PDA

View Full Version : Τι προτειμάτε στην on off κατηγορία 900-1200cc ????



efialtis
11/10/2005, 12:25
Πιο 1000άρι και βάλε on off προτειμάτε ???

ψιλοτσακώθηκε με φίλους χθες γιατί επιμένουν ότι αφου η bmw ειναι 1200 cc είναι και αναγκαστικα καλύτερη από όλα τα 1000αρια

Εγω πιστεύω είμαι αντικειμενικός γιατί 650αρι transalpaki εχω οποτε δεν καίγομαι αλλα να κουβέντα να γίνεται

για να πω την άποψη μου το TDM νομίζω ότι έχει την καλύτερη σχεση ποιότητας / τιμής

OldMan
11/10/2005, 12:34
Ρε Εφιάλτη (όναμα και πράμα...)

Βρήκες τo: Ανταλλακτικά - Βελτιώσεις - aftermarket βολικό για να ρωτάς ότι μ@λακία σου κατέβει ??

(Πριν ρωτούσες τι κράνος πρέπει να φοράνε τα transalp και τώρα αναφέρεσαι σε μαστόδοντα, που κανονικά (έπρεπε να) έχουν εκλείψει από προσώπου γης εδώ και χιλιάδες χρόνια...)

Τι ρόλο βαράνε αυτοί οι moderators, δεν έχω καταλάβει ...

DUKASII
11/10/2005, 12:37
ΤDM ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΓΩ..


ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΑΝ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΟΝ-ΟΦΦ...

idi
11/10/2005, 12:40
στη Καλλιρρόης σας εχει ολους:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

efialtis
11/10/2005, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ρε Εφιάλτη (όναμα και πράμα...)

Βρήκες τo: Ανταλλακτικά - Βελτιώσεις - aftermarket βολικό για να ρωτάς ότι μ@λακία σου κατέβει ??

(Πριν ρωτούσες τι κράνος πρέπει να φοράνε τα transalp και τώρα αναφέρεσαι σε μαστόδοντα, που κανονικά (έπρεπε να) έχουν εκλείψει από προσώπου γης εδώ και χιλιάδες χρόνια...)

Τι ρόλο βαράνε αυτοί οι moderators, δεν έχω καταλάβει ...



πάρα, μα πάρα πολύ αυστηρός είσαι

Επίσης με τους φιλόξενους δρόμους της Αθήνας πιστεύεις οτι τα στριταδικα είναι καλύτερα ???


εγω πάντως σε συγχωρω

efialtis
11/10/2005, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
στη Καλλιρρόης σας εχει ολους:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

μας έχει ???
που καλε να πάω να με δω ???

afrotwin
11/10/2005, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από efialtis
Πιο 1000άρι και βάλε on off προτειμάτε ???

ψιλοτσακώθηκε με φίλους χθες γιατί επιμένουν ότι αφου η bmw ειναι 1200 cc είναι και αναγκαστικα καλύτερη από όλα τα 1000αρια

Εγω πιστεύω είμαι αντικειμενικός γιατί 650αρι transalpaki εχω οποτε δεν καίγομαι αλλα να κουβέντα να γίνεται

για να πω την άποψη μου το TDM νομίζω ότι έχει την καλύτερη σχεση ποιότητας / τιμής

stamatiste re na lete on off mixani 1200cc me aksona boxer moter ke 700 kila.....

ke o alos ti perni ke tou fenete to tdm on-off?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ruyjin
11/10/2005, 12:59
TDM εεεεεεεε!!!
ειχα κι εγω αυτη την αποψη, οτι ειναι δηλαδη πολυ καλο, αλλα τελικα εχω αλλαξει γνωμη.
Κυριως ως προς τη θεση οδηγησης η οποια δε νομιζω οτι ειναι πολυ καλη.
Ασε που δεν ειναι ον-οφ αλλα στριταδικο!!!

θελετε ον-οφ
---> CG 1200
--->KTM Adventure (λιγο απολυτο ομως)

DUKASII
11/10/2005, 13:07
ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΚΑΛΟΠΟΥΛΑ..ΣΤΟΝ ΥΜΗΤΟ..ΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΠΑΓΚΑΚΙ ΠΟΥ ΠΑΩ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΠΙΝΩ ΤΟ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ...

ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΙΦΟΥΝΑΣ ΕΝΑ TDM...MEΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΤΣΑΒΡΑΧΑ..ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΘΑ ...ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ..ΤΟ BMW ΤΟ 1200...





Ε ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ................
..................................













ΟΤΙ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΤΗ ΦΟΥΝΤΑ ΠΟΥ ΨΑΧΝΩ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ...

:smokin:


ΚΑΛΑ ΜΩΡΗ ΣΑΥΡΑ....ΠΟΣΟ ΝΕΡΟ ΗΠΙΕΣ???:lol: :rotflmao: :eyepop:

Julius
11/10/2005, 13:10
Man to TDM den einai katholou OFF


to kalytero mega on-off einai makran to 950 to KTM


to kalytero allaround kai ftino auth thn stigmi theoro oti einai to Vstrom to 650


to poio ftino pou mporei na ta kanei ola eykola kai aneta einai to AfricaTwin poy parepiptontos poulao kai ena montelo 98 xromatos mavrou h to antalso me MX2502t (as einai kai cr den ga@te)

Κανένας
11/10/2005, 13:17
:D :wacko:


25862

efialtis
11/10/2005, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
stamatiste re na lete on off mixani 1200cc me aksona boxer moter ke 700 kila.....

ke o alos ti perni ke tou fenete to tdm on-off?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Αφου σε πειράζει το ON OFF το αλλάζω σε τεθωρακισμένο όχημα μεταφορας προσωπικου.

Τώρα τα 700 κιλα δεν μου φαίνεται και πολύ καλό επιχειρημα

Ρωτάω μήπως λεω εγω τώρα με το φτωχο μυαλο μου μήπως ο boxer πιέζεται λίγο περισσότερο για τα ίδια πράγmατα από ότι το varadero για παραδειγμα???

Επίσης πόσο βολικό σου φαίνεται το 1200 αρι όταν δεν μπορείς να περάσεις αναμεσα από τα αμαξια

γιατι μη μου πεις ότι όλοι μπορούμε να έχουμε το παπί για το κέντρο καιτη μηχανη για τις βόλτες.
ασε που δεν θέλουμε

Barchman
11/10/2005, 13:21
Εγώ προτιμώ το καινούριο το Buell Ulysses, με τους 17" τροχούς, τις 165mm διαδρομής αναρτήσεις και το 1350mm (περίπου) μεταξόνιο...:eyepop:

Είναι ΠΟΛΥ "OFF"...σαν το Multistrada...

Από τα λοιπά, μΕ αρέσει (αισθητικά) το Tiger...

...προτιμώ το Caponord από το Varadero...

...το V-Strom από το KLV...

...το GS από το TDM...

...και επιλέγω ΚΤΜ...!:p

TheOneAB
11/10/2005, 13:42
mia kai prokete gia sizitisi--gnwmewn ontos simfwnw me ton julious V-storm gia kainourio (vevea poios o logos otan iparhei o poli kaliteros kata tin gnwmi mou Africanos)kai Africa metaxirismeno!TDM850-900 paidia den einai On-Off apla..kai afto den einai prwsopiki gnwmi....

efialtis
11/10/2005, 13:48
MHN KOΛΑΤΕ ΜΕ ΤΟN ΔΟΚΙΜΟ ΟΡΟ on off ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ

TheOneAB
11/10/2005, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από efialtis
MHN KOΛΑΤΕ ΜΕ ΤΟN ΔΟΚΙΜΟ ΟΡΟ on off ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ re efialti...tote pragmatika einai 8ema ore3ews...
to mono asxeto einai o titlos tou 8ematos...teleios omos ena pragma:rotflmao: :rotflmao:

stavrogin
11/10/2005, 13:54
αυτο το καινουργιο το BMW ο ειδα απο κοντα ειδα και βιδεο.κανει φοβερα πραγματα,τα κανει ολα, με τα καταλληλα χερια,δεν κανει ταξιδια,θα βγει και μοταρντ, και κανει μοναχα 20.000ευρα,δηλαδη οσο κανει το TDM και το Varadero............................................................................................ ...................................................................MAZI.

efialtis
11/10/2005, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
αυτο το καινουργιο το BMW ο ειδα απο κοντα ειδα και βιδεο.κανει φοβερα πραγματα,τα κανει ολα, με τα καταλληλα χερια,δεν κανει ταξιδια,θα βγει και μοταρντ, και κανει μοναχα 20.000ευρα,δηλαδη οσο κανει το TDM και το Varadero............................................................................................ ...................................................................MAZI.


ΜΗΠΩΣ ΠΡΟΤΙΝΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΤΟ TDM ΚΑΙ ΤΟ VARADERO ANTI ΓΙΑ ΕΝΑ ΒMW ???

ΜΟΥ ΒΑΖΕΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ

afrotwin
11/10/2005, 14:05
genika on-off den 8eorite tipota pano apo 600-650 cc ola ta ala ine maounes me psilo timoni...
ke sto xomatodromo pas me oti dipote
ke me ena kaskanter oles i mixanes kanoune ta panta se video....
:rotflmao: :rotflmao:

ala to v-strom ine mega sooter..... ke min zorizeste


dite ena mega on-off oti miazi me afto ine on-off ta ala ine tra la la


25865

stavrogin
11/10/2005, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
genika on-off den 8eorite tipota pano apo 600-650 cc ola ta ala ine maounes me psilo timoni...
ke sto xomatodromo pas me oti dipote
ke me ena kaskanter oles i mixanes kanoune ta panta se video....
:rotflmao: :rotflmao:

ala to v-strom ine mega sooter..... ke min zorizeste


dite ena mega on-off oti miazi me afto ine on-off ta ala ine tra la la

Σαχλαμαρες...Το χωμα θελει μηχανη που να εξομαλυνει τα εμποδια,να ισιωνει τις στροφες,να χαμηλωνει τα βραχωδη βουναλακια,να κοβει τα δεντρα που βρισκονται στο δρομο σου,θελει δυναμη και μεγεθος,........



.........κατι σαν κι ΑΥΤΟ


25867

TheOneAB
11/10/2005, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Σαχλαμαρες...Το χωμα θελει μηχανη που να εξομαλυνει τα εμποδια,να ισιωνει τις στροφες,να χαμηλωνει τα βραχωδη βουναλακια,να κοβει τα δεντρα που βρισκονται στο δρομο σου,θελει δυναμη και μεγεθος,........



.........κατι σαν κι ΑΥΤΟ aman:dizzy: kai to onoma autou tou ktinous?posa kivika einai to zwwn?auto einai apo mono tou lofos:lol:

efialtis
11/10/2005, 14:52
αυτο δεν είναι μηχανη
ολοκληρος οικιακος εξοπλισμος ειναι
απο τα 120 εργοστασια επιπλου το ζητζω ????


κατι 150 αλογα
2 λιτρα στα 100 καταναλωση
ανεση καναπε
χωρο αποσκευων 300 λιτρα
με 2 ροδες μονο
υπάρχει ???

stavrogin
11/10/2005, 15:06
υπαρχει και στο χωμα μαμαει


25868

TheOneAB
11/10/2005, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
υπαρχει και στο χωμα μαμαει photoshop powered!gamato:lol: :lol: :lol:

stavrogin
11/10/2005, 15:28
Τη σημερων ημερα ,αμα θελεις onoff περνεις οτι μηχανακι γουσταρεις και μαθενεις photoshop:a30: :a30: :a30:

TheOneAB
11/10/2005, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Τη σημερων ημερα ,αμα θελεις onoff περνεις οτι μηχανακι γουσταρεις και μαθενεις photoshop:a30: :a30: :a30:
filosofimeni kouventa kwsti... :lol: :lol:

el_hymador
14/10/2005, 18:40
Καλα , υπαρχει κανεις που να εχει την εντυπωση οτι με ενα πραγμα που ζυγιζει κατα μεσο ορο 230 κιλα μπορει να παει με αξιωσεις στο χωμα?


Παντως εγω ψηφιζω δαγκωτο ΑPRILIA CAPONORD...και λογικη τιμη εχει , και κουκλι ειναι , και abs εχει , και αποψη Ιταλικη εχει , και δεν το εχει παρει και η κουτση Μαρια για να κανει την μοστρα της....(ξερετε τωρα εσεις....)

Το ΚΤΜ950Adventure μπορει να ειναι κορυφαιο , αλλα αν δεν μπορεις να εκμεταλευτεις τις ικανοτητες του , ποιος ο λογος?

Τα Vstrom-KLV δεν εχουν οτι εχει το CAPONORD....

Τα TDM / Multistrada / Navigator ειναι μια κατηγορια απο μονα τους.....

Το Tiger ειναι ξεπερασμενης αισθητικης και λιγο εξω απο τον χορό...

Το GS 1200 ειναι πολυυυυυ ακριβο.....

ποιο εμεινε να δεις ........ρε γαμοτο!.......α! ναι το splinadero:lol:


Mεγαλη απατη η κατηγορια.....αν εξαιρεσεις το ΚΤΜ , που πρεπει να εισαι χερας για να το πας ολα τα αλλα μονο υποσχεσεις ειναι..στην τελικη με 8000 γιουρια , αγοραζεις ενα street (z , fz , cbf , bandit) και εχεις τις ιδιες (ενταξει !περιπου....) επιδοσεις , καλυτερη συμπεριφορα σε ασφαλτο και αν γουσταρεις να πας χωμα , οπου πανε αυτα , πας και εσυ!!

Στο μονο που πλεονεκτουν τα μεγαλα on-off ειναι η ανεση στο ταξιδι και οι ποιο ξεκουραστες (λογω διαδρομης) αναρτησεις....

Dodok edessa
14/10/2005, 21:09
ΚΑΝΕΝΑΣ +1111111111222222222:a2: :a013:


26214

sotosfz6
15/10/2005, 11:42
να και κατι κουνουριο αντι για την μπεμπα..και με ελληνικο ονομα(τσιμπημενη τιμη...καπως περιεργο αλλα πλεον με αλλαγη λαδιων καθε 10000χλμ+ιμαντα που οπως λεει η εταιρια δεν χρειαζεται αλλαγη ή συντηρηση)


26231

el_hymador
17/10/2005, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotosfz6
να και κατι κουνουριο αντι για την μπεμπα..και με ελληνικο ονομα(τσιμπημενη τιμη...καπως περιεργο αλλα πλεον με αλλαγη λαδιων καθε 10000χλμ+ιμαντα που οπως λεει η εταιρια δεν χρειαζεται αλλαγη ή συντηρηση)

...χμ δεν λεω ωραιο ειναι , αλλα αν η αντιπροσωπεια δεν αλλαξει λιγο την πολιτικη της σε οτι αφορα αυτα που χρεωνει για τα service , δεν βλεπω φως...φιλος εχει ενα h-d 883r και οταν πηγαινει για service τον γδερνουν κανονικοτατα και με συνοπτικες διαδικασιες...ασε που αναλωσιμα τοποθετουν μονο δικα τους τα οποια ειναι και αυτα υπερτιμημενα....οχι οτι η bmw ειναι καλυτερη....

Palios-neos
18/10/2005, 19:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotosfz6
να και κατι κουνουριο αντι για την μπεμπα..και με ελληνικο ονομα(τσιμπημενη τιμη...καπως περιεργο αλλα πλεον με αλλαγη λαδιων καθε 10000χλμ+ιμαντα που οπως λεει η εταιρια δεν χρειαζεται αλλαγη ή συντηρηση)


Όσον αφορά το Gs και το Buell δες εδώ τι λένε στα test του εξωτερικού.

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=100848&page=1&pp=15

:beer: