PDA

View Full Version : τακακια braking????



angelosxf650
04/10/2013, 13:15
παιδια θελω βοηθεια ο μαστορας μου παραγκειλε braking οργανικα τακακια για πισω για το freewind Μου εγω ειμαι ασχετος απο τακακια!!!!αξιζουν η ειναι μουφα???21 ευρο μου ειπε αμα ειναι και ειναι μουφες να μην τα βαλω!!περιμενω γνωμες!!

sapila racing
04/10/2013, 13:22
Μια χαρά θα είναι, γιατί σε έπιασε πανικός?

angelosxf650
04/10/2013, 13:38
Μια χαρά θα είναι, γιατί σε έπιασε πανικός?
γιατι ειμαι ασχετος απο τακακια και δεν θελω να με κοροιδεψουν και ειπα να ρωτησω τουσ ειδικους!!!!

spyrakos35
04/10/2013, 14:51
το θέμα τακάκια είναι πάρα πολύ μεγάλο...

το μόνο σίγουρο είναι οτι η braking είναι γνωστή φίρμα...

από κει και πέρα εσένα μπορεί να σου αρέσουν, εμένα όχι (στο ίδιο μηχανάκι).... σαν τα λάστιχα ενα πράμα....

AUFGEBRACHT
04/10/2013, 22:24
Θα συμφωνήσω με τον παραπάνω... Τα πάντα είναι θέμα προσωπικής οπτικής και για το ίδιο προϊόν μπορείς να διαβάσεις διθύραμβους αλλά και σιχτιρίσματα. Εσένα μπορεί να σε ικανοποιήσουν, εγώ που τα έβαλα δε μου άρεσαν προσωπικά και έβαλα πάλι τα μαμίσια. Πάντως είναι επώνυμα και γνωστή εταιρεία.

angelosxf650
06/10/2013, 19:04
αυριο θα τα βαλω....ελπιζω να βελτιωθει λιγο η κατασταση στα πραγματικα ελεινα φρενα...

Acacius
06/10/2013, 21:45
Ακόμα κι αν δεις βελτίωση, σκέψου να αλλάξεις τα σωληνάκια των φρένων στο εγγύς μέλλον, εκτός κι αν ξέρεις ότι έχουν αλλαχθεί σχετικά πρόσφατα.

angelosxf650
07/10/2013, 08:35
Ακόμα κι αν δεις βελτίωση, σκέψου να αλλάξεις τα σωληνάκια των φρένων στο εγγύς μέλλον, εκτός κι αν ξέρεις ότι έχουν αλλαχθεί σχετικά πρόσφατα.
δεν ξερω αν εχουν αλλαχτει ποτε αλλα φαινονται σε πολυ καλη κατασταση ειναι η αληθεια!

angelosxf650
08/10/2013, 12:35
τελικα βαλαμε τακακια newfren ....ο προηγουμενος ειχε μεταλικα με αποτελεσμα να υπαρχει μεγαλη φθορα στην δισκοπλακα....ειδα διαφορα αρκετη στο φρενο αν και δεν ειμαι απολυτα ικανοποιημενος ουτε πιστευω οτι τελικα μπηκαν καλα τακακια πανω στην μηχανη.....τουλαχιστον δεν εχω πια τα τελειωμενα εντελως μεταλικα του προηγουμενου....

sapila racing
08/10/2013, 12:38
τελικα βαλαμε τακακια newfren ....ο προηγουμενος ειχε μεταλικα με αποτελεσμα να υπαρχει μεγαλη φθορα στην δισκοπλακα....ειδα διαφορα αρκετη στο φρενο αν και δεν ειμαι απολυτα ικανοποιημενος ουτε πιστευω οτι τελικα μπηκαν καλα τακακια πανω στην μηχανη.....τουλαχιστον δεν εχω πια τα τελειωμενα εντελως μεταλικα του προηγουμενου....

Δεν έβαλες τα Braking κι εβαλες τα Newfren για καλύτερα? :confused:

Τα Newfren τα θεωρώ τα πιο μάπα τακακια στον πλανήτη.

angelosxf650
08/10/2013, 12:41
αυτα ειναι νομιζω αλλα οχι με μεταλικη παστα.....εγω ηθελα φεροντο αλλα αντε συνενοησου με μαστορα στις μερες μας...
http://www.xikis.gr/html/details.aspx?pagenum=1&categoryID=1&CategoryName=&subcategoryID=101&SubCategoryName=&ManufactureID=64&ManufactureName=&description=&productCode=FD029&content=0&specialID=

angelosxf650
08/10/2013, 13:03
Δεν έβαλες τα Braking κι εβαλες τα Newfren για καλύτερα? :confused:

Τα Newfren τα θεωρώ τα πιο μάπα τακακια στον πλανήτη.

δεν αντιλεγω παω το πρωι και μ λεει τελικα δεν κανουν τα braking λαθος παραγκελεια εχω αυτα τα newfren και τα βαλαμε.....τα παλια μου ηταν για πεταμα και επικυνδινα πολυ αφου φρενο πισω δεν υπηρχε ουσιαστικα.....λιωνουν γρηγορα τα newfren εχω ακουσει αληθευει?παντως απο φρενο αν και δεν εχουν πατηθει ακομα καλα καλα (2 χιλιομετρα εκανα) υπαρχει τεραστια διαφορα!

angelosxf650
08/10/2013, 13:08
31 ευρο ολα μαζι με υγρα φρενων καινουργια και εργασια....ο προηγουμενος ειχε βαλει πανω μεταλικα λες και θα πηγαινε σε καμια πιστα και φοβοταν μην ζεσταθουν!!!

angelosxf650
08/10/2013, 13:30
περιμενω συμβουλη για μπροστα τακακια επειδη θα τα αλλαξω και αυτα σε λιγο καιρο.....ελπιζω να με διαφωτισετε να βαλω οτι καλυτερο υπαρχει....

angelosxf650
10/10/2013, 17:54
τα τακακια εστρωσαν πολυ δυνατο φρεναρισμα και πολυ καλη αισθηση!!!ειμαι ευχαριστημενος τελικα!!!