PDA

View Full Version : Μεταχειρισμένο : Ιδιώτης ή έμπορος?



Σελίδες : [1] 2

DgSensei
05/11/2013, 12:13
Καλημέρα σε όλους!

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα bmw f650 gs μοντέλο από 2000-2004 και επειδή είναι η πρώτη μου μοτοσυκλέτα (πριν είχα παπάκι) έχω πελαγώσει λίγο με τις αγγελίες.Βλέπω ότι υπάρχουν στο car.gr και σε άλλα site αγγελίες και από ιδιώτες και από εμπόρους.Από ιδιώτες τα πράματα είναι σχετικά απλά,πας βλέπεις ,ελέγχεις και πέρνεις.Στους εμπόρους είναι λίγο αλλιώς τα πράματα.Πιστεύεται ότι αξίζει η αγορά από έμπορο?Μπορείς να τους έχεις εμπιστοσύνη?Οι περισσότεροι φαντάζομαι δεν θα δεχθούν να γίνει έλεγχος σε άλλο συνεργείο?Τα περισσότερα μηχανάκια που βλέπω από εμπόρους είναι στα 35000 χιλιόμετρα πράγμα που εμένα μου λέει γυρισμένο κοντέρ...Έχω βρει κάνα δυό καλές ευκαιρίες σε εμπόρους αλλά αναρωτιέμαι αν είναι αξιόπιστες.

AristidisZ
05/11/2013, 12:16
Πιστεύεται ότι αξίζει η αγορά από έμπορο

όχι


Μπορείς να τους έχεις εμπιστοσύνη?

όχι


Οι περισσότεροι φαντάζομαι δεν θα δεχθούν να γίνει έλεγχος σε άλλο συνεργείο

παλιότερα με τίποτα, πλέον ίσως και ναι...


Τα περισσότερα μηχανάκια που βλέπω από εμπόρους είναι στα 35000 χιλιόμετρα πράγμα που εμένα μου λέει γυρισμένο κοντέρ...

ναι


Έχω βρει κάνα δυό καλές ευκαιρίες σε εμπόρους αλλά αναρωτιέμαι αν είναι αξιόπιστες.

όχι

MikeG
05/11/2013, 12:17
Προτίμησε ιδιώτη.

DgSensei
05/11/2013, 12:21
Γρήγορες και συμπυκνωμένες οι απαντήσεις χαχαχαχα Ευχαριστώ!
Θα αγνοήσω λοιπόν τους εμπόρους και θα επικεντρωθώ σε ιδιώτες.Βέβαια ούτε και με τον ιδιώτη μπορείς να είσαι σίγουρος ότι δεν έχει γυρισμένο κοντέρ.Σε μια αγγελία πχ ο τύπος έχει μοντέλο 2001 με 25000 χιλιόμετρα.Λέει πως είναι πραγματικά αλλά πως να το τσεκάρεις?

AristidisZ
05/11/2013, 12:22
αν δε μπορείς εσύ, θα το κάνει ο μάστορας της επιλογής σου
είναι κάποια σημεία που μαρτυρούν την φθορά της μοτοσυκλέτας ;)

MikeG
05/11/2013, 12:25
Το κοντέρ σε F650GS είναι αρκετά δύσκολο εως απίθανο να γυρίσει. Τα χιλιόμετρα αποθηκεύονται στη ECU.

MikeG
05/11/2013, 12:26
Για infos γενικά ψάξε εδώ : http://www.f650.com/

zannisvel
05/11/2013, 12:29
Aν ενα μηχανακι εχει 25000 χιλιομετρα μπορεις να το καταλαβεις απο διακοπτες, μαμα φρενα, δοντι στο δισκο, γρατζουνιες στη κλειδαρια, βιδες στη μασκα κλπ. Η γενικη εικονα ειναι που σου λεει κατι και εννοειται οτι ολα αυτα ειναι σχετικα.

RORY FOR EVER
05/11/2013, 12:52
...Μου εχει κανει εντυπωση οτι αρκετοι (και μιλαω κυριως για την κατηγορια μοτοσυκλετας που μ'ενδιαφερει...) προσπαθουν να πουλησουν παση θυσια μηχανες 5ετιας η 10ετιας "ΜΕ ΛΙΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ!!!ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ!!!" η αν μιλησεις μαζι τους σου λενε με υφος διθυραμβικο στο τηλεφωνο..."φιλαρακο η μοτο ειναι στην πενα!Δεν της λειπει ουτε μια βιδα...την ειχε καποιος γερος και τωρα τη δινει κοψοχρονια..."Οταν βεβαια δεις απο κοντα... :a03: (Εχω δει τρελα και παλαβα πραγματα σ' αυτο το χωρο αγγελιων)..Λοιπον με δυο λογια εγω σου συνιστω ιδιωτη...αλλα τα ματια σου 14!Εναν καλο-καλο ελεγχο και,γιατι οχι?,ΚΤΕΟ προκαταβολικα, διαγνωση σε ενα εμπιστο συνεργειο....ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ οδηγησε την οσο περισσοτερο μπορεις, οσο σε αφησει ο ιδιοκτητης της... ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ... προσεξε μηπως εχει εμφανη σημαδια απο πτωση...στα γκριπ,στις μανετες,στα ποδωστηρια,εξατμιση...μπαγκαζιερα, αν υπαρχει...

Black Diamond
05/11/2013, 13:16
τα πράγματα είναι απλά. και οι δύο μπορεί (ο έμπορος σίγουρα) να προσπαθήσουν να πουν ψέμματα. Ο ένας το έχει κάνει επάγγελμα και ο άλλος ελπίζεις να τον καταλάβεις αν το προσπαθήσει. προσωπικά μόνο από ιδιώτη και πάντα με μηχανικό.

DgSensei
05/11/2013, 13:21
...Μου εχει κανει εντυπωση οτι αρκετοι (και μιλαω κυριως για την κατηγορια μοτοσυκλετας που μ'ενδιαφερει...) προσπαθουν να πουλησουν παση θυσια μηχανες 5ετιας η 10ετιας "ΜΕ ΛΙΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ!!!ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ!!!" η αν μιλησεις μαζι τους σου λενε με υφος διθυραμβικο στο τηλεφωνο..."φιλαρακο η μοτο ειναι στην πενα!Δεν της λειπει ουτε μια βιδα...την ειχε καποιος γερος και τωρα τη δινει κοψοχρονια..."Οταν βεβαια δεις απο κοντα... :a03: (Εχω δει τρελα και παλαβα πραγματα σ' αυτο το χωρο αγγελιων)..Λοιπον με δυο λογια εγω σου συνιστω ιδιωτη...αλλα τα ματια σου 14!Εναν καλο-καλο ελεγχο και,γιατι οχι?,ΚΤΕΟ προκαταβολικα, διαγνωση σε ενα εμπιστο συνεργειο....ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ οδηγησε την οσο περισσοτερο μπορεις, οσο σε αφησει ο ιδιοκτητης της... ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ... προσεξε μηπως εχει εμφανη σημαδια απο πτωση...στα γκριπ,στις μανετες,στα ποδωστηρια,εξατμιση...μπαγκαζιερα, αν υπαρχει...

Φίλε δυστυχώς έτσι είναι.Επίσης, για να πω την αλήθεια οι τιμές μου φαίνονται εξωφρενικές.Δηλαδή ρε παιδιά για f650 δεκαετίας με 70000 χιλιόμετρα είναι φυσιολογικό να ζητάνε 2500?Ακόμη και τα 2000 πολλά μου φαίνονται και θα τα έδινα μόνο για πολύ καλοσυντηρημένη μοτοσυκλέτα.Είμαι υπερβολικός?

Άσχετη ερώτηση: Τι είναι συνηθέστερο,ραντεβού κατευθείαν στο συνεργείο για να τη δω κι εγώ και ο μηχανικός ή πρώτα ραντεβού μόνος μου και μετά αν μ'αρέσει 2ο ραντεβού στον μηχανικό?

AristidisZ
05/11/2013, 13:23
Ο καθένας ζητάει ότι θέλει
τελείως διαφορετικό με το τι παίρνει εν τέλει
προφανώς πας μία μόνος ή με κάναν φίλο, μπορεί να μη σου αρέσει η μηχανή καθόλου, δεν υπάρχει λόγος να τραβάς τον άλλον από την δουλειά του ;)

MikeG
05/11/2013, 13:23
Φίλε δυστυχώς έτσι είναι.Επίσης, για να πω την αλήθεια οι τιμές μου φαίνονται εξωφρενικές.Δηλαδή ρε παιδιά για f650 δεκαετίας με 70000 χιλιόμετρα είναι φυσιολογικό να ζητάνε 2500?Ακόμη και τα 2000 πολλά μου φαίνονται και θα τα έδινα μόνο για πολύ καλοσυντηρημένη μοτοσυκλέτα.Είμαι υπερβολικός?


Είσαι. Πόσο θες να τη πάρεις; 1500; Τόσο δίνουν μηχανάκια του 95.

nikonian
05/11/2013, 13:37
Δυστυχώς και οι ιδιώτες είναι στην κοσμάρα τους. Ζητάνε όσα τους λείπουν , κατά κανόνα.
Δύσκολα βρίσκεις ευκαιρία στις αγγελίες, τόσο σε μηχανάκια, όσο και σε οτιδήποτε άλλο.
Αγόρασαν το Χ αντικείμενο 1000 ευρώ πριν από δυο χρόνια και θέλουν να το πουλήσουν 800, όταν η τιμή του καινούριου έχει πέσει στα 750.
Έχουν ρίξει 500 ευρώ για άχρηστες έξτρα αηδίες και έχουν την απαίτηση να τα πάρουν πίσω .
Κοίτα λοιπόν πρώτα τις αγγελίες, μήπως βρείς κάποια ευκαιρία και αν δεν βρείς σημαντικά καλλίτερη τιμή από τους εμπόρους, τότε προτίμησε τους δεύτερους.

DgSensei
05/11/2013, 13:37
Δυστυχώς και οι ιδιώτες είναι στην κοσμάρα τους. Ζητάνε όσα τους λείπουν , κατά κανόνα.
Δύσκολα βρίσκεις ευκαιρία στις αγγελίες, τόσο σε μηχανάκια, όσο και σε οτιδήποτε άλλο.
Αγόρασαν το Χ αντικείμενο 1000 ευρώ πριν από δυο χρόνια και θέλουν να το πουλήσουν 800, όταν η τιμή του καινούριου έχει πέσει στα 750.
Έχουν ρίξει 500 ευρώ για άχρηστες έξτρα αηδίες και έχουν την απαίτηση να τα πάρουν πίσω .
Κοίτα λοιπόν πρώτα τις αγγελίες, μήπως βρείς κάποια ευκαιρία και αν δεν βρείς σημαντικά καλλίτερη τιμή από τους εμπόρους, τότε προτίμησε τους δεύτερους.

Με ποιά λογική να προτιμήσεις τον έμπορο?


Είσαι. Πόσο θες να τη πάρεις; 1500; Τόσο δίνουν μηχανάκια του 95.

Οκ.Είμαι καινούριος σε αυτή την αγορά οπότε λογικό είναι να μην έχω καλή αντίληψη του τι παίζεται.Ευχαριστώ για την διευκρίνηση.

AristidisZ
05/11/2013, 13:42
κάτσε ρε Mike, 2500 για GS 13~14 ετών ;;;

RORY FOR EVER
05/11/2013, 13:43
...Δυστυχως, αν και δεν ειμαι λατρης αυτης της κατηγοριας μοτο, ξερω οτι οι τιμες ειναι πολυ τσιμπημενες, ειδικα για BMW...Αν θεωρεις τον εαυτο σου απειρο, καλο θα ηταν να παρεις μια δευτερη γνωμη,απο καποιο φιλο η γνωστο, πριν τον ελεγχο και αφου βεβαια τα βρειτε στην τιμη...Σου δινω ενα παραδειγμα ...ολες οι BMW1200 Cruiser πωλουνται απο 6.000 ευρω και πανω, ανεξαρτητου καταστασης και ηλικιας μοντελου...

MikeG
05/11/2013, 13:43
κάτσε ρε Mike, 2500 για GS 13~14 ετών ;;;

Yes,why not?

AristidisZ
05/11/2013, 13:46
why yes απαντάω :D
εγώ προσωπικά δε τα δινα ούτε για πλάκα...

MikeG
05/11/2013, 13:48
why yes απαντάω :D
εγώ προσωπικά δε τα δινα ούτε για πλάκα...

Ας μη τα έδινες... Ούτε εγώ 2500 για Hornet carb 600 ή για Africa ή πάει λέγοντας... Σκεφτείτε λίγο και κάντε και μια έρευνα στο car.gr πχ για να έχετε μια εικόνα. Οι τιμές πέφτουν προς τα κάτω, αλλά υπάρχει ένα όριο. Δηλαδή το ΚΤΜ μου που είναι του 2004 πρέπει να το δώσω 1000 ?

Sapadak
05/11/2013, 13:51
Δηλαδή το ΚΤΜ μου που είναι του 2004 να το δώσω 1000 ?

Μολις το αποφασίσεις στειλε πμ :lol:

MikeG
05/11/2013, 13:52
Μολις το αποφασίσεις στειλε πμ :lol:

Το βάζω φωτιά και το καίω, παίρνω το μοτέρ το κάνω σκαφτικό, το σπάω με κόφτες & πολλοί άλλοι τρόποι να το ευχαριστηθώ ;) :p

AristidisZ
05/11/2013, 13:54
βασικά ο καθένας ζητάει ότι γουστάρει, στο είπα ;)
την μηχανή μου την έδινε έμπορος ακριβώς 1500€ πάνω από ότι την πήρα εγώ από ιδιώτη πέρυσι τέτοια εποχή, και η μηχανή μου δεν είχε κάποιο πρόβλημα (τι διάολο, 1 χρόνο τώρα θα το χε βγάλει)
και δε μιλάμε για 1500€ στα 15000€, μιλάμε στο πεντοχίλιαρο

RORY FOR EVER
05/11/2013, 14:07
Επισης, περα απο τις τιμες φαρμακειου... που θα συναντησεις, να σε προβληματισει λιγο και η φερομενη στην αγγελια ως χρονολογια του μοντελου που πουλιεται...Αλλο ενα παραδειγμα...ειναι δυνατον(ο νοων νοειτω..) να πουλιεται στην Ελλαδα MAGNA VT250 ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΟΥ 2007!?!(ελεος!:whiteflag: ) η xvs650 dragstar του 2012!??!! Αρα μετα την πρωτη οπτικη επαφη, να ελεγξεις τον αριθμο πλαισιου(τηλεφωνο στην αντιπροσωπεια) και υστερα ολα τα υπολοιπα...Και κατι επιπλεον...δες λιγο με προσοχη τις αγγελιες ιδιωτων...σα να πηρε το ματι μου και μοντελα κατω των 2.000 ευρω...ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ!

spyrval
05/11/2013, 14:24
Καλημέρα σε όλους!

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα bmw f650 gs μοντέλο από 2000-2004 και επειδή είναι η πρώτη μου μοτοσυκλέτα (πριν είχα παπάκι) έχω πελαγώσει λίγο με τις αγγελίες.Βλέπω ότι υπάρχουν στο car.gr και σε άλλα site αγγελίες και από ιδιώτες και από εμπόρους.Από ιδιώτες τα πράματα είναι σχετικά απλά,πας βλέπεις ,ελέγχεις και πέρνεις.Στους εμπόρους είναι λίγο αλλιώς τα πράματα.Πιστεύεται ότι αξίζει η αγορά από έμπορο?Μπορείς να τους έχεις εμπιστοσύνη?Οι περισσότεροι φαντάζομαι δεν θα δεχθούν να γίνει έλεγχος σε άλλο συνεργείο?Τα περισσότερα μηχανάκια που βλέπω από εμπόρους είναι στα 35000 χιλιόμετρα πράγμα που εμένα μου λέει γυρισμένο κοντέρ...Έχω βρει κάνα δυό καλές ευκαιρίες σε εμπόρους αλλά αναρωτιέμαι αν είναι αξιόπιστες.

Έχω το GS μοντέλο 2006 (δίμπουζο). Πριν το πάρω το έλεγξα στον Παναγιωτόπουλο στο Γέρακα που μου έδωσε το ΟΚ (το οδήγησε, το κοίταξε, και είχε κάνει και όλα τα σέρβις εκεί). Συνέχισα τα σέρβις εκεί και σε ότι έχω κάνει έχω κρατήσει τις αποδείξεις που αναγράφουν και τα χλμ. Οπότε κανείς δεν μπορεί να μου πει τίποτα. Όσες φορές πήγα να ζητήσω σε έμπορο βιβλίο σέρβις "να, κάπου εδώ ήτανε", " το τελευταίο σέρβις έγινε το 2008 γιατί ο ιδιοκτήτης μπάρκαρε κλπ"

DgSensei
05/11/2013, 14:44
δες λιγο με προσοχη τις αγγελιες ιδιωτων...σα να πηρε το ματι μου και μοντελα κατω των 2.000 ευρω...ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ!

Φίλε μου τις έχω δει όλες αλλά το θέμα είναι ότι αυτές που έχουν κάτω από 2000 φαίνονται ως επι το πλείστον ταλαιπωρημένες...Παράδειγμα.Είδα μια που ναι μεν ήταν φτηνή,αλλά ήθελα 4-5 κατοσταρικα για σερβις και λάστιχα...Οπότε...Δώρον άδωρον.

RORY FOR EVER
05/11/2013, 15:33
Φίλε μου τις έχω δει όλες αλλά το θέμα είναι ότι αυτές που έχουν κάτω από 2000 φαίνονται ως επι το πλείστον ταλαιπωρημένες...Παράδειγμα.Είδα μια που ναι μεν ήταν φτηνή,αλλά ήθελα 4-5 κατοσταρικα για σερβις και λάστιχα...Οπότε...Δώρον άδωρον. δυστυχως για κατι καλο...θα πρεπει να βαλεις βαθια το χερι στην τσεπη...Στο λεω εκ πειρας...Κι εγω λιγουρευομαι μια Midnight Star 1900 απο αγγελια...αλλα που ειναι τα ερμα τα 10.000 ευρω?Πρεπει να ανεβασεις σιγα σιγα το μπατζετ και να μη βιαστεις, λεω δεν ξερω...Σε καταλαβαινω πως νιωθεις, αλλα τι να γινει...αυτη ειναι η κατασταση στην Ελληνικη αγορα μεταχειρισμενων...

AristidisZ
05/11/2013, 15:38
εσύ πιστεύεις ότι θα πάρεις μια μηχανή έτοιμη με 1300 ~ 1500 ευρώ ;
βάλε τον εαυτό στη θέση του πωλητή
έστω ότι θέλει να την δώσει π.χ. 1500, αλλά θέλει λάστιχα και ένα φλασάκι και 2~3 άλλες λαλακίες
πες ότι αυτά του στοιχίζουν 500 ευρώ
πες ότι τα βάζει πάνω
θα τα πάρει πίσω από τον αγοράστη ;
99% όχι
οπότε σου λέει σιγά μην ασχοληθώ... ;)

RORY FOR EVER
05/11/2013, 15:41
Ακριβως ετσι εχουν τα πραγματα...

DgSensei
05/11/2013, 16:07
εσύ πιστεύεις ότι θα πάρεις μια μηχανή έτοιμη με 1300 ~ 1500 ευρώ ;
βάλε τον εαυτό στη θέση του πωλητή
έστω ότι θέλει να την δώσει π.χ. 1500, αλλά θέλει λάστιχα και ένα φλασάκι και 2~3 άλλες λαλακίες
πες ότι αυτά του στοιχίζουν 500 ευρώ
πες ότι τα βάζει πάνω
θα τα πάρει πίσω από τον αγοράστη ;
99% όχι
οπότε σου λέει σιγά μην ασχοληθώ... ;)

Μα δεν διαφωνώ.Για αυτό άλλωστε αυτές που φαίνονται ότι είναι καλοσυντηρημένες είναι από 2000 και πάνω.Και να σου πω προτιμώ να πάρω κάτι στα 2000 και να είναι προσεγμένο πάρα να πάρω ένα χρέπι με 1500 και να "προσπαθήσω" να το κάνω μηχανάκι.

AristidisZ
05/11/2013, 16:13
Μα δεν διαφωνώ.Για αυτό άλλωστε αυτές που φαίνονται ότι είναι καλοσυντηρημένες είναι από 2000 και πάνω.Και να σου πω προτιμώ να πάρω κάτι στα 2000 και να είναι προσεγμένο πάρα να πάρω ένα χρέπι με 1500 και να "προσπαθήσω" να το κάνω μηχανάκι.

το ζήτημα είναι ότι και αυτή με τα 2000, κάτι θα θέλει ;)
άποψή μου είναι να ξεκινάς κοιτώντας από κάτω τις τιμές, και αποκλείωντας, ανεβαίνεις

aspirini
05/11/2013, 16:19
Γρήγορες και συμπυκνωμένες οι απαντήσεις χαχαχαχα Ευχαριστώ!
Θα αγνοήσω λοιπόν τους εμπόρους και θα επικεντρωθώ σε ιδιώτες.Βέβαια ούτε και με τον ιδιώτη μπορείς να είσαι σίγουρος ότι δεν έχει γυρισμένο κοντέρ.Σε μια αγγελία πχ ο τύπος έχει μοντέλο 2001 με 25000 χιλιόμετρα.Λέει πως είναι πραγματικά αλλά πως να το τσεκάρεις? Καποιες φορες ειναι και αληθεια.το δικο μου ειανι του 2001 και δεν εχει ουτε 25.000,και χιλιομετρα δεν γυρισα.οταν το πηρα απο την κατασταση φαινοταν οτι δεν ηταν γυρισμενα,ειχε "προβληματακια"απο το καθισιο.


Μα δεν διαφωνώ.Για αυτό άλλωστε αυτές που φαίνονται ότι είναι καλοσυντηρημένες είναι από 2000 και πάνω.Και να σου πω προτιμώ να πάρω κάτι στα 2000 και να είναι προσεγμένο πάρα να πάρω ένα χρέπι με 1500 και να "προσπαθήσω" να το κάνω μηχανάκι.

αν δεν εχει λαστιχα δεν το λες κ χρεπι,αλλα η αγορα για λάστιχα θελουν ενα 300αρι.

DgSensei
05/11/2013, 16:23
Καποιες φορες ειναι και αληθεια.το δικο μου ειανι του 2001 και δεν εχει ουτε 25.000,και χιλιομετρα δεν γυρισα.οταν το πηρα απο την κατασταση φαινοταν οτι δεν ηταν γυρισμενα,ειχε "προβληματακια"απο το καθισιο.



αν δεν εχει λαστιχα δεν το λες κ χρεπι,αλλα η αγορα για λάστιχα θελουν ενα 300αρι.

Εαν θέλει λάστιχα και ένα σέρβις των 250 ευρώ μίνιμουμ (συν ότι άλλο προκύψει όταν το βάλει πάνω) πως το λές ? ;)

Φίλε Αριστείδη θέλω δεν θέλω από κάτω ξεκινάω χαχαχα

RORY FOR EVER
05/11/2013, 16:23
εχει δικιο για αυτα που σου λεει o Aristidis διοτι κι εγω εχω ηδη δυο πολυ προσφατα παραδειγματα μοτο που πωλουνται...εννοω BMW F650...Το ενα (ιδιωτης)ζηταει 1900 ευρω, μοντελο(2001?) σε μετρια κατασταση και το αλλο(2004, εμπορος) 3.000 ευρω ΜΕΤΡΗΤΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ...και θελει οπωσδηποτε λαστιχα κι εξατμιση, ισως και σετ κινησης...

MikeG
05/11/2013, 16:26
Εαν θέλει λάστιχα και ένα σέρβις των 250 ευρώ μίνιμουμ (συν ότι άλλο προκύψει όταν το βάλει πάνω) πως το λές ? ;)

Φίλε Αριστείδη θέλω δεν θέλω από κάτω ξεκινάω χαχαχα


Το service των 250 ευρώ πως προκύπτει; Ότι ναναί ..

DgSensei
05/11/2013, 16:37
Λάδια,φίλτρο βενζίνης,βαλβίδα ρελαντί και πίσω δισκόπλακα φαγωμένη (αν και αυτή κρατάει ακόμα απλά όχι ιδανικά).

MikeG
05/11/2013, 16:45
Λάδια,φίλτρο βενζίνης,βαλβίδα ρελαντί.

Είχα το μηχανάκι αυτό για 75000. Έλα να στα κάνω εγώ με 200 αυτά.. Ρε δε πάμε καλά..

zannisvel
05/11/2013, 16:55
Φιλτατε οταν παιρνεις εναι μεταχειρισμενο μηχανακι τα μαζεματα δεν τα γλυτωνεις. Τωρα αν θα ειναι 100-200-300-500 ειναι στο ποσο εχεις ορεξη εσυ ο ιδιος να ασχοληθεις και να χυσεις ιδρωτα στο πεζοδρομιο η στην αυλη. Εδω του 2008 και του 2009 παιρνεις και θελει τα μαζεματακια του, τα 15ετιας δεν θα θελει?

DgSensei
05/11/2013, 16:56
Είχα το μηχανάκι αυτό για 75000. Έλα να στα κάνω εγώ με 200 αυτά.. Ρε δε πάμε καλά..

Φίλε μου το θέμα δεν είναι το 50αρικο.Απλά τα είπα για να διευκρινήσω ότι τα "μαζέματα" πληρώνονται γιατί άλλο ένα μηχανάκι να θέλει απλά τα λάδια αλλαγή για να σαι σίγουρος και λάστιχα ξέρω γω και άλλο όλα αυτά που λέμε.Μπορεί να είναι και 200 που λες εσύ.250 είπε ο μηχανικός υπολογίζοντας τα στο πόδι.


Φιλτατε οταν παιρνεις εναι μεταχειρισμενο μηχανακι τα μαζεματα δεν τα γλυτωνεις. Τωρα αν θα ειναι 100-200-300-500 ειναι στο ποσο εχεις ορεξη εσυ ο ιδιος να ασχοληθεις και να χυσεις ιδρωτα στο πεζοδρομιο η στην αυλη. Εδω του 2008 και του 2009 παιρνεις και θελει τα μαζεματακια του, τα 15ετιας δεν θα θελει?

Φίλε μου εννοείται πως δεν τα γλιτώνεις.Απλά πρέπει να τα υπολογίζεις στη τιμή που θες να δώσεις συνολικά,κάτι που εγώ ώς άσχετος δεν το έκανα προηγουμένως.Δηλαδή υπολόγιζα να δώσω ένα ποσό Χ χωρίς να υπολογίζω τα μαζέματα.Τώρα που το κατάλαβα τι παίζεται αναγκαστικά η επιλογή της μηχανής επηρεάζεται και από τα μαζέματα που χρειάζεται.

MikeG
05/11/2013, 17:03
Φίλε μου το θέμα δεν είναι το 50αρικο.Απλά τα είπα για να διευκρινήσω ότι τα "μαζέματα" πληρώνονται γιατί άλλο ένα μηχανάκι να θέλει απλά τα λάδια αλλαγή για να σαι σίγουρος και λάστιχα ξέρω γω και άλλο όλα αυτά που λέμε.Μπορεί να είναι και 200 που λες εσύ.250 είπε ο μηχανικός υπολογίζοντας τα στο πόδι.


Ρε φίλε, ειλικρινά, άστο να πάει.. Ποιο πενηντάρικο, να διαβάζετε πριν γράφετε αν δε ξέρετε. Ήμαρτον πια, κανείς δε γεννήθηκε παντογνώστης, αλλά ψάχνουμε πρώτα. Με 120 euros κάνεις full service,το μεγάλο.
Επίσης τη μια λέτε ότι είναι πολλά τα 2000και πάνω και τώρα, ότι πρέπει να δώσεις τόσα για να πάρεις κάτι αξιοπρεπές.

Υπάρχει πολύ πράμα εδώ μέσα να διαβάσεις. Αυτή είναι η συμβουλή μου.

taisteal
05/11/2013, 17:04
για να παρεις καλο 650 gs θα βαλεις βαθια το χερι στη τσεπη,τα φθηνα εχουν τον αμαζευτο και στο λεω επειδη ξερω.

AristidisZ
05/11/2013, 17:10
Επίσης τη μια λέτε ότι είναι πολλά τα 2000και πάνω και τώρα, ότι πρέπει να δώσεις τόσα για να πάρεις κάτι αξιοπρεπές.


εγώ τουλάχιστον, λέω ότι και αυτό που κάνει 2500, και αυτό που κάνει 1800, λεφτά θα θέλει...
και εξακολουθώ να πιστεύω ότι 2500 για GS 14ετίας είναι αστείο :beer:

DgSensei
05/11/2013, 17:45
Ρε φίλε, ειλικρινά, άστο να πάει.. Ποιο πενηντάρικο, να διαβάζετε πριν γράφετε αν δε ξέρετε. Ήμαρτον πια, κανείς δε γεννήθηκε παντογνώστης, αλλά ψάχνουμε πρώτα. Με 120 euros κάνεις full service,το μεγάλο.
Επίσης τη μια λέτε ότι είναι πολλά τα 2000και πάνω και τώρα, ότι πρέπει να δώσεις τόσα για να πάρεις κάτι αξιοπρεπές.

Υπάρχει πολύ πράμα εδώ μέσα να διαβάσεις. Αυτή είναι η συμβουλή μου.

Συγγνώμη φίλε μου δεν ήξερα ότι πρέπει να ξεσκονίσω όλο το moto.gr πριν γράψω την άποψη μου και αυτά που μου είπανε.Το είπα από την αρχή ότι είμαι άσχετος.
Επίσης είπα 2 ξεχωριστά μεταξύ τους πράματα όσον αφορά την τιμή.Το ένα είναι ότι για ένα μηχανάκι 11-13 χρονών τα 2500 είναι πολλά.Το δεύτερο είναι ότι έτσι όπως διαμορφώνεται η αγορά πρέπει να δώσεις πάνω από 2000 για να πάρεις κάτι καλοσυντηρημένο.Δεν νομίζω ότι είπα πράματα αντιφατικά.
Συγγνώμη αν σε κούρασα.

Pan (dvs)
05/11/2013, 18:19
Αν θες αυτη τη μηχανη και αν θες να με ακουσεις θα την παρεις απο ιδιωτη και μονο.Αν σου πει κατω απο 2500 και τιμη διαπραγματευσιμη την εκατσες.

2500 και πανω.Υπολογισε αλλα 300 εως 500 ευρω το αμεσως επομενο εξαμηνο,μεχρι να την φερεις στα μετρα σου.Τα αλλα ειναι να'χαμε να λεγαμε.Δεν χαριζει κανεις μερακλης την650αρα του.

Τωρα αν σου φαινονται πολλα δωσε 1500 ευρω και παρε μια f 650 funduro.Και παλι απο 1500 και πανω (θα βρεις και με 500)

DgSensei
05/11/2013, 18:50
Pan σου έχω στείλει Pm.

AUFGEBRACHT
05/11/2013, 20:02
Τώρα τελευταία το 650GS έχει μεγάλη ζήτηση ή είναι ιδέα μου;

taisteal
05/11/2013, 20:04
οχι δεν ειναι η ιδεα σου,πραγματι πολλοι ψαχνονται για 650

DgSensei
05/11/2013, 20:04
Εγώ προσωπικά ψάχνω αποκλειστικά f650 λόγω abs.Αλλά ναι βλέπω κι εγώ μεγάλη κινητικότητα γύρω από το f650.

Pan (dvs)
05/11/2013, 20:57
οχι δεν ειναι η ιδεα σου,πραγματι πολλοι ψαχνονται για 650


Τώρα τελευταία το 650GS έχει μεγάλη ζήτηση ή είναι ιδέα μου;

Καποιοι ευλογανε τα γενια τους η ειναι η ιδεα μου?:D

foogr01
05/11/2013, 21:27
Από τη μια η κρίση, από την άλλη το κόστος συντήρησης (αν πιάνουν τα χέρια σου είναι πάρα πολύ χαμηλό, αν όχι βρίσκεις ένα καλό μάστορα που να το κατέχει και πάλι είναι χαμηλό), η κατανάλωση και ότι είναι ένα μηχανάκι που τα κάνει πραγματικά όλα... ε δεν θέλει και πολύ να γίνει Νο. 1 επιλογή τη σήμερον ημέρα.
Από εκεί που ό,τι BMW έβλεπες στην πόλη μου ήταν 1200 GS ολότελα, τώρα τελευταία ο μικρός, άσπαστος μονοκύλινδρος αδελφός* εμφανίζεται σωρηδόν.

Εγώ πάλι λέω να αλλαξοπιστήσω τώρα. Βλέπω κάτι 950/990 και μου τρέχουν (κυριολεκτικά) τα σάλια... λυπάμαι όμως (ακόμα) να δώσω το δικό μου. Όποιος έχει κάτι να ανταλλάξει ευπρόσδεκτος :p


(*) Να πούμε βέβαια ότι όλοι οι "super duper wow σπίτι-καφετέρια με τριβάλιτσο και αξεσουάρ Touratech BMWδάκιδες" δεν αναγνωρίζουν το F 650 GS / Dakar ως BMW :D

rider
05/11/2013, 21:30
Εγώ πάλι λέω να αλλαξοπιστήσω τώρα. Βλέπω κάτι 950/990 και μου τρέχουν (κυριολεκτικά) τα σάλια... λυπάμαι όμως (ακόμα) να δώσω το δικό μου. Όποιος έχει κάτι να ανταλλάξει ευπρόσδεκτος :p


και δεν εισαι ο μόνος... :rolleyes:

AUFGEBRACHT
05/11/2013, 21:43
Εγώ πάλι λέω να αλλαξοπιστήσω τώρα. Βλέπω κάτι 950/990 και μου τρέχουν (κυριολεκτικά) τα σάλια... λυπάμαι όμως (ακόμα) να δώσω το δικό μου. Όποιος έχει κάτι να ανταλλάξει ευπρόσδεκτος :p

Μωρέ κι εγώ έχω σκεφτεί να το δώσω γιατί ούτε χρόνος, ούτε διάθεση υπάρχει λόγω υποχρεώσεων αλλά δε μου πάει η καρδιά... Ιδιαίτερα τα τελευταία 2 χρόνια έχει κάνει ελάχιστα χιλιόμετρα, μοντέλο 2006 και προχτές συμπλήρωσα 29.000 χιλιόμετρα. :(

MiltiadisK.D
06/11/2013, 07:47
Εγώ πάλι λέω να αλλαξοπιστήσω τώρα. Βλέπω κάτι 950/990 και μου τρέχουν (κυριολεκτικά) τα σάλια... λυπάμαι όμως (ακόμα) να δώσω το δικό μου. Όποιος έχει κάτι να ανταλλάξει ευπρόσδεκτος :p

(*) Να πούμε βέβαια ότι όλοι οι "super duper wow σπίτι-καφετέρια με τριβάλιτσο και αξεσουάρ Touratech BMWδάκιδες" δεν αναγνωρίζουν το F 650 GS / Dakar ως BMW :D
Ρε Γιωργακι λες να την κανουμε την τραμπα,να αλλαξω τερεν:lol:
Καλα αστους αυτους,που να τους δεις ΕΔΩ τι κανουν,καφετερια-σπιτι-πλυσιμο και τα βγαζουν μια φορα το τριμηνο μην τα σκονισουν:(κριμα τα μηχανακια παντως:nono:

Pan (dvs)
06/11/2013, 07:53
(*) Να πούμε βέβαια ότι όλοι οι "super duper wow σπίτι-καφετέρια με τριβάλιτσο και αξεσουάρ Touratech BMWδάκιδες" δεν αναγνωρίζουν το F 650 GS / Dakar ως BMW :D

Αυτοι δεν θεωρουνε μοτοσυκλετιστη οποιον δεν καβαλαει ιδιο με το δικο τους.;)

Εκτος Αθηνων φυσικα ειναι πολλες οι εξαιρεσεις.

taisteal
06/11/2013, 14:20
κι εγω ζαχαρωνα το 950 adv s,οταν ομως ηρθε στα χερια μου για λιγο δανεικο και ειδα το καυσιμο που καιει αναθεωρησα...και μην πει κανεις για οικονομικη οδηγηση με ΚΤΜ;)

MiltiadisK.D
06/11/2013, 15:36
κι εγω ζαχαρωνα το 950 adv s,οταν ομως ηρθε στα χερια μου για λιγο δανεικο και ειδα το καυσιμο που καιει αναθεωρησα...και μην πει κανεις για οικονομικη οδηγηση με ΚΤΜ;)

Η αληθεια να λεγεται:);)

TROOPER
07/11/2013, 01:06
απο ιδιωτη.

DgSensei
07/11/2013, 12:33
Τελικά αναρωτιέμαι μήπως ήταν χαζή η αρχική μου ερώτηση :P

RORY FOR EVER
07/11/2013, 13:58
Τελικά αναρωτιέμαι μήπως ήταν χαζή η αρχική μου ερώτηση :P Τα παιδια σ' αυτο το φορουμ προσπαθουν να σε βοηθησουν...Αν θελεις, ακουσε τις συμβουλες τους...

DgSensei
07/11/2013, 19:41
Φίλε μου τους ακούω όλους με προσοχή.

RORY FOR EVER
07/11/2013, 19:48
Ωραια...Τι ειναι αυτο που σε προβληματιζει??Το μπατζετ?Δε νομιζω να εισαι ο μονος...Ηδη κανονισα να πουλησω το αυτοκινητο μου για να μπορεσω να αγορασω καινουργια μοτο το 2014...

DgSensei
07/11/2013, 20:25
Το μπάτζετ είναι πρόβλημα αλλά θα προχωρήσω με ότι έχω.Από βδομμάδα πιστεύω θα έχω καλά νέα ;)

AristidisZ
07/11/2013, 20:38
πάντα θα είναι
άντε με το καλό :beer:

RORY FOR EVER
07/11/2013, 20:55
Το μπάτζετ είναι πρόβλημα αλλά θα προχωρήσω με ότι έχω.Από βδομμάδα πιστεύω θα έχω καλά νέα ;) ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!ΚΑΛΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ!:vroum:

DgSensei
08/11/2013, 15:13
Παιδιά μια ερώτηση:Στο f650 το γρανάζι κάθε πόσα περίπου χιλιόμετρα θέλει άλλαγμα?Αν δεν γίνει η αλλαγή στην ώρα της παθαίνει κάποια ζημιά το σύστημα μετάδοσης?

taisteal
08/11/2013, 15:17
αν εννοεις αλυσιδα γραναζια,αναλογα με την ποιοτητα τους,μαρκα δηλαδη,και απο το ποσο την φροντιζεις..γυρω στα 30.000 χλμ στα βγαζει παντως

SHOOTER045
08/11/2013, 15:18
αν εχει φαγωμα η λειπει δοντι θα κλωτσαει-πηδαει δοντια κλπ
θα φαει την αλυσιδα και ισως την κοψει
και τοτε ειναι που μπορει να γινει η ζημια στο μοτορι και σε εσενα
*ΚΑΝΟΝΑΣ*γραναζια+αλυσιδα αλλαζουμε μαζι σετ

DgSensei
13/11/2013, 15:21
Παιδιά αγοράστηκε το "εργαλείο"!!!

taisteal
13/11/2013, 15:22
βαλε φωτο φιλος

Sapadak
13/11/2013, 15:22
Παιδιά αγοράστηκε το "εργαλείο"!!!

Details και σημαντικότερο φωτοζ :D

Καλορίζικος

DgSensei
13/11/2013, 16:21
Από αύριο φωτό που θα σταματήσει να βρέχει (αν σταματήσει)!!

RORY FOR EVER
13/11/2013, 16:23
Από αύριο φωτό που θα σταματήσει να βρέχει (αν σταματήσει)!!ΜΕ ΓΕΙΑ!!Παντα ορθιος!!Και περιμενω λεπτομερειες...:a013:

AristidisZ
13/11/2013, 16:35
καλοτάξιδος και σιδερένιος

ααααααααααααααααααα
και πλύσιμο από Απρίλη :bawl:

zannisvel
13/11/2013, 16:43
Καλοταξιδο και απροβληματιστο!!!!

:beer:

βρεχει δε βρεχει φωτογραφιες μεχρι αυριο!!

DgSensei
13/11/2013, 17:22
Το πλύσιμο έλαβε χώρα με το που την πήρα το μεσημέρι :)
Φωτό αύριο το πρωί υπόσχομαι!

MiltiadisK.D
13/11/2013, 20:25
Καλορίζικο,καλοτάξιδο,πολλά και ασφαλή χλμ!!!;):beer:

DgSensei
14/11/2013, 15:57
Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές και ορίστε οι φωτό που υποσχέθηκα!

303603303604303605

RORY FOR EVER
14/11/2013, 16:00
Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές και ορίστε οι φωτό που υποσχέθηκα!

303603303604303605ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ!:a013: με γεια και καλοταξιδο!Ποσο πηγε το μαλλι, χλμ, μοντελο?Και ποιες ειναι οι πρωτες σου εντυπωσεις?

DgSensei
14/11/2013, 16:12
Είναι μοντέλο 2003 ,53.500 χιλιόμετρα και το μαλλί πήγε 1650.Οι πρώτες εντυπώσες απίστευτες!Το μηχανάκι είναι σταθερό,σπιρτόζικο και πολύ καλοζυγισμένο.Το πρωί με ζόρισε λίγο μέχρι να πάρει αλλά ίσως έκανα εγώ βλακεία γιατί στην αρχή προσπαθούσα να το βάλω μπρος με το σταντ κατεβασμένο και υποτίθεται ότι πρέπει να το έχεις ανεβάσει για να πάρει,οπότε ίσως να έφταιγε αυτό.Μόλις ζεστάθηκε όμως...όνειρο.

zannisvel
14/11/2013, 16:50
Αντε καλοτάξιδο!!!! Πανεμορφο ειναι και καλως ηρθες και στη παρεα!!

Μια συμβουλη και αυτη μονο ενημερωτικα χωρις να ειμαι ειδικος και ουτε ειχα το συγκεκριμενο μηχανακι ποτε, και αν κανω λαθος μπορει καποιος να με διορθωσει.
Το συγκεκριμενο μοντελο εχει ενα θεματακι με το κομπλερ της μιζας, μη το ζορισεις, κοιταξε τη μπαταρια σου γιατι πρεπει να ειναι γεματη για να μην κλωτσισει προς ταν αναποδη μερια η μιζα. Για το μονο λογο που το λεω ειναι για να το κοιταξεις.

Πολυ επιφυλακτικα και φιλικα στο λεω
:beer:

DgSensei
14/11/2013, 17:38
Ναι το έχω ακούσει κι εγώ ότι βγάζει πρόβλημα στο κομπλέρ της μίζας.Δεν έχω σκοπό να το ζορίσω,θα δω πως θα συμπεριφερθεί τις ακόλουθες μέρες και αν δεν πως όντως δεν πέρνει θα πάω στον μηχανικό.Αν ήταν το κομπλέρ όμως δεν θα είχε πρόβλημα πάντα στο άναμα?Όταν ζεσταθεί μετά ανάβει χωρίς πρόβλημα (ναι το παραδέχομαι μου έσβησε κάνα δυό φορές στο δρόμο επειδή δεν νιώθω καλά τον συμπλέκτη ακόμα :P ).

dimzan
14/11/2013, 17:54
Καλοταξιδο! Ωραιο φαινεται!

1650 με abs ή χωρις ?

RORY FOR EVER
14/11/2013, 17:55
Ναι το έχω ακούσει κι εγώ ότι βγάζει πρόβλημα στο κομπλέρ της μίζας.Δεν έχω σκοπό να το ζορίσω,θα δω πως θα συμπεριφερθεί τις ακόλουθες μέρες και αν δεν πως όντως δεν πέρνει θα πάω στον μηχανικό.Αν ήταν το κομπλέρ όμως δεν θα είχε πρόβλημα πάντα στο άναμα?Όταν ζεσταθεί μετά ανάβει χωρίς πρόβλημα (ναι το παραδέχομαι μου έσβησε κάνα δυό φορές στο δρόμο επειδή δεν νιώθω καλά τον συμπλέκτη ακόμα :P ).Το πηρες σε πολυ καλη τιμη...προσεξε το οσο μπορεις για να σε προσεξει κι εκεινο...οχι ταρζανιες στο δρομο,χωρις παρεξηγηση,και ρωτα τα παιδια στο φορουμ που εχουν ειτε το ιδιο ειτε κατι παραπλησιο.Ολο και κατι θα σου πουν...Το "κουμπι απενεργοποιησης κινητηρα" το εχουν αρκετες μοτο στο πλαϊνο σταντ και ειναι πολυ καλο...

DgSensei
14/11/2013, 18:01
Το πηρες σε πολυ καλη τιμη...προσεξε το οσο μπορεις για να σε προσεξει κι εκεινο...οχι ταρζανιες στο δρομο,χωρις παρεξηγηση,και ρωτα τα παιδια στο φορουμ που εχουν ειτε το ιδιο ειτε κατι παραπλησιο.Ολο και κατι θα σου πουν...Το "κουμπι απενεργοποιησης κινητηρα" το εχουν αρκετες μοτο στο πλαϊνο σταντ και ειναι πολυ καλο...

Τι ταρζανιές,θεόκουλος είμαι χαχαχα.

@dimzan: Με abs.

dimzan
14/11/2013, 18:14
Τι ταρζανιές,θεόκουλος είμαι χαχαχα.

@dimzan: Με abs.

1650 με abs μην το πεις ουτε του παππα!

καλοταξιδο!

DgSensei
14/11/2013, 18:21
1650 με abs μην το πεις ουτε του παππα!

καλοταξιδο!
Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!
Κοίτα αρκετές αγγελίες ήταν κοντά σε αυτά τα λεφτά ή ακόμη και χαμηλότερα.Απλά 1-2 άλλα που είδα θέλανε ή λάστιχα ή μπόλικα μαζέματα ή και τα 2 μαζί οπότε ανέβαιναν αρκετά τα λεφτά.Αυτό τουλάχιστον μέχρι στιγμής δεν θέλει τίποτα και είναι κομπλέ και το παιδί που μου το πούλησε ήταν πολύ ξηγημένο,είμαι πολύ ευχαριστημένος.Μόνο ένα αριστερό μαρσπιέ συνοδηγού χρειάζομαι γιατί έχει σπάσει (αν ξέρει κανείς που μπορώ να βρω φτηνό να μου πει γιατί ο μάστορας μου είπε ότι καινούριο αυθεντικό κάνει 60 ευρώ...)

Pan (dvs)
15/11/2013, 08:01
:beer:

DgSensei
15/11/2013, 11:09
Τελικά δεν υπάρχει θέμα με την μίζα ευτυχώς.Ήταν θέμα κουλαμάρας δικιάς μου χαχαχα!
Παιδιά εσείς πόση ώρα το ζεστένεται το μηχανάκι το πρωί?

panDVS: Cheers και διπλά cheers αν είσαι Ηπειρώτης πατριωτάκι :beer:;)

AristidisZ
15/11/2013, 11:12
εγώ το F650 (το προηγούμενο), κάνα δίλεπτο στα πολλά κρύα :D

spyrakos35
15/11/2013, 11:15
:beer:

όμορφο φίλος










































για μπεμβε :p

DgSensei
15/11/2013, 11:28
εγώ το F650 (το προηγούμενο), κάνα δίλεπτο στα πολλά κρύα :D
Χμμμ...Με κάνα λεπτό ζέσταμα σήμερα το πρώι μου κάνε κάτι λαγουδάκια-σβησιματάκια.Χτες το βράδυ με ζέσταμα 2-3 λεπτά πήγαινε μια χαρά.

@spyrakos35: Haters gonna hate :cool::p

spyrakos35
15/11/2013, 11:57
@spyrakos35: Haters gonna hate :cool::p

:lol:

:beer:

TROOPER
15/11/2013, 12:39
καλοβολτο :beer:

DgSensei
15/11/2013, 12:40
καλοβολτο :beer:

Ευχαριστώ!!:beer:

Pan (dvs)
15/11/2013, 12:44
Χμμμ...Με κάνα λεπτό ζέσταμα σήμερα το πρώι μου κάνε κάτι λαγουδάκια-σβησιματάκια.Χτες το βράδυ με ζέσταμα 2-3 λεπτά πήγαινε μια χαρά.

@spyrakos35: Haters gonna hate :cool::p

Προσοχη στο τι λες απο εδω και περα.Ριχνεις την αξια της επενδυσης σου.

DgSensei
15/11/2013, 15:02
Προσοχη στο τι λες απο εδω και περα.Ριχνεις την αξια της επενδυσης σου.

Τι εννοείς?

AristidisZ
15/11/2013, 15:05
Τι εννοείς?

σου λέει ότι μεθαύριο που θα θες να το δώσεις, και θα το βάλεις ένα link εδώ, θα πεταχτεί κάνας ρουφιάνος και θα δώσει κάνα λινκ που έλεγες για την τρύπα που έκανε το πιστόνι στον κύλινδρο :D

zannisvel
15/11/2013, 15:07
Εγω δε θα το εκανα ποτε αυτο. Αλλα ενα bookmark στη σελλιδα το εκανα γιατι ποτε δε ξερεις....

:lol: :lol: :lol:

DgSensei
15/11/2013, 15:11
Παιδιά εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω...Λάθος ήταν ότι το άφησα ρελαντί να ζεσταθεί?

zannisvel
15/11/2013, 15:47
Παιδιά εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω...Λάθος ήταν ότι το άφησα ρελαντί να ζεσταθεί?

Oχι καλα εκανες, χαβαλε κανουμε. Το μηχανακι ειναι μια χαρα!! Και μενα αν δεν ζεσταθει καλα και λαγουδακια μου κανει και στο φαναρι με το που αναβει πρασινο μου σβηνει ( αυτο ειναι πολυ σπαστικο...:moutza:) και ολα αυτα.

Εγω στην αρχη νομιζα οτι εχεις προβληματα με το ξεκινημα της μιζας. Αυτα που περιγραφεις ειναι φυσιολογικα. Αλλα μην αγχωνεσαι ακομα δε το πηρες!!!

:beer: