PDA

View Full Version : gia provlimatismo



ego_o_idios
30/09/2013, 12:33
http://www.liveleak.com/view?i=319_1380522846

nikos_abel
30/09/2013, 12:56
Για τι προβληματισμό, για το αν είναι ζώον ο κουτάκιας;
Για το ότι δεν πρέπει με μηχανάκια να προκαλούμε διότι αν είναι ζώον μπορεί να πεθάνουμε;
Για το αν τον σακατέψανε μετά και βρήκαν και το μπελά τους;

Μη σου τύχει η σκατοκατάσταση, μη σου τύχει...κρίμα το παιδί....

Έντιτ : το ξαναείδα, Χωρίς να ξέρουμε τι προηγήθηκε δεν βγάζω συμπέρασμα....

skylaros
30/09/2013, 13:06
Δε ξέρω ποιος είναι περισσότερο ηλίθιος σε αυτό το βίντεο. Υπάρχει κανείς που θα περικυκλονόταν από τόσα άτομα και δε θα ένιωθε απειλή ? Ο τύπος πρέπει να χέστηκε και αντέδρασε σαν μλκς, οι άλλοι τόσα άτομα ένας δεν είχε μυαλό να κόψει τη φάση ? και μετά ? έχουν δει έναν ηλίθιο να περνάει πάνω από 5 μηχανές και πάνε δίπλα του ... Να μη μιλήσω για τον ΗΛΙΘΙΟ που ενώ είναι μηχανή με αναβάτη μπροστά από τον μλκ με το 2,5 τόνων θηρίο και αφού έχει προηγηθεί ότι έχει προηγηθεί πάει να ανοίξει την πόρτα, θα μπορούσε πολύ εύκολα να γινόταν πιο χοντρή ζημιά ... Το ιδανικό στο δικό μου μυαλό αφού έγινε η μαλ@κια να τον ακολουθούσαν πέντε και να καλούσαν την αστυνομία ή αν μπορούσαν να του έλεγαν να τους ακολουθήσει στην αστυνομία. Έχω τη αίσθηση πως ο τύπος με το αυτοκίνητο δεν είχε σκοπό να ξεφύγει απλά να προστατευτεί και είχε πανικοβληθεί. To το τραγικό είναι πως πέθανε ένας άνθρωπος για ηλίθιο λόγο ...

toyar
30/09/2013, 13:06
του παιρνεις το νουμερο και 10 κινητα απο τους υπολοιπους για μαρτυρες τηλεφωνεις στην αστυνομια και τον αφηνεις στην αμερικανικη δικαιοσυνη:a021:

Black Diamond
30/09/2013, 13:28
τι να λέμε τώρα...άντε βρες άκρη..
είναι φανερό οτι τρομοκρατήθηκε ο οδηγός του κουτιού αλλά σκότωσε άνθρωπο.
ανάμεικτα συναισθήματα και προσοχή πολύ. rip και δικαιοσύνη

Bradipous
30/09/2013, 14:00
Αν πανικοβληθηκε τοσο ο μλκς θα μπορουσε να κοψει και να κανει στην ακρη μεχρι να περασουν.
Οσο και να πανικοβληθεις δεν πατας ανθρωπους, μηχανες και οτιδηποτε βρεθει μπροστα σου και μετα πηγαινεις χαλαρος στην δεξια λοριδα.
Το λιγοτερο που μπορουσαν να του κανουν (οπως φανταζομαι πως εγινε μετα) ηταν να τον πριξουν στο ξυλο.

faraway
30/09/2013, 14:20
Δεν έχω κουράγιο ούτε να το δω , το έκλεισα .

Και μόνο που διαβάζω στο τίτλο 1 dead μου αρκεί . :(

motomaniac
30/09/2013, 14:23
δεν ξερω τι να πω...

endopandou
30/09/2013, 14:49
Τις χειρότερες αντιδράσεις στη ζωή τις προκαλεί ο φόβος. Δεν μπορεί να συμπεριφέρονται σαν αγέλη ζώων και να ζητούν απο τον άλλον λογική αντίδραση. Δεν ξέρω πως ξεκίνησε και δεν με νοιάζει, όμως είδα έναν άνανδρο σκατόφλωρο με λευκό gixxer να κόβει επίτηδες μπροστά στο αυτοκίνητο για να του την πει και καλά (και ότι ήθελε προκύψει γιατί άμα λάχει είμαστε και 200 και σε γ@μ@με κιόλας... :moutza:), χέστηκε πάνω του λοιπόν ο οδηγός του τουτού, ο οποίος δεν μπορούμε να γνωρίζουμε σε τι κατάσταση ήταν ή αν είχε παιδιά στο τουτού, ή, ή, ή και μοιραία έκανε την μαλακί@. Δηλαδή τι άλλο να έκανε με τις ορδές απο ζώα που κυκλοφορούν γύρω μας; Να αντιδράσει κόσμια και να κάνει στην άκρη να το συζητήσουν για να τα βρουν πολιτισμένα; Περικυκλωμένος απο ολόκληρη αγέλη; Πλάκα κάνουμε;
Το μέγιστο μερίδιο της ευθύνης πάει στον μοτοσικλετιστή (ανάθεμά τον) που εκμεταλλεύτηκε την αριθμητική υπεροχή ώστε να του τα ψάλει ένα χεράκι του αυτοκινητιστή.
Κάτι που βεβαίως ως τεράστιος άνΔρας θα έκανε και αν ήταν μόνος του χωρίς την αγέλη... :moutza: άνανδρε δολοφόνε :moutza::moutza:

Acacius
30/09/2013, 18:08
Στη σελίδα με το βίντεο έχει σύνδεσμο (http://www.dailymail.co.uk/news/article-2438620) με περισσότερες πληροφορίες για το συμβάν. Σύμφωνα με τη (φανταστική...) εφημερίδα, δεν υπήρξε νεκρός και ο μόνος που τραυματίστηκε ήταν ο οδηγός του αυτοκινήτου, από το ξύλο που έφαγε.

Η αντίδραση του οδηγού ήταν ανόητη αλλά όχι αψυχολόγητη και τον κατανοώ περισσότερο από τους μοτοσυκλετιστές οι οποίοι να πουλάνε νταηλίκι βασισμένοι στην αριθμητική υπεροχή τους.

alres
30/09/2013, 18:18
Κρανιές στο κεφάλι του μέχρι να στρώσει, δήμευση περιουσίας και καταναγκαστική εργασία για 10 χρόνια

alres
30/09/2013, 18:24
Κάθε τσόγλανος που οδηγεί τη μαούνα των 2 τόνων και νομίζει ότι είναι άτρωτος, να τρώει τόσα μπουνίδια όσα κυβικά εκατοστά είναι η μαούνα του όταν κάνει τέτοιες σκόπιμες μαλακίες.

gata_kontos
30/09/2013, 23:22
Ο προβληματισμός μου αφορά τις απαντήσεις ορισμένων χρηστών που δυστυχώς κυκλοφορούν ανάμεσά μας.

Red Rider
30/09/2013, 23:37
Κάθε τσόγλανος που οδηγεί τη μαούνα των 2 τόνων και νομίζει ότι είναι άτρωτος, να τρώει τόσα μπουνίδια όσα κυβικά εκατοστά είναι η μαούνα του όταν κάνει τέτοιες σκόπιμες μαλακίες.

Και άμα οδηγούσε ο Ζαμπίδης?

teogtp
01/10/2013, 00:01
Το ηθικο διδαγμα ειναι"Οποιος θελει τον κωλο του ακεραιο να κρατησει τους τσαμπουκαδες για το Mortal Combat"
Αυτο ισχυει ενθεν και ενθεν.

devil's animal
01/10/2013, 00:02
Τις χειρότερες αντιδράσεις στη ζωή τις προκαλεί ο φόβος. Δεν μπορεί να συμπεριφέρονται σαν αγέλη ζώων και να ζητούν απο τον άλλον λογική αντίδραση. Δεν ξέρω πως ξεκίνησε και δεν με νοιάζει, όμως είδα έναν άνανδρο σκατόφλωρο με λευκό gixxer να κόβει επίτηδες μπροστά στο αυτοκίνητο για να του την πει και καλά (και ότι ήθελε προκύψει γιατί άμα λάχει είμαστε και 200 και σε γ@μ@με κιόλας... :moutza:), χέστηκε πάνω του λοιπόν ο οδηγός του τουτού, ο οποίος δεν μπορούμε να γνωρίζουμε σε τι κατάσταση ήταν ή αν είχε παιδιά στο τουτού, ή, ή, ή και μοιραία έκανε την μαλακί@. Δηλαδή τι άλλο να έκανε με τις ορδές απο ζώα που κυκλοφορούν γύρω μας; Να αντιδράσει κόσμια και να κάνει στην άκρη να το συζητήσουν για να τα βρουν πολιτισμένα; Περικυκλωμένος απο ολόκληρη αγέλη; Πλάκα κάνουμε;
Το μέγιστο μερίδιο της ευθύνης πάει στον μοτοσικλετιστή (ανάθεμά τον) που εκμεταλλεύτηκε την αριθμητική υπεροχή ώστε να του τα ψάλει ένα χεράκι του αυτοκινητιστή.
Κάτι που βεβαίως ως τεράστιος άνΔρας θα έκανε και αν ήταν μόνος του χωρίς την αγέλη... :moutza: άνανδρε δολοφόνε :moutza::moutza:


εισαι λαθος baby...
επειδη 1ον: θα επρεπε να σε απασχολει πως ξεκινησε...καλως ή κακως η μ@λακια του μοτοσυκλετιστη, κοστιζει στον φλωρο μια γρατζουνισμενη πορτα/φτερο...ή μ@λακια του φλωρου κοστιζει στον μοτοσυκλετιστη απο τις μικροτερες αμυχες, μεχρι θανατο...
αρα οτι και να εγινε, ο ενας ειναι προστατευμενος, ο αλλος οχι...

παει αυτο...

2ον: ακομα και να σου εχουν κανει μ@λακια και εισαι με το αμαξι...απο την στιγμη που ειναι 250 μηχανακια, δεν μπορεις να βρεις το δικιο σου...εκει επικρατει η λογικη του οχλου...οποιος ξερει τι ειναι αυτο, καταλαβαινει...
αν σηκωνε το χερι του και ζηταγε συγνωμη, δεν θα γινοταν τιποτα απ'ολα αυτα...
και σου βαζω το ενδεχομενο να εχουν κανει οι αλλοι μ@λακια...οχι αυτος...
αν την εκανε αυτος ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να ζητησει συγνωμη και οχι να την κανει χειροτερη την κατασταση απ'οτι ειναι ηδη...

3ον και σημαντικοτερον: οταν και αν σταματαει ανθρωπος (δεν βαζω την λεξη μηχανη επιτηδες) μπροστα απο το οχημα σου, ΔΕΝ τον πατας...γιατι αν οι 250 ειναι ζωα, εσυ γινεσαι 300 φορες ζωον...
αυτα δεν γινονται ουτε στα Mad Max...και απ'οσο ξερω δεν ειναι σε πολεμο η Αμερικη (αρα ουτε η NY)...

αλλα πες οτι φοβηθηκες μην βιασουν και σενα και την γυναικα σου και το 5 μηνων βρεφος σου...βρε τριπαπαρα πας να ξεφυγεις απο μηχανες??
δλδ ειλικρινα πιστευεις οτι δεν θα σε πιασει κινηση και οταν σε πιασουν δεν θα σου βαλουν το range rover στον πατο??
φοβερη στρατηγικη εξοδου...

θα μπορουσε να βγει σε highway και να καλεσει τους μπατσους ή αν ειχε γεματο ντεποζιτο, να πηγαινε με 100χλμ/ωρα και να περιμενε να τους τελειωσει η βενζινη...:lol:

οκ, ο φοβος ειναι πολυ κακος συμβουλος αλλα δεν μπορεις να πραττεις ετσι...
και ακομα και αν ενας απο αυτους (ο λευκος τζιξερακιας) ηθελε μαγκιες, καποιος θα βρισκοταν απο τους 250 να ειναι πιο ψυχραιμος...και ειδικα αν εβλεπαν το μικρουλι μεσα στο καρο...

απλα ο τυπος ειναι σκατοφλωρος και ειχε την λαθος αντιληψη για τους μηχανοβιους (δλδ ο καλυτερος εχει σκοτωσει την μανα του)...αρα σε μια ατυχη στιγμη θελησε να το παιξει Ethan Hunt στο Mission Impossible 13...μονο που δεν τα ειχε υπολογισει σωστα...ο παλιομ@λακας...:a29:


αν γινοταν αυτο εδω και ημουν μπροστα, θα τον εδενα πισω απο το μηχανακι και θα τον εσερνα μεχρι να ξυθει ακομα και η κwλοτρυπιδα του απο την ασφαλτο...:a016::a016::a016::a016:

devil's animal
01/10/2013, 00:06
Και άμα οδηγούσε ο Ζαμπίδης?

τοτε θα καθαριζε ο Samuel Colt...
ολο και καποιος θα τον εχει φιλο...

trelf
01/10/2013, 00:44
μην βγαζετε βιαστικα συμπερασματα...

λογικοτατη η αντιδραση του κουτακια, μπροστα στην απειλη να τον ακινητοποιησουν ολοι αυτοι...και εγω θα τους πατουσα!

η φαση ξεκινησε πιο μπροστα που οι τραμπουκοι, τον ειχαν περικυκλωσει,τον βριζανε κτλ κτλ....σιγουρα αν σταματουσε θα ειχε ασχημα ξεμπερδεματα.....ειχε να διαλεξει αναμεσα στο να σταματησει 1 vs 50++ ....και ποιος ξερει τι θα γινοταν (σιγουρα πολυ ξυλο...) και να πατησει γκαζι και να φυγει....

διαλεξε το δευτερο.....επαναλαμβανω και εγω αυτο θα διαλεγα!!!!...υπαρχει καποιος που θα σταματουσε;;;;

1ον: κανενας δεν πεθανε, ο μηχανοβιος στην αρχη εσπασε το ποδι του....απ οτι διαβασα...
2ον: ο κουτακιας εφαγε πολυ ξυλο και κατεληξε στο νοσοκομειο και ολο αυτο εκτυλιχθηκε μπροστα στα ματια της γυναικας και της κορης του
3ον: τετοια βιντεακια παραπλανουν την κοινη γνωμη, ειναι βιντεο ντροπης και πρεπει να μην αναπαραγονται διοτι βγαινουν εσφαλμενα συμπερασματα
4ον: αλητες ανανδροι μηχανοβιοι....αυτο ειδαμε.........
5ον: αυτος που μπηκε μπροστα με τη μηχανη και φρεναρε θελει το περισσοτερο ξυλο απο ολους

http://ca.autoblog.com/2013/09/30/range-rover-runs-over-crash-bikers-motorcycle-nyc-new-york-city-bronx-road-rage-accident-hit-and-run-henry-hudson-parkway/

devil's animal
01/10/2013, 01:00
λογικοτατη η αντιδραση του κουτακια, μπροστα στην απειλη να τον ακινητοποιησουν ολοι αυτοι...και εγω θα τους πατουσα!


ενω μετα δεν τον ακινητοποιησαν,ε?

αρα δλδ με την λογικη αυτη, αν ειχε και ενα uzi μεσα στο κουτι, οταν τον ακινητοποιησαν για τα καλα, ας γαζωνε οσους περισσοτερους μπορουσε μεχρι να τον δειρουν οι υπολοιποι...εξαιρετικα...:rolleyes:

gregogti
01/10/2013, 01:00
ολα ηταν λαθος απο την αρχη.ποτε δεν πας με μηχανη να σταματησης αμαξι.οπως και με το αμαξι ποτε δεν σταματας οταν παν να στο επιβαλουν .κινησε συνεχως δεξια αριστερα και τους απωθεις χωρις να τους χτυπησεις .βεβαια μαλον κυριαρχησε ο πανικος και να τα επακολουθα

trelf
01/10/2013, 01:05
ενω μετα δεν τον ακινητοποιησαν,ε?

αρα δλδ με την λογικη αυτη, αν ειχε και ενα uzi μεσα στο κουτι, οταν τον ακινητοποιησαν για τα καλα, ας γαζωνε οσους περισσοτερους μπορουσε μεχρι να τον δειρουν οι υπολοιποι...εξαιρετικα...:rolleyes:

θα ηθελα να μας πεις εσυ πως θα αντιδρουσες.
μην μου πεις "δεν θα ειχα φτασει την κατασταση εκει..." , πες μου τι θα εκανες οταν ηδη ειχες γυρω σου τραμπουκους ετοιμους για ξυλο που προσπαθουσαν να σε ακινητοποιησουν για να ξεκιησουν τσαμπουκα στη μεση του πουθενα!

για σκεψου...

skylaros
01/10/2013, 01:18
Αλήθεια σε ποιόν έχει τύχει να τον έχουν στριμώξει 40-50-100 άτομα ?

gata_kontos
01/10/2013, 01:21
Μέσα στο αυτοκίνητο, εκτός του οδηγού βρισκόταν η σύζυγός του και το 5 μηνών βρέφος τους.
Δεν υπήρξαν άλλοι τραυματισμοί εκτός από αυτόν του οδηγού του αυτοκινήτου, σύμφωνα με την αστυνομία της Ν. Υόρκης.

"Σύμφωνα με το Lien, ένας μεγάλος αριθμός μοτοσυκλετιστών οδηγούσε επιθετικά και κατά λάθος συγκρούστηκε με έναν απ' αυτούς.

Στα πλάνα φαίνεται ένας απ' αυτούς να φρενάρει δυνατά μπροστά απ' το αυτοκίνητο και φαίνεται να χτυπήθηκε απ' αυτό.

Ο οδηγός του αυτοκινήτου σταμάτησε αλλά μερικοί απ' τους μοτοσυκλετιστές επιτέθηκαν με μανία στο αυτοκίνητο προκαλώντας ζημιές. Ο εκπρόσωπος του αστυνομικού τμήματος της Ν.Υ. είπε στη MailOnline πως ο οδηγός πάτησε το γκάζι για να αποφύγει την επικείμενη επίθεση.

Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2438620/Shocking-video-Range-Rover-crashing-bikers-surround-vehicle-annual-street-ride.html

Αλλά χαίρομαι που μοιράζομαι τους ίδιους δρόμους με άτομα σαν:
"Κάθε τσόγλανος που οδηγεί τη μαούνα των 2 τόνων και νομίζει ότι είναι άτρωτος, να τρώει τόσα μπουνίδια όσα κυβικά εκατοστά είναι η μαούνα του όταν κάνει τέτοιες σκόπιμες μαλακίες."
"Κρανιές στο κεφάλι του μέχρι να στρώσει, δήμευση περιουσίας και καταναγκαστική εργασία για 10 χρόνια"
"αν γινοταν αυτο εδω και ημουν μπροστα, θα τον εδενα πισω απο το μηχανακι και θα τον εσερνα μεχρι να ξυθει ακομα και η κwλοτρυπιδα του απο την ασφαλτο.."
Νιώθω μια ασφάλεια! :rolleyes:

stynikop
01/10/2013, 02:00
Αλλά χαίρομαι που μοιράζομαι τους ίδιους δρόμους με άτομα ....
Νιώθω μια ασφάλεια! :rolleyes:

Άστα... δεν είναι πως τα διαβάζεις μόνο, τους βλέπεις και στο δρόμο!

@endopandou, μπράβο ρε φίλε, μου αρέσεις γιατί μιλάς ισορροπημένα. :beer:
Κι έχεις και ωραίο μηχανάκι! ;)

Red Rider
01/10/2013, 03:19
τοτε θα καθαριζε ο Samuel Colt...
ολο και καποιος θα τον εχει φιλο...

Ακριβώς...
Δράση-αντίδραση.
Σε αυτή την κατάσταση η βία κλιμακώθηκε,κάπως απότομα βέβαια.

Μου θυμίζει την φάρσα που περπατάει αμέριμνος ένας άνθρωπος στον δρόμο,και ξαφνικά βλέπει μία μάζα ανθρώπων να τρέχει προς το μέρος του,χωρις κάποιο λόγο.Αυτός ασυναίσθητα αρχίζει να τρέχει για να ξεφύγει....

devil's animal
01/10/2013, 06:57
θα ηθελα να μας πεις εσυ πως θα αντιδρουσες.
μην μου πεις "δεν θα ειχα φτασει την κατασταση εκει..." , πες μου τι θα εκανες οταν ηδη ειχες γυρω σου τραμπουκους ετοιμους για ξυλο που προσπαθουσαν να σε ακινητοποιησουν για να ξεκιησουν τσαμπουκα στη μεση του πουθενα!

για σκεψου...

θα ακινητοποιουσα το αμαξι καπου και θα κατεβαινα κατω με τα χερια κατεβασμενα ζητωντας συγνωμη για την παρεξηγηση...
αν, ακομα και ετσι ηθελαν να μου την πεσουν, θα τους ελεγα "ωραια ριχτε μου οσες θελετε αλλα μην πειραξετε την γυναικα και το παιδι μου"...

δυστυχως σε τετοιες στιγμες η κατασταση για τους μοτοσυκλετιστες ειναι "win win"...
στο μονο που μπορει να "χασουν" ειναι σ'αυτο που εκανε ο τυπος, αλλα μετα τα πραγματα γινονται πολυ χειροτερα...και εκει που μπορει να ετρωγε 2 σφαλιαρες, μετα θα τον εστειλαν νοσοκομειο και παιζει να του γ@μανε το αμαξι καθε μερα...

ειναι εκπληκτικο το τι μπορει να κανει ο διαλογος, πολλες φορες...
οπως ειπα και πριν, εχει να κανει με την διαχειριση οχλου/μαζας σε κρισιμες καταστασεις...

devil's animal
01/10/2013, 07:08
Αλήθεια σε ποιόν έχει τύχει να τον έχουν στριμώξει 40-50-100 άτομα ?

σε μενα δυστυχως...και ευτυχως αποφευχθηκαν τα χειροτερα μετα απο μια ωρα διαλογου...

αυτο που προσπαθω να σας εξηγησω ειναι οτι ακομα και πιο μαγκας να εισαι απο ολους αυτους ξεχωριστα και να μπορεις να τους δειρεις εναν εναν με την σειρα, αυτοι ειναι πιο πολλοι...ακομα και οπλο να εχεις και να θελεις/μπορεις να το χρησιμοποιησεις, αυτοι ειναι πιο πολλοι και θα τελειωσουν οι σφαιρες, ακομα και μαουνα να εχεις που να μπορεις να πατησεις 5-6, αυτοι ειναι πιο πολλοι και θα σε βρουν παρακατω...
οποτε ΔΕΝ προκαλεις...
ακομα και αν φταις ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ Μ@ΛΑΚΑ...απλα για φυγει η ενταση της δεδομενης στιγμης...


εχουν το πλεονεκτημα και εχεις το μειονεκτημα, απο οποια αποψη και αν το δεις....
(δειτε το προσφατο παραδειγμα με τον ειδικο φρουρο που εβγαλε οπλο σε διαδηλωση...εχετε την εντυπωση οτι αν πυροβολουσε καποιον και δεν ηταν τοσοι μπ@τσοι εκει, θα τον αφηναν να ζησει μετα? γιατι ετρεχε να κρυφτει ενω ειχε το οπλο και ενω ειχε ριξει ηδη στον αερα?)

ο οχλος και η μαζα δεν θελουν τσαμπουκαδες...απλα πραγματα...

skylaros
01/10/2013, 07:35
Απλά την ίδια εικόνα τη μεταφράζουμε πολύ διαφορετικά + έχεις εμπιστοσύνη μεγάλη στο διάλογο (και καλά κάνεις), σου εύχομαι να μη σου τύχουν μ@λάκες που από πριν έχουν αποφασίσει για το τι θέλουν να κάνουν. Οι τύποι με τις μηχανές δεν έπρεπε να κυκλοφορούν κάν όπως κυκλοφορούσαν, σαν αγέλη που έψαχνε για θύμα ... Ο τύπος μου είναι αντιπαθής μόνο και μόνο που οδηγεί τέτοιο βόδι μέσα σε πόλη αλλά μπορώ να καταλάβω μια χαζή ενέργεια σε κατάσταση φόβου, όλο το σκηνικό όμως απλά δε το καταλαβαίνω.

nikos_abel
01/10/2013, 07:43
Μου έχει τύχει ανάλογο σκηνικό οδηγώντας αυτοκίνητο με αναπηρικό σήμα, πηγαίνοντας τη μάνα μου σε νοσοκομείο , όταν προσπάθησα να διασχίσω την Ακαδημίας την ώρα που έκαναν πορεία χριστιανοί (μάλλον για τη ταινία του Σκορτσέζε πρέπει να ήταν).
Ακόμα θυμάμαι τη γιαγιούλα που έπεσε πάνω στο κάπω μου φωνάζοντας ότι δε θα διακόψουμε εμείς οι αντίχριστοι το έργο του θεού.

skylaros
01/10/2013, 07:45
ο αυτό φίλε μου είναι τρόμος... δεν υπάρχουν πιο παρανοϊκοί από θρησκόληπτους, είναι ότι πιο επικίνδυνο κυκλοφορεί...

endopandou
01/10/2013, 07:48
σε μενα δυστυχως...και ευτυχως αποφευχθηκαν τα χειροτερα μετα απο μια ωρα διαλογου...
.

Ρε ντάρλινγκ τι λες; Με εσένα ο οποιοσδήποτε θα έκανε διάλογο βάζοντας στην άκρη την όποια τσαντίλα του αφού σε έβλεπε. Σαν εσένα είναι ο κόσμος δηλαδή; Τώρα αλήθεια θέτεις εαυτόν ως παράδειγμα;

endopandou
01/10/2013, 07:53
θα ακινητοποιουσα το αμαξι καπου και θα κατεβαινα κατω με τα χερια κατεβασμενα ζητωντας συγνωμη για την παρεξηγηση...
αν, ακομα και ετσι ηθελαν να μου την πεσουν, θα τους ελεγα "ωραια ριχτε μου οσες θελετε αλλα μην πειραξετε την γυναικα και το παιδι μου"...


Μήπως θα είχες προλάβει να της πεις πως αν τα πράγματα ξεφύγουν να βάλει μπρός το τουτού και να εξαφανιστεί με το παιδί πατώντας τους όλους; :tooth:
Σταύρο σοβαρά τώρα ζητάς απο συνηθισμένο άνθρωπο σε εκείνη τη φάση να κατέβει να κουβεντιάσει όταν ήδη έχει προπηλακιστεί; Θα το σύστηνες αυτό στη γυναίκα σου ή στον μπαμπά σου αν είχαν μέσα στο τουτού το παιδί σου;

alres
01/10/2013, 08:24
Υπάρχουν τα ατυχήματα, δηλαδή αυτά που γίνονται από οδηγικό λάθος, από απροσεξία, από ... από.... από....
Και υπάρχουν και αυτά που γίνονται επίτηδες, με σκοπό, επειδή το θες και ξέρεις ότι θα γίνει μαλακία με αυτά που κάνεις...

Όταν προκαλέσεις ατύχημα από αμέλεια και ειδικά αν χτυπήσεις άνθρωπο, σταματάς, βγαίνεις έξω, πας στον τραυματία, τον φροντίζεις, καλείς όσους πρέπει να καλέσεις, φροντίζεις να ειδοποιήσεις τους από πίσω και να προστατεύσεις τον τραυματία κλπ κλπ κλπ.

Όταν σηκώνεσαι και φεύγεις και προσπαθείς να εξαφανιστείς και προκαλείς και άλλα ατυχήματα και τραυματίζεις κόσμο και ξαναφεύγεις, σόρυ κιόλας αλλά είσαι για την μπουζού με την πρεζού (και πλέον και τη ναζού), αφού πρώτα εισπράξεις λίγο από τον πόνο που προκάλεσες.

Όποιον δεν τον έχουν εγκαταλείψει 1-2 φορές, να μας κάνει τη χάρη δηλαδή...
Έχει γίνει συνήθεια μετά το μπαμ, αντί να ακούς την πορτα να ανοίγει να ακούς τα λάστιχα να στριγκλίζουν...

DimChios
01/10/2013, 08:45
....μεχρι να ξυθει ακομα και η κwλοτρυπιδα του απο την ασφαλτο..

τωρα αυτο γιατι το ειπες? :cry:

spyrakos35
01/10/2013, 08:52
τωρα αυτο γιατι το ειπες? :cry:

δεν χρειαζονται βιαιότητες.... πάρε σμυριγδαλοιφή χοντρή..... κάνει δουλειά ;)

DimChios
01/10/2013, 08:53
δεν χρειαζονται βιαιότητες.... πάρε σμυριγδαλοιφή χοντρή..... κάνει δουλειά ;)

δε ξερεις εσυ τι λεω, μη πεταγεσαι!

:smokin:

GFawkes
01/10/2013, 09:20
Πωπω....πολυ αντριλα στο φορουμ.....

εγω παλι στο στρατο γιατι δεν γνωρισα τοσους πολλους μαγκες μαζεμενους κλωνους του Chuck Norris;


Μερικοι...βουτατε λιγο την "γλωσσα" στο μυαλο πριν αραδιασετε την π@π@ρι@ σας....

devil's animal
01/10/2013, 11:10
Ρε ντάρλινγκ τι λες; Με εσένα ο οποιοσδήποτε θα έκανε διάλογο βάζοντας στην άκρη την όποια τσαντίλα του αφού σε έβλεπε. Σαν εσένα είναι ο κόσμος δηλαδή; Τώρα αλήθεια θέτεις εαυτόν ως παράδειγμα;

:a07::kiss:



Μήπως θα είχες προλάβει να της πεις πως αν τα πράγματα ξεφύγουν να βάλει μπρός το τουτού και να εξαφανιστεί με το παιδί πατώντας τους όλους; :tooth:
Σταύρο σοβαρά τώρα ζητάς απο συνηθισμένο άνθρωπο σε εκείνη τη φάση να κατέβει να κουβεντιάσει όταν ήδη έχει προπηλακιστεί; Θα το σύστηνες αυτό στη γυναίκα σου ή στον μπαμπά σου αν είχαν μέσα στο τουτού το παιδί σου;

ε,τοτε ρε συ Μανο οποιος πιστευουμε οτι μπορει να μας κανει κακο στον δρομο, να τον καθαριζουμε να τελειωνουμε...
δλδ εσυ αυτο θα ελεγες στον πατερα σου αν ειχε το παιδι σου στο αμαξι? να τους πατησει ολους? και μετα?


αν εχουμε a priori την εντυπωση οτι ολοι οι ανθρωποι (μοτοσυκλετιστες) ειναι ζωα και θα εκαναν κακο σε μωρο, τοτε θα επρεπε να ταμπουρωθουμε σπιτια μας και να μην βγαινουμε ουτε για αστειο...
ακομα και σε τετοιες καταστασεις, κατα 99% δεν κινδυνευουν οι μη εμπλεκομενοι (δλδ γυναικα και βρεφος), οσο καφροι και αν ειναι οι αλλοι...
τις περισσοτερες φορες τις πληρωνουν οι λαμαρινες την νυφη και μετα παμε στο ξυλο για τον οδηγο..και εκει ληγει...

επαναλαμβανω, η αποδοχη της κατωτεροτητας και της αδυναμιας σου στην συγκεκριμενη φαση ειναι σωτηρια...και πολλες φορες γλιτωνεις και τις (λιγες) σφαλιαρες που μπορει να ετρωγες...

ego_o_idios
01/10/2013, 14:15
na po ke ego to nomizo mou ola afta sinevisan giati den ipirxe organosi stin poria ton motosikletiston.otan mia tetia aggelia me mixanes kinite anarxa ston dromo dini entiposi 1 elipsi sevasmou se ala oximata ke me vazi afto o ka8e enas oti ke na ine apo kompleksikos mexri cool proveni se la8os simperasmata.ine simantiko se mia poria motosikletiston na iparxi organosi ke sevasmos stin kikloforia

an o tipos den pigene mprosta sto jeep na kopsi taxitita den 8a evgaze la8os simperasmata o odigos tou jeep oti diladi prokite gia simoria epikindini

an oloi kratousan mia lorida kikloforias ston dromo den 8a edina la8os entiposi
an ixan iremi simperifora genika ston dromo 8a itan apla aksiozileftoi ke den 8a edina la8os entiposis


2on oloi osi odigoume aftokinito me tin ikogenia mas mesa ke es8anomaste asfiktiko klio me es8ima egklovismou 8a vgazame to simperasma oti prokite gia apili ke 8a provename se asximmes simperifores logo tou es8imatos epiviosis pou epivali teties simperifores


opote simantiko ine na iparxi sevasmos stin odiki simperifora mas giati mpori na skoto8i ke kapios apo la8os antidrasi logo la8ous simperasmatos xoris na er8i se epafi me kapio oxima apla xanontas tis es8isis tou ke peftotas pano se mia kolona
den ine diskolo na simvi afto se atoma xoris pira xoris s8enos ke me megales anasfalies odigikes ke kinonikes.o nomos tou dinatou ke lipa

kanones, kodikas kalis simperiforas sevasmos,ine merika apo afta pou sin8etoun mia lepti logiki pou mas kratai olous ston dromo se asfalia

opos ke afto to video ine merika pou den siniditopioume eno exoume prokalesi me tin ektos orion odigiki mas simperifora


tora genika magkies opios tis exi anagki as tis kani se xorous pou den 8etoun se kindino alous para mono ton eafto tou

gregogti
01/10/2013, 14:20
Υπάρχουν τα ατυχήματα, δηλαδή αυτά που γίνονται από οδηγικό λάθος, από απροσεξία, από ... από.... από....
Και υπάρχουν και αυτά που γίνονται επίτηδες, με σκοπό, επειδή το θες και ξέρεις ότι θα γίνει μαλακία με αυτά που κάνεις...

Όταν προκαλέσεις ατύχημα από αμέλεια και ειδικά αν χτυπήσεις άνθρωπο, σταματάς, βγαίνεις έξω, πας στον τραυματία, τον φροντίζεις, καλείς όσους πρέπει να καλέσεις, φροντίζεις να ειδοποιήσεις τους από πίσω και να προστατεύσεις τον τραυματία κλπ κλπ κλπ.

Όταν σηκώνεσαι και φεύγεις και προσπαθείς να εξαφανιστείς και προκαλείς και άλλα ατυχήματα και τραυματίζεις κόσμο και ξαναφεύγεις, σόρυ κιόλας αλλά είσαι για την μπουζού με την πρεζού (και πλέον και τη ναζού), αφού πρώτα εισπράξεις λίγο από τον πόνο που προκάλεσες.

Όποιον δεν τον έχουν εγκαταλείψει 1-2 φορές, να μας κάνει τη χάρη δηλαδή...
Έχει γίνει συνήθεια μετά το μπαμ, αντί να ακούς την πορτα να ανοίγει να ακούς τα λάστιχα να στριγκλίζουν...

πριν κανα μηνα χτυπησε ενας γνωστος με μηχανη με ενα αυτοκινητο ελαφρια ευτυχως .ο πρωτος που σταματησε ηταν ενας με αλλη μηχανη απο πισω του σχεδον .αντι να τον βοηθησει του εκλεψε το κινητο που του ειχε πεσει και εγινε μπουχος.........!!!!!!

nicksior
01/10/2013, 14:52
Όταν πολλά «τίποτα» ενώνονται σε αγέλες σφετερίζονται την ισχύ του όχλου και φαντασιώνονται πως είναι δική τους , έτσι ξορκίζουν την μηδαμινότητα τους.
Χούλιγκανς , Χρυσαύγουλα κλπ ..

alres
01/10/2013, 20:21
Το βρήκα
Καταδικάζω τη βία από όπου και αν προέρχεται

RaGe_Raptor
02/10/2013, 22:25
http://jalopnik.com/everything-you-need-to-know-about-the-terrifying-suv-vs-1440131015

byron
02/10/2013, 22:49
http://www.liveleak.com/view?i=07b_1380683692

trelf
05/10/2013, 10:53
"Mieses, 33, remains hospitalized after being run over by Lien's Range Rover when Lien was swarmed by dozens of motorcycle riders trying to shut down the West Side Highway at the end of last weekend. Lien was eventually pulled from his car and beaten, while Mieses has two broken legs and a crushed spine, as NBC News reports. Mieses' wife claims the injuries mean permanent paralysis."

από εδώ...

http://jalopnik.com/biker-crushed-by-suv-in-nyc-attack-hires-celeb-lawyer-g-1441098027