PDA

View Full Version : τρεμουλιασμα στο κοντερ και σερβις



michalis1510
20/12/2013, 23:33
Εχεται καμια λυση ? πιστευv το ξερεται γινετε σε ολους , εχω honda hornet 600 2008
Επισης ξερεται καποιο καλο συνεργειο για σερβις στην αθηνα ? και οικονομικο βεβαια !

AristidisZ
21/12/2013, 00:07
λύνεις τη μάσκα μπροστά, και βάζεις κάνα κομμάτι αρμαφλέξ μέσα

η καλύτερη λύση βέβαια είναι αυτή που ακολουθώ εγώ:

κάνεις πως δε το ακούς

michalis1510
21/12/2013, 09:26
λύνεις τη μάσκα μπροστά, και βάζεις κάνα κομμάτι αρμαφλέξ μέσα

η καλύτερη λύση βέβαια είναι αυτή που ακολουθώ εγώ:

κάνεις πως δε το ακούς
Αυτο το αρμαφλεκς που λες να το βαλω αναμεσα στο τζαμακι (πλαστικο) του κοντερ και το καπακι απο πανω ? αυτο με τις τρεις βιδες ?

Joyrider
21/12/2013, 09:52
Τις τρεις αλενόβιδες δοκίμασες να τις σφίξεις? Εμένα λύθηκε έτσι. Επίσης αν έχεις έξτρα ζελατίνα τσέκαρε την και αυτή.

michalis1510
21/12/2013, 12:45
Τις τρεις αλενόβιδες δοκίμασες να τις σφίξεις? Εμένα λύθηκε έτσι. Επίσης αν έχεις έξτρα ζελατίνα τσέκαρε την και αυτή.

Ναι δοκιμασα τις εσφιξα και επισης εσφιξα και τις 4εις στραβοκατσαβιδες απο κατο και αντι να το κανει στις 6 χιλιαδες στροφες το εκανε στις 4εις !

arischro
31/01/2014, 12:04
Αν δεν το έχεις λύσει ακόμη το πρόβλημα, βγάλε το μαύρο πλαστικό καπάκι που είναι ακριβώς πάνω από το φανάρι και συγκρατείται με τις 2 πλαστικές βίδες. Γύρισε το ανάποδα και βάλε από κάτω στα σημεία που ακουμπά με το φανάρι (δηλαδή στο μπροστά μέρος του πλαστικού), ή ταινία διπλής όψης αφρώδη (δύο στρώσεις), η κάτι μαλακό τελοσπάντων (πχ αυτή την αυτοκόλλητη ταινία την καφέ που στεγανοποιούν παράθυρα). Το πρόβλημα λύθηκε οριστικά σε μένα με αυτόν τον τρόπο, και είχα κάνει ένα σωρό πατέντες μέχρι τώρα χωρίς λύση!

AristidisZ
31/01/2014, 12:05
θα το δοκιμάσω και εγώ και θα ενημερώσω