PDA

View Full Version : τρακαρισμα



env12022
18/11/2013, 14:43
Χθες το απογευμα σε μια περιπλοκη διασταυρψη τρακαρα με ενα αλλο μηχανακι :eyepop: !! Αλλαξαμε στοιχεια με το παιδι ..τι διαδικασια πρεπει να ακολουθησω τωρα? η ασφαλεια μου νομιζω δεν ανοικει στον φιλικο διακανονισμο ! (grand )

taisteal
18/11/2013, 14:52
τροχαια φωναξες??

zannisvel
18/11/2013, 14:53
Αν θελεις δωσε καποιες πληροφοριες ετσι ωστε οσοι γνωριζουν να σε βοηθησουν. Ποιος εφταιγε? Τι ασφαλιστικη εχεις εσυ και τι το αλλο παιδι κλπ.
:beer:

SHOOTER045
18/11/2013, 15:02
οταν δεν υπαρχει φιλικος διακανονισμος
χρειαζεται υπευθυνες δηλωσεις εκατερωθεν
επισης αντιγραφο του Δελτιο Οδικου Τροχαιου Ατυχηματος-το συντασει η τροχαια,και σημειωνουν φορες-κατευθυνσεις παραβασεις-π.χ παραβιασεις στοπ,ελειψη διπλωματος,ασφαλειας κλπ
εφ οσον δεν εχει φιλικο θα επρπε να καλεσες την τροχαια απαραιτητα
εγινε ετσι?

andstag
18/11/2013, 15:16
Την ασφαλιστική σου εταιρεία έπρεπε να καλέσεις για να καταγράψει το συμβάν. Ακόμα και τώρα δεν είναι αργά, να τους πάρεις να έρθουν να πάρουν φωτό και να τους δώσεις στοιχεία του άλλου, ονομασίες δρόμων, κατεύθυνση του καθενός.
Πάντως να ξέρεις ότι είναι πάντα καλύτερο να έρχονται επιτόπου.

env12022
18/11/2013, 17:25
οχι δεν την φωναξαμε επι τοπου γιατι θεωρησαμε ππως ηταν μικροζημιες αλλα τελικα ειχαν σπασει καποια πραγματα που κοστιζουν.Εγω εχω Grand ασφαλεια το παιδι δν ξερω

AUFGEBRACHT
18/11/2013, 19:15
οχι δεν την φωναξαμε επι τοπου γιατι θεωρησαμε ππως ηταν μικροζημιες αλλα τελικα ειχαν σπασει καποια πραγματα που κοστιζουν.Εγω εχω Grand ασφαλεια το παιδι δν ξερω

Στην αρχή νόμιζα ότι είχε παπί Grand, μετά κατάλαβα ότι είναι ασφαλιστική με αυτό το όνομα. Εννοείται πως δε συμμετέχει στο φιλικό διακανονισμό ως ασφαλιστική, στην ιστοσελίδα της αναφέρει ότι συνεργάζεται με την Enterprise Insurance PLC με έδρα το Ηνωμένο Βασίλειο, εκτός του ότι αυτή η Enterprise έχει έδρα το Γιβραλτάρ, δεν αναφέρει πουθενά συνεργασία με τη Grand. Να φανταστώ ότι τη διάλεξες λόγω χαμηλών ααφαλίστρων;

SHOOTER045
18/11/2013, 19:22
shit high and watch it,δηλαδη....:confused: