PDA

View Full Version : Θρεντ συζήγου στο μότο τζι αρ



nikos_abel
21/12/2013, 16:54
Αγαπητοί συνμοτοσυκλετιστές
Ελπίζω να μπορείτε να με βοηθήσετε
Τις προάλλες,έφυγα για τη δουλειά μου αφήνοντας τη σύζυγό μου στο σπίτι να βλέπει τηλεόραση όπως συνήθως.
Δεν είχα απομακρυνθεί πάνω από 500 μέτρα όταν η μηχανη άρχισε να κάνει διακοπές και έσβησε. Την πάρκαρα στην άκρη και πήγα με τα πόδια πίσω στο σπίτι για να πάρω τηλέφωνο την οδική.
Όταν μπήκα στο σπίτι δεν πίστευα στα μάτια μου! Την βρήκα στην κρεβατοκάμαρά μας με τον γυιό των γειτόνων μας!
Εγώ είμαι 55, η σύζυγός μου 48, και ο γυιός των γειτόνων μας 22! Είμαστε χρόνια παντρεμένοι.Όταν άρχισα να την ρωτάω μου αποκάλυψε ότι έχει σχέση μαζί του τους τελευταίους 6 μήνες. Της είπα να διακόψει αλλιώς θα έφευγα!
Ειναι άνεργη τους τελευταίους 6 μήνες και νιώθει άχρηστη και θλιμμένη. Την αγαπώ πάρα πολύ αλλά από τη μέρα που της έθεσα το τελεσίγραφο γίνεται όλο και πιο απόμακρη. Δε θέλει να πάει σε σύμβουλο γάμου και φοβάμαι ότι δεν αντέχω άλλο αυτή τη κατάσταση.
Μπορείτε να με βοηθήσετε;

Μπάμπης

nikos_abel
21/12/2013, 16:54
Όταν μια μηχανή κάνει διακοπές και σβήνει μετά από τόσο μικρή απόσταση αυτό μπορεί να οφείλεται σε διάφορους λόγους.
Ξεκίνα ελέγχοντας αν υπάρχουν σκουπίδια στο σωληνάκι του καυσίμου.
Αν είναι καθαρό έλεγξε την πολλαπλή εισαγωγής και τα καλώδια της γείωσης.
Αν τίποτε από αυτά δε σου λύνει το πρόβλημα τότε μπορεί να είναι ελαττωματική η αντλία βενζίνης δημιουργώντας χαμηλή παροχή πίεσης στα μπεκ ψεκασμού.
Ελπίζω να σε βοήθησα.

Black Mamba
21/12/2013, 17:02
Ετσι, ετσι...:lol:

Μου θυμιζει αυτο:

Αγαπητό Περιοδικό,
Χρειάζομαι τη συμβουλή σου.

Χρειάζομαι τη συμβουλή σου για κάτι τρομερά σημαντικό, μιας που έχεις και την πείρα:
Εδώ και λίγο καιρό υποψιάζομαι πως η γυναίκα μου με απατά. Βλέπω όλα τα κλασικά σημάδια:
Χτυπάει το τηλέφωνο και όταν το σηκώνω εγώ το κλείνουν. Αρχισε να βγαίνει συχνά έξω με τα κορίτσια και όταν τη ρωτήσω με ποια κορίτσια, μου απαντά: "Kάτι φίλες από τη δουλειά, δεν τις ξέρεις".
Όταν επιστρέφει έχω πάντα το νου μου για να δω αν έρχεται με ταξί ή με κάποιον άλλο αλλά πάντα κατεβαίνει στην προηγούμενη γωνία και έρχεται με τα πόδια. Μια φορά έπιασα το κινητό της για να δω τι ώρα είναι και μου το άρπαξε αμέσως από τα χέρια φωνάζοντας πως δεν είναι σωστό να ψαχουλεύω τα πράγματα των άλλων.
Μέχρι τώρα δεν της μίλησα ποτέ ανοιχτά γι' αυτές μου τις υποψίες.
Ίσως βαθιά μέσα μου δεν θέλω να μάθω την αλήθεια. Χθες όμως, ξαναβγήκε με τις φίλες της και δεν κρατήθηκα. Αποφάσισα να την ελέγξω. Λίγο πριν την ώρα που μου είχε πει πως θα επέστρεφε, βγήκα στο δρόμο και πήγα και κρύφτηκα πίσω από το αυτοκίνητό μου για να δω αν θα γύρναγε με ταξί ή αν θα την έφερνε κάποιος άλλος. Εκεί λοιπόν που καθόμουν σκυφτός και περίμενα, παρατήρησα πως έχει πιάσει σκουριά μέσα στο θόλο της πίσω δεξιάς ρόδας μου. Γι' αυτό λοιπόν θέλω τη συμβουλή σου: να το πάω σε φαναρτζή ή να πάρω τίποτα από το praktiker και να το φτιάξω μόνος μου;
;)

nicksior
24/12/2013, 06:24
Βάλτε το στα "τεχνικά"

Να σας απαντήσει ο Old-man...

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
24/12/2013, 12:53
ποτε μπηκε, ποτε εγραψε 4 ποστ, ποτε μπαναριστηκε, σε χρονο ΤΤ. ουτε ενα μπινελικη δεν προλαβαμε να του γραψουμε. χα χα χα χα :(:lol:

nikos_abel
24/12/2013, 14:22
ποτε μπηκε, ποτε εγραψε 4 ποστ, ποτε μπαναριστηκε, σε χρονο ΤΤ. ουτε ενα μπινελικη δεν προλαβαμε να του γραψουμε. χα χα χα χα :(:lol:

Τι έχασα!!!!!!:confused:

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
24/12/2013, 14:25
Τι έχασα!!!!!!:confused:

λ7 με το τσουβαλι. χα χα χα. κατσε γιατι ξανα εμφανιστικε.:confused:

Black Mamba
24/12/2013, 16:12
Τι έχασα!!!!!!:confused:

Eλα μου ντε?:confused: