PDA

View Full Version : Innova 125, γνώμες περί ανταλλαγής



DimChios
24/10/2013, 11:33
Αρκετοί ξέρετε οτι εχω βαλει να δωσω το CBR. Οι λόγοι πολλοι, κυρίως το οικονομικό και οι πολλες ωρες στη δουλειά που δε μου επιτρέπουν βόλτες δυστυχώς!

Μπλα μπλα... με εχουν παρει αρκετα τηλέφωνα, κατι ανταλλαγές περίεργες κλπ κλπ, παζάρια του τυπου "φιλαράκι να σου δώκω τρεις χήνες να το τσιμπήσω που το χω κάψα" και τέτοια...
Ειδα κι αποειδα και έβαλά και το σενάριο της ανταλλαγής στο παιχνίδι με κανενα παπί ή σκούτερ και διαφορά με το σκεπτικό (παρόλο που στη δουλειά κινούμαι αναγκαστηκά με το αμάξι) "ας υπάρχει και ενα μικρό διτροχο, που ξέρεις?"

Με πήρε λοιπόν καποιος και θελει να το δει, να δω κι εγω το Innova 125 του 2005 που έχει (δε ρωτησα αλλα φαντάζομαι δεν ειναι το injection) και αν μας αρεσουν αμφοτερα τα μοτορια να τραμπάρουμε και να μου δωσει και 3 χιλιάρικα
Τιμη ανταλλαγής εχω βαλει τα 4.000 εγω, τουτέστιν ενα χιλιαρικο το παπι το οποιο εχει 57000 χλμ

Ξαναλεω εγω οτι το πιθανοτερο ειναι το παπι να καθεται εντελως οποτε και θα μπει αγγελία την ιδια μερα... τεσπα, το θεμα ειναι αλλο βασικα...

Τί λεει αυτο το πράμα? Με μια προχειρη αναζήτηση που εκανα, ολο για προβληματακια διαβασα! Το εχει κανεις να μου πει? Απ οτι ειδα και σε γνωστο site αγγελιων, εκει παιζουν τα φραγκα τους με τα injection 200-300 ευρω παραπανω (χρονολογιες βεβαια 07+...)

:wave2:

AristidisZ
24/10/2013, 11:36
ερώτηση:
η τιμή ανταλλαγής είναι ίδια με την τιμή μετρητοίς ;

DimChios
24/10/2013, 11:38
ερώτηση:
η τιμή ανταλλαγής είναι ίδια με την τιμή μετρητοίς ;

οχι αλλα δεν μπορει να το παρει στην τιμη μετρητοις

AristidisZ
24/10/2013, 11:43
ναι βρε
εσύ λες ανταλλαγή 4, και ζητάς 3,Χ κασέρι
από ότι λες, και το παπί για σπρώξιμο το έχεις
τώρα καλό, κακό, το παπί, μάλλον δε σε καίει, αν εν πρώτοις είναι εντάξει, αφού παίζει στο χιλιάρικο, το βάζεις μια χήνα, και ήδη έχεις πάρει 4 χιλιάρικα
αν δε φύγει, το βάζεις λιγότερο, λογικά πάνω από το 0,Χ που ζητάς για το CBR μετρητοίς
ε στην χειρότερη όλων, αν θες να το ξεφορτωθείς, το βάζεις λίγο λιγότερο από το 0,Χ οπότε λογικά φεύγει στο φτερό, άντε και έχασες 100~150 ευρά, έχωντας πάρει ψιλό - άμεσα το 3άρι
τα λέω καλά ; :)

DimChios
24/10/2013, 11:45
ναι βρε
εσύ λες ανταλλαγή 4, και ζητάς 3,Χ κασέρι
από ότι λες, και το παπί για σπρώξιμο το έχεις
τώρα καλό, κακό, το παπί, μάλλον δε σε καίει, αν εν πρώτοις είναι εντάξει, αφού παίζει στο χιλιάρικο, το βάζεις μια χήνα, και ήδη έχεις πάρει 4 χιλιάρικα
αν δε φύγει, το βάζεις λιγότερο, λογικά πάνω από το 0,Χ που ζητάς για το CBR μετρητοίς
ε στην χειρότερη όλων, αν θες να το ξεφορτωθείς, το βάζεις λίγο λιγότερο από το 0,Χ οπότε λογικά φεύγει στο φτερό, άντε και έχασες 100~150 ευρά, έχωντας πάρει ψιλό - άμεσα το 3άρι
τα λέω καλά ; :)

Βρε καλα τα λες, για το παπί μη το φαω εντελως καπελο δε μου λες ομως! :lol:

Ειναι μπουρδελο ή οκ, παλευεται?

zephyr1
24/10/2013, 11:46
Να σου δωκω το fazer1000 και το cbr125 να τα κανουμε ανταλλαγη.

Μλκ με τρελενει το μηχανακι σου!!

notakos600
24/10/2013, 11:47
Πρέπει να είσαι πολύ απελπισμένος για να αποκτήσεις ινόβα μεταχείρω...

AristidisZ
24/10/2013, 11:49
εγώ το έκρινα μόνο ως ένα μηχανάκι χόντα, και δη παπί, που σκέφτεσαι να το σπρώξεις
χωρίς να το ξέρω καν, θεωρώ με απλή λογική, ότι θα πουληθεί, ειδικά αν το κατεβάσεις και λίγο κάτω από τον μ.ο., και από ότι κατάλαβα, και πάλι κερδισμένος θα είσαι :)
ας πει και κανείς που το έχει τι παίζει ;)

DimChios
24/10/2013, 11:50
Να σου δωκω το fazer1000 και το cbr125 να τα κανουμε ανταλλαγη.

Μλκ με τρελενει το μηχανακι σου!!

κι εμενα με τρελαινει αλλα δεν παιζει και το σεναριο! :lol:


Πρέπει να είσαι πολύ απελπισμένος για να αποκτήσεις ινόβα μεταχείρω...

ουπς!

notakos600
24/10/2013, 11:53
Ρε συ μήτσε, τόσα παπιά, ινόβα?

AristidisZ
24/10/2013, 11:54
Ρε συ μήτσε, τόσα παπιά, ινόβα?

ε αφού αυτός του δίνει λεφτά βρε, τι να σου κάνει ;

notakos600
24/10/2013, 11:54
Διατύπωσα άποψη, νο οφενς. :beer:

DimChios
24/10/2013, 12:09
Ρε συ μήτσε, τόσα παπιά, ινόβα?

:a38: αμα μπορουσα να επιλεξω ρε θα το ανταλλασα με 2 προβατινες, χαμενε! αυτο μας καθεται! :tooth:

makis206
24/10/2013, 13:27
Η αλήθεια είναι πως για τα Ιννοβα έχουν ακουστεί πολλά και δεν είναι με τίποτα τυχαίο. Από την άλλη δεν μπορώ να μην αναφέρω την περίπτωση του Ιννοβα που αγόρασα το '04 αν θυμάμαι καλά εγώ και έδωσα το '05 στον πατέρα μου για να του φάω το ΑΧ-1 που τραμπαρα εντελει με το πρώτο μου Τρανσαλπ.. μπέρδεμα ε;:lol:

Τεσπά αυτό το Ιννοβα το πήρε στα χέρια του με κάτι ψιλά χιλιόμετρα και το έχει μέχρι σήμερα ο φαδερ με πάνω από 70 στο χιλιομετρητη, με συντήρηση που δεν θα έκανε ούτε αυτος που θα δοκίμαζε πόσο ασπαστο είναι ενα c50 (έλα υπερβολές..) κι όμως το μβουρδελακι δουλεύει χαρτί. Χωρις μλκιες και απόλυτα σοβαρά τώρα, λαδια ζητημα αν του άλλαζε κάθε 10, μόνο που συμπλήρωνε κατά καιρούς, μπουζί ανάθεμα κι αν έβαλε 2 όλα αυτά τα χρόνια, με μπαγκαζιερα μεγαλυτερη απ'την 48αρα που εχω στο Τρανσαλπ (αφου του τρυπαγε συνεχεια το λάστιχο :lol: ), βαλβίδες; Τι είναι αυτό; Να μη σου πω για το ρελαντί που το έχει μονίμως υπό του μηδενός, βάζεις δίπλα ΜΖ250 και νομίζεις ότι δουλεύει κόκκινα.. :lol:

Ρε'συ σε σημείο να με βλέπει να αφήνω τα μηχανάκια μου στα συνεργεία για γενικό μια φορά το χρόνο και να με κοροϊδεύει λέμε, α ρε γερο :lol:

Πιθανότατα θα το θυμάσαι Χίο, αφού έχεις έρθει σπίτι μετά το '05.. ναι αυτό το μπλε με τη ντουλάπα πίσω απ'τη σέλα, ζει ακόμα ρε. Και βασιλεύει.. μη σου πω..;)

DimChios
24/10/2013, 13:35
Η αλήθεια είναι πως για τα Ιννοβα έχουν ακουστεί πολλά και δεν είναι με τίποτα τυχαίο. Από την άλλη δεν μπορώ να μην αναφέρω την περίπτωση του Ιννοβα που αγόρασα το '04 αν θυμάμαι καλά εγώ και έδωσα το '05 στον πατέρα μου για να του φάω το ΑΧ-1 που τραμπαρα εντελει με το πρώτο μου Τρανσαλπ.. μπέρδεμα ε;:lol:

Τεσπά αυτό το Ιννοβα το πήρε στα χέρια του με κάτι ψιλά χιλιόμετρα και το έχει μέχρι σήμερα ο φαδερ με πάνω από 70 στο χιλιομετρητη, με συντήρηση που δεν θα έκανε ούτε αυτος που θα δοκίμαζε πόσο ασπαστο είναι ενα c50 (έλα υπερβολές..) κι όμως το μβουρδελακι δουλεύει χαρτί. Χωρις μλκιες και απόλυτα σοβαρά τώρα, λαδια ζητημα αν του άλλαζε κάθε 10, μόνο που συμπλήρωνε κατά καιρούς, μπουζί ανάθεμα κι αν έβαλε 2 όλα αυτά τα χρόνια, με μπαγκαζιερα μεγαλυτερη απ'την 48αρα που εχω στο Τρανσαλπ (αφου του τρυπαγε συνεχεια το λάστιχο :lol: ), βαλβίδες; Τι είναι αυτό; Να μη σου πω για το ρελαντί που το έχει μονίμως υπό του μηδενός, βάζεις δίπλα ΜΖ250 και νομίζεις ότι δουλεύει κόκκινα.. :lol:

Ρε'συ σε σημείο να με βλέπει να αφήνω τα μηχανάκια μου στα συνεργεία για γενικό μια φορά το χρόνο και να με κοροϊδεύει λέμε, α ρε γερο :lol:

Πιθανότατα θα το θυμάσαι Χίο, αφού έχεις έρθει σπίτι μετά το '05.. ναι αυτό το μπλε με τη ντουλάπα πίσω απ'τη σέλα, ζει ακόμα ρε. Και βασιλεύει.. μη σου πω..;)


μετα απ ολα αυτα που του εχει κανει νομιζω ηρθε η ωρα να παρει ενα πιο καινουργιο! Τι λες? να του πουλησω το δικο μου?

:lol:

makis206
24/10/2013, 13:39
μετα απ ολα αυτα που του εχει κανει νομιζω ηρθε η ωρα να παρει ενα πιο καινουργιο! Τι λες? να του πουλησω το δικο μου?
:lol:

Πολύ θα το'θελα φιλαράκι αλλά άμα μάθει πόσα μπουζιΆ έχει αυτό.. άσε που με τη μπαγκαζιερα που θα του βάλει.. θα πρεπει να λύσω το σασμαν και να του αφήσω μόνο την 6η μέσα.. :bawl:

DimChios
24/10/2013, 13:47
Πολύ θα το'θελα φιλαράκι αλλά άμα μάθει πόσα μπουζιΆ έχει αυτό.. άσε που με τη μπαγκαζιερα που θα του βάλει.. θα πρεπει να λύσω το σασμαν και να του αφήσω μόνο την 6η μέσα.. :bawl:

το δικο μου ινόβα λεω ρε χαμενε! τι πινεις?

:lol:

makis206
24/10/2013, 13:55
το δικο μου ινόβα λεω ρε χαμενε! τι πινεις?
:lol:

Α μάλιστα, και πάλι δεν νομίζω όμως. Απεχθάνεται τα μεταχειρισμένα γιατί δεν ξέρει αν τα πρόσεχε ο προηγούμενος βλέπεις.. :bawl:

vardis
24/10/2013, 13:59
Φίλε έχω και ένα innova του 2004 που το πήρα μεταχειρισμένο πριν 2 χρόνια με 25.000 χλμ. και έχω κάνει άλλα τόσα. Εκτός από τα πλαστικά που είναι για τα μπάζα, δεν μου έχει βγάλει τίποτα απολύτως. Αλλάζω λαδάκια μόνος μου κάθε 1.000 χλμ αυστηρά και σημείωσε ότι είμαι 49 στα 50, για να καταλάβεις ότι η χρήση που του κάνω είναι για μετακίνηση και όχι καγκουριές.

DimChios
24/10/2013, 13:59
Α μάλιστα, και πάλι δεν νομίζω όμως. Απεχθάνεται τα μεταχειρισμένα γιατί δεν ξέρει αν τα πρόσεχε ο προηγούμενος βλέπεις.. :bawl:

τι μλκα ειναι!!! χαχαχαχαχα :bawl:

catmaster
24/10/2013, 15:09
Τα innova είναι λαχείο Μήτσε , μπορεί να έχει θέμα , μπορεί και να πάει "τέρμα" για 100 χιλιάδες χιλιόμετρα ...

το πας σε μηχανικό να δει μην είναι τρακαρισμένο μην χτυπάει καμιά μπιέλα και αν έχει γίνει άνοιγμα για ρεκτιφιέ κλπ άλλες μηχανολογικές δουλειές ... :)

bruno
24/10/2013, 16:57
1000 € για inovva το '04 με 57000χλμ ειναι πολλα,ακομα και με ανταλλαγη.Υπερεκτιμημενο απλα,αφου θα το εχεις ετσι, αν πας καπου,βρισκεις παπι με 4-5 αντε 6 κατοσταρικα.

notakos600
24/10/2013, 16:59
1000 € για inovva το '04 με 57000χλμ ειναι πολλα,ακομα και με ανταλλαγη.Υπερεκτιμημενο απλα,αφου θα το εχεις ετσι, αν πας καπου,βρισκεις παπι με 4-5 αντε 6 κατοσταρικα.

Τράμπα με άλλο είναι...

Red Rider
24/10/2013, 18:10
Τα innova είναι λαχείο Μήτσε , μπορεί να έχει θέμα , μπορεί και να πάει "τέρμα" για 100 χιλιάδες χιλιόμετρα ...

το πας σε μηχανικό να δει μην είναι τρακαρισμένο μην χτυπάει καμιά μπιέλα και αν έχει γίνει άνοιγμα για ρεκτιφιέ κλπ άλλες μηχανολογικές δουλειές ... :)

Ακριβώς αυτό...
Μήτσο το δικο μου κούτα,10.000 χλμ άντεξε στα χέρια μου.Έτσι απλά...
Απο την άλλη του Νίκου δεν έκανε κίχ,τι να πείς?

DimChios
24/10/2013, 18:16
ειναι δλδ το πιο μπ00ρδελο μηχανακι της HONDA ε?

:cry::a11:

Red Rider
24/10/2013, 18:24
ειναι δλδ το πιο μπ00ρδελο μηχανακι της HONDA ε?

:cry::a11:

Ζάρια είναι το μηχανάκι,και ευτυχώς που πουλιέται και ευκολα:lol:

DimChios
24/10/2013, 18:29
Ζάρια είναι το μηχανάκι,και ευτυχώς που πουλιέται και ευκολα:lol:

το ιδιο λεμε!

σαν την π00τανα που δε ξερεις αν θα σου βγει καλη ή σκαρτη!

:lol:

Sapadak
24/10/2013, 18:29
Μητσε
ΑΝ ερχομουν με 35 κατοσταρικα, το έδινες το σιμπιαρ?

DimChios
24/10/2013, 18:43
Μητσε
ΑΝ ερχομουν με 35 κατοσταρικα, το έδινες το σιμπιαρ?

σε "δικους" μου εννοειται

Sapadak
24/10/2013, 19:14
σε "δικους" μου εννοειται

Οχι δε το εννουσα ετσι, λεω αν θα το έδινες 35 κατοσταρικα, αν η απαντηση ειναι ΝΑΙ, τραβα το ινοβα σε ενα μαστορα να το δει. 600-700 θα το δωσεις ευκολα ;)