PDA

View Full Version : I am in dilemma without reason i think..?



Debug
12/10/2005, 15:35
Παίδες πρώτη φορά ανοίγω post .... αν και έχω διαβάσει τα περισσότερα... ειμαι λάτρης του z750 όμως ακόμα δεν το έχω αποκτήσει... έχω μαζέψει ένα άρκετά μεγάλο χρηματικό πόσο και είμαι στην τελική οδο για να γίνει δικό μου... Σήμερα που λέτε ήρθε ένα φιλαράκι και ήρθε να μου βάλει ιδέες..οδήγησε το ΕR-6n της kawasaki και μου πρότεινε να πάω να του κάνω ένα test drive... αύριο πιθανότατα θα το οδηγήσω ετσι για να μην είμαι σε dilemma....

Δείτε απλώς γαι το ER-6n και εκφραστείτε ανάλογα... http://www.er-6n.com/index.asp?LanguageId=1

http://multimedia.kawasaki-europe.com/Multimedia/ER-6n/06MY_ER-6n_mg0f.jpg

δεν κάνω σύγκριση με z....

idi
12/10/2005, 15:39
it's up to you....

Παρε αυτο που σου αρεσει περισσοτερο...

ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ KAWASAKI ΕΙΝΑΙ ΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ZUPER :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

αμα παρεις το ER-6 παρε κιτριναΤΣι

:wave2:

modeerf
12/10/2005, 15:44
Καλως ήρθες...

Να κάνω μια αδιάκριτη ερώτηση???

...ΠΟΥ το οδήγησε το ER-6 ο φίλος σου και ΠΟΥ θα το πάρεις test ride εσύ???

stavrogin
12/10/2005, 15:50
Το ER το ειδα απο κοντα και μου αρεσε παρα πολυ ,Εχω το Ζ750S και αν ειχα και το ER ιμαι σιγουρος οτι θα χρησιμοποιουσα αυτο στην πολη ,ειναι μικροτερο και στενοτερο απο το Ζ,δεν εχει προστασια απο τον αερα για ταξιδια,ουτε καν αυτη της μασκας του Ζ του γυμνου,η σελα φαινεται πιο ανετη για αναβατη και συνεπιβατη.
Για μεσα στην Αθηνα θα πρεπει να ειναι πολυ πιο βολικο,λογο βαρους , μεγεθους και λογο 2κιλυνδρου θα εχει πολυ πιο ευχρηστο ανοιγμα γκαζιου.
Το Ζ βεβαια ριχνει 30 αλογα και αυτο σημαινει ανετες 200αρες αν αντεχει το σβερκο σου,επισης στριβει τρελα,αλλα σε πολυ κλειστα κομματια θελει χερια
Ειναι διαφορετικες μηχανες.Εξαρτατε λοιπον τι θα κανεις με την μηχανη

Debug
12/10/2005, 15:58
Sthn erwthsh soy modeerf ..einai to magazi panw sthn vouliagmenis NIKOLAOY legetai... exei mono kawasaki antiproswpeia einai

gdevelek
12/10/2005, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Το ER ... δεν εχει προστασια απο τον αερα για ταξιδια

To μηχανάκι βγαίνει και φερινγκάτο, αλλά δεν ξέρω αν αυτή η έκδοση έχει έλθει ή θα έλθει στο Ελλάντα.

adam_tsouk
12/10/2005, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Debug
Sthn erwthsh soy modeerf ..einai to magazi panw sthn vouliagmenis NIKOLAOY legetai... exei mono kawasaki antiproswpeia einai


Κάνει και καλές τιμές ο Νικολάου.

modeerf
12/10/2005, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Debug
Sthn erwthsh soy modeerf ..einai to magazi panw sthn vouliagmenis NIKOLAOY legetai... exei mono kawasaki antiproswpeia einai

Ξέρω, ξέρω...εκεί πρωτοείχα κάνει test ride το Ζ750...

Ευχαριστώ...

(μωρε μπράβο ο Νικολάου...)