PDA

View Full Version : μπαταρια χορνετ



power hornet
27/11/2013, 11:28
καλημερα παιδια.
λοιπον στο θεμα μας ποσο σας κραταει η μπαταρια?για χορνετ 07 και μετα,σε εμενα εκλασε στο 1,5 χρονο εβαλα μια και τωρα ξανα μετα απο 1,5χρονο παλι θελω.

δεν ξερω αμα φταιει και ο συναργεμος ελσερ σκορπιο.
δεν τον ενεργοποιω συνεχεια αυτο ειναθ το θεμα μονο οταν την αφηνω μακρια και δεν την βλεπω,γιατι φυλασετε σε υπογειο γκαραζ.

ο μηχανικος ειχε πει οτι ειναι τζελ η μπαταρια και υπαρχει ρισκο αμα παω να παρω γιατι αμα ειναι στο ραφι πανω απο χρονο μπορει να ειναι κλασμενη.

σε yassa αμα την γραφω σωστα δεν θελω να παρω εχουν χαλασει σαν μπαταριες,εχετε να προτινετε κατι?

sapila racing
27/11/2013, 11:53
Στο 900 η μαμα κρατησε 4μιση χρόνια, έβαλα παλι την ίδια Yuasa και είναι τωρα στα 4μιση χρόνια και παει ακόμα.

AristidisZ
27/11/2013, 11:57
και εγώ όπως έχω πει, στο δικό σου βρήκα την μαμά YUASA επάνω ακριβώς μετά από 6 χρόνια

YUASA ξανάβαλα, αλλά παρά είναι φρέσκια για να σου πω εντυπώσεις...

panos_zip
27/11/2013, 11:59
Σε Tiger 1050 είχα YUASA απο το 2008 έως το 2012 και όταν άλλαξα έβαλα πάλι την ίδια.

Joyrider
27/11/2013, 11:59
4 χρόνια και 50000χλμ μετά ακόμα την μαμά έχω. Σήμερα πήρε στους 2 βαθμούς με την πρώτη.

power hornet
27/11/2013, 12:02
αρη καλα θυμαμε?μπορει να κανω και λαθος στο ονομα και εγω οταν ειχα το παλιο χορνετ του 2000 τοσο κραταγε η μπαταρια γιατι οταν ανοιγες διακοπτη ουτε οργανα αναβανε ουτε φωτα.

ενω το 2010 που εχω τωρα με το που αναβεις διακοπτη φωτα αναμενα εχει οργανα αναμενα,τραβαει περισοτερα φορτια απο την μπαταρια για να πατησεις μιζα.

καθε ενα μιση χρονο να θελει μπαταρια?ενοοειτε εχω κοιταξει για ανορθωτη μπας και

sapila racing
27/11/2013, 12:15
αρη καλα θυμαμε?μπορει να κανω και λαθος στο ονομα και εγω οταν ειχα το παλιο χορνετ του 2000 τοσο κραταγε η μπαταρια γιατι οταν ανοιγες διακοπτη ουτε οργανα αναβανε ουτε φωτα.

ενω το 2010 που εχω τωρα με το που αναβεις διακοπτη φωτα αναμενα εχει οργανα αναμενα,τραβαει περισοτερα φορτια απο την μπαταρια για να πατησεις μιζα.

καθε ενα μιση χρονο να θελει μπαταρια?ενοοειτε εχω κοιταξει για ανορθωτη μπας και

Nαι Αρη με λένε καλά θυμασαι.
Το 900 του 2005 που έχω είναι ψεκαστό και αναβει κι αυτό φώτα/όργανα κλπ με τον διακόπτη και κανει check.

power hornet
27/11/2013, 14:08
ναι ε?τι να πω βρε παιδια και να πω δεν την δουλευω ενταξει οχι τοσο πολυ αλλα καθε μια εβδομαδα κυριακη θα την βγαλω για βολτα,τι αλλο μπορει να φταιει?ανορθωτη κοιταξα οκ και ειναι κουτα η μηχανη την πηρα καινουργια.
νταξει τωρα εχει 3 χρονια,αλλα την μαμα μπαταρια την εφαγε στον 1,5χρονο,να τραβαει ο συναργεμος τοσο ρευμα?
ειπα ομως οτι μια στο τοσο τον ενεργοποιω και να μην ειναι ενεργοποιημενος τραβαει ρευμα?δεν θυμαμε να πω.

Billymuse
27/11/2013, 14:14
και εγώ όπως έχω πει, στο δικό σου βρήκα την μαμά YUASA επάνω ακριβώς μετά από 6 χρόνια

YUASA ξανάβαλα, αλλά παρά είναι φρέσκια για να σου πω εντυπώσεις...

περίμενε μέχρι την επόμενη μας βόλτα να δούμε πόσο φρέσκια ειναι :lol: