PDA

View Full Version : Παιδιά τα φώτα σας: Γυαλί καρφωμένο στο πίσω ελαστικό...



zoudis
10/10/2005, 11:10
:mad: :mad: τα νεύρα μου....

Σάββατο ξημερώματα, γυρνάω σπίτι. Βλέπω κάτι γυαλιά στο δρόμο, προφανώς από τράκα που δεν μαζέψαν :mad: :mad: ...Τα αποφεύγω (έτσι νόμιζα) και φτάνω σπίτι. Σβήνω μήχανη για να την σείρω στο γκαράζ και ακούω αυτόν το φρικτό θόρυβο :bigcry: :bigcry: ....

Ανάβω φώτα και προβόλια και βλέπω ενα αιχμήρο αντικείμενο καρφώμενο κάθετα στο πάτημα του πίσω ελαστικού...γυαλί ή μεταλλικό αντικείμενο δεν μπορώ να πω σίγουρα...

Τώρα τι κάνω ? το πάω μπας και μου το διορθώσουνε αλλά ΠΟΥ ?? (εδώ θέλω τα φώτα σας) . Δεν έχει γίνει εντελώς φλατ αλλά το "φωνάζει" ότι είναι άρρωστο :bigcry:

Που το πάω ρε παιδιά στα Νότια προάστια ? Και το πάω οδικώς ή θα του κάνω μεγαλύτερο κακό :bigcry: ? και φτιάχνετε εγγυημένα ή πρέπει να αλλάξω λάστιχα :bigcry: ?

Ουφφ πολύ κλάμα, μπλάνταξα....:sad:

Τα Φώτα σας pleaseeee ! :wave2:

afrotwin
10/10/2005, 11:17
esi den 8es fota voulcanizater 8elis....

an den exoume filo me ergalia na mas voi8isi na vgaloume tin roda ke to lastixo ke oti ke an ine na tou perasoume mia samprela gia na pame sto voulganizater

fonazoume tin expres service to fortonoume ke to pame

meta fotografizoume ton dromo me ta gialia ke mazi me tin apodiksi metaforas ke tin apodiksi tou voulgkanizatera pame se ena dikigoro ke kanoume minisi gia amelia tou dimou pou afise ta gialia
ke an den paroume kana sovaro poson san apozimiosi toulaxiston 8a tous gini ma8ima na min afinoun gialia ston dromo

min to pas odigontas to

hornet
10/10/2005, 11:25
Εαν εχει χασει πολυ αερα δεν πρεπει να μετακινηθει...η καλυτερη λυση ειναι στηριζεις μηχανη βγαζει ροδα πας λαστιχα να σου βαλει εσωτερικο επιθεμα ..οχι μακαρονι (το μακαρονι εχει πιθανοτητες να φυγει)

gcrook
10/10/2005, 12:37
Αναλογα με την ζημια που σου εχει κανει, θα κρινει ο λαστιχας αν ειναι απαραιτητη η αλλαγη του ελαστικου.
Οσο για τα μακαρονια, υπαρχει περιπτωση μολις φαγωθει αρκετα το λαστιχο να χανει αερα.
Πρεπει να βγει το λαστιχο να μπει και ενα "κουμπωμα".
Α, και στο δευτερο "ατυχημα", αν υπαρξει, πετας το λαστιχο.
Δεν κανει να κυκλοφορει με 2 μπαλωματα, πολλοι υποστηριζουν οτι και ενα ειναι επικινδυνο.
Το θεμα εχει ξανασυζητηθει εκτενεστερα κανε κανενα search
:wave2:

zoudis
10/10/2005, 17:22
Thanks paidia, pira mia idea ti na kanw....

Allo kako na min me ebrei.... :lol:

oulas
12/10/2005, 12:44
Εγω καποτε ειχα κανει 3 εσωτερικα μπαλωματα σε ενα runner χωρις προβλημα