PDA

View Full Version : Τι θα γίνει με τις Ετήσιες Moto.GR, κουβεντούλα



Σελίδες : [1] 2 3 4

antsoar
30/09/2013, 19:44
Μόνο εγώ βλέπω ότι έγινε ετήσια moto.gr με 10 άτομα; :( είναι μόνο η κρίση ρπσμ :a35:

taisteal
30/09/2013, 19:46
εγω το ειχα προβλεψει παντως...αν και μπορω να πω οτι απο αλλες χρονιες ηταν πιο παρειστικα και πιο καλα...εστω και αυτο το λιγο που πηγα.

Pan (dvs)
01/10/2013, 08:30
Μόνο εγώ βλέπω ότι έγινε ετήσια moto.gr με 10 άτομα; :( είναι μόνο η κρίση ρπσμ :a35:

Δεν θα ελεγα φιλε μου οτι θα πρεπει να συνεχισουμε να μιλαμε για ετήσια moto.gr.Ολοι βλεπουνε οτι οντως ητανε 10 τα ατομα.Αυτα ομως ειναι απλα νουμερα και υπαρχουνε αλλοι να τα αναλυσουνε.
Αυτο που εγω κραταω ειναι οτι γνωρισα ατομα που αξιζαν πραγματικα τον κοπο και σιγουρα θα ξανασμιξουνε οι δρομοι μας.Αν ητανε αλλοι εκατο ,αυτους, θα τους ειχα περασει στο ντουκου.
Οσο για το τελευταιο που λες,οχι δεν ειναι μονο η κριση.Στην επιστροφη μου για Γιαννενα ειδα πανω απο 50 μηχανες στο δρομο ,σε διαστημα λιγων χιλιομετρων.

Δεν ξερω ομως αν αξιζει τον κοπο να το ψαξουμε περισσοτερο.:beer:

vaska
01/10/2013, 09:27
Δεν ξερω ομως αν αξιζει τον κοπο να το ψαξουμε περισσοτερο.:beer:

Ίσα ίσα που πρέπει να το ψάξουμε και να ψαχτούμε. Έχει δίκιο ο Αντώνης και μαζί του ρωτάω κι εγώ: "Είναι μόνο η κρίση????" Γύρνα 1,2,3 χρόνια πίσω (και τότε μέσα στην κρίση βρισκόμαστε) και ψάξε λίγο τις φωτο. Θα σου λυθούν πολλές απορίες.

byron
01/10/2013, 10:07
Ίσα ίσα που πρέπει να το ψάξουμε και να ψαχτούμε.

Δεν υπάρχει κατι να ψαχτούμε. Η "ετήσια", ο καφές, η συνάντηση, η βόλτα γίνεται για να περάσουμε καλά. Αν πιστεύουμε οτι δεν θα περάσουμε καλά, δεν πάμε.
Τόσο απλά.

Εγώ, γέλασα, ήπια, έκανα χλμ, χάζεψα όμορφα μέρη, γνώρισα από κοντά ωραίους ανθρώπους που τους ήξερα μόνο διαδικτυακά, και δεν χρειάζομαι κάτι άλλο για να πω ότι πέρασα ένα ΣΚ που θα το θυμάμαι.

Όποιος ήθελε να έρθει, θα ερχότανε παίδες. Ανοιχτή παρέα είμαστε, δεν έγινε με πμ η συνάντηση.
Προβληματισμοί, κρίση, ακριβή βενζίνη, διόδια, υγρασία, κουνούπια, κλπ είναι να ΄χαμε να λέγαμε...



ΥΓ. Δεν χρειάζεται να διευκρινήσω οτι κάποιοι από εμάς, δεν μπορούσαν αντικειμενικά να έρθουν.

Anty12
01/10/2013, 10:25
Δεν υπάρχει ........ να έρθουν.

+660

Ήρθαν άνθρωποι άνεργοι και με μεγάλα ζόρια, άνθρωποι με γυναίκες λεχώνες, άνθρωποι με τρία παιδιά που δεν ήξεραν που να τα ξε-φορτώσουν, άνθρωποι που κάναν μια 600κοσάρα έτσι απλά για να πιουν έναν καφέ.......απλά ο καθένας κάνει τα κουμάντα του και αποφασίζει, το που, και το πως θα διαθέσει τον χρόνο του και τα χρήματα του.....

ευτυχώς φέτος δεν είχαμε τέτοια......:lol:


300356

AristidisZ
01/10/2013, 10:34
ευτυχώς φέτος δεν είχαμε τέτοια......:lol:


300356

το φιδάκι ο Γιακουμής είναι ; :lol:

Stergios69
01/10/2013, 10:36
το φιδάκι ο Γιακουμής είναι ; :lol:
O Γιακουμής ο O-ring με τ' όνομα... :D

Pan (dvs)
01/10/2013, 11:52
Ίσα ίσα που πρέπει να το ψάξουμε και να ψαχτούμε. Έχει δίκιο ο Αντώνης και μαζί του ρωτάω κι εγώ: "Είναι μόνο η κρίση????" Γύρνα 1,2,3 χρόνια πίσω (και τότε μέσα στην κρίση βρισκόμαστε) και ψάξε λίγο τις φωτο. Θα σου λυθούν πολλές απορίες.

Ρε Vaska, Θα συμφωνησω με byron και Anty12.Ειναι πολυ απλα τα πραγματα.:beer:

dukeandthecity
01/10/2013, 15:01
παιδια οταν γινονταν συναντησεις με 60+ ατομα, εμεις που δεν μπορουσαμε να παμε (για τον Α ή Β λόγο) ζηλευαμε. (και) φέτος ήταν η σειρα μας να παμε. Οσους δεν ειδαμε φετος, μακαρι να τους πετυχουμε του χρόνου.

Γυμνο μπανιο του χρονου ομως, ΔΕΝ έχει. :D

gcrook
01/10/2013, 15:05
Νταξει σχετικα με την βολτα μπορει να μην μου πεφτει και λογος στην προκειμενη περιπτωση,
αλλα περα απο το γεγονος οτι αντικειμενικα καποιοι δεν μπορουσαν να πανε (η δεν γουσταραν)
αγνοειτε οτι οσο η ετησια ειχε τελετουργικο χαρακτηρα ειχε και απηχηση.Τωρα που εγινε αλλη μια (μεγαλη) εκδρομη
ειχε την τυχη μιας κλασσικης βολτας του μοτο.

Theotrelos83
01/10/2013, 16:07
+660

Ήρθαν άνθρωποι άνεργοι και με μεγάλα ζόρια, άνθρωποι με γυναίκες λεχώνες, άνθρωποι με τρία παιδιά που δεν ήξεραν που να τα ξε-φορτώσουν, άνθρωποι που κάναν μια 600κοσάρα έτσι απλά για να πιουν έναν καφέ.......απλά ο καθένας κάνει τα κουμάντα του και αποφασίζει, το που, και το πως θα διαθέσει τον χρόνο του και τα χρήματα του.....

ευτυχώς φέτος δεν είχαμε τέτοια......:lol:


300356

Πρόεδρε νομίζω μαζί με τη φωτογραφία της κομμένης αλυσίδας είναι πρέπον να πεις και την ιστορία! Ο tommy dakar δεν την άκουσε!:D

vaska
01/10/2013, 18:59
Νταξει σχετικα με την βολτα μπορει να μην μου πεφτει και λογος στην προκειμενη περιπτωση,
αλλα περα απο το γεγονος οτι αντικειμενικα καποιοι δεν μπορουσαν να πανε (η δεν γουσταραν)
αγνοειτε οτι οσο η ετησια ειχε τελετουργικο χαρακτηρα ειχε και απηχηση.Τωρα που εγινε αλλη μια (μεγαλη) εκδρομη
ειχε την τυχη μιας κλασσικης βολτας του μοτο.

+1200

antsoar
01/10/2013, 21:55
Δεν υπάρχει κατι να ψαχτούμε. Η "ετήσια", ο καφές, η συνάντηση, η βόλτα γίνεται για να περάσουμε καλά. Αν πιστεύουμε οτι δεν θα περάσουμε καλά, δεν πάμε.
Τόσο απλά.

Εγώ, γέλασα, ήπια, έκανα χλμ, χάζεψα όμορφα μέρη, γνώρισα από κοντά ωραίους ανθρώπους που τους ήξερα μόνο διαδικτυακά, και δεν χρειάζομαι κάτι άλλο για να πω ότι πέρασα ένα ΣΚ που θα το θυμάμαι.

Όποιος ήθελε να έρθει, θα ερχότανε παίδες. Ανοιχτή παρέα είμαστε, δεν έγινε με πμ η συνάντηση.
Προβληματισμοί, κρίση, ακριβή βενζίνη, διόδια, υγρασία, κουνούπια, κλπ είναι να ΄χαμε να λέγαμε...



ΥΓ. Δεν χρειάζεται να διευκρινήσω οτι κάποιοι από εμάς, δεν μπορούσαν αντικειμενικά να έρθουν.



Βύρωνα συμφωνούμε σε όλα, η εκδήλωση ήταν ανοικτή και όσοι βρέθηκαν εκεί πέρασαν ωραία.

Άλλα αυτό που λέω είναι το εξής. Το μεγαλύτερο μοτοσυκλετιστικό φόρουμ της Ελλάδας κάνει ετήσια και προσελκύει 10 άτομα :uplate::sad:

Και το θέμα είναι, αν δεν είναι το οικονομικό (που δεν είναι, οι βεστρομαδες είχαν 150 άτομα μια βδομάδα πριν) τότε τι είναι;

Ξαφνικά το μοτο δεν συγκινεί τον κόσμο του; δεν το οργανώσαμε σωστά; τι;


Προσωπικά θα ήθελα πολύ να βρεθώ επάνω, και το μόνο μου εμπόδιο ήταν τα ευρά.

Επίσης ζητάω συγνώμη που ξεκίνησα την κουβέντα σε αυτό το θρεντάκι, θα έπρεπε να το είχα ξεκινήσει κάπου αλλού

byron
01/10/2013, 22:08
Προσωπικά πήγα και έκανα αυτό που ήθελα ως μέλος του moto.gr. Τώρα αν τα μέλη θέλουν σφαγμένα κοκκόρια για να νοιώσουν την τελετουργία, ή να κάνουμε το moto.gr μια αδελφότητα που θα ανήκουν οι μυημένοι των διάφορων club που έχουν ανάγκη μια ταυτότητα, sorry αλλά δεν θα πάρω.

Τέλος πάντων, αυτοί που πρέπει να απαντήσουν είναι αυτοί που δεν πήγαν, όχι αυτοί που πήγαν. Οπότε θα μου επιτρέψετε να μην ασχοληθώ άλλο με το θέμα της ετήσιας/βόλτας/περιήγησης/τσιπουροκατάνυξης 2013. Been there, done that. :wave2:

pipe_smoker
01/10/2013, 22:24
Εμένα κι αν δε μου πέφτει λόγος (μέλος από το 2010 είμαι και μόλις πριν 2-3 μήνες γνώρισα 5-6 νοματαίους απο δω μέσα), ούτε σε ετήσιες έχω έρθει ούτε σε μηνιαίες.
Αλλά θα συμφωνήσω με το Βύρωνα.

Φόρουμ είμαστε. Όχι club, λέσχη, you name it.
Μια οργάνωση υπήρχε (μέρος, ημερομηνίες, χώρος κλπ), δεν αφέθηκαν όλα στη μοίρα τους. Αυτό που καταλαβαίνω ότι λείπει από κάποιους είναι ίσως το θέμα των γκρουπ, αρχηγών, σκουπών μουπών, πάμε όλοι μαζί κλπ (?).
Τί να πω ίσως έχουν τους λόγους τους. Το σέβομαι, αλλά σέβομαι και τους ανθρώπους που θα έπρεπε να παίξουν αυτούς τους ρόλους και να αναλάβουν όλες αυτές τις ευθύνες και πιθανότατα δεν ήθελαν να το κάνουν.
Αν υπάρχουν κι άλλοι λόγοι που δεν πάει το μυαλό μου σ'χωράτε με.

Κατά τ'άλλα, όπως το βλέπω εγώ τουλάχιστον, δε χρειαζόμαστε άδεια γονέα ούτε συνοδεία.
Μεγάλα παιδιά είμαστε. Αν θέλουμε πραγματικά να πάμε κάπου (και μπορούμε φυσικά) καβαλάμε τη μηχανή μας και πάμε. Απλά και νέτα.
Είτε για να δούμε παλιά μούτρα που μας έχουν λείψει, είτε για να γνωρίσουμε καινούρια, είτε απλά γιατί γουστάρουμε να πάμε κι ας είμαστε 3 κι ο κούκος.
Κι αυτοί που ήταν 3 κι ο κούκος μια χαρά φάνηκαν να πέρασαν.


Just saying...

sniper
01/10/2013, 22:29
Εχει απόλυτο δίκιο ο Βυρωνας.

Μάλλον παραπονο εκφράζουν τα παιδιά... οι υπόλοιποι που δεν πήγατε (ενας εξ αυτών κι εγω για σοβαρους προσωπικους λογους) αν θέλετε, του χρόνου ελάτε να αναλάβετε μέρος του τελετουργικού.

Θα εχουμε και ιερεις, ιέριες κλπ

sahara
01/10/2013, 23:13
Θα συμφωνήσω και εγώ με Βύρωνα και Πρόεδρα που έγραψαν παραπάνω.

Ήταν η πρώτη φορά που έρχομαι σε πανελλήνια μοτο.γρ και σαφώς, με βάση αυτά που είχα δει από προηγούμενες συναντήσεις,
περίμενα περισσότερο κόσμο.
Το κλίμα και η παρέα όμως ήταν τόσο καλή που δεν χάνω την επόμενη και ας είμαστε οι ίδιοι δέκα...

Σε όσους ήθελαν να έρθουν και δεν τα κατάφεραν να ευχηθώ να μπορέσουν στην επόμενη.

:wave2:

EVI
01/10/2013, 23:24
εγω παντως αδυνατω να παραβρεθω σε πολυ μακρινες διαδρομες οπως παλιοτερα ποσο μαλλον σε 2ημερα (το βρισκω και λογικο και παραλογο αυτο) λογο χρηματων και μονο. Μακαρι να γινοταν η ετησια ποιο κοντα . Και μην το γελατε το οικονομικο ειναι μεγαλο θεμα για μερικους.Και δεν μπορεις να κανεις κουμαντο με 0 ευρω το μηνα. Επισεις πιστευω οτι εκτος απο το οικονομικο φταιει και οτι σε πολλες ετησιες γιναν καυγαδες μεταξυ 2-3 ανθρωπων που εξελιχτηκαν σε λαικα δικαστηρια και αφησαν μια γευση λες και ηταν ολα χαλια , ενω δεν ηταν ετσι στην πραγματικοτητα. Οπως και να χει εκει που καποτε βαριομουν να παω ΠΑΛΙ πχ Χαλκιδα .....τωρα μεχρι εκει φτανω ΑΝ το ξερω κανα μηνα πριν και βρω τα καυσιμα λολ . Θα γυρισει ο τροχος παλι ....θα ξαναπαμε! :)

daz
01/10/2013, 23:54
Μ' αρέσει που πρότεινα στους θεσσαλονικείς να κάνουν και γκρουπ για να μην πάνε μόνοι τους. :lol:


Άλλη μια φορά που τα βόρεια κλιμάκια έπαιζαν τόσο κοντα στην έδρα τους και δεν παραβρέθηκαν. Νομίζω πως από δω και πέρα δεν δικαιούνται να μιλάνε για Αθηνοκεντρικό κατεστημένο κ.λ

sahara
01/10/2013, 23:58
Μ' αρέσει που πρότεινα στους θεσσαλονικείς να κάνουν και γκρουπ για να μην πάνε μόνοι τους. :lol:


Άλλη μια φορά που τα βόρεια κλιμάκια έπαιζαν τόσο κοντα στην έδρα τους και δεν παραβρέθηκαν. Νομίζω πως από δω και πέρα δεν δικαιούνται να μιλάνε για Αθηνοκεντρικό κατεστημένο κ.λ

Καλά ρε, εσύ με ποιους είσαι με μας ή με τους άλλους; :lol:

akis_trevor
02/10/2013, 09:04
το οικονομικο θεμα ειναι μεγαλο.εγω ας πουμε για να παω μια βολτα μια κυριακη,θα το βαλω στο προγραμμα νωρις νωρις να μην χαλαω λεφτα ωστε να μαζευτει κανα 30-40 ευρω.αν ερχομουν στην ετησια θα χαλαγα τα τριπλα,τα οποια ειναι το 1/3 του μισθου μου.
περα απο αυτο,να μιλησω προσωπικα για μενα,ειχα ψιλοκανει το κουμαντο μου(παλι μεσα θα μπαινα αλλα τεσπα),αλλα περιμενα να βρω παρεα.ενα φιλαρακι απο πατρα,δεν μπορεσε τελικα,στο θεμα που εκανα για νοτιους,δεν ειδα ενδιαφερον.μονο ο τομμυ ντακαρ μου ειχε πει να βρεθουμε λαμια και να παμε παρεα απο εκει.εμενα δεν μαρεσει να ταξιδευω μονος μου.αν ειχα εστω αλλο ενα μηχανακι ισως και να τα προσπερναγα ολα τα αλλα και να ερχομουν.και ειλικρινα στεναχωρηθηκα που δεν ειχε κοσμο γιατι σαν ιδεα ηταν πολυ καλη!!!

DimChios
02/10/2013, 09:12
προσωπικα εμενα ηταν ΚΑΘΑΡΑ οικονομικο το ζητημα, τιποτα αλλο δε με χαλασε, ουτε η οργανωση, ουτε η παρεα, ουτε τιποτα!
Και στη Χαλκιδα να ήτανε παλι δε θα πηγαινα! :(

και μη μιλατε εκ του ασφαλους περι οργανωσης μερικοι αν δεν το εχετε κανει-ασχοληθει! ;)

RaGe_Raptor
02/10/2013, 11:40
Μόλις έμαθα για την ετήσια ενθουσιάστηκα αλλά ήδη από τις πρώτες στιγμές ήξερα πως δε θα τα καταφέρω και το θέμα καθαρά οικονομικό..ελπίζω σε επανάληψη της συνάντησης και σε καλύτερες μέρες...:beer:

gcrook
02/10/2013, 14:23
Οπα ρε παιδες δεν εκρινα εγω αν η ετησια με αυτους τους ορους ηταν καλο η κακο πραγμα,
και στην τελικη αν η λεξη τελετουργια σας χαλασε αντικαταστηστε την με την λεξη θεσμο,πως σκατα δηλαδη
μπορει να περιγραψει καποιος ενα συμβαν οπου επι δεκα χρονια γινοταν με τους ιδιους -αυστηρους- ορους;

Και το αν ειναι κανενας στην απομεσα η στην οποξω η αν εχει σχεδιασει την βολτα ποτε του η οχι δεν εχει σχεση με το να λεει την γνωμη του.
Δηλαδη τι υπαρχουν "πιο ειδικοι να μιλησουν επι του θεματος" ;

Pan (dvs)
02/10/2013, 17:42
Σκεφτηκα να μην ανοιξω το θεμα με το φοβο οτι θα παρεξηγηθουνε οι προθεσεις μου.Δεν θελω να φανει οτι προσπαθω να κανω υποδειξεις η κατι τετοιο.
Ο σκοπος αυτου του θεματος ειναι να μαθω τι θελει καποιος απο μια Πανελληνια.
Μην μου αρχισεται με το τι θα επρεπε να εχει γινει ουτε θελω να κριτικαρουμε κινησεις αλλων εκ του ασφαλους.

Το θεμα απλο.Τι θα θελατε απο μια Πανελληνια συναντηση των μελων του forum.Πως την σκεφτεστε ,τι θα μπορουσατε εσεις να κανεται γι'αυτο?

Εγω για αρχη θα ηθελα να γινει Ανοιξη για να μην ειμαστε χορτατοι απο χιλιομετρα και να ειναι περισσοτερες οι συμετοχες.

KostasV2
02/10/2013, 18:14
Φαντάζομαι ότι γράφεις ορμώμενος (και) από τη μικρή συμμετοχή στη φετεινή συνάντηση. Συμφωνώ ότι ίσως θα ήταν καλύτερα να γινόταν νωρίτερα μέσα στη χρονιά. Αφου συνδυάζεται με κάμπινγκ / θάλασσα, θα πρότεινα να γίνεται Ιούνιο ή Ιούλιο.

Pan (dvs)
02/10/2013, 18:22
Και απο αυτο.

karellen
02/10/2013, 19:56
Ή λίγο αργότερα,την τύχη μου!
Πάνω στον τρύγο με πέτυχε.:mad:

akis_trevor
02/10/2013, 19:59
αν και δεν συμφωνω εν μερη με το θεμα και αν αρχισουν οι απαντησεις θα γινει ενα μπαχαλο και θα κλειδωθει,εγω δεν θα προτεινα κατακαλοκαιρο.ειμαι ενας απτους πολλους που δεν την παλευουν καστανο με την ζεστη.απο οσο ξερω(2 χρονια παρακολουθω το φορουμ)γινονται μαιο,οπως και περυσι,και καπου εκει ειναι καλη εποχη.
επισης αποτι εχω καταλαβει μια γινεται λιγο πιο ψηλα και μια πιο χαμηλα για να βολευτουμε ολοι.μια χρονια οι πανω μια οι κατω.
σαν σκεψη το φετινο ηταν παρα πολυ καλη ιδεα.δυστυχως τα οικονομικα μας πανε κατα διαολου και καποια πραγματικα δεν εχουν την πολυτελεια αυτη.οι πιο κοντινοι βεβαια θα μπορουσαν/μπορεσαν να πανε μονοημερη.
οσο για τα γκρουπ,επειδη καπου αναφερθηκε στο αλλο θεμα,πως να γινουν γκρουπ αν δεν υπαρχουν συμμετοχες.οκ απο αθηνα καποιοι θα βρεθουν.απο αλλες περιοχες που ειναι λιγοτερα τα μελη αρα και οι συμμετεχοντες....;

sahara
02/10/2013, 20:56
Νομίζω μια συνάντηση τύπου horizons unlimited είναι ότι καλύτερο μπορεί να γίνει.
Θέλει βέβαια πολύ δουλειά για να πραγματοποιηθεί...

AUFGEBRACHT
02/10/2013, 21:36
Eγώ θέλω να επανεξετάσει ο npat τον ορισμό του τουριστικού ρυθμού... σαν το Rossi ένοιωθα όταν τους έβλεπα να ξεφεύγουν.

tai
02/10/2013, 22:05
καλα μιλάτε σοβαρά οτι το οικονομικό δεν ειναι κορυφαία αιτία?
θελαμε ενα 100ρικο και βάλε για βενζίνες και διόδια + το camping+η μάσα+τα όποια πιώματα. και μην μου πείτε αμα δεν έχεις δεν πίνεις, γιατί η είμαστε παρέα η οι "ψωριαριδες" χώρια.
εχουμε λοιπόν μια 200αρα μεσα στο νερο?
οταν οι μισοί ελληνες την βγάζουν με 400-500 ευρώ τον μήνα, ειναι κομμάτι δύσκολο να χαλάσουν αυτο το ποσό για "βόλτα".
Ακόμη και στο Λουτράκι να το κάναμε, πάλι λίγοι θα μαζευόντουσαν.

SHOOTER045
02/10/2013, 22:59
Eγώ θέλω να επανεξετάσει ο npat τον ορισμό του τουριστικού ρυθμού... σαν το Rossi ένοιωθα όταν τους έβλεπα να ξεφεύγουν.

σταζεις μελι βρε αδερφε.........:lol:

SHOOTER045
02/10/2013, 23:00
ανοιξη αλλα οχι αρχες
μεσα ανοιξεως

AristidisZ
03/10/2013, 08:49
οτιδήποτε βγαίνει σε "ημερήσια"
άποψή μου, η διανυκτέρευση δημιουργεί αρκετά θέματα

akis_trevor
03/10/2013, 08:53
και διημερο να γινει,οποις δεν την παλευει οικονομικα και ειναι σχετικα κοντα μπορει να παει και μια μερα,οπως εκαναν καποια παιδια και φετος...

AristidisZ
03/10/2013, 08:58
και διημερο να γινει,οποις δεν την παλευει οικονομικα και ειναι σχετικα κοντα μπορει να παει και μια μερα,οπως εκαναν καποια παιδια και φετος...

δεν είναι μόνο το οικονομικό θέμα στη διανυκτέρευση...

Corki
03/10/2013, 09:02
Εγω πιστευω οτι το σκηνικο που γινεται στην κρητη ..."καλα κοπελια" ...τοσο χρονικα (καλοκαιρι) αλλα και απο αποψη διαμονης (camping) ειναι απο τα πιο λειτουργικα!!!

Και αν χρειαζεται να ειναι πιο οικονομικα η φαση το camping γινεται ελευθερο σε μια παραλια τυπου "Μουρτερη" (βλ Μ8Τ8 mag).

Βεβαια το να μαζευτουν πολλοι σε μια συναντηση δεν ειναι παντα και το πιο καλο γιατι αντε να συντονιστουν τοσα ατομα!

TROOPER
03/10/2013, 10:33
ελα ρε παιδια μη ψαχνουμε γιατι δεν ειχε κοσμο φετος η ετησια.

τα ατομα που ειναι απο παλια εδω μεσα δεν πηγαμε. χρηματα, κεφι, ''φοβος'' για το τι/ποιον θα συναντησεις...ε δεν θελει και πολυ.

αυτο που μετραει ειναι οτι τα παιδια που πηγανε τα περασανε καλα! μακαρι να γυρισει η φαση και του χρονου να ειμαστε ολοι εκει. :beer:

byron
03/10/2013, 11:07
οτιδήποτε βγαίνει σε "ημερήσια"
άποψή μου, η διανυκτέρευση δημιουργεί αρκετά θέματα

Την 2μερη την επέλεξαν τα μέλη όταν είχε γίνει ψηφοφορία. 120-130 άτομα αν θυμάμαι είχαν ψηφίσει γενικά.

AristidisZ
03/10/2013, 11:10
Την 2μερη την επέλεξαν τα μέλη όταν είχε γίνει ψηφοφορία. 120-130 άτομα αν θυμάμαι είχαν ψηφίσει γενικά.

για αυτό τόνισα και το "άποψή μου" :wave2:

MikeG
03/10/2013, 11:27
Ήμουν από αυτούς που εν μέρη το έτρεχαν το θέμα και τελικά δε κατάφερα να πάω και εν μέρη ντρέπομαι και για αυτό. Το ήθελα πάρα πολύ και κατά μια έννοια το είχα και υποχρέωση.

Όπως και να έχει, ο λόγος που δε πάει κόσμος εξαιρουμένου του οικονομικού βέβαια, είναι ότι στην ουσία εδώ μέσα δεν έχουμε κάτι κοινό. Δεν είμαστε club, όλοι με κάποιου τύπου μηχανή ή κάποια μάρκα και πάει λέγοντας. Είμαστε λίγο σαν ένα μεγάλο καφενείο. Έχουν ξαναειπωθεί αυτά από αρκετούς και πρόσφατα έγραψε κάτι σχετικό ο Βύρωνας στο άλλο thread. Εγώ συνεχίζω και είμαι της άποψης για 2ημερο, διαφορετικά δεν είναι συνάντηση, είναι βόλτα που ουσιαστικά δεν υπάρχει επικοινωνία, παρά μόνο μεταξύ φίλων. Διάφορες συγκεντρώσεις ανά καιρούς, όπως για παράδειγμα το πρόσφατο Legendary Voskoparty είχαν αρκετό κόσμο. Η ουσία της ετήσιας για μένα είναι να τα πεις με τους άλλους, να κάνεις χαβαλέ, να παίξεις. Όχι τόσο να οδηγήσεις.

Από εκεί και πέρα, νομίζω ότι ίσως πια δεν υπάρχει και λόγος να γίνεται ούτε ετήσια, ούτε τίποτα. Όποιος θέλει ποστάρει τη πρόταση του για βόλτα και αντίστοιχα πάει όποιος νομίζει. Δε ξέρω.. Τα γράφω και μπερδεμένα μιας και προσωπικά έχω προβληματιστεί αρκετά.

Σε κάποιο άλλο ποστ μου θα ρίξω πιο αναλυτικά τις προτάσεις μου, αλλά η αλήθεια είναι ότι μέσα μου δε πιστεύω ότι θα γίνει κάτι σαν moto. Πιο μεγάλη επιτυχία θα έχει αν κανονίσει 3ήμερο χωμάτινο στη Κρήτη.

:wave2:

vaska
03/10/2013, 11:40
ελα ρε παιδια μη ψαχνουμε γιατι δεν ειχε κοσμο φετος η ετησια.

τα ατομα που ειναι απο παλια εδω μεσα δεν πηγαμε. χρηματα, κεφι, ''φοβος'' για το τι/ποιον θα συναντησεις...ε δεν θελει και πολυ.

αυτο που μετραει ειναι οτι τα παιδια που πηγανε τα περασανε καλα! μακαρι να γυρισει η φαση και του χρονου να ειμαστε ολοι εκει. :beer:

όταν λες "παιδιά" συμπεριλαμβάνεις κι εμένα και τον Βύρωνα, ναι???


Τσάκω μία γιατί είσαι λάρτζ

:beer:

AristidisZ
03/10/2013, 11:41
όταν λες "παιδιά" συμπεριλαμβάνεις κι εμένα και τον Βύρωνα, ναι???


για τον oldman έλεγε

vaska
03/10/2013, 11:59
για τον oldman έλεγε

ααα νταξ

Gorgo
03/10/2013, 12:11
Μαλλον για μενα τοπε.:wave2: :beer: :beer::beer:

Μοτορεμαλι
03/10/2013, 12:47
Ειναι πολυ λυπηρο να μαζευτουν τοσο λιγες μοτοσυκλετες στην ετησια του μεγαλυτερου Ελληνικου φορουμ.Σιγουρα παιζει ρολο το οικονομικο,ομως πιστευω πως δεν ειναι αυτο μονο.Η χαζοκοντρα που υπαρχει μεταξυ μοτο.γρ και ομαδων του φασε πρεπει να μας εφτασε εδω σημερα.Επιχειρηθηκε ενα νεο βημα πολυ ποιο ωραιο για καποιους,πολυ ποιο δυσκολο για καποιους αλλους,αλλα δεν εγινε σε συνεργασια με τις ομαδες-παιδια του μοτο.(ας μην ξεχναμε πως οι περισοτερες ομαδες απο εδω μεσα εχουν βγει).Το μοτο θα επρεπε κατα την γνωμη μου να εχει εναν ρολο ποιο φιλικο με αυτες και κατα καποιο τροπο ποιο ''ηγετικο''.Εξαλλου αλλο μοτο.γρ-αλλο ομαδα του φασε.Δεν υπαρχει μετρο συγκρισης.Σορυ αν μπαινω σε ''οργανωτικα θεματα'',δεν θελω να υποβιβασω την δουλεια και τον κοπο κανενος,πανω κατω καταλαβαινω τι μανικη φαγανε.
Εγω προσωπικα εχω πολλους λογους που δεν πηγα φετος,ελπιζω ομως στην επομενη.:beer:

ERRIKA
03/10/2013, 12:47
εγω παντως αδυνατω να παραβρεθω σε πολυ μακρινες διαδρομες οπως παλιοτερα ποσο μαλλον σε 2ημερα (το βρισκω και λογικο και παραλογο αυτο) λογο χρηματων και μονο. Μακαρι να γινοταν η ετησια ποιο κοντα . Και μην το γελατε το οικονομικο ειναι μεγαλο θεμα για μερικους.Και δεν μπορεις να κανεις κουμαντο με 0 ευρω το μηνα. Επισεις πιστευω οτι εκτος απο το οικονομικο φταιει και οτι σε πολλες ετησιες γιναν καυγαδες μεταξυ 2-3 ανθρωπων που εξελιχτηκαν σε λαικα δικαστηρια και αφησαν μια γευση λες και ηταν ολα χαλια , ενω δεν ηταν ετσι στην πραγματικοτητα. Οπως και να χει εκει που καποτε βαριομουν να παω ΠΑΛΙ πχ Χαλκιδα .....τωρα μεχρι εκει φτανω ΑΝ το ξερω κανα μηνα πριν και βρω τα καυσιμα λολ . Θα γυρισει ο τροχος παλι ....θα ξαναπαμε! :)

Kαι για μένα το διήμερο ήταν απαγορευτικό. Εάν ήταν μονοήμερη δε θα την έχανα με τίποτα!

akis_trevor
03/10/2013, 13:39
δεν είναι μόνο το οικονομικό θέμα στη διανυκτέρευση...

αλλα;

AristidisZ
03/10/2013, 13:46
αλλα;

οι υποχρεώσεις που έχει ο καθένας
ακόμα και για έναν με οικογένεια, κι ας το παίζει μάγκας εδώ, είναι πολύ πιθανόν αν έλεγε στη γυναίκα
"ξέρεις αγάπη μου, θα πάμε μωρέ με τα παιδιά βόλτα το ΣΚ"
να έπεφτε παντόφλα
είναι εντελώς διαφορετικό να πεις, θα πάω μια βόλτα την Κυριακή ;)

μη το δέσεις για την παντόφλα, μπορεί να συντρέχουν άλλοι 100 λόγοι που κάποιοι δε βολεύονται διήμερο
π.χ.
δεν έχω σκηνή
δεν έχω βαλίτσες στη μηχανή
δουλεύω Σάββατο
και ένα σωρό άλλα

akis_trevor
03/10/2013, 13:53
συμφωνω.προφανως και παιζει.απλα εγω ειπα οτι οσοι δεν μπορουν 2ημερο-3ημερο η οτιδηποτε κανονιστει,μπορει καλλιστα να ξυπνησει κυριακη πρωι και να παει μονημερη.εφοσον δεν ειναι στην αλλη ακρη της ελλαδας εννοειται.και το κοστος πεφτει και καποιες υποχρεωσεις μπορεις να τις κανονισεις και πραγματα πολλα δεν θα παρεις μαζι κλπ κλπ....
εννοω,πως δεν υποχρεωσαν κανεναν να παει η 2ημερο γιατι αν ερθετε κυριακη πρωι,σας διωχνουμε!
απλα βλεπω μια ταση(οχι απο σενα,γενικα το λεω)οτι δεν ηταν καλη ιδεα,και η διοργανωση και δεν ξερω τι.
αν θυμαμαι καλα,στην περσινη ετησια ειχα κανει καπου στα 500-600 χλμ και ηταν διπλα στην πατρα.ε φετος αν πηγαινα στον βολο θα βγαινανε 700.ενα παραδειγμα για το κοστος βενζινων κλπ ηταν αυτο..

AristidisZ
03/10/2013, 13:55
σαφώς, αλλά όπως είδες πολλοί βαρέθηκαν να κάνουν σόλο τα 700 χλμ
και εγώ αν μπορούσα να πάω, θα το σκεφτόμουν πάρα πολύ να τα έκανα μόνος σε 12 ώρες
(παραβλέποντας το οικονομικό)

byron
03/10/2013, 14:04
Ειναι πολυ λυπηρο να μαζευτουν τοσο λιγες μοτοσυκλετες στην ετησια του μεγαλυτερου Ελληνικου φορουμ.Σιγουρα παιζει ρολο το οικονομικο,ομως πιστευω πως δεν ειναι αυτο μονο.Η χαζοκοντρα που υπαρχει μεταξυ μοτο.γρ και ομαδων του φασε πρεπει να μας εφτασε εδω σημερα.Επιχειρηθηκε ενα νεο βημα πολυ ποιο ωραιο για καποιους,πολυ ποιο δυσκολο για καποιους αλλους,αλλα δεν εγινε σε συνεργασια με τις ομαδες-παιδια του μοτο.(ας μην ξεχναμε πως οι περισοτερες ομαδες απο εδω μεσα εχουν βγει).Το μοτο θα επρεπε κατα την γνωμη μου να εχει εναν ρολο ποιο φιλικο με αυτες και κατα καποιο τροπο ποιο ''ηγετικο''.Εξαλλου αλλο μοτο.γρ-αλλο ομαδα του φασε.Δεν υπαρχει μετρο συγκρισης.Σορυ αν μπαινω σε ''οργανωτικα θεματα'',δεν θελω να υποβιβασω την δουλεια και τον κοπο κανενος,πανω κατω καταλαβαινω τι μανικη φαγανε.
Εγω προσωπικα εχω πολλους λογους που δεν πηγα φετος,ελπιζω ομως στην επομενη.:beer:
Κοντρα με ομαδες του facebook ???
What ??

sniper
03/10/2013, 14:06
Κοντρα με ομαδες του facebook ???
What ??

Whatever

akis_trevor
03/10/2013, 14:09
συμφωνουμε,απλα κουβεντα κανουμε :)
εγω πριν λιγο καιρο εγινα ημιαπασχολουμενος.τα λεφτα δεν φτανουν ετσι κι αλλιως.ειπα οτι θα παω,μια φορα τον χρονο ειναι,θα δω και 5 ανθρωπους που γουσταρω,θα γνωρισω κι αλλους 5.ομως δεν βρηκα κανεναν να παμε μαζι,και μονος μου δεν....οπως λες κι εσυ.
αυτο που ειπε ο Mikeg στο αλλο θεμα,οτι στις μονοημερες ο καθενας ειναι με το γκρουπ του εκεινη την μερα κατα κυριο λογο,ειναι γεγονος αν κρινω απτην περσινη.περα απτο γκρουπ μου μιλησα 5 λεπτα με τον γαλλο,γνωρισα τον βυρωνα και thats it.οποτε οποιος εχει την δυνατοτητα να παει,θα γνωρισει 5 ανθρωπους παραπανω.
σαν ιδεα την θεωρω καλυτερη,απλα ισως εκατσε σε λαθος συγκυριες.

MikeG
03/10/2013, 14:12
Κοντρα με ομαδες του facebook ???
What ??

Αυτό μάλλον το καταλαβαίνουν μόνο αυτές οι ομάδες. Ο καθένας ζει στο κόσμο του. Δε νομίζω ότι πρέπει να δώσουμε και πολλή σημασία..

;)

AristidisZ
03/10/2013, 14:15
μα σου λέει ο άνθρωπος είχανε κόντρα (http://www.youtube.com/watch?v=rFngXlGTSao)

Μοτορεμαλι
03/10/2013, 14:17
Μπα...λαθος θα κανω,κατι θα μπερδεψα μαλλον.Σορυυυυυυυυυυ.

road spirit
03/10/2013, 14:23
Αυτό μάλλον το καταλαβαίνουν μόνο αυτές οι ομάδες. Ο καθένας ζει στο κόσμο του. Δε νομίζω ότι πρέπει να δώσουμε και πολλή σημασία..

;)

Από την μια μπορεί αυτό που έγραψε το μοτορεμάλι να είναι "ότι νά'ναι" και όντως μόνο εκείνες οι ομάδες το καταλαβαίνουν,
αλλά απο την άλλη θα έπρεπε να δώσετε σημασία (αν όχι εδω, τουλάχιστον στα "ενδότερα") τουλάχιστον άμα στα αλήθεια αναρωτιέστε γιατί δε μαζεύεται κόσμος στις συναντήσεις και σας καίγεται λίγο καρφί για να γίνει το μοτο.γκρ λίγο πιο ... ζωντανό ...

sniper
03/10/2013, 14:24
Μπα...λαθος θα κανω,κατι θα μπερδεψα μαλλον.Σορυυυυυυυυυυ.

To εάν έχουν δημιουργηθεί διαφορετικές παρέες , ομάδες, γκρουπάκια κλπ στο FB, στο Pulp, στο Δέλεαρ ή στο Μικρολίμανο λίγο ενδιαφέρει. Πάντα ίσχυε αυτό, δεν γίνεται να ταιριάζουμε όλοι εδώ μέσα μεταξύ μας.

Αν τώρα υπάρχουν κόντρες μεταξύ αυτών, πρόβλημά τους.

dukeandthecity
03/10/2013, 14:32
Εχω και μια με τον Duke αλλα θα μας την λογοκρινουν......:D

Αγαπούλα, ξέρω που μένεις...:D

dukeandthecity
03/10/2013, 14:38
Η αλήθεια είναι οτι έχω ελλατώσει τις επισκεψεις στο μοτο.γρ λογο χρόνου οπότε δεν ξέρω τι παιζει με τα fb και τις λεσχες, τις κλίκες και τις κομμουνες αλλα κατανοω οτι το 2μερο ήθελε φράγκα.

Γιατι σαν ημερήσια βόλτα το έκαναν μονο 2 άτομα?

daz
03/10/2013, 14:41
Καλα εσεις οι απο πανω τα μπερδεματα σας τα εχετε.:D

Ε τότε θα αλλάξω πιάτσα. Προσεχώς με τους απο κάτω. :D

sniper
03/10/2013, 14:43
Ε τότε θα αλλάξω πιάτσα. Προσεχώς με τους απο κάτω. :D

Παει η 71;

MikeG
03/10/2013, 14:45
Εγώ λέω να πάμε σε άλλο thread να τα πούμε όλα αυτά. Ετοιμάζεται εντός ολίγου.

akis_trevor
03/10/2013, 14:47
γιατι οχι εδω:http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=137673 που εχουν ηδη ειπωθει καποια πραγματα;

daz
03/10/2013, 14:51
Παει η 71;

Ναι, ανέβηκα μια μονάδα. Πάω στην 72.

Ξέρεις που είναι? :a08:

MikeG
03/10/2013, 14:55
γιατι οχι εδω:http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=137673 που εχουν ηδη ειπωθει καποια πραγματα;

Σωστά! Πάμε για συγχώνευση :)

vaska
03/10/2013, 15:05
Kαι για μένα το διήμερο ήταν απαγορευτικό. Εάν ήταν μονοήμερη δε θα την έχανα με τίποτα!



Μα το διήμερο δεν ήταν υποχρεωτικό. Όποιος ήθελε και μπορούσε έμενε, αλλιώς επέστρεφε. Ίσως και όλη αυτή η ανεξαρτησία - ελευθερία στο πότε θα ξεκινήσει ο καθένας, η μη οργάνωση σε γκρούπ με συγκεκριμένη ώρα και τόπο αναχώρησης κλπ να την έκανε να μοιάζει σαν μια χαλαρή βολτούλα που "αν τελικά ξυπνήσω νωρίς πάω αλλιώς δε βαριέσαι αδερφέ".



Κι επίσης κανείς δεν διαφώνησε ότι όσοι πήγαν πέρασαν σούπερ, αλλά δεν θα την έλεγα επιτυχημένη ετήσια του moto.

Τις σκεψεις μου καταθέτω για προβληματισμό χωρίς καμία διάθεση για μομφή ή οτιδήποτε άλλο.

Άντε και στην επόμενη λοιπόν.

vaska
03/10/2013, 15:14
Από την μια μπορεί αυτό που έγραψε το μοτορεμάλι να είναι "ότι νά'ναι" και όντως μόνο εκείνες οι ομάδες το καταλαβαίνουν,
αλλά απο την άλλη θα έπρεπε να δώσετε σημασία (αν όχι εδω, τουλάχιστον στα "ενδότερα") τουλάχιστον άμα στα αλήθεια αναρωτιέστε γιατί δε μαζεύεται κόσμος στις συναντήσεις και σας καίγεται λίγο καρφί για να γίνει το μοτο.γκρ λίγο πιο ... ζωντανό ...

Θα συμφωνήσω σε όλα μαζί σου
:wave2:

daz
03/10/2013, 15:17
Kαι για μένα το διήμερο ήταν απαγορευτικό. Εάν ήταν μονοήμερη δε θα την έχανα με τίποτα!

Όταν δεν έρχεται Ερρικα, απουσία μπαίνει και στο φαν κλαμπ της*. Γι' αυτό η φετινή ετήσια δεν είχε πολύ κόσμο.




*Του οποίου μέλος είμαι και εγώ.

Pardalotzatziki
03/10/2013, 15:31
Δεν υπάρχει κατι να ψαχτούμε. Η "ετήσια", ο καφές, η συνάντηση, η βόλτα γίνεται για να περάσουμε καλά. Αν πιστεύουμε οτι δεν θα περάσουμε καλά, δεν πάμε.
Τόσο απλά.

Εγώ, γέλασα, ήπια, έκανα χλμ, χάζεψα όμορφα μέρη, γνώρισα από κοντά ωραίους ανθρώπους που τους ήξερα μόνο διαδικτυακά, και δεν χρειάζομαι κάτι άλλο για να πω ότι πέρασα ένα ΣΚ που θα το θυμάμαι.

Όποιος ήθελε να έρθει, θα ερχότανε παίδες. Ανοιχτή παρέα είμαστε, δεν έγινε με πμ η συνάντηση.
Προβληματισμοί, κρίση, ακριβή βενζίνη, διόδια, υγρασία, κουνούπια, κλπ είναι να ΄χαμε να λέγαμε...

ΥΓ. Δεν χρειάζεται να διευκρινήσω οτι κάποιοι από εμάς, δεν μπορούσαν αντικειμενικά να έρθουν.

Αυτα ηταν αρκετα... ;)

Μοτορεμαλι
03/10/2013, 16:44
To εάν έχουν δημιουργηθεί διαφορετικές παρέες , ομάδες, γκρουπάκια κλπ στο FB, στο Pulp, στο Δέλεαρ ή στο Μικρολίμανο λίγο ενδιαφέρει. Πάντα ίσχυε αυτό, δεν γίνεται να ταιριάζουμε όλοι εδώ μέσα μεταξύ μας.

Αν τώρα υπάρχουν κόντρες μεταξύ αυτών, πρόβλημά τους.

Το αν εχουν κοντρες οι ομαδες μεταξυ τους...ασχετο,δεν αναφερθηκα σε αυτο,μιλησα καθαρα για το θεμα μοτο.γρ-ομαδες φβ.
Θα το πω ποιο απλα λοιπον ελπιζοντας....
Οταν μια ομαδα του φ.β. εχει κανει μεσα σε ενα καλοκαιρι 3 διημερα με μαξιμουμ μοτο 30 και μινιμουμ 10 και εχει παει απο Κρητη μεχρι Ανδρο..
οταν η αλλη ομαδα φ.β. κανει τριημερο και μαζευει 80 μοτο...και αλλες τοσες εχουν κανει αλλα τοσα...ΑΛΛΑ ολες αυτες ειναι παρεες που ξεκινησαν ειναι απο το μοτο.γρ δεν παει τιποτα στραβα?
Εγω αυτο που νομιζω ειναι πως ο κοσμος που στην περσινη-προπερσινη κ.λ.π. ετησια ακολουθησε το μοτο.γρ με το μπανερακι του (σαν παρεα του φ.β.) θα μπορουσε να ακολουθησει και φετος.
Αρκει να μας ενδιαφερουν και οι παρεες και τα γκρουπακια και οι παντες,δεν ειπα να γινουμε ολοι κολητοι μεταξυ μας,αυτο δεν υπαρχει ετσι και αλλιως πουθενα,λεω απλα να πλησιασουμε τις ομαδες,εκει θα μπει ο αυριανος ''νεος'',εκει ειναι και οι παλιοι.

MG-KTiNoS
03/10/2013, 17:00
Εγώ νομίζω ότι το πρόβλημα είναι τα λ7.

Άρα όσο πιο μπέιζικ μπορεί.

:smokin:

sniper
03/10/2013, 17:05
....
Εγω αυτο που νομιζω ειναι πως ο κοσμος που στην περσινη-προπερσινη κ.λ.π. ετησια ακολουθησε το μοτο.γρ με το μπανερακι του (σαν παρεα του φ.β.) θα μπορουσε να ακολουθησει και φετος.....

Διαβάζεις τι γράφεις;


Το moto δεν τα είχε ποτέ καλά με λέσχες γκρουπ κλπ. Οι βόλτες μας κι οι έξοδοί μας ήταν πάντα όλοι μαζί. Ούτε το ταδε ούτε το δείνα club/ομάδα/κλπ

Όποιος θέλει έρχεται στις κάθε είδους συγκεντρώσεις χωρίς την κάλυψη ή το "μπανεράκι" του.

Και δεν θα κάτσουμε να κάνουμε προμόσιον. Τα βάζουμε εδώ μέσα κι όποιος θέλει έρχεται. Όποιος δεν θέλει, δεν πειράζει, δε θα χαλαστούμε, μπορεί να βρεθουμε ξανά στο μέλλον.

taisteal
03/10/2013, 17:06
θα πω κι εγω την μαλακεια μου...να καταργηθει η ετησια,και ανα λιγο χρονικο διαστημα να κανονιζονται βολτες-συναντησεις,και οποιος γουστΕρνει παει...ουτως η αλλως στις ετησιες δεν γνωριζες και κανεναν,εφταναν οι μεν,εφευγαν οι δε...

Μοτορεμαλι
03/10/2013, 17:15
Διαβάζεις τι γράφεις;


Το moto δεν τα είχε ποτέ καλά με λέσχες γκρουπ κλπ. Οι βόλτες μας κι οι έξοδοί μας ήταν πάντα όλοι μαζί. Ούτε το ταδε ούτε το δείνα club/ομάδα/κλπ

Όποιος θέλει έρχεται στις κάθε είδους συγκεντρώσεις χωρίς την κάλυψη ή το "μπανεράκι" του.

Και δεν θα κάτσουμε να κάνουμε προμόσιον. Τα βάζουμε εδώ μέσα κι όποιος θέλει έρχεται. Όποιος δεν θέλει, δεν πειράζει, δε θα χαλαστούμε, μπορεί να βρεθουμε ξανά στο μέλλον.


Δηλ δεν ειχαμε παρεες και μπανερακια απο φ.β. περυσι?Γιατι εγω θυμαμε 3 και καμια 30αρια μοτο απο αυτες τις 3 ομαδες μονο.
Τωρα αν δεν μας ενδιαφερει αλλαζει το πραμα.Ας μην κανουμε προμοσιον,πραγματι..μπορει να ξαναβρεθουμε.

sniper
03/10/2013, 17:18
Δηλ δεν ειχαμε παρεες και μπανερακια απο φ.β. περυσι?Γιατι εγω θυμαμε 3 και καμια 30αρια μοτο απο αυτες τις 3 ομαδες μονο.
Τωρα αν δεν μας ενδιαφερει αλλαζει το πραμα.Ας μην κανουμε προμοσιον,πραγματι..μπορει να ξαναβρεθουμε.

Μας ενδιαφέρει να ερχεται κόσμος και να περνάμε καλά. Δεν μας ενδιαφέρει να προσελκύσουμε συγκεκριμενα ή κάποια γκρουπ.

ΦΒ, ξεΦΒ.

Πόσο πιο απλά να το πω;

MikeG
03/10/2013, 17:23
Συγνώμη για να μπω στο νόημα. Ποιες είναι αυτές οι παρέες και τα bannerακια; Με όνομα παρακαλώ.

taxydromos
03/10/2013, 17:43
δεν υπάρχει θέμα με καμιά ομάδα..
η γνώμη μου είναι ότι το moto.gr έχει δύναμη αλλά δεν ξέρει να τη διαχειρίζεται,δεν υπαρχει δηλ καλό management :nono:

καλύτερη οργάνωση λοιπόν,δημιουργικό-ακριβές πρόγραμμα και άμεση επικοινωνία τα κλειδιά για την επιτυχία οποιουδήποτε εγχειρήματος.. :beer:

Aggelos_SV
03/10/2013, 17:47
Τι να γίνει δηλαδή με τις ετήσιες???

Μια χαρά διοργανώνονται και εκτελούνται κάθε χρόνο.Οι μόνες διαφορές φέτος ήταν το (προαιρετικό) διήμερο και η απουσία δημιουργίας "γκρουπ δυναμικότητας μηχανακίων".Το τελευταίο αντιλαμβάνομαι,όπως είπε και κάποιο γλυκό αγόρι στο ορίτζιναλ θρεντ,ως "τελετουργία".

Το "πρόβλημα" που οδήγησε σε λίγες συμμετοχές,είναι καθαρά οικονομικό...όλα τ'άλλα..να 'χαμε να γεμίζαμε θρεντ.
Δε με χάλασε η διαφορετική οπτική που δώθηκε στην ετήσια φέτος.Πρέπει να δοκιμάζονται διαφορετικά πράγματα...αλλά δυστυχώς είναι σύσκολοι καιροί για πειραματισμούς.

@ tommy dakar
Στους καλούς καιρούς ΚΑΙ ετήσια γινόταν ΚΑΙ έπηζε το μάτι μας από βόλτες και ουδείς είχε παράπονο.Από τη στιγμή που άλλοι έχουν παροπλισμένα τα μηχανάκια τους και άλλοι ίσα που παλεύουν να τα βγάλουν καμιά βόλτα, δε μπορείς να περιμένεις πολλά πράγματα.
Α!...και διαφωνώ με το "δεν μπορείς να γνωρίσεις άτομα από το φορουμ στις ετήσιες,επειδή άλλοι πάνε κι άλλοι έρχονται" :)

guzzistas
03/10/2013, 17:53
Τι να γίνει δηλαδή με τις ετήσιες???

Στους καλούς καιρούς ΚΑΙ ετήσια γινόταν ΚΑΙ έπηζε το μάτι μας από βόλτες και ουδείς είχε παράπονο.Από τη στιγμή που άλλοι έχουν παροπλισμένα τα μηχανάκια τους και άλλοι ίσα που παλεύουν να τα βγάλουν καμιά βόλτα, δε μπορείς να περιμένεις πολλά πράγματα.
Α!...και διαφωνώ με το "δεν μπορείς να γνωρίσεις άτομα από το φορουμ στις ετήσιες,επειδή άλλοι πάνε κι άλλοι έρχονται" :)

Συμφωνώ κι επαυξάνω.

ΤΟ μεγαλύτερο πρόβλημα είναι το οικονομικό. Οσο και να το κουράζουμε, αυτό είναι η ρίζα του κακού...

Από κει και πέρα μπορεί να συντρέχουν πολλοί άλλοι ατομικοί λόγοι, αλλά είναι δευτερευούσης και όχι τόσο μεγάλης σημασίας.

KostasV2
03/10/2013, 17:59
Εγώ νομίζω ότι το πρόβλημα είναι τα λ7.


Σίγουρα παίζει κι αυτό. Αλλά νομίζω ότι δεν υπάρχει και αρκετό "δέσιμο" μεταξύ των μελών, σημαντικός παράγοντας imo.

teogtp
03/10/2013, 18:12
Σίγουρα παίζει κι αυτό. Αλλά νομίζω ότι δεν υπάρχει και αρκετό "δέσιμο" μεταξύ των μελών, σημαντικός παράγοντας imo.

Σωστο αλλα για να υπαρξει δεσιμο δεν πρεπει και να γνωριστουμε πρωτα;

Μοτορεμαλι
03/10/2013, 18:14
Συγνώμη για να μπω στο νόημα. Ποιες είναι αυτές οι παρέες και τα bannerακια; Με όνομα παρακαλώ.

μισο να (μαθω και να) σου στειλω και το ονομα και 1-2 φωτο

MikeG
03/10/2013, 18:23
μισο να (μαθω και να) σου στειλω και το ονομα και 1-2 φωτο

Δεν ειρωνεύομαι.. & ξέρεις για εμάς που δε ζούμε Αθήνα, τα πράγματα δεν είναι έτσι όπως τα ξέρετε εκεί.

p.s Είδα το πμ σου.

Πάντως εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι η κάθε παρέα θέλει να νοιώθει ότι έχει το δικό της 'Club", "λέσχη", whatever. Δεν μου άρεσε ποτέ αυτή η λογική και δε τη κατάλαβα. Εξηγεί μόνο το ότι στην Ελλάδα δεν υπάρχει πουθενά συλλογικότητα παρά μόνο παρέα. Ο καθένας πάντως κάνει ότι αισθάνεται.

:wave2:

Μοτορεμαλι
03/10/2013, 18:31
Δεν ειρωνεύομαι.. & ξέρεις για εμάς που δε ζούμε Αθήνα, τα πράγματα δεν είναι έτσι όπως τα ξέρετε εκεί.

p.s Είδα το πμ σου.

Πάντως εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι η κάθε παρέα θέλει να νοιώθει ότι έχει το δικό της 'Club", "λέσχη", whatever. Δεν μου άρεσε ποτέ αυτή η λογική και δε τη κατάλαβα. Εξηγεί μόνο το ότι στην Ελλάδα δεν υπάρχει πουθενά συλλογικότητα παρά μόνο παρέα. Ο καθένας πάντως κάνει ότι αισθάνεται.

:wave2:

Μαζι σου,ετσι και αλλιως δεν εχω σκοπο την κοντρα,την γνωμη μου λεω γιατι νιωθω μοτεος και δεν θελω μετα το ακυρο της πιτας να ερθει το ακυρο της ετησιας και μετα....αλλα ακυρα.

byron
03/10/2013, 18:44
Δηλ δεν ειχαμε παρεες και μπανερακια απο φ.β. περυσι?Γιατι εγω θυμαμε 3 και καμια 30αρια μοτο απο αυτες τις 3 ομαδες μονο.
Τωρα αν δεν μας ενδιαφερει αλλαζει το πραμα.Ας μην κανουμε προμοσιον,πραγματι..μπορει να ξαναβρεθουμε.

Φίλε μου, δεν ξέρω αν ζω σε παράλληλο σύμπαν (πιθανόν), αλλά μιας και δεν έχω και ούτε πρόκειται να αποκτήσω FB, και επειδή πέρυσι συμμετείχα και ως leader σε κάποιο group...υπήρχαν group με δικό τους Banner στην ετήσια?
Θα τρελαθούμε τελείως δηλαδή...

Εκτός απ΄τους πατρινούς που ήρθαν μόνοι τους και μας βρήκαν, η συμμετοχή ανα group γινόταν από εμάς όπως γίνεται κάθε χρόνο, σύμφωνα με τα cc/τύπο μοτό και μόνο!

Που ήταν αυτοί που λές?

AristidisZ
03/10/2013, 18:51
θα πω κι εγω την μαλακεια μου...να καταργηθει η ετησια,και ανα λιγο χρονικο διαστημα να κανονιζονται βολτες-συναντησεις,και οποιος γουστΕρνει παει...ουτως η αλλως στις ετησιες δεν γνωριζες και κανεναν,εφταναν οι μεν,εφευγαν οι δε...

βόλτες / μαζώξεις, τουλάχιστον από Αθήνα, κανονίζονται σχετικά συχνά, δε νομίζω ότι παίζει ρόλο αν τις διοργανώνει ο Βύρωνας ή εγώ (π.χ.)

Pan (dvs)
03/10/2013, 18:56
Νοιωθω οτι το παμε αλλου.Το fb και οι αλλες ομαδες που δεν ξερω δεν καταλαβαινω ,ειπανε να μην παει κοσμος στην ετησια?

Ο Κωστας καπου ειπε οτι δεν υπαρχει δεσιμο μεταξυ των μελων ,θα συμφωνησω.Ομως το δεσιμο ξεκινα μετα απο αυτες τις συναντησεις.Τωρα που γνωριστηκαμε,θα ξεκινησει ο Προεδρος απο Θεσσαλονικη να ερθει στα μερη μου και δεν θα με παρει ενα τηλεφωνο?Τουλαχιστον να εχω ενα συνεργειο σε ετοιμοτητα.Η ο γαλλος να του που που εχει φθηνη μπενζινα?

Αφηστε τους τριτους και να κοιταξουμε εμεις να το κανουμε οπως το θελουμε.Εχουμε παρα πολλα κοινα,πολυ περισσοτερα απο τα "club" τυπου varadero η v-strom.Δεν ειναι μομφη για τα παιδια ,απλα θεωρω οτι το μονο κοινο που εχουνε ειναι η ιδια μηχανη.
Το moto.gr εχει ανθρωπους με αποψη,με τρομερες γνωσεις, γενικα ανθρωπους που μπορεις να πεις πεντε κουβεντες παραπανω.

Μην λετε για ποιο λογο δεν ηρθατε,εμενα τουλαχιστον,δεν με ενδιαφερει.Πειτε για ποιους λογους θα ερχοσασταν.

MikeG
03/10/2013, 18:59
Νοιωθω οτι το παμε αλλου.Το fb και οι αλλες ομαδες που δεν ξερω δεν καταλαβαινω ,ειπανε να μην παει κοσμος στην ετησια?

Ο Κωστας καπου ειπε οτι δεν υπαρχει δεσιμο μεταξυ των μελων ,θα συμφωνησω.Ομως το δεσιμο ξεκινα μετα απο αυτες τις συναντησεις.Τωρα που γνωριστηκαμε,θα ξεκινησει ο Προεδρος απο Θεσσαλονικη να ερθει στα μερη μου και δεν θα με παρει ενα τηλεφωνο?Τουλαχιστον να εχω ενα συνεργειο σε ετοιμοτητα.Η ο γαλλος να του που που εχει φθηνη μπενζινα?

Αφηστε τους τριτους και να κοιταξουμε εμεις να το κανουμε οπως το θελουμε.Εχουμε παρα πολλα κοινα,πολυ περισσοτερα απο τα "club" τυπου varadero η v-strom.Δεν ειναι μομφη για τα παιδια ,απλα θεωρω οτι το μονο κοινο που εχουνε ειναι η ιδια μηχανη.
Το moto.gr εχει ανθρωπους με αποψη,με τρομερες γνωσεις, γενικα ανθρωπους που μπορεις να πεις πεντε κουβεντες παραπανω.

Μην λετε για ποιο λογο δεν ηρθατε,εμενα τουλαχιστον,δεν με ενδιαφερει.Πειτε για ποιους λογου θα ερχοσασταν.


Συμφωνώ πλήρως! :beer: :beer:

& χρωστάω ρακή σε ορισμένους & τα χρωστούμενα δε παραγράφονται.

vaska
03/10/2013, 19:03
Τη συχαίνομαι τη λογική του "πηγαδιού", "κλειστής ομάδας" κλπ όπως θέλετε πέστε το, αγαπάω την μοτο και τις παρεΐστικες βόλτες με ότι αυτό συνεπάγεται. Γράφω σε 2-3 φόρα κι έχω κάνει φίλους και από τα 3. Πήγαμε βόλτα στην Οίτη μηχανάκια από 2 φόρα και στην Ανάβρα από 1 φόρουμ. Και στις 2 βόλτες πέρασα υπέροχα.

Γνώμη μου, ας αφήσουμε χαζά περί κλάμπ, ας δούμε τι έφταιξε (αν έφταιξε) πέραν του οικονομικού που για όλους είναι αγκάθι και ας κάνουμε τα κουμάντα μας για την επόμενη.

1) είμαι πάντα υπέρ του 2ήμερου (σου δίνει χώρο και χρόνο για νέες γνωριμίες κλπ)
2) Δεν θέλω να σταματήσει να υπάρχει ο θεσμός της ετήσιας (γουστάρω ετήσια λέμε)
3) Θέλω να υπάρχει και η πίτα να μας δίνει κίνητρο να ξαναμαζευόμαστε.

:wave2:

motomaniac
03/10/2013, 19:37
αν δεν δουλευα δεν θα ειχα λεφτα να ερθω. δυστυχως δουλευα και το σκ και δεν ηρθα.

θα ρχομουν χωρις να ξερω κανεναν. θα εφερνα και την κοπελα μου μαλλον μαζι (λαθος απο οτι ειδα). θα απολαμβανα χιλιομετρα και τοπιο. τσιπουρα και παρεα. γελιο και ιστοριες. μακαρι να μπορουσαμε να ερχοντουσαν κι αλλα ατομα.. τα μονα club που πιστευω θα δημιουργουντανε θα ηταν των βρωμικων νυχιων κι οι υπολοιποι που θα μας κοιταζαν περιεργα.. χαχαχχαα
κριμα που δεν ηρθα. να ειμαστε καλα του χρονου ελπιζω να μπορεσω.

harris_x
03/10/2013, 19:55
Δε νομίζω να υπήρξε κάποιο άκυρο στην πίτα και δεν νομίζω να υπάρξει κάποιο άκυρο στην ετήσια.

Το κυριότερο πρόβλημα με την συγκεκριμένη ετήσια αναφέρθηκε πολλάκις και από πολλούς, δεν υπάρχουν τα χρήματα.
Επιπλέον υπάρχει πολύς κόσμος που έχει καταθέσει πινακίδες, έχει πουλήσει και πήρε παπί κλπ κλπ...

Μην ασχολούμαστε υποτιθέμενες κόντρες κλπ, το φόρουμ είναι ανοικτό, όποιος θέλει γράφει, έρχεται στη βόλτα, συμμετέχει.

Ας ευχηθούμε να αλλάξει η κατάσταση, να ξαναπάρουμε μηχανάκια (κι έγω ένα νέο daytona), να είμαστε καλά και τα υπόλοιπα θα τα βρούμε.

:beer::beer::beer:

faraway
03/10/2013, 20:00
Πάντως ο Mοτορεμαλι ,

σίγουρα κάτι θέλει να πει , και με το τρόπο σας δεν τον αφήνετε ( λανθασμένα κατά τη γνώμη μου ) .

Αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα όντως , και θέλετε να λυθεί το πρώτο βήμα θα ήταν να ακούσετε τι έχουν να πουν αυτοί που γράφουν . ;)

MikeG
03/10/2013, 20:03
Πάντως ο Mοτορεμαλι ,

σίγουρα κάτι θέλει να πει , και με το τρόπο σας δεν τον αφήνετε ( λανθασμένα κατά τη γνώμη μου ) .

Αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα όντως , και θέλετε να λυθεί το πρώτο βήμα θα ήταν να ακούσετε τι έχουν να πουν αυτοί που γράφουν . ;)

Εγώ πάντως θα ήθελα να το πει. Όχι όμως γύρω γύρω, ούτε στο περίπου. Γιατί ειλικρινά το μόνο που καταλαβαίνω είναι ότι, μαζευόμαστε από εδώ μέσα 20 άτομα που πάμε συχνά σα παρέα βόλτες & ξαφνικά γινόμαστε οι Μαντραχαλοι.γρ και έχουμε κόντρα ίσως με άλλους, χωρίς όμως βέβαια να βλέπω το λόγο. Απλά στο γεγονός ότι πολλοί θέλουν να είναι σε πιο κλειστές ομάδες & παράλληλα να νοιώθουν ότι εξαρτώνται πράγματα από αυτούς.

o_gavros
03/10/2013, 20:51
θεωρώ μάταιο το ψίρισμα του "γιατί και πως".
Το Μοτο ήταν και παραμένει ανοιχτό μαγαζί και για αυτό αρέσει σε όσους αρέσει για όσο τους αρέσει.
Τα αίτια στην -ας την πούμε πτώση- θεωρώ είναι οικονομικά.
Δεν υπάρχουν λεφτά και με αυτό ως δεδομένο, οι καταστάσεις γίνονται απο δύσκολες έως απαγορευτικές για πάρα πολύ κόσμο.

ggs
03/10/2013, 21:28
ρε σεις Βυζάντιο το κάναμε....

φβ,ομαδες,ομαδαρχες και ...πυρηναρχες...:lol:


στις προηγουμενες ετησιες ΕΓΩ δεν γουσταρα να παω γιατι δεν μου λεει τιποτα τα γκρουπαριστα 400χλμ - 1ωρα καφες- 400χλμ πισω... ΠΡΟΣΟΧΗ !!! δεν λεω οτι ειναι λαθος ,ΕΓΩ δεν το γουσταρα...

Για την φετινη , απο την μερα που βγηκε η ψηφοφορία για το μονοήμερο-διήμερο, παρακάλαγα να κατσει η μπιλια στο διημερο και μολις εκατσε ημουν σιγουρος οτι θα παω και οτι θα περασω καλα...μεχρι και μπλουζακι παρήγγειλα ...:lol: (Βυρωνα μολις καβαλησω ξανα θα σε ενημερωσω για να ερθω να παραλαβω)

γαμ#θ#κε το συμπαν... ωμος,γιατρος,νοσοκομειο... ΟΛΟΙ..:mad: ...ειχα βρει μεχρι και αυτοματο ΑΥΤΟΚΊΝΗΤΟ για να ερθω αν δεν ποναγα παρα πολυ.....@@

εμενα δεν με πειραξε ΚΑΘΟΛΟΥ που ηταν δεκα ατομα ...(και τι ατομα...) με πείραξε που δεν ημουν ο ενδεκατος... :(

τωρα , αν νομιζουμε οτι η συμμετοχη στην ετησια αντικατοπτριζει την "αφοσίωση" και την "αποδοχη" των μελων στο φορουμ... σιγα...ποιος χΕστ#ε...

Pardalotzatziki
03/10/2013, 21:36
Ήμουν από αυτούς που εν μέρη το έτρεχαν το θέμα και τελικά δε κατάφερα να πάω και εν μέρη ντρέπομαι και για αυτό. Το ήθελα πάρα πολύ και κατά μια έννοια το είχα και υποχρέωση.

Όπως και να έχει, ο λόγος που δε πάει κόσμος εξαιρουμένου του οικονομικού βέβαια, είναι ότι στην ουσία εδώ μέσα δεν έχουμε κάτι κοινό. Δεν είμαστε club, όλοι με κάποιου τύπου μηχανή ή κάποια μάρκα και πάει λέγοντας. Είμαστε λίγο σαν ένα μεγάλο καφενείο. Έχουν ξαναειπωθεί αυτά από αρκετούς και πρόσφατα έγραψε κάτι σχετικό ο Βύρωνας στο άλλο thread. Εγώ συνεχίζω και είμαι της άποψης για 2ημερο, διαφορετικά δεν είναι συνάντηση, είναι βόλτα που ουσιαστικά δεν υπάρχει επικοινωνία, παρά μόνο μεταξύ φίλων. Διάφορες συγκεντρώσεις ανά καιρούς, όπως για παράδειγμα το πρόσφατο Legendary Voskoparty είχαν αρκετό κόσμο. Η ουσία της ετήσιας για μένα είναι να τα πεις με τους άλλους, να κάνεις χαβαλέ, να παίξεις. Όχι τόσο να οδηγήσεις.

Από εκεί και πέρα, νομίζω ότι ίσως πια δεν υπάρχει και λόγος να γίνεται ούτε ετήσια, ούτε τίποτα. Όποιος θέλει ποστάρει τη πρόταση του για βόλτα και αντίστοιχα πάει όποιος νομίζει. Δε ξέρω.. Τα γράφω και μπερδεμένα μιας και προσωπικά έχω προβληματιστεί αρκετά.

Σε κάποιο άλλο ποστ μου θα ρίξω πιο αναλυτικά τις προτάσεις μου, αλλά η αλήθεια είναι ότι μέσα μου δε πιστεύω ότι θα γίνει κάτι σαν moto. Πιο μεγάλη επιτυχία θα έχει αν κανονίσει 3ήμερο χωμάτινο στη Κρήτη.

:wave2:

Πολυ μπερδεμενα τα γραφεις....δεν εχουμε κατι κοινο? Το ενδιαφερων/κ@υλ@/τρελα/κολλημα κλπ κλπ για τις μοτο δεν φτανει?
Μονο ανα μαρκα ή μοντελο πανε οι παρεες...αν ηταν ετσι θα ειχε εξαφανιστει το φορουμ σε 3 μηνες...
Αν δεν ειχαμε ενδιαφερων δεν θα διαβαζαμε θεματα οπως τι βρακι φορατε οταν οδηγατε... :eek::D
Επισης μια βολτα/εκδρομη/ετησια θα εχει μεσα και οδηγηση και απ' ολα....
Το βρηκα πολυ καλη ιδεα το 2ημερο. Ερωτηση: Αν ηταν το καμπινγκ στον Αγ. Κωνσταντινο ποσοι θα πηγαιναν? Αν ηταν πολυ κοντα στην Αθηνα? Αν ηταν στον Πλαταμωνα? Στη Χαλκιδικη?
Ασχετο νομιζω, αν και το οικονομικο ειναι πια ενα σοβαρο θεμα, αλλα οποιος ηθελε θα πηγαινε.
Και αυτο το καταλαβαμε απο τα δυο παιδια που πηγαν για καφε και φυγανε...

Νομιζω οι εκτος Αθηνων, γιατι εκει ειναι ο πυρηνας του μοτο και πολλοι γνωριζεστε, δεν ξερουμε αν επεσε η κινηση ή το ενδιαφερων και ολα αυτα ειναι τζαμπα λογια..
Αυτο το θεμα ισως απασχολησει αυτους που κρατανε το μοτο ζωντανο και πληρωνουν τα εξοδα...

Προσωπικα συνεχιζω να μπαινω καθε μερα 2-3 φορες και ας μη γραφω πολυ...

Αλλα διαβασα κατι λιγο υπερβολικα σχολια...γιατι πρεπει να αναλυσουμε το τι εγινε στην ετησια?
Ειδαμε φωτο και οποιος πηγε περασε καλα...οι υπολοιποι ουτε καν χρειαζεται να πουνε γιατι δεν πηγανε...
Βολτα ειναι οπως ειπανε και αλλοι και οχι υποχρεωση...
Βλεπω οτι πολλοι μπαινετε και γραφετε τη δικαιολογια σας.....δεν υπαρχει λογος....
Εγω παντως δε σας λεω γιατι δεν πηγα παρολο που ημουν μια ανασα μακρια...για να μη φαω καζουρα που λενε..:D:D:D