PDA

View Full Version : ΠΑΡΑΛΙΓΟ.........



kawasaki ZX-12
11/10/2005, 09:08
πριν λιγο καιρο εμενα στον πειραια και το τελευταιο πραγμα που με ενοιαζε ηταν που θα παρκαρω τη μηχανη μου!!!!!!!
εμενα σε μονοκατοικια και την εβαζα μεσα στο σπιτι (σαλονι μερια)

πριν 2 εβδομαδες μετακομισα στο περιστερι και τωρα το μωρο παρκαρει εξω(παρκιγνκ ουτε για δειγμα)οποτε επιστρατευτηκαν αλησηδες λουκετα και κουλουρες!!!!!

εχθες λοιπον πηγα σε ενα φιλο 2 στενα πιο κατω και ειπα να μην παρω τη μηχανη οταν λοιπον γυρισα μου λεει ο τυπος που μενει απο πανω οτι μπροστα στην μηχανη ηταν ενα corsa λευκο με 3 ατομα και ο οδηγος μιλαγε στο κινητο και ελεγε εδω ειναι παρκαρισμενο 636 πρασινο κλειδωμενο!!!!!!

ο τυπος του ψιλοκοιταξε αγρια και πειρανε τον πουλο αλλα φαντασου να μην περνουσε εκεινη τη στιγμη?
ευχομαι να τα πετυχω τα μουνοπανα το ευχομαι με ολη την καρδια!!!!!!

δεν κοιμηθηκα ολη νυχτα αν τυχει και τους πιασω θα τους βγαλω τα ματια!!!!!!!!!!!

DUKASII
11/10/2005, 09:12
ΒΑΛΤΟ ΣΕ ΓΚΑΡΑΖ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΙΟΛΑΣ!!!!!!

ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝΕ ΣΤΑΜΠΑΡΕΙ.!!!!!!!!:eek:

idi
11/10/2005, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΒΑΛΤΟ ΣΕ ΓΚΑΡΑΖ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΙΟΛΑΣ!!!!!!

ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝΕ ΣΤΑΜΠΑΡΕΙ.!!!!!!!!:eek:

κανε κατι φιλε ... καλα σου λεει ο BBkos :mad:

wizzy
11/10/2005, 09:20
Επικίνδυνη περιοχή το Περιστέρι. Έμενα 25 χρόνια εκεί. Τα μάτια σου 14 και βάλε.

adam_tsouk
11/10/2005, 09:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΒΑΛΤΟ ΣΕ ΓΚΑΡΑΖ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΙΟΛΑΣ!!!!!!

ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝΕ ΣΤΑΜΠΑΡΕΙ.!!!!!!!!:eek:



+1000



και ούτε άλυσίδες ούτε τπτ....

x-rider
11/10/2005, 09:21
οπωσδηποτε , οτι φαινεται οπως και να το εχεις κλειδωσει


δεν υπαρχει περιπτωση να μην το παρουν.βρες οπωσδηποτε


καπου να το βαλεις

McGyver
11/10/2005, 09:24
Πάρ' το αγκαλιά, κοιμίσου πάνω του, μετακόμισε, δεν ξέρω τι θα κάνεις, αλλά πρόσεχε!!!

kawasaki ZX-12
11/10/2005, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΒΑΛΤΟ ΣΕ ΓΚΑΡΑΖ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΙΟΛΑΣ!!!!!!

ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝΕ ΣΤΑΜΠΑΡΕΙ.!!!!!!!!:eek:
αυτο ειναι το προβλημα γκαραζ ουτε για δειγμα

γαμω την πουτανα μου!!!!!!!!θα δω κατι θα κανω !!!!!!!!!!:mad:

Pokermon
11/10/2005, 11:23
vres ena parking pio makrya kai vres kanena paliopapo h kati tetoio na se pigenofernei mexri ekei apo to spiti soy kai to antistrofo....alla kai pali tha exeis to prob kapoies stigmes poy tha thes na meineis gia mia oritsa sto spiti me to 636 apo kato.....PROSEXE TA MATIA 14.000!!!!! eyxomai na mhn janaenoxlhtheis apo kati tetoio......

$py
11/10/2005, 12:24
Ama exeis ypomoni kai xrono pare ena dikano kai stisou karteri. Den mporei, afou stin evalan sto mati kapote tha perasoun, kai otan to kanoun kantous na to metanoiosoun.
Den ginete na kanoun ano kato ti zoi mas ena matso malakes.
:mad: :mad: :mad: :mad:

Gandalf dr685sm
11/10/2005, 12:56
Τι πήγες να κάνεις στο Περιστέρι άνθρωπε μου απο την μονοκατοικία;...

Καλά δεν ήσουν εκεί;...

Λοιπόν στην περίπτωση σου , εκείνοπου μπορείς να κάνεις , είναι να χαθεί το μηχανάκι απο εκείνον τον χώρο στάθμευσης για κανά μήνα.

Επίσης την επόμενη φορά που θα την φέρεις μπορείς να την έχεις:

1) Πάντα βρώμικη

2) Κουκουλωμένη.

3) Αλυσίδα δεμένη σε όποιο σταθερό σημείο μπορείς.

4) Αν είναι δυνατόν σε χώρο που θα είναι παρκαρισμένα αυτοκίνητα μπροστά, μιας και μόνο σηκωτή θα μπορεί να κουνηθεί και να ανέβει σε φορτηγό.

5) Εννοείται συναγερμός, κλειδαριά και immobiliser για να κερδίσεις χρόνο.

6) Καλό είναι να το πείς και σε ενα-δύο γείτονες φίλους που περνούν απο εκεί, να έχουν και αυτοί το νού τους.

Ακόμα τώρα και να μην συμβεί κάτι , τα παραπάνω είναι η καλύτερη τακτική όσον αφορά το "χύμα" παρκάρισμα , για βράδυ , αν και δεν είναι πανάκεια προστασίας.

Gandalf

sniper
11/10/2005, 13:17
Υπάρχει parking


Ρώτα την Νimbus.

adam_tsouk
11/10/2005, 13:48
Απίστευτο να μην βρίσκεις πουθενα΄parking!


Ούτε κάποιος να σε "εξυπηρετεί" στο δικό του; Τι σκατά, μηχανή είναι!

kawasaki ZX-12
11/10/2005, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Απίστευτο να μην βρίσκεις πουθενα΄parking!


Ούτε κάποιος να σε "εξυπηρετεί" στο δικό του; Τι σκατά, μηχανή είναι!

αστα εχω ξενερωσει
θα κανω αυτο που ειπε ο sniper θα ρωτησω τη nimbus !!!!!!!

το θεμα ειναι οτι το περιστερι ειναι τεραστιο και αμα βρω parking
πρεπει να με εξυπηρετει κιολας ?θα ειναι κοντα?

δεν με πειραζει να κανω κανα τεταρτο δρομο αλλα θα με βολευει?
αμα ειναι απο μισαωρο και πανω γαματα

kawasaki ZX-12
11/10/2005, 14:27
Α! και κατι αλλο η κοπελια μου μενει 20 χρονια στο περιστερι και το πρωτο που τη ρωτησα ειναι αν υπηρχε parking εκει κοντα και μου ειπε οχι

γι αυτο λεω οτι δεν βρισκω τουλαχιστον κοντα στο σπιτι:(

ktm640lc4
11/10/2005, 15:18
Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να βαλεις 15 λουκετα πανω να βαρεθουν και να φυγουν.

Και παλι ομως οτι κλειδωνει, ξεκλειδωνει. Και γρηγορα μαλιστα. Το εργαλειο που ανοιγει λουκετα ειναι πιο μικρο απο ενα πακετο τσιγαρα. Ειχα χασει μια φορα το κλειδι και φωναξα κλειδαρα. Σε 10 δευτερα το ειχε ανοιξει. Επαθα πλακα.

Το μηχανακι στο σταμπαραν, μαλλον αυτη η εκδοχη στεκει.

Και η φαση ειναι οτι επειδη ξερουν οτι αυτος που ηταν μπροστα θα στο εχει πει, δεν θα ερθουν, αυριο!. Θα κανουν καιρο να ερθουν, γιαυτο μην επαναπαυτεις ποτε.

Βρες παρκινγκ. Τωρα.

Εχω γευτει την πικρα να σου κλεψουν μηχανακι και ξερω.

Ακομα και ελληνικη γλωσσα δεν εχει λεξεις να περιγραψει τι επαθα εκεινη την ωρα.

Αυτα στα λεω για να τρομαξεις και να τρεξεις.

Τρεχα βρες.

:wave2:

stavrogin
11/10/2005, 15:38
Μπορει να εψαχναν για κανενα κλεμενο κανενος φιλου τους,'η για κανενα "τσαμπα ανταλακτικο στην χειροτερη Το βρισκω λιγο ηλιθιο να παρουν τηλεφωνο μπροστα στο μηχανακι,αν εχουν κακες προθεσεις,απλα θα σημειωναν την θεση του και θα πηγαιναν στο παρακατω.
Απο την αλλη...ποτε δεν ξερεις.Παρε τα μετρα σου.

nimbus
11/10/2005, 18:37
περιστέρι μένω.
το γκαράζ μου είναι αρκετά μακρυά από το σπίτι μου.
τον πρώτο χρόνο, πηγαινοερχόμουν με ταξί.
Αργότερα με αυτοκίνητο.
Είναι ψιλοπακέτο.
Αλλά από το να μην κοιμάμαι από το άγχος μου καλύτερα σε γκαραζ, ακόμα κι αν είναι λίγο μακρυά.
Δεν γίνεται διαφορετικά.:nono:

zzr2005
11/10/2005, 19:35
φίλε πιάσε φιλίες με κανένα γείτονα σε πολυκατοικία με κλείστό πάρκινγκ ...μετά κάντου μια προσφορά για να παρκαρεις τη μηχανή στο πάρκινγκ της πολυκατοικίας ...το πιθανότερο είναι να δεχτεί ...με καμιά 30 ευρώ το μήνα θα έχει το κεφάλι σου πιο ήσυχο!

dodos_1
13/10/2005, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από kawasaki 636
Α! και κατι αλλο η κοπελια μου μενει 20 χρονια στο περιστερι και το πρωτο που τη ρωτησα ειναι αν υπηρχε parking εκει κοντα και μου ειπε οχι

γι αυτο λεω οτι δεν βρισκω τουλαχιστον κοντα στο σπιτι:(

Περιστερι που μένεις γιατι εκεί μενω και εγω.

zzr2005
13/10/2005, 17:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από dodos_1
Περιστερι που μένεις γιατι εκεί μενω και εγω.
καλύτερα μην απαντήσεις δημόσια που μένεις....αν το γνωρίζει το παλικάρι πες του με πμ ....μπορείς το forum να το διαβάζουν και καλόπαιδα που ψάχνουν για ανταλακτικά if u know what i mean....

downhill
13/10/2005, 19:39
Φίλε "εξαφάνησε" τη μηχανή σου.Είναι προγραμματισμένη...Όπως είπαν και οι άλλοι βρες χώρο να τη βάλεις.Και να είναι κλειστός.Στο Περιστέρι δυστυχώς δεν υπάρχουν parking.Μένω 31 χρόνια στην περιοχή και είχα ψάξει και παλαιώτερα.Το Περιστέρι "φημίζεται" για τους κλέφτες δικύκλων...Μια μέρα πριν 2 χρόνια ήταν έξω απο το σπίτι μου ένα αμάξι με 2 άτομα,μάλλον αλβανοί,περίπου 30 λεπτά.Κάλεσα την αστυνομία και ήρθε η ασφάλεια...Πριν έρθουν όμως τους αγριοκοίταξε ένας γείτονας,και έφηγαν...Μετά απο 1 μηνα περίπου προσπάθησαν να ανοίξουν ένα σπίτι..Όμως ο τύπος είχε ένα...ροτβάιλερ μέσα και ακόμα τρέχουν.Δυστυχώς δεν έφαγε κάποιον...Τα καθήκια...

dodos_1
13/10/2005, 20:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
καλύτερα μην απαντήσεις δημόσια που μένεις....αν το γνωρίζει το παλικάρι πες του με πμ ....μπορείς το forum να το διαβάζουν και καλόπαιδα που ψάχνουν για ανταλακτικά if u know what i mean....

Δεν εχεις αδικο σ'αυτο που λες.Πρεπει να προσεχουμε ολοι μαλλον!!!

kawasaki ZX-12
13/10/2005, 23:17
ειναι πολυ περιεργο ομως!!!!!!

τοσο μεγαλη περιοχη το περιστερι και να μην εχει ενα παρκινγκ?
τελος παντων τη μηχανη τη βολεψα προς το παρον σε φιλικο σπιτι μεχρι να βρεθει καποια λυση η μπορει να μεινει και εκει μονιμαακομα δεν ξερω!!!!!!!!!!!

downhill
13/10/2005, 23:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από kawasaki 636
ειναι πολυ περιεργο ομως!!!!!!

τοσο μεγαλη περιοχη το περιστερι και να μην εχει ενα παρκινγκ?
τελος παντων τη μηχανη τη βολεψα προς το παρον σε φιλικο σπιτι μεχρι να βρεθει καποια λυση η μπορει να μεινει και εκει μονιμαακομα δεν ξερω!!!!!!!!!!!

Τα σπίτια στο Περιστέρι δεν έχουνχώρους στάθμευσης.Παλιώτερα-μέχρι και πριν 10 χρονια-ηταν λιγα τα αμάξια και τα έβαζαν μπροστά στο σπίτι.Οπότε δε σκέφτηκε κανείς επιχειρηματίας να φτιάξει χώρο στάθμευσης.Τώρα είναι δυσεύρετα τα οικόπεδα...

nimbus
13/10/2005, 23:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από downhill
Τα σπίτια στο Περιστέρι δεν έχουνχώρους στάθμευσης.Παλιώτερα-μέχρι και πριν 10 χρονια-ηταν λιγα τα αμάξια και τα έβαζαν μπροστά στο σπίτι.Οπότε δε σκέφτηκε κανείς επιχειρηματίας να φτιάξει χώρο στάθμευσης.Τώρα είναι δυσεύρετα τα οικόπεδα...


δυστηχώς, γαμώτο:bigcry: :bigcry: