PDA

View Full Version : Απορία για Remote control συναγερμού.



Billymuse
30/10/2013, 14:00
Παίδες το μηχανάκι μου έχει Meta συναγερμό, και όταν αγόρασα τη μηχανή (απο ιδιώτη) μου είχε δώσει μόνο ένα remote για το συναγερμό επειδή το άλλο το είχε χάσει. Οπότε η απορία μου είναι που θα μπορούσα να πάω να βγάλω ένα δευτερο χειριστήριο για να έχω καβάτζα για ώρα ανάγκης. Και αν ξέρει κανείς τι παίζει με τιμές καλοδεχούμενος ναναι:beer:

προς Admin,δεν βρήκα παρόμοιο post εκτός αν δεν το εψαξα καλά,α και δε ξέρω αμα το έβαλα στη κατάλληλη κατηγροία το thread :confused:

AristidisZ
30/10/2013, 14:02
τηλ στην αντιπροσωπεία βρε

Black Diamond
30/10/2013, 14:15
δες ποιος πουλάει τον συγκεκριμένο συναγερμό εκεί που είσαι και πήγαινε από κοντά να ρωτήσεις (λογικό)

βέβαια...
εγώ που το έκανα για τον spy5000 μου είπαν ότι πρέπει να πάρω καινούργιο συναγερμό, και προφανώς το έψαξα παραπάνω και μου λέγανε ψέμματα ...
σε αντιπρόσωπο "μικρότερου" ονόματος μου δώσανε το extra μηχανηματάκι και με βοήθησαν να ξανασετάρω τον συναγερμό για να συμφωνούν και τα 2 χειριστήρια στην ίδια συχνότητα.
δες επίσης ebay αν υπάρχει μεμονωμένο το χειριστήριο ώστε να το παραγγείλεις και μετά να σετάρεις τον συναγερμό για να συμφωνούν όπως προείπα. Αυτό σαν διαδικασία ο ηλεκτρολόγος στην όποια αντιπροσωπεία θα σου πάρει 5-20 ευρώ. Το θεωρώ ξεφτίλα , κάντο μόνος σου
για μένα το μηχανηματάκι έκανε 35 ευρώ Ελλάδα και από Γερμανία λιγότερο αλλά με μεταφορικά.
Θα βοηθούσε να μας πεις ακριβώς το μοντέλο του συναγερμού μπας και κάποιος έχει περισσότερα να πει ή ακόμα και να βρει.

OldMan
30/10/2013, 14:48
α και δε ξέρω αμα το έβαλα στη κατάλληλη κατηγροία το thread :confused:
α και δεν είμαι admin αλλά θα το κάνω το χαμαλίκι...

Billymuse
30/10/2013, 20:22
α και δεν είμαι admin αλλά θα το κάνω το χαμαλίκι...

thanx oldman και τους απο πάνω φυσικά :beer:
η μλκ είναι οτι όταν αγόρασα τη μηχανή ο τυπάς δεν μου έδωσε κανένα ενγχειρίδιο για το συναγερμό οπότε δε ξέρω πιο μοντέλο είναι :evil:

cosgili
30/10/2013, 20:54
thanx oldman και τους απο πάνω φυσικά :beer:
η μλκ είναι οτι όταν αγόρασα τη μηχανή ο τυπάς δεν μου έδωσε κανένα ενγχειρίδιο για το συναγερμό οπότε δε ξέρω πιο μοντέλο είναι :evil:
η meta εχει 2 μοντελα. Το ενα με στρογγυλό χειριστήριο και το άλλο με το μικρό ορθογώνιο γκρι μπλε. Τράβα μια βόλτα στην αντιπροσωπεία στη Βουλιαγμένης, και θα βρεις την άκρη σου.:wave2:

Billymuse
30/10/2013, 20:55
η meta εχει 2 μοντελα. Το ενα με στρογγυλό χειριστήριο και το άλλο με το μικρό ορθογώνιο γκρι μπλε. Τράβα μια βόλτα στην αντιπροσωπεία στη Βουλιαγμένης, και θα βρεις την άκρη σου.:wave2:

τους έστειλα μαιλ λογικά θα πάω μια βόλτα απο κεί. Α! Έχω το μικρό ορθογώνιο γκρί μπλέ όπως λές :a01:

THEOD
31/10/2013, 11:41
τους έστειλα μαιλ λογικά θα πάω μια βόλτα απο κεί. Α! Έχω το μικρό ορθογώνιο γκρί μπλέ όπως λές :a01:

Ευγενικά στο λέω τον "ήπιες"...
Για να είσαι προετοιμασμένος και να μην σου έρθει απότομο, έχε υπ' όψιν ότι το νέο τηλεχειριστήριο κοστίζει πάνω από 40,00 ευρώπουλα ενώ η έκδοση νέας κάρτας κωδικών (που προφανώς ούτε αυτή θα έχεις) κοστολογείται μόνο άλλα 30,00...
Τώρα αν χρειαστείς και άλλα (παγίδες, προγραμματισμό κλπ) παίζει χαλαρά να περάσεις το 100κο... Καλό κουράγιο :wave2:

Billymuse
01/11/2013, 15:53
Ευγενικά στο λέω τον "ήπιες"...
Για να είσαι προετοιμασμένος και να μην σου έρθει απότομο, έχε υπ' όψιν ότι το νέο τηλεχειριστήριο κοστίζει πάνω από 40,00 ευρώπουλα ενώ η έκδοση νέας κάρτας κωδικών (που προφανώς ούτε αυτή θα έχεις) κοστολογείται μόνο άλλα 30,00...
Τώρα αν χρειαστείς και άλλα (παγίδες, προγραμματισμό κλπ) παίζει χαλαρά να περάσεις το 100κο... Καλό κουράγιο :wave2:

Μου έκανε τη καρδιά πέτρα ... :cry:..αλλά ρε THEOD τι να κάνεις είναι ρίκσο να πας ταξίδι κάπου και να χάσεις κανα remote και μετά να τρέχεις να αποσυνδέεις συναγερμούς..
απο'βδομαδα θα ξέρω και θα σας πω πόσο πάει το μαλί