PDA

View Full Version : κουκουλα μηχανης?????



angelosxf650
01/10/2013, 10:34
αγορια καμια καλη φτηνη λυση???δεν εχω παρκινγκ δυστηχως και θελω να γλυτωσω ολη την βροχη του χειμωνα!!!!

AristidisZ
01/10/2013, 10:35
κάνα πράκτικερ ;;;

Pan (dvs)
01/10/2013, 12:49
κάνα πράκτικερ ;;;

20 Eυρα

Lioulios
01/10/2013, 15:58
http://www.skroutz.gr/c/1220/moto_cover.html

GIXXERAKIAS
02/10/2013, 08:29
Κοιτα και lidl μεριά,κάποια απο αυτές της μέρες έχει κουκουλα για αμάξι και για μηχανή σε πολύ καλή τιμη.:)

S705
02/10/2013, 11:37
για να σου πω και εγώ
. στα πρακτικερ έχει της oxford με 20 ευρώ αλλά δεν έχει μπαμπάκι από μέσα. δεν πειράζει είπα και την πείρα. το κακό είναι ότι δεν αντέχει σε καμία θερμοκρασία από εξατμίσεις. κοινός πρέπει να κρυώσει η μηχανή και μετά να την βάλεις.
πιο παλιά είχα μια άλλη ( την έκλεψαν το σπίτι τους μέσα ) η όπια και μπαμπάκι είχε από μέσα και δεν έλιωνε από τους λαιμούς. αλλά ήταν πιο ακριβή .
σου προτείνω την δεύτερη. άμα είναι να ανεβαίνεις σπίτι και μετά να πρέπει να κατεβείς ξανά για σκέπασμα..... δεν θα το κάνεις.

angelosxf650
05/10/2013, 18:09
Κοιτα και lidl μεριά,κάποια απο αυτές της μέρες έχει κουκουλα για αμάξι και για μηχανή σε πολύ καλή τιμη.:)

12 ευρο ειδα εχει!!!θα δω και διαστασεις και θα σας πω!!!ευχαριστω

imitrelos
06/10/2013, 00:52
Ναι αν θυμάμαι την είχα παρει και εγω 12 ή 15 αλλα υπόψιν ειναι ενα απλό ναυλον εγώ την χρησιμοποιώ και απο πανω της βάζω μια Oxford

Γιατι η πρώτη σκίζει εύκολα
Δεν εχει λουράκι να την δένεις απο κάτω

Άσε που λόγο θάλασσας εγω διαφορετικά δεν μπορώ να κάνω

eBoLaGR
06/10/2013, 02:21
Επισης, αμα ειναι πολυ φθηνο το υλικο, παιζει να σου κανει και γρατζουνιες στο χρωμα..

angelosxf650
09/10/2013, 09:48
τζιφος το lidl δεν προλαβα τις ειχαν αποσυρει για τις μηχανες.....θελω μια απλη να την βαζω μονο οταν ριχνει πολυ βροχη να γλυτωσουμε ολη την σκουρια.....

veletzas
11/10/2013, 11:59
Καλημερα angelosxf650, εχω μια κουκουλα που ειχα αγορασει απο το Lidl πριν απο 3-4 χρονια, την χρησιμοποιησα 2-3 φορες και την εχω αποθηκευμενη(χωρις δυστηχως να εχω το κουτι της).
απο θεμα μεγεθους νομιζω οτι σου κανει εγω την ειχα βαλει σε ΧR650 και αφηνε ακαλυπτη την μοτο, απο τα δισκοφρενα κ κατω(δηλαδη το κατω μερος των τροχων)
αν σε ενδιαφερει η τιμη της ειναι 10 ευρω-αν εισαι αθηνα συναντιομαστε καπου αν οχι στην στελνω κτλ.

angelosxf650
16/10/2013, 09:35
Καλημερα angelosxf650, εχω μια κουκουλα που ειχα αγορασει απο το Lidl πριν απο 3-4 χρονια, την χρησιμοποιησα 2-3 φορες και την εχω αποθηκευμενη(χωρις δυστηχως να εχω το κουτι της).
απο θεμα μεγεθους νομιζω οτι σου κανει εγω την ειχα βαλει σε ΧR650 και αφηνε ακαλυπτη την μοτο, απο τα δισκοφρενα κ κατω(δηλαδη το κατω μερος των τροχων)
αν σε ενδιαφερει η τιμη της ειναι 10 ευρω-αν εισαι αθηνα συναντιομαστε καπου αν οχι στην στελνω κτλ.

ρε φιλε πραγματικα δεν καταλαβαινω μερικες φορες...η κουκουλα στο λιντ τωρα εκανε καινουργια 12 εσυ θες να μ δωσεις μια 4 χρονων 10 ευρω.ευχαριστω φιλε μου θα παραγκειλω μεσω νετ καποια!

veletzas
16/10/2013, 11:11
ρε φιλε πραγματικα δεν καταλαβαινω μερικες φορες...η κουκουλα στο λιντ τωρα εκανε καινουργια 12 εσυ θες να μ δωσεις μια 4 χρονων 10 ευρω.ευχαριστω φιλε μου θα παραγκειλω μεσω νετ καποια!



Αν και δεν εχει πολυ νοημα θα σου απαντησω επειδη "δεν καταλαβαινεις μερικες φορες" οπως λες. Η κουκουλα που εχω εγω δεν εκανε 12 ευρω η κουκουλα που ειδες εσυ και δεν προλαβες εκανε 12 ευρω, επισης η κουκουλα η δικη μου εχει χρησιμοποιηθει 2-3 φορες οπως σου εγραψα (καλοκαιρι σε νησι) ουσιαστικα λοιπον δεν ειναι 4ρων χρονων αλλα ειναι αγορσμενη πριν απο 4 χρονια.
με τη λογικη σου θα πρεπε η να στην χαρισω η να στην δωσω 3 ευρω.Τι να σου πω φιλε μου μπηκα στο νετ και ειδα οτι μια αξιοπρεπης κουκουλα εχει κανα 20ρικο καινουρια και σου εβαλα την μιση τιμη.Ελπιζω να καταλαβαινεις τωρα.


Βεβαια μπορεις να το δεις κ αλλιως οτι παω να γινω πλουσιος κοροιδευοντας
υσ. σορρυ που εγραψα στο νημα σου.

yannis24
16/10/2013, 14:11
εγω πηρα χθες μια φθηνη απο το MotorStοck στην Καλλιροης €17 !

Μια απλη ναυλον ειναι, αδιαβροχη γραφει και το καλο της ειναι οτι μαζευεται πολυ ευκολα και δεν πιανει χωρο.....

makis206
16/10/2013, 14:41
εγω πηρα χθες μια φθηνη απο το MotorStοck στην Καλλιροης €17 !

Μια απλη ναυλον ειναι, αδιαβροχη γραφει και το καλο της ειναι οτι μαζευεται πολυ ευκολα και δεν πιανει χωρο.....

Δυο πράγματα ζητάω ακόμα από μια κουκούλα εκτός των βασικών (αδιαβροχοποίηση κλπ), λουράκι με κλιπς στο κάτω μέρος της μοτό για να μη "φουσκώνει" από τον αέρα και τρύπες στην μεριά του μπροστά τροχού για να μπορεί να περνάει από μέσα της η αλυσίδα που ασφαλίζει τη μηχανή σε σταθερό σημείο. Τα έχει αυτά η κουκούλα που αγόρασες; :)

Billymuse
16/10/2013, 14:42
Άψογη κουκούλα την έχω 2 χρόνια και ειναι σε άριστη κατάσταση ακόμη. Πολυ ανθεκτικό υλικό και δε σκίζεται εύκολα...

http://www.coloriposto.gr/web/?ProductID=145&id=8