PDA

View Full Version : βοηθεια απο καποιον που ξερει απο πλυντηρια??



makaros33
01/10/2013, 21:13
καλησπερα ,όπως λέει και ο τίτλος εχω θεμα με ενα πλυντήριο ρούχων και ψάχνω την πλακέτα μιας και η δικιά του τα τίναξε απο βραχυκύκλωμα .Η επίσημη απάντηση απο την αντιπροσωπία { να προ πληρώσω 100,00€ και να περιμένω κάνα 3μηνο και αν είναι θα μου την στείλουν η αλλιώς θα μου επιστρέψουν τα χρημματα μου πίσω }
εαν κάποιος ξέρει έστω και κάνα στοκαδικο η μαγαζί με μεταχειρισμένα ανταλλακτικά του είδους μου κάνει

η μάρκα ειναι WHIRLPOOL
και το μοντέλο AWM 8083

ευχαριστώ εκ των προτέρων :a4:

virus
01/10/2013, 21:21
πλακετα ενοοεις τον εγκεφαλο; δεν βαζεις καμια φωτο; η γραψε το μοντελο του εγκεφαλου!

στο εγραψα επειδη εχω μια καινουργια μου εμεινε περισεμα μπας και κανει!

sv9cvk
01/10/2013, 23:19
Βρε ψαξε στο ebay πριν λιγο καιρο βρηκα του αδερφου μου πλακετα σε miele πλυντηριο με 40 ευρω (μεταχειρισμενη φσκ) και καινουρια εκανε οσο το πλυντηριο (γιαυτο δεν γουσταρω μερικες μαρκες γμτ :mad:)

gata_kontos
01/10/2013, 23:31
Εγώ είχα πάρει μια 42άρα polaroid, της οποίας χάλασε το τροφοδοτικό. Ήταν μέσα στην εγγύηση. Όταν επικοινώνησα με την αντιπροσωπεία, μου είπε ότι πρέπει να τη στείλω εκεί (μένω στην επαρχία). Του είπα "δεν είναι γιουβαρλάκια να τα βάλω στο τάπερ και να τα στείλω. 42άρα τηλεόραση είναι"! Μου λέει "άμα γουστάρεις φιλαράκι"! Φώναξα τεχνικό από δω και επιβεβαίωσε ότι είναι το τροφοδοτικό. Το βγάλαμε πολύ εύκολα, είδαμε τη σήμανσή του (μοντέλο κ.λπ.) και ξαναεπικοινώνησα με την αντιπροσωπεία και μου επανέλαβε τα ίδια. "Δεν ξέρω τι μου λες, εγώ θέλω να δω την τηλεόραση για να δω τι έπαθε".
Τον σιχτήρησα και βρήκα στο google όλες τις αντιπροσωπείες της polaroid στην Ευρώπη. Έστειλα email σε όλες και απ' την αντιπροσωπεία της Τσεχίας, μια πολλή ευγενική κοπέλα μου απάντησε και μου είπε ότι έχει το τροφοδοτικό. Παρήγγειλα 2 με €40 το κομμάτι (γιατί από ότι είδα στο google, είναι πολλή συχνή βλάβη στο συγκεκριμένο μοντέλο τηλεόρασης), ήρθε, το έβαλα μόνος και η τηλεόραση λειτουργεί άψογα.
Απλά σου είπα την ιστορία, μήπως και μπορείς να κάνεις κάτι αντίστοιχο.

toyar
02/10/2013, 05:47
ευγενικη κοπελα απο την τσεχια;:a2:
εγω θα πηγαινα αυτοπροσωπως να παραλαβω:p

soter3gm
02/10/2013, 05:59
Κατεβαίνοντας τη Θηβών προς Πειραιά μετά το γήπεδο του Αιγάλεω στο αριστερό μας χέρι είναι ένα μαγαζί (ενός ευγενικότατου Πακιστανού) με μετάχ. πλυντήρια κουζίνες και ψυγεία
Ρώτα τον αν έχει ότι θέλεις και αν μπορεί να το επισκευάσει γρήγορα

theofilos888
02/10/2013, 09:24
στην οδό μάγερ στο κέντρο της αθήνας υπάρχουν μαγαζιά που φέρνουν ανταλλακτικά για οικιακές συσκευές. Δεν έχω τηλέφωνο αλλα μπορώ να περάσω και να σου το ποστάρω. τους λες το μοντέλο του εργαλείου και τι θές και στο παρέχουν στο 1/3 της τιμης της αντιπροσωπείας.

makaros33
03/10/2013, 20:16
πλακετα ενοοεις τον εγκεφαλο; δεν βαζεις καμια φωτο; η γραψε το μοντελο του εγκεφαλου!

στο εγραψα επειδη εχω μια καινουργια μου εμεινε περισεμα μπας και κανει!

καλησπερα
φιλε virus ευχαριστω για το ενδιαφέρων σου αλλα δεν ξερω εαν εχεις κατι τέτοιο 300504
οπου εχω κανει κυκλο εκει έφαγε την σφαλιάρα απο το βραχυκύκλωμα ,με φιλο ηλεκτρονικό κάναμε προσπάθεια να το παρακάμψουμε αλλα στην τελική το μονο που καταθεραμε ηταν να δουλευουν η μισες λειτουργίες του πλυντηρίου και οχι φυσικα η βασικές αλλα καποιες περιφερειακές (στύψιμο κ.τ.λ.)

οσο για το μοντελο που μου ζητησες ειναι το εξης

WHIRLPOOL AWM 8083 ΜΟΝΤΕΛΟ 2000 - 2001

theofilos888
04/10/2013, 08:09
cortel μάγερ 5 πλ. βάθης 210 5224491 210 5229795 email: cortel@acci.gr

virus
04/10/2013, 19:20
οχι δεν εχω.

κουρλαμπας στην οδο σιωκου θα πας!!!