PDA

View Full Version : μηχανη για γυναικα;;;



Σελίδες : [1] 2

loukia4
01/01/2014, 18:31
γεια σας, καλως σας βρηκα και καλη χρονια!
παιδια ειμαι ολοκαινουρια στο forum και ψαχνω για μηχανη (οπως βλεπετε ειμαι γυναικα). προηγουμενη εμπειρια δεν εχω (μονο μια φορα καβαλησα ενα husqvarna nuda 900r και μου κοπηκαν τα ποδια.ενας θεος ξερει πως ανεβηκα εκει πανω). ειμαι 1.70 και 60 κιλα αλλα ειμαι πολιστρια οποτε δεν νομιζω να εχω ιδιαιτερο θεμα με την συγκρατηση της μηχανης (δεν ξερω και αν παιζει τοοοοσο μεγαλο ρολο η δυναμη πια γιατι εχω μπερδευτει). το στυλ που ψαχνω ειναι κατι για την πολη, για λιγα ταξιδακια μικρης αποστασης και για λιγα χωματα γιατι τα λατρευω, αλλα να μπορω να το φτανω κιολας.Σας μπερδεψα;;;:rolleyes:
εχω δει κατι σε ktm 390 duke..ειναι καλο για καποια σαν και εμενα;εχετε να μου προτεινετε κατι αλλο;
θα ημουν απιστευτα ευγνωμον αν καποιος προσφερθει να με βοηθησει γιατι πραγματικα τα εχω βρει πολυ σκουρα...:)ευχαριστω εκ των προτερων!

Billymuse
01/01/2014, 18:44
Γεια σου Λουκία, αρχικά καλως μας ήρθες:welcome:
Που λες το nuda 900 ειναι πολυ ιδιαίτερο μηχανάκι και απαιτεί πολλύ εμπιρεία για να το καβαλήσεις. Για το θέμα της δύναμης
για τον τύπο μηχανών που κοιτάς δεν χρειάζεται να έχεις δυνατά χέρια οπότε νο πρόμπλεμ. Αυτό που ζητάς δν ειναι και πολύ παράλογο αλλά είναι λίγες οι επιλογές μηχανών
που πάνε και λίγο χώμα,πας άνετα μικρα ταξιδάκια και να ειναι και στη πόλη εύρχηστο το μηχανάκι. Το νεο KTM duke 390 δν κάνει για αυτα που ζητάς ,παρα μόνο για πόλη
χώμα για κανένα λόγο και ταξίδια θα σε κουράζει γιατί δν εχει τέτοια υποδομή. Και επιπλέον επειδή ειναι καινούργια μηχανή δλδ δν είχε κυκλοφορήσει παρόμοιο μοντέλο στα κυβικά του καλό θα ήταν να το αποφύγεις γιατί σαν νέο μηχανάκι δε ξέρεις αμα βγάλει κάποια συγκεκριμένα προβλήματα που στα επόμενα μοντέλα θα το έχουν διορθώσει.
Μια πρόταση σαν μηχανάκι που θα σε βοηθήσει στην αρχή να μη το φοβηθείς,ειναι αξιόπιστο φιλικό, όχι πολύ ψηλό,πάει χώμα και ταξιδάκια ειναι το Kawasaki KLE 500

Eλπίζω να σε κάλυψα :beer:

Pan (dvs)
01/01/2014, 19:07
Δεν ειναι ασχημο το 500αρι γι'αυτο που ζητας.Διαλεξε κατι φθηνο γι αρχη.Υποθετω οτι με το διπλωμα εισαι οκ.Και παντα υπολογισεις τουλαχιστον κανα 350αρι για κρανη,μπουφαν κλπ,κλπ.

ΥΓ.Δεν υπαρχει μηχανη για γυναικα η για αντρα.

Bradipous
01/01/2014, 19:25
Καλωσηρθες και καλη χρονια!

Επειδη συμφωνα με τα γραφωμενα σου αυτο που χρειαζεσαι ειναι ενα ον οφφ ισως δυσκολευτεις λιγο περισσοτερο απο οτι τα πιο street μηχανακια λογω υψους, καλυτερα θα ηταν πρωτα να κανεις καμια δοκιμη. Απο κει και περα μπορεις να κοιταξεις και για bmw650gs, xt660r, kle, transalp, pegaso, versys, tenere, αυτα ως επι το πλειστον. Δεν μας ειπες ομως περιπου τα λεφτα που θελεις να διαθεσεις που για 1η μηχανη κατα τη γνωμη μου καλυτερα να μεινει χαμηλα το μπατζετ.

SHOOTER045
01/01/2014, 19:28
Μηχανη για γυναικα ε???
Χμμμμμ
Εισαι στο καταλληλο μερος
Λοιπον το kle που ειπε ο απο πανω βαλε και το bmw f650gs σαν ποιο ομαλο χαμηλο-ετσι μου φανηκε-κανει ταξιδακια και μπαινει χωμα ανετα
Λιγο ποιο πανω honda transalp 650 αλλα ποιο βαρυ
Κοιτα και το xtx660 ολα κανουν αυτα που θες ανετα δες δοκιμασε ανεβα πανω κοιτα πως πατας α αν πατας κανε τεστ ντραιβ και προχωρα
Υπολογισε κρανακι μπουφανακι κλπ
Τα παραπανω με μια βαλιτσα top case θα σε φτιαξουν

By the way καλη χρονια


Υ.Γ πες μας και το βαλαντιο που διαθετεις να σου δειξουμε-προτεινουμε μοτο

SHOOTER045
01/01/2014, 19:30
Δεν ειναι ασχημο το 500αρι γι'αυτο που ζητας.Διαλεξε κατι φθηνο γι αρχη.Υποθετω οτι με το διπλωμα εισαι οκ.Και παντα υπολογισεις τουλαχιστον κανα 350αρι για κρανη,μπουφαν κλπ,κλπ.

ΥΓ.Δεν υπαρχει μηχανη για γυναικα η για αντρα.

Εισαι εσυ ενας...

AUFGEBRACHT
01/01/2014, 19:54
F650 GS

MG-KTiNoS
01/01/2014, 20:07
F650 GS

:lol:


Πήρε μια κοπέλα από τη λέσχη...
Αλλά όλο χάλαγε και την έδωσε !
:lol:

AUFGEBRACHT
01/01/2014, 20:13
:lol:


Πήρε μια κοπέλα από τη λέσχη...
Αλλά όλο χάλαγε και την έδωσε !
:lol:

ΟΚ... κι εγώ ξέρω 3 κοπέλες που πήραν χωρίς να είναι σε λέσχη, δεν τους έχει χαλάσει ποτέ και την έχουν ακόμα. Πάμε παρακάτω...

taxydromos
01/01/2014, 20:19
ktm 690R.. κάνει όλα αυτά που θέλεις + αδρεναλίνη! (κάτι που απουσιάζει από τις προπέλες..)
ακόμα είναι αρκετά κοντό για το ύψος σου!(εδικά τα πιο παλιά απλά μοντέλα)

306916

MG-KTiNoS
01/01/2014, 20:19
ΟΚ... κι εγώ ξέρω 3 κοπέλες που πήραν χωρίς να είναι σε λέσχη, δεν τους έχει χαλάσει ποτέ και την έχουν ακόμα. Πάμε παρακάτω...

:lol:
Τίποτα δεν ξέρεις...

κι άμα θέλεις έλα στη λέσχη να σου πει τα βάσανα της που ήθελε να πάει και βόλτες.
:lol:

ΧΤ660 πάρε

AUFGEBRACHT
01/01/2014, 20:29
ktm 690R.. κάνει όλα αυτά που θέλεις + αδρεναλίνη! (κάτι που απουσιάζει από τις προπέλες..)
ακόμα είναι αρκετά κοντό για το ύψος σου!(εδικά τα πιο παλιά απλά μοντέλα)

306916

ΚΤΜ 690R με κύρια χρήση αστική κίνηση; Και με ύψος 910mm δεν θα έλεγα ότι θα πατά άνετα όσο σε ένα GS με ύψος σέλας 780mm ή ένα Pegaso...

AUFGEBRACHT
01/01/2014, 20:30
:lol:
Τίποτα δεν ξέρεις...

κι άμα θέλεις έλα στη λέσχη να σου πει τα βάσανα της που ήθελε να πάει και βόλτες.
:lol:

ΧΤ660 πάρε

Δε θέλω να έρθω στη λέσχη οπότε θα συνεχίσω να μην ξέρω τίποτα (κι έλεγα το 2014 θα ήταν καλό...)

taxydromos
01/01/2014, 20:31
..αυτό είναι πολύ καλό στα ταξίδια! :bawl::cry::bawl:

306917

mikes
01/01/2014, 20:54
:smokin: :smokin: :smokin:


306918

Πολυμήχανος
01/01/2014, 21:01
Μηχανή για γυναίκα, τι της δείχνετε βρε άάάάάααααάάάάάσχετοι;

Ιδού:

http://www.portokalidis.gr/images/κουζινα%20δρυινη2.JPG

http://dreamkitchen.gr/wp-content/uploads/2012/03/bea-Κουζινα-ημιμασιφ-διαστασεις-μηκος-330x300-υψος-211-Αξιας-2.880€-.jpg

http://epiplokalogerakis.gr/wp-content/uploads/2011/05/ibiza.jpg

:D

teogtp
01/01/2014, 22:28
Μηχανή για γυναίκα, τι της δείχνετε βρε άάάάάααααάάάάάσχετοι;

Ιδού:

http://www.portokalidis.gr/images/κουζινα%20δρυινη2.JPG

http://dreamkitchen.gr/wp-content/uploads/2012/03/bea-Κουζινα-ημιμασιφ-διαστασεις-μηκος-330x300-υψος-211-Αξιας-2.880€-.jpg

http://epiplokalogerakis.gr/wp-content/uploads/2011/05/ibiza.jpg

:D

Μα καλα!
Τοσο ασχετιδης;
ΜΗΧΑΝΗ ζητησε η κοπελα...
Εδω εισαι. (http://www.singer.com/)......

:tooth:

Και αν δεν σου κανει.Δοκιμασε κανα Kawasaki ER6!
Χρονια πολλα!

SHOOTER045
01/01/2014, 22:28
Θα σε χαλαγε να σε πηγαινε γυναικα βολτα?
Κσι σενα και τον ποιο πανω.....?

teogtp
01/01/2014, 23:05
Θα σε χαλαγε να σε πηγαινε γυναικα βολτα?
Κσι σενα και τον ποιο πανω.....?

Και βεβαια θα χαλιομουνα....
Αν ειμαι συνοδηγος παει στραφι το "γκαζι-φρενο"τακτικη:a01:

SHOOTER045
01/01/2014, 23:16
Και βεβαια θα χαλιομουνα....
Αν ειμαι συνοδηγος παει στραφι το "γκαζι-φρενο"τακτικη:a01:
<σε αγκαλιαζω για να πλαγιαζουμε μαζι...
















στις στροφες....>

loukia4
01/01/2014, 23:26
Πολυμηχανε και teogtp εφυες το χιουμορακι.ευχαριστω πολυ!αχαχα
παιδια ολες αυτες που με προτεινατε ειναι απλα υπεροχες αλλα κατι που ξεχασα να πω και ζητω ταπεινα συγνωμη ειναι οτι ειμαι και λιγο της μοστρουλας (λογικο θα πρεπει να σας ακουγεται.μην με παρεξηγειτε) οποτε θα ηθελα και κατι "κομψο". γι αυτο σας ειπα οτι τα εχω βρει σκουρα. το ποσακι που ειμαι διατεθημενη να δωσω ειναι γυρω στα 2 χιλιαρικα (μιλαω για μεταχειρισμενο αρχικα). ειναι ικανοποιητικο;
με τη μπεμπα εχω σκαλωμα.μεγαλος ερωτας.αλλα δεν εχω κανεναν γνωστο με τετοιο εργαλειο για να του ζητησω να τη παρω για βολτα να δω πως με παει και πως την παω.
αλλο ενα μεγαλο κολλημα μου ειναι τα ktm αλλα δεν ξερω αν καινε πολυ και αν τα φτανω γιατι επισης δεν ξερω κατα ποσο αντεχουν.
επισης κατι αλλο που με απασχολει ειναι τα κυβικα.σαν πρωτη μηχανη σε απειρη συστηνεται κατι σε 600 και ανω;:confused:
σαν απαντηση στον mikes...σε ενημερωνω οτι ο τρελος ερωτας μου ειναι μια moto guzzi v7 classic, αλλα ειναι λιγο βαρια και λυπαμαι να την σακατεψω..:p

teogtp
01/01/2014, 23:46
Πολυμηχανε και teogtp εφυες το χιουμορακι.ευχαριστω πολυ!αχαχα
παιδια ολες αυτες που με προτεινατε ειναι απλα υπεροχες αλλα κατι που ξεχασα να πω και ζητω ταπεινα συγνωμη ειναι οτι ειμαι και λιγο της μοστρουλας (λογικο θα πρεπει να σας ακουγεται.μην με παρεξηγειτε) οποτε θα ηθελα και κατι "κομψο". γι αυτο σας ειπα οτι τα εχω βρει σκουρα. το ποσακι που ειμαι διατεθημενη να δωσω ειναι γυρω στα 2 χιλιαρικα (μιλαω για μεταχειρισμενο αρχικα). ειναι ικανοποιητικο;
με τη μπεμπα εχω σκαλωμα.μεγαλος ερωτας.αλλα δεν εχω κανεναν γνωστο με τετοιο εργαλειο για να του ζητησω να τη παρω για βολτα να δω πως με παει και πως την παω.
αλλο ενα μεγαλο κολλημα μου ειναι τα ktm αλλα δεν ξερω αν καινε πολυ και αν τα φτανω γιατι επισης δεν ξερω κατα ποσο αντεχουν.
επισης κατι αλλο που με απασχολει ειναι τα κυβικα.σαν πρωτη μηχανη σε απειρη συστηνεται κατι σε 600 και ανω;:confused:
σαν απαντηση στον mikes...σε ενημερωνω οτι ο τρελος ερωτας μου ειναι μια moto guzzi v7 classic, αλλα ειναι λιγο βαρια και λυπαμαι να την σακατεψω..:p

Ποσο νομιζεις ζυγιζουν μηχανακια που σου προτεινουμε;
Αν μπορεις να το φτασεις χτυπα το.
Τιποτα δεν θα σε "φτιαχνει"περισσοτερο απο το να καβαλας το μηχανακι που πραγματικα γουσταρεις.

loukia4
01/01/2014, 23:58
αυτο που γουσταρω πραγματικα ειναι μια bmw gs 1200, αλλα σαν πρωτη μηχανη την φοβαμαι λιγο. και ακριβως επειδη το κεφαλι μου ειναι στη θεση του θελω να ξεκινησω με κατι ηρεμο και φιλικο αλλα να μην δειχνω και "γελοια" επανω του. να ειναι σχετικα χαμηλο (αν και απο οτι ξερω καποια μηχανακια επιδεχονται χαμηλωμα σελας), να μην φτερνιζεσαι και να ανοιγει 140, να ειναι on off (αν και περισσοτερο μεσα στη πολη το θελω) και λιγααακι οικονομικο..
ζηταω πολλα νομιζω, αλλα για αυτο εγινα μελος στο forum για να βρω ενα φως στο τουνελ τελοσπαντων απο εμπειρους και ωριμους "καβαλαρηδες".:)

loukia4
02/01/2014, 00:04
το Sym SB 250 Ni Wolf ειναι καλο για μεσα στην πολη; με το ειχαν προτεινει κατι γνωστοι αλλα δεν ξερω τιποτα για αυτο..

teogtp
02/01/2014, 00:07
αυτο που γουσταρω πραγματικα ειναι μια bmw gs 1200, αλλα σαν πρωτη μηχανη την φοβαμαι λιγο. και ακριβως επειδη το κεφαλι μου ειναι στη θεση του θελω να ξεκινησω με κατι ηρεμο και φιλικο αλλα να μην δειχνω και "γελοια" επανω του. να ειναι σχετικα χαμηλο (αν και απο οτι ξερω καποια μηχανακια επιδεχονται χαμηλωμα σελας), να μην φτερνιζεσαι και να ανοιγει 140, να ειναι on off (αν και περισσοτερο μεσα στη πολη το θελω) και λιγααακι οικονομικο..
ζηταω πολλα νομιζω, αλλα για αυτο εγινα μελος στο forum για να βρω ενα φως στο τουνελ τελοσπαντων απο εμπειρους και ωριμους "καβαλαρηδες".:)

Χαχα!Καλο!
Το αλλο με την "αναπτυξη" στην Ελλαδα το ξερεις;

teogtp
02/01/2014, 00:14
Κοιτα ....
Για να μην πονοκεφαλιασεις ξεχνα GS........
Ειναι μακρια απο τους στοχους σου.(οικονομικο-ευκολοσυντηριτο-ελαφρυ κτλπ)
Αν το Σκουζι που εγραψες σου αρεσει παρτο αν οχι
κλασσικα τοτε Kle,ER,Transalp,cb

Bowleno
02/01/2014, 00:39
Εφόσον θέλεις να παίζεις και λίγο χωματάκι ένα είναι το μΕχανάκι και άσε τους άλλους να λένε: aprilia pegaso trail.
δες το, καβάλησε το, κάντο μια βόλτα και θα καταλάβεις....κάνει όλα όσα ζητάς, ακριβώς.
Εγώ που σιχαίνομαι το χώμα έχω το strada (είναι το ίδιο με 17ρηδες τροχούς και ασφάλτινα λάστιχα)
Και ταξιδάκι θα σε πάει άνετα και στην πόλη είναι σαν παπί
Βρίσκεις άνετα με 3.000 ένα άριστο.

Καλώς ήλθες :beer:

Bradipous
02/01/2014, 01:15
Πολυμηχανε και teogtp εφυες το χιουμορακι.ευχαριστω πολυ!αχαχα
παιδια ολες αυτες που με προτεινατε ειναι απλα υπεροχες αλλα κατι που ξεχασα να πω και ζητω ταπεινα συγνωμη ειναι οτι ειμαι και λιγο της μοστρουλας (λογικο θα πρεπει να σας ακουγεται.μην με παρεξηγειτε) οποτε θα ηθελα και κατι "κομψο". γι αυτο σας ειπα οτι τα εχω βρει σκουρα. το ποσακι που ειμαι διατεθημενη να δωσω ειναι γυρω στα 2 χιλιαρικα (μιλαω για μεταχειρισμενο αρχικα). ειναι ικανοποιητικο;
με τη μπεμπα εχω σκαλωμα.μεγαλος ερωτας.αλλα δεν εχω κανεναν γνωστο με τετοιο εργαλειο για να του ζητησω να τη παρω για βολτα να δω πως με παει και πως την παω.
αλλο ενα μεγαλο κολλημα μου ειναι τα ktm αλλα δεν ξερω αν καινε πολυ και αν τα φτανω γιατι επισης δεν ξερω κατα ποσο αντεχουν.
επισης κατι αλλο που με απασχολει ειναι τα κυβικα.σαν πρωτη μηχανη σε απειρη συστηνεται κατι σε 600 και ανω;:confused:
σαν απαντηση στον mikes...σε ενημερωνω οτι ο τρελος ερωτας μου ειναι μια moto guzzi v7 classic, αλλα ειναι λιγο βαρια και λυπαμαι να την σακατεψω..:p


αυτο που γουσταρω πραγματικα ειναι μια bmw gs 1200, αλλα σαν πρωτη μηχανη την φοβαμαι λιγο. και ακριβως επειδη το κεφαλι μου ειναι στη θεση του θελω να ξεκινησω με κατι ηρεμο και φιλικο αλλα να μην δειχνω και "γελοια" επανω του. να ειναι σχετικα χαμηλο (αν και απο οτι ξερω καποια μηχανακια επιδεχονται χαμηλωμα σελας), να μην φτερνιζεσαι και να ανοιγει 140, να ειναι on off (αν και περισσοτερο μεσα στη πολη το θελω) και λιγααακι οικονομικο..
ζηταω πολλα νομιζω, αλλα για αυτο εγινα μελος στο forum για να βρω ενα φως στο τουνελ τελοσπαντων απο εμπειρους και ωριμους "καβαλαρηδες".:)

Τρολλαρεις ετσι;

loukia4
02/01/2014, 01:36
Δυστυχώς η ευτυχώς μιλάω σοβαρά... εγώ απλά λίγη βοήθεια ζήτησα και μερικές συμβουλές. Είπα τα πράγματα όπως έχουν και από εκεί και πέρα ο καθένας που θέλει να πει την γνώμη του και να προσφέρει λύσεις (μάλλον εκεί που δεν υπάρχουν χαχα ) είναι καλοδεχούμενος. Αν ήξερα από μηχανές δεν θα απευθυνόμουν σε εσάς. Και αν τυχόν λέω απίθανα πράγματα (για να το θέσω ευγενικά) παρακαλώ διορθώστε με! Είμαι ονοιχτη σε κάθε πρόταση.

SHOOTER045
02/01/2014, 01:47
Παρε το κουτσι
Βαλτου ον οφ λαστιχα και εχεις το μηχανακι των ονειρων σου που
Α)γουσταρεις
Β)κανει ολα οσα θες








Τωρα αν μπαινουν χωματινα σε κουτσι ε με λιγη θεληση-σαλιο υπομονη και σφυρι κοπιδι ολα γινονται...

loukia4
02/01/2014, 01:53
Με κάλυψες απόλυτα scooter045! Μάλλον κατά εκεί κλείνω αλλά μια έρευνα περαιτέρω θα την κάνω... για ευνόητους λόγους! :lol:

Bradipous
02/01/2014, 01:56
Απο την μια να θες κατι κομψο και απο την αλλη οτι dream bike ειναι η αλληθωρη bmw... :p

Καπου θυμαμαι ειχα βρει ενα βιντεο απο ταξιδι μπεμεδολαγνων οπου συμμετειχε και μια γυναικα.

Θα μεινω στην τελευταια σου φραση, ας παμε για ενα καφεδακι λοιπον και τα συζηταμε καλυτερα. :lol:

εντιτ: για του λογου το αληθες να και το βιντεο http://www.youtube.com/watch?v=ANEoU5fkBb8

loukia4
02/01/2014, 02:04
Κοίταξε bradipous κακά τα ψέματα! Ψάχνω για ένα εργαλείο βολικό για να μπορώ να πηγαίνω με άνεση δουλειά και προπόνηση, να κάνω λίγη μόστρα όταν πάω για καφεδακι παραλια, να πηγαίνω Χαλκιδική για μπανακια, και να λερώνομαι λίγο στα χώματα οπότε γουστάρω. Και όλα αυτά χωρίς να πληρώνω τα μαλλιοκέφαλά μου κάθε τρις και λίγο.
Ξαναλέω..αν δεν ήμουνα η ίδια πολύ μπερδεμένη δεν θα απευθυνόμουν σε εσάς.

SHOOTER045
02/01/2014, 02:13
Να λερωθεις με χωματα με γκουτσι?
Εσυ αγαπη μου θες ενα εντουρο ΜΟΝΟ για τις χωματινες αναζητησεις σου και ενα για τα υπολοιπα
Το gs 1200 τα κανει αυτα αλλα θα προτεινα ΚΤΜ 950/990 adv
Αλλα ξεφευγεις στα λεφτα στα κιλα στα κυβικα και στο υψος
Δεν ξερω αν το γκουτσι που Θες παει χωμα-το ψαχνω-αλλα μαλλον πρεπει να νερωσεις το κρασι των επιλογων σου

Bradipous
02/01/2014, 02:16
Οταν λες χωμα τι ακριβως εννοεις, καμμια ηρεμη εντουραδα ή αν συναντησεις χωματοδρομο να μπορει να περασει;
Το γκουτσι παντως εκτος του οτι σου αρεσει για ολα τα αλλα δεν θα ελεγα πως ειναι και το ιδανικοτερο.

Αν το δουμε με βαση την πρακτικοτητα συμφωνα με αυτα που ζητας προτεινω τενερε 660, εμφανησιακα βεβαια δεν ξερω αν σου κανει.

loukia4
02/01/2014, 02:23
Η τερενε 660 μ αρέσει και για τα κτμ ξετρελαινομαι (αν και δεν νομίζω να τα φτάνω) αλλά ρε παιδιαααα τα κυβικά δεν είναι κάπως πολλά για πρώτη επαφή με τέτοια μηχανή;

Bradipous
02/01/2014, 02:32
Μην σε τρομαζουν τοσο τα κυβικα, τα 50 αλογα του δεν νομιζω πως ειναι προβλημα και ευκολα συνηθιζοντε. Τα κτμ απο την αλλη ειναι πιο "εξειδικευμενα¨να το πω, για εναν αρχαριο αναβατη. (κατα την γνωμη μου)

loukia4
02/01/2014, 02:37
Η τερενε είναι πολύ ωραία μηχανή! Αξιόπιστη είναι; έχω ακούσει διάφορα κατά καιρούς ότι ταλαιπωρούνται από μικροπροβλήματα κάθε λίγο...

Bradipous
02/01/2014, 02:41
Απο προβληματα απο οσο ξερω, χωρις να ειμαι σιγουρος, δεν βγαζουν κατι σοβαρο. Κυκλοφορει μια σουπια εδω μεσα που θα σε κατατοπισει πληρως για το εν λογω μηχανακι.

SHOOTER045
02/01/2014, 02:50
Η τερενε 660 μ αρέσει και για τα κτμ ξετρελαινομαι (αν και δεν νομίζω να τα φτάνω) αλλά ρε παιδιαααα τα κυβικά δεν είναι κάπως πολλά για πρώτη επαφή με τέτοια μηχανή;
Παμε απ την αρχη ΚΤΜ -BMW βαρια ψηλα ακριβα
Γκουτσι ιδιαιτερα για ποιο ψαγμενους
Ολα τα υπολοιπα 600+cc
Πλην kle που βγαινει σε 250/400/500
Επισης varadero 125/xr 125l
Xt125/250
Και καλο βολι

loukia4
02/01/2014, 02:52
Ναι ναι αυτό κοιτάω τώρα.
Να κάνω μια άλλη ερώτηση.. εσύ /εσείς τι μηχανή θα προτείνατε σε μια γυναίκα μόνο για μέσα στη πόλη άντε και για κανένα μικρο ταξίδι τύπου σπίτι εξοχικό χωρίς πείρα; Μην πείτε τίποτα του τύπου βεσβα η σκουτερακι... κρίμα είναι να αρχίσει στραβά η χρονιά! :p

SHOOTER045
02/01/2014, 02:54
Τις απο πανω που σου ειπα
Η βρες αντρα που να εχει αυτην που θες
Καλο βραδυ

MG-KTiNoS
02/01/2014, 09:37
Πολυμηχανε και teogtp εφυες το χιουμορακι.ευχαριστω πολυ!αχαχα
παιδια ολες αυτες που με προτεινατε ειναι απλα υπεροχες αλλα κατι που ξεχασα να πω και ζητω ταπεινα συγνωμη ειναι οτι ειμαι και λιγο της μοστρουλας (λογικο θα πρεπει να σας ακουγεται.μην με παρεξηγειτε) οποτε θα ηθελα και κατι "κομψο". γι αυτο σας ειπα οτι τα εχω βρει σκουρα. το ποσακι που ειμαι διατεθημενη να δωσω ειναι γυρω στα 2 χιλιαρικα (μιλαω για μεταχειρισμενο αρχικα). ειναι ικανοποιητικο;
με τη μπεμπα εχω σκαλωμα.μεγαλος ερωτας.αλλα δεν εχω κανεναν γνωστο με τετοιο εργαλειο για να του ζητησω να τη παρω για βολτα να δω πως με παει και πως την παω.
αλλο ενα μεγαλο κολλημα μου ειναι τα ktm αλλα δεν ξερω αν καινε πολυ και αν τα φτανω γιατι επισης δεν ξερω κατα ποσο αντεχουν.
επισης κατι αλλο που με απασχολει ειναι τα κυβικα.σαν πρωτη μηχανη σε απειρη συστηνεται κατι σε 600 και ανω;:confused:
σαν απαντηση στον mikes...σε ενημερωνω οτι ο τρελος ερωτας μου ειναι μια moto guzzi v7 classic, αλλα ειναι λιγο βαρια και λυπαμαι να την σακατεψω..:p

Άμα πάρεις αυτή έχουμε και λέσχη...
http://www.motoguzziclub.gr/

ΚΑΙ ΦΛΟΡΟΥΜ
http://forum.motoguzziclub.gr/index.php

devil's animal
02/01/2014, 09:53
Ναι ναι αυτό κοιτάω τώρα.
Να κάνω μια άλλη ερώτηση.. εσύ /εσείς τι μηχανή θα προτείνατε σε μια γυναίκα μόνο για μέσα στη πόλη άντε και για κανένα μικρο ταξίδι τύπου σπίτι εξοχικό χωρίς πείρα; Μην πείτε τίποτα του τύπου βεσβα η σκουτερακι... κρίμα είναι να αρχίσει στραβά η χρονιά! :p

tenere 660, xt660, vstrom 650, transalp 650, kle 500, versys 650, bmw f650gs το διμπουζο, ktm 690...

γενικα οποιο on-off ή ψευδο on-off στα μεσαια κυβικα, μονοκυλινδρο ή δικυλινδρο μπορει να κανει αυτα που θες + λιγο χωμα...
μετα απο εκει και περα εσυ αποφασιζεις ποιο σου αρεσει καλυτερα, ποιο σε βολευει σε υψος σελας, βαρος κλπ...

το ποσο που διαθετεις ειναι σχετικα μικρο...ανεβασε το στα 3-3,5 χιλιαρικα και μπορεις να βρεις πολυ καλα μηχανακια...
επισης μην ξεχνας το budget για εξοπλισμο γιατι θα σου χρειαστει αμεσα (κρανος, μπουφαν, γαντια, μποτες περιπου στο 1-1,5 χιλιαρικο)

καλο ψαξιμο..
:wave2:

teogtp
02/01/2014, 09:58
Με κάλυψες απόλυτα scooter045! Μάλλον κατά εκεί κλείνω αλλά μια έρευνα περαιτέρω θα την κάνω... για ευνόητους λόγους! :lol:

Πω πω μητΣΟμ τι σΕ ειπε!:lol:

Psaxtiris
02/01/2014, 10:14
πάρε αυτό (http://www.triumphmotorcycles.gr/bikes/scrambler/2014/scrambler) και τέλος

SHOOTER045
02/01/2014, 10:25
Πω πω μητΣΟμ τι σΕ ειπε!:lol:

Ακου εκει SCOOTER....

loukia4
02/01/2014, 10:45
Πω πωω χίλια συγνώμη SHOOTER045 δεν το έκανα επίτηδες...
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους!Εχω κάνει ήδη κάποια τηλεφωνα για να πάω να κοιτάξω κάποιες από τις μηχανές που με προτείνατε! :)

MikeG
02/01/2014, 12:30
TROL.....

TROOPER
02/01/2014, 12:58
fmx

GregVog
02/01/2014, 13:06
Καλημέρα, για να σε βοηθήσω!!

1. Το ktm 390 που είπες στην αρχή έχει πάνω από 5000euro, οπότε το αφήνουμε.
2. V strom και translap καλές μηχανές, αξιόπιστες αλλά μεγάλα, πολύ ογκώδη και δε νομίζω να σου ταίριαζαν, οπότε στην άκρη κ αυτά!
3. Tenere 660 υπερβολικά άσχημο, νομίζω αντικειμενικά!
4. Μονοκύλινδρα και μεγάλα σε κυβικά για γυναίκα δεν θα σου πρότινα, δλδ KTM 690 και XT 660 θα τα έβγαζα και αυτά εκτός (ίσως όχι το yamaha)
5. KLE 500 άσχημο ειδικά για γυναίκα και ξεπερασμένο, αν είναι να πας σε kawasaki καλύτερα vesrys για μένα

Οπότε έμειναν:
1. Kawasaki versys 650 - μεταχειρισμένο ξεκινάει απο τα 2500euro και μοντέλα του 2008 - Ιαπωνία
2. BMW F 650 GS - νομίζω η καλύτερη επιλογή έχει πολλά κοντά στα 2000euro του 2004 μοντέλο που είναι όμορφο και με ABS, πολύ σημαντικό για αρχάριο μέσα στην πόλη!! - Γερμανία
3. Aprilia Pegaso Strada 650 - και αυτό όμορφο μηχανάκι για μένα και τίμιο - Ιταλία

Νομίζω για αυτά τα τρία είσαι, κοίτα στο www.car.gr για να βρεις κάποιο σε καλή τιμή και πήγαινε με δικό σου μηχανικό να το ελέγξει και διάβασε και κάποιον οδηγό αγοράς μεταχειρισμένου!!! Αυτά!! :)

teogtp
02/01/2014, 13:46
fmx

:eek:
Τσουζει αλλα μ'αρεσει.......
Που ειπε και ο Κλυνν!
Κρυφο χοντακια!
:D

TROOPER
02/01/2014, 13:47
:eek:
Τσουζει αλλα μ'αρεσει.......
Που ειπε και ο Κλυνν!
Κρυφο χοντακια!
:D

:eek: ΜΠΖυχολογε!!!

:lol:

loukia4
02/01/2014, 14:48
GregVog σε ευχαριστω πααααρα πολυ!! ειδα σημερα ενα pegaso trail αλλα δεν με αρεσε και πολυ. αυριο θα παω να κοιταξω την μπεμπα! :D
επειδη πολυ με εχουν πει οτι ζηταω πολλα δυστυχως, καπως ειπα να κανω μερικες υποχωρησεις..τυπου ER6n (!!!) ωραια μηχανη και μ αρεσει.συστηνεται και σε αρχαριο απο οτι με εχουνε πει. το σκεφτομαι και αυτο γιατι αν δεν βρω κατι που να με ταιριαζει ΠΛΗΡΩΣ προτιμω να παρω κατι περισσοτερο για μεσα στη πολη και για λιγες μετακινησουλες και να αφησω τα χωματα για αργοτερα..
TROOPER σε ευχαριστω και σενα πολυ, αλλα δεν νομιζω να το φτανω αυτο το πραγμα...ετσι με φαινεται τουλαχιστον..

Pan (dvs)
02/01/2014, 15:20
Ακου εκει SCOOTER....

:rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:

teogtp
02/01/2014, 15:32
:rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:

Δεν εχει και αδικο αν το σκεφτεις............
Shooter μου ηρθε ....και μετα τα τσιπουρα "scooter"εφυγε......:lol:

GregVog
02/01/2014, 15:35
Loukia ενιδαφέρον και το ER6 και μου έδωσες ιδέα για άλλα 2 στην κατηγορία που κοιτάς για προφιλ αρχάριου! Β'εβαια για αυτά που κοιτάς δεν το έχω ψάξει και πολύ, εγω είδα το Aprilia Shiver σε απρο με ABS το ερωτευτικα και το πήρα!! Σε συμβουλευω να πάρεις την μηχανη που θα την κοιτάς και θα λιώνεις, εγω αυτό έκανα!!

1. Yamaha XJ6 - http://www.car.gr/classifieds/bikes/?engine_size-to=&gearbox_type=&significant_damage=&radius=&registration-from=%3E2006&registration-to=&engine_power-to=&engine_size-from=&mileage-from=&make=&rg=&price-to=&sort=pra&category=&exterior_color=&variant=XJ6&engine_power-from=&hi=&offer_type=sale&mileage-to=&fuel_type=&modified=&model=&price-from=%3E1500&postcode=

2. Yamaha MT-03 - http://www.car.gr/classifieds/bikes/?engine_size-to=&gearbox_type=&significant_damage=&radius=&registration-from=&registration-to=&engine_power-to=&engine_size-from=&mileage-from=&make=&rg=&price-to=&sort=pra&category=&exterior_color=&variant=mt-03&engine_power-from=&hi=&offer_type=sale&mileage-to=&fuel_type=&modified=&model=&price-from=&postcode=

Βέβαια δεν είμαι και πολύ φαν της Yamaha!!

loukia4
02/01/2014, 15:58
μ αρεσε πολυ η MT-03 GregVog!! σε ευχαριστω πολυ που ασχολεισαι με το θεμα μου! κλινω προς τα εκει περισσοτερο.προς τετοιου τυπου.. γιατι μαλλον ειναι λιγο αδυνατο να βρω μηχανη και για πολη και για χωμα και να με βολευει ή να με αρεσει κιολας..οποτε μαλλον το κοβω πρωτα για κατι πιο street (οχι souper street) και αργοτερα αν μου επιτρεψει η τσεπη μου χτυπαω και ενα καθαροαιμο εντουρακι! ;)
οσο για το SHOOTER που στη γλωσσα μου εγινε SCOOTER ζητω παλι συγνωμη!δεν το εκανα επιτηδες!

okeanis1234
02/01/2014, 16:08
Επειδη αναφερθηκε παραπανω για KLE και transalp, και επειδη τα ειχα και τα δυο στην κατοχη μου στο παρελθον,θα σου πω να μην κοιταξεις για κανενα απο τα δυο!Το μεν kle εχει πολυ ψηλη θεση οδηγησης(ειμαι 1,83 και τα δυο μου ποδια δεν πατουσαν ολοκληρα κατω) και ειναι και αρκετα κακοζυγισμενο μηχανακι ενεκα του οτι ειναι ουσιαστικα σχεδιασης του '91(τοτε κυκλοφορησε το πρωτο και παρεμεινε ΑΚΡΙΒΩΣ ιδιο μεχρι και το 2007!!!!! οταν και σταματησε η παραγωγη του).Ετσι λοιπον αν και το βαρος του ειναι στα 186 κιλα,ειναι σαν να οδηγεις μηχανη με βαρος 220-230...Οποιος το εχει οδηγησει καταλαβαινει τι εννοω.Επισης απαραδεκτα και επικινδυνα φρενα...
Το δε transalp ειναι μια πιο ολοκληρωμενη ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ σε σχεση με το kle με πιο χαμηλη θεση οδηγησης και καλυτερα φρενα ΑΛΛΑ πιστευω οτι ο ογκος και το βαρος της δε θα σε κανουν να νιωσεις ανετα επανω της.

spyrakos35
02/01/2014, 16:14
οσο για το SHOOTER που στη γλωσσα μου εγινε SCOOTER ζητω παλι συγνωμη!δεν το εκανα επιτηδες!

και αυτός δεν θα το κάνει επιτηδες...... ;)

Bradipous
02/01/2014, 17:31
Αν θες κατι σε γυμνο, εκτος των 2 γιαμαχα ριξε μια ματια και στο ducati monster, θα το βρεις στις 3000-3500€

loukia4
02/01/2014, 17:32
Okeanis1234 σε ευχαριστώ πολύ! Τα ίδια με την κλε με είπαν σήμερα και για το pegaso trail αλλα δεν ειμαι σιγουρη αν ισχυουν. Απο οτι ξέρω η πλειοψηφια τα θεωρεί πολύ αξιοπιστα.
Όσο για σένα spyrako δεν καταλαβαίνω τι εννοείς αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μου. Εγώ ζήτησα συγνώμη γιατί το έκανα καταλαθως (ήταν και η ώρα τέτοια) .τώρα αν παρεξηγήθηκε παρακαλώ πολύ να με πει τι μπορώ να κάνω για να επανορθώσω γιατί 3 φορές ζήτησα συγνώμη και οι σπόντες συνεχίζονται. Δεν μπήκα στο φόρουμ για να σκάω γι αυτά! Χωρίς παρεξήγηση. :)
Το monster είναι πολύ δυνατό και μ αρέσει αλλά από θέμα οικονομίας πως τα πάει;και δεν μιλάω μόνο για την κατανάλωση...

SHOOTER045
02/01/2014, 17:53
Μην μασας ολα καλα
Δεν παρεξηγεμαι
Θα το καταλαβαινες αλλωστε χιχιχι
Μολις παρεις το μηχανακι το σωστο εδω ειμαστε


Υπ οψιν το χιουμορ εδω ειναι λιιιιγο περιεργο
Μην μασας σας χρειαζομαστε

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

MG-KTiNoS
02/01/2014, 18:01
Okeanis1234 σε ευχαριστώ πολύ! Τα ίδια με την κλε με είπαν σήμερα και για το pegaso trail αλλα δεν ειμαι σιγουρη αν ισχυουν. Απο οτι ξέρω η πλειοψηφια τα θεωρεί πολύ αξιοπιστα.
Όσο για σένα spyrako δεν καταλαβαίνω τι εννοείς αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μου. Εγώ ζήτησα συγνώμη γιατί το έκανα καταλαθως (ήταν και η ώρα τέτοια) .τώρα αν παρεξηγήθηκε παρακαλώ πολύ να με πει τι μπορώ να κάνω για να επανορθώσω γιατί 3 φορές ζήτησα συγνώμη και οι σπόντες συνεχίζονται. Δεν μπήκα στο φόρουμ για να σκάω γι αυτά! Χωρίς παρεξήγηση. :)
Το monster είναι πολύ δυνατό και μ αρέσει αλλά από θέμα οικονομίας πως τα πάει;και δεν μιλάω μόνο για την κατανάλωση...

Μακριάααααααααααα από πέγκασους κλπ
Μια χαρά παιδί είναι το Spyrako μη μασάς...
Σαν μια οικογένεια είμαστε !
:D

TROOPER
02/01/2014, 18:39
.......
TROOPER σε ευχαριστω και σενα πολυ, αλλα δεν νομιζω να το φτανω αυτο το πραγμα...ετσι με φαινεται τουλαχιστον..

αν δεν δοκιμασεις δεν θα μαθεις.

σε περιπτωση που δεν φτανεις μαλλον το 650gs ειναι μονοδρομος.

spyrakos35
02/01/2014, 20:24
Όσο για σένα spyrako δεν καταλαβαίνω τι εννοείς αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μου. Εγώ ζήτησα συγνώμη γιατί το έκανα καταλαθως (ήταν και η ώρα τέτοια) .τώρα αν παρεξηγήθηκε παρακαλώ πολύ να με πει τι μπορώ να κάνω για να επανορθώσω γιατί 3 φορές ζήτησα συγνώμη και οι σπόντες συνεχίζονται. Δεν μπήκα στο φόρουμ για να σκάω γι αυτά! Χωρίς παρεξήγηση. :)

απο μένα καμμία παρεξήγηση.... απλά ο sHooter είναι ΔΙΑΣ και κατοικοεδρευει στα μέρη σου.....

α, σαν χόμπι έχει τον έγγραφο χαρτοπόλεμο..... :lol:

AUFGEBRACHT
02/01/2014, 20:28
απο μένα καμμία παρεξήγηση.... απλά ο sHooter είναι ΔΙΑΣ και κατοικοεδρευει στα μέρη σου.....

α, σαν χόμπι έχει τον έγγραφο χαρτοπόλεμο..... :lol:

Οπότε εάν δει κανέναν τις απόκριες να ρίχνει χαρτοπόλεμο και να κρατάει κεραυνό θα καταλάβει ποιος είναι...

AUFGEBRACHT
02/01/2014, 20:30
Πάντως παραξενεύομαι που κανείς δεν έχει προτείνει Africa... troll ξε-troll πρέπει να κρατάμε τα προσχήματα.

Bradipous
02/01/2014, 20:34
Πάντως παραξενεύομαι που κανείς δεν έχει προτείνει Africa... troll ξε-troll πρέπει να κρατάμε τα προσχήματα.

+στρωμα

SHOOTER045
02/01/2014, 21:01
απο μένα καμμία παρεξήγηση.... απλά ο sHooter είναι ΔΙΑΣ και κατοικοεδρευει στα μέρη σου.....

α, σαν χόμπι έχει τον έγγραφο χαρτοπόλεμο..... :lol:
Ημουν βρε σπυρο
Μετοικησα ομως
Μπορει αν ημουν ακομα εκει να της εκανα και σεμιναριο ασφαλους οδηγησης

Χαρτοπολεμο ΜΟΝΟ σε εξαιρετικες περιπτωσεις αλλα οταν το βγαζω......




Το μπλοκ...














ΤΕΛΟΣ

loukia4
02/01/2014, 21:27
χαχαχαχαχαχα συναδελφος ο κυριος!!καλο!
τελοσπαντων ουτε και εγω λεω οτι λεω με κακη προθεση!ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ! :)
spyrako συγνωμη αν παρεξηγηθηκες!απλα ειπα τα πραγματα οπως εχουν.
οσο για την africa..δεν νομιζω να με κανει..

SHOOTER045
02/01/2014, 21:55
Με μιση καρδια f650 gs
Λογω οτι εχω μια εμπαθεια στις προπελες
Αντε και kle ως εκει

loukia4
02/01/2014, 22:14
διαβασα για αυτο το μηχανημα και βρηκα και ενα αλλο. το g650 gs . ειναι καλυτερο;χειροτερο; ειναι ευκολοσυντηρητα αυτα; εχουνε θεματακια;
εχω βρει και σε πολυ καλη τιμη απο φιλο και με λιγα σχετικα χιλιομετρα (7.400) μεταχειρισμενο.. αξιζει;
τις bmw παντως τις φτανω.και με μια χαμηλη σελα ειμαι κομπλε.

SHOOTER045
02/01/2014, 22:22
Για λεπτομερειες θα απευθυνθεις σε κατοχους μπεμβεδακηδες
Καπου εδω γυρω περιφερεται ενας ακατανομαστος αουγκενταλερ
Ρωτα τον
Αν το μηχανακι του γνωστου σου το χει αγγελια ανεβασε το να το παρουμε ματι
Μπορει να δουμε κατι σαν ποιο εμπειροι...





btw για σελα φτιαξιμο-σκαψιμο-χαμηλωμα
Στον dimi η στον toni mpatzio-Σαλονικα και οι δυο

MG-KTiNoS
02/01/2014, 22:22
Πολλά προβλήματα φιλενάδα τα BMW...
(κοίτα το ΧΤ 660)

Bowleno
02/01/2014, 22:26
Μακριάααααααααααα από πέγκασους κλπ
Μια χαρά παιδί είναι το Spyrako μη μασάς...
Σαν μια οικογένεια είμαστε !
:D


Όπα;; και γιατί περικαλώ; μια χαρά μηχανάκια είναι και κάνουν ΑΚΡΙΒΩΣ αυτά που ζητάει η κοπελιά! το έχω 4 χρόνια και δεν μου έχει βγάλει κάτι σημαντικό.
Όχι σαν κάτι βέφες....:cool:

loukia4
02/01/2014, 22:28
το χτ ρε ντινο δεν το φτανω με την καμια!!!
την μηχανη αυτος δεν την εχει σε αγγελια. δεν ηταν να την πουλησει. αλλα επειδη τον ειπα και αυτος θελει να παρει και ενα jeep wrangler τωρα ειπε οτι την δινει γιατι θα την ειχε μονο για καμια βολτα ισα για να μην σκουριασει..προβληματα απο οτι με ειπε δεν του ειχε βγαλει.αλλα την εχει μονο 6 μηνες!και 7.400 χιλιομετρα ειναι πολυ λιγα!δεν ειναι;

SHOOTER045
02/01/2014, 22:52
Μια χαρα ειναι
Και ποσο μαλλι ζηταει?

loukia4
02/01/2014, 23:03
3.200! νομιζω ειναι πολυυυυυυυυυυ καλη η τιμη.μηπως με ετυχε το λαχειο;;;λεω να παω να το δοκιμασω και αν με ταιριαζει το τσιμπαω!τωρα οχι το ενα οχι το αλλο..καποια στιγμη θα κατεληγα σε ενα..

loukia4
02/01/2014, 23:11
ποια μηχανη ειναι καλυτερη για μια αρχαρια οπως εγω, κοντουλα οπως εγω (1.70), οικονομικοτερη στην καταναλωση και χωρις τρελα προβληματα;;
φωτιστε με... ειμαι στα προθυρα να κανω μια αγορα g650 gs.ειναι η καλυτερη επιλογη;
ευχαριστω πολυ προκαταβολικα :)
υ.γ καλη χρονια!!

akis_trevor
02/01/2014, 23:15
fjr.

jimmis5
02/01/2014, 23:16
306963

c u on page 20

loukia4
02/01/2014, 23:19
jimmis5 πειραζει που δεν το επιασα;;

loukia4
02/01/2014, 23:23
fjr.

street δεν ειναι αυτη; εγω μιλαω για ον οφ καταστασεις..
θελω να συγκρινω βασικα πια συμφερει πρωτα απο ολα και επειτα να παω να δοκιμασω και τις δυο και να καταληξω!
σε ευχαριστω παντως :)

SHOOTER045
02/01/2014, 23:34
F650/G650 φορανε ιδιο μοτερ περιφερειακα κλπ
Αποδιδουν το ιδιο και νομιζω το g ειναι ποιο χαμηλο απ το f
Οι εμφανεις διαφορες ειναι οι ζαντες το ενα εχει αλουμινιου το αλλο με ακτινες
Για το μοντελο και τα χλμ μου φαινονται καλα λεφτα
Απο κει και περα σηκωνει παντα παζαρι και δοκιμη και ενα τσεκ σε συνεργειο της επιλογης σου

MikeG
02/01/2014, 23:38
Δε χρειάζεται να ανοίγεις παντού θέματα, ένα αρκεί.

jimmis5
02/01/2014, 23:47
jimmis5 πειραζει που δεν το επιασα;;

nop
http://i201.photobucket.com/albums/aa180/billys-green-soup/Gifs/nope.gif

loukia4
03/01/2014, 00:48
SHOOTER με έχεις κατατοπισει πλήρως! Υπερευχαριστώ!

loukia4
03/01/2014, 00:53
Δε χρειάζεται να ανοίγεις παντού θέματα, ένα αρκεί.

Συγνώμη αλλά δεν το χρησιμοποιούσα και στην προηγούμενη ζωή το φόρουμ! Ζητώ συγνώμη... μαθαίνω! :)

MG-KTiNoS
03/01/2014, 01:06
Μη μπλέξεις με μπε εμ βε σε λέω...

:cool:

taisteal
03/01/2014, 01:09
Γιατι ρε κτηνε μια χαρα ειναι τα μπεμπε...απλα τον χειμωνα θελουν κουβερτουλα και στοργη...

MG-KTiNoS
03/01/2014, 01:22
λ7 θ'ελουν...

:D

harris_x
03/01/2014, 09:18
ποια μηχανη ειναι καλυτερη για μια αρχαρια οπως εγω, κοντουλα οπως εγω (1.70), οικονομικοτερη στην καταναλωση και χωρις τρελα προβληματα;;
φωτιστε με... ειμαι στα προθυρα να κανω μια αγορα g650 gs.ειναι η καλυτερη επιλογη;
ευχαριστω πολυ προκαταβολικα :)
υ.γ καλη χρονια!!
Το θέμα που άνοιξες στα BMW συγχωνεύτηκε με το παρόν.

BTW, δες κι αυτό (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=132989), θα σε βοηθήσει πιστεύω

loukia4
03/01/2014, 09:59
harris_x σε ευχαριστω παρα πολυ!πολυ κατατοπιστικο.
παιδια δεν εχει βγει κανενας να με πει οτι δεν ειναι καλο για καποιον συγκεκριμενο λογο σαν μηχανακι για μια αρχαριο που θελει ον οφ. απο ολους (ακομα και απο τον μηχανικο μου ακουω τα καλυτερα!) οτι ειναι μια μηχανη που ενα θα δωσεις και χιλια θα παρεις. σημερα θα παω να την κοιταξω, να την καβαλησω, να δω πως με παει.
αν εχει καποιος να με πει ενα λογο που δεν ειναι καλη γι αυτο που ζηταω (οχι να πει οτι θελει λεφτα.φανταζομαι θα θελει λεφτα αμα χαλασει) παρακαλω να το κανει! ευχαριστωω :)

OldMan
03/01/2014, 11:08
παιδια δεν εχει βγει κανενας να με πει
Δεν σΕ είπε είτε γιατί δεν είναι παιδί είτε γιατί δεν είναι Σαλλλλλονικιός για...

SHOOTER045
03/01/2014, 11:21
Αναμενουμε φωτο...

OldMan
03/01/2014, 11:22
Αναμενουμε φωτο...
Ολόσωμη ή τύπου διαβατηρίου..??

spyrakos35
03/01/2014, 12:01
το χτ ρε ντινο δεν το φτανω με την καμια!!!


Αν πεις κ τον sniper...

sKiper


ολοκληρωσα σαν αντρας.....

:lol:

teogtp
03/01/2014, 12:05
Κατσε τωρα γιατι το'χασα!
Ο ντινος ειναι ο MG;
:lol:

spyrakos35
03/01/2014, 12:06
Κατσε τωρα γιατι το'χασα!
Ο ντινος ειναι ο MG;
:lol:
Ναι


Χαχαχαχαχα.....