PDA

View Full Version : tiger 800 μιζα



sakisam
26/10/2013, 18:02
Λοιπον εχω τον τιγρη καινουργιο απο το 2011 νοεμβριο.τον τελευταιο καιρο οταν ηταν κρυο επαιρνε μπροστα καπως αλλ οταν ζεσταινοταν δεν επαιρνε Δυσκολα γυρναγε.λεω παω να το δω.παω στον πεθερο μ που ναι μηχανικος(Αυτοκιν.)το βαζει σε ενα μχνμα η μπαταρια σωστη ταση επαιρνε στις αναλογες στροφες οπως λεει το μανουαλ μετα βαζει ενα αλλο μχνμα για να δει διαρροες τπτ.βγαζει την μπαταρια πεσμενη.την φορτιζει βαζω μπρος (κρυο)κανονικα.παω βαζω μπαταρια yuasa φευγω απο το μαστορα παλι τα ιδια.παω παλι στον πεθερο μου.μου λεει αφου ξαναελεγχει τα κυκλωματα μιζα.το μοτο εχει δυο μηνες εγγυηση ακομα θεωριτικα γιατι το σερβις των 10000 δεν τα εχω κανει στην αντιπροσωπεια μιας και ειναι μακρια πολυ αφου ειμαι γιαννενα.τωρα εχω 18000.τεσπα βγαζουμε με τα πολλα τη μιζα.την ανοιγουμε κ τα καρβουνακια ειναι στο συρμα και ο συλλεκτης ταλαιπωρημενος θα λεγα.

Που θα βρω καρβουνακια?
Αν παρω τηλ οπου την αγορασα θα μου το καλυψει?
Γιατι τετοιο θεμα τοσο συντομα?
Γιατι μη γ@μησω γιατι

toyar
26/10/2013, 18:08
τα καρβουνακια ειναι αναλωσιμα και φθηνα
αφου εχεις τη μιζα ανοιχτη τα αλλαζεις την ξαναβαζεις πανω και τελος
προς τι ο πανικος;

Panoskl
26/10/2013, 18:55
Υπάρχει γνωστό θέμα με τη μίζα στα 800. Το έπαθα κι εγώ.

Όταν ζεσταθεί, γυρίζει αργά σαν να είναι πεθαμένη η μπαταρία αλλά φταίει η μίζα.

Δεν μπορώ να ξέρω αν πρόκειται για το ίδιο πρόβλημα αλλά δες τί μπορείς να κάνεις στην εγγύηση.

catmaster
26/10/2013, 19:18
Λοιπον εχω τον τιγρη καινουργιο απο το 2011 νοεμβριο.τον τελευταιο καιρο οταν ηταν κρυο επαιρνε μπροστα καπως αλλ οταν ζεσταινοταν δεν επαιρνε Δυσκολα γυρναγε.λεω παω να το δω.παω στον πεθερο μ που ναι μηχανικος(Αυτοκιν.)το βαζει σε ενα μχνμα η μπαταρια σωστη ταση επαιρνε στις αναλογες στροφες οπως λεει το μανουαλ μετα βαζει ενα αλλο μχνμα για να δει διαρροες τπτ.βγαζει την μπαταρια πεσμενη.την φορτιζει βαζω μπρος (κρυο)κανονικα.παω βαζω μπαταρια yuasa φευγω απο το μαστορα παλι τα ιδια.παω παλι στον πεθερο μου.μου λεει αφου ξαναελεγχει τα κυκλωματα μιζα.το μοτο εχει δυο μηνες εγγυηση ακομα θεωριτικα γιατι το σερβις των 10000 δεν τα εχω κανει στην αντιπροσωπεια μιας και ειναι μακρια πολυ αφου ειμαι γιαννενα.τωρα εχω 18000.τεσπα βγαζουμε με τα πολλα τη μιζα.την ανοιγουμε κ τα καρβουνακια ειναι στο συρμα και ο συλλεκτης ταλαιπωρημενος θα λεγα.

Που θα βρω καρβουνακια?
Αν παρω τηλ οπου την αγορασα θα μου το καλυψει?
Γιατι τετοιο θεμα τοσο συντομα?
Γιατι μη γ@μησω γιατι

καλά έκανες και την άνοιξες τη μίζα για να βρεις τη βλάβη ....αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατι μετά δεν πήγες κατευθείαν σε εξουσιοδοτημένο να στην φτιάξει τη μηχανή αφού είσαι στην εγγύηση ακόμα ... παίζει αμα κάνεις καμια μαλακια και το βρούν να σου πούνε μετα οτι δε σε καλύπτουν και να τρεχεις τζαμπα ...

toyar
26/10/2013, 19:22
δυσκολο να παιξει εγγυηση σε ανοιγμενη μιζα

teogtp
26/10/2013, 19:41
Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι καινουργια μηχανακια Εντος εγγυησεως τα
βαζετε "χερι".:confused:

Pan (dvs)
26/10/2013, 20:15
Για περνα μια βολτα απο το ποδηλαταδικο διπλα στο βενζιναδικο ΕΚΟ στην Δομπολη.Αναμεσα σε πλατεια Ομηρου και εφορια.Ρωτα τον μαστορα ισως σε βοηθησει.

Pan (dvs)
26/10/2013, 20:16
Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι καινουργια μηχανακια Εντος εγγυησεως τα
βαζετε "χερι".:confused:

Γιατι ειναι πολλα τα χλμ μεχρι την κοντινοτερη αντιπροσωπεια και ειναι μεγαλη η μανουρα να πηγαινοερχεσε για τετοια
προβληματα.

mreza
26/10/2013, 20:51
...αφου ειμαι γιαννενα...

κάνε αυτό που σου λέει ο pan DVS...


Για περνα μια βολτα απο το ποδηλαταδικο διπλα στο βενζιναδικο ΕΚΟ στην Δομπολη.Αναμεσα σε πλατεια Ομηρου και εφορια.Ρωτα τον μαστορα ισως σε βοηθησει.

akispoulis
26/10/2013, 21:07
φηλε μου! ειχα tiger 800. και ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΑ...!παταγα μιζα εβηνα ολλα! το παω εδω στον (δηθεν)τοπηκο diler, με το δηθεν εξουσιοδοτημενο service.....την αλαζουν βαζοντας μαληστα μιζα σε μαυρο χρωμα!μετα απο 150 χλμ...το μιχανακι τα ιδια... .. τουτο ξαναπαω τσακονομε ... -μου τηλ το εφτιαξαν - μετα απο 350 χλμ. τα ιδια.... καθε τοσο το μιχανακι εμενε στον δρομο, ειχα πραγματικα ξεφτηληστει... !στελνω mail στην triumph.. απαντηση tpt. τους στελνω μνμ στο facebook. μου απαντησαν μετα απο λιγες μερες .. να το παω λεει αθηνα να ο δουν... ΡΕ ΦΗΛΕ ΠΗΡΑ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΗ ΕΧΕΙ SERVICE ΕΔΩ........... ΕΑΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΡΕΧΩ ΑΘΗΝΑ ΘΑ ΕΠAIΡΝΑ DUCATI... εκτος του οτι οποτε το πηγαινα για φτιαξημο. το επερνα με 500 + χλχ παραπανω....(το δοκημαζαν λεει..)μηχανικος ασχετος.... diler... αστα να πανε.. το πουλησα κοψοχρονια.....!

sakisam
26/10/2013, 23:11
Θα παω στο ποδηλαταδικο εχω τσεκαρει πολλες φορες οτι ειναι ''αγγλοι''παντως τα καρβουνακια εχουν γινει πουδρα κ μαλλον το μηχανακι τα κανει αυτα απο τις θερμοκρασιες π ανεβαζει και λιωνουν κ οι πετρες...δεν ξερω
και ο αντιπροσωπος θα μ στειλει μιζα η θα πρεπει να παει φορτωτικη κ μαλακιες.
Δεν ξερω πολλα θεματα αυτο το μηχανακι δεν ξερω.....και θελω κ μια φλαντζα αριστερη γιατι εβγαλα το καπακι και κοπηκε.και μου τρυπησε και το παπι.
Τα καρβουνακια παντως ειναι ετσι τοποθετημενα που μονο με πατεντα αλλαζουν.αλλιως πανε σαν ανταλακτικο μαζι με τη βαση κ αστο ποσο εχει.
Και η μιζα ειναι και denso japan
το μηχανακι εχει θεματα και η triumph της οποιας ειμαι φανατικος μεν εχει αρχισει και με ξενερωνει.κ πηρα κ μπαταρια τζαμπα.......
γ@μηθηκε η φαση

banditgr
27/10/2013, 09:22
μια σκέψη χωρίς να γνωρίζω κατι συγκεκριμένο...δεν είναι δυνατόν να χαλάνε μιζες ανα 150κμ εκτος και αν υπάρχει πρόβλημα στο κομπλερ και η μίζα μενει σε συμπλεξη πάντα με τον στρόφαλο οπότε γυρνάει τρελές στροφές και κέγεται στο μπαμ....λέω εγώ.Εξάλου δεν νομίζω να φοράει μίζα συγκεκριμένα για το 800,το πιο πιθανό είναι να φοράνε ίδια μίζα πολλα μοτο (κι εκτος triumpth)που δεν έχουν κανένα πρόβλημα.

notakos600
27/10/2013, 10:14
μια σκέψη χωρίς να γνωρίζω κατι συγκεκριμένο...δεν είναι δυνατόν να χαλάνε μιζες ανα 150κμ εκτος και αν υπάρχει πρόβλημα στο κομπλερ και η μίζα μενει σε συμπλεξη πάντα με τον στρόφαλο οπότε γυρνάει τρελές στροφές και κέγεται στο μπαμ....λέω εγώ.Εξάλου δεν νομίζω να φοράει μίζα συγκεκριμένα για το 800,το πιο πιθανό είναι να φοράνε ίδια μίζα πολλα μοτο (κι εκτος triumpth)που δεν έχουν κανένα πρόβλημα.

Συμφωνώ κι εγώ σ' αυτό. Δες τι μάρκα και τύπος είναι η μίζα.

sakisam
27/10/2013, 13:39
Η μιζα παιδια ειναι η den so η ιδια ακριβως που φοραει και το street triple το οποιο ειχα με 30000 χλμ κ δεν ειχε κανει κιχ.τι να πω δεν ξερω.φοβαμαι πως η θεση της μιζας και η πολυ υψηλες θερμοκρασιες του εν λογω μοτερ την ταλαιπωρουν κατα την εκκινηση οταν ειναι ζεστο.καρβουνακια που παιζουν να παρω.θελω φλαντζα καρβουνακια και μιας κ το ανοιξα θα κοιταξω τις βαλβιδες θα του βαλω κ μπουζι να τελειωνω.

Α κ ξεχαδα να πω οτι τα καρβουνακια ειναι 4 τα δυο ειναι στο θετικο και τα αλλα δυο στη γειωση.αυτα του + ειναι εντελως για πεταμα. Του -ηταν παλι αλλα οχι τοσο.αρα τα περι κομπλερ τα αποκλειω.

Καρβουνακια ξερετε καποιον να παραγγειλω

notakos600
28/10/2013, 07:06
Σε ηλεκτρολογία αυτοκινήτων, κάποια θα ταιριάζουν.

akispoulis
28/10/2013, 07:09
σε ενα αλλο forum. καποιος μου ειχε πει πως, κανει μιζα απο z 750.. δεν ξερω ,για ψαχτο!

notakos600
28/10/2013, 11:21
σε ενα αλλο forum. καποιος μου ειχε πει πως, κανει μιζα απο z 750.. δεν ξερω ,για ψαχτο!

Αν είναι ίδια μάρκα και στα Ζ δουλεύει καλά τότε κάποια μαλ@κία έχουν κάνει οι Εγγλέζοι.
Αν όχι ας βάλει από Ζ.

sakisam
28/10/2013, 17:27
Ιδια ειναι.οσο για τη μλκια ειναι σιγουρο.....για ακομη μια φορα

templas
25/06/2014, 12:57
Παντως κ εγω με το street triple εχω ακτιβος το ιδιο προβλημα.και φιλος με tiger 1050.εχει γενικο θεμα απ οτι καταλαβαινω με τις μιζες η triumph.τελικα φιλε μ τι εκανες;την αλλαξες;αν θυμασε βεβαια μετα απο τοσο καιρο

devil's animal
18/05/2018, 10:00
ξεθαβω αλλα λογω εξελιξης θελω να μαθω αν υπαρχει καποια εξελιξη με το προβλημα των μιζων στα tiger 800?
λυνεται με αλλαγη καρβουνακιων?
με μιζα απο αλλο μηχανακι?
με πεταμα στην θαλασσα?


επισης συστηστε καποιον καλο και γνωστη μηχανικο triumph στην Αθηνα...

ευχαριστω...

sapila racing
18/05/2018, 10:12
ξεθαβω αλλα λογω εξελιξης θελω να μαθω αν υπαρχει καποια εξελιξη με το προβλημα των μιζων στα tiger 800?
λυνεται με αλλαγη καρβουνακιων?
με μιζα απο αλλο μηχανακι?
με πεταμα στην θαλασσα?


επισης συστηστε καποιον καλο και γνωστη μηχανικο triumph στην Αθηνα...

ευχαριστω...

Φιλος το πούλησε πρόσφατα και ενας απο τους λόγους ήταν και το πρόβλημα με την μίζα.
Ηταν ήδη στην 3η μίζα στα 80.000 χλμ!

devil's animal
18/05/2018, 10:16
Φιλος το πούλησε πρόσφατα και ενας απο τους λόγους ήταν και το πρόβλημα με την μίζα.
Ηταν ήδη στην 3η μίζα στα 80.000 χλμ!

:plaf:
φ@κ...δεν υπαρχει λυση δλδ?


ενδιαφερεται σοβαροτατα ο αδερφος μου για αγορα, και πιστευα οτι θα εχει βρεθει μεχρι στιγμης λυση...

επισης τον μηχανικο τον θελω για να παει καποια μηχανακια που εχει σταμπαρει...


Αρη τι αλλα προβληματα ειχε ο φιλος σου εκτος απο την μιζα? γιατι το εδωσε?

karellen
18/05/2018, 10:21
ξεθαβω αλλα λογω εξελιξης θελω να μαθω αν υπαρχει καποια εξελιξη με το προβλημα των μιζων στα tiger 800?
λυνεται με αλλαγη καρβουνακιων?


ευχαριστω...
Το πρόβλημα σε πολλές περιπτώσεις λύθηκε αλλάζοντας το καλώδιο που πάει ρεύμα στη μίζα με χοντρύτερο,γιατί ο΄ταν ζεσταινόταν αυξανόταν η ωμική του αντίσταση και δεν περνούσε επαρκές ρεύμα και έπρεπε να περιμένεις να κρυώσει,το γνωστό 'σύνδρομο του 20λέπτου'.

sapila racing
18/05/2018, 10:22
:plaf:
φ@κ...δεν υπαρχει λυση δλδ?


ενδιαφερεται σοβαροτατα ο αδερφος μου για αγορα, και πιστευα οτι θα εχει βρεθει μεχρι στιγμης λυση...

επισης τον μηχανικο τον θελω για να παει καποια μηχανακια που εχει σταμπαρει...


Αρη τι αλλα προβληματα ειχε ο φιλος σου εκτος απο την μιζα? γιατι το εδωσε?

Δεν είχε άλλα προβλήματα, αλλά αυτό με την μίζα του την είχε δώσει άσχημα και φυσικό είναι.
Είχε ρίξει λεφτά στο μηχανάκι, Ohlinsα μορτισέρ πίσω, Akrapovic εξάτμιση κλπ κλπ και δεν είχε αξιόπιστο μηχανάκι.
Το μηχανάκι ηταν στην 3η μίζα και παλι πολλές φορές είχε θέμα να παρει μπρός όταν ήταν ζεστό.

Πήρε καινούριο το νέο Africa κι ησύχασε!

devil's animal
18/05/2018, 10:29
Το πρόβλημα σε πολλές περιπτώσεις λύθηκε αλλάζοντας το καλώδιο που πάει ρεύμα στη μίζα με χοντρύτερο,γιατί ο΄ταν ζεσταινόταν αυξανόταν η ωμική του αντίσταση και δεν περνούσε επαρκές ρεύμα και έπρεπε να περιμένεις να κρυώσει,το γνωστό 'σύνδρομο του 20λέπτου'.



αν οντως αυτη ηταν η λυση γιατι γραφεις "σε πολλες περιπτωσεις"? υπηρχαν δλδ μηχανακια που ειχαν αλλαξει καλωδιο και ειχαν παλι προβλημα?

δεν μπορω ρε σεις να διανοηθω προβλημα με ενα μικρης σημασιας ανταλλακτικο οπως ειναι η μιζα...
οπως γραφτηκε πολλακις δεν χρησιμοποιουν συγκεκριμενη μιζα για το συγκεκριμενο μηχανακι...προφανως την βαζουν και σε αλλα (τουλαχιστον της triumph) και δεν δεν εχει ακουστει το παραμικρο...

δλδ μετα απο 6-7 χρονια δεν εχει βρεθει λυση ...αν ειναι τα καρβουνακια ή κατι αλλο?

devil's animal
18/05/2018, 10:31
Δεν είχε άλλα προβλήματα, αλλά αυτό με την μίζα του την είχε δώσει άσχημα και φυσικό είναι.
Είχε ρίξει λεφτά στο μηχανάκι, Ohlinsα μορτισέρ πίσω, Akrapovic εξάτμιση κλπ κλπ και δεν είχε αξιόπιστο μηχανάκι.
Το μηχανάκι ηταν στην 3η μίζα και παλι πολλές φορές είχε θέμα να παρει μπρός όταν ήταν ζεστό.

Πήρε καινούριο το νέο Africa κι ησύχασε!




αν, υποθετικα το προβλημα με την μιζα λυνοταν, ειχε καποιο αλλο θεμα με το μηχανακι? το θεωρει δλδ γενικα value for money? γιατι τα 80.000χλμ που του εκανε δεν ειναι λιγα...
και το africa ειναι σαφως μια αναβαθμιση σε ολους τους τομεις...
μηπως δλδ ηθελε να παρει κατι καλυτερο και σε συνδυασμο με τα χλμ που του ειχε κανει και το προβλημα της μιζας το εδωσε...?

sapila racing
18/05/2018, 10:37
αν, υποθετικα το προβλημα με την μιζα λυνοταν, ειχε καποιο αλλο θεμα με το μηχανακι? το θεωρει δλδ γενικα value for money? γιατι τα 80.000χλμ που του εκανε δεν ειναι λιγα...
και το africa ειναι σαφως μια αναβαθμιση σε ολους τους τομεις...
μηπως δλδ ηθελε να παρει κατι καλυτερο και σε συνδυασμο με τα χλμ που του ειχε κανει και το προβλημα της μιζας το εδωσε...?

Υποθετικά πάντα, μια και το πρόβλημα δεν λύθηκε ποτέ οτι και να του έκαναν, δεν ξέρω! :D
Παντως με το Africa είναι πολύ ευχαριστημένος.

karellen
18/05/2018, 10:46
αν οντως αυτη ηταν η λυση γιατι γραφεις "σε πολλες περιπτωσεις"? υπηρχαν δλδ μηχανακια που ειχαν αλλαξει καλωδιο και ειχαν παλι προβλημα?


Το 'σε πολλές περιπτώσεις' το γράφω γι αυτούς που ξέρω ότι λύθηκε.Γνωρίζω και άλλους με αυτό το πρόβλημα αλλά δεν ξέρω τι έκαναν.
Οι πρώτες πρώτες παρτίδες πάντως είχαν μηχανολογικής φύσεως πρόβλημα,στο κόμπλερ συγκεκριμένα,η απόσταση των 2 γραναζιών ήταν λίγο παραπάνω της προβλεπόμενης και δεν 'εφάπτονταν' καλά.Το πρόβλημα λυνόταν με την προσθήκη μιας απλής ροδέλας.
Άβυσσος η ψυχή της Τ.

kordix
18/05/2018, 11:59
Δεν είχε άλλα προβλήματα, αλλά αυτό με την μίζα του την είχε δώσει άσχημα και φυσικό είναι.
Είχε ρίξει λεφτά στο μηχανάκι, Ohlinsα μορτισέρ πίσω, Akrapovic εξάτμιση κλπ κλπ και δεν είχε αξιόπιστο μηχανάκι.
Το μηχανάκι ηταν στην 3η μίζα και παλι πολλές φορές είχε θέμα να παρει μπρός όταν ήταν ζεστό.

Πήρε καινούριο το νέο Africa κι ησύχασε!


Κάνε του πλάκα, πες του ότι ακουσες πως και τα καινούργια άφρικα βγαζουν ζημια στη μίζα. :p

Manalishi
18/05/2018, 12:24
Εγώ άκουσα πως και τα καινούργια άφρικα βγάζουν ζημιά στη μίζα.

Άλλοι λένε καλώδιο, άλλοι λένε ροδέλες για την λύση...

devil's animal
18/05/2018, 13:03
Ρε μην τρολαρετε...:lol:
Γράψτε αν ξέρετε τίποτα για σωστό μάστορα ή λύση στο πρόβλημα...
Ο άλλος έχει πουλήσει το versys του και δεν έχει μέσο να μετακινηθεί...:lol:

MAIK72
18/05/2018, 13:49
Aν διαβάζω καλά η μίζα έχει αντικατασταθεί με καινούριο ανταλλακτικό από την triumph .Ολη η μίζα ,όχι η μισή. :D
To 428000-5540 αντικαταστάθηκε από το 428000-5542
https://www.tiger800.co.uk/index.php/topic,11947.40.html
https://www.tiger800.co.uk/index.php/topic,21201.10.html
http://www.whereisbobl.com/tiger/t8-starter.html

devil's animal
18/05/2018, 15:03
Aν διαβάζω καλά η μίζα έχει αντικατασταθεί με καινούριο ανταλλακτικό από την triumph .Ολη η μίζα ,όχι η μισή. :D
To 428000-5540 αντικαταστάθηκε από το 428000-5542
https://www.tiger800.co.uk/index.php/topic,11947.40.html
https://www.tiger800.co.uk/index.php/topic,21201.10.html
http://www.whereisbobl.com/tiger/t8-starter.html



πολυ χρησιμα τα παραπανω...
μιλ μερσι...
:beer::beer::beer:

αν ξερετε επισης κανενα προσεγμενο 800αρακι το σφυρατε γιατι υπαρχει μετρητο και προθεση για αγορα...:D

MAIK72
20/05/2018, 02:43
:beer:

petros1479
20/05/2018, 15:38
Κατα αρχάς μου την είχαν αλλάξει στον Πιερράκο μέσα στην εγγύηση στα 17000 κμ επειδή τότε είχα ακούσει το πρόβλημα και μόλις άκουσα και τη μίζα να φωνάζει τους έβαλα να μου την αλλάξουν! Μετά την άλλαξα πάλι στα 75000 με την καινούργια που έβγαλε η εταιρεία! Η μίζα έχει αντικατασταθεί με καινούργια απλά συμμετέχεις δυστυχώς :mad: με 350€ . την άλλαξα πριν κάνα πεντάμηνο και όλα οκ έως τώρα με πάρα πολύ χρήση μέσα στην πόλη και τουλάχιστο 10 μιζιες τη μέρα! Ο Σάκης μου είπε ότι δεν θα ξαναυπαρξει πρόβλημα γιατί αλλαξαν κάποιο γρανάζι? Αν τα λέω σωστά! Είχα βάλει καρβουνακια στα 65.000 κμ άλλα κράτησαν ελλαχιστα και μετά από λίγο άρχισε ο γνωστός ήχος και τελικά να μην περνει μπρος όταν ήταν ζέστη!!!! Πάντως μέχρι τώρα 90.000 κμ και προχωράω με τον τίγρη απροβληματιστα....
:wave2:

petros1479
24/05/2018, 10:33
Στα παραπάνω να προσθέσω και τα δύο χρόνια εγγύηση! Σημαντικό νομίζω!!!!!! Ανά 23 μήνες αλλάζεις μίζα και είσαι ήσυχος!!!:bawl: :facepalm:

doctoras
26/05/2018, 05:21
Πάντως αστείο ένα τέτοιο πρόβλημα να μένει άλυτο απο την τραιουμφ και είναι κρίμα γιατί όπως φαίνεται κατά τα άλλα είναι αξιόπιστο μοντέλο στα μηχανικά-ηλεκτρικά μέρη, και δεν θα ήταν δύσκολο πια για το R&D να επανασχεδίαζε τα εμπλεκόμενα μέρη ούτως ώστε να μη τρώει την μιζα

pikos
31/10/2018, 22:56
Υπάρχει κάποιος που να έχει δοκιμάσει Rick's;
https://ricksmotorsportelectrics.com/New-Triumph-Starter-Motor-61_704

devil's animal
31/10/2018, 23:12
Υπάρχει κάποιος που να έχει δοκιμάσει Rick's;
https://ricksmotorsportelectrics.com/New-Triumph-Starter-Motor-61_704


ρωτα μια στην ιντερμοτο αν την ξερουν...
εκει εβαλαν του αδερφου μου μια και δεν εχει κανενα προβλημα καλοκαιρι με 40 βαθμους και ζεστο μηχανακι...
δεν ξερω πως λεγεται ομως...

pikos
01/11/2018, 18:11
Ναι φίλε αυτή τη μίζα βάζει και σε καλή τιμή :)
Ευχαριστώ πολύ