PDA

View Full Version : COLOMBIA για 20 μερες>>>>



azal
24/12/2013, 16:56
φιλοι και συν μοτοσυκλετιστες>>>εχω καιρο να ποσταρω εδω και οχι επειδη δεν ειχα μηχανακι>>>ειμαστε 2 καλοι φιλοι και θα ταξιδεψουμε για λατινικη αμερικη τον φεβρουαριο >>και καναμε την σκεψη να νοικιασουμε μηχανακια εκει για να κανουμε καμια γυρα>>το θεμα ειναι οτι γενικως με ενα γρηγορο τσεκ τιμων και λοιπα το budget δεν βγαινει ...δηλαδη ολες οι ενοικιασεις που κοιταξαμε ειχαν πανω απο 100 ευρω την ημερα και εμεις γενικως ταξιδευουμε low budget...οποιος εχει βρεθει λοιπον προς τα κει και μπορει να μας βοηθησει κατευθυνει καπως καθε προταση ειναι δεκτη >>το μηχανακι ας ειναι και παπι δεν εχουμε προβλημα>>>ευχαριστουμε εκ των προταιρων θωμας>κωστας>>

stam2
24/12/2013, 17:02
σίγουρα θα σας ζητήσουν να δεσμεύσουν και λεφτά ως εγγύηση.... έχε το κι αυτό στο νου και στον προϋπολογισμό...
εδώ ιταλία, και για ένα 50άρι ρημαδοσκούτερ μου ζητήσαν 500 €υρώ εγγύηση...

road spirit
24/12/2013, 20:10
Κάνε μια ερώτηση στο advrider > riding > regional forums > Latin America

Εκει εχεις πιθανοτητες να μαθεις κατι σχετικά με ενοικίαση μοτό. Το μόνο που μπορώ να πω είναι οτι το low budget στην Κολομβία θέλει υπομονή και λίγο παραπάνω τόλμη, λόγω συνθηκών στη περιοχή.

jimmis5
25/12/2013, 15:51
Χωρις να ειμαι γνωστης νομιζω πως καλυτερα ειναι να πας εκει και να αγορασεις ενα μηχανακι μεταχειρισμενο και μολις τελειωσει το tour το πουλας.
http://www.cycleworld.com/2007/05/25/moto-vacation-central-american-style-first-look/

AXL954
06/01/2014, 22:07
Νομίζω ότι ο jimmis5 έχει την πιο σωστή απάντηση. Ψάξε λίγο τα ταξιδιωτικά του χρηστη Uriah Heep. Σε κάποιο του ταξίδι (δεν θυμαμαι τωρα, Νεπάλ νομίζω) έκανε αυτό ακριβώς. Αγόρασε ενα μηχανακι και το πούλησε καποια στιγμή (μεταξύ άλλων που έκανε). Νομίζω δεν υπάρχει πιο αρμόδιος για συμβουλές σε τέτοια θέματα. Καλύτερα να του στείλεις κάποιο πμ.

MG-KTiNoS
06/01/2014, 22:20
θα βρεις αμαξι με πιο λίγα λεφτά ή αγοράζεις και πουλάς πριν φύγεις

stavrouliasp
06/01/2014, 23:37
Τσέκαρε και το horizons unlimited. Ίσως ότι πιο αξιόπιστο για τέτοια σκηνικά.