληνάκια, ντεπόζιτο, αναρτήσεις κλπ κλπ? Πάντως υποθέτω πως αρκετός κόσμος θα μπορούσε να την πατήσει έτσι ... ένα φάγωμα στο έδαφος, νερό περισσότερο που έρχεται ξαφνικά και χίλια δύο, αν προσθέσουμε και τα νερά που θα μάζεψαν τα δέρματα και το επιπλέον βάρος μετά την πρώτη βουτιά, ναι μάλλον τυχερός ήταν...

AUFGEBRACHT
28/09/2013, 16:24
Στην αρχή που κάθεται και κοιτάει νόμιζα ότι περιμένει μπας και τα νερά ανοίξουν όπως στην Ερυθρά Θάλασσα από το Μωϋσή...
Πάντως έτσι όπως έβλεπα στο πλάνο μόνο δύο χέρια και μετά τις μπουρμπουλήθρες από το νερό, μου θύμισε ένα PC game που έπαιζα παλιά, το Vietcong, σε μια πίστα που έπρεπε να διασχίσεις ένα ποτάμι κι επειδή δεν έβρισκα το δρόμο είπα να το πάρω ίσια :lol:

bruno
28/09/2013, 21:10
Εγω παω στοιχημα οτι μετα απο του κ@@ου τα 9μερα που το βρηκε,θα πηρε μπρος με την μια και θα δουλευαν ολα χωρις κανενα προβλημα,γιατι ειναι DRZZZγγαμμμολλαα:evil:

Samick
30/09/2013, 20:57
με παρασυρε το ρεμα μανα μου δεν ειναι ψεμα..χαχαχαχαχα ελπιζω να το βρηκε το μηχανακι μετα και μην το βγαλει κανενας ψαρας στα διχτυα:lol::a31:

byron
30/09/2013, 21:31
sapila άρα το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ..

οτι το αγόρασε μαλάκας.

spyrakos35
30/09/2013, 21:37
οτι το αγόρασε μαλάκας.

είσαι θεός ρε βύρωνα..... :lol:

τα τσίπουρα κάνανε δουλειά εεε?

notakos600
01/10/2013, 04:32
Καλά, μαλάκα δεν τον λες, απλά δεν υπάρχει πιο ψαρωτική φάση από φουσκωμένο χείμαρρο, σου φεύγει ο τσαμπουκάς...:eek:

cityfly
01/10/2013, 09:56
Καλύτερο πλύσιμο και από του Ορίζοντα λέμε.

:bawl:

μπα αυτό δεν ήταν πλύσιμο, αυτό ήταν λασπόλουτρο αλά σπα

byron
01/10/2013, 10:40
Καλά, μαλάκα δεν τον λες, απλά δεν υπάρχει πιο ψαρωτική φάση από φουσκωμένο χείμαρρο, σου φεύγει ο τσαμπουκάς...:eek:

What?

Και όταν σου φεύγει ο τσαμπουκάς δηλαδή, ορμάς μέσα για να τον βρεις?
Χαζός είναι ο άνθρωπος και πάλι καλά που δεν πνίγηκε κιόλας.

sapila racing
01/10/2013, 10:54
What?

Και όταν σου φεύγει ο τσαμπουκάς δηλαδή, ορμάς μέσα για να τον βρεις?
Χαζός είναι ο άνθρωπος και πάλι καλά που δεν πνίγηκε κιόλας.

Ελα ντε.
Ενα νορμάλ άνθρωπος θα έκανε μεταβολή. Αυτός το σκέφτηκε λίγο και μετα όρμησε. :rolleyes:

spyrakos35
01/10/2013, 11:04
Αυτός το σκέφτηκε λίγο

συνειδητοποιημένος μαλάκας δλδ..... :lol:

bros400pgm
01/10/2013, 11:06
Μηπως ειχε αποκλειστει?

Dbnn
01/10/2013, 16:47
Δεν τον ενημέρωσαν όταν αγόρασε την μηχανή πως δεν είναι Idiot Proof....?

angelosxf650
01/10/2013, 20:08
εχω κλαψει απο τα γελια!!!χαχαχαχαχαχχα

kordix
01/10/2013, 20:37
sapila άρα το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι τα ηλεκτρονικά και ναι λογικό. Από την άλλη, μετά πχ από 9 μέρες που το μάζεψε αυτός δε θα είχε θέμα με πχ κοντέρ, ψεκασμό, σωληνάκια, ντεπόζιτο, αναρτήσεις κλπ κλπ? Πάντως υποθέτω πως αρκετός κόσμος θα μπορούσε να την πατήσει έτσι ... ένα φάγωμα στο έδαφος, νερό περισσότερο που έρχεται ξαφνικά και χίλια δύο, αν προσθέσουμε και τα νερά που θα μάζεψαν τα δέρματα και το επιπλέον βάρος μετά την πρώτη βουτιά, ναι μάλλον τυχερός ήταν...


Το μεγαλύτερο πρόβλημα στα πνιγμένα μηχανάκια είναι η στραβή μπιέλα (και τα υπόλοιπα παραλκόμενα)... λόγω υδραυλικής. Αν προλάβεις και το σβήσεις γλυτώνεις τα χειρότερα, αν δεν προλάβεις πας για πλήρη ανακατασκευή μοτέρ. Μιλάω για εντούρο μηχανάκια πάντα που συμβαίνει συχνά από λάθος πάτημα ή από βλακεία αναβάτη να κάνουν βουτιά.

Καλά ο τύπος την είδε κασκαντέρ και wanabe Μωυσής.

AUFGEBRACHT
01/10/2013, 21:26
Χαζός είναι ο άνθρωπος και πάλι καλά που δεν πνίγηκε κιόλας.

Μπαααα, οι φελλοί επιπλέουν...

GIXXERAKIAS
02/10/2013, 08:36
Jesus λεμε!Τραγικός ο τυπάς!!!


Μπαααα, οι φελλοί επιπλέουν...

:bawl: