PDA

View Full Version : Παρολίγο "σούπα" μετά από σύγκρουση με ... γάτα !



ΙΠΠΕΑΣ
12/10/2005, 17:43
Χθες βράδυ.
Έρχομαι από τη δουλειά με το παπί.
Σε μία λεωφόρο κοντά στη Ν. Ιωνία όπου ο δρόμος είναι σαν "S" , εγώ κινούμαι με 70-80 με το σκυλόπαπο μου στην αριστερή λωρίδα και δεξιά μου είναι ένα λεωφορείο με σβηστά τα εσωτερικά του φώτα. Ξαφνικά στο τελείωμα του ανάποδου S που εγώ στρίβω αριστερά βλέπω στα 3 μέτρα μια γάτα στο πεζοδρόμιο. Χωρίς να προλάβω να προβλέψω τι πρόκειται να κάνει, κατεβαίνει το πεζοδρόμιο και πάει να διασχύσει τη λεωφόρο :cry:

Η ρόδα μου τη βρίσκει ακριβώς ανάμεσα στο μπροστινό και το πίσω πόδι της. Ήταν σαν να ανέβηκα πεζοδρόμιο(1ο γκούπ και κλάσματα δευτερολέπτου αργότερα δεύτερο γκούπ). Παρότι ήταν βράδυ, κοιτάω στο καθρέφτη και τη βλέπω να σφαδάζει στην άσφαλτο σαν να είναι κάτω από επήρρεια χημικών και βιολογικών όπλων :confused: :(

Απο πίσω ερχόντουσαν πολλάι ΙΧ οπότε δεν βλέπω να επέζησε.

Αναρωτιέμαι αν την είχα βρεί στο κεφάλι ή στο πισυνό της λέτε να είχε στρίψει λίγο η ρόδα και με την ταχύτητα που πήγαινα να σαβουριαζόμουν :confused: :confused: :eek: :eek:

Αυτό είναι ένας από τους λόγους που θέλω να πάρω μηχανή έστω και 250κε. Τουλάχιστο σε αυτές τις περιπτώσεις κινδυνεύεις από σκυλιά και ζώα βοσκών. Με τις γάτες έχω κακό προηγούμενο. Τις άλλες φορές τις είχα αποφύγει. Χθες όμως αυτή η γάτα δεν επέζησε :(

n1k3man
12/10/2005, 18:07
γιατι δεν εκοψες λιγο οταν την ειδες να περναει το δρομο? ισως το πλασματακι ζουσε ακομα..

ειχα και γω φετος μια παρομοια εμπειρια με αλεπου στο πηλιο. ηταν βραδυ δεν την ειχα δει καν να διασχιζει το δρομο. πριν την πλησιασω αρκετα ωστε να τη δω με τα φωτα [που ομως θα ηταν και αργα] γυρισε το κεφαλι της και φανηκαν τα ματια της. ευτυχως καταφερα να την αποφυγω..

AFTER
12/10/2005, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από n1k3man
γιατι δεν εκοψες λιγο οταν την ειδες να περναει το δρομο? ισως το πλασματακι ζουσε ακομα..



Λες να προλαβαινε και να μην το εκανε?

n1k3man
12/10/2005, 18:32
τωρα παει..

Innersense
12/10/2005, 19:27
Μισό παιδιά να ρωτήσω κάτι, γιατί εδώ και πολύ καιρό σκεφτόμουνα να ανοίξω thread για το συγκεκριμένο θέμα.

Θέλω να τονίσω ότι τα παρακάτω, σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν προσωπική επίθεση προς τον φίλο ΙΠΠΕΑ, αλλά θέλω να το συζητήσουμε το θέμα γιατί έχει παραγίνει το κακό.

Δεν είδα κανένα να ρωτάει αν σταμάτησε να γυρίσει να δει τι απέγινε η γάτα και να αναλάβει το ΕΛΑΧΙΣΤΟ των ευθηνών του, δηλαδή να την μαζέψει και να την πετάξει στα σκουπίδια αν είχε πλέον απέλθει το μοιραίο ή να την πάει για ευθανασία αν το κακόμοιρο το ζώο βασανιζόταν στην άσφαλτο περιμένοντας το επόμενο κουτί που θα περάσει για να την αποτελειώσει.

Παιδιά καταλάβετε ότι δεν μιλάμε για φιλοζωίστικες μαλακίες, μιλάμε για κακόμοιρα ζώα τα οποία επιβιώνουν από ένστικτο μέσα στις άθλιες τσιμεντουπόλεις ΧΩΡΙΣ αυτό να είναι επιλογή τους όπως συμβαίνει για τους ανθρώπους. Πιστέψτε με, αν ρωτήστε την γάτα σίγουρα θα προτιμούσε να είναι στην εξοχή να κυνηγάει ποντίκια του αγρού παρά να παλεύει στην καθημερινότητα της μέσα στα τσιμέντα να επιβιώσει ανάμεσα στα εκατομμύρια οχήματα τετράτροχα και δίτροχα που κινούνται με ιλιγγιώδεις ταχύτητες. Το ίδιο ισχύει και για τα αδέσποτα σκυλιά, αλλά και όπως θα έχετε ίσως διαπιστώσει πολύ και για τα περιστέρια τα οποία συνηθισμένα πλέον στα οχήματα δεν πετάνε όπως παλιά, αλλά παραμένουν μέχρι τελευταία στιγμή στο δρόμο!

Κανένας δεν είπε ότι ο οποιοδήποτε οδηγός φταίει που χτύπησε ένα ζώο (είναι γνωστό ότι είναι εντελώς απρόβλεπτα μέσα στον πανικό τους), ΦΤΑΙΕΙ όμως όταν το παρατάει και συνεχίζει την πορεία του δίνοντας ελαφρυντικά στον εαυτό του (¨το άτιμο με τρόμαξε¨, ¨ποιος ξέρει, μπορεί να την γλίτωσε¨ κλπ).

Μου έχει συμβεί και έμενα ρε παιδιά να χτυπήσω σκύλο με το scooter μου και ήταν το χειρότερο τρακάρισμα που είχα μέχρι τώρα. Προέκυψε κεντράρισμα, έσκασα κάτω και σύρθηκα αρκετά μέτρα, το μηχανάκι δε, έφυγε πιο μακριά από μένα. Σηκώθηκα και μέσα στην αναμπουμπούλα μου γύρισα να μαζέψω το σκύλο να μην τον πατήσει, φωνάζοντας σε έναν περαστικό να μαζέψει το μηχανάκι μου. Τον έσυρα στην άκρη όπου διαπίστωσα ότι μάλλον είχε σπάσει την σπονδυλική του στήλη και μαζί με ένα παιδί που σταμάτησε τον βάλαμε στο πόρτ μπαγκάζ του αυτοκινήτου του και τον πήγαμε για ευθανασία. Ο κτηνίατρός ξηγήθηκε σπαθί και δεν πείρε φράγκο, μου είπε ότι εκτίμησε πολύ αυτό που έκανα και λίγοι το κάνουν. Εγώ αν έχω να πω κάτι, είναι ευχαριστώ το παιδί που σταμάτησε και με βοήθησε, να ναι καλά όπου και αν είναι, αυτή τη στιγμή δεν θυμάμαι καν το όνομα του.

Άνθρωποι είμαστε και συμβαίνουν αυτά... σημασία έχει να παραμένουμε ΑΝΘΡΩΠΟΙ και όχι να γυρνάμε το κεφάλι όταν πρόκειται να ταλαιπωρηθούμε.

Αυτό το ξέσπασμα μου ήρθε γιατί συνέχεια βλέπω στο δρόμο γατιά χαλκομανίες, ένα με τον δρόμο σε κατάσταση που δεν μπορείς πλέον να τα αγγίξεις, παρά μόνο να τα φτυαρίσεις μέχρι τον κοντινότερο κάδο, να βρομάνε και να αποτελούν επικίνδυνη εστία μόλυνσης. Απαράδεκτα πράγματα...

Και ύστερα απορούμε ρε παιδιά που γίνονται τρακαρίσματα και εγκαταλείπονται ΑΝΘΡΩΠΟΙ αβοήθητοι... Τότε θυμόμαστε να μιλήσομε για εγκληματίες, ενώ η ασυνειδησία στον θάνατο ενός ανεγκέφαλου ζώου δεν είναι εγκληματική...

Θυμήθηκα τώρα που φεύγοντας από το Air Show στην Τανάγρα, πέρασε από μπροστά μου πέρασε ένας πατέρας κρατώντας από το χέρι τον γιο του (ηλικίας δημοτικού και βγάλε). Όταν ο ¨μπαμπάς¨ πέταξε προχωρώντας ένα σκουπίδι κάτω, ο μικρός τον ρώτησε γιατί το έκανε αυτό και του είπε ότι έπρεπε να το κρατήσει και να το πετάξει στα σκουπίδια ο ωχαδερφιστής παντογνώστης ¨μπαμπάς¨ απάντησε: ¨έλα μωρέ, δεν πειράζει¨.

Και ύστερα λέμε τα ζώα, ζώα...

THEOD
12/10/2005, 21:04
[i]

Δεν είδα κανένα να ρωτάει αν σταμάτησε να γυρίσει να δει τι απέγινε η γάτα και να αναλάβει το ΕΛΑΧΙΣΤΟ των ευθηνών του, δηλαδή να την μαζέψει και να την πετάξει στα σκουπίδια αν είχε πλέον απέλθει το μοιραίο ή να την πάει για ευθανασία αν το κακόμοιρο το ζώο βασανιζόταν στην άσφαλτο περιμένοντας το επόμενο κουτί που θα περάσει για να την αποτελειώσει.
[/B]

Προσπάθησε να πλησιάσεις ελαφριά τραυματισμένη γάτα και μετά έλα να μας τα ξαναπείς....

AFTER
12/10/2005, 21:16
Innersense καταρχας δεν νομιζω οτι υπαρχουν πολλοι εδω μεσα που δεν αγαπανε τα ζωα(τα τετραποδα), και συγκεκριμενα εγω συναναστρεφομαι καθημερινα με 3 σκυλους και 11 γατες.

Πιστευω ομως οτι εισαι λιγο ακραιος.

Ειδικα γατα ειναι αδυνατο να πιασεις την στιγμη που ειναι σε τετοιο σοκ!
Αλλα και να την πιασεις, που να την βαλεις πανω στην μηχανη?

Εαν μια γατα ειναι σε κατασταση να μην μπορει να κινηθει(δηλαδη να ειναι νεκρη) πιστεψε με δεν θα σε φτανουν τα 2 σου χερια για να την μαζεψεις και να την πεταξεις στα σκουπιδια.

alximistis
12/10/2005, 23:15
Κάπου έχεις δίκιο, αλλά νομίζω ότι γίνεσαι και υπερβολικός...

[Δεν είδα κανένα να ρωτάει αν σταμάτησε να γυρίσει να δει τι απέγινε η γάτα και να αναλάβει το ΕΛΑΧΙΣΤΟ των ευθηνών του, δηλαδή να την μαζέψει και να την πετάξει στα σκουπίδια αν είχε πλέον απέλθει το μοιραίο ή να την πάει για ευθανασία αν το κακόμοιρο το ζώο βασανιζόταν στην άσφαλτο περιμένοντας το επόμενο κουτί που θα περάσει για να την αποτελειώσει.

Σε αυτό που λες θα είχες δίκιο, αν δεν υπήρχαν τα οχήματα που έρχονταν πίσω του. Άσε που σε τέτοιες φάσεις τρως κι ένα κόλλημα, της στιγμής.



Μου έχει συμβεί και έμενα ρε παιδιά να χτυπήσω σκύλο με το scooter μου και ήταν το χειρότερο τρακάρισμα που είχα μέχρι τώρα. Προέκυψε κεντράρισμα, έσκασα κάτω και σύρθηκα αρκετά μέτρα, το μηχανάκι δε, έφυγε πιο μακριά από μένα. Σηκώθηκα και μέσα στην αναμπουμπούλα μου γύρισα να μαζέψω το σκύλο να μην τον πατήσει, φωνάζοντας σε έναν περαστικό να μαζέψει το μηχανάκι μου. Τον έσυρα στην άκρη όπου διαπίστωσα ότι μάλλον είχε σπάσει την σπονδυλική του στήλη και μαζί με ένα παιδί που σταμάτησε τον βάλαμε στο πόρτ μπαγκάζ του αυτοκινήτου του και τον πήγαμε για ευθανασία. Ο κτηνίατρός ξηγήθηκε σπαθί και δεν πείρε φράγκο, μου είπε ότι εκτίμησε πολύ αυτό που έκανα και λίγοι το κάνουν. Εγώ αν έχω να πω κάτι, είναι ευχαριστώ το παιδί που σταμάτησε και με βοήθησε, να ναι καλά όπου και αν είναι, αυτή τη στιγμή δεν θυμάμαι καν το όνομα του.
Άνθρωποι είμαστε και συμβαίνουν αυτά... σημασία έχει να παραμένουμε ΑΝΘΡΩΠΟΙ και όχι να γυρνάμε το κεφάλι όταν πρόκειται να ταλαιπωρηθούμε.

Σε όσα λες εδώ συμφωνώ απόλυτα.
Και μπράβο σου που έκανες ότι έκανες και πολλά συγχαρητήρια στο γιατρό και στο παιδί που σε βοήθησαν.
Αλλά όπως λες είμαστε άνθρωποι... και οι άνθρωποι δεν μπορούν να τα προλαβαίνουν όλα, ούτε να παραμένουν πάντα ψύχραιμοι όλες τις στιγμές...

oulas
13/10/2005, 09:39
Σκεψου τη λαχταρα που ενιωσε την στιγμη που πατησε την γατα ο ΙΠΠΕΑΣ, με 80 που πηγαινε και ποσο θα ηταν εφιαλτικο γιαυτον.
Δεν ειναι και το πιο ευκολο να σταματησεις στη αριστερη λωριδα, σε λεωφορο, βραδυ, να περνανε αυτοκινητα απο πισω και να μαζεψεις την σκοτωμενη γατα.

Πιστευω οτι σε αναλογες περιπτωσεις, καλυτερα ειναι να μην περνουμε το ρισκο να μαζεψουμε, το παιθαμενο ζωο, (και να προκαλεσουμε ατυχημα, στον εαυτο μας η στους διερχομενους οδηγους), αλλα να τηλεφωνισουμε στην τροχαια, ωστε να αναλαβει αυτη το καθαρισμα του δρομου.

Αν βεβαια αυτο γινει σε καμια γειτονια, ειναι πολυ πιθανοτερο να μπορουμε να βοηθησουμε το ζωο!

rsp
13/10/2005, 20:49
Λατρευω τα ζωα και εχω υπαρξει και σε φιλοζωικες ορανωσεις αλλα και ειμαι χρονια κυνηγος, αλλα θα συμφωνησω οτι οταν εισαι στο δρομο και χτυπας ενα ζωντανο ειναι πολυ δυσκολο να κανεις μετα κατι για αυτο, προσφατα χτυπησα μια αλεπου στο γνωστο πεταλο, ειμουν με ενα Ρ1 και τη χτυπησα οσο και αν ηθελα δεν επαιζε να τη βοηθησω..το μονο που εκανα ηταν το σταυρο μου που δεν επεσα....

noble
14/10/2005, 09:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Λατρευω τα ζωα και εχω υπαρξει και σε φιλοζωικες ορανωσεις αλλα και ειμαι χρονια κυνηγος, αλλα θα συμφωνησω οτι οταν εισαι στο δρομο και χτυπας ενα ζωντανο ειναι πολυ δυσκολο να κανεις μετα κατι για αυτο, προσφατα χτυπησα μια αλεπου στο γνωστο πεταλο, ειμουν με ενα Ρ1 και τη χτυπησα οσο και αν ηθελα δεν επαιζε να τη βοηθησω..το μονο που εκανα ηταν το σταυρο μου που δεν επεσα....


φιλοζωικες ορανωσεις
ειμαι χρονια κυνηγος
:confused: :confused: :confused:
τα κυνηγας μη τα σκοτωσουν?

Αναρωτιέμαι αν την είχα βρεί στο κεφάλι ή στο πισυνό της λέτε να είχε στρίψει λίγο η ρόδα και με την ταχύτητα που πήγαινα να σαβουριαζόμουν
αυτο αναρωτιεσαι μονο?να χαιρεσαι!δεν επεσες!τωρα τα αν...
θα χαιρομουν να σκεφτοσουν επισης αν πηγαινα πιο αργα?αν τις κορναρα και τρομαζε?αν τελοσπαντων κατι να δειξεις πως λυπασαι που πεθανε.
χαιρομαι που εισαι καλα!!!και καλα κανεις και χαιρεσαι κι εσυ.δεν εννοω αυτο ε?:winka:
δεν ειδα ομως πουθενα μια αγανακτηση εστω για το ζωακι.
οσο για το να πλησιαζεις ζωο τη στιγμη εκεινη,υπαρχουν σεμιναρια γι'αυτο...αλλα τι λεμε τωρα...
προς θεου ειμαστε καλοι ανθρωποι,δεν το σκοτωσαμε επιτηδες,ουτε μπορουσαμε να κανουμε κατι μετα,δεν φταιμε σε τιποτα κι ΕΙΜΑΣΤΕ καλα!
ας προχωρησουμε.

rsp
14/10/2005, 11:56
Το να πηγαινεις κυνηγη και να σκοτωνεις 10-15 τσιχλες πχ τις οποιες απολαμβανεις μετα μαγειρεμενες στο τζακι δεν βλεπω οτι εχει διαφορα με το να παιρνεις απο το σουπερ μαρκετ κυνηγη...Απλα ειναι πιο φρεσκο το φαγητο σου και πιο υγειυνο.Ειναι το ιδιο με το ψαρεμα.Και οσο αφορα τις φιλοζωικες για καποιο καιρο ειμουν ενεργο μελος μεχρι που δεν αντεξα τις υστεριες που γινοντουσταν εκει και πλεον κανω οτι μπορω μονος μου.Οταν ταξιδευεις στην εθνικη ή σε οποιο δρομο και σου πεταχτει ενα ζωο το πρωτο πραγμα που σκεφτεσε ειναι να σωθεις ο ιδιος και μετα το ζωντανο, αν μετα μπορεις να βοηθησεις το ζωο καλως αλλα πολυ δυσκολα μπορει κανεις..

noble
14/10/2005, 13:27
ζητω συγνωμη αν ημουν επιθετικη,
ειναι ενα ζητημα που εχω πολυ μεγαλη αδυναμια κι ισως χανω την αντικειμενικοτητα μου και τη κατανοηση μου.
δεν διαφωνω μαζι σου...μου εκανε εντυπωση η συγκριση φιλοζωικη με κυνηγι,αλλα σιγουρα εχεις δικιο για το κυνηγι στο σουπερ μαρκετ...
τα λαθη ειναι ανθρωπινα,εχει ομως μεγαλη σημασια για μενα το μετα...
η συμπεριφορα μας μετα...
:wave2:

vassilis88
14/10/2005, 19:01
ego mia fora eno pigaina me peripou 80kmh eblepa ena skulo kai arxize na pernaei to dromo alla ton eftasa pio grigora ap oso nomiza kai tha epefta pano tou!den ksero an prolaba na skefto tpt mallon asynaisthita akoumpisa ligo to freno kai prolaba kai estripsa ligo kai ton apefyga!meta stamatisa akouga tin kardia mou na xtypaei den exo fobithei perissotero pote sti zoi mou pragmatika den thelo na to thymamai mono pou skeftomai ti tha ginotan an eixa pesei pano tou!

gtsiros
14/10/2005, 20:20
όταν είμαι με το αμάξι και τη μηχανή:

Αν μπορώ να αποφύγω την επαφή με ασφάλεια κ χωρίς να τρομάξω τους υπόλοιπους στο δρόμο, το κάνω. Αλλά αν είμαι πολύ κοντά κ η επαφή είναι αναπόφευκτη ή επικίνδυνη, BRACE FOR IMPACT.

Αγαπάω τα γατιά σαν λίγα άλλα στη ζωή, αλλά είναι και ηλίθια!

Τα περισσότερα σκυλιά τα αντιπαθώ, αλλά ποτέ δε θα τους φερθώ βίαια, μάλιστα επειδή φαινεται να τους αρέσει, τα χαιδεύω λιγάκι, ας πάει στο διάολο..

el_hymador
15/10/2005, 00:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
, αλλα να τηλεφωνισουμε στην τροχαια, ωστε να αναλαβει αυτη το καθαρισμα του δρομου.



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ρε φιλε να εισαι καλα....ειναι σωστη η σκεψη σου , αλλα φανταζομαι τον Ελληνα τροχαιο που θα επερνε κληση απο το τηλεφωνικο κεντρο να μαζεψει ενα ατυχο ζωο απο τον δρομο.....


Ιnnersense :

:a46: :a46: :a20: :a18:

ea6gka
15/10/2005, 00:50
ωχ ρε παιδια το διαβασα και με επιασε ενας κομπος στο στομαχι , αμαν.

Οταν βελεπω ζωο απο μακρια κοβω παντα , γιατι φοβαμαι με εχει ριξει κατω φρεναρισμα πανικου . Αλλα αν δε μπορω να το αποφυγω απλα περναω απο πανω του , δε μου εχει τυχει αλλα αυτο θα κανω

Rezeguet
15/10/2005, 18:59
gamato e? ekei pou pigaina me 200 me to subaru mesa apo to dasos kai skotono katala8os 17 alepoudes 32 skiourakia 3 agriogates 2 elafia kai mia grioula pou mazeve manitaria. E kapoia stigmi pou vgaino apo to dasos patao ti xeirofreneia kanei to ergaleio mia 180 kai eimai fatsa me to dasos, koitazo to xronometro kai skeftomai ''re gamoto, les ama eixa patisei to 2o elafi me tin mprostini deksia roda ligo pio gyrismeni sigoura 8a eixa kerdisei 3 dekata''


:dizzy: :dizzy:


sorry tora ippea den exo tipote mazi sou alla re paidi mou ligo parapano sevasmo sto zwo pou skotoses (nai to skotoses kai as min eftaiges, alla pe8ane epeidi pernages esy apo kei). Den mporouse na skeftei oti 8a pernage kapoios oute kai i8ele na aytoktonisei... toulaxiston otan tin patiseis kane to elaxisto na peis ena siopiro sygnomi apo mesa sou... den sou leo kan na pas na ti mazepseis, an kai ego prosopika 8a ekana ta panta na min ypoferei (i pe8anei, an den eixe idi pe8anei), giati itane kai leoforos kai den ikseres pos na antidraseis, alla re paidi mou ligo sevasmo... oxi na skeftesai kai na les ax kai na min eixe stripsei i roda ligo tora 8a eimoun xame... eleos diladi


ayta...skepsou ta ligo... xoris pareksigiseis,
rez
:wave2:

hetfield
20/10/2005, 13:19
Den mporouse na skeftei oti 8a pernage kapoios oute kai i8ele na aytoktonisei...

ti les?????

stin geitonia pou meno ego oloi exoun toulaxiston 5 gates.
kai oles tin arazoun prwi / mesimeri kai xaramata , deksia kai aristera tou sromou:nono:
fadasou ena dromo mikous 200m gemato gates na perimenoun na peraseis apo ekei gia na doun an prolavenoun na perasoun
les kai kanoun kodres pia tha perasei pio grigora apo tin alli..
den upervalo katholou.....malista mia mera piga epitides siga
gia na do tin adidrasi tous ..... ta kologata ekanan to idio prama alla me to paso tous aftin tin fora:uplate: :uplate:
afto pou thelo na po einai oti oi gates kata 90% pernane ton dromo epitides , ta skylia an ta paratiriseis perimenoun na perasei to ix !!!!!

ena peristatiko pou mou eixe tyxei :

se enan dromo me kainourio odostroma ligo pio pera apo tin gitonia mou trexo strivo se mia anixti strofi me oratotita kai plagiazo oso mporo to papi (peripou me 70) kathe fora pou pernao apo ekei....kai ena vradi evgena stin eksoteriki tis strofis patimenos kai kati petaxtike apo ta xorta....mpam mpoum skratsss mpoum tsssssssssssssssssssss
syrthika gia 7 metra meta apo 2 kolotoumpes kai mia piroueta xoris tin paramikri gratsounia (na einai kala o eksoplismos mou)
kai to mixanaki itan 10 metra pio pera apo emena mesa se ena xorafi me spasmena plastika, marspie, skismeni sela kai stravomeni eksatmisi.(!!mono!!)

:a023: :a023: :a023:

kologato .... eilikrina an to evriska tha to ekova stegna kai tha to etrwga zwdano :evil:

den ksanadiakindinevw tin zoi mou gia kanena zwo

noble
20/10/2005, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από hetfield
ti les?????

stin geitonia pou meno ego oloi exoun toulaxiston 5 gates.
kai oles tin arazoun prwi / mesimeri kai xaramata , deksia kai aristera tou sromou:nono:
fadasou ena dromo mikous 200m gemato gates na perimenoun na peraseis apo ekei gia na doun an prolavenoun na perasoun
les kai kanoun kodres pia tha perasei pio grigora apo tin alli..
den upervalo katholou.....malista mia mera piga epitides siga
gia na do tin adidrasi tous ..... ta kologata ekanan to idio prama alla me to paso tous aftin tin fora:uplate: :uplate:
afto pou thelo na po einai oti oi gates kata 90% pernane ton dromo epitides , ta skylia an ta paratiriseis perimenoun na perasei to ix !!!!!

ena peristatiko pou mou eixe tyxei :

se enan dromo me kainourio odostroma ligo pio pera apo tin gitonia mou trexo strivo se mia anixti strofi me oratotita kai plagiazo oso mporo to papi (peripou me 70) kathe fora pou pernao apo ekei....kai ena vradi evgena stin eksoteriki tis strofis patimenos kai kati petaxtike apo ta xorta....mpam mpoum skratsss mpoum tsssssssssssssssssssss
syrthika gia 7 metra meta apo 2 kolotoumpes kai mia piroueta xoris tin paramikri gratsounia (na einai kala o eksoplismos mou)
kai to mixanaki itan 10 metra pio pera apo emena mesa se ena xorafi me spasmena plastika, marspie, skismeni sela kai stravomeni eksatmisi.(!!mono!!)

:a023: :a023: :a023:

kologato .... eilikrina an to evriska tha to ekova stegna kai tha to etrwga zwdano :evil:

den ksanadiakindinevw tin zoi mou gia kanena zwo




plagiazo oso mporo to papi
:eyepop: :eyepop: λιγο πιο σιγα βαλεντινο εσυ με το παπι

kai kati petaxtike
το κατι δεν σημαινει γατι.εκτος αν εκανες λαθος στο γαμα και στο καπα :look:

ta skylia an ta paratiriseis perimenoun na perasei to ix !!!!!
ετσι σου ειπανε?και το δικο μου γιατι δεν περιμενε και τελικα του κοψαμε το ποδαρακι,αφου το πατησε ιχ!!!???
οχι ρε γαμωτο,βλαμμενο το πηρα :blush:

na einai kala o eksoplismos mou
το μονο σωστο σε οσα λες και μπραβο σου που εχεις!:wave2:

τη ζωη σου να μην τη διακινδυνευεις για τπτ και για κανεναν!!
οταν οδηγουμε μηχανη ολα πρεπει να ειναι στο προγραμμα,λαδια,σκυλια,γατια,αν δεν ειναι θα μπουν τη στιγμη που θα τα ζησουμε:winka:
πανω απ'ολα ν'απολαμβανεις αυτο που γουσταρεις πολυ,με οσο το δυνατον μεγαλυτερη συνεση και ωριμοτητα.
τωρα αν τα γατια η τα σκυλια εχουν κυκλοφοριακη αγωγη,συγκεκριμενα εσενα θα επρεπε να ειναι το λιγοτερο που σ'απασχολει.
βελτιωσε τη δικη σου!
παντα φιλικα,για να εισαι εδω και να μας γραφεις τις εμπειριες σου!:wave2:

hetfield
20/10/2005, 19:55
ετσι σου ειπανε?και το δικο μου γιατι δεν περιμενε και τελικα του κοψαμε το ποδαρακι,αφου το πατησε ιχ!!!???

lupame eilikrina gia to skulaki sou :(

xrisimopiw gia tis metakiniseis mou to papi xeimona kalokairi ta teleftea 6 xronia kai den xampariazo oute apovroxi oute kai apo xioni. tontlfteo xrono eimoun synexia pano sto papi (13/24wres) logo doulias (deliveri) kai pistepse me exoun dei kai exoun dei ta matia mou...

posa atyxmata gnonte kathimerina me gates ki posa me skulous?

kai min mou peis oti stin poli exoume perisoteres adespotes gates para skulous...:nono:

pote den ksereis omos ti empiries exei o kathenas giafto kai oti leo apotelei tin apopsi mou me vasi tis dikes mou empiries xwris na exo ''to alanthasto tou papa''!

pada orthioi :wave2:

Rezeguet
20/10/2005, 20:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από hetfield


afto pou thelo na po einai oti oi gates kata 90% pernane ton dromo epitides , ta skylia an ta paratiriseis perimenoun na perasei to ix !!!!!

nai re to vrikes oles oi gates einai kamikazi


Αρχικά δημιουργήθηκε από hetfield

ena peristatiko pou mou eixe tyxei :


gata eisai? (gata=kamikazi, den eipame?)



Αρχικά δημιουργήθηκε από hetfield

kologato .... eilikrina an to evriska tha to ekova stegna kai tha to etrwga zwdano


exeis kamia syggeneia me ton hanibal lecter?


Αρχικά δημιουργήθηκε από hetfield

den ksanadiakindinevw tin zoi mou gia kanena zwo

tora ayto pos na to katalavo..? Oti 8a gineis pio prosektikos kai den 8a plagiazeis me 70 me to papi mipos kai sour8ei kamia gata sto dromo?

o dromos den einai pista gia na to pigaineis to papi ''oso mporo'', mporoun na symvoun xilia dyo aproopta kai na tin pliroseis esy kai oi ypoloipoi. Gia to oti epeses itane malakia sou kai eftaiges apokleistika esy kai oxi i gata... fantasou natane kana paidi anti gia gati, tora 8asouna parea me to koufontina... pali kala pou den epa8es tipota na les para na ta rixneis sti gata. Alli fora 8a eisai pio prosektikos pantos

Ayta... kai skepsou oti i gata se ekane pio prosektiko odigo...


:wave2:

noble
20/10/2005, 21:55
ποσα ατυχηματα εχουν γινει απο τους καγκουρες που κυκλοφορουν εκει εξω??
κανω 5 χρονια εξωτερικες εργασιες και ξερω κι εγω,εχω δει..
συγκρινεις 2 οντα με διαφορετικη νοημοσυνη κι επιμενεις να τα ριχνεις σ'αυτο με τη μικροτερη :nono:
οπως και να χει εχουμε ξεφυγει της κουβεντας,
εχε μονο κατα νου οτι υπαρχουν πολλοι ασταθμητοι παραγοντες
στην οδηγηση,σημασια εν τελει δεν εχει ποιος φταιει,αλλα ποια ειναι η καταληξη.και βεβαια οχι μονο η καταληξη υπερ η κατα μας,αλλα και σε συγκριση με το συνανθρωπο μας η ισως ενα ανημπορο ζωακι.
απλα προσεχε τον εαυτο σου!
οσο για τα ζωακια,ειναι σαν τα παιδια.εμεις τα μαθαινουμε...
και συνεχιζω,εμεις τα παραταμε,εμεις δεν τα στειρωνουμε,εμεις....εμεις...
:wave2:

οσο για την Ηρα,μην λυπασαι,ειναι μια χαρα πια,πιο σκανταλιαρα απ'ολα τα τετραποδα της γειτονιας μαζι :D

hetfield
21/10/2005, 10:07
ira eipes pws tin lene???

i dikia mou i ira "rotvailer" i "rottweiler" apeviwse proxtes apo kalazar....

oso gia ta alla pou eipothikan

:a015:
:a015: :a023:
:a015:

kala de mi varate kiolas

kai na toniso oti to simio pou kano tis m@lakioules
einai se eparxiako paradromo akatikito... pote den tha ekana ta ROSSYlikia mou tethodas se koindino allous pera apo emena

xalaroste :wave2:

noble
21/10/2005, 12:21
η Ηρα συνηθως τα λενε η Ροκυ:lol:
λυπαμαι παρα πολυ για το σκυλακι σου :sad: :sad: :sad: :sad:
εχασες ενα καλο φιλο και σ'αυτο δεν χωρουν λογια.
απλα λυπαμαι.