PDA

View Full Version : Suzuki μπινε



alex14
31/12/2013, 11:50
.:(

306822

LogOutGoRide
31/12/2013, 11:57
Σαν γερανός μετακόμισης είναι! Που το ανεβάζεις, στο μπαλκόνι;;;
Κρίμα, συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες, περαστικά.

Takata Dome
31/12/2013, 12:27
Χαλάνε ωρέ τα Bandit? :lol:

alex14
31/12/2013, 12:34
Λοιπον. Το μοτορι εκοψε την ντιζα γκαζιου. Σιγα τα αυγα θα μου πειτε.
Το ασχημο ειναι οτι δεν υπαρχει πουθενα και η suzuki θελει 15-20 μερες να τη φερει.
Τους εκανε και εντυπωση. Δεν τους εχουν ξαναζητησει ντιζα.

stam2
31/12/2013, 12:39
δηλαδή τον ενδεχόμενο να βρεθεί ντίζα που τρώει μπανάνες δεν υπάρχει....?

όσο για τη ντίζα, μπορεί να συμβεί και στους καλύτερους.... κολλητός αγοράζει tiger 1050 και μετά από 3 μέρες κόβεται η εν λόγω ντίζα...
αν πήρε υγρασία κάπως κάπου κάποτε, και σκούριασε μέσα είναι πιθανόν να κοπεί κάποια στιγμή....

GIXXERAKIAS
31/12/2013, 12:44
Τστσ τσ τσ....κοπηκε η ντίζα και γερανός?Ελεος....έχω γυρίσει με το Gsxr 600 K4 με κομμένη ντίζα από λιμανάκια ρελαντί μέχρι Αιγάλεω.....βέβαια ήθελά κούρεμα και ξύρισμα μετά αλλά οκ με πήγε.:bawl:

alex14
31/12/2013, 12:47
Τστσ τσ τσ....κοπηκε η ντίζα και γερανός?Ελεος....έχω γυρίσει με το Gsxr 600 K4 με κομμένη ντίζα από λιμανάκια ρελαντί μέχρι Αιγάλεω.....βέβαια ήθελά κούρεμα και ξύρισμα μετά αλλά οκ με πήγε.:bawl:

Και γιατι την πληρωνουμε την Interamerican φιλτατε ? :p

theofilos888
31/12/2013, 12:49
Αν ηθελες συμπλεκτη εχω. Αλλα γκαζιου οχι. Αναθεμα με τα ρημαδια τα ανταλλακτικα αυτης της εταιριας. Ζουαν εξατμισης σε 2, 5 μηνες. Λιγο ακομη και θα αλλαζε μοντελο.....

teogtp
31/12/2013, 13:06
Αν ηθελες συμπλεκτη εχω. Αλλα γκαζιου οχι. Αναθεμα με τα ρημαδια τα ανταλλακτικα αυτης της εταιριας. Ζουαν εξατμισης σε 2, 5 μηνες. Λιγο ακομη και θα αλλαζε μοντελο.....

Δεξι μερος απο το μπροστα φτερο το περιμενω απο 10 Αυγουστου...........

GIXXERAKIAS
31/12/2013, 13:07
Και γιατι την πληρωνουμε την Interamerican φιλτατε ? :p

Εγώ δεν έιχα ,ούτε είχα τα κερατιάτικα 100 για μή μέλος.:lol:

spyrakos35
31/12/2013, 13:31
οπότε κλείσανε οι ζημιές για φέτο σε όλα τα γιαπωνέζικα

γιαμάπα 1 (ανορθωτής - μπαταρία)
χονΔα 2 (ντίζα γλάρου - μοτέρ τρούπη)
μπάντιτ 1 (ντίζα)

πάλι μας την φόρεσε η χονΔα....

καλη χρονιά παίδες.... :beer:

υγ.... λείπει η καΦασάκι αλλά ποιος έχει τέτοιο???? :lol:

Pan (dvs)
31/12/2013, 14:05
Πρωτα βγαλε τη φωτο με την οδικη.Καταστρεφεις τη φημη μας και ριχνεις την αξια της επενδυσης μας.

Μετα κανε (αν δεν εκανες) ενα τηλεφωνο εδω www.e-moto.gr .Μoυ στειλανε ανταλλακτικο σε 18 ωρες.Η αντιπροσωπεια ηθελε 18 μερες.

teogtp
31/12/2013, 14:06
Πρωτα βγαλε τη φωτο με την οδικη.Καταστρεφεις τη φημη μας και ριχνεις την αξια της επενδυσης μας.

Μετα κανε (αν δεν εκανες) ενα τηλεφωνο εδω http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=139079.Μου στειλανε ανταλλακτικο σε 18 ωρες.Η αντιπροσωπεια ηθελε 18 μερες.

Πανο λαθος λινκ εβαλες......

vaska
31/12/2013, 14:30
Λοιπον. Το μοτορι εκοψε την ντιζα γκαζιου. Σιγα τα αυγα θα μου πειτε.
Το ασχημο ειναι οτι δεν υπαρχει πουθενα και η suzuki θελει 15-20 μερες να τη φερει.
Τους εκανε και εντυπωση. Δεν τους εχουν ξαναζητησει ντιζα.


Αν ηθελες συμπλεκτη εχω. Αλλα γκαζιου οχι. Αναθεμα με τα ρημαδια τα ανταλλακτικα αυτης της εταιριας. Ζουαν εξατμισης σε 2, 5 μηνες. Λιγο ακομη και θα αλλαζε μοντελο.....


Δεξι μερος απο το μπροστα φτερο το περιμενω απο 10 Αυγουστου...........

Έχω πάψει προ πολλού να ψωνίζω ανταλλακτικά για το DR από Ελλάδα. Θες η κακή κάκιστη αντιπροσωπεία της Ζουζούκι στην Πάτρα (χρόοοοονια τώρα) θες η μ@λ@κι@ του εισαγωγέα, ήτανε στραβό το κλίμα το έφαγε και ο γάιδαρος και πάει.
Θυμάμαι παλιότερα για μια ντίζα κοντέρ έπρεπε να περιμένω 3 μήνες και όταν είχα το DR το 250 που έκοβε ντίζες συμπλέκτη από κακή σχεδίαση τς διαδρομή της (περνούσε πολύ κοντά στην εξάτμιση και στέγνωνε), είχα μέγα θέμα.

bruno
31/12/2013, 15:51
Το ιδιο πρόβλημα με τα ανταλλακτικα και εγω με την αντιπροσωπεια της Suzuki,ειχε κοψει και εμενα την ντιζα γκαζιού, σε 15 μερες το λιγοτερο για να ερθει,λες και θα το εφερναν με τα ποδια.Ανεβασα το ρελαντί και πηγα σε ένα μαγαζι με ποδήλατα,πηρα δυο ντιζες με λεπτο κεφαλη με 2ε και ειναι 2-3 χρονια ετσι.

Allst@rf
31/12/2013, 15:57
Και μετα σας φταινε τα Ευρωπαϊκά...

Αντε και καλη σας χρονια χωρις μηχανακι ...

:bawl:

alex14
31/12/2013, 16:11
Πρωτα βγαλε τη φωτο με την οδικη.Καταστρεφεις τη φημη μας και ριχνεις την αξια της επενδυσης μας.



:bawl:

Μερες που ειναι ηθελα να δωσω λιγη χαρα στους φιλους με τα ευρωπαικα παρταλια. :lol:

alex14
31/12/2013, 16:13
Και μετα σας φταινε τα Ευρωπαϊκά...

Αντε και καλη σας χρονια χωρις μηχανακι ...

:bawl:

Αλλο καθε τριτη και αλλο καθε 7 χρονια :D

Υπαρχει και καβαντζα Honda wave 110 RRR :p

:beer:

alex14
31/12/2013, 16:18
Έχω πάψει προ πολλού να ψωνίζω ανταλλακτικά για το DR από Ελλάδα. Θες η κακή κάκιστη αντιπροσωπεία της Ζουζούκι στην Πάτρα (χρόοοοονια τώρα) θες η μ@λ@κι@ του εισαγωγέα, ήτανε στραβό το κλίμα το έφαγε και ο γάιδαρος και πάει.
Θυμάμαι παλιότερα για μια ντίζα κοντέρ έπρεπε να περιμένω 3 μήνες και όταν είχα το DR το 250 που έκοβε ντίζες συμπλέκτη από κακή σχεδίαση τς διαδρομή της (περνούσε πολύ κοντά στην εξάτμιση και στέγνωνε), είχα μέγα θέμα.

Εψαξα μεχρι και Αγγλια (Robinson foundry). Τζιφος, μονο παραγγελια

buckley
31/12/2013, 16:22
:bawl:

Μερες που ειναι ηθελα να δωσω λιγη χαρα στους φιλους με τα ευρωπαικα παρταλια. :lol:

Προσωπικά ,ακόμα δεν έχω καταλάβει το σκοπό του θρεντ σόρρυ.Θέλεις όντως να κάνεις πλάκα στα ΚΤΜ ή να ειρωνευτείς τα Σουζούκι για μια κομμένη ντίζα που πολύ εύκολα όπως είπε και ο φίλος έλυνες έστω προσωρινά με μια πατεντούλα ? Πολλάκις τέτοια προβλήματα κάπως έτσι τα λύναμε εδώ και 30+ χρόνια...

Allst@rf
31/12/2013, 16:29
Προσωπικά ,ακόμα δεν έχω καταλάβει το σκοπό του θρεντ σόρρυ.Θέλεις όντως να κάνεις πλάκα στα ΚΤΜ ή να ειρωνευτείς τα Σουζούκι για μια κομμένη ντίζα που πολύ εύκολα όπως είπε και ο φίλος έλυνες έστω προσωρινά με μια πατεντούλα ? Πολλάκις τέτοια προβλήματα κάπως έτσι τα λύναμε εδώ και 30+ χρόνια...


Εγω τον μπριζωσα να πει την κλασσικη μπαρουφα του " καθε τριτη" αλλα λαθος πορτα βαραει γιατι εχω χωματινο ΚΤΜ που ως γνωστόν ειναι ασπαστα...

:p

alex14
31/12/2013, 16:32
Προσωπικά ,ακόμα δεν έχω καταλάβει το σκοπό του θρεντ σόρρυ.Θέλεις όντως να κάνεις πλάκα στα ΚΤΜ ή να ειρωνευτείς τα Σουζούκι για μια κομμένη ντίζα που πολύ εύκολα όπως είπε και ο φίλος έλυνες έστω προσωρινά με μια πατεντούλα ? Πολλάκις τέτοια προβλήματα κάπως έτσι τα λύναμε εδώ και 30+ χρόνια...

Τιποτα απο τα παραπανω. Πλακα γενικως κανω. Το μονο που ειναι αξιο συζητησης ειναι οτι η suzuki δεν εχει μια ντιζα στοκ.
Το μηχανακι πηγε συνεργειο για καποιες αναβαθμισεις στις αναρτησεις επ ευκαιριας του προβληματος με την ντιζα μιας και οπως προειπα παιζει και καβαντζα μοτο.

Χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους

:beer:

faraway
31/12/2013, 16:35
Εγω τον μπριζωσα να πει την κλασσικη μπαρουφα του " καθε τριτη" αλλα λαθος πορτα βαραει γιατι εχω χωματινο ΚΤΜ που ως γνωστόν ειναι ασπαστα...

:p

Βέβαια , βέβαια ....άσπαστα τα χωμάτινα της ktm , τα άλλα έχουν πρόβλημα τα ασφάλτινα . :lol::lol:

buckley
31/12/2013, 16:40
Τιποτα απο τα παραπανω. Πλακα γενικως κανω. Το μονο που ειναι αξιο συζητησης ειναι οτι η suzuki δεν εχει μια ντιζα στοκ.
Το μηχανακι πηγε συνεργειο για καποιες αναβαθμισεις στις αναρτησεις επ ευκαιριας του προβληματος με την ντιζα μιας και οπως προειπα παιζει και καβαντζα μοτο.

Χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους

:beer:

Πάσο και καλή χρονιά.

AUFGEBRACHT
31/12/2013, 17:17
Λοιπον. Το μοτορι εκοψε την ντιζα γκαζιου. Σιγα τα αυγα θα μου πειτε.
Το ασχημο ειναι οτι δεν υπαρχει πουθενα και η suzuki θελει 15-20 μερες να τη φερει.
Τους εκανε και εντυπωση. Δεν τους εχουν ξαναζητησει ντιζα.

Ας βγάλουν μια λίστα με αυτά που τους ζητάνε συνήθως να ξέρουν οι κάτοχοι τί βλάβη να πρέπει να πάθουν...

SHOOTER045
31/12/2013, 18:44
Ενταξει μια ντιζα δεν ειναι καν ζημια
Και μαλλον αν δεν ειχε δευτερη μοτο θα την εκανε την πατεντα
Με την ευκαιρια της ντιζας κανει και ενα φρεσκαρισμα
Ενω αν ηταν ευρωπαικος χουρντας θα ηθελε ολικη επαναφορα
Καλη χρονια και με σιδερενια ντιζα...

Allst@rf
31/12/2013, 18:49
Βέβαια , βέβαια ....άσπαστα τα χωμάτινα της ktm , τα άλλα έχουν πρόβλημα τα ασφάλτινα . :lol::lol:

Αληθεια είναι...:D

bruno
31/12/2013, 19:05
Δεν ξερω τι ισχυει με τα ανταλλακτικα και τις αντιπροσωπειες,για ποσα χρονια είναι υποχρεωμένοι να φερνουν ανταλλακτικα και αν δεν το εχουν, ποτε θα το φερουν.Αλλα θεωρω ξεφτιλα να μεινει ένα δημοφιλείς μοντελο από ντιζα γκαζιού τοσες μερες.Να κανει αεροπορικη παραγγελια ξερω γω τι σ@@@τα θα κανει,να πανε τα κουριερ να φερουν τα ανταλλακτικα του.

bros400pgm
31/12/2013, 19:08
Το κακο θα ειναι οταν σου πουν παραγγελια φιλτρο λαδιου ή αερος. Μια ντιζα φανταζομαι θα εχει κανα 20αρικο, ενω με 3ευρω ξεμπερδευεις με συρμα. Οποτε δεν φερνουν τετοια ανταλλακτικα για στοκαρισμα, οσο και αν ακουγεται περιεργο.

bruno
31/12/2013, 19:21
Δηλαδη να κανουμε πατεντες γιατι ο μαπας δεν εχει.Δεν μιλαω για dr που ειμαστε στα δάκτυλα του χεριου.

bulmont
31/12/2013, 20:48
Ας βγάλουν μια λίστα με αυτά που τους ζητάνε συνήθως να ξέρουν οι κάτοχοι τί βλάβη να πρέπει να πάθουν...

:bawl::bawl::bawl:

Bowleno
01/01/2014, 23:55
Να σας δω να ξαναμιλάτε για τα aprilia.....:smokin:

AristidisZ
02/01/2014, 00:23
που σε πέτυχε εσένα το κακό alex ; :bawl:

TROOPER
02/01/2014, 12:34
μικρη ζημια.

υπομονη αλεξ :wave2:

alex14
28/01/2014, 09:42
Λοιπον, μετα απο 3 εβδομαδες αναμονη για τις ντιζες το εργαλειο βγηκε και παλι στους δρομους :p

Κιτρινη καρτα στην suzuki. 15 εργασιμες για μια ντιζα ειναι too much.:mad:

AristidisZ
28/01/2014, 09:58
αυτά να τα πεις σε κάποιους κάποιους που ετοιμάζονται για shopping...

alex14
28/01/2014, 10:22
αυτά να τα πεις σε κάποιους κάποιους που ετοιμάζονται για shopping...

Για πε

:confused:

AristidisZ
28/01/2014, 10:37
Για πε

:confused:

ξέρει αυτός :bawl:

pipe_smoker
28/01/2014, 10:58
ξέρει αυτός :bawl:

Αυτά δε χαλάνε.

Αρρωσταίνει ο πεθαμένος?:lol: