PDA

View Full Version : Πρωτοχρονιά.



nicksior
01/01/2014, 10:41
Πως τα περάσατε ?
Εγώ πολύ καλά , σε φιλικό σπίτι με παρέα μεγαλύτερους , καλούς μεζέδες (φανταστική η κυρά Φρόσω :p) , καλό κρασί , γέλια και πειράγματα .
Ορκισμένος ροκάς από τα γυμνασιακά μου χρόνια δεν περίμενα ποτέ ότι θα διασκεδάσω (χορέψω κιόλας) με «τα δυο σου χέρια πήρανε βεργούλες και με δείρανε…».
Η συμβία διασκέδασε πολύ επίσης , (ποιος της έμαθε το ζεϊμπέκικο ρε παιδιά ?) Πάντως με το κρασί το παράκανε , χρειάστηκε να την μεταφέρω αγκαλίτσα , όχι εθιμοτυπικά όπως πριν δέκα χρόνια , αλλά από ανάγκη , διαφορετικά θα έπρεπε να κοιμηθεί στο πεζοδρόμιο..
Ευχάριστη διαπίστωση πως δεν έχει πάρει κιλά , το ενδεχόμενο να έχω δυναμώσει εγώ , το απέκλεισα .
Φυσικά πήγαμε με το αυτοκίνητο αφού η BMW βρίσκεται σε πρόγραμμα διαχείμανσης :lol:
Καλή χρονιά σε όλους
Υ.Γ
Κατά την μεταφορά απωλέσθη αριστερή μωβ γόβα Νο 39 (ή 40 είναι ψηλό το κορίτσι) . Όποιος την βρει ας μας την παραδώσει δεδομένου ότι η κάτοχος-σταχτοπούτα έχει ήδη , προ 10ετίας, απαχθεί από πρίγκιπα με κόκκινο δικύλινδρο (τότε) άτι.

MG-KTiNoS
01/01/2014, 10:46
ΚουτΕ , υπερφίαλΕ, ψωριάρΗ , νεόπλουτΕ , κώλΕ...
Εγώ έκανα σχέδια με τη τρόικα να σας καταστρέψω.
:lol:


Σπίτι με το παιδί και τη γυναίκα !
;)

Από Δευτέρα δίαιτα

AUFGEBRACHT
01/01/2014, 10:49
Πως τα περάσατε ?
Εγώ πολύ καλά , σε φιλικό σπίτι με παρέα μεγαλύτερους , καλούς μεζέδες (φανταστική η κυρά Φρόσω :p) , καλό κρασί , γέλια και πειράγματα .
Ορκισμένος ροκάς από τα γυμνασιακά μου χρόνια δεν περίμενα ποτέ ότι θα διασκεδάσω (χορέψω κιόλας) με «τα δυο σου χέρια πήρανε βεργούλες και με δείρανε…».
Η συμβία διασκέδασε πολύ επίσης , (ποιος της έμαθε το ζεϊμπέκικο ρε παιδιά ?) Πάντως με το κρασί το παράκανε , χρειάστηκε να την μεταφέρω αγκαλίτσα , όχι εθιμοτυπικά όπως πριν δέκα χρόνια , αλλά από ανάγκη , διαφορετικά θα έπρεπε να κοιμηθεί στο πεζοδρόμιο..
Ευχάριστη διαπίστωση πως δεν έχει πάρει κιλά , το ενδεχόμενο να έχω δυναμώσει εγώ , το απέκλεισα .
Φυσικά πήγαμε με το αυτοκίνητο αφού η BMW βρίσκεται σε πρόγραμμα διαχείμανσης :lol:
Καλή χρονιά σε όλους
Υ.Γ
Κατά την μεταφορά απωλέσθη αριστερή μωβ γόβα Νο 39 (ή 40 είναι ψηλό το κορίτσι) . Όποιος την βρει ας μας την παραδώσει δεδομένου ότι η κάτοχος-σταχτοπούτα έχει ήδη , προ 10ετίας, απαχθεί από πρίγκιπα με κόκκινο δικύλινδρο (τότε) άτι.

Φίλτατε, κι εγώ ορκισμένος ροκάς είμαι, αλλά το "τα δυο σου χέρια πήρανε βεργούλες και με δείρανε" είναι ΥΜΝΟΣ από τη φωνή του Μπιθικώτση (και πολλά άσματα του Sir του ελληνικύ τραγουδιού). :beer:

nicksior
01/01/2014, 10:53
ΚουτΕ , υπερφίαλΕ, ψωριάρΗ , νεόπλουτΕ , κώλΕ...
Εγώ έκανα σχέδια με τη τρόικα να σας καταστρέψω.
:lol:


Σπίτι με το παιδί και τη γυναίκα !
;)

Από Δευτέρα δίαιτα

Να τους χαίρεσαι και να σε χαίρονται :wave2:

nicksior
01/01/2014, 11:00
Φίλτατε, κι εγώ ορκισμένος ροκάς είμαι, αλλά το "τα δυο σου χέρια πήρανε βεργούλες και με δείρανε" είναι ΥΜΝΟΣ από τη φωνή του Μπιθικώτση (και πολλά άσματα του Sir του ελληνικύ τραγουδιού). :beer:

Ναι!
Ασε που μερικά ροκο-φέρνουν ..
Ξέχασα να αναφέρω πως το συνολικό κόστος δεν ξεπέρασε τα ελάχιστα που απαιτήθηκαν για την κατασκευή μιας πίττας , συνεισφορά στον ρεφενέ της βραδιάς.
Επίσης να ευχηθώ σε Βασίληδες , Βασούλες κλπ που σήμερα γιορτάζουν.

virus
01/01/2014, 11:57
σπιτακι μου την εβγαλα με την κοπελια μου καλεσα και το ξαδερφο μου με το ανηψακι μου και περασαμε πολυ ωραια. μα αυτη η ανηψια μου μας εβγαλε γκολ :bawl:

καλη χρονια με υγεια λιγοτερες αντιπαραθεσεις και περισσοτερες βολτες ευχομαι :beer::beer:

SHOOTER045
01/01/2014, 12:04
Σε συγγενικο σπιτι πανω κατω σαν τους υπολοιπους φαγητα πιωματα κλπ
Ο Αι βασιλης ηρθε παλι στην ωρα του
Αυτα

teogtp
01/01/2014, 12:48
Αυστηρως οικογενειακα.
Με τα μικρα χαζευαμε απο τα παραθυρα τα βεγγαλικα που αποχαιρετιζαν το 2013.
Η βασιλοπιτα δεν "παιζοταν"στο στοιχημα καθοτι και παλι οι κορες μου "βρηκαν"
τα φλουρια:lol:

m@kro
01/01/2014, 21:30
Στο Αργος στα πεθερικα φαη πιωμα ξαπλα τα κλασσικα.

Bowleno
01/01/2014, 23:26
Σε κλαμπάκι με το αίσθημα μέχρι πρωίας εγώ (και η γυναίκα σπίτι με το παιδί....)

nicksior
02/01/2014, 07:58
Σε κλαμπάκι με το αίσθημα μέχρι πρωίας εγώ (και η γυναίκα σπίτι με το παιδί....)

Θλίψη!
Αν και είμαι ο πλέον... Ακατάλληλος να σε κρίνω!

sober
02/01/2014, 11:10
Νταξει....αφου ζειτε για να τα πειτε παλι καλα...:lol::lol::lol::lol:

nicksior
02/01/2014, 11:15
βίβερε περικολοζαμέντε (vivere pericolosamente)
:lol:

sober
02/01/2014, 11:28
βίβερε περικολοζαμέντε (vivere pericolosamente)
:lol:

ταν ταν τανταν ταν ταν ... επικινδυνες αποστολες...:lol::lol::lol:

Bowleno
02/01/2014, 11:28
Θλίψη!
Αν και είμαι ο πλέον... Ακατάλληλος να σε κρίνω!


Ομοιπαθής να υποθέσω; :p

nicksior
02/01/2014, 13:39
Ομοιπαθής να υποθέσω; :p

Κατά συρροή , αλλά και αυστηρή περιφρούρηση της οικογενειακής γαλήνης.

Bowleno
02/01/2014, 13:54
Κατά συρροή , αλλά και αυστηρή περιφρούρηση της οικογενειακής γαλήνης.

Το 2ο εννοείται... το 1ο όχι απλώς κατά συρροήν αλλά και από συνήθεια :D