PDA

View Full Version : crypton r 115



thimiosbar
17/11/2013, 01:07
χαιρετω τα μελη του forum. εχω μια απορια για το crypton που εχω , εκει που πηγαινα πορεια καπωσ εκοψε στροφεσ και απο τοτε κατι χτυπαει στον κινητηρα .
Παντος με πηγε σπιτι και μετα το παρατησα εκει σκεπασμενο, αλλα τωρα για λογους οικονομιας λεω να το ξαναφτιαξω , ξερει κανεις τι μπορει να εχει και ποσο θα κοστισει στο περιπου?? καποιο ελλατωμα η μπιελα? οπωσ μοθ λενε πολλοι! αλλοι παλι μοθ λενε οτι ειναι ενα παξιμαδι καποθ στο καρτερ.......... αν ξερει κανεις ασ με βοηθησει παρακαλω!!!!!

vaska
17/11/2013, 07:13
χαιρετω τα μελη του forum. εχω μια απορια για το crypton που εχω , εκει που πηγαινα πορεια καπωσ εκοψε στροφεσ και απο τοτε κατι χτυπαει στον κινητηρα .
Παντος με πηγε σπιτι και μετα το παρατησα εκει σκεπασμενο, αλλα τωρα για λογους οικονομιας λεω να το ξαναφτιαξω , ξερει κανεις τι μπορει να εχει και ποσο θα κοστισει στο περιπου?? καποιο ελλατωμα η μπιελα? οπωσ μοθ λενε πολλοι! αλλοι παλι μοθ λενε οτι ειναι ενα παξιμαδι καποθ στο καρτερ.......... αν ξερει κανεις ασ με βοηθησει παρακαλω!!!!!

Μάλλον αυτό είναι, μπορεί όχι παξιμάδι ίσως κουλουράκι να είναι. Για ψάξτο και πες μας.

SHOOTER045
17/11/2013, 23:36
Μάλλον αυτό είναι, μπορεί όχι παξιμάδι ίσως κουλουράκι να είναι. Για ψάξτο και πες μας.

το παξιμαδι να το βαλεις στο τσαγακι.........

alt+ctrl+del και καθαρισε το παλικαρι.......

SHOOTER045
17/11/2013, 23:41
χαιρετω τα μελη του forum. εχω μια απορια για το crypton που εχω , εκει που πηγαινα πορεια καπωσ εκοψε στροφεσ και απο τοτε κατι χτυπαει στον κινητηρα .
Παντος με πηγε σπιτι και μετα το παρατησα εκει σκεπασμενο, αλλα τωρα για λογους οικονομιας λεω να το ξαναφτιαξω , ξερει κανεις τι μπορει να εχει και ποσο θα κοστισει στο περιπου?? καποιο ελλατωμα η μπιελα? οπωσ μοθ λενε πολλοι! αλλοι παλι μοθ λενε οτι ειναι ενα παξιμαδι καποθ στο καρτερ.......... αν ξερει κανεις ασ με βοηθησει παρακαλω!!!!!

η μανιβελα εχει την ιδια συμπιεση η οχι?
αν οχι ετοιμασου για ελατηρια,η ακομα να ετοιμαζεσαι για βαλβιδες
αν θελεις μονο ελατηρια που θα τα βαλεις με πιστονι,και εφ οσον ο κυλινδρος σου ειναι απειραχτοςυπολογισε-30-40 γιουρα-τιμες επαρχιας ετσι?????
αν εισαι για κυλινδρο-ρεκτιφιε 60-70
καλου κακου αλλαξε και τσιμουχακια βαλβιδων 10-15 γιουρο
χοοντρικα κανα 100αρι