PDA

View Full Version : Έκδοση διπλώματος



yannn
21/10/2013, 23:40
Γειά σας παιδιά!
Είμαι νέο μέλος καθώς και νέος οδηγός!
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.Εδώ και 30 μέρες έχω περάσει τις εξετάσεις για μηχανή(χωρίς συμπλέκτη) και ακόμα περιμένω να βγει τι δίπλωμα.
Ο δάσκαλος μου το πηγαίνει απο βδομάδα σε βδομάδα και σήμερα που μιλήσαμε μου είπε οτι μπορεί να κάνει και 50 ΜΕΡΕΣ για να εκδοθεί!
Είναι δυνατόν τόσες πολλές μέρες για ένα δίπλωμα μηχανής?Μου είπε ότι τώρα πρέπει να περνάει πρώτα από την αστυνομία να υπογράφεται και κάτι άλλα τετοιου τύπου.Μπορείτε να με βοηθήσετε?Εν τω μεταξύ δε βγαίνω στο δρόμο γιατί φοβάμαι πιθανή κλήση που μπορώ να φάω και ξεκινάω σχολή και θα θέλω πάλι 4 λεωφορεία πήγαινε έλα...

teo_g7
21/10/2013, 23:50
Πάρε στη Διεύθυνσή Μεταφορών που θα εκδοθεί το δίπλωμά σου και ρωτά!Μαλακίες σου λέει ο δάσκαλός!

yannn
21/10/2013, 23:53
Μπορεί χαζή ερώτηση αλλά πώς μπορώ να μάθω τη διεύθυνση μεταφορών που θα εκδοθεί το δίπλωμα μου?

teo_g7
22/10/2013, 00:07
Που μένεις;

yannn
22/10/2013, 00:09
Το έψαξα και το βρήκα φίλε.Στου Πειραιά είμαι.Να πάρω αύριο να ρωτήσω αν έχει εκδοθεί δίπλωμα στο τάδε όνομα και βλέπουμε..

TROOPER
22/10/2013, 08:12
Το έψαξα και το βρήκα φίλε.Στου Πειραιά είμαι.Να πάρω αύριο να ρωτήσω αν έχει εκδοθεί δίπλωμα στο τάδε όνομα και βλέπουμε..

πηγαινε απο κει καλυτερα. τα τηλεφωνα ισως να μη τα σηκωνουνε η μπορει να μιλαει συνεχεια.

καλως ηρθες και προσοχη στον δρομο :wave2:

yannn
22/10/2013, 12:45
Nα ρωτήσω και κάτι άλλο.Το υπουργειο μεταφορών πάει σύμφωνα τη περιοχή που μένω ή τη περιοχή που έδωσα τα θεωρητικά?(γιατί ήταν σε άλλη περιοχή η σχολή οδηγών)
Ρωτάω γιατί δε σηκώνουν τα τηλέφωνα και μη πάω τσάμπα τελικα...
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

teo_g7
22/10/2013, 13:23
Βασικά που έδωσες σήματα???Σε εκείνη τη Δ/νση Μεταφορών να πας.Εκει έχει κατατεθεί ο φακελός σου και απο κει θα εκδοθεί το διπλωμά σου.Τωρα αν είναι η δική σου ή του δάσκαλου δεν ξέρω.

yannn
22/10/2013, 13:34
Βασικά που έδωσες σήματα???Σε εκείνη τη Δ/νση Μεταφορών να πας.Εκει έχει κατατεθεί ο φακελός σου και απο κει θα εκδοθεί το διπλωμά σου.Τωρα αν είναι η δική σου ή του δάσκαλου δεν ξέρω.

Ναί στο περιστέρι τελικά.Θα περάσω αύριο να δώ γιατί δε σηκώνουν τα τηλέφωνα.Είναι ανοιχτά και τα απογεύματα ή μόνο τα πρωινά?

teo_g7
22/10/2013, 13:38
Μόνο το πρωι δυστυχως.Πέρνα μια βόλτα καλύτερα να ρωτήσεις.Α και έχε μαζι σου και ενα 30αρι για την έκδοση γιατι αλλιώς δε θα στο δώσουν.

yannn
22/10/2013, 15:34
Α τοσο καλα πρεπει να δωσω εκτος των αλλων και χρηματα για να παρω το διπλωμα στα χερια μου....Ελλας το μεγαλειο σου....

yannn
23/10/2013, 12:43
Τζιφος παιδια!Πηγα παρακαλεσα μου ειπαν οτι εχουν στειλει τα διπλωματα στην αστυνομια κ θα γυρισουν σε 8-10 μερες..Λεω δε μπορουμε να κανουμε κατι..μου παν οχι....