PDA

View Full Version : Ο μάκις επέστρεψε (με άδεια χέρια αλλά γεμάτος ιδέες! ) ??!



makis206
13/10/2013, 22:09
Δεν ήξερα που να το βάλω (νέος στο φλόρουμ κλπ κλπ), το ότι επέλεξα εδώ δίνει άνετα το ελεύθερο να μεταφερθεί όπου αρμόζει (ναι σιγά μη σε ρωτήσουμε) :lol:

Στο δια ταύτα λοιπόν, η ζωή με/μας έφερε στην Αθήνα πια, το γνωρίζουν ήδη αρκετοί, αφού βολευτήκαμε από σπίτι και βάλαμε μια τάξη στα πρώτα τρεχάματα ήρθε και η στιγμή να βγάλω στη φόρα κάποιες σκέψεις που άρχισα κάνω αρκετό καιρό πριν μεταφέρω το τομάρι μου εδώ. Αφού μάζεψα εικόνες και ποστς απ'το φόρουμ μετά από καιρό απουσίας, εμπειρίες και αλλαγές φάσεων της ίδιας της ζωής όλων μας πιθανότατα, λόγια φίλων που βρεθήκαμε ξανά μετά από καιρό.. χάρηκα στην "ιδέα" που πήρα ότι υπάρχει ακόμα διάθεση για βόλτες και ομορφιές με φίλους παλιούς και νέους γενικότερα (με την υπόνοια ότι αγαπάμε όλοι το ίδιο τη "μοτοβόλτα" ακόμα και σήμερα που όλα γύρω μοιάζουν παύλα είναι σκατά..)... σχεδόν σε όλους όμως υπάρχει σήμερα αυτό το "ναι μεν αλλά". Μη μπαίνω σε λεπτομέρειες μιζέριας, πιστεύω όλοι καταλαβαίνουμε για τι πράγμα μασάω τις λέξεις..

Κι εδώ μπαίνω εγώ να καταθέσω, να ρίξω την ιδέα μου γεμάτος χαμόγελο και αισιοδοξία (μη νομίζετε πως είμαι από αυτούς που τα έχουν όλα ακόμα και σήμερα, τα τραβάω κι εγώ τα ζόρια μου πια αλλά άσχετο με το θέμα) ότι τέλος πάντως θα εισακουστεί σε 5 ανθρωπους σήμερα, σε άλλους 10 αύριο και πάει λέγοντας. Μια μαλακοφωνή μέσα μου με έχει πρήξει να το γράψω, ας το πούμε "the makis project" λοιπόν (αφού δεν το έβαλα για τίτλο αυτοχαρακτηρίζομαι υπερβολικά εγκρατής) :lol:

Πως έχει το πράγμα λοιπόν αφού οι περισσότεροι ζοριζομαστε πια και κλειστηκαμε στα καβουκια μας ενώ κατά βάθος υπάρχει επιθυμία για "διάφορα".. "πως θα μπορούσαμε να κάνουμε κάτι χαλαρό με λίγους φίλους που συναναστρεφόμαστε σχεδόν καθημερινά όμως δεν έχουμε τη δυνατότητα για πράγματα που κάποτε κάναμε για πλάκα.. "

..η απάντησή μου λοιπόν είναι μικρές κοντινές τσάρκες με τις μηχανές μας σε μέρη που εσείς θα προτείνετε (καθότι παντελως άσχετος εδώ) σε μέρη με δέντρα ποτάμια γρασίδια (αυτά τα γκέι τέλος πάντων :lol: - που προσφέρουν όμως τόση χαλάρωση απ'τα καθημερινά.. ) κουβαλώντας νερό, σπαστό φραπεδακι και φαγητό σε ταπερ απ'το σπίτι. Αστείο ίσως, κάνοντάς το όμως πράξη μπορεί στο τέλος να αποδειχτεί μια απίθανη εμπειρία, να γεμίσει τις Κυριακές μας, να μοιραστούμε ατελείωτο μπλα μπλα μεταξύ μας χωρίς να διαβάζει ο ένας τον άλλον απ'την οθόνη.. να δούμε καινούργια πράγματα, να γνωρίσουμε καινούργιους ανθρώπους, να, να.. οικονομικα και χαλαρα, κάτι που νομίζω ότι μπορούμε όλοι να καταφέρουμε ακόμα και σήμερα, θέλω τουλάχιστον να ελπίζω. Διάθεση και χαλάρωση, τα είπα και στο "παραπονιαρικο" για τις ετήσιες..

Το έριξα, όλο δικό μας για κουβέντα, προτάσεις.. και που ξέρεις. Κάτι μπορεί να βγάλει στο τέλος.

:hunter:

ggs
13/10/2013, 22:44
Στηριζω Makis project...:lol:

γυρω απο την Αθηνα και σε αποσταση (πήγαινε-ελα) ΜΑΧ 300-350 χλμ. (δηλαδη 20-25 ευρω βενζινα) υπάρχουν αρκετές όμορφες διαδρομες...

αν αποφευχθούν φαγητα και καφεδες σε μαγαζια αλλα κανουμε ρεφενε πικ-νικ ,και πιο ωραια θα περάσουμε και πολύ φτηνα θα βγει και θα ξεχαρμανιαζουμε...

επισης , εκτος απο το οικονομικο , ενα αλλο θετικο των κοντινων ειναι οτι υπαρχει αρκετος χρονος ετσι ωστε να ξεκινήσεις αργα ,να κατσεις καπου αρκετη ωρα , να γυρισεις χαλαρα...κ.λ.π

πολλοί απο δω μεσα εχουν κανει τετοιες ομορφες κοντινες εκδρομες και μπορουμε να φτιαξουμε και καινουργιες...

...βρε λες να βαλουμε στοχο next sunday ?:hmm:

NIKOS.
13/10/2013, 23:58
:beer:

antsoar
14/10/2013, 00:10
Στηριζω Makis project...:lol:

γυρω απο την Αθηνα και σε αποσταση (πήγαινε-ελα) ΜΑΧ 300-350 χλμ. (δηλαδη 20-25 ευρω βενζινα) υπάρχουν αρκετές όμορφες διαδρομες...



Μη σου πω και πιο κοντά, εδώ μια Πάρνηθα ανεβαίνεις και βλέπεις ελάφια.

makis206
14/10/2013, 00:32
Απ'ότι φαίνεται υπάρχουν πολλά πράγματα στα πέριξ (εντάξει ίσως όχι τόσο εύκολα γι'αυτούς που μένουν κέντρο ας πούμε), σήμερα για παράδειγμα πήγαμε Μαραθώνα με την κοπέλα και περάσαμε απίθανα, εμείς βέβαια κάναμε μόλις 40κατι χιλιόμετρα από Αιγάλεω αλλά το ευχαριστηθήκαμε αρκετά! Λίγα χιλιόμετρα μεν, περισσότερος χρόνος για πίτσι πίτσι δε..! :lol:

Φυσικά και σε μεγαλύτερες αποστάσεις δεν λέμε όχι βέβαια, μια κουβέντα ξεκίνησε λοιπόν! Προχωράμε και προτείνοντας βλέπουμε, πιστεύω ότι θα πέσουν ωραίες ιδέες στο τραπέζι στο τέλος.. :)

Bowleno
14/10/2013, 06:50
Απ'ότι φαίνεται υπάρχουν πολλά πράγματα στα πέριξ (εντάξει ίσως όχι τόσο εύκολα γι'αυτούς που μένουν κέντρο ας πούμε), σήμερα για παράδειγμα πήγαμε Μαραθώνα με την κοπέλα και περάσαμε απίθανα, εμείς βέβαια κάναμε μόλις 40κατι χιλιόμετρα από Αιγάλεω αλλά το ευχαριστηθήκαμε αρκετά! Λίγα χιλιόμετρα μεν, περισσότερος χρόνος για πίτσι πίτσι δε..! :lol:

Φυσικά και σε μεγαλύτερες αποστάσεις δεν λέμε όχι βέβαια, μια κουβέντα ξεκίνησε λοιπόν! Προχωράμε και προτείνοντας βλέπουμε, πιστεύω ότι θα πέσουν ωραίες ιδέες στο τραπέζι στο τέλος.. :)


Ρε Μάκη, από ότι βλέπω γειτονάκια είμαστε (Αιγάλεω κι εγώ, μάλλον με ξέρεις περισσότερο ως dimitrisioak) έχεις ακόμα το S2; ρίξε κάνα πμ για καφέ

McGyver
14/10/2013, 07:33
Στηριζω Makis project...:lol:

Make us 2.


ΜΑΧ 300-350 χλμ. (δηλαδη 20-25 ευρω βενζινα)

:a029:

:a9:

:lol:

ggs
14/10/2013, 07:41
:a029:

:a9:

:lol:

αιντε ρε, με τα παπια..:lol:

Nostradamus
14/10/2013, 07:47
Αντε wellcome ξανα και ριξε ενα πμ και στον Αουσγκελαντερ (κρατουσε εκτος απο τα σοβαρα και το σπαμ ζωντανο, θα κανετε σουπερ διδυμο).

McGyver
14/10/2013, 07:48
αιντε ρε, με τα παπια..:lol:

Άιντε ρε με τα βυτία καυσίμων :lol:...

GIXXERAKIAS
14/10/2013, 08:16
Makis is back baby! :a30:

Επίσης προτείνω να έχουμε μαζί και σκηνές γιατί έτσι και φέρει ο κρητικός για το "μικρό" τσιμπούσι και κανά 5κιλό ρακή δεν βλέπω να φεύγουμε όρθιοι από ώπου και άν είμαστε.... :a33:

Pan (dvs)
14/10/2013, 08:21
Οι πολυεξοδες (και μακρινες) εκδρομες γινανε μοδα τα τελευταια χρονια.Παλαιοτερασαντουιτσακι και καφεδακι απο το σπιτι ,λογικα χιλιομετρα και ατελειωτος χαβαλες.Αν και ειμαστε μακρια,μαζι σου Μακη.

captajohn
14/10/2013, 08:35
Φίλε Μάκη την ιδέα σου την έχω εφαρμόσει αρκετές φορές.
Το θέμα είναι να έχεις παρέα που ασπάζεται το σκοπό της εκδρομής.
Γιατί για άλλον μια ωραία βόλτα σημαίνει γρήγορες στροφές, για άλλον πολλά χιλιόμετρα, για άλλον μια ωραία διαδρομή στη φύση.
Πάντως για στάση, πικ-νικ και τα λοιπά έχω καταλήξει ότι ο καλύτερος προορισμός είναι τα μοναστήρια.
Υπάρχουν παντού, είναι χτισμένα σε ιδανικές τοποθεσίες από άποψη φυσικής ομορφιάς και σχεδόν σε όλα υπάρχει προαύλιος χώρος που μπορείς να αράξεις χωρίς να ενοχλήσεις και να σε ενοχλήσουν ( και δέντρα να την πέσεις από κάτω μετά τις ρακές :beer:).
+1 λοιπόν και από μένα!

spyrakos35
14/10/2013, 09:00
Οι πολυεξοδες (και μακρινες) εκδρομες γινανε μοδα τα τελευταια χρονια.Παλαιοτερα σαντουιτσακι και καφεδακι απο το σπιτι ,λογικα χιλιομετρα και ατελειωτος χαβαλες.Αν και ειμαστε μακρια,μαζι σου Μακη.

αυτό να το πεις στα καλόπαιδα που θέλουν ταβέρνακι και γλυκάκι.... ;)

κατα τα άλλα η "επιστροφή του μάκις" (που δεν τον γνωρίζω) ακούγεται γαμάτη.....

αναμένουμε όμως λεπτομέρειες σε ότι αφορά στην "ακτίνα δράσης" (χιλιόμετρα δηλαδής)

AristidisZ
14/10/2013, 09:10
+1 για την ιδέα του Μάκη

τον Σπύρο τον :hug::a07: οπότε δε σχολιάζω

TROOPER
14/10/2013, 09:50
μανωλιο αμα σου αρεσουνε τα ταξιδια και το :a021: μπορω να κανονισω κατι για σενα :lol:

DimChios
14/10/2013, 09:51
Μακη, αϊ παρατα μας ρε!

:p

DimChios
14/10/2013, 09:51
μανωλιο αμα σου αρεσουνε τα ταξιδια και το :a021: μπορω να κανονισω κατι για σενα :lol:


κι εγω θελω!!!!!!


(να τον παω γ@μιοντας μεχρι τον Ωρωπό!) :lol:

makis206
14/10/2013, 10:39
Καλά όσο γι'αυτή την "επιστροφή" μην το παίρνετε και τόσο στα σοβαρά, δεν επέστρεψε πια και η Ολυμπιάδα στη χώρα..(φτου φτου) :lol:

Όπως σας είπα παιδιά, εγώ δεν ξέρω γρι απο διαδρομές σ'αυτά τα πέριξ. Έριξα απλώς την ιδέα γεμάτος διάθεση να ρίξουμε όλοι (όσοι ασπαζόμαστε τέλος πάντων αυτού του είδους τις εξορμίσεις) τον οβολό μας με μοναδικό σκοπό να βγει στο τέλος κάτι καλό, να βγούμε βρε αδερφέ απ'το σπίτι ακόμα και τώρα που τα πράγματα είναι ζόρικα για τους περισσότερους.. δεν ξέρω κατά πόσο είναι αυτό εφικτό (εγκώ επαρκιώτι :D) αλλά το φαντάζομαι κάπως έτσι. Κάτι ψιλά για βενζίνη, κάτι ψιλά για καφέ και φαγητό απ'το σπίτι, μπόλικη διάθεση για παρέα και χαλάρωση!

Μου άρεσε η ιδέα για τα μοναστήρια που διάβασα,να προτείνω με τη σειρά μου γραφικούς σταθμούς τρένων ίσως..; (και τα δύο με βαγόνια και ατμομηχανές ε; να το κοιτάξω αυτό :lol:..)

Συνεχίζουμε.. :)

kalgeorge
14/10/2013, 12:34
ΡΕ ΜΑΚΑΡΕ!!!! που εισαι ρε αγορινα>??? ολα καλα??
στην κρητη σε ψαχνω τοσο καιρο ρε, στην αθηνα βρισκεσαι? :lol:

αγορινα μου δεν ξερω τι πως που γιατι κλπ κλπ εισαι αθηνα.....αλλα ευχομαι να σου πανε ΟΛΑ ΚΑΛΑ.....να εισαι καλα και να σε δουμε συντομα ρε..
:beer::beer::beer:

chester24
14/10/2013, 14:48
Φιλε Μακη....

Τετοιου ειδους βολτες τις κανουμε στο νησι (Σαμος) εδω και παρα πολυ καιρο!!!
Το νησι εχει να προσφερει καφεδες, φαγοποτια κλπ... Αλλα τι καλυτερο οταν εισαι με φιλαρακια, εχεις το σπαστο καφεδακι, η το καφεδακι σε θερμος ετοιμο απο το σπιτι μαζι με ενα ταπερακι με τυροπυτακι?? :smokin:
Οι δικες μας βολτες να φανταστεις, δεν ξεπερνουν τα 120 χλμ (οι μεγαλες υποτιθεται βολτες χαχαχα)! Οι μικρες ειναι απο 30χλμ εως 50χλμ!!!
Αυτο ειναι το καλυτερο ειδος βολτας για εμενα που μπορεις να κανεις ειδικα στις μερες που ζουμε. Το μοναδικο "σοβαρο" εξοδο που θα εχεις, θα ειναι το καυσιμο...
Και αμα μπορειτε να παρετε και τους χωματερους δρομους ακομα καλυτερα!! Ορεξη για ξαπλα κατω απο τα πευκα να χεις καιι.... :ZZZ::ZZZ:

Φορας μπουφαν, σακιδιο, κρανος, γαντια, μποτες.... Καβαλας.. Βαζεις μπροστα και φευγεις για οπου ναναι... :vroum::vroum:

:beer:

MikeG
14/10/2013, 15:16
Φιλε Μακη....

Τετοιου ειδους βολτες τις κανουμε στο νησι (Σαμος) εδω και παρα πολυ καιρο!!!
Το νησι εχει να προσφερει καφεδες, φαγοποτια κλπ... Αλλα τι καλυτερο οταν εισαι με φιλαρακια, εχεις το σπαστο καφεδακι, η το καφεδακι σε θερμος ετοιμο απο το σπιτι μαζι με ενα ταπερακι με τυροπυτακι?? :smokin:
Οι δικες μας βολτες να φανταστεις, δεν ξεπερνουν τα 120 χλμ (οι μεγαλες υποτιθεται βολτες χαχαχα)! Οι μικρες ειναι απο 30χλμ εως 50χλμ!!!
Αυτο ειναι το καλυτερο ειδος βολτας για εμενα που μπορεις να κανεις ειδικα στις μερες που ζουμε. Το μοναδικο "σοβαρο" εξοδο που θα εχεις, θα ειναι το καυσιμο...
Και αμα μπορειτε να παρετε και τους χωματερους δρομους ακομα καλυτερα!! Ορεξη για ξαπλα κατω απο τα πευκα να χεις καιι.... :ZZZ::ZZZ:

Φορας μπουφαν, σακιδιο, κρανος, γαντια, μποτες.... Καβαλας.. Βαζεις μπροστα και φευγεις για οπου ναναι... :vroum::vroum:

:beer:

Τα χαιρετίσματα μου στο Καρλόβασι, στο Senso, στο Del Mundo, στο Garage και στο Βαθύ στο Escape (αν υπάρχει ακόμα όπως το ήξερα).

:beer: :beer:

Στο Καρβούνι έχει ένα φανταστικό καταφύγιο με ένα μεγάλο πλάτανο απέξω. Για 2ημερο ΣΚ τέλεια!

makis206
14/10/2013, 15:51
Έτσι είναι παιδιά, ακόμα και στο πολύ χαλαρό θεωρώ ότι πάντα κάτι καλό μπορεί να βγει, αρκεί η θέληση και η υλοποίηση του πράγματος, στην πορεία κρίνει ο καθένας μόνος του..!:)


ΥΓ: που'σαι ρε ΚαλΤζώρτζηηηηηη! πέρνα από camelot καμια βραδιά να σε δούμε ρε! :beer:

chester24
14/10/2013, 17:36
Τα χαιρετίσματα μου στο Καρλόβασι, στο Senso, στο Del Mundo, στο Garage και στο Βαθύ στο Escape (αν υπάρχει ακόμα όπως το ήξερα).

:beer: :beer:

Στο Καρβούνι έχει ένα φανταστικό καταφύγιο με ένα μεγάλο πλάτανο απέξω. Για 2ημερο ΣΚ τέλεια!

Ναι Mike το γνωριζω το καταφυγιο κ ειναι super!!!!! Αυτα ειναι τα "περπατημενα".. Που να πας κ στα "απατητα".. :D

Θα τα μεταφερω τα χαιρετισματα εννοειται!!! Το Escape εχει αλλαξει ελαχιστα εμφανισιακα ΜΟΝΟ, κατα τα αλλα ΜΟΥΣΙΚΑ παραμενει το ιδιο.:smokin: Εχουμε ξαναμιλησει στο παρελθον κ εχουμε κ κοινο γνωστο! Τον Παναγιωτη που ειχε το Escape..

Καλες βολτες!! Παντα ορθιος!! :beer:

THEOD
14/10/2013, 18:52
Όπως σας είπα παιδιά, εγώ δεν ξέρω γρι απο διαδρομές σ'αυτά τα πέριξ. Έριξα απλώς την ιδέα γεμάτος διάθεση να ρίξουμε όλοι

Μην το πολυεπαναλαμβάνεις αυτό… Θα σε πάει ο Χίος τάχα μου εκδρομή σε ένα ωραίο μέρος και στην άγνωστη για σένα ερημιά θα ανακαλύψεις ότι έχει κακό σκοπό… :a021:




:rotflmao:

DimChios
14/10/2013, 18:53
Μην το πολυεπαναλαμβάνεις αυτό… Θα σε πάει ο Χίος τάχα μου εκδρομή σε ένα ωραίο μέρος και στην άγνωστη για σένα ερημιά θα ανακαλύψεις ότι έχει κακό σκοπό… :a021:




:rotflmao:



Βρουμ ρε πούσις!

:smokin:

makis206
14/10/2013, 19:14
Βρουμ ρε πούσις!
:smokin:

Βρε μήπως να το πάρω το μηχανάκι στο αποψινό Camelot.. :D

virus
14/10/2013, 19:17
Βρε μήπως να το πάρω το μηχανάκι στο αποψινό Camelot.. :D


ακομα να ερθει;

makis206
14/10/2013, 19:22
ακομα να ερθει;

Μπορεί να είναι ήδη από κάτω αλλά το πρώτο ραντεβού τραβάει ναζάκια, κατά τις 21:30 θα κατέβω :lol:

mikes
14/10/2013, 20:07
χμμμμ... δεν κακο! κι εχω μια διαδρομη υπ'οψιν...

kalgeorge
14/10/2013, 21:34
Έτσι είναι παιδιά, ακόμα και στο πολύ χαλαρό θεωρώ ότι πάντα κάτι καλό μπορεί να βγει, αρκεί η θέληση και η υλοποίηση του πράγματος, στην πορεία κρίνει ο καθένας μόνος του..!:)


ΥΓ: που'σαι ρε ΚαλΤζώρτζηηηηηη! πέρνα από camelot καμια βραδιά να σε δούμε ρε! :beer:

ειμαι ψιλομονιμα κιατο ρε συ.....
ασε που ετσι και αλλιως οι τετοιου ειδους συναθροισεις οπως θα θυμασαι δεν ειναι και το καλυτερο μου :lol:

φιλιά ρε, και ελπιζω να σε δουμε συντομα

virus
14/10/2013, 21:37
ειμαι ψιλομονιμα κιατο ρε συ.....


αποτι βλεπω εσυ ησουν αθηνα και τωρα κιατο

κι μακης απο κρετα σουμπιτος αθηνα

πως αλαζουν οι καιροι :D

daz
14/10/2013, 22:36
Θα βοηθούσε νομίζω αν ποστάρατε και καμιά φωτό απ' τις βόλτες σας. :)

ggs
15/10/2013, 09:00
Θα βοηθούσε νομίζω αν ποστάρατε και καμιά φωτό απ' τις βόλτες σας. :)

:lol:
κατσε ρε να τις κανουμε πρωτα...:bawl:

αποστοοολ , εσυ ανεβαίνεις - κατεβαίνεις κανα ΣΚ Αθήνα? :beer:

daz
15/10/2013, 22:17
:lol:
κατσε ρε να τις κανουμε πρωτα...:bawl:

αποστοοολ , εσυ ανεβαίνεις - κατεβαίνεις κανα ΣΚ Αθήνα? :beer:

Αυτή την Παρασκευή ήταν να έρθω Αθήνα για μια μέρα αλλά τελικά θα πάω Πύργο και μάλιστα πρέπει να γυρίσω αυθημερόν Θεσ/κη. Tην άλλη Παρασκευή θα είμαι Αθήνα αλλά δεν ξέρω τι χρόνο θα έχω ούτε αν θα κάτσω μέχρι την Κυριακή. Θα παρακολουθώ το θρεντ και αν είναι θα ενημερώσω.

ggs
15/10/2013, 22:26
χμμμμ... δεν κακο! κι εχω μια διαδρομη υπ'οψιν...

για πε... για πε...


την Κυριακη θα εχει καλο καιρο....:sun:

μονο να ειναι Πολυ κοντα γιατι εχω φαει ηδη μια κιτρινη απ τον σατραπη...

menos
15/10/2013, 22:58
Μάκιεεε.. (όπως Ακάκιεεε), τα Χριστούγεννα περνάω απο Αθήνα για μια μέρα πριν κατέβω Κρήτη.
Κανόνισε να με ξεναγήσεις στα νέα σου εδάφη!!
Φυσικά και θα ακολουθήσει τσιπουροκατάσταση Athens style!! :beer:

TROOPER
16/10/2013, 08:06
για πε... για πε...


την Κυριακη θα εχει καλο καιρο....:sun:

μονο να ειναι Πολυ κοντα γιατι εχω φαει ηδη μια κιτρινη απ τον σατραπη...

:a9:

Pan (dvs)
16/10/2013, 08:12
για πε... για πε...


την Κυριακη θα εχει καλο καιρο....:sun:

μονο να ειναι Πολυ κοντα γιατι εχω φαει ηδη μια κιτρινη απ τον σατραπη...

Στις ποσες καιγεσαι?

TROOPER
16/10/2013, 08:54
Στις ποσες καιγεσαι?

δεν θα καει απο καρτες. θα αυταναφλεγει το χερι ;)

costas81
16/10/2013, 10:34
Δεν ήξερα που να το βάλω (νέος στο φλόρουμ κλπ κλπ), το ότι επέλεξα εδώ δίνει άνετα το ελεύθερο να μεταφερθεί όπου αρμόζει (ναι σιγά μη σε ρωτήσουμε) :lol:

Στο δια ταύτα λοιπόν, η ζωή με/μας έφερε στην Αθήνα πια, το γνωρίζουν ήδη αρκετοί, αφού βολευτήκαμε από σπίτι και βάλαμε μια τάξη στα πρώτα τρεχάματα ήρθε και η στιγμή να βγάλω στη φόρα κάποιες σκέψεις που άρχισα κάνω αρκετό καιρό πριν μεταφέρω το τομάρι μου εδώ. Αφού μάζεψα εικόνες και ποστς απ'το φόρουμ μετά από καιρό απουσίας, εμπειρίες και αλλαγές φάσεων της ίδιας της ζωής όλων μας πιθανότατα, λόγια φίλων που βρεθήκαμε ξανά μετά από καιρό.. χάρηκα στην "ιδέα" που πήρα ότι υπάρχει ακόμα διάθεση για βόλτες και ομορφιές με φίλους παλιούς και νέους γενικότερα (με την υπόνοια ότι αγαπάμε όλοι το ίδιο τη "μοτοβόλτα" ακόμα και σήμερα που όλα γύρω μοιάζουν παύλα είναι σκατά..)... σχεδόν σε όλους όμως υπάρχει σήμερα αυτό το "ναι μεν αλλά". Μη μπαίνω σε λεπτομέρειες μιζέριας, πιστεύω όλοι καταλαβαίνουμε για τι πράγμα μασάω τις λέξεις..

Κι εδώ μπαίνω εγώ να καταθέσω, να ρίξω την ιδέα μου γεμάτος χαμόγελο και αισιοδοξία (μη νομίζετε πως είμαι από αυτούς που τα έχουν όλα ακόμα και σήμερα, τα τραβάω κι εγώ τα ζόρια μου πια αλλά άσχετο με το θέμα) ότι τέλος πάντως θα εισακουστεί σε 5 ανθρωπους σήμερα, σε άλλους 10 αύριο και πάει λέγοντας. Μια μαλακοφωνή μέσα μου με έχει πρήξει να το γράψω, ας το πούμε "the makis project" λοιπόν (αφού δεν το έβαλα για τίτλο αυτοχαρακτηρίζομαι υπερβολικά εγκρατής) :lol:

Πως έχει το πράγμα λοιπόν αφού οι περισσότεροι ζοριζομαστε πια και κλειστηκαμε στα καβουκια μας ενώ κατά βάθος υπάρχει επιθυμία για "διάφορα".. "πως θα μπορούσαμε να κάνουμε κάτι χαλαρό με λίγους φίλους που συναναστρεφόμαστε σχεδόν καθημερινά όμως δεν έχουμε τη δυνατότητα για πράγματα που κάποτε κάναμε για πλάκα.. "

..η απάντησή μου λοιπόν είναι μικρές κοντινές τσάρκες με τις μηχανές μας σε μέρη που εσείς θα προτείνετε (καθότι παντελως άσχετος εδώ) σε μέρη με δέντρα ποτάμια γρασίδια (αυτά τα γκέι τέλος πάντων :lol: - που προσφέρουν όμως τόση χαλάρωση απ'τα καθημερινά.. ) κουβαλώντας νερό, σπαστό φραπεδακι και φαγητό σε ταπερ απ'το σπίτι. Αστείο ίσως, κάνοντάς το όμως πράξη μπορεί στο τέλος να αποδειχτεί μια απίθανη εμπειρία, να γεμίσει τις Κυριακές μας, να μοιραστούμε ατελείωτο μπλα μπλα μεταξύ μας χωρίς να διαβάζει ο ένας τον άλλον απ'την οθόνη.. να δούμε καινούργια πράγματα, να γνωρίσουμε καινούργιους ανθρώπους, να, να.. οικονομικα και χαλαρα, κάτι που νομίζω ότι μπορούμε όλοι να καταφέρουμε ακόμα και σήμερα, θέλω τουλάχιστον να ελπίζω. Διάθεση και χαλάρωση, τα είπα και στο "παραπονιαρικο" για τις ετήσιες..

Το έριξα, όλο δικό μας για κουβέντα, προτάσεις.. και που ξέρεις. Κάτι μπορεί να βγάλει στο τέλος.

:hunter:

Ρε κουμπάρε την άφησες την κρήτη;;;
Καλος όρισες στα μέρη μας!
Μέσα και γω για βολτούλα!