PDA

View Full Version : ΜΟΥ ΜΕΙΝΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ!



Mikelo
04/10/2013, 21:44
Καλησπερα μαγκες! Εχω ενα aprilia 125 sx διχρονο 3 μερες τωρα (μεταχειρισμενο, μοντελο '08 αλλα αγοραστηκε το '13). Παω να το βαλω μπρος σημερα τ απογευμα δεν επαρινε ηταν κρυο. Βαριομουν να βαραω μανιβελες και εκανα οτι μου κατεβηκε. Ανεβασα το ρελαντι απ την βιδα. Τελοσπαντων παιρνει μπρος μια χαρα και ο μαλακας φευγω με το τσοκ ανοιχτο. το συνειδητοποιω 5 λεπτα αργοτερα και το κλεινω. Να μην τα πολυλογω το μηχανακι δεν κρατουσε στροφες μου σβησε στο δρομο 2-3 φορες και μετα δεν επαιρνε. Και μολις επαιρνε εβαζα 1η να φυγω και δεν κρατουσε στροφες. Μονο αν ειχα τον συμπλεκτη περιπου στην μεση και εδινα ξερογκαζιες περπατουσε το μηχανακι. Εκανα μαλακια? Ειναι ζημια? Διορθωνεται ευκολα? Μου μυριζει μπουζι η υποθεση αλλα δεν ειμαι σιγουρος. Αυριο θα το παω σε μαστορα αλλα μεχρι αυριο θα με φαει η αγωνια! Σας παρακαλω πειτε τι παιχτηκε! Ευχαριστω!

SHOOTER045
04/10/2013, 22:20
τσοκ ανοιχτο σε διχρονο+πολυ γκαζι=βραχυκυκλωμα μπουζι
μπορει και ο κυλινδρος να κολυμπαει στο διχρονολαδο

bros400pgm
05/10/2013, 08:15
Εχεις μερικα προβληματακια με το καυσιμο. Συνετο ειναι να πας σε ενα μαστορα που ξερει να στο ρυθμισει και να τον ρωτησεις τυχον αποριες μετα.


ps. Ιδιο μηχανακι εχουμε. Λιγο περισσοτερα κυβικα απλα εγω :beer:

MG-KTiNoS
05/10/2013, 08:25
- θα σε παρακαλέσω να προσέχεις λίγο τους τίτλους μου έσπασε τη χολή πρωί πρωί-

:)

Mikelo
05/10/2013, 10:00
@SHOOTER045
ζημια αν γεμισε λαδια ο κυλινδρος?

@bros400pgm
Να σαι καλα ρε φιλε! Να την χερεσαι ρε μαγκα! :D

@MG-KTiNoS
XAXXAXAXAXAXA καλως :P

SHOOTER045
05/10/2013, 10:28
κλεινεις βενζινη
βγαζεις μπουζι
και χτυπας μερικες μανιβελιες
βαζεις καινουργιο μπουζι βαρας μανιβελιες με τσοκ αλλα κλειστη βενζινη
οταν παρει τοτε ανοιξε το ρουμπινετο της βενζινης
ισως πεφτει πολυ λαδι απ την μιξη
καντο και ενα ρυθμισμα και καθαρισες

MikeG
05/10/2013, 10:31
Πήγαινε να ρυθμίσεις σωστά το carb σου και μη πειράζεις βιδούλες που δε ξέρεις τι κάνουν πραγματικά.

notakos600
06/10/2013, 13:21
Πήγαινε να ρυθμίσεις σωστά το carb σου και μη πειράζεις βιδούλες που δε ξέρεις τι κάνουν πραγματικά.

+600
Βιδούλα-φτωχό μίγμα-κολλήσει μπιστόνι-μπινελίκια-παράδες μάστουρα...