PDA

View Full Version : ΣΠΑΝΙΕΣ ΦΩΝΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ...



irinia
13/11/2013, 06:59
ΚΑΠΟΙΟΙ ΛΙΓΟΙ...........ΕΥΤΥΧΩΣ ΒΛΕΠΟΥΝ..!!




Καί έχουν τά κάκκαλα νά λένε αύτά πού βλέπουν.....



http://www.mrbike.gr/website/sxolia-kai-sxoliana/psemata-skopima-pou-kriboun-alitheies.-grafei-o-ntanis-fotos.html

spyrakos35
13/11/2013, 07:35
χμ....

θα πω την αμαρτία μου λοιπόν....

η πένα του Φώτου μου αρέσει τρελά.... και ναι, λέει αλήθειες (επί το πλείστον)... τον έχω τσιμπήσει όμως να μην διαφέρει από αυτούς που κράζει στο συγκεκριμένο άρθρο.....

SHOOTER045
13/11/2013, 08:06
συμφεροντα λεγονται
μην τσιμπατε-ωωωωωωωωωωωωω τι εκανε το ατομο????????
ισως υπαρχει μια σκια που δεν φαινεται
ρθξτε μια δευτερη και μια τριτη ματια
βασιστειτε στην εμπειρια και την γνωση σας και οχι στο συναισθημα,που σας ξεσηκωσε καποιος δημοσιογραφος

Corki
13/11/2013, 08:10
Μπααα.........το περιοδικο που δουλευει-δουλευε (δεν γνωριζω) ακομα τα ιδια γραφει και η τιμουλα του σταθερη!

Που και που τον πιανει ο πονος αλλα .....ο Ντανης δεν αποτελει εξαιρεση πιστευω!

nicksior
13/11/2013, 09:28
ΚΑΠΟΙΟΙ ΛΙΓΟΙ...........ΕΥΤΥΧΩΣ ΒΛΕΠΟΥΝ..!!




Καί έχουν τά κάκκαλα νά λένε αύτά πού βλέπουν.....



http://www.mrbike.gr/website/sxolia-kai-sxoliana/psemata-skopima-pou-kriboun-alitheies.-grafei-o-ntanis-fotos.html

Σιγά τα κόκκαλα και σιγά την διαπίστωση..
Τρις γραμμές θα αρκούσαν...
Εγραψε ολόκληρη διατριβή περι "αληθείας" και "ψεύδους" με το γνωστό και τετριμένο πλέον , στυλ γραφής , της δήθεν (λόγιας) μαγκιάς "είμαι μορφωμέμο παιδί αλλά τα λέω λιμανίσια και έξω απ`τα δόντια"...
Ξου ρε "επαναστάτη"...

el_hymador
13/11/2013, 09:44
Ζέστη στον δικέφαλο, κραδασμοί στους καρπιαίους σωλήνες, πιάσιμο στα κωλομέρια, σφίξιμο στους πήχεις, αυχενικό, κρύος αέρας στο θωρακα, αν το σκεφτείς όλα τα μηχανάκια για τον πέο είναι...

bulmont
13/11/2013, 09:54
Και βέβαια ειναι λυπηρό να θυμάσαι άξαφνα μετά από 25 χρόνια πως οι ""αγγλιδούλες'' των 90ς
έκοβαν πλαίσια κλπ,....κλπ,όταν τα χρόνια εκείνα ο ειδικός τύπος (στον οποίο εργαζόταν ο Φώτος)
δεν ανέφερε τίποτα γιά την ταμπακιέρα...........

soter3gm
13/11/2013, 11:53
"Τι είχες Γιάννη τι είχα πάντα" το έργο το έχουμε ξαναδεί, όλο και κάποιος που μένει στην "απέξω" για κάποιο λόγο, να κράζει δεν είναι ο πρώτος ούτε και ο τελευταίος που το κάνει.
Το τι "σάπια πατάτα" έχουμε "φάει" από τα τεστ των περιοδικών δεν περιγράφετε την οποία την ξέρουν και κάνουν το κουνέλι, γιατί απομυζούν διαφημίσεις, αεροπορικά εισιτήρια, μηχανάκια σε τιμή που δεν έχετε φανταστεί το πόσο κάτω από τη λιανική τα παίρνουν.
Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι ότι κανένας δεν έχει αναρωτηθεί και να πει: ΜΑ καλά αυτό το "πατσαβούρι" δεν έχει κάτι στραβό ? κάτι που να μην βολεύει τον αναβάτη? όλα απάνω του είναι καλά και άγια?
Όταν μετά τον χρόνο βγαίνουν οι ανακλήσεις και οι βλάβες όλοι λέμε και συμφωνούμε με τα περιοδικά πως "είναι παιδικές ασθένειες" όχι πως δεν το ήξεραν αλλά μας το απόκρυβαν για να ψωνίσουμε.
Το καλλίτερο δεν είναι το περιοδικό, αλλά ο δρόμος και ο αναβάτης να σου πει που πονάει, τι κάνει, τι δεν κάνει. Σαν τους ταρίφες που τα λιώνουν και ξέρουν τι βλάβες παθαίνουν.
Τώρα γιατί τα γράφει ο άνω συγγραφέας ο Θεός και η ψυχή του το ξέρει, δεν με ενδιαφέρει, όχι τώρα ανέκαθεν, γιατί πάντα κάτι έγραφε για να κράξει, και ποτέ δεν έπρεπε να του δίνεις "λαβή" γιατί θα στην έφερνε.

vaska
13/11/2013, 12:48
Και βέβαια ειναι λυπηρό να θυμάσαι άξαφνα μετά από 25 χρόνια πως οι ""αγγλιδούλες'' των 90ς
έκοβαν πλαίσια κλπ,....κλπ,όταν τα χρόνια εκείνα ο ειδικός τύπος (στον οποίο εργαζόταν ο Φώτος)
δεν ανέφερε τίποτα γιά την ταμπακιέρα...........


"Τι είχες Γιάννη τι είχα πάντα" το έργο το έχουμε ξαναδεί, όλο και κάποιος που μένει στην "απέξω" για κάποιο λόγο, να κράζει δεν είναι ο πρώτος ούτε και ο τελευταίος που το κάνει.
Το τι "σάπια πατάτα" έχουμε "φάει" από τα τεστ των περιοδικών δεν περιγράφετε την οποία την ξέρουν και κάνουν το κουνέλι, γιατί απομυζούν διαφημίσεις, αεροπορικά εισιτήρια, μηχανάκια σε τιμή που δεν έχετε φανταστεί το πόσο κάτω από τη λιανική τα παίρνουν.
Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι ότι κανένας δεν έχει αναρωτηθεί και να πει: ΜΑ καλά αυτό το "πατσαβούρι" δεν έχει κάτι στραβό ? κάτι που να μην βολεύει τον αναβάτη? όλα απάνω του είναι καλά και άγια?
Όταν μετά τον χρόνο βγαίνουν οι ανακλήσεις και οι βλάβες όλοι λέμε και συμφωνούμε με τα περιοδικά πως "είναι παιδικές ασθένειες" όχι πως δεν το ήξεραν αλλά μας το απόκρυβαν για να ψωνίσουμε.
Το καλλίτερο δεν είναι το περιοδικό, αλλά ο δρόμος και ο αναβάτης να σου πει που πονάει, τι κάνει, τι δεν κάνει. Σαν τους ταρίφες που τα λιώνουν και ξέρουν τι βλάβες παθαίνουν.
Τώρα γιατί τα γράφει ο άνω συγγραφέας ο Θεός και η ψυχή του το ξέρει, δεν με ενδιαφέρει, όχι τώρα ανέκαθεν, γιατί πάντα κάτι έγραφε για να κράξει, και ποτέ δεν έπρεπε να του δίνεις "λαβή" γιατί θα στην έφερνε.

Ν' αγιάσει ο στόμας σας.
:beer:

notakos600
13/11/2013, 14:19
Γειά σου Ντάνη που μας γαλούχησες με το παραμύθι... :beer:
Και τα ρήματα στο τέλος των προτάσεων να γουστάρω λιμανίσιε μου εσύ.

Allst@rf
13/11/2013, 16:02
ρε μήπως ο τύπος είναι ο master Yoda;

:lol:

paramedic
13/11/2013, 16:48
Λίγο οργισμένο τον έκοψα στο άρθρο. Ε κρίση τώρα, δεν πωλούνται πολλά μηχανάκια, οι εταιρίες έκοψαν τις μίζες για να πει ο "σωστός" δημοσιογράφος καλά λόγια....κρίση παιδί...άστα.

stam2
13/11/2013, 16:50
Σιγά τα κόκκαλα και σιγά την διαπίστωση..
Τρις γραμμές θα αρκούσαν...
Εγραψε ολόκληρη διατριβή περι "αληθείας" και "ψεύδους" με το γνωστό και τετριμένο πλέον , στυλ γραφής , της δήθεν (λόγιας) μαγκιάς "είμαι μορφωμέμο παιδί αλλά τα λέω λιμανίσια και έξω απ`τα δόντια"...
Ξου ρε "επαναστάτη"...

με κάλυψες σε όλα....
κάτι από Ντέπυ Γκολεμά μου φέρνει....

DoctoR_k6
13/11/2013, 17:03
Επειδη ολα τα μοτα εχουν πανω κατω ιδια συμπεριφορα ας παρει αμαξι να ειναι ξεκουραστος κ απροβληματιστος!!
Κ οσο για την γνωμη του ας μας πει πιο μοτο (τους) του αρεσει επειδη ειναι δικαιος κ βλεπει...
Για ολα τα υπολοιπα με καλυψανε οι υπολοιποι!!
Χαιρομαι που καποιοι τελικα βλεπουν κ δεν "χαφτουν" αμασητα ρεπορταζ απο δηθεν...

irinia
13/11/2013, 19:03
EΠΙΤΡΕΨΤΕ ΜΟΥ...................




Νά θεωρήσω τό άρθρο ΑΦΟΡΜΗ, γιά μιά κουβέντα όπου έδώ καί πολύ καιρό
μαλλώνουμε κάθε φορά πού γράφω τά ΚΟΥΣΟΥΡΙΑ τών μοτό.
Ή μόνιμη άπάντηση είναι τά γούστα πληρώνονται μέ κάθε τρόπο..!!
Θά έπρεπε..??
Ή στούς καιρούς πού ζούμε πρέπει νά γυρίσουμε τήν πλάτη στήν άκρίβεια
καί τήν έλλειψη άξιοπιστίας..??
Μάς θαμπώνουν τά μάρκετιγκ,τά όνόματα, κ.λ.π....??


υγ. ΟΥΤΕ ΜΑΣΑΩ ΤΙΠΟΤΕ........ούτε θαυμάζω τόν τύπο,
ούτε τόν ξέρω ,ούτε μέ νοιάζει τί πρέσβευε στό παρελθόν,
ούτε άν ήταν κάπως καί τώρα είναι άλλιώς.
Άφορμή πήρα τά γραφόμενα του γιά κουβέντα.
Συνεπώς εύθυγραμμιστείτε........ΜΕΡΙΚΟΙ,δείτε τήν ούσία
καί άφήστε τή συνουσία..!!

KostasV2
13/11/2013, 23:54
Και βέβαια ειναι λυπηρό να θυμάσαι άξαφνα μετά από 25 χρόνια πως οι ""αγγλιδούλες'' των 90ς
έκοβαν πλαίσια κλπ,....κλπ,όταν τα χρόνια εκείνα ο ειδικός τύπος (στον οποίο εργαζόταν ο Φώτος)
δεν ανέφερε τίποτα γιά την ταμπακιέρα...........

Ο ίδιος δεν εκθείαζε το πρώτο Speed triple τότε;

spyrakos35
14/11/2013, 07:25
Ο ίδιος δεν εκθείαζε το πρώτο Speed triple τότε;

το είχε κιόλας νομίζω....

GFawkes
14/11/2013, 08:06
Μπορει και να το εκθειαζε.....

μεχρι να του κοψει το πλαισιο.....

και λοιπον...


Δεν μπορω να καταλαβω καποιους .....

ΑΝ εχεις κανει κατι λαθος στα 25 σου.....πρεπει να εισαι ο ιδιο μ@λ@## στα 60 σου....

Δεν εχεις δικαιωμα ή ακομα περισσοτερο Υποχρεωση και στους αλλους αλλα και στο εαυτο σου, εαν δεις κατι λαθος να το διορθωσεις...

Οκ υπάρχουν και οι κολοτουμπες, που αλλο λενε δευτερα και αλλο τριτη...αλλα δεν νομιζω οτι ειναι αυτη η περιπτωση.
Τον Φωτο δεν τον γουσταρα οταν εγραφε στο μοτο, και γενικα το θεωρω φαφλατα, αλλα σε οποιονδηποτε ανγνωριζω το δικαιωμα της μετανοιας/αλλαγης αποψης βαση εμπειριων

bulmont
14/11/2013, 08:21
Αν θυμάμαι καλά είχε δημιουργηθεί κάποια κόντρα μεταξύ ΜΟΤΟ και ΜΟΤΟΣΠΟΡ
γιά τα κομένα πλαίσια (στους λαιμούς....). Οταν επιστρέψω Ελλάδα μπορώ να το
επιβεβαιώσω (ή όχι..) ξεψαχνίζοντας τα τεύχη εκείνης της εποχής........................

soter3gm
14/11/2013, 08:36
Αν θυμάμαι καλά είχε δημιουργηθεί κάποια κόντρα μεταξύ ΜΟΤΟ και ΜΟΤΟΣΠΟΡ
γιά τα κομένα πλαίσια (στους λαιμούς....). Οταν επιστρέψω Ελλάδα μπορώ να το
επιβεβαιώσω (ή όχι..) ξεψαχνίζοντας τα τεύχη εκείνης της εποχής........................

Δεν χρειάζεται να το επιβεβαιώσεις είναι γνωστό αυτό την εποχή που έφυγε ο Σταγκωνάκης και πήραν την αντιπροσωπεία οι Ηλιόπουλοι από την αρχή της Μεσογείων και την πήγαν στη Κηφισιά

dimmie_72
14/11/2013, 11:09
Ο Φώτος ήταν μέχρι πρόσφατα έμμισθος της TRIUMPH, δεν το κρύβει, το αναφέρει σε μερικά άρθρα του τώρα που έπαψε να είναι

thunder ace
14/11/2013, 12:34
Αν θυμάμαι καλά είχε δημιουργηθεί κάποια κόντρα μεταξύ ΜΟΤΟ και ΜΟΤΟΣΠΟΡ
γιά τα κομένα πλαίσια (στους λαιμούς....). Οταν επιστρέψω Ελλάδα μπορώ να το
επιβεβαιώσω (ή όχι..) ξεψαχνίζοντας τα τεύχη εκείνης της εποχής........................
Θυμαμαι μια κοντρα για την τελικη του thunderace..........

spyrakos35
14/11/2013, 13:01
Θυμαμαι μια κοντρα για την τελικη του thunderace..........

πωωωωωωωωωω τι μου θύμισες.....

που έκανε το μοτό ολόκληρο άρθρο πως μετράνε, με τι μηχανήματα, φωτογραφίες κακό...........

νομιζα οτι έχει διαγραφεί από την μνήμη μου.....

bulmont
14/11/2013, 13:04
πωωωωωωωωωω τι μου θύμισες.....

που έκανε το μοτό ολόκληρο άρθρο πως μετράνε, με τι μηχανήματα, φωτογραφίες κακό...........

νομιζα οτι έχει διαγραφεί από την μνήμη μου.....




Γεροντική άνοια λέγεται............να το κοιτάξεις


:bawl::bawl:

spyrakos35
14/11/2013, 13:11
Γεροντική άνοια λέγεται............να το κοιτάξεις


:bawl::bawl:

αφού το θυμήθηκα ρε μινάρα...... μια χαρά είμαι :lol:

MG-KTiNoS
14/11/2013, 13:26
το είχε κιόλας νομίζω....

Δεν είχε σπιντ τριπλ ντειτόνα 1200 είχε λίμιτεντ εντίσιον κλπ κλπ
Είχε γράψει κι ένα άρθρο γιατί δεν έβαλε το ρέισινγκ μπουρί που του είχαν κάνει ρεγκάλο κάτι Χόμο
στο νησί. Εγώ δεν τον έκανα ποτέ κέφι γιατί την έλεγε σ αυτούς που είχαν ΤΔΜ.
Του το φυλάω ακόμα... Μανιάτικο κι ας πήρα και γκούτσι στο ενΤο Με Ταξί !

maniatiakos
14/11/2013, 14:41
Eίχε και speed triple το 1ο, αυτό με το μονό στρογγυλό φανάρι σε μαύρο χρώμα.
"Νέγρα" την έλεγε.

dimmie_72
14/11/2013, 14:58
http://www.mrbike.gr/website/i-bitrina/oi-motosikletes-mou.-grafei-o-ntanis-fotos.html

AUFGEBRACHT
14/11/2013, 19:54
45 Ντάνηδες ενός κοκκόρου γνώση - Τί κάνεις Ντάνη; Κουκιά σπέρνω...

Το αίθριο του ΜΟΤΟ φαντάζομαι επειδή δεν ήταν τζαμπέ δεν ήταν μαλακέ και τους συντάκτες του τους ήξερε όλος ο γαλαξίας καθότι ήταν και κάτοχοι του περιώνυμου βραβείου Πούλιτζερ. Γιατί ρε μπαρμπα-Ντάνη διαρηγνύεις τα ιμάτιά σου στο τζαμπέ-μαλακέ αίθριο του διαδικτύου ότι έχουν λειώσει στο πηγαινέλα οι εταιρείες οδικής να ξεφορτώνουν γερμανιδούλες (αλήθεια, οι γερμανιδούλες δεν έχουν όνομα; ) που χαλάνε και κόβουν άξονα και δεν γράφεις μια επιστολή διαμαρτυρίας στο ΜΟΤΟ; Αυτό που δεν ήταν ποτέ τζαμπέ και οι αμερόληπτοι συντάκτες του φοράγανε περιχαρείς τα μπλουζάκια της BMW κι έκαναν τους πλοηγούς στο BMW Biker Meeting; Γιατί ο Καραχάλιος που τον ξέρει η μάνα του δεν έχει βγάλει τσιμουδιά για τα BMW που κόβουν άξονα αλλά αντίθετα τα εκθείαζε και τα λιβάνιζε;

Η δε πολιτικοκοινωνικοοικονομικοψυχολογική προσέγγιση ότι ο μισθός είναι στα 400 ευρώ επειδή κατεβάζουμε δωρεάν μουσική και ταινίες από το ίντερνετ και διαβάζουμε δωρεάν τέστ μοτοσυκλέτας πραγματικά είναι γροθιά στο στομάχι. Όπως και η διαπίστωση προς τον υποαμοιβόμενο των 400 ευρώ ότι είναι άξιος της μοίρας του επειδή δε δίνει έξι (6) ψωροευρώ για περιοδικό μοτοσυκλέτας. Ο Ντάνης μου άνοιξε τα μάτια!!! Αύριο κιόλας θα πάω να αγοράσω 2 τεύχη ΜΟΤΟ για κάθε μέλος της οικογένειάς μου, θα πάω να αγοράσω όλα τα DVD από το Bing Bang Theory και το νέο CD της Άννας Βίσση, του Νίκου Οικονομόπουλου και της Πάολας, λογικά τον επόμενο μήνα θα αμοίβομαι με 3-4 χιλιάρικα καθαρά.

Υ.Γ. Όντως η αλήθεια σε ξεφτιλίζει...