PDA

View Full Version : 1200GS 2013 Σπασμένο Telelever



Σελίδες : [1] 2

stam2
25/11/2013, 14:14
304342

304343

304344

από άλμα ίσως.........

bulmont
25/11/2013, 14:43
Γιά κοίτα φίλε μου, τσοπεριά που γίνεται το εργαλείο...................

el_hymador
25/11/2013, 14:55
Ποιο άλμα; Σιγά μην καθάρισε τραπέζι σε πίστα MX η μοσχάρω... εγώ απλά πιστεύω ότι ο μπροστινός τροχός δεν άντεξε να αναρτάται / διευθύνεται από το telelever και θέλησε να την κάνει...

teogtp
25/11/2013, 14:56
Σαν τουρισταδικο diavel εγινε.

ggs
25/11/2013, 15:04
Καλά , ας λέμε ότι θέλουμε όμως η «πτυσσόμενη» BMW έχει πάρει τα σώβρακα όλων σε πωλησεις …
Τι κι αν εχουν βγαλει η YAMAHA,ΚΤΜ,HONDA,TRIUMPH,DUCATI,KAWASAKI,SUZUKI κ.λ.π. διαφορα μαστοδοντα που μπορει να είναι καλυτερα, φτηνοτερα κ.λ.π

@@
Ακόμα και στην Ελλάδα της κρίσης , ότι καινούργιο μαστόδοντο έχω δει να κυκλοφορεί , είναι BMW….και έχω δει πολλά 2013 μοντέλα…

Stabak
25/11/2013, 15:05
Δεν ειναι και άσχημο έτσι...

zannisvel
25/11/2013, 15:06
Δεν ειναι και άσχημο έτσι...

Αν κατεβαινε λιγο και το πισω ε???

stam2
25/11/2013, 15:08
Ακόμα και στην Ελλάδα της κρίσης , ότι καινούργιο μαστόδοντο έχω δει να κυκλοφορεί , είναι BMW….και έχω δει πολλά 2013 μοντέλα…

πάντως το συγκεκριμένο βρίσκεται δυστυχώς γι' αυτόν που το κλαίει, στην Ελλάδα της κρίσης...

ggs
25/11/2013, 15:13
πάντως το συγκεκριμένο βρίσκεται δυστυχώς γι' αυτόν που το κλαίει, στην Ελλάδα της κρίσης...


Είναι κάποιος γνωστός ?
θα είχε ενδιαφέρον να μάθουμε την αντιμετώπιση της αντιπροσωπείας στο θέμα..

MikeG
25/11/2013, 15:28
πάντως το συγκεκριμένο βρίσκεται δυστυχώς γι' αυτόν που το κλαίει, στην Ελλάδα της κρίσης...

Δε μας λες που βρήκες τις photos μήπως και διαβάσουμε την ιστορία; Από όσο γνωρίζω πάντως έχουν βγει κάποιες ανακλήσεις για κάποια θεματάκια στο μπροστινό σύστημα.

MG-KTiNoS
25/11/2013, 15:35
Έχει πολλεεεεες ιστορίες άμα ψάξεις λίγο....

:lol:

soter3gm
25/11/2013, 16:25
το boll join είναι σπασμένο ελπίζω ο αναβάτης να είναι καλά
Άλλη μια μαλακία made in India ελπίζω ο ιδιοκτήτης να μουρλάνει στης αγωγές και μηνύσεις την BMW

MikeG
25/11/2013, 16:32
το boll join είναι σπασμένο ελπίζω ο αναβάτης να είναι καλά
Άλλη μια μαλακία made in India ελπίζω ο ιδιοκτήτης να μουρλάνει στης αγωγές και μηνύσεις την BMW

Πάντως αυτό βγήκε ανάκληση εδώ και πολύ καιρό. Υπάρχουν υποψίες ότι είναι ο ίδιος λόγος για τον οποίο σκοτώθηκε ο Kevin Ash (http://www.cycleworld.com/2013/01/23/rest-in-peace-kevin-ash/).

sapila racing
25/11/2013, 16:37
Πάντως αυτό βγήκε ανάκληση εδώ και πολύ καιρό. Υπάρχουν υποψίες ότι είναι ο ίδιος λόγος για τον οποίο σκοτώθηκε ο Kevin Ash (http://www.cycleworld.com/2013/01/23/rest-in-peace-kevin-ash/).

Βγηκε τέτοιο πόρισμα Mike?
Aν είναι έτσι πρέπει να την σκίσουν την BMW.

el_hymador
25/11/2013, 16:40
Δεν έχει ξεκαθαριστεί από τι ακριβώς έφυγε ο Ash...

AristidisZ
25/11/2013, 16:41
Είναι κάποιος γνωστός ?
θα είχε ενδιαφέρον να μάθουμε την αντιμετώπιση της αντιπροσωπείας στο θέμα..

Δε μας λες που βρήκες τις photos μήπως και διαβάσουμε την ιστορία; Από όσο γνωρίζω πάντως έχουν βγει κάποιες ανακλήσεις για κάποια θεματάκια στο μπροστινό σύστημα.

οι photos είναι από car.gr ;)

MikeG
25/11/2013, 16:42
Βγηκε τέτοιο πόρισμα Mike?
Aν είναι έτσι πρέπει να την σκίσουν την BMW.

Δεν έχει ειπωθεί επίσημα. Όμως τα γεγονότα συνηγορούν σε αυτό. Τουλάχιστον έτσι έχω μάθει. & για να είμαι απόλυτα σωστός, θα μετασχιματίσω τη φράση μου σε "υπάρχουν υποψίες ότι αυτός είναι ο λόγος".

thalasinos
25/11/2013, 16:44
Τελικα απο εδω ξανθη ειναι, γνωστου.........

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/4351155/

stam2
25/11/2013, 16:46
παίδες μην τρελαι...

οι φωτογραφίες είναι από το καρτζιαρ απλά είπα να μην βάλω όλη την αγγελία γιατί δεν μου φάνηκε ότι είναι απαραίτητο...

ορίστε...
http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/4351155/

MikeG
25/11/2013, 16:48
Εδώ τι έχει ειπωθεί επίσημα για τον Ash.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2267144/Kevin-Ash-British-motorcycle-writer-killed-accident-fellow-journalists-trying-BMW-motorcycle-press-launch.html



p.s Με βάζεις σε σκέψεις.. 900 euros.. χμ.. για να κάνω ένα τηλέφωνο.

p.s2 9000 λέει.. :lol: :lol: Τέρμα οι σκέψεις..

DrBig
25/11/2013, 16:52
Δεν έχει ειπωθεί επίσημα. Όμως τα γεγονότα συνηγορούν σε αυτό. Τουλάχιστον έτσι έχω μάθει. & για να είμαι απόλυτα σωστός, θα μετασχιματίσω τη φράση μου σε "υπάρχουν υποψίες ότι αυτός είναι ο λόγος".

Ο Ash μαλλον σκοτωθηκε απο αλλο προβλημα στο μπροστινο, εικαζεται οτι εφταιγε ειτε το λογισμικο των αναρτησεων, ειτε η ανω εδραση των πηρουνιων. Στην νοτια αφρικη ομως δεν τιθεται θεμα 'διεξοδικης ερευνας'.

stam2
25/11/2013, 16:53
εκτός από άλμα, θα μπορούσε να είναι και lowside με κατάληξη σε τοίχο με την κοιλιά αν και δεν μου φαίνεται τόσο πιθανό...

iliasfyntanidis
25/11/2013, 17:05
Εμένα μου φαίνεται για προβληματική χυτευση του συγκεκριμένου κομματιού.Αν διακρίνω καλα...
Εχει σταυρο το συγκεκριμένο μηχανακι;
Προφανώς και θα τα ξήλωσε όλα;
Ο αναβάτης απο την Ξάνθη τι εχει να πει;
Πως συνέβη κατω απο ποιες συνθήκες....

bulmont
25/11/2013, 17:26
Και το χτύπημα (βούλιαγμα) στην εξάτμιση πώς έγινε;;;;

faraway
25/11/2013, 17:48
Ω ρε πίκρα .... :sick:

να χεις σκάσει τα ωραία σου λεφτάκια και να το βλέπεις έτσι . :sad:

Γιατί όμως πωλείτε ? :confused:
Δεν θα έπρεπε να του το αλλάζει η αντιπροσωπεία (?)..... ρε μπας και είναι από κανά ατύχημα ?

spyrakos35
25/11/2013, 18:11
Ω ρε πίκρα ....
Γιατί όμως πωλείτε ? :confused:
Δεν θα έπρεπε να του το αλλάζει η αντιπροσωπεία (?)..... ρε μπας και είναι από κανά ατύχημα ?αι γεια σου...

vaska
25/11/2013, 18:16
Δεν χαλάνε από μόνα τους τα τελελέβερ ωρέ, πρέπει να έχει φάει καλή βροντιά ο παλίκαρος

DrBig
25/11/2013, 18:25
Δεν χαλάνε από μόνα τους τα τελελέβερ ωρέ, πρέπει να έχει φάει καλή βροντιά ο παλίκαρος

Χωρις να εχει παθει κατι η ζαντα?
Τα χυτα αλουμινενια κομματια που χρησιμοποιει η μπεμπε τα τελευταια χρονια δεν ειναι και της καλλιτερης ποιοτητας εδω που τα λεμε.
Με το 1150 ειχα μετωπικη με αμαξι και το μονο που επαθε ειναι να στραβωσει λιγο το Α του τελελεβερ και το κατω μερος των πηρουνιων. Το μηχανακι θα μπορουσε να κινηθει μετα την τρακα (εστω και λιγο παραξενα), εγω ομως οχι. Ειμαι σιγουρος οτι αν το παθαινε αυτο ενα 1200, θα διαλυονταν.

vaska
25/11/2013, 20:28
Χωρις να εχει παθει κατι η ζαντα?
Τα χυτα αλουμινενια κομματια που χρησιμοποιει η μπεμπε τα τελευταια χρονια δεν ειναι και της καλλιτερης ποιοτητας εδω που τα λεμε.
Με το 1150 ειχα μετωπικη με αμαξι και το μονο που επαθε ειναι να στραβωσει λιγο το Α του τελελεβερ και το κατω μερος των πηρουνιων. Το μηχανακι θα μπορουσε να κινηθει μετα την τρακα (εστω και λιγο παραξενα), εγω ομως οχι. Ειμαι σιγουρος οτι αν το παθαινε αυτο ενα 1200, θα διαλυονταν.

Μπορεί να προσπάθησε ν' ανέβει πεζοδρόμιο (από αυτά τα δίπατα ξέρεις) ή να το κατέβει

:bawl::bawl:

spyrakos35
25/11/2013, 21:17
Δεν υπαρχει λογικος ανθρωπος που να ειχε παθει τετοια ζημια, να μην φταιει κ να μην ειχε βγει με την χατζαρα να κυνηγαει κεφαλια.....

Μπορει να την πηρε ετσι σε τιμη ξεφτιλα απο εξω με σκοπο να την πουλησει ανταλλακτικα...

Kostas2B
25/11/2013, 21:44
Δηλαδη στις παρακατω φωτο τι τραγικο μπορει να εκανε ο αναβατης και να επαθε τετοια ζημια?

304401

304402

Ας μην κοροιδευομαστε,η τιμη της και το ονομα της υποτιθεται οτι δε θα επρεπε να δικαιολογουν τετοιες ζημιες...Ειναι πολυ αναξιοπιστη για τα λεφτα που κοστιζει,σε καμια περιπτωση δεν τα αξιζει!

byron
25/11/2013, 22:33
Μπορει να την πηρε ετσι σε τιμη ξεφτιλα απο εξω με σκοπο να την πουλησει ανταλλακτικα...

What? :confused:

AUFGEBRACHT
25/11/2013, 22:40
Δηλαδη στις παρακατω φωτο τι τραγικο μπορει να εκανε ο αναβατης και να επαθε τετοια ζημια?

Αυτό που δεν έκανε ο δίπλα με την ίδια μοτοσυκλέτα που δεν έχει ζημιά...

toyar
01/12/2013, 07:40
επειδη δεν εχω δει απο κοντα......... ολα τα φορτια περνουν απο τη διατομη που φαινεται και ειναι σαν προφιλ για αλουμινενια μπαλκονοπορτα;:confused:

toyar
01/12/2013, 07:42
Αυτό που δεν έκανε ο δίπλα με την ίδια μοτοσυκλέτα που δεν έχει ζημιά...

δηλαδη να μεινει ακουρευτος;:D

notakos600
01/12/2013, 08:51
Πλάκα-πλάκα δεν είναι κακό να το βγάζει και τσόπερ η BMW. :p

MG-KTiNoS
01/12/2013, 11:01
πλάκα πλάκα όσοι τα ζόρισαν τα πήραν στο χέρι
(για αυτό και κάτι "παράξενοι" δεν αλλάζουν τα παλιά)

:cool:

notakos600
01/12/2013, 11:45
πλάκα πλάκα όσοι τα ζόρισαν τα πήραν στο χέρι
(για αυτό και κάτι "παράξενοι" δεν αλλάζουν τα παλιά)

:cool:

Το ίδιο ισχύει και για τα αυτοκίνητα της BMW. ;)

el-Gatto
01/12/2013, 18:11
Και το χτύπημα (βούλιαγμα) στην εξάτμιση πώς έγινε;;;;
Όταν για κάποιο λόγο ,σου κοπεί στα δυό η μοτοσυκλέτα σου εν'κινήσει ,δε νομίζεις ότι η φυσιολογική εξέλιξη του συμβάντος θα είναι η πτώση ;;;
Όταν πέσεις κ μάλιστα από τη μεριά της εξάτμισης ,δε νομίζεις ότι είναι φυσιολογικό να χτυπήσει-βουλιάξει το "μπουρί" σου ;;;
Σου εύχομαι να μη χρειαστεί ποτέ να επιβεβαιώσεις στην πράξη ,αυτή τη στοιχειώδη "λογική διεργασία".



Δεν υπαρχει λογικος ανθρωπος που να ειχε παθει τετοια ζημια, να μην φταιει κ να μην ειχε βγει με την χατζαρα να κυνηγαει κεφαλια.....
...
Εξαρτάται από την οικονομική δυνατότητα κ τις ψυχολογικές αντοχές του καθενός.
Δεν μπορούν όλοι να αφήσουν 20χιλιάρικα στην αυλή να σαπίζουν ,
να χαλάσουν άλλα 10 σε δικονομικά έξοδα ,
να αφιερώσουν απίστευτο χρόνο από τη ζωή τους ασχολούμενοι με όλη αυτή τη ψυχοφθόρο διαδικασία ,
κι αν εν τω μεταξύ δε σπάσει το στομάχι τους κ δεν κλείσει κι η Μπεμπέ...
...σε καμιά 10αριά χρόνια ,να τελεσιδηκήσει η δικαίωση τους από την "Ελληνική Δικαιοσύνη".

Αν το ψάξεις ,υπάρχει ανάλογο thread εδώ ,συμφορουμίτη που είχε τις αντοχές ,το κυνήγησε ,και δικαιώθηκε.
Εστω κι αν μέχρι να....άσπρισαν οι τρίχες των μαλλιών του.
Μπεμπέ fail κι αυτός.

bulmont
01/12/2013, 18:29
Όταν για κάποιο λόγο ,σου κοπεί στα δυό η μοτοσυκλέτα σου εν'κινήσει ,δε νομίζεις ότι η φυσιολογική εξέλιξη του συμβάντος θα είναι η πτώση ;;;
Όταν πέσεις κ μάλιστα από τη μεριά της εξάτμισης ,δε νομίζεις ότι είναι φυσιολογικό να χτυπήσει-βουλιάξει το "μπουρί" σου ;;;
Σου εύχομαι να μη χρειαστεί ποτέ να επιβεβαιώσεις στην πράξη ,αυτή τη στοιχειώδη "λογική διεργασία".
.


Tέτοιου είδους βούλιαγμα είναι απίθανο να γίνει από πτώση γιατί το σημείο του χτυπήματος
είναι σε ''νεκρό'' σημείο μεταξύ κυλίνδρου και κάρτερ και αρκετά προφυλαγμένο σε
περίπτωση πτώσης. Δεν είναι όμως το ίδιο προφυλαγμένο σε χτύπημα με την μοτοσυκλέτα όρθια.
Μήπως λοιπόν προϋπήρχε χτύπημα στην μοτοσυκλέτα;;;;

vaska
01/12/2013, 18:43
ρε συνομωσιολόγοι από τρακάρισμα είναι και θέλει να την πουλήσει γι' ανταλλακτικά λέμε, τι δεν καταλαβαίνετε ???
:smokin:

DrBig
01/12/2013, 18:45
Η πλακα ειναι οτι κανεις δεν εχει παρει τηλεφωνο να ρωτησει!

vaska
01/12/2013, 19:15
Η πλακα ειναι οτι κανεις δεν εχει παρει τηλεφωνο να ρωτησει!

Από διπλανό φόρουμ επιβεβαιώθηκε

manosamos
01/12/2013, 19:24
ρε συνομωσιολόγοι από τρακάρισμα είναι και θέλει να την πουλήσει γι' ανταλλακτικά λέμε, τι δεν καταλαβαίνετε ???
:smokin:

Τους γ@@@σες την φαντασιωση τωρα...........:D

vaska
01/12/2013, 19:31
Τους γ@@@σες την φαντασιωση τωρα...........:D

χαχαχαχα

μπα σώπα ρε σε λίγο κάτι άλλο σχετικό με μπεμπέ θα ξεφυτρώσει και θα ξεφαντώσουν και πάλι οι συνομωσιολόγοι

:bawl:

el-Gatto
01/12/2013, 19:33
Η πλακα ειναι οτι κανεις δεν εχει παρει τηλεφωνο να ρωτησει!
Den telei antalaktika bebe kardia mou. :D




Τους γ@@@σες την φαντασιωση τωρα...........:D
Ναι ρε γμτ....:lol:

spyrakos35
01/12/2013, 20:08
Εξαρτάται από την οικονομική δυνατότητα κ τις ψυχολογικές αντοχές του καθενός.
Δεν μπορούν όλοι να αφήσουν 20χιλιάρικα στην αυλή να σαπίζουν ,
να χαλάσουν άλλα 10 σε δικονομικά έξοδα ,
να αφιερώσουν απίστευτο χρόνο από τη ζωή τους ασχολούμενοι με όλη αυτή τη ψυχοφθόρο διαδικασία ,
κι αν εν τω μεταξύ δε σπάσει το στομάχι τους κ δεν κλείσει κι η Μπεμπέ...
...σε καμιά 10αριά χρόνια ,να τελεσιδηκήσει η δικαίωση τους από την "Ελληνική Δικαιοσύνη".

Αν το ψάξεις ,υπάρχει ανάλογο thread εδώ ,συμφορουμίτη που είχε τις αντοχές ,το κυνήγησε ,και δικαιώθηκε.
Εστω κι αν μέχρι να....άσπρισαν οι τρίχες των μαλλιών του.
Μπεμπέ fail κι αυτός.

Γατε ο Γιωργος δεν ειχε τετοια εμφανη ζημια....... Ηταν πολυ πιο μπερδεμενο το θεμα του.....

el-Gatto
01/12/2013, 21:16
Γατε ο Γιωργος δεν ειχε τετοια εμφανη ζημια....... Ηταν πολυ πιο μπερδεμενο το θεμα του.....

Nαι...το'χα διαβάσει όλο το θέμα.

Αν και ,απ'ότι λέν οι παραπάν' ,που πήραν τηλέφωνο τον ατυχήσαντα :D ,η συγκεκριμένη ζημιά ήταν αποτέλεσμα σύγκρουσης.
Οπότε ,κι εδώ είναι πιο μπερδεμένο.

Τελικά ,υπάρχει ή όχι θέμα αστοχίας υλικού-κατασκευής ;;;

spyrakos35
01/12/2013, 21:21
Αν και ,απ'ότι λέν οι παραπάν' ,που πήραν τηλέφωνο τον ατυχήσαντα :D ,η συγκεκριμένη ζημιά ήταν αποτέλεσμα σύγκρουσης.
Οπότε ,κι εδώ είναι πιο μπερδεμένο.

Τελικά ,υπάρχει ή όχι θέμα αστοχίας υλικού-κατασκευής ;;;

αφού είναι αποτέλεσμα σύγκρουσης, καθόλου μπερδεμένο....

τα δικά μας μυαλά έχουν θέμα αστοχίας..... ;)

MG-KTiNoS
01/12/2013, 22:03
Κάποιος κάποτε πήγε Σκοτία με ΤΔΜ και παρέα είχε μια τέτοια βάρκα, ε για μαντέψτε...
Επισκέφτηκε όλες τις αντιπροσωπίες ΒΜW στην ΕΕ!
:lol:

304902

Τραβάτε πάρτε τη !!!!!


:lol:

MG-KTiNoS
01/12/2013, 22:19
http://www.youtube.com/watch?v=tGbgIOSBUCM

(εδώ είχαμε αλλαγή πλαισίου)
:D

spyrakos35
02/12/2013, 05:41
http://www.youtube.com/watch?v=tGbgIOSBUCM

(εδώ είχαμε αλλαγή πλαισίου)
:D

Καποιος που ειχε τδμ απο δω μεσα μου χει πει οτι του το αλλαξανε μια φορα λογω στραβου πλαισιου κ το καλο ηταν κ αυτο στραβο......

Κρατα λοιπον μικρο καλαθακι Νικολα.....

vaska
02/12/2013, 07:08
Καποιος που ειχε τδμ απο δω μεσα μου χει πει οτι του το αλλαξανε μια φορα λογω στραβου πλαισιου κ το καλο ηταν κ αυτο στραβο......

Κρατα λοιπον μικρο καλαθακι Νικολα.....

Τώρα πρόσφατα ξανασηκώθηκε το θέμα του παιδιού με το τράιουμφ. Στραβό πλαίσιο η υποπλαίσιο δεν θυμάμαι που αντικατασταθηκε με καινούριο επίσης στραβό.

μτψ λοιπόν, όλα είναι τύχη σε κάποιο βαθμό.

soter3gm
02/12/2013, 08:57
Πάντως όταν τράκαρα με τη μπουμπού μου, πίσω από μια καρακάξα που κοκάλωσε στα φρένα χωρίς καμιά αιτία, το μόνο που έπαθε είναι το ball joint και λίγο το tellelever τίποτε άλλο.
Βέβαια η μπουμπου είναι τεχνολογίας τεθωρακισμένου Β'ΠΠ και επί της ευκαιρίας άλλαξα και τσιμούχες στα καλάμια. Όλη η ζημιά μου κόστισε 60 ευρώπουλα έξω την εργασία που ήταν 0€

notakos600
02/12/2013, 09:02
επειδη δεν εχω δει απο κοντα......... ολα τα φορτια περνουν απο τη διατομη που φαινεται και ειναι σαν προφιλ για αλουμινενια μπαλκονοπορτα;:confused:

Την ίδια απορία έχω κι εγώ...:eek:
Ένα παράθυρο (μπαλκονόπορτας) στον κόσμο.:lol:

stam2
02/12/2013, 10:24
παιδιά 5 χλστα αλουμίνιο είναι με νεύρα... πόσο πιο χοντρό να το κάνουν....?

απλά υπάρχει και η αστοχία υλικού πιστεύω....

γιατί τα αλουμινένια πλαίσια, τί νομίζετε? ότι είναι μασίφ....???

DrBig
02/12/2013, 10:51
παιδιά 5 χλστα αλουμίνιο είναι με νεύρα... πόσο πιο χοντρό να το κάνουν....?

απλά υπάρχει και η αστοχία υλικού πιστεύω....

γιατί τα αλουμινένια πλαίσια, τί νομίζετε? ότι είναι μασίφ....???


Το κραμα και η ποιοτητα χυτευσης πασχουν, οχι το παχος. Αν δεις φωτο σε μεγεθυνση φαινεται απο το οτι το μεταλο στην επιφανεια τομης ειναι κοκκωδες. Απο τοτε που μεταφερθηκε το κατω σημειο εδρασης της αναρτησης στο μπροστινο μερος του ψαλιδιου απο το bevel box που ηταν παλιοτερα, αρχισαν τα προβληματα στο παραλεβερ. Σε 1100 και 1150 παντως δεν εχω δει κατι παρομοιο. Απο τα 1200 κι επειτα ομως τα 'ελαφρυνανε'. Στα HP2E μαλιστα ειναι ενισχυμενα με πλακες, αλλα κι εκει εχω δει κομμενο στο ιδιο περιπου σημειο.
Μονομπρατσος αξονας σε ον-οφφ ειναι ισως απο τις χειροτερες ιδεες εβερ στην ιστορια των μοτοσυκλετων. Η θα ειναι πενταβαρο, η θα σπαει.
Εχω ακομα το bevel drive απο ενα 1150. Θα το ζυγισω με πρωτη ευκαιρια να γελασετε.

stam2
02/12/2013, 11:24
Το κραμα και η ποιοτητα χυτευσης πασχουν, οχι το παχος. Αν δεις φωτο σε μεγεθυνση φαινεται απο το οτι το μεταλο στην επιφανεια τομης ειναι κοκκωδες. Απο τοτε που μεταφερθηκε το κατω σημειο εδρασης της αναρτησης στο μπροστινο μερος του ψαλιδιου απο το bevel box που ηταν παλιοτερα, αρχισαν τα προβληματα στο παραλεβερ. Σε 1100 και 1150 παντως δεν εχω δει κατι παρομοιο. Απο τα 1200 κι επειτα ομως τα 'ελαφρυνανε'. Στα HP2E μαλιστα ειναι ενισχυμενα με πλακες, αλλα κι εκει εχω δει κομμενο στο ιδιο περιπου σημειο.
Μονομπρατσος αξονας σε ον-οφφ ειναι ισως απο τις χειροτερες ιδεες εβερ στην ιστορια των μοτοσυκλετων. Η θα ειναι πενταβαρο, η θα σπαει.
Εχω ακομα το bevel drive απο ενα 1150. Θα το ζυγισω με πρωτη ευκαιρια να γελασετε.

+όσα θες... το ίδιο λέμε. δεν είναι θέμα πάχους μετάλλου.

όσο για την ιδέα μονόμπρατσο σε ον-οφφ συμφωνώ είναι οξύμωρο, αλλά χρόνο με το χρόνο αποδεικνύουν με επιμονή και υπομονή (των πελατών τους πολλές φορές) ότι γίνεται...
είναι σαν την αιώνια αμφισβήτηση του boxer ότι είναι απαρχαιωμένος, αλλά οι γερμανοί επιμένουν να τον εκσυγχρονίζουν....

byron
02/12/2013, 11:32
είναι σαν την αιώνια αμφισβήτηση του boxer ότι είναι απαρχαιωμένος, αλλά οι γερμανοί επιμένουν να τον εκσυγχρονίζουν....

Σορρυ, αλλά είναι απαρχαιωμένος. Και δεν τον εκσυγχρονίζουν οι Γερμανοί...οι πελάτες τους το κάνουν επιλέγοντας για λόγους "αγνωστους" ένα κινητήρα σύμβολο. H ΒΜW προσπάθησε και να τον εξαφανίσει με την σειρά Κ...
Παρόλα αυτά, είναι γκαμούτσα, και ο ανταγωνισμός έχει δείξει οτι ένας κινητήρας μπορεί να έχει το μισό του βάρος, υψηλότερη απόδοση και καλύτερη αξιοπιστία.

H.A.Balafoutre
02/12/2013, 11:52
Εγώ θα παραθέσω απλά ένα θεματάκι πολύ χρήσιμο...

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=137627

Του χρήστη "Γιαγιά Αρκούδα" είναι...

DrBig
02/12/2013, 12:24
Σορρυ, αλλά είναι απαρχαιωμένος. Και δεν τον εκσυγχρονίζουν οι Γερμανοί...οι πελάτες τους το κάνουν επιλέγοντας για λόγους "αγνωστους" ένα κινητήρα σύμβολο. H ΒΜW προσπάθησε και να τον εξαφανίσει με την σειρά Κ...
Παρόλα αυτά, είναι γκαμούτσα, και ο ανταγωνισμός έχει δείξει οτι ένας κινητήρας μπορεί να έχει το μισό του βάρος, υψηλότερη απόδοση και καλύτερη αξιοπιστία.

Το θεμα αξιοπιστιας πιστευω ειναι καθαρα θεμα bmw, οχι μποξερ. Στα αλλα συμφωνω απολυτα. Να πουμε και τα θετικα του ομως, που ειναι χαμηλο κεντρο βαρους, πανευκολη ψυξη και σερβις και πολυ ομαλη λειτουργια και ροπη χαμηλα.

stam2
02/12/2013, 14:33
Σορρυ, αλλά είναι απαρχαιωμένος. Και δεν τον εκσυγχρονίζουν οι Γερμανοί...οι πελάτες τους το κάνουν επιλέγοντας για λόγους "αγνωστους" ένα κινητήρα σύμβολο. H ΒΜW προσπάθησε και να τον εξαφανίσει με την σειρά Κ...
Παρόλα αυτά, είναι γκαμούτσα, και ο ανταγωνισμός έχει δείξει οτι ένας κινητήρας μπορεί να έχει το μισό του βάρος, υψηλότερη απόδοση και καλύτερη αξιοπιστία.

μαζί σου...
αλλά τα γεγονότα είναι γεγονότα...
και αυτή τη στιγμή ο boxer των 1200κεκ είναι η εμπορική ναυαρχίδα ταυτόχρονα της bmw, αλλά και της κατηγορίας mega on-off...
αν τώρα τον εκσυγχρονίζουν οι γερμανοί ή οι πελάτες τους, ή απλά οι Γερμανοί εκσυγχρόνισαν το marketing τους και με αυτό πουλάνε, είναι άλλη συζήτηση....

πάντως για να επανέλθουμε στο θέμα, το ότι σπάνε τα μπρατσάκια τους δεν φταίει το πάχος του μετάλλου, φταίει ότι είμαστε ακόμα στη μέση μίας γεναίας μάχης των γερμανών να κάνουν κάτι διαφορετικά από τους άλλους και να το πετυχαίνουν τελικά...

αν και μην ξεχνάμε ότι το μονόμπρατσο σε μεγκα ον-οφφ πια, μετά από τους Γερμαναράδες το υιοθέτησαν και οι σχιστομάτηδες, και οι λουλούδες....

toyar
02/12/2013, 18:21
παντως ο συνδυασμος μονομπρατσο με αξονα μεταδοσης σε πανβαρο on-off +τριβαλιτσο και με απαιτηση για μειωμενο μη αναρτωμενο βαρος χρειαζεται πολλα (και φραγκατα) πειραματοζωα για να εξελιχθει

faraway
02/12/2013, 18:41
Ρε παίδες ,


κυκλοφορούν 200.000 gs εκεί εξώ .
Σπάσαν και κανά 1000αρί ψαλίδια και το κάναμε θέμα .

Μιλάμε δλδ για 0,5 % ποσοστό αστοχίας υλικού . Εεεεε πόσο να είχε ?? :confused:
ή πιστεύετε ότι υπάρχουν εταιρείες χωρίς ποσοστά αστοχίας , πείτε το μου να πέσω από το γεφύρι ΤΩΡΑ που εχουν το φράγμα ανοιχτό . :lol::lol:



υγ. τα νούμερα είναι αυθαίρετα :a014:

DrBig
02/12/2013, 18:56
Ρε παίδες ,


κυκλοφορούν 200.000 gs εκεί εξώ .
Σπάσαν και κανά 1000αρί ψαλίδια και το κάναμε θέμα .

Μιλάμε δλδ για 0,5 % ποσοστό αστοχίας υλικού . Εεεεε πόσο να είχε ?? :confused:
ή πιστεύετε ότι υπάρχουν εταιρείες χωρίς ποσοστά αστοχίας , πείτε το μου να πέσω από το γεφύρι ΤΩΡΑ που εχουν το φράγμα ανοιχτό . :lol::lol:



υγ. τα νούμερα είναι αυθαίρετα :a014:

Υποθεση στην υποθεση σου....αν απο τα 200,000 τα 2000 μονο πηγαιναν χωμα απο τα οποια τα 1000 σπασαν, τι θα λεγαμε τοτε?

MG-KTiNoS
02/12/2013, 18:58
Στα 100000 τουριστικά άξονας γιοκ, άμα του τα ρίξεις και πιο πριν...

faraway
02/12/2013, 18:59
Θα λέγαμε ότι όποιος μπαίνει χώμα με δαύτο , έχει 50-50 πιθανότητες να βγει όρθιος !! :lol:

toyar
02/12/2013, 20:18
εχουν κυκλοφορησει 50000000 παπια και δεν εχει ακουστει ποτε να σπαει αυτο το δυσμοιρο λαμαρινενιο ψαλιδακι.....
αυτο τι ποσοστο αστοχιας υλικου ειναι;:smokin:

rider
02/12/2013, 20:23
:owned:

faraway
02/12/2013, 20:32
εχουν κυκλοφορησει 50000000 παπια και δεν εχει ακουστει ποτε να σπαει αυτο το δυσμοιρο λαμαρινενιο ψαλιδακι.....
αυτο τι ποσοστο αστοχιας υλικου ειναι;:smokin:

Ρώτα και πόσοι με innova τώρα έχουν πάρει τη μπιέλα στη μασχάλη , εκεί να δεις ποσοστά αστοχίας ;)

toyar
02/12/2013, 20:56
φανταζεσαι κατοχο innova με τη μπιελα παραμασχαλα αντι να κατεβαζει καντηλια να προσπαθει να πεισει τους υπολοιπους παποβιους οτι η μπιελα-κουδουνιστρα ειναι θεμα χαρακτηρα;:p

spyrakos35
02/12/2013, 21:19
this thread is EPICARA :lol:

el_hymador
02/12/2013, 21:35
Ένσταση: αν ειχα σκάσει 20000 για να πάρω αυτό το πράμα και μου έσπαγε το τελελε θα ντρεπόμουν να παραδεχθω εμμέσως πλην σαφώς τη μ@λ@κι@ μου και θα έλεγα ότι στούκαρα... οπότε πως είμεθα σίγουροι για την αξιοπιστία των λεγομένων του κυρίου αυτού; ε; ε; ε;


http://www.funnyjunk.com/funny_pictures/4505133/8+10/46#46

(ενεργοποιήστε ρε σεις την δυνατότητα να ανεβάζουμε gifs)

stefanos
02/12/2013, 22:25
πάντως για να επανέλθουμε στο θέμα, το ότι σπάνε τα μπρατσάκια τους δεν φταίει το πάχος του μετάλλου, φταίει ότι είμαστε ακόμα στη μέση μίας γεναίας μάχης των γερμανών να κάνουν κάτι διαφορετικά από τους άλλους και να το πετυχαίνουν τελικά...

αν και μην ξεχνάμε ότι το μονόμπρατσο σε μεγκα ον-οφφ πια, μετά από τους Γερμαναράδες το υιοθέτησαν και οι σχιστομάτηδες, και οι λουλούδες....

Οι Γερμανοί φτιάχνουν μονόμπρατσα δεκαετίες τώρα ,τους τρέξανε ιδιώτες (οχι εργοστάσια με 20 kamaz σερβις) σε Παρίσια Ντακάρ με τερματισμούς, και δεν θυμάμαι να ακουγόντουσαν σπασίματα.
Όσο για το μονόμπρατσο πραγματικά νομίζω ότι είναι ο πιό εύκολος (αν όχι πρακτικά μοναδικός) τρόπος προκειμένου να βάλεις άξονα.

MG-KTiNoS
03/12/2013, 00:42
Όσο για το μονόμπρατσο πραγματικά νομίζω ότι είναι ο πιό εύκολος (αν όχι πρακτικά μοναδικός) τρόπος προκειμένου να βάλεις άξονα.

Η γιαμάχα που δεν έχει μονομπρατσο είναι πολύυυυ πιο καλά. Το μονομπρατσο γενικά έχει προβλήμα γιατί είναι μια μη αρμονική κατασκευή.
Και η μοτο γκούτσι έχει πιο καλό μονόμπρατσο από τα Γερμανικά με το μπαρδόν !
:D

harris_x
03/12/2013, 09:33
:evil:

stefanos
03/12/2013, 10:32
Η γιαμάχα που δεν έχει μονομπρατσο είναι πολύυυυ πιο καλά. Το μονομπρατσο γενικά έχει προβλήμα γιατί είναι μια μη αρμονική κατασκευή.
Και η μοτο γκούτσι έχει πιο καλό μονόμπρατσο από τα Γερμανικά με το μπαρδόν !
:D

συμφωνούμε λοιπόν:)

cityfly
03/12/2013, 11:01
Όσο για το μονόμπρατσο πραγματικά νομίζω ότι είναι ο πιό εύκολος (αν όχι πρακτικά μοναδικός) τρόπος προκειμένου να βάλεις άξονα.

έτσι στα γρήγορα αυτά που μου ρθαν στο μυαλό
Το FJR κυκλοφορεί χρόνια με άξονα και κλασσικό ψαλίδι με μονό αμορτισέρ και το XJ με διπλό

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/91/Yamaha_XJ650_Shaft_Drive.jpg

harris_x
03/12/2013, 11:03
Παιδιά το θέμα είναι άλλο.

1200GS 2013 Σπασμένο Telelever

makis206
03/12/2013, 11:10
Παιδιά το θέμα είναι άλλο.

1200GS 2013 Σπασμένο Telelever

Που το περίεργο για να το κάνουμε και θέμα..;:lol:

sapila racing
03/12/2013, 11:14
Η γιαμάχα που δεν έχει μονομπρατσο είναι πολύυυυ πιο καλά. Το μονομπρατσο γενικά έχει προβλήμα γιατί είναι μια μη αρμονική κατασκευή.
Και η μοτο γκούτσι έχει πιο καλό μονόμπρατσο από τα Γερμανικά με το μπαρδόν !
:D

Ας είναι καλά ο Dr John που τους το έφτιαξε, γιατί απο μόνοι τους οι Guzzαίοι αγρόν ηγόραζαν. ;)

stefanos
03/12/2013, 12:11
έτσι στα γρήγορα αυτά που μου ρθαν στο μυαλό
Το FJR κυκλοφορεί χρόνια με άξονα και κλασσικό ψαλίδι με μονό αμορτισέρ και το XJ με διπλό

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/91/Yamaha_XJ650_Shaft_Drive.jpg

Δηλαδή λές να μπορεί να γίνει και κάτι αντίστοιχο με το paralever? δεν νομίζω...
Και δεν νοιάζομαι κιόλας.

DimChios
05/12/2013, 08:58
πλάκα πλάκα όσοι τα ζόρισαν τα πήραν στο χέρι


:cool:

:nono:

taisteal
05/12/2013, 19:50
εδω ενα ΑΝτΒΕΝΤΣΟΥΡ 1200 πηγε να κατεβει πεζοδρομιο ψηλο,και εσπασε η ζαντα.....γελουσαν και τα τσιμεντα....και ολη η πλατεια μαζι...


:cry::lol::lol:

amyroukai
06/12/2013, 16:08
εδω ενα ΑΝτΒΕΝΤΣΟΥΡ 1200 πηγε να κατεβει πεζοδρομιο ψηλο,και εσπασε η ζαντα.....γελουσαν και τα τσιμεντα....και ολη η πλατεια μαζι...


:cry::lol::lol:
πουθενά δεν είναι ασφαλείς οι μπεμβεδάκηδες πιά;

manosamos
06/12/2013, 16:23
Πριν 30 χρονια στις μοτοκουβεντες μας κανεις δεν σχολιαζε τις BMW,οχι επειδη ηταν απροβληματιστες αλλα επειδη ηταν ανυρκτες στην ελληνικη αγορα και λογο κοστους και λογο ιπποδυναμης.Ο περιορισμος στα 100 αλογα λογο γερμανικης νομοθεσιας τους ειχε κανει αουτσαιντερ και αυτο εκανε τους ιαπωνες παντοκρατορες στην αγορα.
Ειχα μια πιστη μεσα μου οτι εαν καποτε η εταιρια αλλαξει πολητικη ...............θα κλαψουν μανες.
Ηρθε η ωρα που κλαινε....................
Η GS ειναι το χρυσο πακετο των μεγαλων ON-OFF ,η καλυτερη επιλογη,ευκολοσυντηρητη,χαμηλοβαρη,ευκολοοδηγητη.
Πουλησε-πουλαει και θα παουλαει σαν ζεστο ψωμι οχι επειδη φερει την προπελα στο τεποζιτο,αλλα επειδη σε αυτη την τιμη ο ανταγωνισμος ειναι ανυπαρκτος.
Οι πωλησεις της σε παγκοσμιο επιπεδο την εχουν στην πρωτη θεση.Λογικο ειναι να εχουν υπαρξει και καποια μεμονωμενα περιστατικα αστοχιων σε τοσο μεγαλο αριθμο πωλησεων.
Υπαρχουν και αλλες μοτο με αστοχιες στο διαδυκτυο οπως πχ σπασμενη δαγκανα φρενου σε Βαραντερο ομως ............αυτα περνανε στο ντουκου..........χοντα βλεπεις.

Για να μη μακρυγωρω θα κλεισω λεγωντας οτι η BMW σημερα ειναι ανταγωνιστικη των ιαπωνων και σιγα σιγα τους φευγει κι'ολας,βλεπε S100RR.
Εαν ενωχληθηκε η μονοκρατορια των τζαπιωνων καλα θα κανουν να φτιαξουν πιο ολκληρωμενες μοτο,οχι ημιμετρα τυπου Βαραντερο με αναρτησεις ντιβανιου και κεντρο βαρους στα Ταρταρα..............
Αυτα,:beer:

Υ.Γ και οταν λεμε εσπασε,εννωουμε εσπασε απο αστοχια ,οχι απο τρακο:wave2:

MG-KTiNoS
06/12/2013, 16:31
Ας είναι καλά ο Dr John που τους το έφτιαξε, γιατί απο μόνοι τους οι Guzzαίοι αγρόν ηγόραζαν. ;)

το CARC ο γιατρός το έφτιαξε ???

MG-KTiNoS
06/12/2013, 16:34
wave2:

Ξέρεις πόσους φίλους έχουν που πήραν τέτοια μηχανάκια λέγοντας περίπου ότι λες κι εσύ?

6

Δυστυχώς για αυτούς (που ήταν σοβαροί άνθρωποι και τα μηχανάκια τα πήγαιναν)
άλλαξαν γνώμη στα 2 χρόνια (ο 2 χρόνια άντεξε πιο πολύ)

υγ
και καθίκι με ρόδες να βγάλουν θα το πουλήσουν

manosamos
06/12/2013, 16:47
Ξέρεις πόσους φίλους έχουν που πήραν τέτοια μηχανάκια λέγοντας περίπου ότι λες κι εσύ?

6

Δυστυχώς για αυτούς (που ήταν σοβαροί άνθρωποι και τα μηχανάκια τα πήγαιναν)
άλλαξαν γνώμη στα 2 χρόνια (ο 2 χρόνια άντεξε πιο πολύ)



υγ
και καθίκι με ρόδες να βγάλουν θα το πουλήσουν

Ξερω και παλλα Fazer που εσπασν μπιελα οπως και πολλα GSXR που εκοψαν σκελετο,VTR που εβγαλαν οφ τον μπροστινο κυλινδρο λογο αστοχιας τεντωτηρα,καινουρια Χοντα που καινε πηνιοφορους για πλακα..............τι να λεμε τωρα.
Τελος παντων,εαν για εσενα τα οποια Χ περιστατικα σε κανουν διστακτικο απεναντι στην GS μην την προτιμησεις.
Εμενα αυτα τα ''προβληματα'' δεν θα με αποτρεψουν απο μελλοντικη αγορα της μοτο αυτης.

Bradipous
06/12/2013, 17:07
Ξερω και παλλα Fazer που εσπασν μπιελα οπως και πολλα GSXR που εκοψαν σκελετο,VTR που εβγαλαν οφ τον μπροστινο κυλινδρο λογο αστοχιας τεντωτηρα,καινουρια Χοντα που καινε πηνιοφορους για πλακα..............τι να λεμε τωρα.
Τελος παντων,εαν για εσενα τα οποια Χ περιστατικα σε κανουν διστακτικο απεναντι στην GS μην την προτιμησεις.
Εμενα αυτα τα ''προβληματα'' δεν θα με αποτρεψουν απο μελλοντικη αγορα της μοτο αυτης.


Οταν ομως δινεις 20.000 plus εχεις και τις αναλογες απαιτησεις.

MISKIN
06/12/2013, 17:20
Δε θα έπαιρνα ποτέ bmw αλλά νομίζω ότι ζημιές έχουν όλοι οι κατασκευαστές. Πριν ένα μήνα περίπου λίγο πριν τα Μέγαρα στο ρεύμα για Αθήνα έσπασε ένα ER-6N 100 μέτρα μπροστά από μένα, πως δε γλίστρησε το παιδί από τα λάδια, άγιο είχε. Άρα τι; Τα Kawasaki σπάνε; Όλα τα ΧΤΖ 750 κόβανε βάση μηχανής (και το δικό μου), για πέταμα τα YAMAHA; Τα GS έχουν ένα μείον και αυτό είναι η τιμή τους που δεν δικαιολογείται να είναι τόσο υψηλή σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

manosamos
06/12/2013, 17:21
Οταν ομως δινεις 20.000 plus εχεις και τις αναλογες απαιτησεις.
Ενταξει,δεν ειναι και ακριβως ετσι τα πραγματα.
Το βλεπεις και εδω αλλωστε,που στηθηκε ενα θεμα με τρακαρισμενη μοτο..............
Οπως και να'χει και μονο που συζηταμε τοσο πολλυ για την εταιρια αυτη,αυτο σημαινει οτι η ασημαντη καποτε bmw ,σημερα κανει παιχνιδι.:beer:

toyar
06/12/2013, 17:36
δηλαδη δινει κανεις 20000 για μοτοσυκλετα επειδη ειναι ευκολοσυντηρητη;
ο μεσος κατοχος GS ρυθμιζει μονος του βαλβιδες και γουσταρει που ειναι ευκολο;
ή αγοραζει κατι υπερβαρο και γουσταρει που το υπερβολικο βαρος ειναι συγκεντρωμενο χαμηλα;
σε ποιον ακριβως τομεα ο ανταγωνισμος ειναι ανυπαρκτος εκτος της τιμης;

DrBig
06/12/2013, 17:37
Για να μη μακρυγωρω θα κλεισω λεγωντας οτι η BMW σημερα ειναι ανταγωνιστικη των ιαπωνων και σιγα σιγα τους φευγει κι'ολας,βλεπε S100RR.
Εαν ενωχληθηκε η μονοκρατορια των τζαπιωνων καλα θα κανουν να φτιαξουν πιο ολκληρωμενες μοτο,οχι ημιμετρα τυπου Βαραντερο με αναρτησεις ντιβανιου και κεντρο βαρους στα Ταρταρα..............
Αυτα,:beer:

Υ.Γ και οταν λεμε εσπασε,εννωουμε εσπασε απο αστοχια ,οχι απο τρακο:wave2:

Πληροφοριακα, ολες οι υπαρχουσες εταιρειες μπορουν να φτιαξουν ο,τι μηχανακι φτιαχνει οποιαδηποτε αλλη εταιρεια. Ολοι εχουν τα ιδια μεσα και τεχνογνωσια. [Προφανως μιλαμε για μηχανες μαζικης παραγωγης, γιατι αλλιως η Χοντα νικαει οπως ολοι ξερουμε και η bmw χανει]. Απλα οι Ιαπωνες μπορουν να τα φτιαξουν πιο φτηνα γιατι εχουν πιο πολλα ρομποτ και πιο ολοκληρωμενη βιομηχανια. Και απευθυνονται σε διαφορετικο κοινο. Αυτες ειναι οι μονες διαφορες και η δευτερη εχει να κανει με το μαρκετινγκ.
Προσφατα διαβασα στο advrider για ενα crosstourer που μεσα σε 1.5 χρονο εγραψε 100,000κμ χωρις το παραμικρο προβλημα. Αν η bmw ηθελε να το φτιαξει θα το εφτιαχνε αλλα θα κοστιζε περισσοτερο απ'οτι το πουλαει η Χοντα. Εχεις την εντυπωση οτι το τελελεβερ και ο μποξερ ειναι τα κρυφα μυστικα της βιομηχανιας? Επισης και οι δυο θα μπορουσαν να φτιαξουν ενα KTM. Αλλα οπως ειπαμε δεν απευθυνονται στο ιδιο κοινο.

Πισω στο τρακο, οπως ειδα ο μπροστινος τροχος δεν εχει καμια ιδιαιτερη ζημια. Αυτο κατι λεει για το τρακο.

MG-KTiNoS
06/12/2013, 17:43
Ξερω και παλλα Fazer που εσπασν μπιελα οπως και πολλα GSXR που εκοψαν σκελετο,VTR που εβγαλαν οφ τον μπροστινο κυλινδρο λογο αστοχιας τεντωτηρα,καινουρια Χοντα που καινε πηνιοφορους για πλακα..............τι να λεμε τωρα.
Τελος παντων,εαν για εσενα τα οποια Χ περιστατικα σε κανουν διστακτικο απεναντι στην GS μην την προτιμησεις.
Εμενα αυτα τα ''προβληματα'' δεν θα με αποτρεψουν απο μελλοντικη αγορα της μοτο αυτης.

να μην σε αποτρέψουν, κλέφτες θα γίνουν τόσα συνεργεία!

Ξέρεις κοντά στο σπίτι μου έχει ένα Γιαμάχα και ένα ΚΤΜ Ducati κλπ
Μαντεύεις ποιός πάει για λουκέτο και ποιός κονομάει?
(κι όταν σου λένε κάτι μη νομίζεις ότι στο λένε γιατί έχουν τρελαθεί, κάτι μπορεί να ξέρουν παραπάνω)
:D

MG-KTiNoS
06/12/2013, 17:46
:nono:

ο γιες ξέρω τι σου λέω...

manosamos
06/12/2013, 17:47
σε ποιον ακριβως τομεα ο ανταγωνισμος ειναι ανυπαρκτος εκτος της τιμης;
Στο γενικο συνολο..........ειναι η πιο ολοκληρωμενη και οι πωλησεις της ειναι μακραν μεγαλυτερες του ανταγωνισμου

DrBig
06/12/2013, 17:50
Στο γενικο συνολο..........ειναι η πιο ολοκληρωμενη

Also Sprach manosamos...




...γιατι για μενα πχ ειναι το crosstourer και για τον μπαμπη το σουγια, το explorer.

manosamos
06/12/2013, 17:54
Πισω στο τρακο, οπως ειδα ο μπροστινος τροχος δεν εχει καμια ιδιαιτερη ζημια. Αυτο κατι λεει για το τρακο.
Ενας απλς συνδεσμος ειναι και ''ξεπιασε'' μετα απο κρουση(ισως οχι τοσο σφοδρη,οπως εννωεις).........δεν βλεπω κατι το κατακριτεο σε αυτο.
Νομιζω οτι ο ιδιοκτητης θα μας ελυνε τις οποιες αποριες ...........αλλα ψαξες βρες τον.Θα κανω μια βολτα στο GS forum να δω τι εχει παιξει με αυτο το θεμα.

manosamos
06/12/2013, 17:56
Also Sprach manosamos...




...γιατι για μενα πχ ειναι το crosstourer και για τον μπαμπη το σουγια, το explorer.

καμμια τυχη για το Crosstourer,ειναι πιο γκουμουτσα και απο το Βαραντερο.:smokin: