PDA

View Full Version : Eλληνική Τηλεόραση στο εξωτερικό



Lioulios
23/12/2013, 11:49
Με τα τελευταία γεγονότα , το κανάλι ERT world που είχα και έβλεπα , δεν εκπέμπει πλέον .

Γνωρίζει κανείς κάποιο κανάλι που να εκπέμπει εξωτερικό στα free to air που λέμε .



...Μόνο βουλή παίζει

zannisvel
23/12/2013, 11:51
Το skai παιζει σιγουρα εκτος οταν βαζει ξενες σειρες

zannisvel
23/12/2013, 11:56
μπορεις να κατεβασεις το hidemyass δημιουργει VPN με καποιο server στην Ελλαδα και σου δινει IP απο οπου θελεις. Επιλεγεις Ελλαδα και μπορεις να βλεπεις ολα τα καναλια που εχουν live TV αλλα και τα προγραμματα στο web tv που τα κλειδωνουν για εκτος Ελλαδας. Υπαρχουν και αλλοι τροποι αλλα ειναι πιο δυσκολοι.

Lioulios
23/12/2013, 12:01
Χμμμμ . Εγώ έχω εδώ ένα πιάτο καποιας εταιρίας και έχουν ένα παλέτο καναλιών δικό τους . Ανοίγω ΤιΒι και βλέπω . Ψάχνω κάτι σαν το SKAI που λες .τα υπόλοιπα είναι λίγο περίπλοκο να ασχοληθώ μιας και ειμαι φιλοξενούμενος .

Ψάχνω για ΣΚΑΙ

zannisvel
23/12/2013, 12:18
Α οκ αν ειναι δορυφορικη δε ξερω, παντως το hidemyass που σου λεω ειναι απλο, απλα το κατεβαζεις στο laptop σου και το κανει μονο του. απλα εχει μια μικρη χρεωση. Αλλα λογικα πρεπει να εχει και καποιο free trial.
sorry αν δεν βοηθησα.

Vstrommer71
23/12/2013, 15:18
Ψάχνω για ΣΚΑΙ
Αυτο δεν ειναι καλο σημαδι,να το ψαξεις με τον γιατρο σου:lol:
Εναλλακτικα μπορεις να βλεπεις και τις ειδησεις του Μεγκα,ειναι η καλυτερη κωμωδια της ελληνικης τηλεορασης.Διασκεδαζω αφανταστα:D

Allst@rf
23/12/2013, 16:39
:bawl::bawl:

Lioulios
23/12/2013, 16:42
axaxxaxxaa

Παλιά είχα ερτ - βουλή και εξτρα 3

τώρα μόνο βουλή ....σταθερή αξιά !!!!

Pan (dvs)
23/12/2013, 20:31
Εδω υπαρχει κοσμος που εφυγε απο την Ελλαδα γιατι ειχε σιχαθει τα καναλια.Εσυ ψαχνεις να τα βρεις?

Εεεε ρε ατιμη ξενιτια,τι κανεις στους ανθρωπους.


Καλα ταξιδια.

Lioulios
23/12/2013, 20:38
Δεν την παλεύω να ακούω συνέχεια Πολωνέζικα και όταν φευγουν απο το σπίτι παλιά έβαζα την ΕΡΤ και έπαιζε ...Ετσι για το ξεκαρφωμα .Τώρα ούτε αυτό .


Πσ

Ιταλικά φουλ !

Sapadak
24/12/2013, 09:15
Μονο αν στρημαρεις απο ιντερνετ

mad shark
24/12/2013, 11:38
Μονο αν στρημαρεις απο ιντερνετκαλημερα παιδια και εγω μενω στην κουφαλα τη γερμανια ελησα αυτο το προβλημα με 1 αποκοδικοποιίτι και βλεπω ολα τα free to air εληννικα απο τον δοριφορο eutelsat3a3d το μηχανημα ηρθαι ετιμο καλημπραριζμενω με τα καναλια περαζμενα χωρις εξτα επιβαρινσις αν σας ενδιαφερει στιλτε μηνιμα

blackbusa
24/12/2013, 11:57
Χμμμμ . Εγώ έχω εδώ ένα πιάτο καποιας εταιρίας και έχουν ένα παλέτο καναλιών δικό τους . Ανοίγω ΤιΒι και βλέπω . Ψάχνω κάτι σαν το SKAI που λες .τα υπόλοιπα είναι λίγο περίπλοκο να ασχοληθώ μιας και ειμαι φιλοξενούμενος .

Ψάχνω για ΣΚΑΙ

http://www.skai.gr/player/tvlive/


ispania pianei sigoura...mono enimerwtikes (leme twra) ekpobes...

Flying Mythos
24/12/2013, 12:35
Κατεβαζεις το Xbmc , βαζεις το plugin Hellenic TV και εχεις απεριοριστα ολα τα ελληνικα καναλια στην ξενιτια. Απο πορτοσαλτε και μπαμπη μεχρι ηπειρος τιβι και κρετα τσανελ.

mad shark
24/12/2013, 17:47
Κατεβαζεις το Xbmc , βαζεις το plugin Hellenic TV και εχεις απεριοριστα ολα τα ελληνικα καναλια στην ξενιτια. Απο πορτοσαλτε και μπαμπη μεχρι ηπειρος τιβι και κρετα τσανελ.

ωραιος:beer:

giannisva
18/01/2014, 12:43
Κατεβαζεις το Xbmc , βαζεις το plugin Hellenic TV και εχεις απεριοριστα ολα τα ελληνικα καναλια στην ξενιτια. Απο πορτοσαλτε και μπαμπη μεχρι ηπειρος τιβι και κρετα τσανελ.

καλημερα παιδια
αυτο το plugin Hellenic Tv εψαξα αλλα δεν μπορεσα να το βρω μπορεισ να στειλεισ καποιο λινκ η καποια οδηγια _?

Flying Mythos
18/01/2014, 16:50
καλημερα παιδια
αυτο το plugin Hellenic Tv εψαξα αλλα δεν μπορεσα να το βρω μπορεισ να στειλεισ καποιο λινκ η καποια οδηγια _?

Add on εννουσα και plugin εγγραψα. Τελοσπαντων, ο απολυτος οδηγος για xbmc εδω :

http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/133994-app-xbmc-media-center-%CF%80%CF%89%CF%82-%CE%BD%CE%B1-%CF%84%CE%BF-%CF%83%CE%B5%CF%84%CE%AC%CF%81%CE%B5%CF%84%CE%B5/