PDA

View Full Version : ΠΕΙΡΑΓΜΕΝΕΣ ΑΝΤΛΙΕΣ ΚΑΥΣΙΜΟΥ



lc8ergr1
10/10/2005, 16:05
ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΟΥΓΑΔΙΑΡΙΔΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΟΛΠΑ

ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ

http://greece.flash.gr//soon/2005/10/10/29103id/

Κανένας
10/10/2005, 19:42
Από τα 119 πρατήρια που ελέχθησαν στον πειραια,μόνο σε τέσσερα δεν διαπιστώθηκε παράβαση.

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=655692&lngDtrID=244
:evil:

ronin1
10/10/2005, 23:12
Τα @ρχίδι@!!!!!!!

΄Στη δεύετρη παράβαση θα έπρεπε αφαίρεση της άδειας λειτουργίας....ΚΟΙΝΩΣ...................... Λ Ο Υ Κ Ε Τ Ο!!!!!

Θα το ξανάκανε κανένας?:mad:

Κανένας
11/10/2005, 10:44
Όχι από την δεύτερη φίλε μου αλλά από την πρώτη
Βλέπετε τα κέρδη από τέτοιες περιπτώσεις είναι τεράστια και το βαρύτερο πρόστιμο 40000 ευρώ
Άσε που όταν τους το κλείσουν το μεταβιβάζουν σε ένα συγγενή τους και ούτε γάτα ούτε ζημία


Πρόσφατα έμεινα από βενζίνη παω λοιπόν σε ένα βενζινάδικο και βάζω 4 λίτρα σε ένα ογκομετρημενο δοχείο που την άδειασα στο ρεζερβουάρ
Παω λοιπόν σε ένα φιλικό βενζινάδικο, 1 χιλιόμετρο πιο πέρα και το γεμίζω
Μου έβαλε λοιπόν 18,9 λίτρα σε ένα ρεζερβουάρ που η χωρητικότητα του είναι 20
Φανταστείτε πόσο με έκλεψε
Το ίδιο συμβαίνει σε 4 βενζινάδικα από τα 10 που είναι στην πόλη μου και έχω τσεκάρει
Το ίδιο συμβαίνει και σε διάφορα βενζινάδικα στην εθνική που ξέρω
Μου έτυχε να κάνω 16 χιλιόμετρα με ρεζέρβα που ανάβει στα 15 λίτρα και ο βενζινας μου έβαλε 21,2 :uplate:

Από την νοθευμένη βενζίνη βγάζουν λίγα
Από τις πειραγμένες αντλίες πολλά

Συμβουλή για να διαπιστώσετε αν ο βενζινάς σας κλέβει
Με το που χτυπήσει ρεζέρβα, βάλτε αμέσως βενζίνη μέχρι επάνω και θα δείτε διαφορες, που δεν φαντάζεστε, ειδικά από τα λεγομενα φτηνά βενζινάδικα

lc8ergr1
11/10/2005, 13:28
ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ - ΑΠΟ ΜΠΟΥΓΑΔΙΑΡΙΚΟ ΠΡΑΤΗΡΙΟ ΤΟΥΣ ΓΑΜΑΣ ΚΙ ΕΣΥ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΥΠΑΝ ΠΙΠΑ- ΚΟΛΟ...

ΕΝΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΕ ΑΚΡΙΒΟ ΜΕΡΣΕΝΤΙΚΟ - ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΖΗΤΗΣΕ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΑΠΟ ΕΠΩΝΥΜΟ ΠΡΑΤΗΡΙΟ ΣΤΗΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ (ΤΟ ΕΧΕΙ Η ΛΙΣΤΑ)...ΓΙΑ

1ΒΛΑΒΗ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΤΟΥ ΜΕΡΣΕΝΤΙΚΟΥ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΠΟΣΟ?

2ΑΠΙΣΤΙΑ

3ΕΚΘΕΣΗ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ ΤΟΥ ΙΔΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΤΕΣΣΑΡΩΝ ΜΕΛΩΝ ΤΗΣ
ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΤΟΥ

4ΗΘΙΚΗ ΒΛΑΒΗ

5ΕΞΑΠΑΤΗΣΗ

ΤΟ ΜΑΛΙ ΤΟΥ ΔΙΚΑΣΤΗ.....ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΕΚΔΙΚΑΖΟΜΕΝΟ ΠΟΣΟ?. 200.000 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΓΡΑΦΕΙ¨.......................

Ο ΜΠΟΥΓΑΔΙΑΡΗΣ ΜΑΖΕΥΕΙ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΠΑΕΙ ΧΩΡΙΣ ΣΑΛΙΟ Ο ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ

ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΟΤΣΙΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ ΤΡΕΛΕΝΕΙΣ....

ktm640lc4
11/10/2005, 15:50
Και επειδη κανεις δεν εχει χρονο και χρημα στην ελλαδα και ειδικα χρημα καθεσαι στα αυγα σου και απλα βλεπεις πιο ειναι το βενζιναδικο που δεν κανει νοθεια και πας εκει. Γνωμη μου παντα.




:wave2:

adam_tsouk
11/10/2005, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από lc8ergr1

ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΟΤΣΙΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ ΤΡΕΛΕΝΕΙΣ....


ΚΑΙ ΚΟΝΝΕ!!!

Όπως είπες... δικηγόρος είναι!

Χαίρω πολύ!

pepenaxos1
11/10/2005, 17:12
Σημερα το εβλεπα στις ειδησεις... Τα καριολια γμτ γμτ!!!
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

FZS1000
12/10/2005, 10:09
[SIZE=4][FONT=arial][COLOR=orangered]:nono: ΕΑΝ ΣΑΣ ΠΟΥΜΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙΡΑΓΜΕΝΕΣ ΑΝΤΛΙΕΣ???ΘΑ ΜΑΣ ΞΑΝΑΨΗΦΗΣΟΥΝ ΤΑ ΚΛΕΦΤΡΟΝΙΑ???????ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ....ΛΟΙΠΟΝ ΕΣΕΙΣ ΖΗΜΙΩΘΗΚΑΤΕ ,ΕΜΕΙΣ ΕΙΣΠΡΑΤΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ,ΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΤΟ ΚΛΕΨΙΜΟ ΣΤΗΝ ΒΕΝΖΙΝΗ-ΠΕΤΡΑΙΛΑΙΟ,ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΙΛΑΤΕ "ΧΥΔΗΝ ΟΧΛΕ"ΛΑΕ ΜΟΥ ΔΙΟΤΙ ..................ΘΑ ΜΑΣ ΤΑ ΚΛΑΣ.ΤΕ:beer: :smokin: :rotflmao: :beer: :beer: :beer: :beer: :D :D :D :D :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dimitris74
12/10/2005, 10:44
το καλυτερο ειναι να τους βαζουν ενα σημα μαυρο στην πινακιδα που εχουν στην εισοδο που να σημαινει προστιμο να δουμε αν τολμανε να ξανακανουν νοθεια, να το βλεπει ο πελατης και να αλλαζει δρομο. :evil: :evil:

ktm640lc4
12/10/2005, 12:07
καταπληκτικη ιδεα, αλλα ποιος θα το κανει????

ειναι σαν να θες το αριστερο χερι να αρχισει να βαραει το δεξιο. γινεται?

οι ιδιοι ειναι ορε παιδια. Οι ιδιοι.

ποιος θα παει να βαλει σε πρατηριο της shell ή της bp μαυρη σημαια ή κατι που να δειχνει οτι εχει γινει νοθεια????



Οταν παιζουν λεφτα και μαλιστα πολλα δεν κουνιεσαι, καθεσε και κοιτας.

Γνωμη μου.



:wave2:

FZS1000
13/10/2005, 08:38
[SIZE=4][COLOR=limegreen]:nono: ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΦΗΣΤΕ ΤΗΝ "ΝΔΟΥΛΑ"και την"ΠΑΣΟΚΟΥΛΑ"ΝΑ ΚΟΝΟΜΑΝΕ......ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΜΕΤΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕΙΩΣΟΥΝ ΕΣΟΔΑ ΚΑΙ ΨΗΦΟΥΣ??????ΕΛΕΟΣ ΒΡΕ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΙ!!!!!!!!!!!!!!:beer: :beer: :beer: :beer: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotfl: -)

DrIoannis
13/10/2005, 11:47
Καλα και αν κανουν ελεγχο στην περιφερια αντε γεια...Το μαυρο μας το χαλι.Ολα αυτα γινονταν εδω και πολλααααα χρονια.Απλα τωρα που το καθε λιτρο βενζινης-πετρελαιο τσουζι τρεχουμε και δεν φτανουμε.Αυτο με την κορδελα δεν ειν΄κακο...Τουλαχιστον ας τα δημοσιευουνε να ξερουμε που θα παμε και ποιον να αποφυγουμε.

Κανένας
13/10/2005, 15:53
Ας αντιγράψουμε εδώ, την λίστα των αγαθών συμπολιτών μας που συντηρούν με έκτακτους φόρους την κυβέρνηση

Α/Α Όνομα επιχείρησης Διεύθυνση Προμηθεύτρια Εταιρεία

1 ΠΕΤΡΙΔΗΣ Θ. ΣΠΥΡΙΔΩΝ Λ.ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ 117 DRACOIL

2 ΑΦΟΙ ΠΡΕΣΣΗ Ο.Ε. 6ο ΧΛΜ ΕΘΝ. ΑΘ.ΛΑΜΙΑΣ & ΤΡΩΑΔΟΣ Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ BP

3 ΣΩΤ.ΚΡΗΤΙΚΟΣ & ΣΙΑ Ε.Ε. Λ.ΑΘΗΝΩΝ 256 ΧΑΪΔΑΡΙ EUROIL

4 Ο ΕΡΜΗΣ Α.Ε. ΜΕΤΑΦΟΡΩΝ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΕΩΣ ΕΜΠΟΡΙΑΣ & ΠΑΡ.ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ/ Μ.ΑΝΤΥΠΑ 19- 21 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ SHELL

5 Γ.ΒΑΦΕΙΑΔΗΣ -Α.ΝΙΚΟΛΑΟΥ Ο.Ε. Μ.ΑΝΤΥΠΑ 35 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ AVIN

6 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ ΚΑΛΙΟΠΗ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ ΓΟΥΝΑΡΗ 141-143 ΓΛΥΦΑΔΑ EL PETROL

7 ΑΦΟΙ ΣΤΑΣΗ -Ν. ΚΟΥΤΣΟΥΡΕΛΑΚΗΣ ΓΟΥΝΑΡΗ 100 & ΜΥΣΤΡΑ 34 ΑΝΩ ΓΛΥΦΑΔΑ SHELL

8 Α.ΠΑΤΕΛΟΥΔΗΣ-Ι.ΝΕΦΕΡΙΔΗΣ Ο.Ε. Λ.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ EKO

9 PURE OIL E.Π.Ε. Λ.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ETEKA

10 AΓΓΕΛΙΚΗ ΠΑΤΡ.ΑΒΑΓΙΑΝΟΥ ΠΕΙΡΑΙΩΣ 66-ΜΟΣΧΑΤΟ BP

11 ΧΡΗΣΤΟΣ Α.ΠΑΝΙΔΗΣ ΡΕΤΣΙΝΑ 51-ΠΕΙΡΑΙΑΣ BP

12 ΚΑΚΚΑΛΗΣ ΑΠ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Λ.ΠΕΝΤΕΛΗΣ 139 ΧΑΛΑΝΔΡΙ JET OIL

13 ΕΛΙΣΑΒΕΤ Α.ΑΝΑΣTAΣIΑΔΟΥ Π.ΡΑΛΛΗ 77 ΑΓ.Ι.ΡΕΝΤΗΣ ETEKA

14 ΓΕΩΡΓΙΟΣ Μ. ΣΠΑΝΟΣ Λ.ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ 473 Ν.ΙΚΟΝΙΟ-ΠΕΡΑΜΑ ETEKA

15 ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΗΜ. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ Λ.ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ 210 ΠΕΡΑΜΑ EKO

16 ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ν.ΓΕΩΡΓΙΟΣ 21οΧΛΜ Λ.ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙ AVIN

17 AΦΟΙ ΝΙΚΟΛΑΟΥ Ο.Ε. Λ.ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 91 ΠΙΚΕΡΜΙ BP

18 ΔΗΜ.-ΜΙΧ.ΛΕΟΝΤΙΔΗΣ & ΣΙΑ Ο.Ε. 17ο ΧΛΜ Λ.ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗ SHELL

19 ΚΩΝ/ΝΟΣ Δ. ΤΣΑΚΑΛΟΣ Π.ΡΑΛΛΗ 139 & Π.ΜΕΛΑ ΝΙΚΑΙΑ BP

20 ΚΑΚΚΑΛΗΣ ΑΠ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Λ.ΠΕΝΤΕΛΗΣ 139 ΧΑΛΑΝΔΡΙ JET OIL

21 Ρ.Φ.ΚΟΝΤΟΣ ΚΥΠΡΟΥ 178 ELIN

22 ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ ΙΩΑΝ.ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Α.ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ 141 ΓΛΥΦΑΔΑ EKO

Κανένας
13/10/2005, 16:05
Να σημειώσω στα σχόλια που έγιναν πριν, ότι τα βενζινάδικα στην επαρχία, πιστεύω ότι ποιο δύσκολα θα κλέψουν, διότι ο χώρος και ο κόσμος είναι μικρός, όποτε όταν βγει δημόσια η βρώμα, την βάψανε

Εν αντιθέσει με τα βενζινάδικα των εθνικών οδών η των κεντρικών οδικών αρτηριών, που δέχονται περιστασιακούς πελάτες

Ομως τελικά τρέφουμε αυταπάτες
διότι η διεφθαρμένη κυβέρνηση, θέλει διεφθαρμένους πολίτες και οι διεφθαρμένοι πολίτες, θέλουν διεφθαρμένη κυβέρνηση

Το αντιδημοκρατικό πολιτικό σύστημα που έχουμε, εκ προοιμίου, είναι διεφθαρμένο και αυτό ήθελαν αυτοί που μας το επέβαλαν, τότε που μας το επέβαλαν

Αυτό θυμηθείτε το (όπως και για πολλά αλλα προβλήματα, που διαβάζουμε απο το κράτος των γραικών ), την επόμενη φορά που θα ψηφίσετε ένα από τα δυο μεγάλα κόμματα η που θα ρίξετε λευκό- άκυρο η που δεν θα ψηφίσετε καθόλου

Τέλος να διορθώσω κάτι που έγραψα πιο πριν

Προσοχή Στα Φτηνά Βενζινάδικα Γνωστών Εταιριών Διεθνούς Φήμης