PDA

View Full Version : Ποιός είναι μηχανόβιος?



parji
26/02/2004, 12:29
...

darkCount
26/02/2004, 13:05
Ma ti kahmos sas exei piasei simera den mporw na katalabw:hypnotize

Sas koftei idiaitera an sas blepoun oi alloi san mhxanobio, san tedyboy, san kagkoura, san shnidhtopoihmeno motosykletisth kai ena karo mpourdes akoma:confused:

Giati sas noiazei toso pws sas blepei o ka8e P@P@R@S kai den sas noiazei pws niw8ete eseis otan kabalate to motori? Epeidh eipe o X blakas oti kabalas tsikriki file mou? Epeidh blepeis ka8e mera ta xilia myria kangourilikia sto dromo? Epeidh blepeis allous na odhgane les kai forane oloswmo gypso? Ti einai ayth h anagkh pou sas ksypnhse kai prepei na mpeite opwskaidhpote se 1 kathgoria?!?:dizzy:

Egw kserw oti eimai o makhs kai odhgaw 10 xronia opws odhgaw oti odhgaw ...8elw na ma8w na odhgaw kalytera...eimai prosektikos panta...eimai latrhs ths taxythtas....goustarw strofes....shkwnw thn roda mou kamia fora kai 1000 alla pragmata niw8w kai kanw pou den mporw na ta grapsw twra. Ta niw8w kai ta kanw giati eimai EGW!!
An prepei omws na me balw nte kai kala se mia kathgoria entaksei tote...na skeftw mia dikia mou kai na mpw. Den 8a ka8omai na skaw omws se pia apo tis 2-3 blamenes kathgories "xrhstwn ditroxou" anhkw.:evil:

Mmmm isws einai ligo entono to keimeno mou twra pou to ksanadiabazw alla mou th dinei otan emeis oi idioi oi "xrhstes ditroxou" mas kollame tampeles!! Mou th dinei apisteuta! Giati dhladh...den to kanoun oi alloi kai to kanoume monoi mas?
Ase kai to allo pou oi misoi edw mesa pisteuoun oti olos o kosmos tous koitaei me "kako" mati epeidh odhgane mhxanh?! Allo pali kai touto?! Poios bre kala mou paidia sas kanei na niw8ete etsi? Poios sebastos kai aksioprephs ekproswpos tou an8rwpinou eidous sas exei kollhsei ayth th retsinia kai thn exete balei mesa sto aima sas? Oi kompleksikoi lene tetoies blakies kai ta flwrakia kai genika oi ratsistes olwn tvn eidwn GIA TWN OPOIWN TIS GNWMES XESTHKAME!!!
Re paidia odhgaw 10 xronia ,pote ma POTE den mou etyxe na me koitaksei kapoios perierga h na me xarakthrisei "kapws" epeidh odhgw mhxanh.Oti kai an odhgousa...apo papi mexri to motard to alhtiko:evil:
Alla kai na yphrkse pote kapoios tetoios h kapoia tetoia fysika ton geiwsa kai den tou edwsa kai 2h skepsh se shmeio pou na mhn to 8ymamai kan.

Ayta ta oliga eixa na pw panw sto 8ema xwris na 8elw na 8iksw kanenan....akouw tis apopseis sas twra
(kai tis antidraseis sas fysika)

almalibera
26/02/2004, 13:16
...Σαφέστατα ο δεύτερος

"Ή μήπως είναι αυτός που ανεξαρτήτων κυβικών κάνει τα πάντα με τη μηχανή του γιατί αυτό τον ευχαριστεί πραγματικά. Αυτός που θα γυρίσει όλο τον κόσμο με τη μηχανή, όχι για να αποδείξει ότι μπορεί, αλλά γιατί γι’αυτό ζει. Αυτός που παντός καιρού κυκλοφορεί με τη μηχανή. Αυτός που δεν έχει την οικονομική δυνατότητα να αγοράσει και να φορέσει ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί στο εμπόριο για τους μοτοσικλετιστές, αλλά φοράει ό,τι νομίζει ότι μπορεί να τον προστατέψει από καιρικές συνθήκες αλλά και από άλλους κινδύνους. Αυτός που ακόμα και όταν κοιμάται ονειρεύεται την ώρα που θα ξυπνήσει για να ταξιδέψει ξανά με τη μηχανή του, όπου τον βγάλει ο δρόμος"


...και ο γνωστος σου...ανώριμος!!

Σε κατι τέτοια άτομα δεν ειναι να δινεις σημασία. Ατομο που θα γυρίσει και θα πει το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ για την μοτο που καβαλας (περαν της πλακας και του χαβαλε που συνηθίζουμε να κάνουμε μεταξύ μας) δεν ειναι άξιος για οποιαδήποτε κουβέντα μαζί του και μοτοσυκλετιστικά -τουλαχιστον- ανωριμος!

parji
26/02/2004, 13:28
Ρε παιδιά μη το μαμάτε το post....
Μην αρχίσετε τους διαξιφισμούς εδώ...

darkCount
26/02/2004, 13:32
den mamaei kaneis to post sou. Sou egrapsa polla pragmata panw se auta pou les opws kai arketes dikes mou skepseis kai apopseis kai perimenw na akousw ti exeis na peis kai esy kai opoios allos 8elei.

pes loipon....

parji
26/02/2004, 13:41
Αγαπητέ darkCount...
...πιστεύω ότι το post μου ήταν αρκετά σαφές.
Εγώ απλά ρωτάω τι νομίζετε εσείς.
Ποιός πραγματικά πιστεύετε ότι είναι μηχανόβιος?
Δε κολλάω ταμπέλες, ούτε θέλω να κολλήσω σε κανένα.
Πολύ σωστά αυτά που λες και τα σέβομαι μιας και είναι γνώμη σου. Απλά είπα να μην αρχίσουμε διαξιφισμούς μεταξύ μας και το πράγμα πάει αλλού και όχι στην ουσία του αρχικού post.

DUKASII
26/02/2004, 13:44
FILE...MONO KAI MONO POY KATHESAI KAI PROBLHMATIZESAI GIA TETOIOY EIDOYS THEMATA...
ME KANEI NA PISTEYO OTI PERIMENES KAPOIA KATAXIOSH:confused: OTAN EGINES TELOSPANTON MHXANOBIOS!


O SWSTOS O MHXANOBIOS...DEN EXEI MOTOSYKLETA...THN EXEI POYLHSEI KAI EXEI PAREI AMAXI..GIATI BARETHIKE OLH AYTH THN ISTORIA...
TOY POIOS EINAI O ''PIO GNHSIOS MHXANOBIOS''!!

TELOSPANTON...ESY GIA AYTO TO MHNA ..MPOREIS NA LES OTI EISAI




O MHXANOBIOS KAI GIA META BLEPOYME...OK;



TORA TON EKANA TOYRKO E;;:eek:

stefanos
26/02/2004, 13:52
Πρέπει να είμαι μηχανόβιος δηλαδή?
Αλλιώς?
Δεν θα κοιμηθώ το βράδυ?
πρέπει να ξέρω απ έξω και τα χιλιόμετρα που έχω κάνει στη ζωή ?
Και πόσα χρόνια οδηγώ?
και πόσα κυβικά?
Δηλαδή οταν πήγαινα Σαλονίκη με 175cc ήμουνα λιγότερο μηχανόβιος απο αυτόν που πήγαινε με χιλιάρα?
Ρε μπας και δεν είναι καλό να είσαι μηχανόβιος?

darkCount
26/02/2004, 13:56
Ερχεται λοιπόν η στιγμή να ρωτήσω. Τι σημαίνει μηχανόβιος? Ποιος είναι πραγματικά? Αυτός που έχει τη μεγάλη μηχανή με τα πολλά κυβικά? Αυτός που πηγαίνει ένα ταξίδι στο εξωτερικό και μετά τη κλειδώνει στο γκαράζ του και τη ξαναβγάζει του χρόνου για το επόμενο ταξίδι? Αυτός που έχει τη χιλιάρα και πηγαίνει για καφέ στη πλατεία για να πουλήσει μούρη λέγοντας ότι στο δρόμο το κοντέρ έγραψε 200+ για πλάκα, αλλά δε λέει μόλις για ένα δευτερόλεπτο, αφού η απόσταση πλατεία – σπίτι είναι γύρω στο χιλιόμετρο? Αυτός που έχει το τελευταίας λέξης της μόδας ντύσιμο για μηχανή και τα φοράει μόνο στο μαγαζί που τα προβάρει και μετά τα τρώει ο σκώρος στη ντουλάπα του σπιτιού του?


Ποιός πραγματικά πιστεύετε ότι είναι μηχανόβιος? Δε κολλάω ταμπέλες, ούτε θέλω να κολλήσω σε κανένα.

Twra kapou edw ypoti8etai oti prepei na se peisw oti auta pou les kai to tropos pou ta les einai san na exeis kollhsei hdh thn tampela...h san na psaxneis tampela nte kai kala...

alla oxi den 8a to kanw...

to egrapsa sthn apanthsh mou. Den yparxei "o mhxanobios"!!!! Yparxei o ka8enas mas pou zei mazi me mia motosykleta.H kai 2 motosykletes!

cherchez la femme kai den symazeyetai dhl!!:wacko:

gloum
26/03/2007, 10:52
Σοβαρός προβληματισμός θα μου πείτε τώρα αλλά τι να κάνουμε...Μια που έχουν πέσει οι τηλεφωνικές γραμμές στην δουλειά,μία που έχει ήλιο,μία που ερωτεύτηκα απίστευτα την τελευταία ταινία του Aronovsky,μία που περιμένω κάτι υπολογισμούς να τρέξω μια προσομοίωση μου ήρθε ένα σοβαρό ερώτημα..τι είμαστε τελικά?Τι είναι πιο σωστό,πιό όμορφο να μας λένε (και ας μην υπάρχει ορισμός του όμορφου και σωστού)...Μοτοσυκλετιστής η μηχανόβιος?Πιό παρεξηγημένος ο δεύτερος όρος αλλά σίγουρα πιο περιγραφικός αφού οι πιό πολλοί από εμάς εδώ κυριολεκτικά ζούμε με την μηχανή μας..Ο πρώτος είναι πιο politically correct..ουφ....:)

crs-k
26/03/2007, 11:10
P.C. ειναι σιγουρα ο πρωτος ορος ... :wacko:

Εμενα ομως με εκφραζει ο δευτερος ... :D :smokin:

Lupo
26/03/2007, 11:12
μηχανόβιοι.....

το αντίθετο του βιομηχάνου είναι?


:rolleyes:

:cool:

crs-k
26/03/2007, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
μηχανόβιοι.....

το αντίθετο του βιομηχάνου είναι?


:rolleyes:

:cool:


ΑΚΡΙΒΩΣ !!! :sick:

(Στην περιπτωση μου) :(


:lol: :rotflmao: :lol:

S705
27/03/2007, 08:21
geia sou Parji.
egw exw na pw to exeis:oloi einai mixanovioi,apla allazei to poso kai i trela tou kathenos.
otan egw xekinisa me ena grypton apo patra kai eftasa pio katw apo arxaia epidauro( 3 xronia prin itane, otan i motoe organose mia evdomada se kapoio camping),enoiosa san na eixa kanei enan athlo!!
kai ontos eixa kanei,xereis polous pou tha ekan tosa xiliometra me ena papi?
mesa sto campig eimoun o monos me papi.enoiosa arketa asxima stin arxi,meta omos itan poloi autoi pou mou ipan "mpravw sou,to leei i kardia sou", itan poloi autoi pou mou milagane kai adiaforousan an eixa 100 cc i 1000cc.
ti simasia eixe pou ta prwina oloi katharizan ta pola cc tous kai egw to papi? h trela einai trela,oso to agapaw egw kai to goustarw , toso to goustaroun kai alloi.
stin epistrofi, ipo broxi,se ena venzinadiko danisa ligo ladi se enan 50ari me mia stoper, autos thelise na mou ladosi tin alisida. egw arnithika alla autos epemene. etsi katalixame sto papi!!!
me eide ligo kompiasmenw kai mou eipe oti den exei simasia me ti eisai. alla an sou aresei autos o tropos zwis.
kai eixe dikio.to tsigaro sto telos kathe voltas,panw stin sela tis kalis sou einai pisteuw oti kalitero.

project.breeze
28/03/2007, 07:51
Εμείς φίλε μου με τα 250άρια τί να πούμε δηλαδή;Να πάμε να αυτοκτονήσουμε;Ευχαριστιόμαστε αυτό που έχουμε κάθε στιγμή χωρίς να μας απασχολεί τί λένε οι άλλοι.Και στο κάτω-κάτω όλα μοτοσυκλέτες είναι,άλλα είναι μεγαλύτερου και άλλα μικρότερου κυβισμού.Μην δίνεις σημασία τί σου λένε κάποιο τέτοιο "ειδήμονες".Αφού εσύ περνάς καλά και με την μοτοσυκλέτα που έχεις είσαι ευχαριστημένος το τί λένε οι άλλοι δεν θα πρέπει καθόλου να σε ενδιαφέρει:beer:

afrotwin
28/03/2007, 12:16
mixanovios

ti ine o mixanovios?

ti ine i patrida mas?

min ine ta psila vouna.....:lol:


simera den iparxi aftos o oros
i mixani ine idos pou afora tin metakinisi
ton xompista
pou opos meriki pigenoun gia ski
etsi pernoun SS ke pane gia xorta se piste ke lipa

mixanovios itan palia
aftos pou exi emoni me tin mixani tou olos o kosmos ine dromoi ke venzinadika

ke i mixani pou ton antiprosopevi ine mia omorfi san gineka i mixani ine 8ilikia den iparxi tipota arseniko se mia mixani
ke opos aloi 8eloun gatoules gkomenes aloi 8eloun aples ka8imerines ke meriki 8elou dinamikes ke alou pli8orikes etsi epilegoun ke mixani

vevea iparxoun ke edo i savourogamides pou kavalane oti nane ke alazoun sinexia mixanes:lol:

paliotera i mixani ke oxi to mixanaki se xaraktirize san mixanovio
apo ta kivika tis ton ogko tis ton 8orivo tis

oti ke na exis simera an akougete san raptomixani den ise mixanovios ise xristis motosakou:lol:

o mixanovios itan alitis antikinonikos aprovleptos kiriolektika tou dromou
kati san tin filosofia tou kerouak
i ta me8isia tou mpoukofski

ala omos ixan mia periergi i8iki
ala den ixan xrono na asxoli8oun me tipota alo stin zoi ektos apo tis mixanes tous

simera pernis mia mixani gia logous entiposeon ke an kapios ine ektos rois ektos modas katakrinete

opos i gkomenes me ta rouxa ena prama:lol:


exo xerome ena atomo edo mesa pou exi endfild:lol:

giati etsi goustari

o sostos mixanovios dialegi panta mia motosikleta analoga me ta gousta tou ke oxi ti ine sosto ke tis modas

simera exi gemisi o kosmos fazer kawa Z pio pola ke apo ta kounoupia
meta vlepis suzukia K eleos mia fagana na ta mazepsi ola leme....:lol:


i mixanovioi den iparxoun pia tous patise to treno
opos ke tous magkes pou anaferete palio laiko asma

min pedeveste

8eli magkia ke ksexoristi mixani ola me entoni prosopikotita ke ektos orion gia na iste mixanovioi

alios iste afto pou sas leo ego

MOTOSAKATOI

me ntomatosikletes opos ixe pi mia giagia to 1976:rotflmao: :rotflmao:

stratosZX10
29/03/2007, 21:12
μηχανοβιος ειναι αυτο που λεει και η λεξη.... βιος..... ζει για την βολτα.... για το ταξιδι.... ειτε αυτο λεγεται σπιτι-δουλεια ή λεγεται παρισι-καστελοριζο..... με την μηχανη φιλοι μου ειτε 50 ειτε 1000 κυβικα η καθε μικρη βολτα ειναι απολαυση. η ζωη ειναι μικρη για να ειναι θλιβερη και να χει ταμπελες. ενας φιλος μου διευθυντης τραπεζας καθε πρωι χειμωνα καλοκαιρι παει με την bmw του στην δουλεια με το κουστουμι και την καπαρντινα.... δηλαδη αυτο τον κανει λιγοτερο μηχανοβιο απο αλλον???
κοιταξτε να απολαμβανετε την βολτα σας ησυχα ηρεμα χαμενοι στην σκεψη σας και τον εαυτο σας...να στε παντα γεροι και δυνατοι και να μην το χασετε ποτε αυτο απο μεσα σας....αν ανεβεις μια φορα σε μηχανη εισαι για παντα μηχανοβιος ακομα και αν δεν μπορεις να ανεβεις σε μηχανη στα γεραματα....

T.R.E
29/03/2007, 22:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από parji
Αφορμή για αυτό το post είναι μια κουβέντα που έγινε με κάποιον γνωστό μου, σε μία από τις βόλτες της ΛΕ.ΜΟΤ.Α.
Μου λέει λοιπόν ο τύπος. «Βλέπω ότι αποφάσισες να πάρεις και εσύ μια μεγάλη μηχανή επιτέλους, που γυρνούσες με τα «τσικρίκια» τόσο καιρό. Πόσα κυβικά είναι?» «650» του λέω. «Α, μόνο τόσο είναι? Και εγώ τη πέρασα για χιλιάρα. Πάλι τσικρίκι πήρες χαχαχαχα�»


O προβληματισμος σου ξεκινησε απο λαθος ατομο,εγω αυτο ξερω να πω....

Γιατι καποιος που δεν ξερει να ξεχωριζει ενα Transalp 650 και θελει να την "πει" και σε καποιον ειναι απλα καραγκιοζης (:a31: :a31: :a31: :a31: )...τιποτα αλλο...γραφτους ολους στα π@π@ρια σου και κανε αυτο που εσενα σε ευχαριστει,οπως ειπαν και οι πιο πανω...

Η ουσια της μηχανης ειναι απλα να περνας καλα μαζι της,οτι και να κανεις....

(Το να την εχεις στο σαλονι και νατην κοιτας δεν πιανεται:lol: :lol: )...

:wave2: :wave2:

alximistis
29/03/2007, 23:42
Βασικά μηχανόβιος είναι στην ουσία αυτό που λέει εκείνο το κωλόπαιδο ο αληταράς ο Άφρο! Άφρε-Κάφρε! :)

Αλλά νομίζω με μια φράση...

Αυτός που ΑΓΑΠΑΕΙ τη μηχανή!!!!! Αυτός που νιώθει ΕΡΩΤΑ για την μοτοσικλέτα.

S705
30/03/2007, 09:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από VatosE
μηχανοβιος ειναι αυτο που λεει και η λεξη.... βιος..... ζει για την βολτα.... για το ταξιδι.... ειτε αυτο λεγεται σπιτι-δουλεια ή λεγεται παρισι-καστελοριζο..... με την μηχανη φιλοι μου ειτε 50 ειτε 1000 κυβικα η καθε μικρη βολτα ειναι απολαυση. η ζωη ειναι μικρη για να ειναι θλιβερη και να χει ταμπελες. ενας φιλος μου διευθυντης τραπεζας καθε πρωι χειμωνα καλοκαιρι παει με την bmw του στην δουλεια με το κουστουμι και την καπαρντινα.... δηλαδη αυτο τον κανει λιγοτερο μηχανοβιο απο αλλον???
κοιταξτε να απολαμβανετε την βολτα σας ησυχα ηρεμα χαμενοι στην σκεψη σας και τον εαυτο σας...να στε παντα γεροι και δυνατοι και να μην το χασετε ποτε αυτο απο μεσα σας....αν ανεβεις μια φορα σε μηχανη εισαι για παντα μηχανοβιος ακομα και αν δεν μπορεις να ανεβεις σε μηχανη στα γεραματα....


ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ.ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΚΑΘΕ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΕΠΕΡΝΑ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΤΟΤΕ ΠΑΠΙ
ΚΑΙ ΠΗΓΕΝΑ ΠΑΤΡΑ-ΚΑΛΟΓΡΙΑ(30+ΧΛΜ ΠΗΓΕΝΑ ΕΛΑ )ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΛΤΑ,ΓΙΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ.ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΥΝΦΟΙΤΗΤΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΒΡΙΖΑΝΕ "ΕΛΑ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΔΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ, ΕΛΛΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΜΠΥΡΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ". ΟΧΙ ΕΓΩ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΕΣ =ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΧΕ ΜΟΝΟ 100cc

sober
30/03/2007, 11:26
Η μηχανη ειναι υποθεση πολυ προσωπικη...και για να αποφασισει καποιος να παρει μηχανη ξεροντας τους πι8ανους κινδυνους που 8α διατρεξει και την ατελειωτη γκρινια απο οικογενεια και φιλους που 8α φαει στη μαπα, παει να πει οτι σιγουρα κουβαλαει μια δοση τρελλας...
Αυτη η αισθηση ελευθεριας και η δυνατοτητα οτι μπορεις να πας παντου και εισαι για την παρτη σου,δε νομιζω οτι στη δινει ενα αμαξι...
Απλα δεν ειναι το ιδιο και νομιζω πως με καταλαβαινετε χωρις να πρεπει να εξηγηθω περισσοτερο...Αυτος ειναι ο λογος αλλωστε που δεν παω να βγαλω καν διπλωμα για αμαξι...Απο τη στιγμη που εχω τη μηχανη το 8εωρω πεταμενα λεφτα...
Παιρνω συνεχεια το μηχανακι και για γελοιες αποστασεις...Νομιζω πως αμα ειχα αμαξι 8α ηταν μονιμως στο γκαραζ... 8α το βαριομουνα...κατι τετοιο δεν παιζει ποτε με τη μηχανη....

:lol:

Maira
02/04/2007, 16:41
Για τον κάθε ένα η λέξη μηχανόβιος σημαίνει και κάτι διαφορετικό.


Το θέμα είναι πώς το νοιώθεις εσύ! Ποτέ δεν είχα μεγάλη μηχανή, και είναι όνειρο. καποια στιγμή θα γίνει κι αυτό!

Μα με τα 250 κυβικά μου, αρρωσταίνω όποτε δεν την έχω για τον αλφα ή βήτα λόγο. οι αποστάσεις φαίνονται αστείες μπροστά στην απόλαυση μιας βόλτα, μικρής ή μεγάλης! Η βροχή με δυσκολεύει μα δε με σταματά!!!!

Όταν μου την χτυπάνε είναι σα να χτυπούν εμένα, ένα κομμάτι μου!

Μηχανόβιος: Μηχανή-βίος, Μηχανή -ζωή!

ο καθένας το διαβάζει όπως θέλει: Μια ζωή με μια μηχανή, η ζωή του η μηχανή κ.α.

ένα είναι σίγουρο! Ο μηχανόβιος δεν είναι σίγουρα αυτός που καβαλάει μηχανή μόνο και μόνο για να το παίξει μούρη!

:wave2:

DUKASII
03/04/2007, 07:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira


ένα είναι σίγουρο! Ο μηχανόβιος δεν είναι σίγουρα αυτός που καβαλάει μηχανή μόνο και μόνο για να το παίξει μούρη!

:wave2: γιατι το λες αυτο ρε κοπελια??

εγω δηλαδη που θέλω να παρω μια μηχανη για να πουλάω μουρη η να την εδω μανγκας θα πραξω καποιο αδικημα η θα προξενησω ψυχική οδυνη σε καποιον-καποια??


με δικα μου λεφτα θα τη παρω...δικια μου θα ναι..οπως θελω λοιπον θα το παιζω..

ετσι δεν είναι?

Maira
03/04/2007, 08:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
γιατι το λες αυτο ρε κοπελια??

εγω δηλαδη που θέλω να παρω μια μηχανη για να πουλάω μουρη η να την εδω μανγκας θα πραξω καποιο αδικημα η θα προξενησω ψυχική οδυνη σε καποιον-καποια??


με δικα μου λεφτα θα τη παρω...δικια μου θα ναι..οπως θελω λοιπον θα το παιζω..

ετσι δεν είναι?

Καλέ δεν πάμε καλά!!!!!

Κάνε ό,τι θες!!!!

Απλά αν τα κάνεις αυτά δεν πάει να πει ότι είσαι μηχανόβιος επειδή τα κάνεις με μια μηχανή!!!

:eyepop: :eyepop: :eyepop:


:a21: :a21: :a21:

DUKASII
03/04/2007, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Καλέ δεν πάμε καλά!!!!!

Κάνε ό,τι θες!!!!

Απλά αν τα κάνεις αυτά δεν πάει να πει ότι είσαι μηχανόβιος επειδή τα κάνεις με μια μηχανή!!!

:eyepop: :eyepop: :eyepop:


:a21: :a21: :a21: δε καταλαβαίνω την απαντηση σου μα καθόλου.
θα κανω οτι θέλω σε ευχαριστω πολύ....για την αδεια..

εγω που θα τα κανω αυτα δε θα με μηχανοβιος γιατι το λες εσυ..η μπορεις να μου το εξηγήσεις και περισσότερο?

:confused: :confused:

Maira
03/04/2007, 09:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
δε καταλαβαίνω την απαντηση σου μα καθόλου.
θα κανω οτι θέλω σε ευχαριστω πολύ....για την αδεια..

εγω που θα τα κανω αυτα δε θα με μηχανοβιος γιατι το λες εσυ..η μπορεις να μου το εξηγήσεις και περισσότερο?

:confused: :confused:

Συγνώμη κιόλας αλλά άμα γουστάρεις ό,τι λέω να το παίρνεις στραβά, και να ψάχνεις λόγο να τσακωθείς, δεν έχει νόημα να μιλάμε!

όσο για την εξήγηση που ζητάς, αν δεν κατάλαβες από το πρώτο ποστ μου τότε συγνώμη αλλά ότι και να σου πω πιστεύω ότι δεν θα καταλάβεις!

Cpt. Haddock
03/04/2007, 09:30
:a55:

δε βάζω ποπκορν γιατί κάνω δίατα

DUKASII
03/04/2007, 10:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Συγνώμη κιόλας αλλά άμα γουστάρεις ό,τι λέω να το παίρνεις στραβά, και να ψάχνεις λόγο να τσακωθείς, δεν έχει νόημα να μιλάμε!

όσο για την εξήγηση που ζητάς, αν δεν κατάλαβες από το πρώτο ποστ μου τότε συγνώμη αλλά ότι και να σου πω πιστεύω ότι δεν θα καταλάβεις! Kαμία διαθεση για αντιπαραθεση(:D ) ισα ισα το αντιθετο..εγω ουτε σχολια εκανα με τρελά ανθρωπάκια..ουτε ειπα οτι δε παμε καλα κτλ.

αν θεωρείς εσυ κατι για τους μηχανοβιους και οι αλλοι δεν μπορουμε να εχουμε αλλη αποψη εγω φταίω?
εγω μπορω να ειμαι μηχανόβιος οπως διαλέξω εγω..η πρεπει να παρω μοτο για τους λόγους που λες εσυ?

εγω θελώ να με μηχανόβιος μονο αμα εχει ήλιο..δε κανει κρύο ..και θέλω να πουλάω μούρη κτλ.


εσένα σε ενοχλάει αυτο?και αν ναι..γιατι?

latris mixanis
03/04/2007, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Για τον κάθε ένα η λέξη μηχανόβιος σημαίνει και κάτι διαφορετικό.

Iωάννα, την απάντηση την έχεις δώσει ήδη εσυ στο θέμα...
Δεν ξέρω αν υπάρχει σωστός ορισμός για το μηχανόβιος αν πρέπει να βάλουμε κάποιους παραμέτρους ή κριτήρια και στην τελική ποιός θα κρίνει ποιος είναι μηχανόβιος??:confused:

Όπως λες και συ για τον καθένα μηχανόβιος σημαίνει κάτι διαφορετικό, άρα για μένα μπορεί να είναι ταξίδια, για τον άλλον πίστα, για τον άλλον να βγαίνει μέσα στην πολή, για τον άλλον βόλτες μέχρι το λουτράκι κοκ
Οπότε δεν μπορώ να κρίνω εσένα που δεν έχεις την ίδια άποψη ότι δεν είσαι μηχανόβιος!!

:wave2:

Maira
03/04/2007, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
Kαμία διαθεση για αντιπαραθεση(:D ) ισα ισα το αντιθετο..εγω ουτε σχολια εκανα με τρελά ανθρωπάκια..ουτε ειπα οτι δε παμε καλα κτλ.

αν θεωρείς εσυ κατι για τους μηχανοβιους και οι αλλοι δεν μπορουμε να εχουμε αλλη αποψη εγω φταίω?
εγω μπορω να ειμαι μηχανόβιος οπως διαλέξω εγω..η πρεπει να παρω μοτο για τους λόγους που λες εσυ?

εγω θελώ να με μηχανόβιος μονο αμα εχει ήλιο..δε κανει κρύο ..και θέλω να πουλάω μούρη κτλ.


εσένα σε ενοχλάει αυτο?και αν ναι..γιατι?


Δεν ήμουν απόλυτη στην άποψή μου, και αν με το να βγάλω απ' έξω από τον όρο τη μερίδα αυτών που παίρνουν μηχανή για το image τους, δυσαρεστώ κάποιους, ζητώ και συγνώμη!!!!

Δεν είπα ποτέ για ποιους λόγους πρέπει να πάρεις μοτο. Αλλά για ποιον λόγο δεν πιστευω πως πρέπει να πάρεις μοτο.

Δε με ενοχλεί τι κάνει ο καθένας, αλλά κάποια πράγματα νομίζω είναι κοινή λογική.

Τώρα μια άποψη έγραψα. Όσο για το πρώτο σου ποστ, αν πάρω καπελάκι, ποδιά και μια κουτάλα έγινα σεφ???????? :confused: :confused: :confused:

DUKASII
03/04/2007, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Δεν ήμουν απόλυτη στην άποψή μου, και αν με το να βγάλω απ' έξω από τον όρο τη μερίδα αυτών που παίρνουν μηχανή για το image τους, δυσαρεστώ κάποιους, ζητώ και συγνώμη!!!!

Δεν είπα ποτέ για ποιους λόγους πρέπει να πάρεις μοτο. Αλλά για ποιον λόγο δεν πιστευω πως πρέπει να πάρεις μοτο.

Δε με ενοχλεί τι κάνει ο καθένας, αλλά κάποια πράγματα νομίζω είναι κοινή λογική.

Τώρα μια άποψη έγραψα. Όσο για το πρώτο σου ποστ, αν πάρω καπελάκι, ποδιά και μια κουτάλα έγινα σεφ???????? :confused: :confused: :confused: οτι νομίζεις εγινες.
σεφ ειναι καποιος που εχει διπλωμα σεφ.

διπλωμα μηχανοβιου που παιζει να παω να βγαλω?
:confused:

Maira
03/04/2007, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
οτι νομίζεις εγινες.
σεφ ειναι καποιος που εχει διπλωμα σεφ.

διπλωμα μηχανοβιου που παιζει να παω να βγαλω?
:confused:


ΟΚ να το πω αλλιώς. Πήρα σκοινί, δυο στήλους και μια κούνια! Αχ τι ωραία τώρα είμαι ακροβάτης!

Μήπως τώρα το πιάνιεις??????

:smokin:

DUKASII
03/04/2007, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
ΟΚ να το πω αλλιώς. Πήρα σκοινί, δυο στήλους και μια κούνια! Αχ τι ωραία τώρα είμαι ακροβάτης!

Μήπως τώρα το πιάνιεις??????

:smokin: Λοιπόν για να τελειωνουμε..τη λέξη μηχανοβιος την ερμηνευει ο καθενας οπως του ταιριαζει.
εφοσον εχει μηχανη...δικο του προβλημα το γιατι την εχει.

λες και ειναι κανας τιτλος σπουδων κανεις.





και το πιανιω οκ.:smokin:

zireous
03/04/2007, 20:03
Μηχανόβιος εγώ πάντως είμαι μόνο όταν χαλάνε ή περιμένουνε τα άλλα μοτοσακά μου και παίρνω το παπί -συνιστώ να καβαλάτε δέντρα άμα με βλέπετε τότε.


Όλα τα άλλα είναι απίδια καράτε που έλεγε και ένας εκπαιδευτής σκύλων.


Και μπσιτ εγώ στα νιάτα μου ήμουνα καμικάζι, ουχί κάγκουρας που λένε οι νεώτεροι, έχει μία αισθητική διαφορά.


Τώρα αν θες την άποψή μου για το σήμερα, το πόσο μηχανόβιος (ή αν θέλεις αυτοκινητόβιος) τη βλέπει ο καθένας είναι δικό του πρόβλημα, και άμα μαλακίζεται στη κίνηση ενίοτε είναι και δικό μου πρόβλημα, αλλιώς δέ με κόφτει -έχω δει χειρότερα.

Στη τελική, για τους τελείως βλαμμένους που έχουνε και φράγκα για πέταμα, παίζει και ένδοξο φόρουμ που διαφημίζεται και ως εξής:

Επικοινώνησε με άλλους
μέσα από το forum.
και πάρ' του την άδεια!

www.burnout.gr
:wave2:

LsKostas
04/04/2007, 13:38
Μηχανοβιος...οχι σιγουρα δεν ειμαι...


Μου αρεσει παντως ο ορος οταν μου το λενε χιουμοριστικα...



"Ανθρωπος" πανω απ ολα...προσπαθω να ειμαι,οσο μ αφηνουν οι γυρω μου...

Και ω...τι συμπτωση...

αυτοι που με λενε χιουμοριστικα ετσι,με κανουν να νοιωθω ανθρωπο!!!

"Κουλομαρια","Κατερινα" δεν ειχαν ανεβει ποτε σε μηχανη...

Ο Αρης,ο Αχιλλεας,ο $%#$% ο Σπυρος,ο Γιωργος...,η ...,Η Βερα...και αλλοι...


"Δεν ανεβαινω εγω σε μηχανοβιους","Κωστη,το ξερεις οτι δεν ανεβαινω"...

Ανεβηκαν ομως...τους εδωσα το κρανος,εφαγαν το βρισιδι που μου ειπαν οτι θα χαλασει το μαλλι,
(το εναν-ΔΕΝ ΛΕΩ ΠΟΙΟΝ-τον επεισα λεγοντας του.
"Αν ανοιξεις με τακτ την ζελατινα θα σε προσεξει το χελι!Σιγουρα!!!"
Ε ρε γελια στην Ερμου...
το φορεσε αμεσως...Τι να κανω ρει?Πρεπει να τους πεισω καπως!!!)

Ειπαμε ρε...
Ανθρωποι πανω απ ολα...
Εμεις τις κανουμε ωραιες,οχι αυτες εμας...:D :D




Ξεφυγα απ το topic ε? Γουσταρω...:smokin: